Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 16:21   #4111
Cammila123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiaj można powiedzieć że troszkę zawaliłam dietę, ale czuje się niezbyt dobrze i nie mogłam a nawet nie chciałam się powstrzymać od pokus
Moja Rrrr:
Sniadanie: grahamka duża z masłem i pomidorem + 50 g sliwek suszonych
II śniadanie : grahamka z plastrem sera żółtego i masłem
Obiad: Ryż pełnoziarnisty 3 łyżki z warzywami na patelnie
Podwieczorek: Danio jagodowy + winogrona (był po godzinie 16 więc chyba nie tak późno)
Kolacja : twaróg biały 1/3 kostki
Czy ktoś oceni?
Moja waga niby trochę zmalała, po sobie nic nie widzę... a jak zjem np, trochę więcej na jakiś posiłek do od razu wzrasta o 300 - 400g, czy to się liczy? Dzisiaj tez tak jest, miałam poćwiczyć ale dam sobie spokój i zobaczę jak jutro waga będzie rano pokazywała ...

Edytowane przez Cammila123
Czas edycji: 2011-11-14 o 16:22 Powód: dopisanie
Cammila123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 16:52   #4112
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
chyba P (nie mam wagi):

I. kromka pszennego cheba z masłem, serkiem toppionym i ogórkiem, plaster twarogu wymieszany z jogurtem, kawa z łyżeczką miodu

II. 2 gałki ziemniaków, cały filet z mintaja w panierce, buraczki

III. pudding waniliowy 200g, 2 kromki pieczywa chrupkiego, kiść winogron, kubek soku marchwiowego

IV. 2 kromki z masłem, twarogiem i pomidorem/dżemem i cynamonem i do tego znów twaróg jak na śniadanie

przed snem: szklanka ciepłego mleka 2% z miodem i masłem
nie wiem czy to miało być R czy U ale jeśli poważnie uważasz, ze to jest jadłospis na którym przytyjesz to polecam od nowa lekturę podwieszonych postów bo tak daleko nie zajdziesz..
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:36   #4113
moubliez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
a jadasz chociaż rybki? bo one są dobrym źródłem białka
i ja sie nie znam na diecie bezmięsnej, ale chyba są jakieś kotlety sojowe, takie różne cuda? będziesz musiała po prostu jeść tego więcej, no i więcej nabiału(niesłodkie serki homogenizowane, serek wiejski widzę się pojawił, to dobrze, zwykły twaróg)... szczerze mowiac trzymam kciuki, i dobrze by było jakby się wypowiedział ktoś kto się zna na niejedzeniu mięsa, czym to białko zastąpić
Nie jadam ryb, jadam jajka, mleko, produkty sojowe (wczoraj miałam parówkę i pastę sojową).
Moje plany się nieco zmodyfikowały, moje ostateczne menu dzisiejsze (R):

I Śniadanie (11:00): 4łyżki płatków owsianych+szklanka mleka 2%+garść rodzynek+garść suszonej żurawiny+garść migdałów płatków+miód+otręby+cynam on

II Śniadanie (12:30): serek homogenizowany waniliowy (bez dwóch łyżek, które były wczoraj na kolację)

Obiad (15:40): -2 jajka sadzone na masmixie+szczypiorek,
-4 małe ziemniaki czerwone gotowane w mundurkach,
-3 małe ogórki kiszone,
-ok. 100g szparagów,
-250ml soku pamarańczowego marvit

Podwieczorek (16:30): -jabłko

Kolacja (18:10): -twaróg chudy (mniej niż 150g)+starty kawałek ogórka zielonego+szczypiorek


