Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2 - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-10, 10:56   #4291
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88988425]Eneajla, mam sylveco zel do higieny intymnej. Malo tego uzywam badz sama woda.


Mocz i krew bez skierowania zrobie, ale z 2 tyg poczekam czy Tardyferon cos da.


Kiedy teraz masz wizyte?[/QUOTE]Kurcze ten sylveco to kiedyś miałam i to chyba jeden z lepszych płynów do higieny.
Nie powinien powodować swędzenia.

Ja mam wizytę na koniec miesiąca dopiero, no chyba żeby coś się działo to mam przyjść wcześniej.

Ciekawe czy mi się to żelazo coś podniosło.

Dziewczyny, wy macie pralko suszarki?
U mnie w domu nic nie chce schnąć teraz. Mam niby bardzo dużo ubranek ale myślę żeby pralko suszarkę kupić bo przy dziecku +3 dorosłe osoby to ja nawet nie mam gdzie tego rozwieszać...
Ciekawi mnie czy mocno rachunki za prąd wzrosną przy suszarce i czy brać większą czy mniejszą. I czy mocno niszczy ubrania taka suszarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 11:55   #4292
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Kupiłam w końcu wózek xlander xmove-piękny jest i fajnie jeździ
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 12:16   #4293
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

U nas dzis akcja okna i firanki. Dibrze,ze tylko 3 ale i tak bede miala prasowania. Czesc dzis,czesc jutro,bo juz byly takie brudne. A mi tak nieprzyjemnie.

Nie wiem jak pralko suszarki ale siostra kupila suszarkę i na drugi dzien z corka na zakupy jechala bo jej sie bluzki pokurczyly😁 wiec trzeba chyba ostrożnie i na początek wrzucic cos czego nie szkoda. Albo ona nie doczytala czegoś. ,ja dokupilam druga suszarke,ale mam spory balkon a w razie czego rzucena kaloryfer.

Ja tez w pt ide na krew i mocz i zastanawiam sie co z moim zelazem. Ale bez życia jestem dalej wiec jesli to u mnie objaw anemii to słabo;/

Czaroduszka nowke? Czytalam spoko opinie o nich. Ja musze wyprac ten wózek nasz. Zamowilam materac, jeszcze tylko lozeczko.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 12:29   #4294
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Kurcze ten sylveco to kiedyś miałam i to chyba jeden z lepszych płynów do higieny.
Nie powinien powodować swędzenia.

Ja mam wizytę na koniec miesiąca dopiero, no chyba żeby coś się działo to mam przyjść wcześniej.

Ciekawe czy mi się to żelazo coś podniosło.

Dziewczyny, wy macie pralko suszarki?
U mnie w domu nic nie chce schnąć teraz. Mam niby bardzo dużo ubranek ale myślę żeby pralko suszarkę kupić bo przy dziecku +3 dorosłe osoby to ja nawet nie mam gdzie tego rozwieszać...
Ciekawi mnie czy mocno rachunki za prąd wzrosną przy suszarce i czy brać większą czy mniejszą. I czy mocno niszczy ubrania taka suszarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sami się rozglądaliśmy za pralko suszarka ale zaczęliśmy oglądać recenzje i porównanie do osobnej suszarki no i niestety rachunki są podobno duży wyższe. Obejrzyj sobie https://youtu.be/rJacKbcrwwg

My zrezygnowaliśmy bo nie mamy miejsca na osobna suszarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 12:40   #4295
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
U nas dzis akcja okna i firanki. Dibrze,ze tylko 3 ale i tak bede miala prasowania. Czesc dzis,czesc jutro,bo juz byly takie brudne. A mi tak nieprzyjemnie.

Nie wiem jak pralko suszarki ale siostra kupila suszarkę i na drugi dzien z corka na zakupy jechala bo jej sie bluzki pokurczyly wiec trzeba chyba ostrożnie i na początek wrzucic cos czego nie szkoda. Albo ona nie doczytala czegoś. ,ja dokupilam druga suszarke,ale mam spory balkon a w razie czego rzucena kaloryfer.

