Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-14, 17:21   #391
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agniesiu, jeżeli tak ma Cię męczyć nakładanie i kombinowanie z mleczkiem spf 50, to lepiej niższy faktor, a za to walić zalecaną ilość i z przyjemnośćią. Także ja uważam, że jak Ci pasuję Avenka 40, to używaj je na zdrowie i dla urody
Dla mnie też jest lżejsza niż 50
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:53   #392
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

co powiecie na to: http://www.halat.pl/article.php?fs=kosmetyki.html ?
cytat: "Wydawało się, że lepszym środkiem nawilżającym będzie glikol propylenowy. Wprowadzenie go do kosmetyków miało stanowić prawdziwy przełom. Okazało się, że wprawdzie świetnie nawilża skórę, ale też niszczy ją w sposób niezwykle okrutny. Jest też przyczyną (poza alergiami, pokrzywkami) wielu poważniejszych schorzeń."
ten glicol propylenowy można zobaczyć w składzie Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:36   #393
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Propylene glycol można spotkać w wielu, wielu innych kosmetykach nie tylko w filtrach. Na Biochemii jest wątek o nim :https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...opylene+glycol
Ja sie tak bardzo tym nie przejmuję gorszą chemię mamy w powietrzu i w jedzeniu.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:04   #394
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Propylene glycol można spotkać w wielu, wielu innych kosmetykach nie tylko w filtrach. Na Biochemii jest wątek o nim :https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...opylene+glycol
Ja sie tak bardzo tym nie przejmuję gorszą chemię mamy w powietrzu i w jedzeniu.
Dokładnie tak, zdecydowanie gorsze rzeczy są w powietrzu i często tez w jedzeniu (np. nadmiar glutaminianu sodu, czy kwasu cytrynowego etc.)

Polecam lekturkę tego waku: http://www.biochemiaurody.fora.p l/viewtopic.php?t=96 z forum Biochemia Urody naszej Kochanej Basi, która jest biotechnologiem i zna się na rzeczy
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 21:25   #395
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, pozwólcie, żę również się wetnę Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, bo królikiem dopiero mam zamiar się stać... ale na jesień O kwasach i ich dobroczynnym działaniu czytam tu od dłuższego czasu, chciałam się Was poradzić. Mam skórę mieszaną, w kierunku suchej, raczej wrażliwą, wprawdzie bez naczynek, ale z rumieńcami i czasem jakieś pojedyncze pęknie. Większych problemów z cerą nie mam, kilka zaskórników na brodzie, kilka piegów i zmarcha na czole, która mnie denerwuje, i zmarszczki pod oczami Chciałabym zastosować głównie kurację p.zmarszczkową, domknąć pory, bo mimo wszystko są rozszerzone i wyrównać koloryt. Najpierw planowałam Diacneal, dla retinoidów, ale boję się rozjuszać naczynka. Z kolei Effclar, czyli BHA, wydaje mi się, że bardziej dla problemów trądzikowych??? O olejku Hauschki, polecanym razem z Effclarem, wyczytałam, że nadaje się do skóry tłustej? I jak oceniacie nawilżacze Iwostinu, ostatnio zaczęłam ich kremy stosować i jestem zachwycona (gł. nawilżającym do skóry odwodnionej). Aha i czy można kwasy stosować na szyję i dekolt?
Na początek próuję się przyzwyczaić do filtów, od Iwostinu Solecrinu SPF25 zaczynam.
Jeśli dubluję jakieś problemy, przepraszam, ale brnę przez artykuły i kolejne wątki, notuję, próbuję spamiętać, a ciągle jakieś pytania mi się nasuwają
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:00   #396
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bieto, myślę, że powinnas sie nainteresowac Dirosealem. To krem na naczynka zawierający retinal, a wiec uspokoi naczynkowa cere i bedzie działał p/zmaszczkowo. Effaclar nie tylko dla tradzikowcow - ja nie mam trądziku a effaclar uwielbiam. Ma dzialanie mikrozłuszczajace, oczyszcza pory, wygłądza skórę i rozjaśnia ją BHA rowniez, przy stosowaniu długofalowym, działają p/zmarszczkowo.
Tak, olejek H. nadaje sie do skóry tłustej, bo jest to specjalny preparat dostosowany to potrzeb tejże skóry