+3x herbata czerwona +woda+ćwiczenia

Edytowane przez moubliez
Czas edycji: 2011-11-14 o 17:37
moubliez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:31   #4114
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Z wczoraj:
tefarlu
1. 1/2 wędzonej makreli, marchewka, trochę lodowej sałaty, pomidor, 2 duże grube kromki razowego z serkiem ''tartare-dolina pieprzu'' ( całe opakowanie)
/jabłko/
2.owsianka(4łyż. górskich owsianych,2 łyż. błyskawicznych owsianych i 2łyż. otrębów owsianych) na ok.350ml mleka %, grejfrut
/kawa z tłustym mlekiem/
3. 2 plasterki polędwicy,pomidor, cała czerwona papryka ( <---to jadłam przygotowując posiłek) i jajecznica: 2 duże wiejskie jaja, cała duża cebula i 2 plastry szynki
/jabłko/
4. serek wiejski 150g i ze 3-4 garście pestek dyni, pomidor
5. przed samym snem przed 24 tearflu i wysoka duża szklanka gorzkiego kakao na mleku 3,2%

w ciągu dnia herbaty różne chyba inka i coś do picia nie pamiętam

podbijam wczorajsze i dodaję dzisiejsze niech ktoś spojrzy, proszę

1. 2 duże i grube kromki razowego z serkiem tartare borowikowym (całe opakowanie) , marchewka,trochę lodowej sałaty, 1/2 papryki, pomidor,1/2 wędzonej markeli

/jabłko/

0,5l inki z mlekiem
2.owsianka(4łyżki owsianych górskich,2łyż.owsianych błyskawicznych i 2 łyż.otrębów na ok.350ml mleka 2%)po: czerwony grejfrut

/kawa rozpuszczalna z mlekiem/

3.(ok.18). cały słoik buraczków z papryką (domowej roboty) i 5 kawałków mięsa( albo wieprzowe,albo wołowe, roboty mamy) wielkości jak ok. dłoń bez palców może odrobinę większe ale dość cienkie, chyba przegięłam bo pękam, ale były pycha

4. planuję zjeść jeszcze wieśniaka 150 g + jakieś warzywo i wrzucę pestki dyni lub coś by był choć czwarty posiłek

postanowienie na jutro : rozplanować tak jedzenie by wyszło pięć posiłków ( bo jakoś mi to nie wychodzi)

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

śniadanie: miseczka jaglanko-owsianki gotowanej z sokiem z cytryny, szczyptą soli, cynamonem, kardamonem, chilli, żółtkiem, jabłkiem, suszonymi śliwkami, masłem, miodem gryczanym i sezamem

ii śniadanie: zupa krem z marchewki, czerwonej soczewicy, ziół, cebuli, dyni z grzankami razowymi i natką pietruszki

obiad: porcja pulpecików wieprzowych w sosie pomidorowo-bazyliowym; pół woreczka brązowego ryżu; szpinak duszony z czosnkiem i oliwą z oliwek

deser: pucharek domowego musu z gorzkiej czekolady z malinami na gorąco

kolacja: sałatka z ziemniaków, jajka na twardo, ogórków kiszonych, pora, majonezu, oliwy z oliwek i przypraw

+ woda, zielona herbata, napar z pokrzywy, kawa gotowana z goździkami, cynamonem i chilli

przesmaczne, przepyszne tylko gratuluję nic dodać, nic ująć
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:33   #4115
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
podbijam wczorajsze i dodaję dzisiejsze niech ktoś spojrzy, proszę

1. 2 duże i grube kromki razowego z serkiem tartare borowikowym (całe opakowanie) , marchewka,trochę lodowej sałaty, 1/2 papryki, pomidor,1/2 wędzonej markeli Ładne śniadanko

/jabłko/ jako przekąska ok

0,5l inki z mlekiem
2.owsianka(4łyżki owsianych górskich,2łyż.owsianych błyskawicznych i 2 łyż.otrębów na ok.350ml mleka 2%)po: czerwony grejfrut Okej, smacznie, ale może dorzucisz jakieś pestki/orzechy/bakalie?

