Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 12:59   #4231
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez herr chaos Pokaż wiadomość
Rozważna i romantyczna,wersja z 95' z Winslet, Thompson i genialnym Rickmanem jako pułkownikiem Brandonem (lowelowe ). Ten film mi się chyba nigdy nie znudzi, podobnie jak książka.
A propos "Rozważnej i romantycznej" (1995), będzie leciała na TV4 w sobotę o 21.50!
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 14:16   #4232
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
z którego roku? 2009? bo jak wpisałam w google to mi wyskoczyły dwa takie filmy. Mozesz po krótce opisac, o czym jest film?
Tak, ten z 2009. Krótko mówiąc, to film o człowieku, który zakłada zbroję, bierze broń i idzie na spacer, po drodze odwiedzając wszystkich, którzy ostatnio mu podpadli. Tak, jak mówiłem, nikomu nie polecam, a już na pewno nie osobom, które zadowoliło zakończenie Prawa zemsty.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 14:19   #4233
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dear John - nie rozumiem zachwytu niektórych osób nad tym filmem.
Osobiście bardzo mnie wynudził Nie wiem na ile go ocenić,ponieważ relacja miedzy głównymi bohaterami jakoś nie zrobiła na mnie wrażenia a i gra aktorska taka sobie
Wysoko oceniam postać Richarda Jenkinsa ,który wciela sie w ojca Johna.I ich relacja chyba najbardziej mnie zaintrygowała. 6/10
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 18:25   #4234
loolyyy
Raczkowanie
 
Avatar loolyyy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 55
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ktoś nawiązał do Infiltracji i od razu przypomniał mi sie Krwawy diament- 8/10... och, ach i ech
__________________
Kobieta wierzy, że 2+2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
loolyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:13   #4235
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

American Pie 7 - A już myślałam, że skończyło się na 3 cześci, bo reszta była zwyczajnie - NUDNA ale ta ostatnia była bardzo fajna, nie spodziewałam się tego. Choć i tak według mnie nie przebija trzech pierwszych.
6/10

Vampires Suck - Parodia zmierzchu, co tu więcej pisać...
10/10

Toy Story 3 - Zabawne dialogi, ale ze względu na jakość filmu oglądanego przez pończochę przewijałam końcówkę bajki..
7/10

500 Days Of Summer - Na początku filmu zostało powiedziane że to nie jest historia o miłości co mi się baaardzo spodobało w zasadzie to jeden z lepszych lekkich filmów jakie kiedykolwiek widziałam, ciekawa fabuła i sceny ( główna aktorka kojarzy mi się z młodszą chudszą Katy Perry )
10/10

Juno - "Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę.... " co do końcówki filmu to samemu trzeba zobaczyć To niby nie jest komedia ale patrząc na zachowanie młodej matki troche na to wygląda ( jej sposób bycia )
7/10

Diabeł ubiera się u prady - Nie wierze że dopiero teraz obejrzałam ten film. Pokazuje on to, co praca może zrobić z człowiekiem. Świetne stroje, momentami zabawny, nie nudziłam się na nim
8/10

Grown Ups - Fabuła bardzo banalna: Trener trenuje drużynę koszykówki 10 latków. Po latach drużyna spotyka się na jego pogrzebie żeby się z nim ostatecznie pożegnać, jednak postanawiają przedłużyć swój wyjazd i przenieść się do domku nad jeziorem żeby pobyć ze sobą jak za starych czasów. Wesołe sceny za które odpowiada Kevin James, Adam Sandler i oczywiście David Spade są warte obejrzenia filmu .
Koniec filmu do bólu przewidywalny.
6/10

Superbad - Gdyby nie postać Evana grana przez Michaela Cera to pewnie nie obejrzałabym tego film bardzo mnie znudził... spodziewałam się czegoś o niebo lepszego.. na dodatek irytował mnie Seth.
2/10