Kwasy mozesz bez problemu stosowac na szyje i dekolt, musisz tylko pamietac aby i te miejsca filtrowac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:04   #397
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

L_V dziękuję Można by więc ewentualnie pomyśleć o Dirosealu naprzemiennie z Effaclarem?
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 22:31   #398
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bieta
L_V dziękuję Można by więc ewentualnie pomyśleć o Dirosealu naprzemiennie z Effaclarem?
Jak najbardziej.Oba preparaty będą się uzupełniały. Masz tu retinaldehyd oraz BHA, które nie działąją tak gwałtownie jak AHA, ale za to stabilnie. Możesz stosowac taki cykl:
1 noc: diroseal
2 noc: effaclar
3 noc: cos nawilżającego, odzywczego, jak np Haushka czy Antirougeurs avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:37   #399
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeszcze raz dziękuję dzięki Tobie moje wątpliwości się rozwiały teraz tylko do jesieni muszę poczekać do tego czasu będą trwały poszukiwanie idealnego filtra
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 23:30   #400
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Red face Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam ogromna prosbe o fachowa ocene (ja dopiero raczkuje w tych tematach). Moja mlodsza siostra (24 lata, cera mieszana, z drobnymi naczynkami i problemami z tradzikiem i przebarwieniami) ma doslownie tragedie na twarzy, wyglada jakby dopiero co wyszla od kosmetyczki po oczyszczaniu Jest zalamana i na dodatek nie stac jej teraz na duze wydatki.
Doradzilam jej zestaw: na noc Acne Derm na zmiane z Effaklar K i na dzien emulsje Avene 50+ (filtr i krem nawilzajacy w jednym wiec taniej, no i nie musi zmieniac kosmetykow do makijazu).
No i tak sie martwie, czy to bedzie dobrze???? Dodam, ze bierze pigulki na uregulowanie cykli od jakiegos czasu i mysle, ze to one moga byc powodem, no ale przebarwienia sa, no i okropne "wulkany". Jak jej pomoc, a nie zaszkodzic ???? Dzieki waszej pomocy jakos moja cera dochodzi do ladu, wiec moze i tym razem poradzicie cos...bardzo prosze
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:22   #401
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

agniecha, jeżeli Twoja siostra ma problem z ropnymi wypryskami, to ja bym jednak na jej miejscu zasięgnęła porady dermatologa. Być moze trzeba interweniować antybiotykami Ten zestaw, który jej "ustawiłaś", jest w porządku, ale na ropny trądzik może być za słaby. Jeżeli nie moze teraz się zgłosić do dermatologa, to moze spróbować na okiełznanie ropnych wykwitów preparatu Zineryt - to jest dostępny bez recepty (w polsce) preparat zawierający erytromycynę. I ja bym postawiła na Acne Derm, a Effaclar włączyła dopiero jak skóra się trochę uspokoi. Effaclar jest delikatnym preparatem o słabym działaniu przeciwtrądzikowym.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 14:27   #402
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agniecha17, te ropne wulkany to takie bolesne gule? Bo ja takie mam na linii żuchwy, jak mnie coś zapcha, najczęściej myristian Mnie na nie pomaga Tribiotic, masć z antybiotykiem (neomycna) oraz maść ichtiolowa (też bez recepty). No ale nie wiem, jak u Was z tym.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 20:53   #403
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Agniecha17, te ropne wulkany to takie bolesne gule? Bo ja takie mam na linii żuchwy, jak mnie coś zapcha, najczęściej myristian Mnie na nie pomaga Tribiotic, masć z antybiotykiem (neomycna) oraz maść ichtiolowa (też bez recepty). No ale nie wiem, jak u Was z tym.
Tribiotic
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 21:24   #404
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tribiotic i maść ichitolowa
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 21:32   #405
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aj, chyba troche zamieszalam z tymi wulkanami... to wyglada mniej wiecej tak (mam nadzieje, ze udalo sie zalaczyc zdjecie, bo to moj pierwszy raz).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera.jpg (12,0 KB, 203 załadowań)
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 21:45   #406
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A, to insza inszość Miałam na mysli takie cysty.
To AD czy Effaclar wiele nie pomogą, tym bulwom więcej dobrego by zrobił Diacneal i maseczki z glinki i aspirynki
Ale na pewno pomoże Tribiotic.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 22:12   #407
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nooo, ale z tą "tragedią" na twarzy to przesadziłaś, aga Nie jest tak źle. Ja w wieku Twojej siostry wyglądałam gorzej Wiesz co, tu by się przydał jakiś preparat punktowy - świetny jest żel Neostraty z kwasem salicylowym, tylko że on cholera dużo kosztuje. A gdzie Twoja siostra mieszka, w PL? Bo jeśli tak, to bym jej mogła zrobić próbkę z tego żelu. No ale na drugi koniec Europy to raczej nie będę tego wysyłać
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 22:20   #408
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Nooo, ale z tą "tragedią" na twarzy to przesadziłaś, aga Nie jest tak źle. Ja w wieku Twojej siostry wyglądałam gorzej Wiesz co, tu by się przydał jakiś preparat punktowy - świetny jest żel Neostraty z kwasem salicylowym, tylko że on cholera dużo kosztuje. A gdzie Twoja siostra mieszka, w PL? Bo jeśli tak, to bym jej mogła zrobić próbkę z tego żelu. No ale na drugi koniec Europy to raczej nie będę tego wysyłać
Mieszka w Polsce, ale mysle, ze w tej chwili na nic drogiego to nie moze sobie pozwolic niestety, ale i tak dziekuje. Moze jest cos tanszego...Niestety nie moge tego naocznie ocenic, ale podobno ma tez b. duzo przebarwien (do tej pory chodzila od czasu do czasu na solarium) wiec dlatego tak myslalam o tym Acne Derm...
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 09:03   #409
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Mieszka w Polsce, ale mysle, ze w tej chwili na nic drogiego to nie moze sobie pozwolic niestety, ale i tak dziekuje. Moze jest cos tanszego...Niestety nie moge tego naocznie ocenic, ale podobno ma tez b. duzo przebarwien (do tej pory chodzila od czasu do czasu na solarium) wiec dlatego tak myslalam o tym Acne Derm...