/kawa rozpuszczalna z mlekiem/

3.(ok.18). cały słoik buraczków z papryką (domowej roboty) i 5 kawałków mięsa( albo wieprzowe,albo wołowe, roboty mamy) wielkości jak ok. dłoń bez palców może odrobinę większe ale dość cienkie, chyba przegięłam bo pękam, ale były pycha Jeżeli miałaś ochotę na samo mięso i buraczki to w porządku, ale ładnie by się tu komponowały jakieś ziemniaki/kasza/ryż

4. planuję zjeść jeszcze wieśniaka 150 g + jakieś warzywo i wrzucę pestki dyni lub coś by był choć czwarty posiłek Ok, dobrze by było żeby wpadło

postanowienie na jutro : rozplanować tak jedzenie by wyszło pięć posiłków ( bo jakoś mi to nie wychodzi)
Generalnie ładnie. Podoba mi się. Jeżeli nie chodzisz głodna, nie chudniesz to super
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:40   #4116
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

dzisiejsze Utrzymanie

1. śniadanie: kawa z mlekiem 3,2% i łyżeczką brązowego. kasza manna na mleku 3,2% z brzoskwinią z puszki i cynamonem podsypana migdałami i orzechami nerkowca- miseczka.

2. II śniadanie: jajo na miękko. kanapka razowca z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki, obsypana obficie kiełkami. pomidora pół posypanego bazylią. duży kubek soku z 4 marchewek, 1 jabłka i 2 gruszek

3. obiad: pomidorowa z ryżem, zabielona śmietaną , gotowane 2 udka

4. podwieczorek: puszka coli , 2 spore babeczki cytrynowe

5. kolacja: będzie wieśniak z przyprawą do nabiałów, pomidora pół z bazylią, kanapka z kaczką i ogórkiem
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 18:48   #4117
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Cammila123 Pokaż wiadomość
Dzisiaj można powiedzieć że troszkę zawaliłam dietę, ale czuje się niezbyt dobrze i nie mogłam a nawet nie chciałam się powstrzymać od pokus
Moja Rrrr:
Sniadanie: grahamka duża z masłem i pomidorem + 50 g sliwek suszonych < jakies białko??
II śniadanie : grahamka z plastrem sera żółtego i masłem <białko? ser żółty to niekoniecznie na redukcję, ewentualnie jakiś odtłuszczony jak już nie możesz wytrzymać
Obiad: Ryż pełnoziarnisty 3 łyżki z warzywami na patelnie<białko? 3 łyżki ryżu to jakaś głodowa porcja, 50 gram, no i jakieś mięso/rybka?
Podwieczorek: Danio jagodowy + winogrona (był po godzinie 16 więc chyba nie tak późno)<białko? godzina jeszcze ok, ale to jedzenie w ogóle nie na redukcję, masa cukru, danio jagodowy to nic dietetycznego
Kolacja : twaróg biały 1/3 kostki <ok
Czy ktoś oceni?
Moja waga niby trochę zmalała, po sobie nic nie widzę... a jak zjem np, trochę więcej na jakiś posiłek do od razu wzrasta o 300 - 400g, czy to się liczy? Dzisiaj tez tak jest, miałam poćwiczyć ale dam sobie spokój i zobaczę jak jutro waga będzie rano pokazywała ...
nie, nie liczy się, w zasadzie jak masz pełny żołądek, pęcherz i jeszcze okres to ważysz chyba ze 2 kg więcej niż normalnie, więc zastanów się jaki jest sens sugerowania się jedynie wagą. Centymetr w dłoń, jakiś pomiar procentowej zawartości tłuszczu w organizmie też nie jest głupią sprawą...
a ten jadłospis jest niestety słaby, przykro mi. brak tu białka, warzyw(cośtam jest, ale mało), węgle złożone całkiem ok, natomiast za dużo prostych, nie ma żadnej oliwy/orzechów/rybki, czyli zdrowego tłuszczu

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez moubliez Pokaż wiadomość
Nie jadam ryb, jadam jajka, mleko, produkty sojowe (wczoraj miałam parówkę i pastę sojową).
<a taka parówka ma dużo białka? bo może po prostu warto zjeść wiecej?

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-04 o 12:34
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 18:52   #4118
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
dzisiejsze Utrzymanie

1. śniadanie: kawa z mlekiem 3,2% i łyżeczką brązowego. kasza manna na mleku 3,2% z brzoskwinią z puszki i cynamonem podsypana migdałami i orzechami nerkowca- miseczka.

