Staraczki 2023 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-09-02, 08:53   #4201
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Mnie też bolał brzuch jak na okres i jeszcze miałam dość dokuczliwy pms a to jednak był dzidziuś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli tak to musiał to być złoty strzał
Teraz co prawda było dwa razy też bez zabezpieczenia,ale już nawet nie miałam owulacji, tak mi się wydaje, więc marne szanse

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 09:11   #4202
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Staraczki 2023

U mnie 19 dc i jedynie czuję ból i kłucie piersi oraz delikatny ból w podbrzuszu. Z tym, że u mnie to też musiałby być złoty strzał, bo była tylko jedna okazja przez to, że mąż wyjechał

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 10:51   #4203
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Ja również dorzucę trochę nadziei bolał mnie tylko brzuch i piersi, z tym że piersi nad wyraz mocno. No i w szczęśliwym cyklu były tylko dwa strzały w okolicach owulacji, bo tak to mieliśmy gości i jakoś wtedy brak warunków na jakieś amory więc nawet raz czy dwa może być strzałem w 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 11:31   #4204
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Przecież misia się jeszcze nawet nie stara. Jakby jej się teraz udało to musiałaby to dziecko nazwać Chuck Norris, Jackie Chan, Rambo czy jakoś tak.
Ja dzisiaj wieczorem piję winko z mężem i mam nadzieję, że ustalimy co dalej. Chociaż prawdę mówiąc już mi przechodzi ochota na ciążę, poród i związane z tym dziecko. Może po prostu powinniśmy zostać we dwójkę? Może naszym przeznaczeniem jest bycie parą zgnuśniałych dziadów, rozstawiających wszędzie szklanki z wodą na wszelki wypadek? Coraz częściej o tym myślę i to wcale nie jest taka przerażająca wizja, tylko szklanek musimy dokupić. Tak czy siak wyjdzie taniej niż dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 11:46   #4205
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież misia się jeszcze nawet nie stara. Jakby jej się teraz udało to musiałaby to dziecko nazwać Chuck Norris, Jackie Chan, Rambo czy jakoś tak.
Ja dzisiaj wieczorem piję winko z mężem i mam nadzieję, że ustalimy co dalej. Chociaż prawdę mówiąc już mi przechodzi ochota na ciążę, poród i związane z tym dziecko. Może po prostu powinniśmy zostać we dwójkę? Może naszym przeznaczeniem jest bycie parą zgnuśniałych dziadów, rozstawiających wszędzie szklanki z wodą na wszelki wypadek? Coraz częściej o tym myślę i to wcale nie jest taka przerażająca wizja, tylko szklanek musimy dokupić. Tak czy siak wyjdzie taniej niż dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam kilka par po ślubie ze stażem ponad lub ok. 10 lat i żyją sobie bez dzieci, z małym pieskiem lub kotkiem i żyje im się świetnie. Nie są to jak to określiłaś zgnusniali czy zrzedliwi ludzie, wręcz przeciwnie. Postawili na karierę i samorozwój, na tym się skupiają, mają dużo czasu tylko dla siebie, jeżdżą gdzie im się podoba, na wakacje, na ryby, w gory, bez zmartwień i nieprzespanych nocy bo choroby czy ząbkowanie... Jeśli boisz się takiej przyszłości to właśnie może to Cię blokuje, czasem jeśli zaakceptuje się "najgorsze" to wtedy zaczyna się dziać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 12:00   #4206
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2023

U mnie owu, ale ten cykl przepada bez cienia szansy. Co jest frustrujące trochę, ale z drugiej strony jak tyle czasu nic to i ten kolejny cykl też przeżyję. Nawet nie mam dużej nadziei, że może tym razem by się udało.
Ciąża by mi pomogła poukładać trochę spraw, ale cóż. Skoro jest inaczej to moje plany też nie czekają

