Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-27, 13:27   #4171
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja własciwie to najbardziej boje się ruszania z ręcznego, bo ze zwykłego stopa to jakos daje rade ale ręcznego nie ogarniam
a własnie czy egzaminator może się przyczepić że np. stojąc na swiatłach pod górkę nie mam ręcznego tylko jestem na stopie? ma to jakies znaczenie?

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-09-27 o 13:29
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 13:38   #4172
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Wydaje mi się, że może się przyczepić.
Puścisz hamulec, żeby ruszyć i auto Ci się stoczy bez zaciągniętego ręcznego.
Gdy jeszcze instruktor nie nauczył mnie jak się z ręcznego rusza, to jak staliśmy pod górkę stwierdził, że mi będzie musiał pomóc i trzymał hamulec a ja normalnie ruszałam. Po tym pojechaliśmy na płaskim terenie poćwiczyć ruszanie z ręcznego
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:13   #4173
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 857
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ja własciwie to najbardziej boje się ruszania z ręcznego, bo ze zwykłego stopa to jakos daje rade ale ręcznego nie ogarniam
a własnie czy egzaminator może się przyczepić że np. stojąc na swiatłach pod górkę nie mam ręcznego tylko jestem na stopie? ma to jakies znaczenie?
moim zdaniem można, tylko trzeba delikatnie popuścić sprzęgło z nogą na hamulcu jeszcze i przełożyć na gaz, wiadomo, może być trudniejsze, bo moze np zgasnąc samochód jak za mocno puscimy, ale i przy ręcznym moze, pocwicz sobie i zobacz co Ci jak wychodzi
souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 17:20   #4174
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

nie może się przyczepić, jeśli samochód się nie stoczy.
Ruszanie na wzniesieniu bez ręcznego jest naprawdę proste, 3/4 kierowców w ten sposób rusza, kwestia wyćwiczenia. Naprawdę niewielu zaciąga ręczny. [ja nigdy tego nie robię;p ]

oczywiście jak ruszycie z ręcznego takze nie stanie się nic złego.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 18:03   #4175
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Pierwszą jazdę miałyście na placu?
Bo mi pokazał co gdzie się znajduje, jak chodzą biegi, jak się prawidłowo wciska i puszcza sprzęgło, gdzie się jakie światła daje, lusterka, regulacja fotela i... heja na miasto
Wcześniej samochodem jechałam raz, choć trudno to było nazwać jazdą i to po moim podwórku... Dlatego wtedy przeżyłam istny szok i zdałam sobie sprawę, że są rzeczy gorsze od matury
Na szczęście jakoś przeżyłam, nikogo nie zabiłam, ale po tych 2 godzinach gubię się w tym wszystkim, boję się stawania, nie wiem ile kręcić kierownicą żeby skręcić i w ogóle jeszcze jestem zielona...
Mam nadzieję, że nie okażę się kompletnym bucem jeśli chodzi o naukę jazdy i kiedyś to pojmę.
Będzie dobrze Gdy będziesz czerpała przyjemność z jazdy, wszystkiego dasz radę się nauczyć Ale gdy jeździsz tak tylko z przymusu, żeby jakoś tam zdobyć prawko, to będzie ciężko...
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 22:47   #4176
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Jambose nie uwierzysz, miałam dzisiaj 2 jazde 2-u godzinną z nowym instruktorem i jeździło mi się świetnie, przestałam bać się gazu, zaczełam jeździć bardziej dynamicznie i 3/4 łuków mi wychodziło, boże czuje że zmarnowałam 20 godzin z tą babą wcześniejszą , straszne uczucie
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 11:07   #4177
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że może się przyczepić.
Puścisz hamulec, żeby ruszyć i auto Ci się stoczy bez zaciągniętego ręcznego.
Gdy jeszcze instruktor nie nauczył mnie jak się z ręcznego rusza, to jak staliśmy pod górkę stwierdził, że mi będzie musiał pomóc i trzymał hamulec a ja normalnie ruszałam. Po tym pojechaliśmy na płaskim terenie poćwiczyć ruszanie z ręcznego
Moj tam sie nie pierdzielil i pierwsze moje ruszanie z recznego odbylo sie na wielkim skrzyzowaniu

I chcialam wam powiedziec ze odchodze juz nie jestem kursantka
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 13:58   #4178
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez KochamMichasia Pokaż wiadomość
Jambose nie uwierzysz, miałam dzisiaj 2 jazde 2-u godzinną z nowym instruktorem i jeździło mi się świetnie, przestałam bać się gazu, zaczełam jeździć bardziej dynamicznie i 3/4 łuków mi wychodziło, boże czuje że zmarnowałam 20 godzin z tą babą wcześniejszą , straszne uczucie
Całe szczęście, że w ogóle zaczęłaś jeździć z innym instruktorem. Gratulacje

http://www.instruktor-ws.webpark.pl/przygotowanie.html
Fajna stronka i wszystko opisane