2. II śniadanie: jajo na miękko. kanapka razowca z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki, obsypana obficie kiełkami. pomidora pół posypanego bazylią. duży kubek soku z 4 marchewek, 1 jabłka i 2 gruszek

3. obiad: pomidorowa z ryżem, zabielona śmietaną , gotowane 2 udka

4. podwieczorek: puszka coli , 2 spore babeczki cytrynowe

5. kolacja: będzie wieśniak z przyprawą do nabiałów, pomidora pół z bazylią, kanapka z kaczką i ogórkiem
Świetny jadłospis! Na luzie, jest zdrowo, ale miejscami pozwalasz sobie na przyjeności Super.
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:43   #4119
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Smacznie ale trochę uboga ta końcówka dnia. Omlet mógłby być z 2 jaj
Niby tak ale jakos nie mialam ochoty na jedzenie. Nie wiem w ostatni weekend jakos tak dziwnie sie czulam i chyba to przez to

Dzisiejsze U juz lepsze

Śniadanie 6:00 - pełna miseczka płatków śniadaniowych bio z rodzynkami i domowym suszonym jabłkiem na szklance mleka 2%

II sniadanie - duży kubas zupy indyjskiej- kremu pomidorowo-paprykowo-soczewicowego [przytargałąm w termosie do szkoły] ze sporą ilością sezamu bo uwielbiam

III sniadanie - bułeczka razowa z wędliną drobiową, dużą ilościa pomidora i ziół + wiejski lekki 150g [nie było juz innego w sklepie a nie miałam czasu iść gdzies indziej ]

Obiadokolacja 18:00 - gęsta, rozgrzewająca zupa jarzynowa z imbirem
- pierś kurczaka pieczona w ostrych przyprawach + pieczony ziemniak

teraz jeszcze jabłko bo mam ochotę

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2011-11-14 o 19:47
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:45   #4120
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
dzisiejsze Utrzymanie

1. śniadanie: kawa z mlekiem 3,2% i łyżeczką brązowego. kasza manna na mleku 3,2% z brzoskwinią z puszki i cynamonem podsypana migdałami i orzechami nerkowca- miseczka.

2. II śniadanie: jajo na miękko. kanapka razowca z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki, obsypana obficie kiełkami. pomidora pół posypanego bazylią. duży kubek soku z 4 marchewek, 1 jabłka i 2 gruszek

3. obiad: pomidorowa z ryżem, zabielona śmietaną , gotowane 2 udka

4. podwieczorek: puszka coli , 2 spore babeczki cytrynowe

5. kolacja: będzie wieśniak z przyprawą do nabiałów, pomidora pół z bazylią, kanapka z kaczką i ogórkiem
Mi się bardzo podoba jest wyśmienicie, jest wszystko co potrzeba a przy tym luz normalnej, zdrowej osoby Tak trzymaj.
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:01   #4121
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

podróżna Erka, trochę luźna dziś.

1śn - omlet z szynką i mozzarellą na maśle, wędzony łosoś z cytryną, duszone pieczarki, pomidorki koktajlowe.
2śn - owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, trzy małe brioszki bez niczego ( ) kawa z czekoladą i mlekiem.
obiad - sałatka z wędzonym kurczakiem, sałatą, oliwą, octem balsamicznym, pomidorem, ogórkiem, cebulą.
kolacja -wieśniak 200g.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 20:04   #4122
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
podróżna Erka, trochę luźna dziś.