Jest żel punktowy Flos Leku, tez ma w składzie kwas salicylowy. Kosztuje jakies 10-12 zł. Wyleczyłam nim ropnia na brodzie, w pomocy z effaclarem. Polecam! Jest bezbarwny, mozna go stosowac na dzien.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 10:06   #410
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

L_V, możesz dać jakiś link do niego?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:12   #411
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
L_V, możesz dać jakiś link do niego?
Sądzę, że L_V chodzi o ten preparat. Na stronie FlosLeku nie ma innego żelu punktowego.
http://☠☠☠☠☠☠☠.com/ozxmm
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:54   #412
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11445

To ten żelik Rzeczywiście jest bardzo fajny i przezroczysty, dostałam próbkę od nich po wysłaniu maila. Przy punktowym stosowaniu jest baaardzo wydajny.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 23:42   #413
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zaczęłam nałogowo czytać Biochemię i próbuję ulepszyć swoją pielęgnację cery. Zaczęłam stosować filtr (Athelios DP 50+), już miesiąc się nim grubo smaruję. Nabełtałam sobie serum z wit CE. Teraz pragnę skomponować swój program pielęgnacyjny. Znalazłam mnóstwo preparatówi nie ma pojęcia jak je połączyć. Pomożecie?

Moja cera: normalna, nie przetłuszcza się, rzadko ściągnięta. Na policzkach i skrzydełkach nosa naczynka (leczone od pół roku ale nieregularnie Dirosealem). Strefa T bez wyprysków, ale są zaskórniki i wągry, których chce się pozbyć. Kurację na dobre zacznę na jesieni, ale chciałam opracować plan działania i zacząć zbierać kasę (bo siedze w kieszeni rodziców)

Wykombinowałam na razie coś takiego:
-rano: serum C+E i filtr
-wieczorem:
chciałabym stosować Diroseal i Sensibio AR na policzki (podobno dobrze działają na zmianę), Diacneal i Effaclar/maseczke aspirynową na strefę T i jako nawilżacz Physiogel.

Czy da się to jakoś rozłożyć, żeby nic się z niczym nie gryzło, nie podrażniało za bardzo i działało? Czy za dużo grzybków w barszcz ? Czy przy takiej pielęgnacji konieczny jest jeszcze krem odżywczy?

