Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-10, 15:17   #391
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86584534]Nosiłam 4 lata, około trzydziestki i chyba znów będzie trzeba. No wycierpiałam się, ale to głównie z winy ortodontki. Ale nie żałuję ani sekundy.

Loda można robić spokojnie [/QUOTE]Ja sobie nie wyobrażam. Nie zniosłabym 4 lat z czymś takim na zębach. Poza tym zawsze były ważniejsze wydatki i do tej pory są więc to by była fanaberia.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 15:40   #392
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Z tymi implantami tez nie jest tak rozowo. Rozmawialam ze swoja dentystka, akurat jestem w trakcie wszczepiania implantow. Mowila mi, ze teraz wielu ludzi przychodzi i chce wymienic wszystkie swoje zeby na implanty, zeby miec spokoj. Jednak wlasne zeby sa bardziej elastyczne, maja okostna i sciegna wokol, “pracuja” w szczece pod wplywem roznego rodzaju nacisku. Taki implant ani nie zaalarmuje bolem, ze cos jest nie tak, po prostu siedzi jak kolek i nagle sie lamie jak za duzy nacisk.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poza tym dziąsła się cofają, kość zanika, czasami aż widać ten kołek, który pierwotnie siedział w dziąśle... Po latach można się zdziwić "estetyką" takiego rozwiązania. Wstawianie implantów u młodych osób, którym takie zęby powinny posłużyć 20 lat i więcej, to głupota.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 19:37   #393
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Może to że mało estetycznie wygląda? Ja tam rozumiem, że ktoś nie chce przez kolejne 2-3 lata dorosłego życia nosić aparatu. Mi też "wygląd z aparatem" się zupełnie nie podoba i nie widzę w tym nic uroczego.
No tak, krzywe zęby są ładniejsze
Urocze nie urocze - zawsze swoje naturalne zęby są lepsze niż protezy.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 19:48   #394
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam. Nie zniosłabym 4 lat z czymś takim na zębach. Poza tym zawsze były ważniejsze wydatki i do tej pory są więc to by była fanaberia.
Moich rodziców nie było stać, a zresztą nie było aparatów kiedy dorastałam. Dlatego założyłam dopiero kiedy odłożyłam sama. Też nie chciałam, ale teraz jestem sobie wdzięczna. Z tym że ja miałam naprawdę dużą i bardzo szpecącą wadę. Jeśli masz normalne zęby, tylko nierówne, to co innego. U mnie to była wręcz deformacja.
c091e8898908a1b264e2bb88ceb2cf7cf162daf4_5d967d9baaf5e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 20:08   #395
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Może to że mało estetycznie wygląda? Ja tam rozumiem, że ktoś nie chce przez kolejne 2-3 lata dorosłego życia nosić aparatu. Mi też "wygląd z aparatem" się zupełnie nie podoba i nie widzę w tym nic uroczego.
Można zrobić taki aparat, że go nie widać. Więc to nie problem.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mniej więcej. Nie wyobrażam sobie nosić aparatu praktycznie do czterdziestki. Nie mówiąc już o kosztach.
Aparat u dorosłej osoby wygląda dla mnie bardzo nieładnie.
Tak sobie gdybam, pewnie i tak bym się na coś takiego nie zdecydowała (mówię o implantach, zwłaszcza, że tak naprawdę nigdy się tym nie interesowałam i nie wiem jak to wygląda). Co nie zmienia faktu, że wolę krzywe zęby niż aparat w tym wieku.
Teraz żart - i nie robić chłopu loda przez 2 lata?
Można robić loda z aparatem. No chyba że praktykujesz pocieranie penisa zewnętrzną powierzchnią zębów
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam. Nie zniosłabym 4 lat z czymś takim na zębach. Poza tym zawsze były ważniejsze wydatki i do tej pory są więc to by była fanaberia.
Ale krzywe zęby to nie tylko estetyka ale też kwestia zdrowia. Zły zgryz wpływa na ścieranie się zębów, problemy ze stawami itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 20:14   #396
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86585349]No tak, krzywe zęby są ładniejsze
Urocze nie urocze - zawsze swoje naturalne zęby są lepsze niż protezy.[/QUOTE]
Pewnie, ze swoje lepsze, tu się zgadzam. ale no krzywe zęby mniej rzucają się w oczy niż aparat. Chyba, że są jakoś bardzo bardzo krzywe, ale to już wyjątkowe przypadki. W każdym razie ja rozumiem, że ktoś dorosły nie chce, bo mu się to nie podoba.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Można zrobić taki aparat, że go nie widać. Więc to nie problem.
Jakiś inny niż tu proponowany?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2019-03-10 o 20:16
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 20:33   #397
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Nawet zwykły stały, z przezroczystymi zamkami i gumkami będzie mniej rzucający się w oczy, niż z metalowymi.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 21:11   #398
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Poza tym dziąsła się cofają, kość zanika, czasami aż widać ten kołek, który pierwotnie siedział w dziąśle... Po latach można się zdziwić "estetyką" takiego rozwiązania. Wstawianie implantów u młodych osób, którym takie zęby powinny posłużyć 20 lat i więcej, to głupota.
Ale tez implanty u dobrego dentysty maja gwarancje dozywotnia i to nie tylko na wypadek wypadniecia sruby, a rowniez takich estetycznych niespodzianek.

