Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-30, 14:06   #4171
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Tyle, ze o ile dobrze kojarze gdzies opublikowane statystyki (moze OYE ma jakies dane) wiekszosc porwan dzieci w Stanach to sa porwania przez ktoregos z rodzicow, ktoremu odebrano prawa rodzicielskie, lub tez w celu szantazu.
z tego co czytalam to w PL jest podobnie

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A tak w ogole to kogo Wy przekonujecie?
Ktos tu w ogole twierdzil, ze dziecko moze nago latac po plazy czy gdziekolwiek?
tez sie nad tym zastanawiam
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:07   #4172
hamster_killer
Zakorzenienie
 
Avatar hamster_killer
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 193
GG do hamster_killer
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

[QUOTE=Luba;49148919]A tak w ogole to kogo Wy przekonujecie?
Ktos tu w ogole twierdzil, ze dziecko moze nago latac po plazy czy gdziekolwiek?[COLOR="Silver"]

No i wlasnie w tym rzecz! Tinker i cala reszta bezdzietnych nikogo do niczego nie chce przekonac w tym watku, zostalo napisane tylko to ze je to wkurza. To mamuski maja misje uswiadamiania i przekonywania za wszelka cene
hamster_killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:11   #4173
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A tak w ogole to kogo Wy przekonujecie?
Ktos tu w ogole twierdzil, ze dziecko moze nago latac po plazy czy gdziekolwiek?

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------



A co to zmienia w kwestii zdrowotnej? Czy w jakiejkolwiek innej?
Gdzies tam pojawila sie opinia, ze wielu Europejczykow nie widzi w bieganiu nago przez dzieci nic zlego.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Akurat pod tym wzgledem falszywie purytanskie Stany mi sie podobaja 😜
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:16   #4174
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez hamster_killer Pokaż wiadomość
No i wlasnie w tym rzecz! Tinker i cala reszta bezdzietnych nikogo do niczego nie chce przekonac w tym watku, zostalo napisane tylko to ze je to wkurza. To mamuski maja misje uswiadamiania i przekonywania za wszelka cene
Nie, pffe i Tinker usilowaly przekonac, ze dzieci (i ich rodzice) biegajace na golasa sa winne temu, ze pedofil sie nimi zainteresuje

Dobrze wiec, ze OYE zabrala glos w tej sprawie.

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Gdzies tam pojawila sie opinia, ze wielu Europejczykow nie widzi w bieganiu nago przez dzieci nic zlego.
No bo jezeli te nagie dzieci sie pojawiaja na plazach, to znaczy, ze ktos nie widzi w tym niczego zlego. Ale takich osob akurat na tym watku nie ma
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:17   #4175
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie, pffe i Tinker usilowaly przekonac, ze dzieci (i ich rodzice) biegajace na golasa sa winne temu, ze pedofil sie nimi zainteresuje

Dobrze wiec, ze OYE zabrala glos w tej sprawie.



No bo jezeli te nagie dzieci sie pojawiaja na plazach, to znaczy, ze ktos nie widzi w tym niczego zlego. Ale takich osob akurat na tym watku nie ma
Wybacz ale ja nic takiego nie chciałam nikomu wmówić. Napisałam, że to kuszenie losu a nie od razu proszenie się o gwałt. Zacznij, proszę Cię, czytać moje posty ze zrozumieniem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:18   #4176
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie, pffe i Tinker usilowaly przekonac, ze dzieci (i ich rodzice) biegajace na golasa sa winne temu, ze pedofil sie nimi zainteresuje
proszę, zacytuj mój post, gdzie napisałam "pedofilia się szerzy przez nagie dzieci na plażach", bo sobie takiego nie przypominam?
Ja piszę, że to obrzydliwe, bo nie mam zamiaru na publicznej plaży oglądać czyjegoś pindola.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:46   #4177
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Przeczytajcie sobie cala te rozmowe od poczatku
To tyle, co mialam do powiedzenia to juz powiedzialam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 14:52   #4178
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Przeczytajcie sobie cala te rozmowe od poczatku
To tyle, co mialam do powiedzenia to juz powiedzialam
Heloł, ja nigdzie nie napisałam, że ktoś jest winny jak zostanie ofiarą gwałtu czy molestowania. Zrozum, że tak nie uważam i nigdy tak nie napisałam. Powtórzę, może zrozumiesz. Uważam, że nagie dziecko to kuszenie losu bo nie dla wszystkich jest aseksualne a poza tym to jest niehigieniczne bo może dostać np. grzybicy. Teraz rozumiesz? Dziecko ma takie samo prawo do intymności, mimo, że samo jeszcze tej intymności nie rozumie, jak każdy z nas.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 16:09   #4179
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Gdzies tam pojawila sie opinia, ze wielu Europejczykow nie widzi w bieganiu nago przez dzieci nic zlego.

