Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-25, 19:56   #4231
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Super ze wszystko dobrze z twoja niunia, i olbrzymkiem nie bedzie, to tez dobrze dla Ciebie
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:05   #4232
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

JagnaK pewnie trochę się uspokoiłaś po wizycie ...

Magflieg ten antybiotyk to może Furagin? brałam go kiedyś jak miałam coś z nerkami i mocz miałam wtedy do kitu..
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:18   #4233
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Uspokoilam sie bo wiem ze to przez upal a nie nic innego. Aha przy okazji widzialam ta wanne do porodow w wodzie i chyba sie na nia zdecyduje O ile oczywiscie bedzie wolna jak malej zachce sie wyjsc.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:23   #4234
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

mi na szczęście narazie minęły te dziwne ruchy małego,
dzisiaj strasznie szaleje, ale to nawet dobrze bo jutro jedziemy na wesele to może mimo muzyki uda mu się trochę przespać u mamy w brzuchu
w związku z tym mam troszkę wyrzuty sumienia (wiem, może to głupie) bo to wesele brata, więc pewnie będziemy siedzieć do rana a przy głośnej muzyce to mały pewnie się wymęczy....
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:31   #4235
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Gonia w szkole rodzenia babka pokazywała takie silikonowe nakładki dla karmiących - ponoc świetnie sprawdzają się przy wklęsłych brodawkach no i ogólnie jak dziecko zmaceruje pierś to karmienie w tych nakładkach jest o wiele przyjemniejsze. Przydadzą się również wtedy jak dziecko ząbkuje.

Próbowałm takich silikonowych osłonek jak Gabi poraniła mi piersi, ale zupełnie nie umiałam przez nie karmić. Kompletnie mi się nie przydały, choć znam dziewczynę, która była z nich zadowolona.
Ząbkująca Gabrysia nie gryzła mi piersi. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, nawet jak mia już kilka ząbków

Czterolatki z cycem w buzi to rzeczywiście patologia. Nawet trzylatki chyba już powinny mieć odstawiona pierś. Nie wyobrażam sobie mojej małej przemądrzałej córeczki z moim cycem


Cytat:
Napisane przez agnes23 Pokaż wiadomość
a ja nadal chora, to moje uniesienie się honorem w przychodni nie wyszło mi na dobre, nic mi nie pomaga, te herbatki ziołowe ekspresowe do płukania gardła są do kitu, tantum verde i tymsal w aerozolu nie pomagają, do tego herbata z lipy z sokiem z malin i cytryną, płukanie wodą utlenioną i solą, propolki do ssania, wygrzanie się i wysmarowanie wickiem, nici, poddaje się, a w niedzielę rano obrona pracy mgr, od tego kaszlu już mnie brzuch boli, do tego cały czas stan podgorączkowy, ja chcę być już zdrowa!!

agnes
, życzę Ci dużo zdrowia Jeżeli ta infekcja nie przechodzi to może jednak wybierz się do jakiegoś lekarza. tylko sie przy tym nie stresuj, bo nie warto.


Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odwiedzilam szpital...

Opuchlizna nie zchodzi z moich biednych stopek, od rana mialam tez opuchnieta polowke twarz, pulsujacy bol glowy. Pojechalismy zeby sie upewnic ze to nie nie rozwijajacy sie stan przedrzucawkowy, tym bardziej ze nie mam cisnieniomierza w domu, tak, to bym sama sobie zmierzyla. Przyjeli mnie na porodowke ale nikt nie rodzil bylo cichutko i spokojnie. Przez pol godz sluchalam dziecka, zanotowano slabe skurcze wiec juz wiem ze te moje pulsowania w glowie i dusznosc to wlasnie delikatne skurcze. W moczu nie ma bialka, cisnienie w pozadku, wiec mnie wypisali do domu. Mozliwe ze tak sie dzieje przez upaly i dusznosci, kotre juz tydzien u nas panuja. Mam pic duzo wody bo mam jakies ketony w moczu co jest oznaka odwodnienia, a ja juz tyle plynow pije ze myslalam ze mi to nie grozi, a tu widze ze to i tak za malo.
Poza tym kostki mam jak tluczki od ziemniakow, nawet zalamania nie widac, jak takie klocki drzewa...
Sama badam się na obecnośc ketonów czyli acetonu w moczu, ze względu na ciążowa skłonność do cukrzycy. Nie miałam w ciągu 2 tyg. tych ketonów, więc mam badać co trzeci dzień. ketony występuja przy nieprawidłowej diecie, wysokotłuszczowej, przy niewydolności nerek, gorączce no i u cukrzyków. Źle prowadzona dieta i leczenie u cukrzyków powoduje występowanie ketonów w moczu.