Ogolnie w aparacie nie widze nic brzydkiego, nawet pomysle, ze fajnie ze nawet ktos “starszy” dba o uzebienie. Zreszta co to sa 2 lata w porownaniu do kolejnych 20? (Bo nie wiem kiedy zeby zaczynaja wypadac?) Czesciej spotykam sie z ludzmi, ktorzy mowiac delikatnie nie maja najpiekniejszych zebow i dziwi mnie, ze nic z tym nie robia przy dosc oczywistych wadach.

Sama mam zeby proste, ale z diastema. Nie znosze jej, chociaz u innych ludzi mi sie podoba. Zastanawialam sie nad aparatem, ale koniec koncow stwierdzilam, ze chyba mam jakis problem ze soba skoro ta sama cecha podoba mi sie u innych, a u siebie uwazam za ohydna, wiec to nie jest robota dla dentysty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 21:54   #399
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ava, niby tak ale ja np mam delikatnie krzywe zęby na dole. Może nawet nie delikatnie. I mam prawie 30 lat. "Piękniejsza" już nie będę. Nie chciałabym kolejnych kilku lat spędzić z aparatem, ktory wg mnie odbiera urody.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 22:23   #400
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
"Piękniejsza" już nie będę. Nie chciałabym kolejnych kilku lat spędzić z aparatem, ktory wg mnie odbiera urody.
O tym samym pomyślałam. Poza tym domyślam się, że prostowanie/przesuwanie zębów wiąże się z bólem i średnio mam na coś takiego ochotę.
Mnie na dole krzywo wyrosły 2 zęby, dentystka powiedziała mi kiedyś, że najlepiej byłoby jednego wyrwać a wtedy ten drugi może przesunąłby się na jego miejsce. Może. Ona gwarancji nie daje. Więc skoro nie mam gwarancji to nie chciałabym zostać z taką przerwą, że wyglądałabym jak szczerbata.
A tak z ciekawości - jeśli któraś robiła sobie niedawno aparat (oba łuki) - jaki to jest koszt, łącznie z wizytami kontrolnymi i wszystkim z tym związanym przez cały okres?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 22:33   #401
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
O tym samym pomyślałam. Poza tym domyślam się, że prostowanie/przesuwanie zębów wiąże się z bólem i średnio mam na coś takiego ochotę.
Mnie na dole krzywo wyrosły 2 zęby, dentystka powiedziała mi kiedyś, że najlepiej byłoby jednego wyrwać a wtedy ten drugi może przesunąłby się na jego miejsce. Może. Ona gwarancji nie daje. Więc skoro nie mam gwarancji to nie chciałabym zostać z taką przerwą, że wyglądałabym jak szczerbata.
A tak z ciekawości - jeśli któraś robiła sobie niedawno aparat (oba łuki) - jaki to jest koszt, łącznie z wizytami kontrolnymi i wszystkim z tym związanym przez cały okres?
około 12tys ja wydałam
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 22:57   #402
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ava, niby tak ale ja np mam delikatnie krzywe zęby na dole. Może nawet nie delikatnie. I mam prawie 30 lat. "Piękniejsza" już nie będę. Nie chciałabym kolejnych kilku lat spędzić z aparatem, ktory wg mnie odbiera urody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli Tobie delikatne skrzywienie nie przeszkadza, to przeciez nikt nie mowi, ze cos z tym nie tak. Ktos mowil wczesniej, ze drobne niedoskonalosci dodaja uroku. Wg mnie aparat nie odbiera urody i chyba stad roznimy sie w opiniach. W poprzednim poscie napisalam tak, bo mam wsrod bliskich znajomych osoby bardzo zamozne z okropnie krzywymi zebami, zarowno gornymi i dolnymi. W tych przypadkach dziwie sie, bo to naprawde nie sa delikatniekrzywe zeby. Zreszta tez duzo zalezy w taki sposob ktos mowi, jednym bardziej sie pokazuja gorne zeby podczas rozmowy, innym dolne. Roznie te zeby widac u poszczegolnych osob.