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 12:05   #4207
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Gumisiowy Pokaż wiadomość
Znam kilka par po ślubie ze stażem ponad lub ok. 10 lat i żyją sobie bez dzieci, z małym pieskiem lub kotkiem i żyje im się świetnie. Nie są to jak to określiłaś zgnusniali czy zrzedliwi ludzie, wręcz przeciwnie. Postawili na karierę i samorozwój, na tym się skupiają, mają dużo czasu tylko dla siebie, jeżdżą gdzie im się podoba, na wakacje, na ryby, w gory, bez zmartwień i nieprzespanych nocy bo choroby czy ząbkowanie... Jeśli boisz się takiej przyszłości to właśnie może to Cię blokuje, czasem jeśli zaakceptuje się "najgorsze" to wtedy zaczyna się dziać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież właśnie zaakceptowałam, o co ci chodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-02, 13:16   #4208
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież właśnie zaakceptowałam, o co ci chodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yyy 🤷🏼☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Ja również dorzucę trochę nadziei bolał mnie tylko brzuch i piersi, z tym że piersi nad wyraz mocno. No i w szczęśliwym cyklu były tylko dwa strzały w okolicach owulacji, bo tak to mieliśmy gości i jakoś wtedy brak warunków na jakieś amory więc nawet raz czy dwa może być strzałem w 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie piersi właśnie wcale dopiero zaczęły boleć ok 7 tygodnia więc też wcale nie muszą od razu. Każda ciąża jest inna. No a dobrze mówisz, wystarczy przecież jeden raz i jeden plemnik, nie musowo się starać, wystarczy że był jeden stosunek w okolicy owu jak u Misi i mogło zaskoczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 14:27   #4209
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież misia się jeszcze nawet nie stara. Jakby jej się teraz udało to musiałaby to dziecko nazwać Chuck Norris, Jackie Chan, Rambo czy jakoś tak.
Ja dzisiaj wieczorem piję winko z mężem i mam nadzieję, że ustalimy co dalej. Chociaż prawdę mówiąc już mi przechodzi ochota na ciążę, poród i związane z tym dziecko. Może po prostu powinniśmy zostać we dwójkę? Może naszym przeznaczeniem jest bycie parą zgnuśniałych dziadów, rozstawiających wszędzie szklanki z wodą na wszelki wypadek? Coraz częściej o tym myślę i to wcale nie jest taka przerażająca wizja, tylko szklanek musimy dokupić. Tak czy siak wyjdzie taniej niż dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam plan na wyjeździe sobie coś wypić, już piwko wleciało
A to prawda, my jeszcze tak typowo się nie staramy.


Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 15:47   #4210
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież właśnie zaakceptowałam, o co ci chodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No piszesz tak, jakby każdy kto to nie miał dzieci, musiał być zgniusnialym dziadem, a przynajmniej to tak zabrzmiało 🤪 więc nie dziwię się, że Gumusiowy tak zrozumiała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 17:10   #4211
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
No piszesz tak, jakby każdy kto to nie miał dzieci, musiał być zgniusnialym dziadem, a przynajmniej to tak zabrzmiało 🤪 więc nie dziwię się, że Gumusiowy tak zrozumiała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja na pewno zostanę zgnuśniałą babą, bo ja muszę mieć coś, co mnie będzie zmuszało do wstania rano i wyjścia z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-02, 17:21   #4212
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
No piszesz tak, jakby każdy kto to nie miał dzieci, musiał być zgniusnialym dziadem, a przynajmniej to tak zabrzmiało 🤪 więc nie dziwię się, że Gumusiowy tak zrozumiała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja nie miałam nic złego na myśli, więc mnie reakcja trochę zatkała i nie wiem co napisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 17:47   #4213
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Nie chcę zgadywać czy robić za jakiegoś psychologa, ale wydaje mi się, że to może swego rodzaju zwątpienie i zrezygnowanie. Każda z nas starała się lub nadal się stara o potomka i z każdym kolejnym cyklem frustracja rośnie, oraz takie ogólne zniechęcenie i wkurzenie, że innym się udaje, więc czemu nie nam? Natalia przeszła już długą drogę, więc trochę mnie nie dziwi, że czuje się mocno zawiedziona i smutna, skoro to dla nich obojga jest ważne. Zresztą, chyba jak dla każdej z nas.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 17:52   #4214
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No ja na pewno zostanę zgnuśniałą babą, bo ja muszę mieć coś, co mnie będzie zmuszało do wstania rano i wyjścia z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja się chyba domyślam, jak się czujesz. Nie napiszę, że wiem i rozumiem, bo każdy czuje inaczej mimo wszystko. Też mam to ochotę rzucić w cholerę i próbuję sobie wyobrazić, jakby to było bez dziecka. Ktoś powie, że przynajmniej mam jedno, tylko że ja nigdy tak naprawdę nie doświadczyłam macierzyństwa przez depresję. Sama czuję się zgorzkniała, sfrustrowana, przewrażliwiona. Ale fakt, mam dla kogo żyć. Nie mogę napisać, że wiem, ale że rozumiem choć trochę tego bólu. Każdy przeżywa na swój sposób, dla Ciebie to nie są tylko 4 msc starań, a i taki czas może być dla kogoś frustrujący. W Twoim wieku mogę Ci jedynie powiedzieć, abyś spróbowała się nie poddawać. O ile masz siłę. A jak nie, to odpocznij. A potem spróbuj jeszcze raz. Trzymam za Ciebie mocno kciuki