Ja tez w pt ide na krew i mocz i zastanawiam sie co z moim zelazem. Ale bez życia jestem dalej wiec jesli to u mnie objaw anemii to słabo;/

Czaroduszka nowke? Czytalam spoko opinie o nich. Ja musze wyprac ten wózek nasz. Zamowilam materac, jeszcze tylko lozeczko.
No niestety suszarkę też trzeba dobrze nastawić. Pracowałam przy suszarkach. Tylko, że takich duuuuzych. Cuda na kiju się potrafią dziać jak się źle nastawi suszarkę. Kiedyś mi się jakaś szmatka zapaliła w środku

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 12:53   #4296
czaroduszka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 504
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Zyjesiedalej używany ale naprawdę ładny, i sesje tez już zrobiliśmy. Zapłaciłam za 5 zdjęć ale fotografka była super i powiedziała ze zrobi nam 6
czaroduszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 13:01   #4297
Zmalowana
Zakorzenienie
 
Avatar Zmalowana
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Wiadomości: 3 507
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez czaroduszka Pokaż wiadomość
Zyjesiedalej używany ale naprawdę ładny, i sesje tez już zrobiliśmy. Zapłaciłam za 5 zdjęć ale fotografka była super i powiedziała ze zrobi nam 6
My robimy sesje noworodkowa. Dzisiaj właśnie będę rozmawiać z dziewczyną która, się tym zajmuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli u mnie zasypiasz, to tylko w kącie mojej głowy. Jeśli ubrany, to tylko do połowy."


Zmalowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-10, 13:08   #4298
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

My nie mamy pralkosuszarki, tylko osobno suszarkę, i nie wyobrażam sobie życia bez tego. Szczególnie mieszkając w bloku i tracąc balkon albo pół salonu na rozwieszanie prania.
I wcale nie trzeba dużo miejsca, mamy suszarkę o głębokości 45 cm, stoi na pralce 40 cm (mamy na to taki słupek zrobiony u stolarza).
Co do niszczenia ubrań. Niektóre się ciut kurczą (Pepco, albo niekóte koszule czy t-shirty męża). Ogólnie suszę tam wszystko i na co dzień nie wyciągam nic zniszczonego. No i nie muszę tyle prasować, bo jak szybko wyciągnę i dam na wieszak, to mam wyprasowane ciuchy od razu.



Zmalowana, no to mogliby zmierzyć. Nie wiem po co tak się z tym ociągają, potem człowiek czeka w niepewności.
Ty już masz ciążę donoszoną, wow! No to mam nadzieję, że nie będzie bobo długo zwlekać z wyjściem na świat.


Yaira ja też mam śpiworek z hm na 62, rozważałam czy nie brać 56, ale jednak chciałabym, żeby całą zimę posłużył. Moja córka szybko rosła, to biorę pod uwagę, że syn mniejszy nie będzie.


Jednak przyszedł mi mejl o pieluchach, przeoczyłam :P



Anula, o matko. No to faktycznie jak dwa porody w jednym. Mam nadzieję że u mnie się tak nie skończy :/
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 13:38   #4299
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

A ja zapytam tak z ciekawości i poza tematem dzieciowym. Kiedy zaczynacie ozdabiać dom w rzeczy świąteczne?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 13:54   #4300
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Czyli chcieć trochę na tym prądzie zaoszczędzić lepiej kupić osobno suszarkę?

Jest jeszcze taka pralkosuszarka energooszczędna ale ona ponad 5 tysi kosztuje. Najbardziej mi o okres zimowy chodzi bo nawet jak napalę w piecu to to pranie nie chce tak schnąć. Latem to na zewnątrz wystawiam i nie ma problemu.

Tylko że za bardzo nie mam miejsca na osobną suszarkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Patryka, taka 45 cm głębokości to by weszła na pralkę, tylko mam nad nią półeczkę i trzeba by ją rozmontowac, ale ogólnie suszarka na pralce mogłaby stać. A jest duża różnica w rachunkach z suszarką a bez?

Wyprałam jeansy ojca i mojego męża i one już 4 dzień schną i dalej mokre w pasie. To jest kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 13:57   #4301
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
A ja zapytam tak z ciekawości i poza tematem dzieciowym. Kiedy zaczynacie ozdabiać dom w rzeczy świąteczne?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Myślę, że ok 6.12
de2cb570b595f85b4f69fb0c20d3c79671712866_657ce8def25f6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-10, 14:02   #4302
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Eneajla większość pralkosuszarek suszy parą, więc idzie dużo prądu i wody (w mojej dodatkowe 50l). Ja to traktuję jako wyjście awaryjne niż na codzień. Zniszczen nie zauważyłam, ale rzadko używam. Gdybym miała miejsce na osobne to zdecydowanie bym brała taką opcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 14:13   #4303
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Moja przyjaciółka wysyła mi wózek, fotelik isofix i inne rzeczy juhu, już nie będę musiała myśleć o tym.
Ja suszarki nie mam. Ale jak się przeprowadze to na pewno zakupie ale najpierw robot sprzątający <3
Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
A ja zapytam tak z ciekawości i poza tematem dzieciowym. Kiedy zaczynacie ozdabiać dom w rzeczy świąteczne?

