Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-24, 23:59   #4231
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was zakładała aparat ze względu na problemy w stawach skroniowo- żuchwowych i bóle kręgosłupa?
W którym miejscu masz bóle kręgosłupa?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Huh, jestem po wizycie i mnie wymęczyła ortodontka zakładając łańcuszki, które ciągle jej spadały... Także tak, teraz będzie mi się robić ogromna szpara między jedynkami, będę trendi A kolejna wizyta dopiero 22 lutego, bo brak wcześniejszych terminów...
ja mam teraz szparę między jedynką a dwójką
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 07:22   #4232
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja na razie mam szpary pomiędzy 2 a 3, a widzę, że z jednej strony zaczyna mi się robić minimalna pomiędzy 1 a 2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 10:06   #4233
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość


ja mam teraz szparę między jedynką a dwójką
To jeszcze pikuś, jazda zaczyna się z przerwą między jedynkami^^ Nawet chwilowo przez to sepleniłam
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 10:34   #4234
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ile ja bym dała aby mieć jakąś szparkę w dolnym luku a tu w drugą stronę... ścisk taki, że kaźde minimalne przesunięcie zębów to miesiące kombinowania
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 16:21   #4235
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Ile ja bym dała aby mieć jakąś szparkę w dolnym luku a tu w drugą stronę... ścisk taki, że kaźde minimalne przesunięcie zębów to miesiące kombinowania
A stripping? U mnie jest teraz luźno, bo mam usuniętą piątkę (x lat temu usunęli mi czwórkę i przez to zęby się poprzesuwały w jedną stronę).
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 17:31   #4236
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Póki miałam szpary z boku, to nie było źle, ale w diastemie jest mi absolutnie nie do twarzy i znowu wrócę do uśmiechania się bez pokazywania zębów
Też mam wrażenie, że diastema zdecydowanie bardziej rzuca się w oczy. Przez miesiąc miałam i czułam się okropnie Aż narzeczony nazywał mnie nazwiskiem znanego polskiego aktora, który ma sporą przerwę między jedynkami
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 17:42   #4237
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
A stripping? U mnie jest teraz luźno, bo mam usuniętą piątkę (x lat temu usunęli mi czwórkę i przez to zęby się poprzesuwały w jedną stronę).
Mam robiony co wizytę ale to ciągle za mało
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-25, 22:26   #4238
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Zapewne ze 2-3 mm, już przez noc zrobił się dobry 1 mm, albo więcej. Wyglądam okropnie...
Eee to ja mam miec 8 mm w dystraktorze... Wiec 2 mm to nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-26, 08:39   #4239
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też mam wrażenie, że diastema zdecydowanie bardziej rzuca się w oczy. Przez miesiąc miałam i czułam się okropnie Aż narzeczony nazywał mnie nazwiskiem znanego polskiego aktora, który ma sporą przerwę między jedynkami
Że niby Karolak?

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Eee to ja mam miec 8 mm w dystraktorze... Wiec 2 mm to nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko, przecież to więcej niż 1 ząb!
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-26, 11:28   #4240
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Karolak też ma aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-27, 00:50   #4241
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Że niby Karolak?



Matko, przecież to więcej niż 1 ząb!
Znam osoby co mialy po 10-12 mm...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-28, 16:38   #4242
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
W którym miejscu masz bóle kręgosłupa?


ja mam teraz szparę między jedynką a dwójką
Szyja, kark.
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-01, 17:06   #4243
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Równo po 3 miesiącach od założenia aparatu porównałam sobie stan mojej górnej szczęki (leczenie bez ekstrakcji) - wrzucam dla porównania, choć jakość bardzo słaba, ale różnicę widać.
Wciąż utwierdzam się w tym, że założenie aparatu było jedną z lepszych decyzji Kto się waha i zastanawia - zróbcie to dla siebie
Zauważyłam też, że w końcu nie mam już oporów przed uśmiechaniem się tak: (a miałam ogromne kompleksy na punkcie moich przednich zębów).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wrzesien 2017.jpg (141,6 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grudzien 2017.jpg (79,4 KB, 76 załadowań)
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 11:51   #4244
anna nan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Zakończyłam dokręcanie hyraxa i przerwy miedzy jedynkami brak :/. Czy to normalne? Zrobiło się nieco luźniej między zębami (już mogę swobodnie wsunąć nić dentystyczną) ale diastemy nie ma.