Z pogrubionym sie nie zgadzam. Niby czemu nie? Ja tam sie dopiero rozkrecam
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 22:58   #403
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No łapki kruka to szpony przecież
Szponiki
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś że aktorka grająca główną rolę w Dirty dancing tak zrobiła i ludzie zupełnie przestali ja rozpoznawać. Fakt że teraz wygląda dość ... zwyczajnie
Ona jest teraz zupełnie niepodobna do siebie
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Gdybym miała naprawdę dużo hajsu to wyrwałabym sobie wszystkie zęby i wstawiła nowe



Rozmyślałem już o aparacie i o licówkach, ale w sumie tylko dolne zęby mam nieco krzywe, a licówki nie mają dożywotniej gwarancji, więc też kicha Ale już wolę swoje (nawet z ukruszoną, górną jedynką), niż "hollywoodzki koszmar" Michała Wiśniewskiego

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Teraz żart - i nie robić chłopu loda przez 2 lata?
[1=c091e8898908a1b264e2bb8 8ceb2cf7cf162daf4_5d967d9 baaf5e;86584534]
Loda można robić spokojnie [/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Można zrobić taki aparat, że go nie widać. Więc to nie problem. Można robić loda z aparatem. No chyba że praktykujesz pocieranie penisa zewnętrzną powierzchnią zębów

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie na dole krzywo wyrosły 2 zęby, dentystka powiedziała mi kiedyś, że najlepiej byłoby jednego wyrwać a wtedy ten drugi może przesunąłby się na jego miejsce. Może. Ona gwarancji nie daje
Ja nie mam dolnej szóstki od jakichś 10 lat i nie zauważyłem, żeby mi się zęby "rozeszły" w jakikolwiek sposób
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 23:03   #404
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Ja nie mam dolnej szóstki od jakichś 10 lat i nie zauważyłem, żeby mi się zęby "rozeszły" w jakikolwiek sposób
Ja nie mam żadnej szóstki od podstawówki chyba (tak wyszło ) i jak idę na kontrolę do dentysty to praktycznie za każdym razem muszę mówić, że po piątce jest siódemka bo same tak się przesunęły, że dentysta z automatu liczy to jako szóstkę.
Z drugiej strony te krzywe na dole, o których mówiłam, to jedynka i dwójka więc nie chciałabym ryzykować, że dwójka się nie przesunie i będę miała szczerbę.

