Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-04, 04:43   #391
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Cytrynowe wafle Familijne...ochyda! Nie wiem gdzie oni mają tam cytrynę ale żałuję wydanych pieniędzy. Jak kiedyś aż się telepałam, miały fajny smaczek, jakby z kwaskiem tak teraz- słodki i mdły smak..żeby choć do cytryny podobny...
Dla mnie smak był podobny do cytryny, tak dokładniej to do cytrynowego płynu do naczyń
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:04   #392
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

A ja mam pytanie co do mrożonych warzyw - możliwe, ze smakują gorzej niż kiedyś? Cy raczej mi się przejadły? Bo dawniej uwielbiałam, a teraz często mi nie smakują, mają jakiś taki charakterystyczny dla mrożonek zapach.
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 04:51   #393
SzalonaDziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaDziewczyna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 417
Thumbs down Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do mrożonych warzyw - możliwe, ze smakują gorzej niż kiedyś? Cy raczej mi się przejadły? Bo dawniej uwielbiałam, a teraz często mi nie smakują, mają jakiś taki charakterystyczny dla mrożonek zapach.
Możliwe... Też kiedyś zajadałam się warzywami na patelnię, a teraz kupuję jedynie jak mam jakąś kulinarną awarię, ale niestety muszę dodać mnóstwo przypraw, żeby jakoś przyzwoicie to smakowało. Ceny wysokie, paczki małe... Ostatnio kupowałam Frostę. Chociaż Nordis też już czterech liter nie urywa

Przeczytałam cały wątek i jak już się żalimy, co straciło na jakości... Pamiętam jak w latach 90tych chodziłam do przedszkola i na śniadanie były przepyszne paróweczki z keczupem ze słoiczka. Ten smak był niezapomniany i nie do pobicia. Zarówno parówek, które smakowały jak normalne mięsko, jak i keczupu, był idealny, teraz Heinz (obecnie ulubiony od 3 lat - chociaż od roku zajeżdża strasznie octem ) mi odrobinkę go przypomina, ale to nie to samo.
Brak mi już sił na niskiej jakości jedzenie w sklepach, karmią nas gorzej niż zwierzęta kiedyś. Ostatnio zrobiłam eksperyment i dałam mojemu kotu mięso, które zakupiła babcia do gołąbków (babcia spojrzała na cenę, a nie na skład, niestety, nie zdaje sobie sprawy z tego, co na nią czeka w zawartości tańszych produktów) i w składzie było aż 38% mięsa, a reszta to rzeczy, których nie chcę nawet powtarzać. Nałożyłam to mięso kocicy, a obok inne mięso mielone, które ja kupiłam i było, że się tak wyrażę pełnowartościowe. Chyba nie muszę dopisywać reszty historii? Kocica wybrała moje mięsko, a to, które zakupiła babcia omijała szerokim łukiem
Nie chcę umrzeć przed 50! Chyba żadna z nas, a zapewne to nam grozi jak nieświadomie będziemy wybierać produkty sugerowane w marketach/sklepach. Raz analizowałam składy parówek, bo pani na stoisku z mięsem miała jedynie takie poniżej 60%... Przeżyłam załamanie i odechciało mi się parówek do końca roku, a nawet i życia. Pieczywo nie smakuje już tak jak powinno, kruszy się, niektóre bułki zamieniają się w twardą bryłę zanim dowiozę je do domu, a niektóre przeleżą 4 dni i nadal są świeże! Coś tu jest nie tak Najlepiej chyba nic nie jeść... ale tak się nie da. Najgorsze jest to, że my jako zwykły konsument nie możemy nic zrobić. Chyba, że zbiorowy ogólnopolski strajk odnośnie pogorszonej jakości jedzenia, ale już to widzę jak wyłączamy komputery i wychodzimy z domów. Człowiekowi tylko ręce opadają

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia
SzalonaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 06:42   #394
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Malagenia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do mrożonych warzyw - możliwe, ze smakują gorzej niż kiedyś? Cy raczej mi się przejadły? Bo dawniej uwielbiałam, a teraz często mi nie smakują, mają jakiś taki charakterystyczny dla mrożonek zapach.
Myślałam, że tylko ja to wyczuwam, ale widzę, że nie jestem sama

Kilka/kilkanaście lat temu mrożonki miały bogaty skład. Jak było napisane, że jest kalafior, brokuł to były to piękne różyczki, a nie takie farcfocle co teraz. Nie mówiąc o obniżenie gramatury na 400-350g
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:03   #395
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