--😜
sadzisz ze czesto na wizaz zagladaja?
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 17:14   #4180
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
sadzisz ze czesto na wizaz zagladaja?
No coz. Wieksze jest prawdopodobienstwo, ze na wizaz zajrzy jakis Europejczyk (lol) niz Amerykanin wysrywajacy pieska pod Twoim balkonem
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 18:09   #4181
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
[/COLOR]
No coz. Wieksze jest prawdopodobienstwo, ze na wizaz zajrzy jakis Europejczyk (lol) niz Amerykanin wysrywajacy pieska pod Twoim balkonem


czy ja starams ie ich do czegos przekonac
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 18:54   #4182
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
[/B]

czy ja starams ie ich do czegos przekonac
A czy ktos tutaj usiluje przekonac kogokolwiek do zakladania majt dzieciom?
Ty narzekasz na srajace Ci pod balkonem psy, a my na srajace na plazy i biegajace nago dzieci.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 20:26   #4183
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

W sumie we wszystkim się zgadzamy. OYE też nie popiera nagich dzieci na plaży. A jej posty nie są kontrą na Wasze tylko kontrą do zachowania pedofili. Nikt nie ma prawa tknąć dziecka czy to ubranego czy nagiego. Nikt nie ma prawa tknąć mnie czy Ciebie bo spódniczka była za krótka.

Dawniej za kradzież odcinali rękę, resztę sobie dokonczcie.

Edytowane przez avesome
Czas edycji: 2014-11-30 o 20:44
avesome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 20:29   #4184
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Co za bezsensowna dyskusja.... Dlatego pozwolę sobie nie brać w niej udziału i powiedzieć o czymś innym.
Ostatnio spotkało mnie bardzo miłe zaskoczenie ze strony jednej dziewczyny, która kilka miesięcy temu została matką. Aż przywróciła mi wiarę w to, że można być normalnym.

Otóż 4 lata nie widziałam pewnej osoby z rodziny
W każdym razie w sierpniu dziecię jej się urodziło. No i luz.
Tyle, że jakiś czas temu dziewczyna zapragnęła spotkać się z nami. Szok i niedowierzanie. Nastawieni byliśmy beznadziejnie. Myślałam, że zbombarduje nas jak przystało na świeżo upieczoną matkę terrorystkę swoim małym jakże rozkosznym dzieciakiem. Bałam się, że będę musiała to dziecko brać na ręce, pomagać w karmieniu czy przewijaniu.
I naprawdę nie spodziewałam się takiej postawy z jaką się spotkałam. Weszli, zdjęli kurtki, postawili dziecko w tym takim krześle do noszenia i nic. My, że fajne i ładne bo wiadomo wypada (choć faktycznie ładne). A oni, że dzięki i tyle. I to dziecko sobie leżało, oni z nami gadali, temat dziecka pojawiał się, ale raczej naturalnie tak między innymi tematami i nie zdominował spotkania. Mała ma 3 miesiące i jest karmiona butelką- bardzo zdrowe i nie paranoiczne podejście matki zaskoczyło mnie pozytywnie. Karmienie sprawiało jej zbyt wiele bólu i dziecko chodziło głodne więc zrezygnowała. Nie dała się zaszczuć i ukrzyżować w imię dobra dziecka. Mówiła o tym, że bywa fajnie, a bywa tragicznie. No po prostu mega zdrowe, rozsądne podejście, a nie matko-polko-orgazm.
Ani oni ani my nie wisieliśmy nad tym dzieckiem przez nawet chwilę spotkania, oni nie gęgali do tej małej, nie spinali się . Widziałam, że ich życie nie skończyło się. Dziewczyna pracowała do 9 miesiąca, przeprowadzała się i mieszkała na kartonach na dwa tygodnie przed rozwiązaniem, a teraz po 3 miesiącach na zwolnieniu marzy o powrocie do pracy. Mimo, że widać, że jest matką zaangażowaną.
Pierwszy raz od naprawdę dobrych kilku lat spotkałam matkę, od której biła taka totalna normalność. Gdyby było takich więcej, takich matek dla których życie nie kończy się po urodzeniu pewnie też miałabym do tego wszystkiego inny stosunek. Niestety w ciągu ostatnich 6 lat 11 moich koleżanek zostało matkami. To dopiero druga "normalna".
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu

Edytowane przez queenie777
Czas edycji: 2014-11-30 o 20:31
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 20:33   #4185
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
W sumie we wszystkim się zgadzamy. OYE też nie popiera nagich dzieci na plaży. A jej posty nie są kontrą na Wasze tylko kontrą do zachowania pedofili. Nikt nie ma prawa tknąć dziecka czy to ubranego czy nagiego. Nikt nie ma prawa tknąć mnie czy Ciebie bo spódniczka była za krótka.

Dawniej za kradzież odcinali rękę, resztę sobie dokonczcie.
No zgadza sie. Tyle, ze nie zyjemy w idealnym swiecie. Samochodu tez nie prawa nikt Ci ukrasc, a jednak zamykasz go i wlaczasz alarm. Do mieszkania tez nikt nie moze wejsc, a jednak sie je wychodzac zamyka.
Kobiety i dziecka nikt nie ma prawa zgwalcic chociazby nago latali po ciemnym parku. Ale mimo wszystko swiat nie jest idealny a ludzie glupi. Ale jak mozna wymagac od rodzicow zakladania dziecku majtek na plazy skoro jest to pewnie ten typ rodzicow, ktorzy na fejsika bez oporu wrzucaja pierdyliard zdjec dzieci w stylu"pierwsza kąpiel"
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 20:43   #4186
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
No zgadza sie. Tyle, ze nie zyjemy w idealnym swiecie. Samochodu tez nie prawa nikt Ci ukrasc, a jednak zamykasz go i wlaczasz alarm. Do mieszkania tez nikt nie moze wejsc, a jednak sie je wychodzac zamyka.
Kobiety i dziecka nikt nie ma prawa zgwalcic chociazby nago latali po ciemnym parku. Ale mimo wszystko swiat nie jest idealny a ludzie glupi. Ale jak mozna wymagac od rodzicow zakladania dziecku majtek na plazy skoro jest to pewnie ten typ rodzicow, ktorzy na fejsika bez oporu wrzucaja pierdyliard zdjec dzieci w stylu"pierwsza kąpiel"
wiem, dlatego temat moze być wałkowany bez końca

jak tam Wasze Andrzejki?
na mnie mąż drze papę, dziś nie posiedzę na wizażu
każda z Was ma słuszne argumenty i nie kłóćta się
avesome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 10:32   #4187
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
Co za bezsensowna dyskusja.... Dlatego pozwolę sobie nie brać w niej udziału i powiedzieć o czymś innym.
Ostatnio spotkało mnie bardzo miłe zaskoczenie ze strony jednej dziewczyny, która kilka miesięcy temu została matką. Aż przywróciła mi wiarę w to, że można być normalnym.