Jagna, dobrze się odżywiaj, pij wodę, odpoczywaj


Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Hej mamcie ja po lekarzu z wieściami...
Ogólnie dobrze... Emilka (potwierdzona kolejny raz wersja dziewczynki) rośnie sobie według wymiarów jest dokładnie 34 tc i5 dzień wiec idealnie waży na dzień dzisiejszy 2193g więc chyba sporawa chociaz lekarz twierdzi że powinna mieć koło 3 kg. Leży juz główką w dółi nie powinno sie to zmienić.

A poza tym niskie wyniki to moja wina - zaniedbanie witamin troszkę, przemeczanie sie pewnie zmiana klimatu. Ogolnie wrócic do witamin, odpoczywać i jesc warzywka i owoce ( nie fast foody ) wiec nie wyjeżdzac mi tu z fryteczkami

A z moczem niestety antybiotyk - kurcze coś na F...nie moge odczytac recepty a zapomnialam jak jutro wykupie to napisze, jakieś zapalanie chociaż tragedi tez podobno nie ma skoro nie piecze i nie boli przy siusianiu. No i dużo pić - acha zażartowąłam że w tej sytuacji to piwko jakięs a on że pół szklaneczki by nie zaszkodziło - chodze teraz koło lodówki z Reedsem malinowym
Wcale mi sie nie wydaje, że Emilka jest mała, bo ciągle porównuje do mojej 31-tyg. kruszyny z wagą 1430g. Mam nadzieję, że synek nabierze teraz wagi przez te 2 mies.
magflieg, dobrze, że wszystko w porządku. Proszę sie racjonalnie odżywiać


Zdecydowałam się znowu wyjechać w niedzielę na wieś. Po dzisiejszej nocy i części dnia myślałam, ze coś niedobrego może się stać. W nocy mocno bolał mnie brzuch. Zażywałam oczywiście no-spę forte, ale niewiele pomogło. Do tego brzuch twardy jak skłała Rano tylko lekkie pobolewanie. Udałam sie więc na zakupy, bo nie potrafiłam zostać w domu i leżeć jak mi prawie nic nie dolegało. Kupiłam sobie dwie fajne koszule nocne do szpitala i zaszalałam w drogerii. Oprócz tego spacer z Gabrysią i buszowanie w salonie prasowym. Jak przyszłam do domu to myślałm, ze mi brzuch eksploduje. bardzo mnie zaczął boleć i znowu twardy. Leżałam chyba 3 godziny i wtedy powoli zaczęło odpuszczać. potem wybrałam się jeszcze do fryzjera, ale już nic mnie nie bolało. Teraz też cisza i spokój.
Sama sobie jestem winna. Długie chodzenie, stanie, schylanie i robienie czegokolwiek odpuszczam sobie. Moja ginka miała rację, jak prawie nic nie będe robić, to wszystko powinno być w porządku.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:44   #4236
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Iwa my w weekend byliśmy u znajomych, taka imprezka w kameralnym gronie i muza była bardzo głośno - powiem Ci że też się zaczęłam martwić o dziecko że może się stresuje itp... Ale mała się nie rzucała więc może jej to jednak nie przeszkadzało...

Agnes ja też polecam gorące mleko z miodem i z masłem - mnie zawsze przynosi ulgę przy bolącym gardle. Jak na wiosnę zaczęło mnie boleć to w aptece babka poleciła mi jakiś lek homeopatyczny - powiedziała że w ciąży to tylko coś takiego.