SzalonaDziewczyna, można kupić parówki z 90 paroma procentami mięsa. Ja lubię, rzadko jem, ale jak mnie najdzie ochota, to tylko takie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:19   #396
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
SzalonaDziewczyna, można kupić parówki z 90 paroma procentami mięsa. Ja lubię, rzadko jem, ale jak mnie najdzie ochota, to tylko takie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Można, ale nie wszędzie, powiedziałabym nawet że w niewielu miejscach... Poza tym coś chyba jest nie tak, skoro musisz biegać po mieście w poszukiwaniu takowych, a potem jeszcze przez dziesięć minut stać przy półce sprawdzając składy, bo okazuje się, że masz jedne dobre parówki na dziesięć takich o zawartości mięsa 50%. Masz rację, tylko ja uważam, że byłoby lepiej aby produkty dobrej jakości były dostępne w każdym sklepie.
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:40   #397
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Można, ale nie wszędzie, powiedziałabym nawet że w niewielu miejscach... Poza tym coś chyba jest nie tak, skoro musisz biegać po mieście w poszukiwaniu takowych, a potem jeszcze przez dziesięć minut stać przy półce sprawdzając składy, bo okazuje się, że masz jedne dobre parówki na dziesięć takich o zawartości mięsa 50%. Masz rację, tylko ja uważam, że byłoby lepiej aby produkty dobrej jakości były dostępne w każdym sklepie.
Dobrze to by było, gdyby Polska była potęgą gospodarczą i wszyscy mieli dobrą pracę.
Można sobie uważać, ale rzeczywistość skrzeczy. ))
I bez przesady z tym bieganiem, większość z nas ma stałe miejsce zamieszkania i wybrane sklepy, w których kupuje wymaganej przez siebie jakości produkty.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 08:48   #398
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Można, ale nie wszędzie, powiedziałabym nawet że w niewielu miejscach... Poza tym coś chyba jest nie tak, skoro musisz biegać po mieście w poszukiwaniu takowych, a potem jeszcze przez dziesięć minut stać przy półce sprawdzając składy, bo okazuje się, że masz jedne dobre parówki na dziesięć takich o zawartości mięsa 50%. Masz rację, tylko ja uważam, że byłoby lepiej aby produkty dobrej jakości były dostępne w każdym sklepie.
No bez przesady, są w biedronce i lidlu chociażby są parówki powyżej 90% mięsa. Z moich obserwacji wynika, że jeżeli starannie wybiorę sklep męsny i nie będę oszczędzała na wędlinie, to jest duża szansa, że się nie zawiodę. Mrożonki z biedronki też bardzo sobie chwalę - mieszanka warzyw z ziemniakami jest super, szpinak w brykiecie nie ma dużo wody. Jeśli mamy duży wybór w sklepach, to automatycznie pojawia się więcej rzeczy kiepskiej jakości, a i my jesteśmy bardziej wybredni, prawa rynku Jedzenie w Polsce jest drogie, ale nie powiedziałabym, że jest złej jakości.
Słodycze się popsuły, fakt, ale ogólnie to nie narzekam.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 09:33   #399
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dobrze to by było, gdyby Polska była potęgą gospodarczą i wszyscy mieli dobrą pracę.
Można sobie uważać, ale rzeczywistość skrzeczy. ))
I bez przesady z tym bieganiem, większość z nas ma stałe miejsce zamieszkania i wybrane sklepy, w których kupuje wymaganej przez siebie jakości produkty.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bieganie to nie, ale jeśli to sklepu w którym są te parówki mam dojechać w godzinę, to raczej podziękuję.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
No bez przesady, są w biedronce i lidlu chociażby są parówki powyżej 90% mięsa.
Do Lidla w ogóle mi nie po drodze, do Biedronki zaglądam bardzo rzadko, bo nie trzymam przy sobie gotówki i brak w niej wielu rzeczy, które na co dzień kupuję. Ale zobaczę te parówki przy najbliższej okazji, dzięki.
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:20   #400
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Największym rozczarowaniem jest chyba tymbark. Nie wiem, czy to co sprzedają powinno nosić miano soku. Moim zdaniem nie. Kiedyś w tych sokach czuć było owoce, teraz sama chemia, nic więcej. Tylko ceny ciągle lecą w górę, nie warto kupować.

