Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 19:27   #391
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JaKate Pokaż wiadomość
tylko objawiam sie wlasnie ogladania jak malpki w cyrku (doslownie i w przenosni)
No niestety na to trzeba się nastawić, ale da się przeżyć
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:35   #392
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

gwiazdka93 miejmy nadzieję że i ja przeżyję

póki co to muszę czekać na wizytę i potem badania i dam znać, może komuś coś pomoże- bo jest to niestety raczej wstydliwa kwestia i zawsze lepiej jak ktoś może podzielić się doświadczeniami (oczywiście wcale nie lepiej, bo lepiej byłoby jakby nikt nie musiał się z tym borykać i nikomu nie życzę) pozdrawiam
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:09   #393
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JaKate Pokaż wiadomość
gwiazdka93 miejmy nadzieję że i ja przeżyję

póki co to muszę czekać na wizytę i potem badania i dam znać, może komuś coś pomoże- bo jest to niestety raczej wstydliwa kwestia i zawsze lepiej jak ktoś może podzielić się doświadczeniami (oczywiście wcale nie lepiej, bo lepiej byłoby jakby nikt nie musiał się z tym borykać i nikomu nie życzę) pozdrawiam
Spokojnie dasz radę, powodzenia
Tak, jest to wstydliwa kwestia, ale z czasem da się do tego przywyknąć i bez zawstydzenia o tym mówić
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie do tych badań w szpitalu, pisz śmiało. Pamiętam jak ja się bałam przed pierwszym razem, a tym czasem jestem tydzień po kolejnej hospitalizacji

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2013-04-10 o 20:12
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 17:13   #394
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

a moge wiedziec dlaczego tym razem bylas i jesli moge wiedziec jak badania i wyniki?
mam nadzieje ze ok-a przynajmniej zadawalajace Ciebie
poki co musze jechac sie umowic 15-czyli w pon.bo niestety tel.nie mozna-pewnie przed samym badaniem bede miala stresa.
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 19:07   #395
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JaKate Pokaż wiadomość
a moge wiedziec dlaczego tym razem bylas i jesli moge wiedziec jak badania i wyniki?
mam nadzieje ze ok-a przynajmniej zadawalajace Ciebie
poki co musze jechac sie umowic 15-czyli w pon.bo niestety tel.nie mozna-pewnie przed samym badaniem bede miala stresa.
Pogrubione- PW
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:37   #396
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

dołączam do wątku

zawsze myślałam, że nadmierne owłosienie to taka moja natura, ale kiedy zaczęły wyrastać mi włosy na brodzie.. to już przegięcie!

na razie usuwam je pęsętą ale zastanawiam się ile tak dam rade, żeby nikt nie zauważył. podobny problem ma moja Mama i babcia więc podejrzewam, ze ma to też podłoże genetyczne niemniej jednak muszę się zbadać.

czy możecie mi potwierdzić czy jeszcze jakieś badania powinnam zrobić:
testosteron, TSH, estradiol, prolaktyna, progesteron, LH, tf4 - Coś jeszcze, coś nie potrzebne?

chciałabym już z wynikami wybrać się do endo.
boję się leczenia tabsami, które źle znoszę
wiem, że hirsutyzm może być też przy PCOS.. nie wiem czy tylko ja tam mam siedząc w domu zastanawiam się czy jednak to mam, kiedy lekarz zapewnia mnie, że nie? boję się, że jestem nierzetelnie leczona (takie urojenia, bo lekarz jest ok) i że czegoś nie wykrył?!

doradźcie coś
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 16:45   #397
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Hej dziewczyny jak to jest z tymi tabletakmi anty na uregulowanie testosteronu??? Czy w takcie tylko to owłosienie się zmniejsza a jak odstawi sie tabletki anty to owłosienie wraca do poprzedniego stanu i się nasila czy jak to wygąda z waszych doświadczeń????
Bardzo jest to dla mnie ważnie bo możliwe, że i mnie to czeka.
pozdrawiam
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 21:19   #398
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
czy możecie mi potwierdzić czy jeszcze jakieś badania powinnam zrobić:
testosteron, TSH, estradiol, prolaktyna, progesteron, LH, tf4 - Coś jeszcze, coś nie potrzebne?