Dear John
- niby takie pitu pitu o miłości ale dla wojskowych mooożna obejrzeć .
Fabuła też prosta: dziewczyna poznaje chłopaka, który jest wojskowym. On jeździ na misje, wojny a ona czeka na niego . ok. 20 min. przed końcem filmu fabuła jaką "rozgryzłam" okazała się mylna, nie rozstali się z tego powodu o którym pomyślałam
Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
Dear John
Wysoko oceniam postać Richarda Jenkinsa ,który wciela sie w ojca Johna.I ich relacja chyba najbardziej mnie zaintrygowała.
i mogę podpisać się pod tym .
4/10

Brothers - Warty obejrzenia .
"Tommy Cahill (Jake Gyllenhaal) pociesza rodzinę swojego brata, Sama (Tobey Maguire) - jego żonę Grace (Natalie Portman ) i ich dzieci - po jego zaginięciu na wyprawie wojennej. Sam przebywał na misji w Afganistanie i jest uważany za zmarłego. Między Tommym i Grace stopniowo rodzi się uczucie, które nie będzie miało szansy się rozwinąć, gdy sytuacja niespodziewanie się skomplikuje."
Końcówka filmu niewyjaśniona... lubię takie
9/10
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2010-08-30 o 19:16
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 19:47   #4236
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez porannarosa89 Pokaż wiadomość
symfonię grozy? widziałam po raz pierwszy na pokazie w ruinach starej twierdzy, z muzyką na żywo i biegłam w drodze powrotnej do domu, bo się bałam własnego cienia
Zazdroszczę takiej oprawy

Cytat:
Napisane przez porannarosa89 Pokaż wiadomość
metropolis widziałam trzykrotnie w kinie; za pierwszym razem reakcja była taka > , bardzo, bardzo mi się podobał. oczywiście zdarzało się, że się uśmiechałam pod nosem, czy czasem wręcz śmiałam w głos, ale ja tę nadekspresję szalenie lubię. taka psychodeliczna się teraz wydaje .
Dla mnie każdy film niemy ma w sobie coś psychodelicznego, mrocznego i ponurego. One są bardzo specyficzne i niepokojące. Nawet komedie Lubitscha mają taki klimat.
Mój ukochany niemy film to Phantom Carriage znany u nas jako Furman/ Woźnica śmierci. Polecam

Cytat:
Napisane przez porannarosa89 Pokaż wiadomość
i liv, i liv tyler! uwielbiam ten film, choć do arcydzieł nie należy. ani nawet do najlepszych altmana, ale jest, jak wspomniałaś niezwykle ciepły; mam do niego sentyment i polecam każdemu, na końcówkę lata w sam raz
Tak liv też bardzo dobrze zagrała Pasuje do roli zbuntowanej Emmy.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 20:25   #4237
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Tak, ten z 2009. Krótko mówiąc, to film o człowieku, który zakłada zbroję, bierze broń i idzie na spacer, po drodze odwiedzając wszystkich, którzy ostatnio mu podpadli. Tak, jak mówiłem, nikomu nie polecam, a już na pewno nie osobom, które zadowoliło zakończenie Prawa zemsty.
dzieki za odpowiedź
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 21:27   #4238
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez loolyyy Pokaż wiadomość
ktoś nawiązał do Infiltracji i od razu przypomniał mi sie Krwawy diament- 8/10... och, ach i ech
tak tak to ja, naprawde podobała mi się
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 22:46   #4239
xinus142x
Raczkowanie
 
Avatar xinus142x
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bielsko
Wiadomości: 37
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

oglądał ktoś 'Wyspę tajemnic'?
wg. mnie świetny film i nasuwają się na końcu 2 sprzeczne interpretacje..
polecam
__________________
szczęśliwa mój Kochany <33


Pysia ma już roczek i 2 miesiące

a Kicia 3 miechy
xinus142x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 01:23   #4240
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez xinus142x Pokaż wiadomość
oglądał ktoś 'Wyspę tajemnic'?
wg. mnie świetny film i nasuwają się na końcu 2 sprzeczne interpretacje..
polecam
Nie ma żadnych dwóch interpretacji, wszystko zostało wyjaśnione (i w przeciwieństwie do wersji zakładającej wielki spisek, trzyma się kupy). To nie jest zakończenie w stylu Incepcji, czyli 'zróbmy z widza idiotę - zakończmy to niejasno, bo ludzie lubią takie rzeczy i myślą, że to świadczy o głębi filmu i moim geniuszu'. Tutaj nie ma interpretacji do wyboru; jedyny wybór sprowadza się do tego, czy wolisz myśleć racjonalnie i zaakceptować przykrą rzeczywistość, czy zostać w przytulnym świecie urojeń.