Wedel - kiedyś czekolady były smaczne. Teraz nawet jak robię wielką porcję ciastek, gdzie zużywam ok. 400g czekolady to Wedla omijam szerokim łukiem.

Cukry wanilinowe wszelkiej maści. Coraz słabszy aromat. Na chwilę obecną aromatyzuję cukier waniliś i jest o niebo lepiej.

Mieszanki skórek cytrusowych kandyzowanych, w takich małych pojemniczkach. Nie da się tego znieść. Po prostu stały się niesmaczne. Kandyzowane skórki cytrusowe też robię sama.

Biszkopty, takie okrągłe, stały się bezsmakowe, normalnie jedzenie zaczyna być sterylne, nie czuć w nim nic.

Mam również wrażenie, że w mleku jest coraz mniej mleka. I tutaj nie zależy to od marki.

Komentarza na temat wędlin to sobie oszczędzę, nie zdziwę się, jesli niedługo będzie można co po niektórym z nich przylepić naklejkę "wegetariańskie".
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:27   #401
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez sarajoanna Pokaż wiadomość
Cukry wanilinowe wszelkiej maści. Coraz słabszy aromat. Na chwilę obecną aromatyzuję cukier waniliś i jest o niebo lepiej.
tak! pamiętam jak byłam dzieckiem i podjadałam na łyżeczce taki cukier, to mnie przyjemnie szczypał w język i aromat był naprawdę mocny. Teraz zasadniczo czuję tam sam, zwyczajny biały cukier z lekkim zapachem.

Wędliny w sklepach kupuję awaryjnie, mam to szczęście, że posiadam dostęp do domowych wyrobów z zerowym wkładem chemii
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 11:14   #402
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Sok kubuś, zamienili butelki szklane na plastikowe, kiedyś byl pyszny mocno marchwiowy teraz to siuskowate cos i sam cukier...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:16   #403
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Sok kubuś, zamienili butelki szklane na plastikowe, kiedyś byl pyszny mocno marchwiowy teraz to siuskowate cos i sam cukier...
A chociaż cukier tam dają? Czy syrop g-f?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:38   #404
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A chociaż cukier tam dają? Czy syrop g-f?
Sprawdzilam jest cukier trzcinowy, regulatory kwasnosci itp ale w smaku okropny przeslodzony.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 11:52   #405
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Bieganie to nie, ale jeśli to sklepu w którym są te parówki mam dojechać w godzinę, to raczej podziękuję. .
Nie sądzę, żeby większość ludzi jeździła godzinę po parówki, to nie jest tak, że raptem kilka sklepów w mieście ma dobre jakościowo produkty. Raczej jest tak, że w sklepie na trasie praca dom kupujemy mięso, a np. pod samym domem pieczywo, etc. Chyba, że ktoś faktycznie mieszka w małej wsi, to musi jeździć.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:28   #406
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Myślę, że parówki z szynki (93-97% mięsa, w zależności od firmy) można dostać w każdym większym sklepie, skoro nawet markety mają takie z logo swojej marki własnej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:46   #407
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Myślę, że parówki z szynki (93-97% mięsa, w zależności od firmy) można dostać w każdym większym sklepie, skoro nawet markety mają takie z logo swojej marki własnej.
No pewnie. Stwierdzenie, że "parówki kiedyś były takie pyszne, a teraz syf" wynika tylko z tego, że teraz trzeba podawać dokładny skład na opakowaniu Już nie przesadzajmy, kupiłam ostatnio suchą krakowską pakowaną z biedrony i była spoko. Mniej "sucha" niż niepakowana (norma), ale jednak nadal smaczna i żaden syf.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:54   #408
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby większość ludzi jeździła godzinę po parówki, to nie jest tak, że raptem kilka sklepów w mieście ma dobre jakościowo produkty. Raczej jest tak, że w sklepie na trasie praca dom kupujemy mięso, a np. pod samym domem pieczywo, etc. Chyba, że ktoś faktycznie mieszka w małej wsi, to musi jeździć.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz, jak ktoś ma samochód to spoko. Ja jeżdżę komunikacją miejską, więc dojazd do takiej Almy zajmuje mi około 50 minut, bo wliczam w to jeszcze czas przesiadki na inny, rzadko kursujący tramwaj. Najbliżej mam Auchan, ale tu też muszę mieć przesiadkę - po prostu szkoda, że w sklepie w którym najczęściej robię zakupy, nie mogę dostać dobrej jakoś kiełbasek czy parówki