Magflieg to super że z córeczką wszystko ok! Ja też mam nadzieję że moja nie będzie za bardzo wyrośnięta. Wczoraj położna w szkole rodzenia mówiła nam że na nocnym dyżurze odebrała 2 porody bobasów o wadze 4900 Ale stwierdziła że mamy nie żałowały sobie niczego, w tym sztucznych witamin - czyli potwierdziła to o czym słyszałam od koleżanki że pigułki zwiększają masę.
Aha, i jeszcze stwierdziła już któryś raz że na anemie to super działa lampka wina - ja mam mieszane uczucia i nie piję jednak - no i że kawa nie szkodzi, można spokojnie jedna wypić dziennie, a rozpuszczalna to już w ogóle luz... A ja się tyle miesięcy męczę i nie piję
Ale dziś zaserwowałam sobie filiżankę waniliowej Sati
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 20:50   #4237
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

No nie Izuxyz zastrzelę za Sati waniliową. Uwielbiam, w domu nie mam niestety a tak dawno nie piłam ale z drugiej strony odkąd jestem w ciąży to mielonej kawy nie pijam. ropuszczalną owszem, jedną dziennie i to z mlekiem...

wyszło mi jakieś uczulenie na dekoldzie. takie małe czerwone kropeczki i swędzą dobrze, że sukienki na jutro nie mam dużo wyciętej tylko zastanawia mnie skąd to dziadostwo..
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 21:51   #4238
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odwiedzilam szpital...
tzn, ze zrobili Ci ktg? to pierwsze koty z ploty, bedziesz juz wiedziala przynajmniej co to. dobrze, ze nie bylo potrzeby jakiegos dluzszego pobytu

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Hej mamcie ja po lekarzu z wieściami...
Ogólnie dobrze... Emilka (potwierdzona kolejny raz wersja dziewczynki) rośnie sobie według wymiarów jest dokładnie 34 tc i5 dzień wiec idealnie waży na dzień dzisiejszy 2193g więc chyba sporawa chociaz lekarz twierdzi że powinna mieć koło 3 kg. Leży juz główką w dółi nie powinno sie to zmienić.
gratuluje takiej corci!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się znowu wyjechać w niedzielę na wieś. Po dzisiejszej nocy i części dnia myślałam, ze coś niedobrego może się stać. W nocy mocno bolał mnie brzuch. Zażywałam oczywiście no-spę forte, ale niewiele pomogło. Do tego brzuch twardy jak skłała Rano tylko lekkie pobolewanie. Udałam sie więc na zakupy, bo nie potrafiłam zostać w domu i leżeć jak mi prawie nic nie dolegało. Kupiłam sobie dwie fajne koszule nocne do szpitala i zaszalałam w drogerii. Oprócz tego spacer z Gabrysią i buszowanie w salonie prasowym. Jak przyszłam do domu to myślałm, ze mi brzuch eksploduje. bardzo mnie zaczął boleć i znowu twardy. Leżałam chyba 3 godziny i wtedy powoli zaczęło odpuszczać. potem wybrałam się jeszcze do fryzjera, ale już nic mnie nie bolało. Teraz też cisza i spokój.
Sama sobie jestem winna. Długie chodzenie, stanie, schylanie i robienie czegokolwiek odpuszczam sobie. Moja ginka miała rację, jak prawie nic nie będe robić, to wszystko powinno być w porządku.
nie krzycze bo widze, ze teraz sie poprawisz prosze na siebie uwazac i glupstw wiecej nie robic



bylam dzis w na okropnym, fastfoodowym zarciu. po naszych rozmowach musialam i wypilam zimna cole, taka z lodoweczki. mniam, jestem zaspokojona na kilka dni.
przy okazji kolezanka obfotografowala moj brzuch, wiec wrzucam (33,2tc) :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b1.jpg (50,6 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b2.jpg (57,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b3.jpg (64,1 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b4.jpg (69,0 KB, 48 załadowań)
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012