---------- Dopisano o 02:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Doskonały świat - no nie, po prostu nie dało się tego durniej zakończyć, bo oczywiście ani lornetka, ani celownik karabinu snajperskiego nie pozwalają z odległości 70-80 metrów odróżnić rewolweru od pocztówki, a w podjęciu decyzji nie pomaga ciągnięte od dwóch sekund Nieeeeeee!. 1 za zakończenie, -8 za resztę. W sumie, powiedzmy, 6/10.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 10:40   #4241
xinus142x
Raczkowanie
 
Avatar xinus142x
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bielsko
Wiadomości: 37
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

czyli był niebezpiecznym mordercą i oni za każdym razem odgrywali szopkę? trochę to nielogiczne..
__________________
szczęśliwa mój Kochany <33


Pysia ma już roczek i 2 miesiące

a Kicia 3 miechy

Edytowane przez xinus142x
Czas edycji: 2010-08-31 o 10:42
xinus142x jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 12:03   #4242
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez xinus142x Pokaż wiadomość
czyli był niebezpiecznym mordercą i oni za każdym razem odgrywali szopkę? trochę to nielogiczne..
A mogłabyś swoja wypowiedź zaznaczyć na biało, bo zdradzasz istotną część fabuły tym, którzy jeszcze nie oglądali, a może zamierzają
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 12:33   #4243
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jakim mordercą? Wszystko jest logiczne, w przeciwieństwie do wersji zakładającej spisek, która opiera się na naciąganych argumentach, przesłankach znikąd i unikaniu tematu prawa czterech.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 13:17   #4244
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Chłopiec w pasiastej piżamie 10/10
pozycja obowiązkowa, czasy obozów koncentracyjnych przedstawione z punktu widzenia chłopca z niemieckiej rodziny; film bardzo smutny, bardzo dobrze zagrali aktorzy grający dwóch chłopców, polecam

Blind side 8/10
bardzo pozytywny film oparty na faktach, trochę schematyczny ale dobrze się ogląda, choć nie rozumiem czemu Bullock dostała za niego Oskara, bo jakoś fenomenalnie nie zagrała

Duże dzieci 2/10
oglądając Ciacho zastanawiałam się jak można zrobić tak żenujący film, a jednak reżyserzy tego filmu też się postarali film żałosny że momentami śmieszy z głupoty, strata czasu

Incepcja 9/10
za dużo chyba czytałam o tym filmie zanim go zobaczyłam i nie był już dla mnie aż tak zaskakujący ale film godny polecenia, aktorzy dali radę, fabuła dobrze poprowadzona mimo że film jest długi to się nie nudzi; mam trochę skojarzeń z Matrix'em ale i tak polecam

Invictus 10/10

nie wiem jak Eastwood to robi ale mimo że jest genialnym aktorem to jest jeszcze lepszym reżyserem, uwielbiam jego nowe filmy i ten nie zawiódł moich oczekiwać, Freeman zagrał super, Damon może nie aż tak ale to kwestia postaci raczej niż umiejętności, również polecam
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 17:22   #4245
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Niezniszczalni - 6/10, grupa najmników zostaje wynajęta do obalenia despotycznego dyktatora. Kolejny po Salt film, któr.y mnie zawiódł. Fakt faktem czego można się spodziewać po filmie, który reżyserował Stallone ? Do obejrzenie Niezniszczalnych zachęcili mnie b.dobrzy, znani aktorzy - Jason Statham nie zawiódł Jak dla mnie za mało mocnych akcji.
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 17:43   #4246
margolciak
Raczkowanie
 
Avatar margolciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Manic 10/10
Absolutnie pokochałam ten film. Prawdziwy, poruszający do głębi, pokazujący w sposób prawdziwy świat emocjonalny człowieka.
Film kręcony z perspektywy amatorskiej kamery co z początku może drażnić, ale za to jaki daje efekt.