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Myślę, że parówki z szynki (93-97% mięsa, w zależności od firmy) można dostać w każdym większym sklepie, skoro nawet markety mają takie z logo swojej marki własnej.
W moim Carrefourze nie ma 80% jeszcze się znajdzie, ale o większej zawartości mięsa nie ma co marzyć. Ale z drugiej nie jest to samodzielny Carrefour, tylko trochę mniejszy (ale też nie express) i jeśli chodzi o parówki czy kiełbasy, to wielu brakuje. Szkoda że akurat tych lepszych

Edytowane przez Cattivo
Czas edycji: 2014-02-05 o 12:56
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 12:57   #409
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
No pewnie. Stwierdzenie, że "parówki kiedyś były takie pyszne, a teraz syf" wynika tylko z tego, że teraz trzeba podawać dokładny skład na opakowaniu Już nie przesadzajmy, kupiłam ostatnio suchą krakowską pakowaną z biedrony i była spoko. Mniej "sucha" niż niepakowana (norma), ale jednak nadal smaczna i żaden syf.
Wędliny z Biedronki złe w smaku nie są, ale w porównaniu z bardzo podobnymi na wagę w innych sklepach są drogie.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
W moim Carrefourze nie ma 80% jeszcze się znajdzie, ale o większej zawartości mięsa nie ma co marzyć. Ale z drugiej nie jest to samodzielny Carrefour, tylko trochę mniejszy (ale też nie express) i jeśli chodzi o parówki czy kiełbasy, to wielu brakuje. Szkoda że akurat tych lepszych
Popatrz sobie w sklepach, które masz w miarę blisko: w Biedronce, w Lidlu i w Kauflandzie na pewno są parówki z szynki - w Lidlu pod marką Pikok, a w Biedronce i w Kaufie bodajże Sokołów.
W innych sklepach za bardzo zakupów nie robię, ale wiem, że w Tesco i w Realu (te sklepy odwiedzam sporo rzadkiej) też takie parówki są. Tylko paczkowane, a nie na wagę. Raz kupiłam w Realu parówki z szynki na wagę i były niedobre
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 13:03   #410
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Wiesz, jak ktoś ma samochód to spoko. Ja jeżdżę komunikacją miejską, więc dojazd do takiej Almy zajmuje mi około 50 minut, bo wliczam w to jeszcze czas przesiadki na inny, rzadko kursujący tramwaj. Najbliżej mam Auchan, ale tu też muszę mieć przesiadkę - po prostu szkoda, że w sklepie w którym najczęściej robię zakupy, nie mogę dostać dobrej jakoś kiełbasek czy parówki



W moim Carrefourze nie ma 80% jeszcze się znajdzie, ale o większej zawartości mięsa nie ma co marzyć. Ale z drugiej nie jest to samodzielny Carrefour, tylko trochę mniejszy (ale też nie express) i jeśli chodzi o parówki czy kiełbasy, to wielu brakuje. Szkoda że akurat tych lepszych
Bo w tych małych Carreforach bardzo słabo jest, szczególnie z wędlinami. Już lepiej znaleźć inny market. A tu to czego szukać : http://pieniadze.fakt.pl/Wielki-rank...5104,1.htmlJak dla mnie wystarczającą jakoś mają te powyżej 70% mięsa i 0% MOM-u (bardzo lubię np. Delikatesowe czy lidlowskie), ale dwie pierwsze pozycje również wszędzie widuje.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-02-05 o 13:05
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:09   #411
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wędliny z Biedronki złe w smaku nie są, ale w porównaniu z bardzo podobnymi na wagę w innych sklepach są drogie.[...]
No są drogie - a właściwie w podobnej cenie. Ale są pakowane w małych porcjach, więc jak nie mam czasu na łażenie po kilku sklepach, to biere i nie wybrzydzam
Co do tych parówek - zawsze można zamrozić na czarną godzinę, moja współlokatorka kiedyś mroziła pakiety żywieniowe po 2-3 sztuki w woreczku
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:25   #412
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość

Popatrz sobie w sklepach, które masz w miarę blisko: w Biedronce, w Lidlu i w Kauflandzie na pewno są parówki z szynki - w Lidlu pod marką Pikok, a w Biedronce i w Kaufie bodajże Sokołów.
W innych sklepach za bardzo zakupów nie robię, ale wiem, że w Tesco i w Realu (te sklepy odwiedzam sporo rzadkiej) też takie parówki są. Tylko paczkowane, a nie na wagę. Raz kupiłam w Realu parówki z szynki na wagę i były niedobre
Gdybym miała bliżej Kaufa, to jeździłabym do Kaufa ale i Kaufland, i Lidl, to kwestia kilku przesiadek, są po drugiej stronie miasta. Niedaleko Carrefoura mam Biedronkę, więc jak pisałam wyżej, rozejrzę się za takimi parówkami przy najbliższej okazji. Tylko że w Biedronce rzadko bywam, bo nie noszę ze sobą pieniędzy.