chciałabym już z wynikami wybrać się do endo.
boję się leczenia tabsami, które źle znoszę
wiem, że hirsutyzm może być też przy PCOS.. nie wiem czy tylko ja tam mam siedząc w domu zastanawiam się czy jednak to mam, kiedy lekarz zapewnia mnie, że nie? boję się, że jestem nierzetelnie leczona (takie urojenia, bo lekarz jest ok) i że czegoś nie wykrył?!

doradźcie coś
Jeśli chcesz zrobić badania typowo w kierunku diagnostyki hirsutyzmu, to najlepiej zrobić TSH, testosteron, androstendion, prolaktyna i 17-OH progesteron.
Pewnie Cię to nie uspokoi, ale ja miałam wyraźne przesłanki ku PCOS, odwiedziłam 4 lekarzy, którzy tego nie stwierdzili, dopiero za 5 razem otrzymałam właściwą diagnozę...

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak to jest z tymi tabletakmi anty na uregulowanie testosteronu??? Czy w takcie tylko to owłosienie się zmniejsza a jak odstawi sie tabletki anty to owłosienie wraca do poprzedniego stanu i się nasila czy jak to wygąda z waszych doświadczeń????
Bardzo jest to dla mnie ważnie bo możliwe, że i mnie to czeka.
pozdrawiam
Działanie tabletek na owłosienie to kwestia indywidualna. Ja mam tyle samo włosów, jedynie wolniej rosną (przed leczeniem depilowałam np. ręce co 5 dni max., teraz mam spokój na 1,5- 2 tyg.) i są słabsze. A jak to jest po odstawieniu- nie wiem, ale raczej wszystko wraca do stanu sprzed leczenia. Ja przed anty. byłam leczona innym sposobem, odstawiłam leki na miesiąc zaledwie i już w tym czasie hormony się rozhuśtały i włosy zaczęły szybciej rosnąć.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:58   #399
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

a wy dziewczyny jak miałyście z owłosieniem na twarzy ciele itp podczas brania leków ale i po odstawieniu jak to wygląda???

i czy była osoba która zrobiła laser na twarz ciało itp po uporzadkowaniu hormonów i jaki był efekt??? na jaki czas?
bardzo prosze o pomoc
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:16   #400
MinaWetp
Przyczajenie
 
Avatar MinaWetp
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Wczoraj opublikowałam artykuł na temat laserowego usuwania owłosienia na skórze, sama zakupiłam taki podręczny laser Xemos i używałam już go, wiem, że wiele jest problemów z tym jak go używać i co jest potrzebne aby nie popalić skóry, więcej na ten temat jeśli ktoś jest zainteresowany tu: http://minawetp2.bloog.pl/id,3340745...SOW,index.html
MinaWetp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 17:05   #401
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
a wy dziewczyny jak miałyście z owłosieniem na twarzy ciele itp podczas brania leków ale i po odstawieniu jak to wygląda???

i czy była osoba która zrobiła laser na twarz ciało itp po uporzadkowaniu hormonów i jaki był efekt??? na jaki czas?
bardzo prosze o pomoc
Ja łykam teraz chyba szóste opakowanie tabletek anty, co zauważyłam: włosy są trochę delikatniejsze, w niektórych miejscach jaśniejsze (np. nad górną wargą), ciemne pod pępkiem w ogóle już nie rosną. Na innych częściach ciała nie zauważyłam żadnych efektów. Poza tym męczę się z wrastającymi włosami, wcześniej nie miałam tego problemu...