Edytowane przez jaroszania
Czas edycji: 2008-07-25 o 23:25
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 21:54   #4239
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Jagus Tak jak podejrzewalam, odwodnienie. Pijemy i pijemy i jeszcze raz pijemy wode! Co by babelino za szybko nie wyskakiwal.
magfielg Super ze z dzidzia wszystko ok, oby tak dalej i same dobre wiesci u nas na wateczku
Jaroszania sliczne foty! Piekna z Ciebie mamunia
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 22:14   #4240
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Jagus Tak jak podejrzewalam, odwodnienie. Pijemy i pijemy i jeszcze raz pijemy wode! Co by babelino za szybko nie wyskakiwal.
magfielg Super ze z dzidzia wszystko ok, oby tak dalej i same dobre wiesci u nas na wateczku
Jaroszania sliczne foty! Piekna z Ciebie mamunia
Gosiunia...a Ty się ślicznotko za rzadko pokazujesz... a taki ładny masz brzuszek no i wiesz... mogłabyś wrzucić jakąś fotę synusia... tego na 4 łapach
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 03:59   #4241
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

dziewczyny, czy to jest normalne mam takie dziwne bole brzucha w dole po prawej stronie jak na okres zaczynaja mi sie nasilac, i ciagna w dol... troche mnie zaniepokoily bo regularnie przychodza ciagna coraz mocniej i odchodza i po chwili znow. leze i pije wode i czekam zcy sie uspokoi. Kurcze nawet nie mam kogo sie spytac czy to normalne. Jak tylko ktoras z was by sie pojawila napiszcie czy to normalne.
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 06:12   #4242
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

kurcze Gonia, ja nie wiem co to za bóle ja moje skurcze odczuwam chyba inaczej... może synek coś Ci tam przycisnął? Trzymaj się dzielnie!

magflieg super, że wszystko w porządku! I Emilka już spora kruszynka! A wyniki napewno poprawisz i przepędzisz te zapalenie!

Jagna, dobrze że wszystko ok! Dbaj o siebie bardzo! Kurcze, ja też muszę pić więcej, bo mnie tez często skurcze łapią, może za mało piję

Jaroszania wyglądasz ślicznie czy to spodenki z h&m?? też mam takie, tylko na moich krótkich nóżkach sięgają prawie do kolan



Dzisiaj wszystkie Anny świętują
i imieninowego żywca serwują




Mój synek z okazji imienin dziś od 6 nie daje mi spać, były juz piruety, czkawka, kopanie w pęcherz i wkładanie rączek w pochwę No i niestety się nie wyspałam, nie wiem ile wytrzymam dziś na tym weselu i jeszcze chyba sie upał szykuje.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 06:42   #4243
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość



Dzisiaj wszystkie Anny świętują
i imieninowego żywca serwują





Mój synek z okazji imienin dziś od 6 nie daje mi spać, były juz piruety, czkawka, kopanie w pęcherz i wkładanie rączek w pochwę No i niestety się nie wyspałam
wszystkie go najlepszego z okazji imienin ja też Ania więc również stawiam . I wiesz ja jak od rana dostaję te kopniaki to też pomyślałam że to z okazji imienin mamusi taki prezent od synka.
A mam takie pytanie: czy umiecie okreslić ile mniej więcej pijecie tej wody bo sama też nie rozstaję się z butelka a brzuch i tak czasami robi mi się twardy i tak mi duszno.
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 07:14   #4244
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

mi jest ciężko powiedzieć ile ja tej wody wypijam, bo zawsze ciężko wchodziła mi taka zwykła niegazowana, no ale teraz się staram. Z tym, że piję też taką lekko gazowaną, bo stwierdziłam, że lepsza taka niż żadna, no i soki, herbatki... no ale takiej niegazowanej to całej butli dziennie napewno nie wypiję
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 07:40   #4245
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Anie wszystkie nasze kochane wszystkiego najsłodszego!!!!!!!!
Zdrówko żywcem szczególnie dla nas wskazane bo w końcu musimy duużo pić. Ja też przy tym zapaleniu mam więcej pić, chociąz gólnie wydaje mi się żedużo pijam (butelka raczej na pewno plus dwie trzy herbatki zielone) ale zwiększę dawki.

