Niemcy :) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 12:35   #4141
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Kropka z tego co wiem wiele papierow z PL mozna tu sobie w wsadzic niestety .
Mojej znajomej uznali biochemie . Od tyle wiem w tym temacie, z tym, ze ona nie pracuje dla niemieckiej firmy

A moge wiedziec co skonczylas w PL?
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:37   #4142
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Kropko, nikt Ci niestety konkretnie nie odpowie, ponieważ niektóre papiery uznają, inne nie, a dodatkowo zależy to jeszcze od przepisów danego Landu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:44   #4143
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

Dziękuję za odp. kobitki.

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Kropka z tego co wiem wiele papierow z PL mozna tu sobie w wsadzic niestety .
Mojej znajomej uznali biochemie . Od tyle wiem w tym temacie, z tym, ze ona nie pracuje dla niemieckiej firmy

A moge wiedziec co skonczylas w PL?
Nudziło mi się, więc nie jedno ale to na czym by mi zależało, a czego z racji wysokości stawki w Pl wykonywać już nigdy nie będę (bo jeść trzeba) to analityka medyczna.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-08-13 o 20:46
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 20:52   #4144
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Kropko to zawod, ktory w de tez istnieje, wiec zawsze mozna sprobowac powalczyc ale z gory to zadna z nas nie bedzie w stanie powiedziec. Jakby doszlo do przeprowadzki to jaki to bylby Land ??
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 21:15   #4145
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Kropko to zawod, ktory w de tez istnieje, wiec zawsze mozna sprobowac powalczyc ale z gory to zadna z nas nie bedzie w stanie powiedziec. Jakby doszlo do przeprowadzki to jaki to bylby Land ??
Rozumiem.
To zawód który kocham. Dla niego samego byłabym w stanie przenieść się do Afryki - jeśli tylko dałoby się tam z niego żyć.

Baden Württemberg jak na ten moment.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 12:12   #4146
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Kropko czy da sie z tego wyzyc to nie wiem ... ale pewnie tak ...

jakbys chciala sie dowiedziec w sprawie uznania to tu masz napisane co bys ewentualnie potrzebowala w Baden Württemberg -> klik
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 19:16   #4147
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Kropko czy da sie z tego wyzyc to nie wiem ... ale pewnie tak ...

jakbys chciala sie dowiedziec w sprawie uznania to tu masz napisane co bys ewentualnie potrzebowala w Baden Württemberg -> klik
Danke
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 13:45   #4148
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Niemcy :)

A ja chcialam spytac czy ktos wie jak to jest z prawem jazdy? Czy jesli dostaje sie obywatelstwo niemieckie to jest mozliwosc dostania niemieckiego prawa jazdy bez zdawania egzaminu czy trzeba cale zycie jezdzic na polskim?
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 13:51   #4149
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Kiedys mozna bylo przepisac, a jak jeste teraz? Nie mam pojecia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 14:05   #4150
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A ja chcialam spytac czy ktos wie jak to jest z prawem jazdy? Czy jesli dostaje sie obywatelstwo niemieckie to jest mozliwosc dostania niemieckiego prawa jazdy bez zdawania egzaminu czy trzeba cale zycie jezdzic na polskim?
jak sie dostaje obywatelstwo to mozna... bo nie majac obywatelstwa (ze stalym pobytem) tez mozna... to bys musiala sie na miejscu u Ciebie tam dowiedziec ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 10:20   #4151
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A ja chcialam spytac czy ktos wie jak to jest z prawem jazdy? Czy jesli dostaje sie obywatelstwo niemieckie to jest mozliwosc dostania niemieckiego prawa jazdy bez zdawania egzaminu czy trzeba cale zycie jezdzic na polskim?
Mozna przepisac na niemieckie,jesli masz stale zameldowanie bez obywatelstwa
Koszt ok 35€
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 11:05   #4152
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

A tak z ciekawości... jak jest z porodami w De?
Tak jak u nas, lekarze namawiają na poród bez znieczulenia, odkładają podanie leku jak długo się da, czy wręcz przeciwnie, zewnątrzoponowe jest standardem?

Wiecie może?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 12:09   #4153
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości... jak jest z porodami w De?
Tak jak u nas, lekarze namawiają na poród bez znieczulenia, odkładają podanie leku jak długo się da, czy wręcz przeciwnie, zewnątrzoponowe jest standardem?

