Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 12:19   #4291
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie: Czy podczas stosowania pierwszego krążka jestem chroniona podczas 7 dniowej przerwy ? czy muszę jakoś dłużej stosować krążek.
Przewertowałam tą ulotkę ze 100 razy ale nie znalazłam tam odpowiedzi
Czyli między pierwszym a drugim krążkiem w przerwie? Jeżeli stosowałaś krążek jak trzeba to oczywiście jesteś
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 13:14   #4292
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Czyli między pierwszym a drugim krążkiem w przerwie? Jeżeli stosowałaś krążek jak trzeba to oczywiście jesteś
Tak pomiędzy jednym a drugim Stosowałam jak trzeba. Chciałam po prostu wiedzieć czy ma wpływ to że to dopiero pierwszy cykl z krążkiem ?
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:03   #4293
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Tak pomiędzy jednym a drugim Stosowałam jak trzeba. Chciałam po prostu wiedzieć czy ma wpływ to że to dopiero pierwszy cykl z krążkiem ?
Nie ma
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 18:08   #4294
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
NuvaRing

Nie widziałam podobnego wątku, więc zakładam. Otóż, jeśli któraś z was używa krążku NuvaRing niech napisze swoje spostrzeżenia. Czy zauważyłyście jakieś zmiany w organiźmie, krążek wypada, czy nie? Używam od 5 dni, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Przechowywałam go w lodówce przez tydzień (czekałam na miesiączkę) tak powiedział mi farmaceuta, że koniecznie w lodówce. I w aptece też przechowywali je w lodówce, więc chyba skuteczność jest zachowana? Napiszcie, co o nim myślicie
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 22:45   #4295
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: NuvaRing

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232657
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 13:54   #4296
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Nie widziałam podobnego wątku, więc zakładam. Otóż, jeśli któraś z was używa krążku NuvaRing niech napisze swoje spostrzeżenia. Czy zauważyłyście jakieś zmiany w organiźmie, krążek wypada, czy nie? Używam od 5 dni, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Przechowywałam go w lodówce przez tydzień (czekałam na miesiączkę) tak powiedział mi farmaceuta, że koniecznie w lodówce. I w aptece też przechowywali je w lodówce, więc chyba skuteczność jest zachowana? Napiszcie, co o nim myślicie
Nie zauważyłaś czy jesteś leniwa/nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki?
Po drugie nie pyta się o zdanie drugie osoby, na temat środków hormonalnych. Nigdy. Każdy organizm jest inny i inaczej na nie reaguje.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 14:43   #4297
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie zauważyłaś czy jesteś leniwa/nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki?
Po drugie nie pyta się o zdanie drugie osoby, na temat środków hormonalnych. Nigdy. Każdy organizm jest inny i inaczej na nie reaguje.
Co do 1 to wybacz, że nie chciało mi się lecieć po 928747216582 stronach a po 2 co złego jest w tym, że chciałam zapytać się o odczucia innych osób, które tego krążka używają? Według Ciebie nie mogę się zapytać, bo każdy organizm jest inny? dobre.. Jak nie udzielasz odpowiedzi na moje pytanie, to nie pisz wcale. Pozdrawiam
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 15:39   #4298
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Co do 1 to wybacz, że nie chciało mi się lecieć po 928747216582 stronach a po 2 co złego jest w tym, że chciałam zapytać się o odczucia innych osób, które tego krążka używają? Według Ciebie nie mogę się zapytać, bo każdy organizm jest inny? dobre.. Jak nie udzielasz odpowiedzi na moje pytanie, to nie pisz wcale. Pozdrawiam
Proszę grzeczniej po pierwsze jest wyszukiwarka tutaj albo google. Po drugie nikt nie każe ci przejrzeć wszystkich stron, wystarczą pierwsze dwie. Po trzecie po co ci inne opinie jak ci one nic nie dadzą.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 16:44   #4299
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Thumbs down Dot.: NuvaRing

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;53543347]Proszę grzeczniej po pierwsze jest wyszukiwarka tutaj albo google. Po drugie nikt nie każe ci przejrzeć wszystkich stron, wystarczą pierwsze dwie. Po trzecie po co ci inne opinie jak ci one nic nie dadzą.[/QUOTE]