Wczoraj podczas nitkowania wypadła mi plomba... na szczęście sytuacja już opanowana ale wystraszyłam się nie na żarty że to ząb się złamał
anna nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 18:11   #4245
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Równo po 3 miesiącach od założenia aparatu porównałam sobie stan mojej górnej szczęki (leczenie bez ekstrakcji) - wrzucam dla porównania, choć jakość bardzo słaba, ale różnicę widać.
Wciąż utwierdzam się w tym, że założenie aparatu było jedną z lepszych decyzji Kto się waha i zastanawia - zróbcie to dla siebie
Zauważyłam też, że w końcu nie mam już oporów przed uśmiechaniem się tak: (a miałam ogromne kompleksy na punkcie moich przednich zębów).
Pomimo, że mam głównie tragiczny zgryz, a zęby pokrzywione w stopniu średnim to również nie żałuję założenia aparatu Efekty wyprostowania widać było już po pierwszych dniach, a z kolei zmiany w zgryzie przekładają się dosyć mocno na wygląd mojej twarzy. Zmienia mi się kształt ust, szyi, policzków, itp.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 18:27   #4246
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Pomimo, że mam głównie tragiczny zgryz, a zęby pokrzywione w stopniu średnim to również nie żałuję założenia aparatu Efekty wyprostowania widać było już po pierwszych dniach, a z kolei zmiany w zgryzie przekładają się dosyć mocno na wygląd mojej twarzy. Zmienia mi się kształt ust, szyi, policzków, itp.
Negatywnie czy pozytywnie?
Ja się boję, że jak będę miała cofnięty górny łuk to na pierwszym planie będzie nos
Muszę to przedyskutować z ortodontką na kolejnej wizycie bo tego bym bardzo nie chciała.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 18:32   #4247
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Pomimo, że mam głównie tragiczny zgryz, a zęby pokrzywione w stopniu średnim to również nie żałuję założenia aparatu Efekty wyprostowania widać było już po pierwszych dniach, a z kolei zmiany w zgryzie przekładają się dosyć mocno na wygląd mojej twarzy. Zmienia mi się kształt ust, szyi, policzków, itp.
Ja w sumie dopiero teraz jak juz wszystko sie zmienia zauwazylam jak bardzo tragiczny mialam zgryz wczesniej skupialam sie glównie na krzywych zebach, na zgryzie nie znalam sie w sumie w ogóle. Jesli chodzi o ksztalt policzków itp to ja tego nie zauwazam, ale tez nie zauwazylam zeby uwydatnily mi sie usta po zalozeniu apartu - mozliwe ze po prostu sa to zbyt delikatne zmiany zebym ja je spostrzegla
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 18:35   #4248
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Negatywnie czy pozytywnie?
Ja się boję, że jak będę miała cofnięty górny łuk to na pierwszym planie będzie nos
Muszę to przedyskutować z ortodontką na kolejnej wizycie bo tego bym bardzo nie chciała.
u mnie np. uwydatniła się górna warga, kości policzkowe, chyba zmniejszyło się wgłębienie pomiędzy górną wargą a nosem i pod dolną wargą a jeszcze nie mam prostego zgryzu, dopiero początek z wyciągami.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 18:46   #4249
funnyvalentine
Zakorzenienie
 