Wiecie może?
Napewno nie namawiaja zeby nie brac, ale i tez nie nalegaja zeby brac wszystko zalety tylko i wylacznie od ciebie dodam, ze rodzi sie tu po 'ludzku', nie gola ci krocza bo trzeba, nie robia lewatywy bo trzeba, nie nacinaja cie bo tak latwiej.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 13:25   #4154
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Napewno nie namawiaja zeby nie brac, ale i tez nie nalegaja zeby brac wszystko zalety tylko i wylacznie od ciebie dodam, ze rodzi sie tu po 'ludzku', nie gola ci krocza bo trzeba, nie robia lewatywy bo trzeba, nie nacinaja cie bo tak latwiej.
Z tym goleniem to mnie to zawsze wkurza u nas, ale w sumie różnie bywa, są panie które mają niezły gąszcz, szycie przez to, to masakra.

Nacinania już u nas w standardzie nie ma, położna decyduje. Jak się trafi fajna to dba o kobietę i nic na zapas nie robi. Ale to zależy od człowieka, a z tym jak wiadomo jest różnie.

Co do lewatywy to akurat jestem za. Ze względów, że tak to ujmę, higieniczno - estetycznych.

Dziękuję za info. A znieczulenia są do dopłaty? Czy ubezpieczenie uwzględnia?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 14:29   #4155
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Z tym goleniem to mnie to zawsze wkurza u nas, ale w sumie różnie bywa, są panie które mają niezły gąszcz, szycie przez to, to masakra.

Nacinania już u nas w standardzie nie ma, położna decyduje. Jak się trafi fajna to dba o kobietę i nic na zapas nie robi. Ale to zależy od człowieka, a z tym jak wiadomo jest różnie.

Co do lewatywy to akurat jestem za. Ze względów, że tak to ujmę, higieniczno - estetycznych.

Dziękuję za info. A znieczulenia są do dopłaty? Czy ubezpieczenie uwzględnia?
No wlasnie chodzilo mi o to, ze nic nie robia na sile chcesz lewatywe to dostaniesz, chcesz zgolic krocze prosze bardzo ale nic na sile


Ja mialam CC wiec nie wiem jak jest ze znieczuleniem
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:48   #4156
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kiedys mozna bylo przepisac, a jak jeste teraz? Nie mam pojecia
Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
jak sie dostaje obywatelstwo to mozna... bo nie majac obywatelstwa (ze stalym pobytem) tez mozna... to bys musiala sie na miejscu u Ciebie tam dowiedziec ...
Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Mozna przepisac na niemieckie,jesli masz stale zameldowanie bez obywatelstwa
Koszt ok 35€
Dziekuje dziewczyny Stale zameldowanie mam, wiec zainteresuje sie tym przepisaniem.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości... jak jest z porodami w De?
Tak jak u nas, lekarze namawiają na poród bez znieczulenia, odkładają podanie leku jak długo się da, czy wręcz przeciwnie, zewnątrzoponowe jest standardem?

Wiecie może?
Moja przyjaciolka niedawno rodzila (jest niemka) i nie rozcinali jej krocza, co do golenia to mowi, ze sama chciala dla wlasnego komfortu i lekarze rowniez polecaja dla wygody i higieny. Natomiast co do znieczulenia to nie wiem, ale moge spytac. No i do domu zostala wypisana z bobasem 8h po porodzie. Az bylam w szoku, ze tak wczesnie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 20:10   #4157
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Znieczulenie jest za darmo kasa chodych pokrywa.

Mnie nacieli, ale to dlatego ze urodzic nie moglam. Polozna sie mna bardzo dobrze zajela, robila masaz krocza, ale na koncu skora dalej sie nie chciala naciagna ani ama peknac wiec spytano sie mnie czy sie zgadzam na naciecie.
Urodzilam w poniedzelaek do domu poszlam w sobote i bardzo dobrze ze tak dlugo trzymali, bo maly mial zrobione U1 i U2 a ja problemy z piersiami, wiec tez mi co nie co podpowiedzano co robic. Poloznej do domu nie chcialam, wiec tym bardzij sie cieszylam ze w De tak dlugo trzymaja. Gdybym sie uparla poszla bym wczesniej.

MdM a gdzie twoja znajoma rodzila? To chyba nie byl szpital, tylko taki dom kurcze nie pamietam jak sie to nazywa. Stamtad wychodzisz wlasnie tak szybko.

Kropka ty sie nie boj, tutaj rodzic to zupelnie cos innego. Chlopa masz przy sobie za darmo, dostajesz podpaski, podklady i majtki siatkowe, wiec nie chodzisz jak kaczka z lignina miedzy nogami, bo majtek nie wolno. Wkladki laktacyjne tez dostaniesz od szpitala, pieluchy dla dziecka na czas pobytu w szpitalu wszystko ci zapewnia. Chcesz cesarke to ci ja zrobia, chcesz znieczulenie dostaniesz. Pisac o powiklaniach nie bede to napewno wiesz , ze takie sa i lekrza cie poinformuje, ale wybor nalezy do ciebie jak bedziesz rodzic i w jakiej pozycji.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2009-08-17 o 20:11
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 07:06   #4158
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemcy :)

Dziękuję za odpowiedzi.