Jaroszaniu wyglądasz cudnie po porstu i kwitnąco - musisz porobić sobie koniecznie artystyczne fotki ciążowe, zresztą wszystkei musicie!!! Mam wzór bardzo ładnych robionych przez profesjonalnego fotografa, ale pewnie ta osoba nie chciaąłby żebym wrzucała tak na forum więc jak macie ochotę je podejrzeć to dajcie maila na priva to podeślę


Goniu hmm oczywiście nie jesteśmy lekarzami ja mam tak bolące uczucie przy ruchach jak dostane tam gdzie nie trzeba wcześniej już o tym wspominal am pytałam się lekarza i to normalne że teraz sie tak te ruchy odczuwa "nieprzyjemniej". ALe z boleniem jak przy miesiączce? Mam nadzieje że przeszło...
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 08:02   #4246
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Jaroszania sliczne foty! Piekna z Ciebie mamunia
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Jaroszania wyglądasz ślicznie czy to spodenki z h&m?? też mam takie, tylko na moich krótkich nóżkach sięgają prawie do kolan





Mój synek z okazji imienin dziś od 6 nie daje mi spać, były juz piruety, czkawka, kopanie w pęcherz i wkładanie rączek w pochwę No i niestety się nie wyspałam, nie wiem ile wytrzymam dziś na tym weselu i jeszcze chyba sie upał szykuje.
Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Jaroszaniu wyglądasz cudnie po porstu i kwitnąco - musisz porobić sobie koniecznie artystyczne fotki ciążowe, zresztą wszystkei musicie!!! Mam wzór bardzo ładnych robionych przez profesjonalnego fotografa, ale pewnie ta osoba nie chciaąłby żebym wrzucała tak na forum więc jak macie ochotę je podejrzeć to dajcie maila na priva to podeślę
dziekuje za komplementy i zyczenia. ja rozniez zycze wszystkie co najlepsze moim imienniczkom, przede wszystkim szczesiwych porodow i zdrowych dzieci

Gonia ja jakis czas temu pisalam o powtarzajacych sie, dosyc silnych bolach okresowych. oprocz brzucha bolaly mnie dolne partie plecow (zwykle tak mam przy miesiaczkach). jakos przeszlo smao po paru dniach, moj lekarz sie tym nie zaniepokoil

Anuha rzeczywiscie h&m ale to model z zeszlorocznej kolekcji (no i brakuje mi jakis 5cm zeby sie dopiac )
ja bym chciala byc obudzona przez moje dziecko. Antek od 2 dni bardzo slabo sie rusza. wlasnie zamierzam zjesc obfite sniadanie i polezec. bede go dzis obserwowac bo w razie czego chce podjechac na izbe.

Magflieg to ja poprosze: aaneczkaa@poczta.fm takie profesjonalne zdjecia sa super, ale mam za maly brzuch. one fajnie wygladaja ztakimi jka Wy macie. wt3edy widac, ze to ciazowe a nie jakies wzdecie

wody pije okolo 1,5 - 2l (ale takiej czystej do tego ze 3kubki herbaty)

wrzucam ranking imion dla Warszawianek
http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2008
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012

Edytowane przez jaroszania
Czas edycji: 2008-07-26 o 09:48
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 11:31   #4247
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Jaroszania piękne fotki! Ciąża bardzo Ci służy a brzuszek wcale taki malutki nie jest!

Gonia takie bóle jak przy okresie to ja miałam na początku ciąży i lekarz mi powiedzial ze to macica się rozszerza i dlatego... A pod koniec ciąży to sama nie wiem bo niczego takiego nie doświadczyłam jak do tej pory...

Wszystkim Annom i ja wszystkiego najlepszego życzę!
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 11:55   #4248
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość

wrzucam ranking imion dla Warszawianek
http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2008
ja co prawda nie Warszawianka, ale zajrzałam
uffff chyba dobrze zrobiliśmy przerzucając się z Jakuba na Piotra, chociaż Piotr też popularny
zbieram się na to weselicho już, ale trochę się wkurzyłam, bo była mowa, że na poprawiny nie idziemy, a mi tu tż wyskakuje przed chwilą, że na poprawiny to on ubiera to i to. no i pojawił się problem, bo drugiej "kreacji" to ja nie brałam pod uwagę... no nic trzeba coś szybko wymyśleć!

miłego weekendu mamuśki!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 12:05   #4249
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Agnes, spróbuj tego mleka z miodem o którym pisały dziewczyny tylko że ja bym robiła bez żółtka bo w surowym jajku może być jakaś salmonella albo inna cholera... A może jednak gdzieś prywatnie do lekarza pójdziesz? Skoro nie pomagają domowe sposoby to lekarz powinien przepisać Ci jakiś antybiotyk wziewny o miejscowym działaniu dozwolony w ciąży.... Wiem że np. na ból gardła pomagało mi rozgryzienie kapsułki z witaminą A, ale nie wiem czy w ciąży można brać tą witaminę bez konsultacji z lekarzem Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka!!!
Z vit A trzeba uwazac w ciazy. Nadmiar jest niebezpieczny, ale juz nie pamietam jakie ma dziełanie. Wiem np ze Capivitu zadnego nie mozna stosowac bo tam sa spore dawki vit A i mało E.