Sama chcę już skończyć z tabletkami, a zrobić sobie depi laserową
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 17:34   #402
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Pogrubione- PW
wreszcie odpisalam

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

a jeszcze takie pytanie jesli chodzi o wlosy na twarzy chodzicie na laser podczas leczenia (tak mi mowila endo,ze przed braniem tab.nie ma sensu wiec wyrywam poki co)
ale chodzi mi np.o rece-plecy-brzuch-przeciez to max drogie byloby, czy ktoras korzystala? i jak efekty? a moze lepiej byloby kupic domowy laser, albo depilacja elektroliza- czytalam o tym kiedys? ewentualnie czy ktoras jeszcze pila ta miete zielona-bo wczesniej, jakas dziewczyna o tym pisala i jeszcze o wybielaniu wlosow?

i moze lepiej byloby osoby cierpiace na to schorzenie polecac sobie lekarzy- tylko, zeby nie bylo odebrane, jako jakis spam czy cos w tym stylu-ale trudno znalezc dobrego (konkretnego lekarza), a nie konowala-ktory szybciej wyslal by nas do wariatkowa-ze mamy urojenia i "meska"nature a nie problem i pokierowal doradzil i dal skierowanie/leki itd!


http://www.labtestsonline.pl/ polecam w celu sprawdzenia co od czego
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 13:16   #403
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aisak Pokaż wiadomość
Mam taki problem. Nad moją górną wargą rosną wąsy :/ Nie wiem co mogę z tym zrobić (kiedyś/ dawno temu, bardzo mądrze je goliłam i to tylko pogorszyło sprawę).
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby leczenia tego "od wewnątrz"? Może mam za dużo męskich hormonów i jakieś tabletki na to można by było brać?

Jak ktoś ma jakieś rady to bardzo proszę o pisanie. Bo jest to naprawdę bardzo krępujące, szczególnie kiedy rozmawiam z kimś to myślę tylko o tym że patrzy na moje wąsy

W zasadzie to nie wiem czy powinnam iść z tym problemem do ginekologa czy do dermatologa. Nie zależy mi na czasowym usunięciu problemu(np. chodzenie do kosmetyczki) tylko na usunięciu przyczyny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką Waszą pomoc
Z tym problemem musisz udac się na pewno do endokrynologa. Ten specjalista zajmuje się leczeniem zaburzen hormonalnych, które u Ciebie z pewnością występują.
Proponuję również depilację woskiem, która wystarcza na miesiąc. Po roku stosowania Twoje włoski staną się słabsze i jasne, i nie trzeba będzie ich usuwać, a po zastosowaniu terapii hormonalnej z pewnością nie będa już rosły.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 13:43   #404
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Proponuję również depilację woskiem, która wystarcza na miesiąc. Po roku stosowania Twoje włoski staną się słabsze i jasne, i nie trzeba będzie ich usuwać, a po zastosowaniu terapii hormonalnej z pewnością nie będa już rosły.
Nie zawsze tak jest, wręcz rzadko. Ja mam zaburzenia hormonalne, depilacja woskiem twarzy wystarcza mi na 1,5 tygodnia. Natomiast brzuch depiluję max co 3 tygodnie. Leczę się od dwóch lat, włosy jak były, tak są i wcale jasne nie odrastają.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 16:00   #405
kwiatek10_9
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek10_9
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: swoj swiat
Wiadomości: 227
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Z tym problemem musisz udac się na pewno do endokrynologa. Ten specjalista zajmuje się leczeniem zaburzen hormonalnych, które u Ciebie z pewnością występują.
Proponuję również depilację woskiem, która wystarcza na miesiąc. Po roku stosowania Twoje włoski staną się słabsze i jasne, i nie trzeba będzie ich usuwać, a po zastosowaniu terapii hormonalnej z pewnością nie będa już rosły.