1śn - omlet z szynką i mozzarellą na maśle, wędzony łosoś z cytryną, duszone pieczarki, pomidorki koktajlowe.
2śn - owsianka - 4 łyżki owsianych, kubek mleka, trzy małe brioszki bez niczego ( ) kawa z czekoladą i mlekiem.
obiad - sałatka z wędzonym kurczakiem, sałatą, oliwą, octem balsamicznym, pomidorem, ogórkiem, cebulą.
kolacja -wieśniak 200g.
no bez przesady ,że jakaś tam luźna
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:11   #4123
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba jest wyśmienicie, jest wszystko co potrzeba a przy tym luz normalnej, zdrowej osoby Tak trzymaj.
Dzięki dziewczyny nie jestem górnikiem który tyra w kopalni głodna nie chodzę. a jak mam jeszcze ochotę na coś do podjadam sobie, a co

::
Zupy był pełen talerz i ryżu sporo (u nas w domu zupę się właśnie jada w głębokich talerzach a nie miseczkach ) plus 2 udka z zupy. Poza tym ja rzadko kiedy miewam zupy, u nas zazwyczaj jest drugie danie na obiad (i sporadycznie dwa dania )
__________________


Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-04 o 12:35
Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:30   #4124
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Smutny dzień i P z niego:

ŚNIADANIE 9:30
Dwie grzanki z chleba razowego z masłem, wędzony łosoś (ze dwa plastry), sałatka z zielonych pomidorów (trochę ponad 100g), szczypiorek

II ŚNIADANIE 12:30
Pomarańcza, jogurt o smaku ananasa i mango (115g) z otrębami i łyżeczką orzeszków sojowych

OBIAD 15:30
Makaron razowy, kawałek piersi indyka pieczonej w ziołach, mieszanka warzyw (brokuł, kalafior, marchew; ok. 200g)
I jakieś pół godziny po obiedzie deser przy nauce: pół tabliczki gorzkiej czekolady (głupia zachcianka, głupia! Ale ta czeko była taka pyszna. A pewnie smakowałaby mi jeszcze bardziej, gdyby nie nadszedł po niej bardzo męczący natłok głupich myśli. )

KOLACJA 19:00
Kluski lane na bulionie drobiowym (o,5l)

Oceni ktoś?
---
Czuję się fatalnie.
Podbijam wczorajsze i wstawiam dzisiejsze P.

ŚNIADANIE 9:30
Dwie grzanki z chleba razowego z otrębami, dwa plastry polędwicy drobiowej, twaróg (ponad 100g) z łyżką jogurtu naturalnego, ogórkiem gruntowym, łyżeczką ziaren słonecznika i szczypiorkiem, trochę ketchupu

II ŚNIADANIE 12:00
Mus z jabłek i owoców leśnych (taki Gerberek), jogurt naturalny pro biotyczny (300g) z otrębami

OBIAD 14:45
Kurczak po meksykańsku (kurczak, ryż - niestety biały, ale to było takie gotowe danie z mrożonki, musiałam coś na szybko - i warzywa: papryka, fasola czerwona, kukurydza, groszek, cebula, marchew; ze 300g)
I po schrupałam jeszcze dużą marchewkę na surowo

KOLACJA 18:00 raczej bez apetytu i wcześnie, bo wychodziłam z domu i nie miałam pojęcia, o której wrócę.
Szprotki w sosie pomidorowym (puszka 170g), dwie kromki chrupkiego pieczywa orkiszowego

Gdzieś tam wpadły jeszcze dwie kawy z mlekiem, poza tym trochę herbat i wody.

Mogę prosić o oceny?
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:41   #4125
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Niby tak ale jakos nie mialam ochoty na jedzenie. Nie wiem w ostatni weekend jakos tak dziwnie sie czulam i chyba to przez to

Dzisiejsze U juz lepsze
Śniadanie 6:00 - pełna miseczka płatków śniadaniowych bio z rodzynkami i domowym suszonym jabłkiem na szklance mleka 2%
II sniadanie - duży kubas zupy indyjskiej- kremu pomidorowo-paprykowo-soczewicowego [przytargałąm w termosie do szkoły] ze sporą ilością sezamu bo uwielbiam
III sniadanie - bułeczka razowa z wędliną drobiową, dużą ilościa pomidora i ziół + wiejski lekki 150g [nie było juz innego w sklepie a nie miałam czasu iść gdzies indziej ]
Obiadokolacja 18:00 - gęsta, rozgrzewająca zupa jarzynowa z imbirem
- pierś kurczaka pieczona w ostrych przyprawach + pieczony ziemniak
teraz jeszcze jabłko bo mam ochotę
Dzisiaj super - bardzo mi się podoba - smacznie i zdrowo. O ile ta bułeczka nie bardzo mini
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:58   #4126
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Dzisiaj super - bardzo mi się podoba - smacznie i zdrowo. O ile ta bułeczka nie bardzo mini
Nie, nie tak mi sie zdrobniale napisało bo była świeża, ciepła, chrupiąca i pachnąca, normalnych wymiarów