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Nie chcę zgadywać czy robić za jakiegoś psychologa, ale wydaje mi się, że to może swego rodzaju zwątpienie i zrezygnowanie. Każda z nas starała się lub nadal się stara o potomka i z każdym kolejnym cyklem frustracja rośnie, oraz takie ogólne zniechęcenie i wkurzenie, że innym się udaje, więc czemu nie nam? Natalia przeszła już długą drogę, więc trochę mnie nie dziwi, że czuje się mocno zawiedziona i smutna, skoro to dla nich obojga jest ważne. Zresztą, chyba jak dla każdej z nas.
Dokładnie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 18:07   #4215
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Nie chcę zgadywać czy robić za jakiegoś psychologa, ale wydaje mi się, że to może swego rodzaju zwątpienie i zrezygnowanie. Każda z nas starała się lub nadal się stara o potomka i z każdym kolejnym cyklem frustracja rośnie, oraz takie ogólne zniechęcenie i wkurzenie, że innym się udaje, więc czemu nie nam? Natalia przeszła już długą drogę, więc trochę mnie nie dziwi, że czuje się mocno zawiedziona i smutna, skoro to dla nich obojga jest ważne. Zresztą, chyba jak dla każdej z nas.
Po analizie postów Natalii też mam takie wrażenie jak napisałaś. Ja tak myślę, może warto czasem zasięgnąć pomocy kogoś z zewnątrz, specjalisty, psychologa? I naprawdę to nie jest żaden atak i nie mam żadnych złych intencji czy czegoś złego na myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-02, 20:42   #4216
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 288
Dot.: Staraczki 2023

Witam w tym wątku. Nie jestem staraczką ale ten wątek wyświetla mi się na tablicy. Uważam, że życie bez dziecka może być bardzo satysfakcjonujące i zadowalające. Moja córka ma 13 lat i ostatnio zdarza jej się nocować u przyjaciółek poza domem. Mamy wtedy z mężem dzień dziecka A tak na poważnie. Mając takie doświadczenie jakie mam, doskonale wyobrażam sobie życie bez dziecka. Jestem przekonana, że byłabym równie zadowolona, możliwe że mój komfort byłyby większy. Wspaniale czuję się spędzając czas z mężem, nie potrzebowałabym dziecka aby poczuć się lepiej.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Szczerze mówiąc, bez problemu wyobrażam sobie życie bez dziecka.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 00:54   #4217
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 312
Dot.: Staraczki 2023

Dziwi mnie osoba która ma dziecko, mówiąca osobie która zmaga się z niepłodnością, że w sumie to fajnie jest bez dziecka i że ona mogłaby dziecka nie mieć. To jakby siedzieć w swoim własnym wielkim, wygodnym domu, i mówić komuś kto wynajmuje zapyziałą kawalerkę i niewiadomo czy w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek swój dom będzie mieć, że w sumie to ona mogłaby tego własnego dużego domu nie posiadać no i że kłopot raz w tygodniu taki dom posprzątać.

