Za późno na zmianę zawodu? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-22, 16:08   #391
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Miałam na myśli jego oszczędności sprzed ślubu.
Co Ty znowu z tymi oszczędnościami sprzed ślubu? Od tego czasu upłynęło mnóstwo wody i jego wypłat, wpływów. Już nie mówiąc o tym, że za to jego uchylanie się od płacenia za pewne rzeczy i partycypowania UCZCIWIE w źyciu tej rodziny, Sąd i tak by mu mógł dowalić niezłe alimenty mając w głębokim poważaniu co pan sobie wykazuje jako "sprzed ślubu". Wybacz, ale "udając głupią" aż do tego stopnia w sumie trollujesz, nawet jeżeli piszesz prawdę.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ja tak uważam, cały czas jakieś smaczki dochodzą.
Ja już sama nie wiem, czy ona jest spowolniona jakimiś lekami, czy aż do tego stopnia udaje że nie widzi i nie rozumie, czy może stopień znęcania się nad nią sprawił, że jest aż tak otępiała.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 18:42   #392
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Nie mieści mi się w głowie, że mógłby celowo tak robić.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Że celowo mną manipuluje i robi ze mnie ofiarę
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 18:59   #393
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mieści mi się w głowie, że mógłby celowo tak robić.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Że celowo mną manipuluje i robi ze mnie ofiarę
Przecież robi to od lat. Masz na to dowody w postaci chociażby robienia z Ciebie idiotki w czasie rozmów z Tobą. Odmawiania Ci praw wynikających z zawarcia z Tobą ślubu. Uchylania się przez niego od obowiązków. Już przed ślubem czułaś, że to błąd. Udajesz niestety głupią, bo myślę, że dobrze wiesz jak jest, tylko nie w smak Ci zmiany. Dawno powinnaś być na terapii indywidualnej (prawdziwej, nie jakieś opowieści dziwnej treści) i u prawnika. Prawnik szybko by Cię uświadomił co do tego, co Ci się rzekomo nie mieści w głowie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 20:20   #394
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mieści mi się w głowie, że mógłby celowo tak robić.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Że celowo mną manipuluje i robi ze mnie ofiarę
Są tacy ludzie. Czy on taki jest? Nie wiem, ale na to wygląda 🤷☠♀️
To co opisujesz jest przykre, tak po prostu. Czy on o ciebie dba? Czy ty czujesz się kochana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 20:35   #395
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mieści mi się w głowie, że mógłby celowo tak robić.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Że celowo mną manipuluje i robi ze mnie ofiarę
Przeczytaj swoje poprzednie wątki, może to chociaż trochę otworzy Ci głowę w tej kwestii - tam jest czarno na białym o jego postawie.
Dziewczyny tutaj wykazują anielską cierpliwość w przekonywaniu Cię do tego, co powinno być oczywiste już 6 lat temu. Nawet po samych tytułach wątków można łatwo wywnioskować, że jedynym rozwiązaniem jest rozstanie.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 21:22   #396
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

To nie on cię stawia w roli ofiary. Sama to robisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 21:41   #397
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