Ah, no i dziekuje za zerknięcie

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2011-11-14 o 21:05
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:01   #4127
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość




obiad dla mnie słaby.
do kolacji mogłaś dodac warzywka.

Dzięki za ocenę.... i co proponujesz na dobry niesłaby obiad ?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:10   #4128
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Dzięki za ocenę.... i co proponujesz na dobry niesłaby obiad ?

U ciebie bardzo białkowo ? służy ci tam ograniczenie węgli? ja bym nie miała mocy
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:16   #4129
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Tynusia Pokaż wiadomość
U ciebie bardzo białkowo ? służy ci tam ograniczenie węgli? ja bym nie miała mocy
Dosyć służy Nie jestem spuchnięta, senna i ociężała, mam dużo energii i nie boli mnie brzuch. Zauważyłam, że mój brzuch lepiej reaguje na jasne pieczywo, więc czasem sobie na nie pozwalam.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 21:17   #4130
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Dosyć służy Nie jestem spuchnięta, senna i ociężała, mam dużo energii i nie boli mnie brzuch. Zauważyłam, że mój brzuch lepiej reaguje na jasne pieczywo, więc czasem sobie na nie pozwalam.
Ja to jestem ładowana na cukier no ale muszę raz tak sprawdzić orientacyjnie. Bo mój brzuch to lepiej też reaguje na jasne pieczywo bądź mieszane.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:26   #4131
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Podbijam wczorajsze i wstawiam dzisiejsze P.

ŚNIADANIE 9:30
Dwie grzanki z chleba razowego z otrębami, dwa plastry polędwicy drobiowej, twaróg (ponad 100g) z łyżką jogurtu naturalnego, ogórkiem gruntowym, łyżeczką ziaren słonecznika i szczypiorkiem, trochę ketchupu

II ŚNIADANIE 12:00
Mus z jabłek i owoców leśnych (taki Gerberek), jogurt naturalny pro biotyczny (300g) z otrębami

OBIAD 14:45
Kurczak po meksykańsku (kurczak, ryż - niestety biały, ale to było takie gotowe danie z mrożonki, musiałam coś na szybko - i warzywa: papryka, fasola czerwona, kukurydza, groszek, cebula, marchew; ze 300g)
I po schrupałam jeszcze dużą marchewkę na surowo

KOLACJA 18:00 raczej bez apetytu i wcześnie, bo wychodziłam z domu i nie miałam pojęcia, o której wrócę.
Szprotki w sosie pomidorowym (puszka 170g), dwie kromki chrupkiego pieczywa orkiszowego

Gdzieś tam wpadły jeszcze dwie kawy z mlekiem, poza tym trochę herbat i wody.

Mogę prosić o oceny?
ja to chyba bym na tym chudła, ale jesli tyjesz to wyglada fajnie.. no i skoro to przytycie to sie nie martw bialym ryzem

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-04 o 12:31
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:30   #4132
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
no moja droga, jezeli uwazasz ze to jest zdrowo..
  1. parówka na zimno, paluch serowy (takie PRZEDśniadanie) <parowka to masa tluszczu, zadnego wartosciowego mięska, paluch serowy to taka bułka z serem, tak? ser jest tlusty, a ona pewnie zrobiona z bialego pieczywa
  2. bułka jasna z boczkiem, jajkiem, ogórkiem, sałatka z tuńczykiem, kukurydzą, ryżem-ok.180g <tu jest jeszcze w miare ok
  3. 1/2 bułki jak wyżej
  4. 2 kawałki pizzy "diabelskiej"...pieki elni e pikantnej. <pizza jest niezdrowa, chyba nie musze tego tlumaczyc
czyli ogolnie mało i niezdrowo, powiedzmy że jeszcze ta sałatka i jajko z 2 posiłku jest fajna, ale dlaczego nie ma do tego jakiejs zdrowszej bułki niż biała, i to jeszcze z tłustym boczkiem?


i zgadzam sie, Pia Gizela - bardzo ladne to Twoje jedzonko !