Read the room.
__________________
Many of us spend half our time wishing for things we could have
if we didn’t spend half our time wishing.

CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 05:54   #4218
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Dziwi mnie osoba która ma dziecko, mówiąca osobie która zmaga się z niepłodnością, że w sumie to fajnie jest bez dziecka i że ona mogłaby dziecka nie mieć. To jakby siedzieć w swoim własnym wielkim, wygodnym domu, i mówić komuś kto wynajmuje zapyziałą kawalerkę i niewiadomo czy w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek swój dom będzie mieć, że w sumie to ona mogłaby tego własnego dużego domu nie posiadać no i że kłopot raz w tygodniu taki dom posprzątać.

Read the room.
Nic dodać nic ująć.

Dużo jest do zrobienia w kwestii zrozumienia i traktowania niepłodności jako choroby. A wystarczy po prostu odrobina empatii

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Witam w tym wątku. Nie jestem staraczką ale ten wątek wyświetla mi się na tablicy. Uważam, że życie bez dziecka może być bardzo satysfakcjonujące i zadowalające. Moja córka ma 13 lat i ostatnio zdarza jej się nocować u przyjaciółek poza domem. Mamy wtedy z mężem dzień dziecka A tak na poważnie. Mając takie doświadczenie jakie mam, doskonale wyobrażam sobie życie bez dziecka. Jestem przekonana, że byłabym równie zadowolona, możliwe że mój komfort byłyby większy. Wspaniale czuję się spędzając czas z mężem, nie potrzebowałabym dziecka aby poczuć się lepiej.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Szczerze mówiąc, bez problemu wyobrażam sobie życie bez dziecka.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 06:37   #4219
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Dziwi mnie osoba która ma dziecko, mówiąca osobie która zmaga się z niepłodnością, że w sumie to fajnie jest bez dziecka i że ona mogłaby dziecka nie mieć. To jakby siedzieć w swoim własnym wielkim, wygodnym domu, i mówić komuś kto wynajmuje zapyziałą kawalerkę i niewiadomo czy w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek swój dom będzie mieć, że w sumie to ona mogłaby tego własnego dużego domu nie posiadać no i że kłopot raz w tygodniu taki dom posprzątać.

Read the room.
Dokładnie...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 07:13   #4220
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Dziwi mnie osoba która ma dziecko, mówiąca osobie która zmaga się z niepłodnością, że w sumie to fajnie jest bez dziecka i że ona mogłaby dziecka nie mieć. To jakby siedzieć w swoim własnym wielkim, wygodnym domu, i mówić komuś kto wynajmuje zapyziałą kawalerkę i niewiadomo czy w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek swój dom będzie mieć, że w sumie to ona mogłaby tego własnego dużego domu nie posiadać no i że kłopot raz w tygodniu taki dom posprzątać.

Read the room.
Mnie też ten post mocno uderzył. W ogóle takie mówienie,że bez dziecka też byłoby fajnie. Mówi to osoba, która dziecko ma...no super, ale taka osoba nie wie jak to by było bez dziecka,więc ciężko się na ten temat wypowiadać. Jeszcze na takim wątku... staraczkowym. Już wczoraj miałam coś pisać, ale bałam się,że ktoś na mnie naskoczy, ale widzę,że nie ja sama uważam tak samo.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 07:36   #4221
Mar87
Raczkowanie
 
Avatar Mar87
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 64
Dot.: Staraczki 2023

Wygląda mi to na trolling. Albo przynajmniej mam taką nadzieję. Ciężko uwierzyć, że ktoś tak mógłby na serio napisać