On ma dwie twarze, czasami czuję się przy nim świetnie, normalnie rozmawiamy, spędzamy miło czas, czuję się kochana, potrafi dbać o mnie i okazywać mi uczucia a za jakiś czas zmiana o 180 stopni, staje się zimny, małomówny, próbuje mnie ustawiać, decydować o wszystkim. Już nie wiem co jest prawdziwe.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-22, 21:49   #398
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
On ma dwie twarze, czasami czuję się przy nim świetnie, normalnie rozmawiamy, spędzamy miło czas, czuję się kochana, potrafi dbać o mnie i okazywać mi uczucia a za jakiś czas zmiana o 180 stopni, staje się zimny, małomówny, próbuje mnie ustawiać, decydować o wszystkim. Już nie wiem co jest prawdziwe.
Efekt miesiąca miodowego przeczytaj o tym.
Stawiasz siebie w rolę ofiary bo tak czujesz się bezpiecznie. Boisz się wyzwań. Boisz się zawalczyć. Tylko pomyśl życie masz jedno później będzie jeszcze gorzej od niego odejść.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-22, 22:13   #399
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
On ma dwie twarze, czasami czuję się przy nim świetnie, normalnie rozmawiamy, spędzamy miło czas, czuję się kochana, potrafi dbać o mnie i okazywać mi uczucia a za jakiś czas zmiana o 180 stopni, staje się zimny, małomówny, próbuje mnie ustawiać, decydować o wszystkim. Już nie wiem co jest prawdziwe.
Manipulator i przemocowiec. On nie ma wcale 2 twarzy. Ma jedną - brzydką. Ta druga to ładna maska, aby Cię nieco obłaskawić i żebyś się za bardzo nie buntowała. I tak od lat. On dobrze wie jak z Tobą postępować. To jak tresura psa. A Ty się zapewne w jakiś sposób od tego uzależniłaś i wyczekujesz chwil, gdy znowu będzie milutki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-23, 11:34   #400
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
On ma dwie twarze, czasami czuję się przy nim świetnie, normalnie rozmawiamy, spędzamy miło czas, czuję się kochana, potrafi dbać o mnie i okazywać mi uczucia a za jakiś czas zmiana o 180 stopni, staje się zimny, małomówny, próbuje mnie ustawiać, decydować o wszystkim. Już nie wiem co jest prawdziwe.
Nie, on jest po prostu wyrachowany. Jest miło jak jest po jego mysli. Jak jest zgrzyt to traktuje cie z góry, zeby postawic na swoim, zeby ci przypomniec kto rządzi w waszym związku. To wszystko. Osoba kochająca dba o interesy partnera, dba o jego dobre samopoczucie i poczucie wlasnej wartosci. A twoj mąż tego nie robi.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-24, 15:28   #401
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mieści mi się w głowie, że mógłby celowo tak robić.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Że celowo mną manipuluje i robi ze mnie ofiarę
Autorko, ty go postawiłaś na jakimś piedestale i wyidealizowałaś sobie wasz związek, już w poprzednich postach z okresu narzeczeństwa pisałaś: mój narzeczony jest bardzo dobry, troskliwy, odpowiedzialny, po prostu wymarzony kandydat na męża. Gdzie teraz ta jego troskliwość, skoro nie pomaga ci w PODSTAWOWYCH kwestiach?! Zresztą wtedy też taki nie był, chciałam przypomnieć że jak miałaś kryzys i czułaś się okropnie w domu rodzinnym, prosiłaś go o pomoc, to po pierwsze ci jej nie udzielił, po drugie nawet nie mogłaś liczyć na jego wsparcie- sama wtedy pisałaś że zbagatelizował wszystko i powiedział, że przesadzasz. TO nazywasz kochającym i troskliwym partnerem?? Obudź się dziewczyno, bo mam wrażenie że żyjesz w innej rzeczywistości. Druga sprawa - tworzymy z partnerem naprawdę dobraną parę, chodzi tylko o kwestię niedostatecznych uczuć, ale przecież tak jak już mówiłam, to się chyba i tak wypala po latach. Nadal uważasz, że jesteście dobrze dobrani? Czy po prostu on ci mówi co masz robić, a ty się nie sprzeciwiasz dlatego nie ma zgrzytów większych?
Piszesz już któryś post z kolei, jak to nie wierzysz że on mógłby tobą manipulować, a co to było: Kiedyś już chciałam zerwać to stwierdził, że nigdy sobie nie ułoży życia i w ogóle ze sobą skończy najpewniej. Myślisz, że chcę mieć coś takiego na sumieniu? Jak już wtedy tobą manipulował i wywierał presję, to skąd pomysł że mu się nagle odmieniło?
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-24, 19:17   #402
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