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odwiedzilam szpital...

Opuchlizna nie zchodzi z moich biednych stopek, od rana mialam tez opuchnieta polowke twarz, pulsujacy bol glowy. Pojechalismy zeby sie upewnic ze to nie nie rozwijajacy sie stan przedrzucawkowy, tym bardziej ze nie mam cisnieniomierza w domu, tak, to bym sama sobie zmierzyla. Przyjeli mnie na porodowke ale nikt nie rodzil bylo cichutko i spokojnie. Przez pol godz sluchalam dziecka, zanotowano slabe skurcze wiec juz wiem ze te moje pulsowania w glowie i dusznosc to wlasnie delikatne skurcze. W moczu nie ma bialka, cisnienie w pozadku, wiec mnie wypisali do domu. Mozliwe ze tak sie dzieje przez upaly i dusznosci, kotre juz tydzien u nas panuja. Mam pic duzo wody bo mam jakies ketony w moczu co jest oznaka odwodnienia, a ja juz tyle plynow pije ze myslalam ze mi to nie grozi, a tu widze ze to i tak za malo.
Poza tym kostki mam jak tluczki od ziemniakow, nawet zalamania nie widac, jak takie klocki drzewa...
Kochana strasznie ci wspołczuje tych obrzekow. Sama mam z tym problem, no moze nie az taki jak ty ale doskonale wiem jakie to nieprzyjemne. Ale musze przyznac ze od pon od kiedy duzo leze i pije duzo wody tak 2-3 litry jest duzo lepiej.
Dobrze ze cisn masz w normie i nie ma bialka w moczu.

Magflieg super ze dzidzia zdrowo rośnie. I mysle ze wcale nie bedzie taka mała. Kurcze mi gin nigdy wagi nie podaje. Wszystkie wymiary sprawdza ale wagi nie???
Jesli to Furagina to w ciazy jest powszechnie stosowana w zakaz drog moczowych w 2 i 3 trym i jest bezpieczna, a nie jest typowym antybiotykiem. Nie trzeba brac zadnych osłon. Ale najlepiej ja brac razem z wit C - pewnie masz 3 x po 2 tabl to wtedy tez 3 x vit C. Vit C zakwasza mocz i wtedy Furagina lepiej dziala.

Ja tez poprosze te foteczki - małzon przywióżł wczoraj aparat z naprawy a dzis przyjezdza moja siostra to ja pomecze o zrobienie paru fot.
amaretta13@o2.pl


Wszystkim Annom wszystkiego najlepszego. Przede wszystkiem zdrowych dzidzioli i łatwych porodów.
No to mamy dzis na watku

Jaroszaniu pieknie wygladasz i brzuszek jaki zgrabniutki. Normalnie tylko pozazdroscic.

Albo niedoczytałam albo Sylwi nie było a tak mi sie wydaje ze ona tez miala wczoraj "przeglad techniczny".

Anuhaaaa no to udanej imprezy zycze !!! Super orkiestry i dobrago jedzonka.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 13:16   #4250
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wszystkim Aniom zycze wszystkiego najlepszego i pomyslnych rozwiazan i PRAWIE bezbolesnych i szybkich porodow