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Mar87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 07:43   #4222
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mnie też ten post mocno uderzył. W ogóle takie mówienie,że bez dziecka też byłoby fajnie. Mówi to osoba, która dziecko ma...no super, ale taka osoba nie wie jak to by było bez dziecka,więc ciężko się na ten temat wypowiadać. Jeszcze na takim wątku... staraczkowym. Już wczoraj miałam coś pisać, ale bałam się,że ktoś na mnie naskoczy, ale widzę,że nie ja sama uważam tak samo.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Tez miałam taka reakcje pt. „Nie wierzę, ze to czytam”, ale mam wrażenie, ze im dalej w las na tym forum tym bardziej trzeba się gryźć w język żeby czegoś nie powiedzieć co mogłoby kogokolwiek urazić, wiec czasem wolę milczeć tym bardziej, że mi się udało zajść w ciążę.

A co do gnuśnienia na starość itd. Ja sobie zawsze myślę i mam nadzieję, że tak mi zostanie, że mimo, iż dziecko jest ważne to nie mogę się zatracić w tym macierzyństwie bez końca i zapomnieć o tym, że jestem też żona. Dzieci się odchowają, wylecą z gniazda, a ja zostanę z mężem na starość znowu we dwoje. I obyśmy za te x lat dalej mieli tematy do rozmów, dalej się kochali, mieli wspólne plany, marzenia, cele do zrealizowania, a nie byli dwoma osobnymi bytami. Mam w bliskiej rodzinie przypadek gdzie kobieta tak cała miłość przelała na dzieci, że tam jakiejkolwiek romantycznej relacji z mężem to szukać jak igły w stogu siana i przykro mi się na to patrzy, bo nie jest to stare małżeństwo, a tak wiele już się pozmieniało po mojej mamie tez widzę, ze przez tyle lat żyła życiem swoich dzieci, ze nagle jak już ma wszystkie dzieci dorosłe i każde z nas ma swoją rodzinę to nie potrafi się zająć sobą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 08:02   #4223
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 288
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Dziwi mnie osoba która ma dziecko, mówiąca osobie która zmaga się z niepłodnością, że w sumie to fajnie jest bez dziecka i że ona mogłaby dziecka nie mieć. To jakby siedzieć w swoim własnym wielkim, wygodnym domu, i mówić komuś kto wynajmuje zapyziałą kawalerkę i niewiadomo czy w ogóle kiedykolwiek jakikolwiek swój dom będzie mieć, że w sumie to ona mogłaby tego własnego dużego domu nie posiadać no i że kłopot raz w tygodniu taki dom posprzątać.

Read the room.
Nie, chodziło mi tylko o odzew na stwierdzenie że bez dzieci jest się zdnuśnialym dziadem. I tyle. Opuszczam wątek

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 08:19   #4224
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Mar87 Pokaż wiadomość
Wygląda mi to na trolling. Albo przynajmniej mam taką nadzieję. Ciężko uwierzyć, że ktoś tak mógłby na serio napisać

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Niestety ta użytkowniczka często pisze takie rzeczy...lubi udzielać się w wątkach,które jej nie dotyczą

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 09:12   #4225
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Niestety ta użytkowniczka często pisze takie rzeczy...lubi udzielać się w wątkach,które jej nie dotyczą

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Oby jej dziecko tego nigdy nie przeczytało.
Żenada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 09:19   #4226
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Tez miałam taka reakcje pt. „Nie wierzę, ze to czytam”, ale mam wrażenie, ze im dalej w las na tym forum tym bardziej trzeba się gryźć w język żeby czegoś nie powiedzieć co mogłoby kogokolwiek urazić, wiec czasem wolę milczeć tym bardziej, że mi się udało zajść w ciążę.