To jest tak żałosne, jak ty robisz z siebie biedną owieczkę ze aż tego czytać się nie da. No zaskoczona, w szoku jak on mógł. Normalnie, od lat na to przyzwalasz aby traktował cię jak śmiecia to masz. Machnij drugiego bąbelka jeszcze
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-24, 19:44   #403
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Dokładnie, podczytuję watek od kilku dni i z jednej strony przykro, że można się tak urzadzić i to na własne życzenie. Ale z drugiej strony kompletnie nie żal, bo Autorka świadomie podjęła takie decyzje.
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 12:32   #404
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Autorko, z tego w jaki sposób odpowiadasz wynika, że nic, absolutnie nic nie zamierzasz zmieniać. Wymowne jest to bardzo kiedy podkreślasz, że masz jeszcze kilka miesięcy (macierzyńskiego) to się zastanowisz co zrobić w temacie pracy oraz że na razie drugiego dziecka nie planujesz, no ale "wiadomo, różnie bywa". Ty już zdecydowałaś, że to drugie dziecko zaraz się u was pojawi. Twój wątek nie powinien się nazywać "Za późno na zmianę zawodu" tylko "Jak znaleźć w sobie siłę żeby odejść od męża przemocowca". Pytałaś czy ktoś może polecić jakąś książkę na temat poprawiania poczucia własnej wartości i budowania niezależności. Zamiast książki polecę Ci kanał Tatiany Mitkovej na YouTube "Psychologia relacji". Sądząc po komentarzach pod jej filmami wielu kobietom pomogła uwolnić się od przemocowych relacji. Twój mąż to przemocowiec, na razie to "tylko" przemoc ekonomiczna, ale od takiej się często zaczyna.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 13:51   #405
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Autorko, z tego w jaki sposób odpowiadasz wynika, że nic, absolutnie nic nie zamierzasz zmieniać. Wymowne jest to bardzo kiedy podkreślasz, że masz jeszcze kilka miesięcy (macierzyńskiego) to się zastanowisz co zrobić w temacie pracy oraz że na razie drugiego dziecka nie planujesz, no ale "wiadomo, różnie bywa". Ty już zdecydowałaś, że to drugie dziecko zaraz się u was pojawi. Twój wątek nie powinien się nazywać "Za późno na zmianę zawodu" tylko "Jak znaleźć w sobie siłę żeby odejść od męża przemocowca". Pytałaś czy ktoś może polecić jakąś książkę na temat poprawiania poczucia własnej wartości i budowania niezależności. Zamiast książki polecę Ci kanał Tatiany Mitkovej na YouTube "Psychologia relacji". Sądząc po komentarzach pod jej filmami wielu kobietom pomogła uwolnić się od przemocowych relacji. Twój mąż to przemocowiec, na razie to "tylko" przemoc ekonomiczna, ale od takiej się często zaczyna.
Przykre, ale obstawiam to samo. Facet w tym momencie już w ogóle będzie robił, co chce. Teraz może się jeszcze nieco hamuje. Chociaż obstawiam, że części jego krzywych akcji Autorka nam tu nie opisuje.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-25, 14:53   #406
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Za późno na zmianę zawodu?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość

Chciałabym być pewna siebie, móc być z nim na równi, ale od zawsze mam problemy z samodzielnością, asertywnością.
Zostając z nim jesteś na najlepszej drodze do tego, żeby nigdy się taką nie stać. Dałaś sobie wmówić, że nie jesteś z nim na równi, że jesteś gorsza, słabsza, ale zrozum, to tylko jego kłamstwo, to jemu zależy, żebyś tak o sobie myślała. Mieszkanie jest Twojej mamy, mogłabyś go po prostu po rozwodzie wyrzucić z domu i zacząć życie na własny rachunek. Mogłabyś wziąć połowę WASZYCH wspólnych pieniędzy i przeznaczyć je na przykład na szkolenie z psychoterapii. Miałabyś swoją dotychczasową pracę, 500+ i alimenty, w międzyczasie robiłaś ten kurs. Skoro rodzina jest na miejscu to pewnie pomogliby Ci przy dziecku. Teraz jest tak bardzo duże zapotrzebowanie na psychoterapeutów, że to naprawdę dobry pomysł na życie (na wizytę u mojej terapeutki czeka się teraz średnio 4-6 miesięcy a przyjmuje prywatnie).
Zwłaszcza, że jesteś po psychologii i napisałaś, że chciałabyś iść w tym kierunku (gdybyś miała pieniądze).
Przeczytaj może wątek, który założyłaś w 2016, a zwłaszcza wpisy 1, 229 i 310 - może to Tobą potrząśnie.

Edytowane przez Elliott_2020
Czas edycji: 2022-07-25 o 15:08
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-25 15:53:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.