I tak mam dobrze, bo jak chodzę na kontrolę raz w roku to tylko kamień usuwam (kiedyś 2 lata nie byłam u dentysty, bo jakoś tam zeszło i babka nie chciała uwierzyć, że nie byłam w tym czasie u nikogo innego), żadnych dziur. Za to mój mąż ma takie zęby, że potrafi sobie ułamać na kawałku kurczaka i śmieje się, że za jego kasę to dentystka dzieci na studia pośle

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-03-10 o 23:06
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 23:23   #405
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ja szczerze się nad aparatem zastanawiam. Z jednej strony bym chciała bo dolny łuk mam strasznie krzywy bo mi się zęby nie mieszczą. Zawdzięczam to między innymi dentystce to mi wmawiała ze to ząb mnie boli, bo się łatwo psuję, a nie że mi ósemką rośnie

Z drugiej strony przerażają mnie koszty. Musiałabym zrobić dwa łuki (mimo ze mam górę ok, no ale jak to mawiają ortodonci ze oni nie gwarantują jak to będzie wyglądać na koniec jak zrobię jeden łuk). Przecież ja na to wywalę przynajmniej 10 tys. Przeraża mnie to. Te pienądze będą wymagać naprawdę dużych poświęceń finansowych. Zastanawiam sie czy warto. Bo jednak bym chciała nie mieć takich zębów, ale z drugiej im bliżej wydania pieniędzy tym bardziej boli.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 23:49   #406
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Jeśli chodzi o aparat to kiedyś w dzieciństwie nosiłam, ale efekt taki średni i teraz mi sie zachciało pięknego uśmiechu. Poszłam do ortodonty a tu buuuuum, kubeł zimnej wody i wyrok - szkieletowa wada zgryzu. Propozycja od ortodonty - usunąć 6 zębów, 'ałożyć oba łuki, ALE gwarancji braku nawroru mi nie da. Najlepszym rozwiązaniem będzie operacja szczęki Podziękowałam, wyszłam z gabinetu i próbuje sie polubić z moimi wampirzymi kłami xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 05:36   #407
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Moja siostra zrobiła sobie ostatnio aparat i dentysta uważany za bardzo dobrego w małym prowincjonalnym mieście policzył jej 6,5 tys. Koszty leczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:47   #408
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Pewnie, ze swoje lepsze, tu się zgadzam. ale no krzywe zęby mniej rzucają się w oczy niż aparat. Chyba, że są jakoś bardzo bardzo krzywe, ale to już wyjątkowe przypadki. W każdym razie ja rozumiem, że ktoś dorosły nie chce, bo mu się to nie podoba.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------


Jakiś inny niż tu proponowany?
Są przezroczyste albo białe elementy i pamiętam ze swoich czasów że były też klejone od wewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 08:34   #409
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Jesli Tobie delikatne skrzywienie nie przeszkadza, to przeciez nikt nie mowi, ze cos z tym nie tak. Ktos mowil wczesniej, ze drobne niedoskonalosci dodaja uroku. Wg mnie aparat nie odbiera urody i chyba stad roznimy sie w opiniach. W poprzednim poscie napisalam tak, bo mam wsrod bliskich znajomych osoby bardzo zamozne z okropnie krzywymi zebami, zarowno gornymi i dolnymi. W tych przypadkach dziwie sie, bo to naprawde nie sa delikatniekrzywe zeby. Zreszta tez duzo zalezy w taki sposob ktos mowi, jednym bardziej sie pokazuja gorne zeby podczas rozmowy, innym dolne. Roznie te zeby widac u poszczegolnych osob.