Dzisiaj miałam kolejną jazdę i było suuuuper Nie zrobiłam ani jednego błędu, pięknie parkowałam (skośnie i prostopadle), łuk ślicznie, górka to samo. Normalnie instruktor się nie mógł mnie nachwalić I wymsnął mu się komplement piękny dla mnie Nie mogę się doczekać piątku, żeby znów wysłuchać, jak to cudownie jeżdżę i jestem ładna
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.

Edytowane przez jambose
Czas edycji: 2009-09-28 o 19:10 Powód: dopisek
jambose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 17:50   #4179
gosiaczekkk85
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczekkk85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 424
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Pierwszą jazdę miałyście na placu?
Bo mi pokazał co gdzie się znajduje, jak chodzą biegi, jak się prawidłowo wciska i puszcza sprzęgło, gdzie się jakie światła daje, lusterka, regulacja fotela i... heja na miasto
Wcześniej samochodem jechałam raz, choć trudno to było nazwać jazdą i to po moim podwórku... Dlatego wtedy przeżyłam istny szok i zdałam sobie sprawę, że są rzeczy gorsze od matury
Na szczęście jakoś przeżyłam, nikogo nie zabiłam, ale po tych 2 godzinach gubię się w tym wszystkim, boję się stawania, nie wiem ile kręcić kierownicą żeby skręcić i w ogóle jeszcze jestem zielona...
Mam nadzieję, że nie okażę się kompletnym bucem jeśli chodzi o naukę jazdy i kiedyś to pojmę.

Ja miałam pierwszą na placu, ruszanie, hamowanie, skręcanie. Dopiero na drugiej miasto. A wcześniej miałam minimalne pojęcie o jeździe tzn. ruszanie i jazda po prostej i hamowanie Na początku na mieście trochę pomagał mi ruszać na światłach, skrzyżowaniach, ale szybko przestał.
__________________
Filip 05.12.2011
gosiaczekkk85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 11:13   #4180
DirtyDiana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: podkarpacie ^^
Wiadomości: 140
GG do DirtyDiana91
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

lalalabamba ja praktycznie miałam na środku miasta wytłumaczone co gdzie i jak po tym wytłumaczeniu usłyszałam "no to jedziemy, tylko smiało nie bać się " i tyle plac był dopiero po ok 5 godzinach jazdy

A teraz dziewczyny błagam bo osiwieje ... Kiedy można zawracać a kiedy nie ? Egzamin juz we wtorek, a ja tego nie wiem ... A jeszcze jakby tego było mało to w poniedziałek przed egzaminem jadę z kierownikiem ośrodka w którym się ucze ... i jak nawale to taki wstyd że szok ... wiem, że na sygnalizatorach S-1 i S-2 ze szczałką warunkową w lewo ale na S-3 juz nie
Ale ta zasrane znaki na skryżowaniach ? Który pozwalają a które nie ? Nie dość, że mi sie ręczny po nocach śni to zawrcanie do tego dojdzie ... :/
__________________
"Jeśli słyszysz jakieś kłamstwo dostatecznie często, zaczynasz w nie wierzyć. "
M.J.

Edytowane przez DirtyDiana91
Czas edycji: 2009-09-30 o 11:14
DirtyDiana91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:50   #4181
zabcia84
Raczkowanie
 
Avatar zabcia84
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 242
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez DirtyDiana91 Pokaż wiadomość
lalalabamba ja praktycznie miałam na środku miasta wytłumaczone co gdzie i jak po tym wytłumaczeniu usłyszałam "no to jedziemy, tylko smiało nie bać się " i tyle plac był dopiero po ok 5 godzinach jazdy

A teraz dziewczyny błagam bo osiwieje ... Kiedy można zawracać a kiedy nie ? Egzamin juz we wtorek, a ja tego nie wiem ... A jeszcze jakby tego było mało to w poniedziałek przed egzaminem jadę z kierownikiem ośrodka w którym się ucze ... i jak nawale to taki wstyd że szok ... wiem, że na sygnalizatorach S-1 i S-2 ze szczałką warunkową w lewo ale na S-3 juz nie
Ale ta zasrane znaki na skryżowaniach ? Który pozwalają a które nie ? Nie dość, że mi sie ręczny po nocach śni to zawrcanie do tego dojdzie ... :/
żeby zawracać muszą być spełnione trzy warunki: tak jak mówisz brak sygnalizatora S-3, strzałka na skrajnym lewym pasie w lewo lub ta do zawracania i brak zakazów zawracania i skrętu w lewo (chyba, że tu zawracasz przed znakiem) i może jeszcze coś? może ktoś jeszcze doradzi
a i jak jest nakaz jazdy na wprost też nie zawracać
__________________
This the type of song that make the angels cry,
i look up in the sky and i wonder why?