Nie będę pisać grzeczniej, jeśli osoba mi odpisująca w takowy sposób mi nie odpowiedziała to po co ten wątek został założony? Skoro nawet nie mogę się zapytać o proste rzeczy z nim związane. Jeśli uważnie przeczytałaś moje pytanie, to zauważysz, że pytałam o to czy wypada i czy przechowywanie go w lodówce ma wpływ na jego skuteczność, więc chyba organizm nie ma tutaj wiele wspólnego.. To forum schodzi na psy. Nie przeszkadza wam 297458727492 pytań typu czy jestem w ciąży, jeśli nie użyłam zabezpieczenia ale jak ktoś zapyta o krążek to O BOŻE ;O po co Ty pytasz. DNO SIĘ TUTAJ ROBI
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 17:46   #4300
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Nie będę pisać grzeczniej, jeśli osoba mi odpisująca w takowy sposób mi nie odpowiedziała to po co ten wątek został założony? Skoro nawet nie mogę się zapytać o proste rzeczy z nim związane. Jeśli uważnie przeczytałaś moje pytanie, to zauważysz, że pytałam o to czy wypada i czy przechowywanie go w lodówce ma wpływ na jego skuteczność, więc chyba organizm nie ma tutaj wiele wspólnego.. To forum schodzi na psy. Nie przeszkadza wam 297458727492 pytań typu czy jestem w ciąży, jeśli nie użyłam zabezpieczenia ale jak ktoś zapyta o krążek to O BOŻE ;O po co Ty pytasz. DNO SIĘ TUTAJ ROBI
Gdzie widzisz element braku grzeczności w mojej wypowiedzi? Spytałam i odpowiedziałam. Amen
To po co jeszcze je przeglądasz i piszesz?
Do pytań o ciążę podchodzimy w ten sam sposób, nie można robić tu zbędnego bałaganu.
NAPISAŁA OSOBA ZAREJESTROWANA W LISTOPADZIE 2015
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 17:59   #4301
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Gdzie widzisz element braku grzeczności w mojej wypowiedzi? Spytałam i odpowiedziałam. Amen
To po co jeszcze je przeglądasz i piszesz?
Do pytań o ciążę podchodzimy w ten sam sposób, nie można robić tu zbędnego bałaganu.
NAPISAŁA OSOBA ZAREJESTROWANA W LISTOPADZIE 2015
Przeglądałam forum nie będąc jeszcze zarejestrowana, ale zaczynam żałować, że w ogóle się zarejestrowałam, bo po co takie forum na którym o nic nie można zapytać, bo zaraz Cię zjadą.. sens
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 18:03   #4302
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Przeglądałam forum nie będąc jeszcze zarejestrowana, ale zaczynam żałować, że w ogóle się zarejestrowałam, bo po co takie forum na którym o nic nie można zapytać, bo zaraz Cię zjadą.. sens
Ale halo, kto Cię "zjechał"? Proszę o wskazanie dokładnych słów
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 18:07   #4303
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: NuvaRing

Po drugie nie pyta się o zdanie drugie osoby, na temat środków hormonalnych. Nigdy. Każdy organizm jest inny i inaczej na nie reaguje.
Proszę bardzo powiem tak: jeśli używasz NuvaRing to napisz mi proszę co o nim sądzisz, jeśli nie-to po co ta dyskusja? Następnym razem nie zakładajcie wątku o takich rzeczach (również tabletkach), bo przecież każdy organizm jest inny, więc po co?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 18:23   #4304
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Po drugie nie pyta się o zdanie drugie osoby, na temat środków hormonalnych. Nigdy. Każdy organizm jest inny i inaczej na nie reaguje.
Proszę bardzo powiem tak: jeśli używasz NuvaRing to napisz mi proszę co o nim sądzisz, jeśli nie-to po co ta dyskusja? Następnym razem nie zakładajcie wątku o takich rzeczach (również tabletkach), bo przecież każdy organizm jest inny, więc po co?
Uuu, ile w tym zdaniu jest jadu, obelg i pojazdu. Aż w oczy kole, chyba sama sobie wlepię ostrzeżenie za rażące słownictwo

Muszę Cię zmartwić, ale wątki dotyczące środków antykoncepcyjnych nie są po to, żeby wymieniać opinie na ich temat. Bo 100 dziewczyn napisze, że jest straszny i nie poleca, a Ty się zrazisz. A nóż masz taką gospodarkę hormonalną i organizm, że ta metoda będzie w punkt. Oczywiście może być odwrotna sytuacja-musisz to zweryfikować sama, a nie polegać na zdaniu innych. To nie jest suplement diety czy witaminka. Dlatego za każdym razem kiedy widzimy takie pytanie-pouczamy, bo nie ma ono żadnego sensu.
Co do przechowywania-masz ulotkę i czytaj. To ona powinna być Twoją podstawą wiedzy. Krążki można trzymać i w lodówce i w temperaturze pokojowej.
I nie zarzucaj nikomu pojazdów i obraz majestatu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 19:04   #4305
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: NuvaRing