Z pogrubionym sie nie zgadzam. Niby czemu nie? Ja tam sie dopiero rozkrecam
Według mnie ani nie odbiera ani nie dodaje. Po prostu jest i tyle, tak jak okulary (chociaż mi się akurat okulary bardzo podobają).
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 09:55   #410
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
Według mnie ani nie odbiera ani nie dodaje. Po prostu jest i tyle, tak jak okulary (chociaż mi się akurat okulary bardzo podobają).
No to wg mnie okulary też odbierają. Tak jak wszelkie kolczyki na twarzy. Niektóre u niektórych osób wyglądają natomiast ciekawie. Pełnia taką funkcję jak u mnie np ten garbaty nos, dodają oryginalności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 10:04   #411
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Indyjskie jedzenie (z małymi wyjątkami). Kilka podejść było i ostateczne nie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 11:05   #412
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o aparat to kiedyś w dzieciństwie nosiłam, ale efekt taki średni i teraz mi sie zachciało pięknego uśmiechu. Poszłam do ortodonty a tu buuuuum, kubeł zimnej wody i wyrok - szkieletowa wada zgryzu. Propozycja od ortodonty - usunąć 6 zębów, 'ałożyć oba łuki, ALE gwarancji braku nawroru mi nie da. Najlepszym rozwiązaniem będzie operacja szczęki Podziękowałam, wyszłam z gabinetu i próbuje sie polubić z moimi wampirzymi kłami xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyrywać 6 zdrowych zębów? Przerazilam się, kiedy to przeczytałam.
Dziewczyny, tak dla przestrogi - wyrywanie zębów jak leci to przestarzała metoda w ortodoncji i może narobić więcej szkód niż pożytku. Zmienia to m.in. strukturę twarzy (szczęka robi się węższa) i redukuje przestrzeń dla języka. Obecnie są specjalne aparaty poszerzajace podniebienie i robi się tak, żeby zęby się zmieściły a nie radosnie się je rwie. Czasami niestety nie da się jednak uniknąć wyrywania.

https://www.youtube.com/watch?v=-J4YN636V-U

A wadę szkieletową też mam i też myślałam o operacji, ale chyba jednak nie chcę przechodzić przez długi (i drogi) proces ortodoncji od nowa a potem cierpieć i narażać się na powikłania pooperacyjne w zasadzie tylko dla wyglądu, dlatego operuję sam podbródek.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-03-11 o 11:50
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 11:33   #413
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z drugiej strony te krzywe na dole, o których mówiłam, to jedynka i dwójka więc nie chciałabym ryzykować, że dwójka się nie przesunie i będę miała szczerbę.
Ja bym nie ryzykował

Cytat:
Za to mój mąż ma takie zęby, że potrafi sobie ułamać na kawałku kurczaka i śmieje się, że za jego kasę to dentystka dzieci na studia pośle
Mój ojciec ma mocne zęby (parę lat temu miał wymienianą plombę, którą założono mu na studiach jeszcze, w latach '70), mama już słabsze. Na szczęście "geny zębowe" odziedziczyłem po ojcu
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:02   #414
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ja miałam okropnie krzywe zęby i powiem Wam, że jak założyłam aparat w wieku 33 lat, to czułam się jakbym wygrała na loterii, wreszcie mogłam się uśmiechać do ludzi i mówić normalnie, gdy nosiłam aparat wreszcie czułam się piękna, moja pewność siebie skoczyła o 200 procent, ale miałam zęby naprawdę krzywe. Kochałam aparat i kocham moje proste zęby teraz tyle lat z kompleksami bez możliwości uśmiechu czy odezwania się bez wstydu absolutnie nie żałuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kosztowało to około 10 tysięcy, ale zrobiłabym jeszcze raz, gdyby była konieczność

Edytowane przez mabi27
Czas edycji: 2019-03-11 o 20:03
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:23   #415
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Ja miałam okropnie krzywe zęby i powiem Wam, że jak założyłam aparat w wieku 33 lat, to czułam się jakbym wygrała na loterii, wreszcie mogłam się uśmiechać do ludzi i mówić normalnie, gdy nosiłam aparat wreszcie czułam się piękna, moja pewność siebie skoczyła o 200 procent, ale miałam zęby naprawdę krzywe. Kochałam aparat i kocham moje proste zęby teraz tyle lat z kompleksami bez możliwości uśmiechu czy odezwania się bez wstydu absolutnie nie żałuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kosztowało to około 10 tysięcy, ale zrobiłabym jeszcze raz, gdyby była konieczność
Ja bym zalozyla,bo widzę jakie piękne ludzie maja zęby po aparacie.