A co do gnuśnienia na starość itd. Ja sobie zawsze myślę i mam nadzieję, że tak mi zostanie, że mimo, iż dziecko jest ważne to nie mogę się zatracić w tym macierzyństwie bez końca i zapomnieć o tym, że jestem też żona. Dzieci się odchowają, wylecą z gniazda, a ja zostanę z mężem na starość znowu we dwoje. I obyśmy za te x lat dalej mieli tematy do rozmów, dalej się kochali, mieli wspólne plany, marzenia, cele do zrealizowania, a nie byli dwoma osobnymi bytami. Mam w bliskiej rodzinie przypadek gdzie kobieta tak cała miłość przelała na dzieci, że tam jakiejkolwiek romantycznej relacji z mężem to szukać jak igły w stogu siana i przykro mi się na to patrzy, bo nie jest to stare małżeństwo, a tak wiele już się pozmieniało po mojej mamie tez widzę, ze przez tyle lat żyła życiem swoich dzieci, ze nagle jak już ma wszystkie dzieci dorosłe i każde z nas ma swoją rodzinę to nie potrafi się zająć sobą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W sumie to tak, z mężem czy partnerem trzeba też starać się pielęgnować relację, bo dzieci kiedyś też się wyprowadzą. A nawet często jest tak, że wylatują gdzieś za granicę czy na koniec kraju i zostaje wtedy pusty dom i dwoje dziadków samych.

Ja tu wyjechałam z tym psychologiem bo sama korzystałam z pomocy po porodzie, ponieważ źle się czułam psychicznie i nie dawałam rady, byłam sfrustrowana i podirytowana ciągle. Każdy etap życia może być dla nas trudny. Dobrze jest się skonsultować ze specjalistą, to w takich sytuacjach bardzo pomaga. Tutaj możemy sobie pisać, każdy ma inne zdanie i pogląd na życie, nie zna naszej całej sytuacji i niektóre komentarze albo nas jeszcze podkopują, albo źle je rozumiemy. Czasem się zastanawiam czy takie fora na pewno dobrze działają na psychikę czy wręcz odwrotnie jak zaraz znajdzie się ktoś kto zechce szpile wbić, albo tak już nas wszystko rozdziera, że każdą radę traktujemy jak atak 🤷🏼☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 10:13   #4227
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Dlatego ja również opuszczam wątek. Był dla mnie ważny, mogłam wcześniej napisać tutaj co myślę i przeżywam i czułam wsparcie. Teraz mam wrażenie, że cokolwiek nie napiszę albo jaką radę by człowiek nie chciał dać z dobrego serca to jest już postawa "łatwo napisać tak osobie, która się stara x czasu" albo postawa "tobie się udało, fajnie, ale przez to jestem zła".
Widocznie w Staraczkach powinny być staraczki. I mam nadzieję, że to również nie będzie mocno źle odebrane.

Życzę Wam wszystkim spełnienia marzeń i żeby każdej się udało
I żeby pojawiły się u każdej dwie kreseczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 10:14   #4228
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Tez miałam taka reakcje pt. „Nie wierzę, ze to czytam”, ale mam wrażenie, ze im dalej w las na tym forum tym bardziej trzeba się gryźć w język żeby czegoś nie powiedzieć co mogłoby kogokolwiek urazić, wiec czasem wolę milczeć tym bardziej, że mi się udało zajść w ciążę.