U nas na razie stanęło na tym, że póki mąż się tam rozkręca i nie wiadomo jak będzie dalej, nie ma sensu, by tu wszystko rzucać i tam lecieć w ciemno. Na razie zostaję tu.
Parę miesięcy i zobaczymy jak mu tam pójdzie, ja tak jego robota ma się do zimy i w ogóle jak się ułoży...

Na razie taki krok w przód, że tu się mąż zwolnił z pracy, już nie jest na bezpłatnym. Zakład odmówił dalszego udzielania urlopu, więc poszło wypowiedzenie.

Tyle moich wieści na dziś.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:31   #4159
mav
Zakorzenienie
 
Avatar mav
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein Westfallen
Wiadomości: 4 276
GG do mav Wyślij wiadomość przez MSN do mav
Dot.: Niemcy :)

hej

mam do was takie pytanie bo niestety nie umiem tego nigdzie znalezc
jak sie nazywa wolny sluchacz po niemiecku?
i czy wogole na niemieckich uniwersytetach mozna sie zapisac na cos takiego?
__________________
"Nikt o tobie nie myśli. Wszyscy myślą wyłącznie o sobie, tak samo jak ty"





Mężczyzna jest jak sukienka, trzeba go najpierw przymierzyc.....



Edytowane przez mav
Czas edycji: 2009-08-19 o 20:33
mav jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 22:48   #4160
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy :)

Hej

Fajnie, ze nam polaczyli watki To chyba zasluga Mejka Buziak sie nalezy

Cytat:
Napisane przez mav Pokaż wiadomość
hej

mam do was takie pytanie bo niestety nie umiem tego nigdzie znalezc
jak sie nazywa wolny sluchacz po niemiecku?
i czy wogole na niemieckich uniwersytetach mozna sie zapisac na cos takiego?
Mozna Nazywa sie to Gasthörerschaft, a wolny sluchacz to Gasthörer

A jeszcze widzialam, ze MdM o prawo jazdy pytala... Nie wiem, czy to sie zmienilo, ale kilka lat temu bylo tak, ze jak Polak mial stale zameldowanie w DE, to mogl na polskim prawie jazdy tutaj maksymalnie pol roku od dnia zameldowania jezdzic. Po uplywie pol roku kontrola konczyla sie oskarzeniem o jazde bez prawa jazdy (z braku punktu "jazda z niewaznym prawem jazdy"). Na zamiane na niemieckie prawo jazdy byly 3 lata od zameldowania, po 3 latach trzeba bylo robic nowe Tak bylo jeszcze przed wejsciem PL do UE. Byc moze sie cos zmienilo, nie wiem Najlepiej dowiedziec sie w jakims kompetentnym urzedzie albo po prostu zamienic

Pozdrawiam!
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...

Edytowane przez ~~~JOLA~~~
Czas edycji: 2009-08-19 o 23:01
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 07:42   #4161
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Niemcy :)

Witam

MdM nie wiem jak to jest ze zmiana na niemieckie prawko,ale moja tesciowa mieszka tu od 20 lat i jezdzi na Polskim i nie ma zadnych klopotow z tym zwiazanych,dodam ze rowniez ma tylko polski dowod.A moj maz robil w Pl prawko,w ciagu wakacji w dwa tyg nie wiem jak to kiedys zrobil ale co tam A ze ma niemieckie papiery musial zdawac tu na nowo prawko,wiec niepotrzebnie robil w Polsce.Ale to bylo kupe czasu temu jak jeszcze w UE nie bylismy.

Dziewczyny u Was tez taka duchota? Ja uwielbiam ciepelko ale szczerze to juz za duzo ponad 30 stopni i powietrza brak .Dzis ma byc jeszcze cieplej,na cale szczescie nie musze nigdzie dalej wychodzic bo bym sie chyba rozplynela.Za to pranie w mig suche
Pozdrawiam Was serdecznie,zycze milego dnia
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-

Edytowane przez bierka83
Czas edycji: 2009-08-20 o 07:44
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 10:03   #4162
TheTen
Raczkowanie
 
Avatar TheTen
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: Niemcy :)