Górę mam bardzo ładną, natomiast dół to dramat. Moja dentystka używa określenia, ze moje zęby sa "bardzo stłoczone"- sa ciasno obok siebie i nie ma mowy,bym wcisnela w nie nić dentystyczna...

Niestety mnie nie stać na chwile obecna.
Naprawdę,gdybym gdzieś kilka tysięcy wygrała,to wolałabym założyć ten aparat, niż wyjechać na wakacje, czy wydać na inne rzeczy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:40   #416
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja bym zalozyla,bo widzę jakie piękne ludzie maja zęby po aparacie.

Górę mam bardzo ładną, natomiast dół to dramat. Moja dentystka używa określenia, ze moje zęby sa "bardzo stłoczone"- sa ciasno obok siebie i nie ma mowy,bym wcisnela w nie nić dentystyczna...

Niestety mnie nie stać na chwile obecna.
Naprawdę,gdybym gdzieś kilka tysięcy wygrała,to wolałabym założyć ten aparat, niż wyjechać na wakacje, czy wydać na inne rzeczy...
Zawsze można na raty. Tylko zanim do ortodonty, obowiązkowo periodentolog. Również miałam bardzo stłoczobe zęby (nadal miejscami są, więc wiem dobrze o czym piszesz), teraz mam proste po aparacie, ale za to inne problemy się ujawniły.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:44   #417
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ktokolwiek zastanawia się nad założeniem aparatu to od siebie tylko dodam,że +500 % pewności siebie po jego zdjęciu.
Owszem leczenie nie jest ani tanie ani przyjemne (choć to zależy od wady zgryzu) to naprawdę warto.

W kwietniu minię mi rok od kiedy zdjęłam.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 06:12   #418
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Mnie diagnozowano pod koniec lat 90tych. Do wyrwania mialy isc 4 zeby (czworki), z niewiadomych przyczyn (no dobra bo sie zmieszcza) dentystka wyrwala tylko 3. Mam ladne zeby. Gora jest wrecz pokazowa, na dole niestety przes pozostawienie jednej czworki jest gorzej, ale po latach zasiegnelam opinii, ze nie jest to wada mogaca w przyszlosci popsuc mi zgryz czy zuchwe. Odposcilam, poki nie pokazuje o co chodzi ludzie nawet nie widza, ze cos jest nie tak, mam zwyczaj smiania sie pelna geba.

Gdybym miala widoczna lub grozna wade bez wzgledu na wiek - zalozylahym aparat. Zeby to cos co widze codzinnie ja i moje otoczenie wiec wole zeby ten widok mi sie podobal. Nie wspominajac o konsekwencjach medycznych w wielu przypadkach.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 11:59   #419
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Mnie się kiedyś obiło o uszy (albo o oczy), że u osób starszych (takich 25+ powiedzmy, czyli już po zakończeniu procesu wzrostu kości), leczenie ortodontyczne nie zawsze przynosi pożądane efekty, a nawet może prowadzić do rozchwiania się zębów
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 13:13   #420
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Mnie się kiedyś obiło o uszy (albo o oczy), że u osób starszych (takich 25+ powiedzmy, czyli już po zakończeniu procesu wzrostu kości), leczenie ortodontyczne nie zawsze przynosi pożądane efekty, a nawet może prowadzić do rozchwiania się zębów
Ja zakładałam po 25roku życia i nic mi się nie rozchwiało.

Chyba,że psychika
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-12 15:07:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.