naprawde nie zawsze tak jest ze wystarcza na miesiac. ja depiluje gorna warge co tydzien prawie od roku i nie zauwazylam by wlosy rosły slabsze albo jasniejsze.
kwiatek10_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 18:10   #406
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kwiatek10_9 Pokaż wiadomość
naprawde nie zawsze tak jest ze wystarcza na miesiac. ja depiluje gorna warge co tydzien prawie od roku i nie zauwazylam by wlosy rosły slabsze albo jasniejsze.
To takie gadanie osób nie mających doświadczenia z tym problemem Tak samo jest np. z reklamami w TV, gdzie po kremach obiecywana jest gładkość przez 4 tyg.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 08:41   #407
MinaWetp
Przyczajenie
 
Avatar MinaWetp
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aisak Pokaż wiadomość
Mam taki problem. Nad moją górną wargą rosną wąsy :/ Nie wiem co mogę z tym zrobić (kiedyś/ dawno temu, bardzo mądrze je goliłam i to tylko pogorszyło sprawę).
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby leczenia tego "od wewnątrz"? Może mam za dużo męskich hormonów i jakieś tabletki na to można by było brać?

Jak ktoś ma jakieś rady to bardzo proszę o pisanie. Bo jest to naprawdę bardzo krępujące, szczególnie kiedy rozmawiam z kimś to myślę tylko o tym że patrzy na moje wąsy

W zasadzie to nie wiem czy powinnam iść z tym problemem do ginekologa czy do dermatologa. Nie zależy mi na czasowym usunięciu problemu(np. chodzenie do kosmetyczki) tylko na usunięciu przyczyny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką Waszą pomoc
Ja mam z tym duży problem ale nie na twarzy, nic nie skutkowało i kupiłam podręczny mały laser kosztował około 600 zł ponoć są juz tańsze, stosowałam go, usuwa włos razem z cebulką, wypala go, to nie boli, gdybym miała taki problem jak Ty na pewno kupiłabym go, jeśli chcesz wiedzieć więcej odnośnie tego lasera, co i jak, specjalnie pod ten problem pisałam ostatnio artykuł, aby pomóc innym tu mój artykuł na ten temat Pozdrawiam http://minawetp2.bloog.pl/id,3340745...SOW,index.html
MinaWetp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 11:59   #408
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

MinaWetp jakas reklama czy co?
majac nadmiernie owlosienie np na plecach watpie,ze stosowalabys to urzadzenie.
nadmierne owlosienie nie jest latwe jakby bylo-nie byloby to nadmierne owlosienie.


bylam na badaniach prywatnie- testosteron, androstendion za min.1tydz,albo2tyg.wyniki bo wysylaja do analizy (a skierowanie do kliniki mam do 28!) nie wiem co w tym wypadku-chyba bede musiala isc do endo o przedluzenie skierowania-chyba ze w tym czasie sie zmieszcze. inne badania ktore robia na miejscu wyniki miedzy17-a18godz.dzisiaj, akurat kumpela jedzie do swojego ginekologa,to sie zabiore i bede dzisiaj wiedziala jak i wowczas napisze.

ale meczy mnie kwestia kliniki-znowu wolne w pracy bede musiala brac ;/
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?


Edytowane przez JaKate
Czas edycji: 2013-04-15 o 12:01
JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 18:32   #409
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam serdecznie, jeśli chodzi o moje wyniki to (za7rzeczy ponizszych 183 zl):
17-OH PROGESTERON i ANDROSTEDION
będę miała za 2-3tyg.
A reszta, którą robiłam dzisiaj na czczo i właśnie niedawno dostałam wyniki, myślę, że wcale nie są dobre….. :
Glukoza 4.5 mmol/l (4.1-5.5)
Ft3 5.410 pmol/l (3.95-6.8)
Ft4 0.855 ng/dl (0.932-1.71)
Testosteron 0.544 ng/ml (0.05-0.522)
Insulina 42.7 µlU/ml (2.6-24.9)

przypominam TSH miałam 29.03 1.61µlU/ml (0.27-4.2)
morfologia wszystko w normie sie miesci.


aha jesli chodzi o ft3 i ft4:
FT4 -9.90% [ wynik 0.855, norma (0.932 - 1.71)]

FT3 51.23% [ wynik 5.41, norma (3.95 - 6.8)]

wg:
http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?