Po tym filmie pokochałam Josepha Gordona-Leviita.
__________________
" Siedziałem cicho i próbowałem się z nim porozumieć telepatycznie. Wyjaśnić mu jak mi przykro z tym co się stało. Pomyślałem o całym żalu i smutku na tym świecie. Chciałem z całego serca po prostu zostawić ten świat. I móc tak jak dwa anioły w nocy magicznie...zniknąć." Neil McCormick >
margolciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 23:26   #4247
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Różyczka"
Jeden z najlepszych polskich filmow .
Piekny obraz,piekna muszyka,piekna gra aktorska.
Przepiekne zdjecia,klimat filmu.
Ujecia ze starych tasm(lata60-te).
Niesamowita,moze banalna opowiesc o milosci trojga osob...
Mlodej kobiety wmanipulowanej przez narzeczonego do szpiegowania pisarza ktorego pozniej darzy uczuciem...
Piekna gra Magdy Boczarskiej-pierwszy raz ja widze w filmie i jestem pod wrazeniem

Ogolnie bardzo polecam9/10

TU dobra recenzja
http://fotelprzykominku.blox.pl/2010...010-Autor.html

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2010-08-31 o 23:35
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 10:13   #4248
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Martyrs (Skazani na strach)- film maksymalnie porypany (nie rozumiem kilku wątków, ani końcówki), przerażający do szpiku kości. W życiu nie chciałabym go obejrzeć drugi raz. Trudno mi wystawić ocenę, czy go komuś polecić. Jeżeli twórcom chodziło o ukazanie absurdalnego, czystego zła- no to im się udało.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 10:48   #4249
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Martyrs (Skazani na strach)- film maksymalnie porypany (nie rozumiem kilku wątków, ani końcówki), przerażający do szpiku kości. W życiu nie chciałabym go obejrzeć drugi raz. Trudno mi wystawić ocenę, czy go komuś polecić. Jeżeli twórcom chodziło o ukazanie absurdalnego, czystego zła- no to im się udało.
Faktycznie mocny film, ja zrozumiałam o co w nim chodzi dopiero pod koniec filmu. Świetny film, ale nie dla każdego
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 11:35   #4250
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

SALT - 2/10 słabiutko. Właściwie to nie spodziewałam się niczego więcej, ale chciałam obejrzeć ten film. McGaywer w spódnicy, fabuła przewidywalna. Sceny ucieczki chwilami aż śmieszne.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 11:45   #4251
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Obejrzałam Szepty i krzyki za sprawą jednej z was. Film ponury, to najtrafniejsze słowo. Zasiadłam do niego z paczką czipsów (piwo by już napewno nie pasowało do tego filmu) ale najlepiej by ten film "smakował" popołudniem z kubkiem herbaty.
7/10

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
[COLOR=Black]Nie ma żadnych d[COLOR=Black]wóch interpretacji, wszystko zostało wyjaśnione .
gdzie według ciebie jest to wyjaśnienie? dla mnie film daje dwie wersje do wyboru, choc ja skłaniałam się do wersji oczywisej od początku, czyli główny bochater jest tym detektywem, wcale nie oblłakanym

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Martyrs (Skazani na strach)- film maksymalnie porypany (nie rozumiem kilku wątków, ani końcówki), przerażający do szpiku kości. W życiu nie chciałabym go obejrzeć drugi raz. Trudno mi wystawić ocenę, czy go komuś polecić. Jeżeli twórcom chodziło o ukazanie absurdalnego, czystego zła- no to im się udało.
dobrze że końcówki nie rozumiesz, dopiero byś się zgorszyła, ale mogę wytłumaczyć
ja filmu nie polecam, nie wiem co chceli udowodnic tym filmem i co przekazać, drugi raz napewno nie obejrzę, obejrzę wszystko - muminki, mode na sukces, jakąś porypaną romantyczna komedię ale nie to.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 13:13   #4252
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Obejrzałam Szepty i krzyki za sprawą jednej z was. Film ponury, to najtrafniejsze słowo. Zasiadłam do niego z paczką czipsów (piwo by już napewno nie pasowało do tego filmu) ale najlepiej by ten film "smakował" popołudniem z kubkiem herbaty.
7/10