Specjalne cmokaski od mojego lakomczucha Piotrusia
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 13:38   #4251
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

hej kochane wlasnie wrocilam ze szpitala, maly pchal sie na swiat za wczesnie. Narazie sie uspokoilo, mialam skurcze tak czeste i silne ze nie mogli ich uspokoic. dostalam mase zastrzykow i mam lezec i pachniec. Ide spac bo u mnie swita a ja nie spalam jeszcze
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 13:51   #4252
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
hej kochane wlasnie wrocilam ze szpitala, maly pchal sie na swiat za wczesnie. Narazie sie uspokoilo, mialam skurcze tak czeste i silne ze nie mogli ich uspokoic. dostalam mase zastrzykow i mam lezec i pachniec. Ide spac bo u mnie swita a ja nie spalam jeszcze

to dobrze że wszystko ok. teraz to naprawdę musisz tylko leżeć i uważać na siebie
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 13:53   #4253
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
hej kochane wlasnie wrocilam ze szpitala, maly pchal sie na swiat za wczesnie. Narazie sie uspokoilo, mialam skurcze tak czeste i silne ze nie mogli ich uspokoic. dostalam mase zastrzykow i mam lezec i pachniec. Ide spac bo u mnie swita a ja nie spalam jeszcze
a zapomniałam się zapytać bolesne mialaś te skurcze czy tak jak wcześniej dziewczyny opisywały że twardnienie brzucha ,szyszy puls ale bezbolesne?
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 13:59   #4254
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez mandarynka719 Pokaż wiadomość
a zapomniałam się zapytać bolesne mialaś te skurcze czy tak jak wcześniej dziewczyny opisywały że twardnienie brzucha ,szyszy puls ale bezbolesne?
Skorcze mialam nie jakies potwornie mocne przynajmniej tak mi sie wydawalo, zaniepokoil mnie najbardziej ten mulacy ciagnacy bol jak przy miesiaczce ktory falami sie nasilal i odchodzil. polozylam sie pilam mase wody i przez 2 godziny niemalze zero poprawy wiec zadzwonilam do szpitala, za nim sie dodzwonilam te miesiaczkowe jakby bole przeszly ale stwierdzialm ze musze sprawdzic co jest, i kazali mi sie pojawic. I tak jak wyjechalam ak zostalam tam 7 godzin. jak zobaczylam na wykresie jak czeste i mocne mam skorcze to sie przerazilam.

I tak a propo tych boli okresowych w 3cim trymestrze sa one niebezpieczne, i czasem tylko w ten sposob moze wam sie objawic rozpoczeta akcja porodowa.
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 17:30   #4255
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

i ja przesyłam tysiące gorących życzen wszystkim Aniom
Anusie nasze kochane, czerpcie z bycia w ciąży jak najwięcej radości, a gdy nadejdzie godzina "zero" - jak najmniej trosk- lekkiego porodu

jaroszaniu- wymiatasz na tym forum, piękne fotki! musze męża zagonić, by porobił mi jakieś artystyczne ciążowe...
mój adres dgrabowska@dgs.com.pl

Gonia- widzisz teraz musisz leżeć i pachnieć i kochana odpuść sobie troszkę przygotowania, najważniejsza jesteś Ty i maluch a reszta da się zrobić
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 17:30   #4256
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez sylwia27 Pokaż wiadomość

Magflieg ja też dziś wieczorem idę do lekarza. Trzymam za Ciebie kciuki i liczę na wzajemność A do jakiego sklepu we Wrocławiu się wybierasz? Bo ja w sobotę planuję jakieś dalsze zakupy i nie wiem, gdzie się udać.
Ja polecam hurtownię MD+ na ul.Tęczowej, to jesli chodzi o wózki, foteliki, pościel, ubranek tez mają trochę, no i całą linię Aventa ... ceny bardzo porównywalne z tymi internetowymi ... szczególnie ze teraz mają wszystko 10% taniej

Warto tez zaglądnąc do BabyMaxx w Bielanach Wrocławskich... duzy wybór wózków, łozeczek, mają też kojce, materacyki itd...

Osobiście nie lubię Askota ... drogo, ciasno i dużo ludzi.