Edytowane przez JaKate
Czas edycji: 2013-04-15 o 19:09
JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 13:45   #410
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz zrobić badania typowo w kierunku diagnostyki hirsutyzmu, to najlepiej zrobić TSH, testosteron, androstendion, prolaktyna i 17-OH progesteron.
Pewnie Cię to nie uspokoi, ale ja miałam wyraźne przesłanki ku PCOS, odwiedziłam 4 lekarzy, którzy tego nie stwierdzili, dopiero za 5 razem otrzymałam właściwą diagnozę...


Działanie tabletek na owłosienie to kwestia indywidualna. Ja mam tyle samo włosów, jedynie wolniej rosną (przed leczeniem depilowałam np. ręce co 5 dni max., teraz mam spokój na 1,5- 2 tyg.) i są słabsze. A jak to jest po odstawieniu- nie wiem, ale raczej wszystko wraca do stanu sprzed leczenia. Ja przed anty. byłam leczona innym sposobem, odstawiłam leki na miesiąc zaledwie i już w tym czasie hormony się rozhuśtały i włosy zaczęły szybciej rosnąć.
dziękuję! myślę, że po pensji wybiorę się na badania. No faktycznie mnie nie uspokoiłaś ja co prawda przesłanek ku PCOS nie widzę, ale boję się, że jak zdecyduje się na dziecko będą problemy.. dlatego staram się regularnie odwiedzać ginekologa

odezwę się z wynikami! dziękuję za rady!
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:24   #411
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam serdecznie, dawno nie pisałam-po prostu nie miałam czasu...

Robiłam badania w kwietniu, nie miałam wszystkich wyników, a zatem za chwilę napiszę całość jakie mam wyniki (testosteron, androstendion miałam dopiero po3tyg! plus długi weekend więc dopiero odebrałam wczoraj)

Muszę umówić do ginekologa, bo albo były święta, albo @ (okres) i nie mogłam iść, dzisiaj mam drugi dzień @ więc zadzwonię i się umówię(ale też nie wiem na kiedy, czy się skończy@ czy znowu będzie niewiadomo jak długo i będę musiała odwoływać!) i od razu do mojej endokrynolog z badaniami od Gina i laboratorium. Endo kazał zrobić usg dopochwowe-czy nie ma pęcherzyków, polipów itd. Masakra z tym okresem,(mam nadzieję, że mogę to napisać-wszystkie jesteśmy kobietami i chyba nic co ludzkie nie powinno być obce) ostatnio w te dni strasznie boli mnie brzuch (w sensie jajniki) i mam bardzo obfite i długie miesiączki.
Podaje długość cykli (od stycznia 2012 do wczoraj i w nawiasach długość miesiączki: 33dni(@7dni), 17dni(@4dni), 27dni(@5dni), 41dni(@6dni), 19dni(@5dni), 23dni(@7dni), 31dni(@8dni), 29dni(@5dni), 36dni(@4dni), 36dni(@6dni), 31dni(@7dni), 53dni(@8dni), 17dni(@3dni), 29dni(@3dni), 29dni(@3dni), 26dni(@9dni), 25dni(@8dni) no i od wczoraj miesiączka, nowy cykl. Zatem z tego co widać nieregularny cykl.