Hej ja mam pytanie do dziewczyn ktore studiowaly badz studiuja w Niemczech. Dostawalyscie dofinansowanie Bafög? Chcialam sie dowiedziec czy bardzo on was obciaza (chodzi mi o splacanie) etc. bo na kazdej stronie pisze co innego. Wiec jesli byscie mogly mi dac jeszcze jakies info i w miare wytlumaczyc co i jak bym byla wdzieczna pozdrawiam
__________________

TheTen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 14:44   #4163
Gosia46
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Niemcy :)

Witajcie dziewczyny ,dosyc dawno tu nie zaglądałam ale ciesze sie że wątek nie ''umarl'' bo jak napisalam po raz pierwszy to myslalam że sie nie rozkręci a tu prosze i tak trzymać ,,,,,,widze ze tu same mlode dziewczyny ale ja mam do Was pytanie z innej beczki ,mieszkacie niektóre już dośc dlugo w DE ja dopiero od kwietnia i nie pracuje więc siedze w domu i robie rożne rzeczy na szydełku i drutach i chcialabym sie Was zapytac czy jest szansa tutaj to sprzedać ,czy Niemcy kupują w ogóle takie rzeczy (serwetki ,ubranka na lalki ,poduszki a teraz zaczynam szydełkowe ozdoby świąteczne ,szaliki i czapki )moze ktoraś będzie coś wiedziala ,,,,,,,Pozdrawiam serdecznie
Gosia46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:07   #4164
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
MdM a gdzie twoja znajoma rodzila? To chyba nie byl szpital, tylko taki dom kurcze nie pamietam jak sie to nazywa. Stamtad wychodzisz wlasnie tak szybko.
Ona rodzila w normalnym szpitalu w Hannoverze. Sama juz chciala isc do domu i lekarz pozwolil. Zarowno jej jak i maluszkowi.

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Hej
A jeszcze widzialam, ze MdM o prawo jazdy pytala... Nie wiem, czy to sie zmienilo, ale kilka lat temu bylo tak, ze jak Polak mial stale zameldowanie w DE, to mogl na polskim prawie jazdy tutaj maksymalnie pol roku od dnia zameldowania jezdzic. Po uplywie pol roku kontrola konczyla sie oskarzeniem o jazde bez prawa jazdy (z braku punktu "jazda z niewaznym prawem jazdy"). Na zamiane na niemieckie prawo jazdy byly 3 lata od zameldowania, po 3 latach trzeba bylo robic nowe Tak bylo jeszcze przed wejsciem PL do UE. Byc moze sie cos zmienilo, nie wiem Najlepiej dowiedziec sie w jakims kompetentnym urzedzie albo po prostu zamienic

Pozdrawiam!
Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Witam

MdM nie wiem jak to jest ze zmiana na niemieckie prawko,ale moja tesciowa mieszka tu od 20 lat i jezdzi na Polskim i nie ma zadnych klopotow z tym zwiazanych,dodam ze rowniez ma tylko polski dowod.A moj maz robil w Pl prawko,w ciagu wakacji w dwa tyg nie wiem jak to kiedys zrobil ale co tam A ze ma niemieckie papiery musial zdawac tu na nowo prawko,wiec niepotrzebnie robil w Polsce.Ale to bylo kupe czasu temu jak jeszcze w UE nie bylismy.
Juz sie dowiedzialam i faktycznie nie ma z tym zadnego problemu. Wystarczy miec staly pobyt i mozna przepisac prawko. Dzieki dziewczyny
Dotychczas mi sie nie spieszylo, bo jeszcze nikt sie nigdy nie przyczepil do tego, ze jezdze na PL, ale tak na przyszlosc to przepisze i bede miec po prostu 2.

Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny ,dosyc dawno tu nie zaglądałam ale ciesze sie że wątek nie ''umarl'' bo jak napisalam po raz pierwszy to myslalam że sie nie rozkręci a tu prosze i tak trzymać ,,,,,,widze ze tu same mlode dziewczyny ale ja mam do Was pytanie z innej beczki ,mieszkacie niektóre już dośc dlugo w DE ja dopiero od kwietnia i nie pracuje więc siedze w domu i robie rożne rzeczy na szydełku i drutach i chcialabym sie Was zapytac czy jest szansa tutaj to sprzedać ,czy Niemcy kupują w ogóle takie rzeczy (serwetki ,ubranka na lalki ,poduszki a teraz zaczynam szydełkowe ozdoby świąteczne ,szaliki i czapki )moze ktoraś będzie coś wiedziala ,,,,,,,Pozdrawiam serdecznie
A moze bedziesz sprzedawac na Ebay'u? Niemcy kupuja mnostwo swiatecznych drobiazgow. Rodzina mojego Tz kupuje co roku nowe, a u mnie w domu w PL z reguly uzywalo sie te z zeszlego roku i dokupowywalo cos tylko sporadycznie. Jedyna rzecz w tym gdzie bys to sprzedawala. Mysle, ze Ebay to najlepsze rozwiazanie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:20   #4165
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Hej