W każdym razie prawda jest jedna - można kupić dobrej jakości parówki, ale trzeba się o to postarać
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 13:32   #413
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Gdybym miała bliżej Kaufa, to jeździłabym do Kaufa ale i Kaufland, i Lidl, to kwestia kilku przesiadek, są po drugiej stronie miasta. Niedaleko Carrefoura mam Biedronkę, więc jak pisałam wyżej, rozejrzę się za takimi parówkami przy najbliższej okazji. Tylko że w Biedronce rzadko bywam, bo nie noszę ze sobą pieniędzy.

W każdym razie prawda jest jedna - można kupić dobrej jakości parówki, ale trzeba się o to postarać
A masz blisko jakieś droższe sklepy typu Żabka/Fresh Market albo Piotr i Paweł?
Tam też takie parówki dostaniesz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 15:20   #414
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A masz blisko jakieś droższe sklepy typu Żabka/Fresh Market albo Piotr i Paweł?
Tam też takie parówki dostaniesz
Fresh Market mam niedaleko (i nienawidzę go z wielu, wielu powodów ), patrzyłam już tam na parówki i kiełbaski, fakt faktem mimo słabego wyboru nie było syfu, ale produkty zawierające mięso na poziomie 70-80%. Z 90% się nie spotkałam niestety.
Generalnie to te parówki nie są mi do życia potrzebne, zwróciłam tylko uwagę na fakt że nie wszędzie dostanie się dobre i na półkach są one raczej wyjątkiem niż regułą
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 15:38   #415
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Fresh Market mam niedaleko (i nienawidzę go z wielu, wielu powodów ), patrzyłam już tam na parówki i kiełbaski, fakt faktem mimo słabego wyboru nie było syfu, ale produkty zawierające mięso na poziomie 70-80%. Z 90% się nie spotkałam niestety.
Generalnie to te parówki nie są mi do życia potrzebne, zwróciłam tylko uwagę na fakt że nie wszędzie dostanie się dobre i na półkach są one raczej wyjątkiem niż regułą
80% mięsa to i tak bardzo dużo, większość ma jednak 45-60%.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 15:40   #416
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Ja miałam ostatnio parówki 90%, ale niestety nie wiem jakiej firmy
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 16:39   #417
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego linku jako reklamę, ale ja bardzo lubię te:
http://wieszcozjesz.blogspot.com/201...-z-szynki.html

W biedronce są pakowane po 6, więc po 3 dla mnie i męża na śniadanie się sprawdzają.
Rzadko jemy, ale lubię.
Zerknijcie na skład, bardzo przyzwoity.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2014-02-05 o 16:40 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 16:50   #418
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego linku jako reklamę, ale ja bardzo lubię te:
http://wieszcozjesz.blogspot.com/201...-z-szynki.html

W biedronce są pakowane po 6, więc po 3 dla mnie i męża na śniadanie się sprawdzają.
Rzadko jemy, ale lubię.
Zerknijcie na skład, bardzo przyzwoity.
Też je lubimy ale jednak rzadko goszczą w naszej lodówce
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:07   #419
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego linku jako reklamę, ale ja bardzo lubię te:
http://wieszcozjesz.blogspot.com/201...-z-szynki.html

W biedronce są pakowane po 6, więc po 3 dla mnie i męża na śniadanie się sprawdzają.
Rzadko jemy, ale lubię.
Zerknijcie na skład, bardzo przyzwoity.
Dobre są i już dwa razy udało mi się je upolować w promocji za 3 zł
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:47   #420
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Nie warto już tego kupować, bo zostało zmienione.

dodam jeszcze Bobofruty (smak dzieciństwa) - te obecne to w ogóle nie przypominają dawnych Bobofrutów-gęstych, o charakterystycznym smaku.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-15 14:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.