A oto moje wyniki:
Glukoza 4.5 mmol/l (4.1-5.5) 28.57%
Ft3 5.410 pmol/l (3.95-6.8) 51.23%
Ft4 0.855 ng/dl (0.932-1.71) -9.90%
Testosteron 0.544 ng/ml (0.05-0.522) 104.66%
Insulina 42.7 µlU/ml (2.6-24.9) 179.82%
Androstendion 6.0 ng/ml (0.3-3.5) 178.13%
17 – OH progesteron 0.96 ng/ml (faza folikularna 0.2-1.3 (mój wynik=69.09%) / faza lutealna 1.0-4.5(mój wynik=-1.14% ) ) z tego co czytałam na temat tych faz, to miałam wtedy faze lutealna – bo miałam 24dzien cyklu czyli -1.14%)
TSH miałam badane 29.03 1.61µlU/ml (0.27-4.2) 33.84%
Czy może któraś z Was miała podobne wyniki, albo wie, jak mniej więcej je zinterpretować, wcześniej pisałam zwłaszcza z gwiazdka93 (jak u Ciebie ze zdrowiem???-oczywiście nie musisz na forum odpisywać jak nie chcesz-pw )
i czytałam wątek… aczkolwiek wiem, że jedynie lekarz mi wszystko dokładnie powie- aczkolwiek, zanim @mi się skończy i pójdę do ginekologa i potem do endo znowu…to chwila minie, a wiadomo, że człowiek chciałby coś wiedzieć wcześniej.

Pozdrawiam Was

PS. jak Wasze zdrowie, badania, wyniki, leczenie?
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 14:52   #412
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jakate Pokaż wiadomość
witam serdecznie, dawno nie pisałam-po prostu nie miałam czasu...

Robiłam badania w kwietniu, nie miałam wszystkich wyników, a zatem za chwilę napiszę całość jakie mam wyniki (testosteron, androstendion miałam dopiero po3tyg! Plus długi weekend więc dopiero odebrałam wczoraj)

muszę umówić do ginekologa, bo albo były święta, albo @ (okres) i nie mogłam iść, dzisiaj mam drugi dzień @ więc zadzwonię i się umówię(ale też nie wiem na kiedy, czy się skończy@ czy znowu będzie niewiadomo jak długo i będę musiała odwoływać!) i od razu do mojej endokrynolog z badaniami od gina i laboratorium. Endo kazał zrobić usg dopochwowe-czy nie ma pęcherzyków, polipów itd. Masakra z tym okresem,(mam nadzieję, że mogę to napisać-wszystkie jesteśmy kobietami i chyba nic co ludzkie nie powinno być obce) ostatnio w te dni strasznie boli mnie brzuch (w sensie jajniki) i mam bardzo obfite i długie miesiączki.
Podaje długość cykli (od stycznia 2012 do wczoraj i w nawiasach długość miesiączki: 33dni(@7dni), 17dni(@4dni), 27dni(@5dni), 41dni(@6dni), 19dni(@5dni), 23dni(@7dni), 31dni(@8dni), 29dni(@5dni), 36dni(@4dni), 36dni(@6dni), 31dni(@7dni), 53dni(@8dni), 17dni(@3dni), 29dni(@3dni), 29dni(@3dni), 26dni(@9dni), 25dni(@8dni) no i od wczoraj miesiączka, nowy cykl. Zatem z tego co widać nieregularny cykl.

A oto moje wyniki:
Glukoza 4.5 mmol/l (4.1-5.5) 28.57%
ft3 5.410 pmol/l (3.95-6.8) 51.23%
ft4 0.855 ng/dl (0.932-1.71) -9.90%
testosteron 0.544 ng/ml (0.05-0.522) 104.66%
insulina 42.7 µlu/ml (2.6-24.9) 179.82%
androstendion 6.0 ng/ml (0.3-3.5) 178.13%
17 – oh progesteron 0.96 ng/ml (faza folikularna 0.2-1.3 (mój wynik=69.09%) / faza lutealna 1.0-4.5(mój wynik=-1.14% ) ) z tego co czytałam na temat tych faz, to miałam wtedy faze lutealna – bo miałam 24dzien cyklu czyli -1.14%)
tsh miałam badane 29.03 1.61µlu/ml (0.27-4.2) 33.84%
czy może któraś z was miała podobne wyniki, albo wie, jak mniej więcej je zinterpretować, wcześniej pisałam zwłaszcza z gwiazdka93 (jak u ciebie ze zdrowiem???-oczywiście nie musisz na forum odpisywać jak nie chcesz-pw )
i czytałam wątek… aczkolwiek wiem, że jedynie lekarz mi wszystko dokładnie powie- aczkolwiek, zanim @mi się skończy i pójdę do ginekologa i potem do endo znowu…to chwila minie, a wiadomo, że człowiek chciałby coś wiedzieć wcześniej.