Avatar funnyvalentine
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3 067
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

ja jutro mam wizytę i mam nadzieję że się już dowiem czy na następnej zakładamy dół. a na górze mam nadzieję że mi już włączy wszystkie zęby całkiem do łuku
__________________
21.11.2013
16.07.2016
9.09.2017
funnyvalentine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 19:38   #4250
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
ja jutro mam wizytę i mam nadzieję że się już dowiem czy na następnej zakładamy dół. a na górze mam nadzieję że mi już włączy wszystkie zęby całkiem do łuku
Ja tez mam jutro wizyte i nie moge sie do9czekac zeby sie dowiedziec co bede miala nowego, pewnie jakas nowa kombinacja wyciagów + moze sie okazac ze bede zakladala miniimplanty
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-02, 19:41   #4251
funnyvalentine
Zakorzenienie
 
Avatar funnyvalentine
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3 067
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
Ja tez mam jutro wizyte i nie moge sie do9czekac zeby sie dowiedziec co bede miala nowego, pewnie jakas nowa kombinacja wyciagów + moze sie okazac ze bede zakladala miniimplanty
a co to takiego te miniimplanty?
__________________
21.11.2013
16.07.2016
9.09.2017
funnyvalentine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 14:03   #4252
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez anna nan Pokaż wiadomość
Zakończyłam dokręcanie hyraxa i przerwy miedzy jedynkami brak :/. Czy to normalne? Zrobiło się nieco luźniej między zębami (już mogę swobodnie wsunąć nić dentystyczną) ale diastemy nie ma.

Wczoraj podczas nitkowania wypadła mi plomba... na szczęście sytuacja już opanowana ale wystraszyłam się nie na żarty że to ząb się złamał
Hyrax mial za zadanie poszerzyc szczeke co równa sie szpara między 1. Moim zdaniem jesli jej nie ma to zly znak. Znam osoby, którym hyrax nie pomógł i musiały mieć później dystraktor. Najlepiej pogadaj z orto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 17:23   #4253
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
a co to takiego te miniimplanty?
To takie srubki tytanowe które sie wkreca gdzies w kosc miedzy zeby i zaczepia sie o to wyciag.

Bylam na konsultacji i spytalam czy bede musiala nosic, ale orto powiedzial ze raczej nie. Myslalam ze bede musiala, bo wydaje mi sie ze równamy linie posrodkowa z góra, która wedlug mnie jest przesunieta w prawo (dól byl przesuniety jeszcze bardziej w prawo), a zeby to poprawic trzebaby zachaczyc wyciag wlasnie o miniimplant zeby to poprzesuwac Orto mi mówi ze mi sie wydaje z tym przesunieciem, ale nie sadze, zwlaszcza ze widac to przesuniecie bardzo na filtrze na snapie tym co powieksza buzie i zeby kocham ten filter do ogladania zebów tak w ogóle
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 18:25   #4254
funnyvalentine
Zakorzenienie
 
Avatar funnyvalentine
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3 067
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez nusia114 Pokaż wiadomość
To takie srubki tytanowe które sie wkreca gdzies w kosc miedzy zeby i zaczepia sie o to wyciag.

Bylam na konsultacji i spytalam czy bede musiala nosic, ale orto powiedzial ze raczej nie. Myslalam ze bede musiala, bo wydaje mi sie ze równamy linie posrodkowa z góra, która wedlug mnie jest przesunieta w prawo (dól byl przesuniety jeszcze bardziej w prawo), a zeby to poprawic trzebaby zachaczyc wyciag wlasnie o miniimplant zeby to poprzesuwac Orto mi mówi ze mi sie wydaje z tym przesunieciem, ale nie sadze, zwlaszcza ze widac to przesuniecie bardzo na filtrze na snapie tym co powieksza buzie i zeby kocham ten filter do ogladania zebów tak w ogóle
ojj, nie brzmi to zbyt przyjemnie dobrze że raczej nie musisz mieć.
snapchata nie posiadam