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
My zazwyczaj od Mikołaja. Ale w tym roku bardzo skromnie, w przyszłym roku zaszalejemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 14:36   #4304
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

A ja już sobie powolutku wystawiam Załącznik 7762377

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 14:43   #4305
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

[1=2ed2b7bd55856fc562a8a0f c0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b 8b5c69;88988726]A ja już sobie powolutku wystawiam Załącznik 7762377

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak wystawiasz mandarynki to już jest całkiem świątecznie. To najbardziej świąteczna rzecz ever

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 14:49   #4306
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 406
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

To fakt i do tego ten zapach



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2ed2b7bd55856fc562a8a0fc0dc3e3bb1aeadf57_657ce8b8b5c69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 15:04   #4307
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Pomierzyłam i weszłaby na styk suszarka na pralkę. Muszę kupić tą suszarkę i koniec.

Robot sprzątający też by się tu przydał i ogromna przesuwna szafa. Ale aż się boję ile to wydatków mógłby ktoś z rodziny nam prezent świąteczny zrobić nie pogardziłabym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 15:12   #4308
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Jak to Wiedzminka Ci sie zapalila?🙄😁

Eneajla a trzymasz przy kaloryferze? Lub na? Dziwne,ze tyle schna. Jakbyscie nie palili w piecu to jeszcze bym.zrozumiala bo wilgoć.

A Wy bedziecie.mieszkac na razie u Ciebie?

Ja sobie zalatwilam żelazko chyba... chcialam odkamienic i zaczela brazowa woda leciec. Jeszcze deske zasyfilam. I jak wyprasuje firanki, a nie lubie spac bez

Dentystka mi uzupelnila tego zeba czyms innym,ciemnym, wyglada jakby był totalnie zepsuty🙈 ale jak wypadnie to mwm juz isc prywatnie go leczyc,podobno prochnica gleboka jest
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 15:30   #4309
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Zyjesiedalej no, mieszkamy u mnie na razie. I nasz pokój przypomina bardziej skladzik niż pomieszczenie mieszkalne. A dlatego, że nie mam dużej szafy tylko same niefunkcjonalne meble.

Żelazko mam dobre ale jeszcze nic nie wyprasowałam.
Ja firanek nie prasuję, zawieszam jeszcze mokre i one się same prostują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-10, 15:35   #4310
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Odnośnie laktatorów, to byłam napalona na ten podwójny z Medeli, tak go niby zachwalają, nawet mąż mówił, żebym go kupiła, bo lepiej od razu porządny, niż potem wymieniać. Cały czas miałam w koszyku na allegro, ale... dołączyłam do grupy na fb o karmieniu piersią i o karmieniu piersią inaczej, przeczytałam tam mnóstwo recencji i wniosek z tego taki, że Medela jest przereklamowana. Głośna, nieporęczna, a do tego awaryjna. Duuuużo lepiej wypada tam laktator Spectra czy Neno. Także mnie to z Medeli wyleczyło

U mnie ten tydzień jest pod znakiem prania i prasowania, także przybijam piątkę W sumie z wyprawki mam wszystko oprócz elektroniki typu laktator, niania czy monitor oddechu, ale to chcę kupić bliżej terminu, żeby nie tracić gwarancji. A u Was co wyprawka też gotowa?

Zostało nam skończyć pokoik, a właściwie mężowi pomalować jedną ścianę i będziemy prawie gotowi. Jeszcze tylko torbę musze spakować, ale najpierw trzeba skończyć prasowanie

Jeśli któraś szuka jeszcze kocyka, to dzisiaj do mnie przyszedł z Ikea, o taki: https://www.ikea.com/pl/pl/p/gulspar...ialy-40427109/, 100% bawełna za 40 zł i jest bardzo fajny. Polecam

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
To ja patrzyłam chyba na cieńszy. Ale tak ogólnie fajnie wygląda ten co wkleiłaś . Rozmawiałam dzisiaj z przyjaciółką i tak mi zachwalala taki otulacz, że muszę go mieć itp.ze mnie zachęciła i namieszala przy okazji w głowie :P]
Musisz zobaczyć czy Ci się sprawdzi i jak do Twojego fotelika będzie pasować. Wcześniej byłam przekonana, że będę używać otulacza, no ale nie da się dopasować do mojego fotelika.

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Gofrownica z czasów PRLu pożyczona od teściowej
I tu chyba tkwi sekret Kiedyś szukaliśmy z mężem gofrownicy, ale miały słabą moc i mąż mówił, że to nie ma sensu.