Tak, a po co w takim wypadku są, jeśli nie po to, żeby wymieniać się opiniami na ich temat? Po 2 tabletki to hormony, krążek to też hormony, więc co za różnica? W ulotce nie ma napisane w jaki sposób mam go przechowywać, więc co jest złego w tym, że chciałam poradzić się na forum? Po 3 z tabletkami jest mniej kłopotu, bo nie ma możliwości wypadnięcia a właśnie głównie o to mi chodziło, aby dowiedzieć się, czy któraś miała taki przypadek, a gdzie się tego dowiedzieć jak nie na publicznym forum?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 19:11   #4306
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Tak, a po co w takim wypadku są, jeśli nie po to, żeby wymieniać się opiniami na ich temat? Po 2 tabletki to hormony, krążek to też hormony, więc co za różnica? W ulotce nie ma napisane w jaki sposób mam go przechowywać, więc co jest złego w tym, że chciałam poradzić się na forum? Po 3 z tabletkami jest mniej kłopotu, bo nie ma możliwości wypadnięcia a właśnie głównie o to mi chodziło, aby dowiedzieć się, czy któraś miała taki przypadek, a gdzie się tego dowiedzieć jak nie na publicznym forum?
Wypadanie i przechowywanie ok. Chodziło o "zmiany w organizmie" o których napisałaś.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 19:20   #4307
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: NuvaRing

Tego też byłam ciekawa. Zdaję sobie sprawę, że u każdej kobiety będzie inaczej, ale chyba nie ma w tym nic złego, że chciałam poznać opinie osób, które używają go dłużej odemnie.. Teraz chociaż wiem, że nie warto pytać się o takie rzeczy na forum, lepiej iść do lekarza lub chociaż farmaceuty.
domarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-15, 22:40   #4308
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: NuvaRing

Hej dziewczyny. Do tej pory brałam tabletki (21+7), jednak teraz lekarz zaproponował mi pierścień, mam pełno obaw, ale nie w tej sprawie piszę
Ostatnią tabletkę biorę w środę, a w czwartek o tej samej porze mam włożyć sobie ring. Czy to oznacza, że bezpieczeństwo będzie zachowane?
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-16, 12:42   #4309
Kaparra
Raczkowanie
 
Avatar Kaparra
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 66
Dot.: NuvaRing

Hej dziewczyny!
Doczytałam się, że niektóre z Was miały problemy z bólem nóg i kolan spowodowane NuvaRingiem. Czy któraś z Was może miała taki problem z ręką? U mnie konkretnie chodzi o sztywnienie lewej ręki - na początku były to dwa palce, teraz sztywnieje mi dłoń.
Oczywiście już skontaktowałam się z lekarzem i jutro idę na kolejną wizytę z wynikami krwi itp. Jednak tym razem mam zamiar przynieść mu także ulotkę NuvaRing, może jednak ma to jakieś powiązanie - chociaż sama bardzo wątpię - biorę je już ok. półtora roku.
Z kolei może bardziej prawdopodobne jest, że krążki podnoszą mi za bardzo dolne ciśnienie? (doczytałam się tylko jednej wypowiedzi na ten temat).


Cytat:
Napisane przez Kiniaa92a Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Do tej pory brałam tabletki (21+7), jednak teraz lekarz zaproponował mi pierścień, mam pełno obaw, ale nie w tej sprawie piszę
Ostatnią tabletkę biorę w środę, a w czwartek o tej samej porze mam włożyć sobie ring. Czy to oznacza, że bezpieczeństwo będzie zachowane?
Bezpieczeństwo będzie zachowane - z tym, że ie powinnaś zrobić 7-dniowej przerwy?
Kaparra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 18:07   #4310
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez Kaparra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Doczytałam się, że niektóre z Was miały problemy z bólem nóg i kolan spowodowane NuvaRingiem. Czy któraś z Was może miała taki problem z ręką? U mnie konkretnie chodzi o sztywnienie lewej ręki - na początku były to dwa palce, teraz sztywnieje mi dłoń.
Oczywiście już skontaktowałam się z lekarzem i jutro idę na kolejną wizytę z wynikami krwi itp. Jednak tym razem mam zamiar przynieść mu także ulotkę NuvaRing, może jednak ma to jakieś powiązanie - chociaż sama bardzo wątpię - biorę je już ok. półtora roku.
Z kolei może bardziej prawdopodobne jest, że krążki podnoszą mi za bardzo dolne ciśnienie? (doczytałam się tylko jednej wypowiedzi na ten temat).