ja już po wizycie, mam wszystkie zęby włączone w łuk i za miesiąc zakładamy dół
__________________
21.11.2013
16.07.2016
9.09.2017
funnyvalentine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 18:39   #4255
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Negatywnie czy pozytywnie?
Ja się boję, że jak będę miała cofnięty górny łuk to na pierwszym planie będzie nos
Muszę to przedyskutować z ortodontką na kolejnej wizycie bo tego bym bardzo nie chciała.
Na razie pozytywnie (mam bardziej uwydatniony kształt twarzy plus uwypuklone wargi), ale im dalej w las tym będzie gorzej, gdyż do operacji będę miała pogłębianą wadę. Jednak po chirurgii powinnam już wyglądać jak zupełnie inna osoba.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-03, 18:59   #4256
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
ojj, nie brzmi to zbyt przyjemnie dobrze że raczej nie musisz mieć.
snapchata nie posiadam

ja już po wizycie, mam wszystkie zęby włączone w łuk i za miesiąc zakładamy dół
Widzialam filmiki na yt pokazujace jak to sie wkreca i nie wygladalo to fajnie, ale podobno nie jest wcale takie zle - jakas dziewczyna tutaj na forum pisala ze ma i jest ok
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-04, 18:07   #4257
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Bardzo możliwe, że to ja pisałam o tych mikroimplantach dawno mnie nie było, przejrzałam sobie ostnie kilkadziesiąt stron. Niedawno miałam zmienianą pozycję mikroimplantów, tylko, że ja miałam je zakładane po to, żeby przeciagnąć dolne szóstki i siódemki w miejsce piątek (zaznaczę, że piątek nie miałam nigdy, miałam mleczaki do 23 roku życia ). Jestem za to lekko zdziwiona, że piszecie, że Wam się tak szybko przesuwają zęby, a ja nie dośc, że mam te mikroimplanty to przesuwam zeby juz pół roku i się przesunęly do połowy a za to chirurg i orto mówią, że to szybko, więc już nie wiem, jak to jest. Fakt jest taki, że te implanty kosztowały mnie po 600 zł za jeden, wiec mega dużo... na szczęście późniejsza zmiana nie kosztowała mnie nic. Co do odczucia przy samym zabiegu, też byłam totalnie przerażona, patrząć na filmiki w internecie, a wyszło tak, że po 10 minutach wyszlam z gabinetu jedynie dlużej trwało montowanie tej całej konstrukcji wokół mikroiplantów. Później mnie nic nie bolało w zasadzie, tylko miałam przez jakis czas uczucie takiego odrętwienia w tych miejscach. Za to ostatnio, kiedy wyciagalismy te implanty i wkrecalismy troche dalej, to z jednej strony nie chcial wejsc, chirurg trafil na jakas kosc, cos o tkance miekkiej mowil i ze bedzie mniej stabilne, ale dokladnie nie pamietam, bo czulam, jakby mi sie w mozg wwiercal nie byl to bol, tylko wlasnie takie parcie ogromne. I faktycznie, ta strona mnie pozniej bolala, wiec to tez zalezy, w jakim miejscu bedzie mikroimplant.

Ktos jeszcze pisal o przeszczepie dziasel. Mnie przed aparatem rowniez wyslano do periodentologa (nawet nie wiedzialam, ze istnieje taka specjalizacja ), bo mam obnizowe dziasla dosc mocno. Lekarka powiedziala, ze nie ma tragedii i jezeli nie chce tego zabiegu, to w trakcie noszenia aparatu mam to kontrolowac i w razie dalszego osuwania sie faktycznie ten zabieg, ale na razie jest w porzadku. Tkanka mialaby byc w moim przypadku wycinana spod podniebienia, wiec nie brzmialo to zbyt fajnie, ale pewnie byloby jak ze wszystkim - do przejscia