Edytowane przez zabcia84
Czas edycji: 2009-09-30 o 15:52
zabcia84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 15:57   #4182
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez zabcia84 Pokaż wiadomość
żeby zawracać muszą być spełnione trzy warunki: tak jak mówisz brak sygnalizatora S-3, strzałka na skrajnym lewym pasie w lewo lub ta do zawracania i brak zakazów zawracania i skrętu w lewo (chyba, że tu zawracasz przed znakiem) i może jeszcze coś? może ktoś jeszcze doradzi
a i jak jest nakaz jazdy na wprost też nie zawracać
Nie wydaje mi sie zeby to byl taki konieczny warunek, jak jest zwykle skrzyzowanie bez strzalek to tez mozna zawracac.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 17:31   #4183
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość

I chcialam wam powiedziec ze odchodze juz nie jestem kursantka
To na Amatorki raz dwa
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 05:33   #4184
zabcia84
Raczkowanie
 
Avatar zabcia84
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 242
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie zeby to byl taki konieczny warunek, jak jest zwykle skrzyzowanie bez strzalek to tez mozna zawracac.
miałam na myśli sytuację, kiedy jest się na lewym skrajnym pasie z sygnalizoatorem S-1 a jest strzałka do jazdy na wprost, oczywiście na tych bez strzałek można zawracać (chyba, że znaki stanowią inaczej)
__________________
This the type of song that make the angels cry,
i look up in the sky and i wonder why?

zabcia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 09:39   #4185
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Tu jest fajnie opisane co do zawracania

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6784


a co do ruszania pod gorke z noznego to proscizna jest , pol sprzeglo- szybko z hamulca na gaz i samochod nie ma prawa sie stoczyc wystarczy pocwiczyc i nie trzeba wcale recznego zaciagac

Moj instruktor juz na 4 godzinie mnie nauczyl, specjalnie jezdzil ze mna na skrzyzowania , wyjazdy do glownej gdzie bylo pod gorke , zalapalam szybko. Teraz na wiaduktach jak zdazy mi sie wyladowac w korku, gdzie jest pod gorke bardziej stromo niz na egzaminie nie mysle nawet o recznym .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-10-01 o 09:47
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 15:23   #4186
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To na Amatorki raz dwa
A no przyjde, przyjde, najpierw prawko musze odebrac
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 17:32   #4187
DJ Guciek
Zadomowienie
 
Avatar DJ Guciek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Za mną dziś 16 i 17h Teraz tylko wyrobienie dowodu (jutro się idę starać), ze 2 jazdy po 2h i będę się pisać na egzamin na listopad Strasznie szybko ten czas jednak mija, a mi się tak w tej e[L]ce podoba jeździć... Dzisiaj sobie ćwiczyłam zawracanie i parkowanie prostopadłe. Najgorszy miałam powrót do domu - złapała nas taka MEGA ulewa, nie było dosłownie NIC widać i po ekspresówce auta jeździły z 50km/h, wycieraczki nam nie dawały nawet bardzo rady, żeby mi się takie coś na egzaminie tylko nie przytrafiło bo chyba stanę i powiem, że nie ruszę póki to się nie skończy
__________________
Baba za kierownicą - 09.11.2009 zdałam prawko za 1 razem!
kat. B - 09.11.2009
kat. C - 08.10.2011
kat. C+E - 19.01.2012

DJ Guciek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 19:39   #4188
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja już mam wyznaczony termin na wewnętrzny (teoria)- 20 październik. Strasznie późno chciałam 15tego ale grupa wolała później. U nas najpierw zaliczenie teori a potem można do autka wsiąsc..
Myślałam, że zdążę przed zimą oby nie było sniegu na drogach na państwowym

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-10-01 o 19:40
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 19:40   #4189
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