Warto odwiedzic Galerię Grunwaldzką (czy jak jej tam) ... na poziomie -1 sa chyba ze 4 sklepy ... no i goraco polecam tamtejszy H&M ... mój ulubiony


Zapomniałam doddac... nareszcie udało mi sie wypatrzyc i zakupic kocyk dla małego... kocyki podobaly nam się od dawna, tylko koloru ecru nigdzie nie było... w koncu postanowiłam ,ze sterroryzuję obsługe hurtowni, zeby mi zamowili to ecru... no ale obyło sie bez terroryzowania... był jeden jedyny w tym kolorku ... pewnie czekał na Ignasia

Oto on - Ignasiowy kocyk

22.jpg
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2008-07-26 o 19:02
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 18:30   #4257
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
hej kochane wlasnie wrocilam ze szpitala, maly pchal sie na swiat za wczesnie. Narazie sie uspokoilo, mialam skurcze tak czeste i silne ze nie mogli ich uspokoic. dostalam mase zastrzykow i mam lezec i pachniec. Ide spac bo u mnie swita a ja nie spalam jeszcze
Gosienko uwazaj na siebie i duzo odpoczuwaj. Przeciez my mamy jeszcze kawał czasu do godziny zero. Ja miewam skurcze ale takie bezbolesne - brzuch wtedy twardnieje i gin mi kazal jesc magnez poza lezeniem oczywiscie.

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Ja polecam hurtownię MD+ na ul.Tęczowej, to jesli chodzi o wózki, foteliki, pościel, ubranek tez mają trochę, no i całą linię Aventa ... ceny bardzo porównywalne z tymi internetowymi ... szczególnie ze teraz mają wszstko 10% taniej

Warto tez zaglądnąc do BabyMaxx w Bielanach Wrocławskich... duzy wybór wózków, łozeczek, mają też kojce, materacyki itd...

Osobiście nie lubię Askota ... drogo, ciasno i dużo ludzi.

Warto odwiedzic Galerię Grunwaldzką (czy jak jej tam) ... na poziomie -1 sa chyba ze 4 sklepy ... no i goraco polecam tamtejszy H&M ... mój ulubiony
No to sie musze w pon wybrac do tego Babymaxa bo to przeciez 500 m ode mnie, a jeszcze tam nie bylam.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 20:23   #4258
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Hej kochane!

Na samym wstępie wszystkim Aniom życzę pociechy z brzuszków a później z maluszków duuużo zdrówka i samych miłych niespodzianek ze strony TŻ-tów

Magflieg, oj to dobrze że z malutką wszystko dobrze a tą infekcję na pewno szybciutko pokonasz tym furaginem

Jaroszaniu - pięknie wyglądasz! Chyba też poproszę męża aby mi zrobił jakieś ładne zdjecia na pamiątkę bycia w ciąży

Wiktorynko śliczny ten kocyk!!! A kto jest producentem? Bo może w necie uda mi się podobny znaleźć?

GoniaJ, ale nam tu strachu napędziłaś! Kochana, całe szczęście że jesteś czujna i że sytuacja opanowana Musisz jednak odpuścić sobie wszystkie forsowne zajęcia, i pod żadnym pozorem proszę nam tu nie ,,biec przed orkiestrą" z rozpakowywaniem się! Kolejka obowiązuje

Iwa a może ta wysypka to jakieś uczulenie na słońce?

Jagna, ufff no to super że wszystko git I oby do końca ciąży obeszło się bez niespodzianek

Ja staram się pić tą wodę ale na dobrych chęciach się kończy... nie jestem w stanie jej pić zbyt dużo bo strasznie mnie zgaga męczy! Po wodzie też...
Dziś już było o wiele lepiej i nawet sobie zakupiłam piwo bezalkoholowe Bavaria o smaku jabłkowym - pyyyyszne!!!!
Kobietki życzę miłego weekendu a jutro może wrzucę jakieś fotki mojego bębna.

Buziak!
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 20:31   #4259
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wiktorynka- kocyk prześliczny - koniecznie napisz kto jest producentem- sama też chętnie taki kupię dla mojej Natalki.
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 20:46   #4260
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Goniu jak mocne te skurcze mialas?? Bo mi jak ktg robili to dochodzily chyba do 40 czy jakos tak, i wtedy dziecku puls do gory szedl a mi serce walilo i duszno sie robilo, na szczescie dzisiaj wogole tych skurczy nie mialam ale tez wiecej wody wypilam

Wszystkim Aniom (a chyba mamy ich tu troszke) zdrowka i pociechy z babelkow w brzuszkach zycze

A jutro jedziemy nad ocean i mam juz urlop!!!! Wiec bede odpoczywac ile wlezie i lezec na kocyku i wystawiac buzie do sloneczka
Milego weekendu
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.