Będę nieskończenie wdzięczna za każdą radę i pomoc.
Pozdrawiam!
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:11   #414
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Podzieli się ktoś ze mną swoją wiedzą/doświaczeniem? ??
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:57   #415
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja to ani wiedząca, ani doświadczona, ale jak dla mnie za dużo dobrego. Tym bardziej jesli to twój pierwszy raz z kwasami.

Serum _ filtry, bardzo dobrze Co do reszty zostałabym przy Effaclarze, Diroselu, żeby coś na naczynka było i maseczce. Ewentualnie w razie podraznien/przesuszen Physiogel.

Możesz to rozłozyc tak
1. Diroseal
2. Effaclar
3. D
4. E
5. maseczka + Physiogel
6 .D
7. E

jesli Effaclar będzie podrażniał, to godzinę przed jego nałozeniem mozesz posmarowac sie Physiogelem.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:14   #416
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki stokrotne.

Oczywiście zamierzam to wprowadzać stopniowo, najpierw Diroseal (właściwie już stosuję, zaczełam codziennie), koło września kwasy BHA i jak cera się przyzwyczai to spróbować coś więcej (kusi mnie oczyszczanie Diacnealem, już widzę siebie z idealną, czyściutką skórą na nosie ). Chciałam tylko wyznaczyć sobie jakiś program.

Coś jeszcze można ulepszyć?
Interesuje mnie też ten krem odżywczy, trzeba czy nie?

Pozdrawiam ciepło
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:37   #417
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Krem odżywczy już nie ejst potrzeny, serum z wit C wystarczajco bedzie odzywiac
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:17   #418
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kulfon, jeśli Diroseal, to nie Diacneal - tzn. jak ktoś barzdo chce, to można , ale to nie ma większego sensu, bo jedno i drugie to retinaldehyd. Zaczęłaś teraz od Dirosealu i dobrze. Nad Diacnealem się poważnie zastanów, jeśli masz naczynkową cerę - Diacneal może ją rozdrażnić. Sensibio AR ma trochę inne działanie niż Diroseal - on uspokaja reaktywność skóry, ogranicza nagłe czerwienienie się i "zalewy gorąca" - świetnie sprawdza się w zimie. Na lato moim zdaniem jest zdecydowanie za ciężki (może zapychać pory - mnie zapchał, ale po jakichś dwóch miesiacach stosowania, a ogólnie efekt daje b. ładny). Zostać przy Dirosealu, możesz wprowadzić Effaclar, on nie jest tragicznie drogi, a dość wydajny. No i nawilżacz w te dni/noce, kiedy nie dajesz kwasu, albo po godzince na efaclar, jeśli Cię ściągnie. Odżywczy krem, szczególnie latem, nie powinien Ci być szczególnie potrzebny. Jeśli Twoja skóra ma skłonności do wysuszania, to po zużyciu aktualnego filtra spróbuj Avene - wszyscy je chwalą za świetne nawilżanie i odżywianie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:30   #419
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hm teraz to ja sie zaczelam zastanawiac nad dirosealem...
zaczynam kuracje effaclarem, cery wybitnie naczynkowej nie mam, jedynie w okolicach skrzydelek nosa. co na to polecacie?
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:39   #420
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tego Sensibio czepiłam się, bo podobno stosunkowo szybko działa (Diroseal bardziej długofalowo, ale długo trzeba czekać na efekty, tak słyszałam) a ja uprawiam sport i te naczynka są ciągle pobudzone i stan się pogarsza.

Diacneal - myślałam o strefie T (żeby oczyścił, naczynek nim nie ruszę). Ale jeśli odradzasz, to ja nie będę się śpieszyć, zostanę przy dirosealu nabiorę trochę doświadczenia i poznam lepiej reakcje mojej skóry na takie składniki.

Co do avanek to mam ogromną ochotę , bo DP niestety zaczął mnie podrażniać. A szkoda, lubiłam go: łatwy w obsłudze (przy pierwszej w życiu aplikacji solidnego filtra + skrobi wyglądałam całkiem ładnie). A avenki słyną z właściwości pielęgnacyjnych, no i mogłąbym używać znowu mojego HappyLight
Dziękuję bardzo za radę i pozdrawiam wszystkich, którzy też chcą rozgryźć zasady skutecznej pielęgnacji
Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.