gdzie według ciebie jest to wyjaśnienie? dla mnie film daje dwie wersje do wyboru, choc ja skłaniałam się do wersji oczywisej od początku, czyli główny bochater jest tym detektywem, wcale nie oblłakanym



dobrze że końcówki nie rozumiesz, dopiero byś się zgorszyła, ale mogę wytłumaczyć
ja filmu nie polecam, nie wiem co chceli udowodnic tym filmem i co przekazać, drugi raz napewno nie obejrzę, obejrzę wszystko - muminki, mode na sukces, jakąś porypaną romantyczna komedię ale nie to.
Tak jak pisałam nie jest to film dla każdego, ktos kto spodziewał się horroru z krwią i flakami na wierzchu na pewno się rozczarował Film na końcu wszystko tłumaczy, tłumaczy do czego jest zdolny człowiek aby zaspokoić swoje chore pragnienia, film wręcz sadystyczny, początek przypomina mi Klątwę a dalsza część filmu ma coś w sobie z V jak Vendetta, ale z innym zakończeniem. Na mnie Martrys zrobił spore wrażenie, jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jaki widziałam, bo na pewno nie nazwałabym tego filmu horrorem.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:00   #4253
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Martyrs. Skazani na strach

Po tym jak naczytałam się głównie w tym wątku jak to ten film ryje psychikę i w ogóle jest straszny postanowiłam zobaczyć o co chodzi, wcześniej jakoś mnie nie zaciekawił, zresztą wyobrażałam sobie nie wiadomo jakie sadystyczne tortury, które tam niby mają być pokazane.
I wielce się zawiodłam nie wiem, pewnie jestem jedną z niewielu osób, które nie mają poglądu pt. "nigdy w życiu już tego nie obejrzę", ja tam mogę oglądać
film rzeczywiście krwawy, aż za bardzo no ale Francuzi lubią sobie w filmach ludzi potorturować tylko, że sam pomysł na realizację i całe "wytłumaczenie" dlaczego tak i po co, moim zdaniem bez polotu.
Pewnie naoglądałam się za dużo horrorów i tych innych, może wyrobiłam sobie jako taką jakąś odporność na takie obrazy, ale mnie film jako całość do siebie nie przekonuje i nie wiem gdzie to rycie psychiki, czekam na coś co mnie zadziwi w tym temacie
Aha, ciekawa jestem co siedzi w głowie panu Pascalowi, że reżyseruje takie filmy, scenariusze pisze..
6/10

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2010-09-01 o 14:02
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:29   #4254
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Aż poleje się krew - mam naprawdę mieszane uczucia, rola główna świetna.... fabuła też, ale jakoś tak źle mi się ten film oglądało, jakby dziwnie zmontowany

za całokształt 5/10
rola główna 9/10
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:35   #4255
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

a ja mam trochę inne pytanie, czy może któraś z was oglądała Oskara i Panią Różę, ściągnęłam wczoraj i za nic nie mogę znaleźć polskich napisów, a francuskiego niestety się nie uczyłam
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)
riave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:40   #4256
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez riave Pokaż wiadomość
a ja mam trochę inne pytanie, czy może któraś z was oglądała Oskara i Panią Różę, ściągnęłam wczoraj i za nic nie mogę znaleźć polskich napisów, a francuskiego niestety się nie uczyłam
Na razie są tylko po angielsku.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 15:09   #4257
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Desperation( po angielsku na youtube caly film :P) na podst. Kinga.
Ciekawy film na wieczor, poprawny, mozna obejrzec.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
American Pie 7 - A już myślałam, że skończyło się na 3 cześci, bo reszta była zwyczajnie - NUDNA ale ta ostatnia była bardzo fajna, nie spodziewałam się tego. Choć i tak według mnie nie przebija trzech pierwszych.
6/10

Vampires Suck - Parodia zmierzchu, co tu więcej pisać...
10/10 O kurcze nie znosze Zmierzchu wiec fajnie wiedziec ze jest parodia dziekowka