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------


ja to chyba bym na tym chudła, ale jesli tyjesz to wyglada fajnie.. no i skoro to przytycie to sie nie martw bialym ryzem
przepraszam ale muszę piękne zdjęcia
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:59   #4133
izumi_chan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
ja to chyba bym na tym chudła, ale jesli tyjesz to wyglada fajnie.. no i skoro to przytycie to sie nie martw bialym ryzem
Dziękuję za zerknięcie. Ale dlaczego miałabyś na tym chudnąć? W piątek kontrola, to się okaże, czy tyję. A ryżem się nie przejmuję, po prostu tak jakoś już przywykłam do brązowego, że ten biały wydał mi się taki... inny. Ale i tak całość była zaskakująco dobra jak na danie z torebki.

Edytowane przez izumi_chan
Czas edycji: 2011-11-14 o 22:02
izumi_chan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 22:20   #4134
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez izumi_chan Pokaż wiadomość
Dziękuję za zerknięcie. Ale dlaczego miałabyś na tym chudnąć? W piątek kontrola, to się okaże, czy tyję. A ryżem się nie przejmuję, po prostu tak jakoś już przywykłam do brązowego, że ten biały wydał mi się taki... inny. Ale i tak całość była zaskakująco dobra jak na danie z torebki.
wiesz co, po prostu mam wrazenie ze na redukcji jem podobna ilosc kcal, moze troche mniej ale to kwestia zapotrzebowania, wiec trzymam kciuki zeby ten jadlospis byl skuteczny ;d a jak nie to zawsze mozesz zjesc wiecej (zazdroszcze ;dd)
Tynusia - dziekuje ;*
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 00:26   #4135
quetepassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 68
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Chciałabym R Za mało warzyw tak mi sie cos zdaje...
I owsianka (4 łychy, 2 łychy otrebow, siemie lniane, jog naturalny, łyzeczka miodu i mały banan) zielona herba

II kanapka z sałata, 3 plasterkami poledwicy z indyka, troche sosu bbq, herba

kawa z mlekiem
III makaron pełnoziarnisty z warzywami na patelnie + kura na oliwie z przyprawami, herba z cytryna i łyzeczka miodu

IV ze 150 g twarogu półtłustego z łyżeczka miodu i garscia orzechów
z 1 l wody wpadł
__________________
chce na stome !
walka o zgrabne ciało i dobre samopoczucie ---> najlepiej do maja
quetepassa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 07:31   #4136
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

RRRRRR

ś: kromka razowca 50g z masłem, krakowską suchą, oscypkiem, pomidor, 2 jajka na miękko

godzina stepper z obciążeniem

2ś: jabłko, jogo nat z otrębami
o:ze 2 ziemniaki, bigosik
k1: kromka razowca 50g z serkiem kanapkowym, krakowską i pomidorem
k2: wiejski lekki, marchewki

i jak?
wiem że nietypowo ale ostatnio bardzo wrzuciłam na luz i zaczełam chudnąć mimo że mam @. nie wiem o co chodzi?
przez weekend jadłam tak że powinnam tyć a schudłam ponad kg
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:42   #4137
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez quetepassa Pokaż wiadomość
Chciałabym R Za mało warzyw tak mi sie cos zdaje...
I owsianka (4 łychy, 2 łychy otrebow, siemie lniane, jog naturalny, łyzeczka miodu i mały banan) zielona herba < tutaj chyba troche malo bialka