Fajnie, ze nam polaczyli watki To chyba zasluga Mejka Buziak sie nalezy
Dziekuje Jolus

Cytat:
Napisane przez Gosia46 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny ,dosyc dawno tu nie zaglądałam ale ciesze sie że wątek nie ''umarl'' bo jak napisalam po raz pierwszy to myslalam że sie nie rozkręci a tu prosze i tak trzymać ,,,,,,widze ze tu same mlode dziewczyny ale ja mam do Was pytanie z innej beczki ,mieszkacie niektóre już dośc dlugo w DE ja dopiero od kwietnia i nie pracuje więc siedze w domu i robie rożne rzeczy na szydełku i drutach i chcialabym sie Was zapytac czy jest szansa tutaj to sprzedać ,czy Niemcy kupują w ogóle takie rzeczy (serwetki ,ubranka na lalki ,poduszki a teraz zaczynam szydełkowe ozdoby świąteczne ,szaliki i czapki )moze ktoraś będzie coś wiedziala ,,,,,,,Pozdrawiam serdecznie

Ebay to dobry pomysl Moze sprobuj jeszcze na Trödelmarkt?
Pozdrowienia

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Juz sie dowiedzialam i faktycznie nie ma z tym zadnego problemu. Wystarczy miec staly pobyt i mozna przepisac prawko. Dzieki dziewczyny
Dotychczas mi sie nie spieszylo, bo jeszcze nikt sie nigdy nie przyczepil do tego, ze jezdze na PL, ale tak na przyszlosc to przepisze i bede miec po prostu 2.
Eeeee,chyba dwoch nie mozna miec,wydaje mi sie,ze Pl prawo jazdy w takim wypadku trzeba oddac/zniszczyc
tez sie zabieram za wymiane polskiego na niemieckie juz jakis czas i jakos ciagle mi nie po drodze do Verkehrsamt

Pozdrowienia dla Wszystkich
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:44   #4166
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Eeeee,chyba dwoch nie mozna miec,wydaje mi sie,ze Pl prawo jazdy w takim wypadku trzeba oddac/zniszczyc
tez sie zabieram za wymiane polskiego na niemieckie juz jakis czas i jakos ciagle mi nie po drodze do Verkehrsamt
Jestes pewna?? Szczerze mowiac o to sie nie zapytalam, bo wyszlam z zalozenia, ze jesli mozna miec dwa obywatelstwa to mozna miec i 2 prawa jazdy. W takim razie zapytam sie i o to.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:52   #4167
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Raczej jestem pewna
Przykladowo gdyby zabrali Ci prawo jazdy za jakies przekroczenie,to wtedy masz drugie,a tak raczej byc nie powinno
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:57   #4168
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 095
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Raczej jestem pewna
Przykladowo gdyby zabrali Ci prawo jazdy za jakies przekroczenie,to wtedy masz drugie,a tak raczej byc nie powinno
Teoretycznie tak, ale jesli jezdze na PL prawku to w niemczech nie moga mi go zabrac, nie wazne ile przepisow zlamalam. Ja raczej myslalam, ze to jest tak, ze jak sie ma niemieckie prawko to sie na nim jezdzi w D, a jak sie ma PL to sie na nim jezdzi w PL. A za granica to juz obojetne. Ale pewnie masz racje, bo ciezko byloby uregulowac te sytuacje, gdy komus zabrano prawko, bo mialby wtedy drugie. Nie przyszlo mi to do glowy
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:58   #4169
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

MdM i wszystko jasne, same chciala isc do domu. Normalnie to by ja trzymali ok tygodnia, ale jak sie chce isc to nie zatrzymuja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:06   #4170
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez mdm Pokaż wiadomość
teoretycznie tak, ale jesli jezdze na pl prawku to w niemczech nie moga mi go zabrac, nie wazne ile przepisow zlamalam. Ja raczej myslalam, ze to jest tak, ze jak sie ma niemieckie prawko to sie na nim jezdzi w d, a jak sie ma pl to sie na nim jezdzi w pl. A za granica to juz obojetne. Ale pewnie masz racje, bo ciezko byloby uregulowac te sytuacje, gdy komus zabrano prawko, bo mialby wtedy drugie. Nie przyszlo mi to do glowy

Wiem,ze Pl prawka nam tu zabrac nie moga,to w sumie dobry argument za tym,zeby go jednak nie wymieniac
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2009-08-21 o 17:08
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.