Bezpieczeństwo będzie zachowane - z tym, że ie powinnaś zrobić 7-dniowej przerwy?
Właśnie ginekolog nie kazał mi robić tej przerwy. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-17, 15:58   #4311
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: NuvaRing

Cytat:
Napisane przez Kaparra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Doczytałam się, że niektóre z Was miały problemy z bólem nóg i kolan spowodowane NuvaRingiem. Czy któraś z Was może miała taki problem z ręką? U mnie konkretnie chodzi o sztywnienie lewej ręki - na początku były to dwa palce, teraz sztywnieje mi dłoń.
Oczywiście już skontaktowałam się z lekarzem i jutro idę na kolejną wizytę z wynikami krwi itp. Jednak tym razem mam zamiar przynieść mu także ulotkę NuvaRing, może jednak ma to jakieś powiązanie - chociaż sama bardzo wątpię - biorę je już ok. półtora roku.
Z kolei może bardziej prawdopodobne jest, że krążki podnoszą mi za bardzo dolne ciśnienie? (doczytałam się tylko jednej wypowiedzi na ten temat).




Bezpieczeństwo będzie zachowane - z tym, że ie powinnaś zrobić 7-dniowej przerwy?
Najlepiej wykonac badania. A zanim zaczełas stosowac pierscien miałas w ogole wszystkie badania zrobione ogolne, hormony ewentualnie i inne jakie sie robi w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej?
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-18, 12:15   #4312
Kaparra
Raczkowanie
 
Avatar Kaparra
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 66
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Teraz zrobiłam badania. Dam do wglądu także ginekologowi przy najbliższej wizycie.
Oczywiście, jak w większości przypadków przed braniem antykoncepcji nikt mi nie zalecił badań, ale zabezpieczam się już przez ok. 6 lat (z przerwami z tego, co kojarzę). Najpierw Harmonet, później Evra, ale po niej miałam duże migreny podczas przerwy w noszeniu. Teraz NuvaRing i jest ok.

Najciekawsze jest to, że problem z ręką mi przeszedł. Miałam zrobione zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa, odcinka szyjnego, ale nikt nie stwierdził zmian. Być może był to tymczasowy ucisk na jakiś nerw. Jak się powtórzy natychmiast mam się zgłosić - wtedy prawdopodobnie pójdzie skierowanie do neurologa.

Mam badać ciśnienie przez miesiąc i skonsultować to z ginekologiem, czy jest możliwe, że NuvaRing mi je podnosi.
Wcześniej. jak sporadycznie sprawdzałam, ale nie miałam takich wyników. Prawdopodobnie jednak przyczyną jest NuvaRing, tak myślę...
Kaparra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 10:24   #4313
gosiagosienka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, odświeżę trochę wątek! Stosuje Nuvaring od 2 miesięcy, a dokładnie dziś założyłam drugi krążek. Problem polega na tym, że w miejscu "złożenia" jest on dwukrotnie wgnieciony i ma w tym miejscu bardziej przezroczysty kolor... (takie uszkodzenia zauważyłam tuż po wyjęciu z opakowania) i zastanawiam się czy te wgniecenia mają jakiś wpływ na działanie i skuteczność krążka? Zastanawiam się głównie dlatego, że mój pierwszy krążek był idealnie gładki, o równej fakturze i kolorystyce.... Z góry dziękuje za odpowiedzi
gosiagosienka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 10:25   #4314
gosiagosienka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: nuvaring wazne pytanie??