A co do gnuśnienia na starość itd. Ja sobie zawsze myślę i mam nadzieję, że tak mi zostanie, że mimo, iż dziecko jest ważne to nie mogę się zatracić w tym macierzyństwie bez końca i zapomnieć o tym, że jestem też żona. Dzieci się odchowają, wylecą z gniazda, a ja zostanę z mężem na starość znowu we dwoje. I obyśmy za te x lat dalej mieli tematy do rozmów, dalej się kochali, mieli wspólne plany, marzenia, cele do zrealizowania, a nie byli dwoma osobnymi bytami. Mam w bliskiej rodzinie przypadek gdzie kobieta tak cała miłość przelała na dzieci, że tam jakiejkolwiek romantycznej relacji z mężem to szukać jak igły w stogu siana i przykro mi się na to patrzy, bo nie jest to stare małżeństwo, a tak wiele już się pozmieniało po mojej mamie tez widzę, ze przez tyle lat żyła życiem swoich dzieci, ze nagle jak już ma wszystkie dzieci dorosłe i każde z nas ma swoją rodzinę to nie potrafi się zająć sobą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ludzie uwielbiają dawać "dobre rady" i już do tego przywykłam. Staram się tylko śmiać z tego gdy ktoś uważa, że jeden wieczór bez dziecka daje pogląd na to, jak by wyglądało całe życie bez dziecka
Fajnie czytać o ludziach, którzy podróżują, mają hobby, robią kariery i którym dziecko by tylko w tym zawadzało, ale założę się, że mowa o ludziach raczej 40-60, niż 70+. Oczywiście dzieci nie są gwarancją spędzania starości w gronie rodziny w akompaniamencie śmiechów wnucząt, bo różnie się życie układa. Dzieci mogą wjechać na drugi koniec świata, relacje mogą się źle poukładać i dzieci nie będą chciały utrzymywać kontaktu, albo dzieci mogą umrzeć - choroby i wypadki zdarzają się każdemu, ale jednak większość ludzi na różne sposoby stara się zwiększać prawdopodobieństwo spełnienia się jakichś marzeń o przyszłości, w tym ja o budowaniu fajnej rodziny. Tak jak czyjeś marzenie o bogactwie nie spełni się bez pracy albo przynajmniej bez kupienia tysięcy kuponów Lotto, tak moje marzenie na marne szanse powodzenia bez starań o dziecko. Tyle że o ile wygrać w loterii ma szanse niewielki odsetek ludzi, tak dziecko to jest coś osiągalnego dla większości społeczeństwa, ale z jakiegoś nieznanego powodu nie mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 10:22   #4229
Gumisiowy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 601
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Dlatego ja również opuszczam wątek. Był dla mnie ważny, mogłam wcześniej napisać tutaj co myślę i przeżywam i czułam wsparcie. Teraz mam wrażenie, że cokolwiek nie napiszę albo jaką radę by człowiek nie chciał dać z dobrego serca to jest już postawa "łatwo napisać tak osobie, która się stara x czasu" albo postawa "tobie się udało, fajnie, ale przez to jestem zła".
Widocznie w Staraczkach powinny być staraczki. I mam nadzieję, że to również nie będzie mocno źle odebrane.

Życzę Wam wszystkim spełnienia marzeń i żeby każdej się udało
I żeby pojawiły się u każdej dwie kreseczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo, choć nie będę się już tu udzielać to czasem zerknę by pogratulować 2 kreseczek. Powodzenia dziewczyny 🧡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gumisiowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-09-03, 10:30   #4230
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Co do rady z psychologiem absolutnie się nie obrażam, bo na pewno będę potrzebować tego w najbliższym czasie również z innych powodów.
Mój post, od którego zaczęła się dyskusja tak, miał wywracać wyrażać zwątpienie i bezsilność, ale z nutką ironii i z przymrużeniem oka, a po raz kolejny dostałam odpowiedź typu "to cię blokuje, musisz uwierzyć, to się samo zacznie dziać". No przepraszam, ale jestem uczulona na takie kołczowe paplanie w każdej dziedzinie życia, a w kwestii niepłodności szczególnie, bo jak już mi czas i różne okoliczności pokazały tu nic nie zależy ode mnie, a będzie zależało od lekarzy, a i to nie wiadomo. Miało być dobrze po badaniu drożności, miało być dobrze po laparoskopii, a już absolutnie miało się udać na tabletkach. Po raz kolejny nadzieja upada i teraz już długo się nie podniesie.
Teraz starania na pewno zejdą na bok, bo zaczynam intensywne przygotowania do egzaminu. Trochę odpocznę od pracy, czym innym zajmę głowę. Może dobrze mi to zrobi, może gorzej, zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 21:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.