Otóż 4 lata nie widziałam pewnej osoby z rodziny
W każdym razie w sierpniu dziecię jej się urodziło. No i luz.
Tyle, że jakiś czas temu dziewczyna zapragnęła spotkać się z nami. Szok i niedowierzanie. Nastawieni byliśmy beznadziejnie. Myślałam, że zbombarduje nas jak przystało na świeżo upieczoną matkę terrorystkę swoim małym jakże rozkosznym dzieciakiem. Bałam się, że będę musiała to dziecko brać na ręce, pomagać w karmieniu czy przewijaniu.
I naprawdę nie spodziewałam się takiej postawy z jaką się spotkałam. Weszli, zdjęli kurtki, postawili dziecko w tym takim krześle do noszenia i nic. My, że fajne i ładne bo wiadomo wypada (choć faktycznie ładne). A oni, że dzięki i tyle. I to dziecko sobie leżało, oni z nami gadali, temat dziecka pojawiał się, ale raczej naturalnie tak między innymi tematami i nie zdominował spotkania. Mała ma 3 miesiące i jest karmiona butelką- bardzo zdrowe i nie paranoiczne podejście matki zaskoczyło mnie pozytywnie. Karmienie sprawiało jej zbyt wiele bólu i dziecko chodziło głodne więc zrezygnowała. Nie dała się zaszczuć i ukrzyżować w imię dobra dziecka. Mówiła o tym, że bywa fajnie, a bywa tragicznie. No po prostu mega zdrowe, rozsądne podejście, a nie matko-polko-orgazm.
Ani oni ani my nie wisieliśmy nad tym dzieckiem przez nawet chwilę spotkania, oni nie gęgali do tej małej, nie spinali się . Widziałam, że ich życie nie skończyło się. Dziewczyna pracowała do 9 miesiąca, przeprowadzała się i mieszkała na kartonach na dwa tygodnie przed rozwiązaniem, a teraz po 3 miesiącach na zwolnieniu marzy o powrocie do pracy. Mimo, że widać, że jest matką zaangażowaną.
Pierwszy raz od naprawdę dobrych kilku lat spotkałam matkę, od której biła taka totalna normalność. Gdyby było takich więcej, takich matek dla których życie nie kończy się po urodzeniu pewnie też miałabym do tego wszystkiego inny stosunek. Niestety w ciągu ostatnich 6 lat 11 moich koleżanek zostało matkami. To dopiero druga "normalna".

Powiem Ci coś jako matka. Mieszkam w Niemczech i bardzo mało moich znajomych ma dzieci. Piszę teraz głównie o Polakach. Wczoraj odwiedziła nas para, która akurat stara się o potomka i zaczął się temat. Sami są zdecydowani ale opowiadali też o nacisku ze strony innych...rodzina, znajomi. Znalazł się jeden na tyle bezczelny i powiedział, że jak facet nie daje rady to mu pomoże
Z kolei wszystkie koleżanki, znajome w PL mają dzieci. Jak jeszcze ja nie miałam to oczywiście byłam nieodpowiedzialna i na pewno chora bo jak można być w związku tyle lat i nie mieć dzieci.
Teraz mam i z niektórymi oczywiście tylko temat dzieci i porównywanie, które lepsze, które wiecej umie. Za bardzo kocham swoje dziecko żebym dała się wciągać w jakiś mamuśkowy wyścig szczurów.
A zmień płytę i powiedz, że chcesz się zapisać np. na zumbę żeby zrzucić parę kilo to patrzą jak na idiotę "po co Ci to", "zaraz bedziesz miała następne bo jak tak krzywdzić dziecko jako jedynaka"
Niektórzy muszą się za wszelką cenę dowartościować czyimś kosztem ale ja mam to zwyczajnie gdzieś. Pogadać każdy sobie może Więc wiem o czym piszesz.