A za mną dopiero 11 godz I coraz bardziej mi się podoba to jeżdżenie [L]
Dzisiaj jeździłam "rekreacyjnie" jak to instruktor stwierdził, po obrzeżach miasta, bo trasy egzaminacyjne już objeździliśmy Więc teraz będę je "utrwalać"
Nie wiem co się ze mną dzieje, ale na początku prawie każdej jazdy mylą mi się kierunki Instruktor mówi, że jedziemy w prawo a ja kierunek w lewo A on na to "Nie w to prawo! W to drugie prawo"
Też tak czasem macie?
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 19:59   #4190
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
A za mną dopiero 11 godz I coraz bardziej mi się podoba to jeżdżenie [L]
Dzisiaj jeździłam "rekreacyjnie" jak to instruktor stwierdził, po obrzeżach miasta, bo trasy egzaminacyjne już objeździliśmy Więc teraz będę je "utrwalać"
Nie wiem co się ze mną dzieje, ale na początku prawie każdej jazdy mylą mi się kierunki Instruktor mówi, że jedziemy w prawo a ja kierunek w lewo A on na to "Nie w to prawo! W to drugie prawo"
Też tak czasem macie?
ja miałam tak jak jeździłam po wsi przez jakies 2 dni mi się myliło, potem ogarnełam te kierunki
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 20:27   #4191
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Nie wiem co się ze mną dzieje, ale na początku prawie każdej jazdy mylą mi się kierunki Instruktor mówi, że jedziemy w prawo a ja kierunek w lewo A on na to "Nie w to prawo! W to drugie prawo"
Też tak czasem macie?
Ja tak mialam caly kurs, ba, mam tak cale zycie naprawde musze sie mocno zastanawiac gdzie prawo, gdzie lewo... meczace ale coz, podobno niektore kobiety tak maja
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 20:45   #4192
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

A to ponoć spowodowane jest tym, że prawa półkula mózgowa odpowiada za lewa stronę ciała a lewa za prawą
Ale dziwne, że mi się tylko prawo z lewym myli Bo jak mówi, żeby jechać w lewo to dobrze daje kierunek
A i instruktor się ze mnie śmieje i mówi że jak w przedszkolu i pokazuje "tu jest prawa rączka a tu lewa rączka"

Edytowane przez paula600324
Czas edycji: 2009-10-30 o 18:34
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 21:55   #4193
DJ Guciek
Zadomowienie
 
Avatar DJ Guciek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Mi się czasem też pomyli, ale zazwyczaj tylko lewa - bo prawa od razu kojarzę, że to ta, co nią piszę i biegi zmieniam Dziś dostałam zaćmienia umysłu jak instruktor powiedział "na skrzyżowaniu w lewo", na co ja zmieszana gdzie jest to lewo macham sobie ręką prawą i próbuję uzmysłowić, że w tamtą stronę mam nie jechać tylko w drugą, chwila na dotarcie do mózgu i olśnienie "aaa to to jest to lewo, ok, to jedziemy" kierunek, lusterko, zmiana pasa i w lewo...

Od tygodnia się "popsułam" i z uporem maniaka na skrzyżowaniach skręcam na 3... Dziś już trochę się z tym ogarnęłam, ale nie m,am pojęcia czemu tak - najpierw mnie chwalili, że dobrze biegi zmieniam, a teraz chyba przechwalili, że takie jaja wyczyniam
__________________
Baba za kierownicą - 09.11.2009 zdałam prawko za 1 razem!
kat. B - 09.11.2009
kat. C - 08.10.2011
kat. C+E - 19.01.2012

DJ Guciek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 22:09   #4194
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

A widzisz też jestem praworęczna le mam problem z tym "w prawo" a zawsze wiem gdzie jest lewo
A co do biegów to na pierwszych jazdach najpierw było, że ścinam zakręty, później że za szybko w nie wjeżdżam, źle kręcę kierownicą, bo przekładam ją, następnie że mam redukować z 3 na 2
Teraz gdy wszystko to dobrze robię lecz czasem mi się zapomni i nie zredukuje z 3 na 2 to marudzi mi dobre 5 min, że mam redukować, bo bla bla bla i w kółko to samo

A i dzisiaj stwierdził, że chyba dobrze ściemniam jak mówię, że patrze w lewe lusterko przy wymijaniu/wyprzedzaniu czegoś ;> Bo on tylko u mnie nie widzi, że ja patrze tam Hmm...

Edytowane przez paula600324
Czas edycji: 2009-10-01 o 22:14
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-02, 18:14   #4195
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Mi się jakoś kierunki nie mylą, na szczęście.

A dziś w sumie była moja ostatnia godzina jazdy (28) dwie zostawiam przed egzaminem, a dziś dopiero uczyłam się parkowania równoległego.