pozdrawiam was

ps. Jak wasze zdrowie, badania, wyniki, leczenie?
pw
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:41   #413
Trina034
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam, piszę w związku z problemami, które zauważyłam już dosyć dawno, ale wydaje mi się, że najwyższy czas przestać je ignorować.
A więc, mam 17 lat, okres od 6 lat ciągle nieregularny + włosy rosną mi tam gdzie nie powinny, a mianowcie na rękach za ciemne i długie, na linii białej, na brzuchu - przy pępku, na udach nie są jeszcze takie straszne, ale za to nad górną wargą widać je nawet po rozjaśnianiu - nie jestem gotowa by je depilować. Dodam, że są one wręcz czarne, a moim naturalnym kolorem włosów jest blond.
Czy radzicie od razu robić te badania jeszcze przed kontaktowaniem się z lekarzem ginekologiem i endokrynologiem? W smie to będzie moja pierwsza wizyta u lekarza specjalisty. Będę wdzięczna za jakiekolwoej rady, czy polecenia, dziękuję )
Trina034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:53   #414
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Tylko lekarz specjalista może napisać skierowanie na badania hormonalne, więc najpierw wizyta, później badania.
__________________
- O ile miałem możność stwierdzić, wydaje mi się, że powszechnie przyjęty przez kobiety sposób pisania listów jest nienaganny, z wyjątkiem trzech drobiazgów.
- Jakich to, proszę?
- Stały brak tematu, całkowite lekceważenie interpunkcji i częsta nieznajomość gramatyki.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:14   #415
Trina034
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Lepiej chyba będzie jak wybiorę się prywatnie, prawda?
Trina034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:20   #416
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

A to już zależy na jakiego lekarza się trafi. Prywatnie na pewno wizyta będzie szybciej. Dla mnie różnica jest kolosalna (na korzyść prywatnej wizyty), ale jeżeli masz w swojej przychodni kompetentnego lekarza, który leczy a nie odbębnia godziny pracy, to spokojnie możesz się wybrać do niego
__________________
- O ile miałem możność stwierdzić, wydaje mi się, że powszechnie przyjęty przez kobiety sposób pisania listów jest nienaganny, z wyjątkiem trzech drobiazgów.
- Jakich to, proszę?
- Stały brak tematu, całkowite lekceważenie interpunkcji i częsta nieznajomość gramatyki.
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:26   #417
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nezka07 Pokaż wiadomość
Tylko lekarz specjalista może napisać skierowanie na badania hormonalne, więc najpierw wizyta, później badania.
Badania można zrobić bez skierowania.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 21:08   #418
Pola3312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 63
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Stosował ktoś może laser w przypadku hirsutyzmu? Jest on w stanie raz na zawsze usunąć włosy z pleców, klatki piersiowej i brzucha?
Pola3312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:08   #419
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

ja od jakiegoś czasu stosuje metformax 850 mg (na PCOS), i zauważyłam, że po goleniu dłużej te włoski odrazystają. endokrynolog o tym mówił, ale przyznam,że nie za bardzo mu ufałam w tej kwestii- metformax głównie stosowany jest przy cukrzycy, ja mam insulinoodporność w związku z PCOS.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:12   #420
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
ja od jakiegoś czasu stosuje metformax 850 mg (na PCOS), i zauważyłam, że po goleniu dłużej te włoski odrazystają. endokrynolog o tym mówił, ale przyznam,że nie za bardzo mu ufałam w tej kwestii- metformax głównie stosowany jest przy cukrzycy, ja mam insulinoodporność w związku z PCOS.
Po metformaxie takie efekty? Jeśli tak, to zazdroszczę Szczerze powiedziawszy nie słyszałam, żeby komuś metformax pomógł w kwestii hirsutyzmu
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 08:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.