To co zaznaczyłam na czarno. Twój stosunek byłby inny gdyby takich matek było więcej. Nie ma co patrzeć na innych.
avesome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 12:38   #4188
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Powiem Ci coś jako matka. Mieszkam w Niemczech i bardzo mało moich znajomych ma dzieci. Piszę teraz głównie o Polakach. Wczoraj odwiedziła nas para, która akurat stara się o potomka i zaczął się temat. Sami są zdecydowani ale opowiadali też o nacisku ze strony innych...rodzina, znajomi. Znalazł się jeden na tyle bezczelny i powiedział, że jak facet nie daje rady to mu pomoże
Z kolei wszystkie koleżanki, znajome w PL mają dzieci. Jak jeszcze ja nie miałam to oczywiście byłam nieodpowiedzialna i na pewno chora bo jak można być w związku tyle lat i nie mieć dzieci.
Teraz mam i z niektórymi oczywiście tylko temat dzieci i porównywanie, które lepsze, które wiecej umie. Za bardzo kocham swoje dziecko żebym dała się wciągać w jakiś mamuśkowy wyścig szczurów.
A zmień płytę i powiedz, że chcesz się zapisać np. na zumbę żeby zrzucić parę kilo to patrzą jak na idiotę "po co Ci to", "zaraz bedziesz miała następne bo jak tak krzywdzić dziecko jako jedynaka"
Niektórzy muszą się za wszelką cenę dowartościować czyimś kosztem ale ja mam to zwyczajnie gdzieś. Pogadać każdy sobie może Więc wiem o czym piszesz.

To co zaznaczyłam na czarno. Twój stosunek byłby inny gdyby takich matek było więcej. Nie ma co patrzeć na innych.
Serio takie masz towarzystwo? To szczerze współczuję. A poprzedniczce gratuluje normalnych znajomych.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 13:06   #4189
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Serio takie masz towarzystwo? To szczerze współczuję. A poprzedniczce gratuluje normalnych znajomych.

kalincia moi znajomi, są ok. Inni, którzy dyktują jak trzeba poukładać sobie życie już nie.

I ja się po prostu zgodziłam z queenie777, że wiele kobiet pod wpływem macierzyństwa dostaje do głowy.
Tutaj w Niemczech moja przyjaciółka jest bezdzietna i nie mamy problemów z dogadywaniem się. Z kolei moja przyjaciółka w Pl stała się inną osobą po urodzeniu dzieci. Ona nie ma tematów poza dziećmi, wiecznym porównywaniem, nie tylko naszych ale i każdej innej koleżanki z czasów szkolnych. Tylko jej dzieci wspaniałe a ona sama obraz idealnej żony, matki i dospodyni domowej. Jak siostry byłyśmy, rozumiałyśmy się bez słów a teraz jak się spotkamy nie umiem z nią wytrzymać.
I jeżeli mam wybierać to wybieram moją bezdzietkę bo nasza przyjazn nie polega na ciągłym wytykaniu błedów.
avesome jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 13:31   #4190
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Też tak bym wybrała.
Zresztą mam taką jedną przyjaciółkę z przeszłości. Już tylko dzieci były w rozmowie...Ostatnio widziałyśmy się 2 lata temu. Bo po co, skoro ją moje życie nie interesuje, a mnie jej dzieci też ni <cenzura> ?

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2014-12-01 o 13:38
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 16:44   #4191
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