I wreszcie będę mogła zapisać się na egzamin , ale dopiero w czwartek pojadę, albo we wtorek (ale pewnie mi się nie będzie chciało, więc zostaje czwartek). I znając życie to będę miała jakiś odległy termin, bo pasują mi tylko piątki, soboty i czwartki popołudniu
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 21:41   #4196
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Mi się nie mylą kierunki, tylko zapominałam czasem czy dźwignia w górę to prawo, czy lewo Ale się utrwaliło Wczoraj miałam 19 i 20 h. Dobrze mi szło, tylko jeszcze nie mam wprawy przy zmianie pasów, bo przeraża mnie ten tzw. martwy punkt w lusterku i muszę się rozejrzeć w swojej szybie, przez co czasami samochód mi zjeżdża. Ech, cały czas teraz będzie mnie woził alejami Wczoraj pierwszy raz zgasł mi na górce I nawet wiem, dlaczego. Zawsze dodawałam dosyć mało gazu, żeby ruszyć płynnie, a wczoraj na tylnim siedzeniu siedział chłopak i naprawdę robiło mi to różnicę. Musiałam dodać więcej gazu, żeby ruszyć z tym obciążeniem. Poza tym raz ruszyłam z dwójki (nie zgasł mi ), bo zapomniałam zrzucić na jedynkę (nie zdarzyło mi się to od pierwszej jazdy). No i raz przy skręcie zapomniałam zredukować biegu z 3 na 2. Parkowania pięknie, łuk też. Gdybym tak jeździła na egzaminie, to bym zdała. A jeszcze 10 godzin przede mną.
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 22:03   #4197
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez jambose Pokaż wiadomość
Mi się nie mylą kierunki, tylko zapominałam czasem czy dźwignia w górę to prawo, czy lewo Ale się utrwaliło Wczoraj miałam 19 i 20 h. Dobrze mi szło, tylko jeszcze nie mam wprawy przy zmianie pasów, bo przeraża mnie ten tzw. martwy punkt w lusterku i muszę się rozejrzeć w swojej szybie, przez co czasami samochód mi zjeżdża. Ech, cały czas teraz będzie mnie woził alejami Wczoraj pierwszy raz zgasł mi na górce I nawet wiem, dlaczego. Zawsze dodawałam dosyć mało gazu, żeby ruszyć płynnie, a wczoraj na tylnim siedzeniu siedział chłopak i naprawdę robiło mi to różnicę. Musiałam dodać więcej gazu, żeby ruszyć z tym obciążeniem. Poza tym raz ruszyłam z dwójki (nie zgasł mi ), bo zapomniałam zrzucić na jedynkę (nie zdarzyło mi się to od pierwszej jazdy). No i raz przy skręcie zapomniałam zredukować biegu z 3 na 2. Parkowania pięknie, łuk też. Gdybym tak jeździła na egzaminie, to bym zdała. A jeszcze 10 godzin przede mną.
Mi ostatnio pierwszy raz zgasł, bo właśnie ruszałam z ręcznego pod górkę na 2 Instruktor też nie zauważył, bo jak to stwierdził zamyślił się nad czymś
Przypomina mi o redukcji na zakrętach, jak tego nie zrobię, a także karze przejeżdżać przejazd kolejowy na 1, bo jak to stwierdził [L] na egzaminie są na gaz i gasną przy małych obrotach a jak mi zgaśnie na przejeździe to będzie ...
W poniedziałek dopiero będę ćwiczyć parkowanie Mam nadzieję, że na razie na placu między pachołkami żeby nie narażać [L] jak i innych autek

Edytowane przez paula600324
Czas edycji: 2009-10-30 o 18:36
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 18:36   #4198
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Dołączam do was.
Za mną 5,5h jazdy. Strasznie mi się podoba, ale wiele rzeczy mi jeszcze nie wychodzi. No, ale wkońcu to początki.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:47   #4199
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dołączam do was.
Za mną 5,5h jazdy. Strasznie mi się podoba, ale wiele rzeczy mi jeszcze nie wychodzi. No, ale wkońcu to początki.
I to jest najważniejsze!!! Z dobrym nastawieniem zdziałasz wiele Witamy na forum i prosimy o dokładne relacje z jazd
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 07:01   #4200
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek cz. II

ja właśnie wczoraj miałam pierwszą godzine jazdy z instrutorem wiadomo że troche sie stresowałam, ale podobało mi się miałam z samej siebie polewjkę, bo nie umiałam zmieniać biegów heh a to dlatego że parę razy jechałam samoch. Tż-ta - staaaary Opel, wiec wyobraźcie sobie jakiej siły musiałam tam używać. a tutaj tak wszystko chodzi leciutko, że szok

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:59 ----------
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.