Dziewczyny, odświeżę trochę wątek! Stosuje Nuvaring od 2 miesięcy, a dokładnie dziś założyłam drugi krążek. Problem polega na tym, że w miejscu "złożenia" jest on dwukrotnie wgnieciony i ma w tym miejscu bardziej przezroczysty kolor... (takie uszkodzenia zauważyłam tuż po wyjęciu z opakowania) i zastanawiam się czy te wgniecenia mają jakiś wpływ na działanie i skuteczność krążka? Zastanawiam się głównie dlatego, że mój pierwszy krążek był idealnie gładki, o równej fakturze i kolorystyce.... Z góry dziękuje za odpowiedzi
gosiagosienka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 11:02   #4315
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gosiagosienka27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odświeżę trochę wątek! Stosuje Nuvaring od 2 miesięcy, a dokładnie dziś założyłam drugi krążek. Problem polega na tym, że w miejscu "złożenia" jest on dwukrotnie wgnieciony i ma w tym miejscu bardziej przezroczysty kolor... (takie uszkodzenia zauważyłam tuż po wyjęciu z opakowania) i zastanawiam się czy te wgniecenia mają jakiś wpływ na działanie i skuteczność krążka? Zastanawiam się głównie dlatego, że mój pierwszy krążek był idealnie gładki, o równej fakturze i kolorystyce.... Z góry dziękuje za odpowiedzi
Moje krążki zawsze mają takie miejsce złączenia - nigdy nie miałam krążka bez tego. Myślę, że to nie wada a po prostu miejsce "spawu" i tyle. Staram się nie zginać krążka w tym miejscu, jak zginam krążek przed aplikacją to ten "spaw" mam pod palcem. Nie wpływa to na jakość i skuteczność.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 11:14   #4316
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Moje krążki zawsze mają takie miejsce złączenia - nigdy nie miałam krążka bez tego. Myślę, że to nie wada a po prostu miejsce "spawu" i tyle. Staram się nie zginać krążka w tym miejscu, jak zginam krążek przed aplikacją to ten "spaw" mam pod palcem. Nie wpływa to na jakość i skuteczność.
Dokładnie. Przeciez to musi sie łączyć w pewnym miejscu....
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 09:46   #4317
vivienne002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam.
Mam dosc nietypowy problem- wypadł mi nuva ring i znalazl sie w toalecie i jak sie domyslacie nie moglam go wyciagnąć bo nawet jesli nie moglabym go zdezyfekowac by go nie uszkodzic. Sprawa wyglada tak: W sobote (19.12) zaaplikowalam poprawnie krazek po 7 dniowej przerwie podczas ktorej byla miesiaczka, niestety przed wczoraj on feralnie wylecial z powodu moich problemow gastrycznych. Dzis dostalam plamienia, czy to plamienie jest normalne? Niestety nie mogłam kupic nowego krazka i zaaplikowac go odrazu gdyz moja gin jak i lekarz rodzinny wyjechali na swieta. Wiem ze nowy krazek powinnam zaaplikowac w 1 dniu nowej miesiaczki i o seksie moge zapomniec do tego czasu, ale martwi mnie to plamienie, czy to normalna rekacja organizmu? Czy ktoras byla w podobnej sytuacji ?
Dziekuje z gory za pomoc
vivienne002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 12:39   #4318
201705121336
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam czy starała sie któraś z Was zaraz po odstawieniu krązka o ciaże ?czy powinno sie odczekac czy mozna działac zaraz po odstawieniu ?
Za każdą odpowiedz będę wdzieczna .
201705121336 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 15:08   #4319
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wensday21 Pokaż wiadomość
Witam czy starała sie któraś z Was zaraz po odstawieniu krązka o ciaże ?czy powinno sie odczekac czy mozna działac zaraz po odstawieniu ?
Za każdą odpowiedz będę wdzieczna .
Ja odstawiłam krążek we wrześniu. Pazdziernikowy cykl przeczekaliśmy a w listopadowym się udało.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 22:03   #4320
Kocchaniee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam. Mam kilka pytan w sprawie pierscieni novaring. W piatek 1 stycznia wzielam ostatnia tabletke antykoncepcyjna (28sztuk - karmienie piersia,nie mialam okresu) , 2 stycznia rano wlozylam krazek. Wlasnie dzisiaj 4 stycznia pierwszy raz wspolzylam z chlopakiem. Czy jestem juz zabezpieczona.? Wspomne jeszcze ze pierwszego dnia wyciagnelam krazek jakos trzy razy na chwile poniewaz stres robil swoje (moj pierwszy krazek) . Czy moglo to zaszkodzic jakos w ochronie przed ciaza.? Czy jezeli wyciagne krozek na czas wspolzycia pozniej Mam go jakos umyc Czy moge wlozyc go od razu.? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
Kocchaniee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.