Toy Story 3 - Zabawne dialogi, ale ze względu na jakość filmu oglądanego przez pończochę przewijałam końcówkę bajki..
7/10

500 Days Of Summer - Na początku filmu zostało powiedziane że to nie jest historia o miłości co mi się baaardzo spodobało w zasadzie to jeden z lepszych lekkich filmów jakie kiedykolwiek widziałam, ciekawa fabuła i sceny ( główna aktorka kojarzy mi się z młodszą chudszą Katy Perry )
10/10

Juno - "Ku swojemu ogromnemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę.... " co do końcówki filmu to samemu trzeba zobaczyć To niby nie jest komedia ale patrząc na zachowanie młodej matki troche na to wygląda ( jej sposób bycia )
7/10

Diabeł ubiera się u prady - Nie wierze że dopiero teraz obejrzałam ten film. Pokazuje on to, co praca może zrobić z człowiekiem. Świetne stroje, momentami zabawny, nie nudziłam się na nim
8/10

Grown Ups - Fabuła bardzo banalna: Trener trenuje drużynę koszykówki 10 latków. Po latach drużyna spotyka się na jego pogrzebie żeby się z nim ostatecznie pożegnać, jednak postanawiają przedłużyć swój wyjazd i przenieść się do domku nad jeziorem żeby pobyć ze sobą jak za starych czasów. Wesołe sceny za które odpowiada Kevin James, Adam Sandler i oczywiście David Spade są warte obejrzenia filmu .
Koniec filmu do bólu przewidywalny.
6/10

Superbad - Gdyby nie postać Evana grana przez Michaela Cera to pewnie nie obejrzałabym tego film bardzo mnie znudził... spodziewałam się czegoś o niebo lepszego.. na dodatek irytował mnie Seth.
2/10 Jak widze Cera mam mdlosci. W kazdym filmie jest taki sam, gra ciagle ten sam typ bohatera, miny takie same. Nudny jak flaki z olejem.

Dear John
- niby takie pitu pitu o miłości ale dla wojskowych mooożna obejrzeć .
Fabuła też prosta: dziewczyna poznaje chłopaka, który jest wojskowym. On jeździ na misje, wojny a ona czeka na niego . ok. 20 min. przed końcem filmu fabuła jaką "rozgryzłam" okazała się mylna, nie rozstali się z tego powodu o którym pomyślałam


i mogę podpisać się pod tym .
4/10

Brothers - Warty obejrzenia .
"Tommy Cahill (Jake Gyllenhaal) pociesza rodzinę swojego brata, Sama (Tobey Maguire) - jego żonę Grace (Natalie Portman ) i ich dzieci - po jego zaginięciu na wyprawie wojennej. Sam przebywał na misji w Afganistanie i jest uważany za zmarłego. Między Tommym i Grace stopniowo rodzi się uczucie, które nie będzie miało szansy się rozwinąć, gdy sytuacja niespodziewanie się skomplikuje."
Końcówka filmu niewyjaśniona... lubię takie
9/10
Braci sobie obejrze skoro chwalisz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 15:11   #4258
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Na razie są tylko po angielsku.
mhm, chyba ściągnę te angielskie bo nie wytrzymam
w Polsce ten film chyba nie wejdzie juz do kin..
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)
riave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 15:34   #4259
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Salt 5/10
pierwsza połowa filmu jest trochę badziewna, druga to dosyć efektowne sceny pościgu i walki, w filmach akcji rzadko są to realistyczne sceny więc nie spodziewałam się cudów można obejrzeć choć niekoniecznie
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 16:10   #4260
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
Salt 5/10
pierwsza połowa filmu jest trochę badziewna, druga to dosyć efektowne sceny pościgu i walki, w filmach akcji rzadko są to realistyczne sceny więc nie spodziewałam się cudów można obejrzeć choć niekoniecznie
dokładnie.
chwalono mi, ze to taka rewelacja. obejrzałam i nie doszukałam się niczego, co by mnie zaintrygowało. jak dla mnie to zwykły film akcji. obejrzeć to można z nudów
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.