II kanapka z sałata, 3 plasterkami poledwicy z indyka, troche sosu bbq, herba

kawa z mlekiem
III makaron pełnoziarnisty z warzywami na patelnie + kura na oliwie z przyprawami, herba z cytryna i łyzeczka miodu

IV ze 150 g twarogu półtłustego z łyżeczka miodu i garscia orzechów
z 1 l wody wpadł
warzyw mogloby byc troche w drugim wiecej ale tak to ladnie tylko szkoda ze bez 5 posilku

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
RRRRRR

ś: kromka razowca 50g z masłem, krakowską suchą, oscypkiem, pomidor, 2 jajka na miękko <fajnie, o ile nie "siedzą" Ci na zoladku te jajka przy treningu, mam na mysli ze ja nie lubie tłuszczu przed

godzina stepper z obciążeniem

2ś: jabłko, jogo nat z otrębami <tu za malo bialka, potreningowo brakuje jakiegoś łatwo przyswajalnego
o:ze 2 ziemniaki, bigosik <tutaj jakies mięsko/rybka , i ryz brazowy np, nie wiem jak tam z bigosem bo to chyba zależy jak sie go zrobi ale zawsze mi sie wydawalo że to tłuste
k1: kromka razowca 50g z serkiem kanapkowym, krakowską i pomidorem <nie wiem czym jest serek kanapkowy, ale jeżeli cienko posmarowałaś almette to mało białka
k2: wiejski lekki, marchewki < ładnie
u mnie dzis R , poza tym że mam @ i zaraz umre ;d to
I. grahamka, troszeczke masła, przypieczona w tosterze, na to pomidory, tuńczyk i granulowany czosnek + kawa z mlekiem
II. grahamka z serkiem wiejskim, zaraz zjem jakieś warzywka z oliwą

planuję(po pierwsze nie zjeść już więcej chleba, chociaż przy @ zawsze mam ochote):
III. pierś z kurczaka na kropelce oliwy, sałatka JAKAŚ , ryż brązowy albo makaron razowy, jeszcze nie wiem jak przyrządze, chyba na słodko
HIIT(ciekawe jak to wyjdzie z @, być może się skończy na aerobach )
IV. powtórka z trójki tylko bez warzyw
V. serek homo naturalny
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:45   #4138
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Proszę o ocenę mojego dzisiejszego jadłospisu: R

1 śniadanie-
3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych, 250 ml mleka 1,5 %
2 śniadanie- wielkie jabłko
obiad- 3 kanapki z chleba razowego, z białym serem, ogórkiem i papryką, (w pracy niestety 'na zimno')
podwieczorek- orzechy laskowe z serkiem wiejskim
kolacja- 2 jajka na miękko + surowe warzywka
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:04   #4139
Ewelina093
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina093
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 58
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Twarogowe Uuu:

Śniadanie: kaszka kukurydziana gotowana na szklance mleka 2%; grahamka na pół (I- z margaryną, twarogiem półtłustym i pomidorem; II- z margaryną, szynką i pomidorem)
II śniadanie: 2 kromki razowca z margaryną, twarogiem półtłustym i pomidorem

jabłko

Obiad: talerz krupniku; pulpet w sosie pieczarkowym, porcja ziemniaków, pieczarki z sosu, ogórek kiszony
Podwieczorek: serek homogenizowany "Danio" o smaku jagodowym
Kolacja: grahamka na pół (I- z margaryną, twarogiem półtłustym i pomidorem; II- z jajkiem na półtwardo i pomidorem)
Ewelina093 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:50   #4140
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Późna Erka

1śn
- dwa jaja sadzone z solą, pieprzem, sałatką z sałaty, groszku, pomidorów.
niby drugie, niby tak o - szklanka zimnego mleka, parę podłużnych biszkoptów z cukrem - chodziły za mną
obiad - 200g warzyw z pary - brokuły, marchewka, kalafior, 120g kurczaka + 150g makreli w pomidorach.
1h siłownia
podwieczorek - łosoś wędzony z cytryną ( może coś dołożę )
kolacja - wieśniak 200g z orzechami laskowymi
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.