Nosze aparat od listopada 2016 i nie jestem niestety zadowolona poki co. Nie mialam nawet specjalnie krzywych zebow, wrecz wcale. Zalozylam aparat wlasnie ze wzgledu na brak zalazkow dolnych piatek (mialam propozycje implantow, ale stwierdzilam, ze wole miec swoje zeby w wieku 23 lat jednak, teraz nie wiem czy to dobra decyzja, bo w miejsce 7 powinny sie przesunac 8, ale mimo ze sa dobrze ustawione, to sa wciaz zatrzymane, wiec nie wiem co z tym bedzie, boje sie, ze jak to tak zostawimy, to po zdjeciu aparatu przesuna mi sie zeby do tylu ) oraz uwaga, zatrzymana trojke gorna... rowniez tam nosilam mleczaka do niedawna, na szczescie mam w dziasle tego zeba. Mialam na niego rowniez zabieg odkrywania go i wkrecania takiego guzika z drucikiem, ktory przy kazdej wizycie skrecamy. Cos tam ten zab schodzi, widze to, ale nadal jest caly w dziasle, a minelo rowniez pol roku... Wy mowicie, ze jestescie szczerbate z dziura na 2 mm, a ja nie mam w ogole gornej trojki od roku... od roku, bo najpierw orto liczyla, ze ta trojka sama sie ruszy jak wyrwiemy mleczaka, dopiero po pol roku mi zrobili ten zabieg jutro mam wizyte, ma mi juz zrobic tam cos poza drucikiem, bo ten guziczek jest juz calkiem na wierzchu, ale zobaczymy... wiem, ze jak juz wyjdzie ten zab na tyle, ze bedzie mozna normalnie dac na niego zamek to pojdzie z gorki, a tymczasem sie mecze i niestety nie jak wiekszosc z Was bardziej sie usmiecham, tylko mniej i zakrywam buzie albo w ogole jej nie otwieram

No i mam tez problem z tym zolknieciem zebow, fatalnie to wyglada, mimo ze przed zalozeniem mialam naprawde calkiem biale. Po higienizacji nie zauwazylam roznicy strasznie sie czuje z tym usmiechem, szczerbata na maksa, zeby zolte... ale jak powiedzialam a to trzeba powiedziec b.

Trzymam za Was i za siebie kciuki
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-04, 18:38   #4258
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez faza14 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, że to ja pisałam o tych mikroimplantach dawno mnie nie było, przejrzałam sobie ostnie kilkadziesiąt stron. Niedawno miałam zmienianą pozycję mikroimplantów, tylko, że ja miałam je zakładane po to, żeby przeciagnąć dolne szóstki i siódemki w miejsce piątek (zaznaczę, że piątek nie miałam nigdy, miałam mleczaki do 23 roku życia ). Jestem za to lekko zdziwiona, że piszecie, że Wam się tak szybko przesuwają zęby, a ja nie dośc, że mam te mikroimplanty to przesuwam zeby juz pół roku i się przesunęly do połowy a za to chirurg i orto mówią, że to szybko, więc już nie wiem, jak to jest. Fakt jest taki, że te implanty kosztowały mnie po 600 zł za jeden, wiec mega dużo... na szczęście późniejsza zmiana nie kosztowała mnie nic. Co do odczucia przy samym zabiegu, też byłam totalnie przerażona, patrząć na filmiki w internecie, a wyszło tak, że po 10 minutach wyszlam z gabinetu jedynie dlużej trwało montowanie tej całej konstrukcji wokół mikroiplantów. Później mnie nic nie bolało w zasadzie, tylko miałam przez jakis czas uczucie takiego odrętwienia w tych miejscach. Za to ostatnio, kiedy wyciagalismy te implanty i wkrecalismy troche dalej, to z jednej strony nie chcial wejsc, chirurg trafil na jakas kosc, cos o tkance miekkiej mowil i ze bedzie mniej stabilne, ale dokladnie nie pamietam, bo czulam, jakby mi sie w mozg wwiercal nie byl to bol, tylko wlasnie takie parcie ogromne. I faktycznie, ta strona mnie pozniej bolala, wiec to tez zalezy, w jakim miejscu bedzie mikroimplant.