no tak jest, dzieci w tych czasach sa teraz traktowane jak tacy mali bogowie rodzice niewidza po za dziecmi swiata cicho nie rob tego tamtego bo dziecko spi dziecko najwazniejsze kobieta powinna byc kwoką z 5 dziecmi zaniedbana wtedy uznawana jest za dobra matke bo sie poswieca a kobieta ktora po za dzieckiem znajduje czas dla siebie jest uwazana za zla matke, chce przekazac za dzieci nie rodzimy dla siebie tylko dla swiata i dziecko tak naprawde nie powinno zaburzac zwiazku dwoch osob bo dziecko to tylko dodatek do naszego, waszego zycia mowie do matek czesto tak bywa ze pojawia sie dziecko i rodzice swiata niewidza po za dzieckiem a gdy dziecko dorosnie i wybije z rodzinnego gniazda okazuje sie ze rodzicow juz nic nie laczy bo dziecka juz niema....to dziecko musi sie dostosowac do was a nie wy do dziecka bo najpierw najwazniejszy jest zwiazek partnerski a dziecko to dodatek do waszego zycia, tak tylko wtracilam
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:05   #4192
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Nathicana Pokaż wiadomość
no tak jest, dzieci w tych czasach sa teraz traktowane jak tacy mali bogowie rodzice niewidza po za dziecmi swiata cicho nie rob tego tamtego bo dziecko spi dziecko najwazniejsze kobieta powinna byc kwoką z 5 dziecmi zaniedbana wtedy uznawana jest za dobra matke bo sie poswieca a kobieta ktora po za dzieckiem znajduje czas dla siebie jest uwazana za zla matke, chce przekazac za dzieci nie rodzimy dla siebie tylko dla swiata i dziecko tak naprawde nie powinno zaburzac zwiazku dwoch osob bo dziecko to tylko dodatek do naszego, waszego zycia mowie do matek czesto tak bywa ze pojawia sie dziecko i rodzice swiata niewidza po za dzieckiem a gdy dziecko dorosnie i wybije z rodzinnego gniazda okazuje sie ze rodzicow juz nic nie laczy bo dziecka juz niema....to dziecko musi sie dostosowac do was a nie wy do dziecka bo najpierw najwazniejszy jest zwiazek partnerski a dziecko to dodatek do waszego zycia, tak tylko wtracilam
Ze tak sparafrazuje jedna z wizazanek, ktos Ci znaki przestankowe ukradl?

Odnoszac sie krotko do calej wypowiedzi: jesli Cie nikt o rade w kwestii swojego zwiazku i dzietnosci nie prosi, to jej nie udzielaj.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:07   #4193
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Luba, przebrnęłaś przez to?? Mnie zawsze zniechęca brak znaków interpunkcyjnych i nie czytam. nie chce mi się męczyć.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:21   #4194
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

aj tobie rady luba nie dawalam wiec po co sie wypowiadasz
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:23   #4195
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Ponówmy pytanie. Kto ci zajumał znaki interpunkcyjne z klawiatury???
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:26   #4196
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

i niejest to zadna porada zyciowa dla was, kolejna fanatyczna matka? po co sie tu fanatyczne matki udzielaja, broniace swoich bobaskòw?
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:45   #4197
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Luba, przebrnęłaś przez to?? Mnie zawsze zniechęca brak znaków interpunkcyjnych i nie czytam. nie chce mi się męczyć.

Czytalam tak jak ona pisala, na jednym wdechu

Cytat:
Napisane przez Nathicana Pokaż wiadomość
i niejest to zadna porada zyciowa dla was, kolejna fanatyczna matka? po co sie tu fanatyczne matki udzielaja, broniace swoich bobaskòw?
Strasznies nerwowa, gdzie tu widzisz fanatyczne matki, ktos mowil o dzieciach?
Ale tak, przyznaje sie, jestem fanatyczna uzytkowniczka kropek i przecinkow
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:47   #4198
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

mi to nieprzeszkadza jak ktos pisze bez znakow interpunkcyjnych ale rozumiem za taki panuje tu regulamin?
__________________

I wanna do bad things with you. Okay
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:49   #4199
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

A mi przeszkadza, bo tekst traci wtedy na klarowności. Więc nie czytam. Jeśli chcesz żeby Twoje posty spotkały się z większą ilością reakcji, to stawiaj te kropki i przecinki. To nie boli...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 18:52   #4200
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Nathicana Pokaż wiadomość
mi to nieprzeszkadza jak ktos pisze bez znakow interpunkcyjnych ale rozumiem za taki panuje tu regulamin?
Nie, nie ma takiego punktu w regulaminie, ktory nakazywalby stosowania znakow interpunkcyjnych.
Po prostu bardzo zle sie czyta takie teksty, ja przeczytalam, bo mialam dobry humor, wiele osob, jak np zakonna, nie przeczyta, bo zwyczajnie nie bedzie im sie chcialo.
Jesli wiec chcesz, by ludzie czytali to co piszesz to stosuj znaki przestankowe.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.