Ktos jeszcze pisal o przeszczepie dziasel. Mnie przed aparatem rowniez wyslano do periodentologa (nawet nie wiedzialam, ze istnieje taka specjalizacja ), bo mam obnizowe dziasla dosc mocno. Lekarka powiedziala, ze nie ma tragedii i jezeli nie chce tego zabiegu, to w trakcie noszenia aparatu mam to kontrolowac i w razie dalszego osuwania sie faktycznie ten zabieg, ale na razie jest w porzadku. Tkanka mialaby byc w moim przypadku wycinana spod podniebienia, wiec nie brzmialo to zbyt fajnie, ale pewnie byloby jak ze wszystkim - do przejscia

Nosze aparat od listopada 2016 i nie jestem niestety zadowolona poki co. Nie mialam nawet specjalnie krzywych zebow, wrecz wcale. Zalozylam aparat wlasnie ze wzgledu na brak zalazkow dolnych piatek (mialam propozycje implantow, ale stwierdzilam, ze wole miec swoje zeby w wieku 23 lat jednak, teraz nie wiem czy to dobra decyzja, bo w miejsce 7 powinny sie przesunac 8, ale mimo ze sa dobrze ustawione, to sa wciaz zatrzymane, wiec nie wiem co z tym bedzie, boje sie, ze jak to tak zostawimy, to po zdjeciu aparatu przesuna mi sie zeby do tylu ) oraz uwaga, zatrzymana trojke gorna... rowniez tam nosilam mleczaka do niedawna, na szczescie mam w dziasle tego zeba. Mialam na niego rowniez zabieg odkrywania go i wkrecania takiego guzika z drucikiem, ktory przy kazdej wizycie skrecamy. Cos tam ten zab schodzi, widze to, ale nadal jest caly w dziasle, a minelo rowniez pol roku... Wy mowicie, ze jestescie szczerbate z dziura na 2 mm, a ja nie mam w ogole gornej trojki od roku... od roku, bo najpierw orto liczyla, ze ta trojka sama sie ruszy jak wyrwiemy mleczaka, dopiero po pol roku mi zrobili ten zabieg jutro mam wizyte, ma mi juz zrobic tam cos poza drucikiem, bo ten guziczek jest juz calkiem na wierzchu, ale zobaczymy... wiem, ze jak juz wyjdzie ten zab na tyle, ze bedzie mozna normalnie dac na niego zamek to pojdzie z gorki, a tymczasem sie mecze i niestety nie jak wiekszosc z Was bardziej sie usmiecham, tylko mniej i zakrywam buzie albo w ogole jej nie otwieram

No i mam tez problem z tym zolknieciem zebow, fatalnie to wyglada, mimo ze przed zalozeniem mialam naprawde calkiem biale. Po higienizacji nie zauwazylam roznicy strasznie sie czuje z tym usmiechem, szczerbata na maksa, zeby zolte... ale jak powiedzialam a to trzeba powiedziec b.

Trzymam za Was i za siebie kciuki
Ja bym na Twoim miejscu poczekała z aparatem nim wyrżną Ci się dolne ósemki, bo wiem, że mają one dość duży wpływ na zgryz , często wykrzywiają go i zniekształcają. Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku, w każdym razie jeśli już zaczęłaś lecz. ortodontyczne to musisz oczywiście je dokończyć.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-04, 18:52   #4259
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Orto mówi, że nie będziemy ich usuwać, bo są ustawione pod dobrym kątem, ale też nie jestem do tego przekonana. Te dolne miały zastąpić siódemki, ale skoro jeszcze nie wyszły to czy da się je jakoś wyciagnąć?
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-04, 20:02   #4260
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez faza14 Pokaż wiadomość
Orto mówi, że nie będziemy ich usuwać, bo są ustawione pod dobrym kątem, ale też nie jestem do tego przekonana. Te dolne miały zastąpić siódemki, ale skoro jeszcze nie wyszły to czy da się je jakoś wyciagnąć?
Hmm, chyba nie .. jedynie usunąć bądź czekać aż same wyjdą. Jeżeli mają miejsce to prędzej czy później przyjdzie na nie czas i wyjdą
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.