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
[/COLOR]Jestem po wizycie. Młody waży 2911g. Nic się nie zapowiada póki co na poród. Szyjka pozamykana i twarda. Za 2 tyg mam kolejna wizytę jak dalej nic nie ruszy a dziecko będzie dużo to będzie cc. A jak będzie nieduże to za 3 tyg na oddział się mam kłaść i będą indukować. Ogólnie mam doła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, że z dzieckiem wszystko w porządku. Nie przejmuj się tym CC U mnie też sie cały czas zanosi na CC i też wolałabym naturalnie, no ale nie mamy na to wpływu, a najważniejsze, żeby z nami i dziećmi wszystko było w porządku

[1=de2cb570b595f85b4f69fb0 c20d3c79671712866_657ce8d ef25f6;88987623]Mam matę piankową.
Mam też taką z Canpol mata sensoryczna, to z tego co piszesz to tak myślę, że ta może od 2m-ca.
https://allegro.pl/oferta/canpol-mat...BoCUg0QAvD_BwE[COLOR="Silver"]
[/QUOTE]
Fajna ta mata! Sensorycznej nie miałam jeszcze wybranej, możliwe że odgapię

[1=de2cb570b595f85b4f69fb0 c20d3c79671712866_657ce8d ef25f6;88987623]

Dzisiaj poszlam na pobranie, byłam na czas i Pani chciała jakiegoś kolesia brać, a było mi jakoś tak duszno, to zapytałam czy mogę najpierw, bo jestem w ciąży i mi dziś duszno, przyjęli mnie, potem posiedziałam tam na wszelki wypadek, napiłam się dużo wody...jakiś gorszy dzień miałam....a Ci ludzie się zachowują tak irytująco w stosunku do kobiet w ciąży, jakby sami z macicy nie wyszli...Ostatnio mówiłam koleżance, że nie chodzę do piekarni, bo nie wystoję w kolejce to się dziwiła, że nikt nie ustępuje miejsca...[/QUOTE]
Mnie raz się trafiło, żeby ktoś mnie sam przepuścił w kolejce. Natomiast jak gdziekolwiek jest kartka, że ciężarne mają pierwszeństwo, to przechodzę obok kolejki mówiąc, że mam pierwszeństwo i idę na sam początek. W aptekach czy w kolejkach do rejestracji tak robię. Do sklepów chodzi raczej mąż, ale jakbym miała potrzebę i nikt by mi nie ustąpił, to bym się zapytała.

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
U mnie równo 14 dni do tp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieźle!


Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
U mnie w domu nic nie chce schnąć teraz. Mam niby bardzo dużo ubranek ale myślę żeby pralko suszarkę kupić bo przy dziecku +3 dorosłe osoby to ja nawet nie mam gdzie tego rozwieszać...
Ciekawi mnie czy mocno rachunki za prąd wzrosną przy suszarce i czy brać większą czy mniejszą. I czy mocno niszczy ubrania taka suszarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam osobną suszarkę i mega polecam. Nic mi się nie skurczyło, korzystam praktycznie przy każdym praniu, szczególnie jesienią i zimą. Jak mam coś bardzo drogiego, to nie wrzucam, ale mężowi nie zależy i jego ciuchy wrzucam wszystkie.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Ja firanek nie prasuję, zawieszam jeszcze mokre i one się same prostują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak robię, piona! I z zasłonami to samo. Zresztą ja mało co prasuję. Nawet koszul męża nie prasuję, bo po wyjęciu z suszarki są jak spod żelazka. Tzn. akurat koszule sprawdzone z jednej firmy, jak kupiliśmy kiedyś innej firmy to już trzeba było prasować, więc już nie kupujemy
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 15:37   #4311
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Pomierzyłam i weszłaby na styk suszarka na pralkę. Muszę kupić tą suszarkę i koniec.

Robot sprzątający też by się tu przydał i ogromna przesuwna szafa. Ale aż się boję ile to wydatków mógłby ktoś z rodziny nam prezent świąteczny zrobić nie pogardziłabym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za ogromną szafę (2,5m szerokości na 2,15m chyba wysokości) dawałam 1200zl. Kocham ten mebel, jest cudowny.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Jak to Wiedzminka Ci sie zapalila?

Eneajla a trzymasz przy kaloryferze? Lub na? Dziwne,ze tyle schna. Jakbyscie nie palili w piecu to jeszcze bym.zrozumiala bo wilgoć.

A Wy bedziecie.mieszkac na razie u Ciebie?

Ja sobie zalatwilam żelazko chyba... chcialam odkamienic i zaczela brazowa woda leciec. Jeszcze deske zasyfilam. I jak wyprasuje firanki, a nie lubie spac bez

Dentystka mi uzupelnila tego zeba czyms innym,ciemnym, wyglada jakby był totalnie zepsuty ale jak wypadnie to mwm juz isc prywatnie go leczyc,podobno prochnica gleboka jest
No zapaliła się. Otworzyłam suszarkę, a tam dymu od cholery. Zaraz otworzyłam okno na suszarni i zaczęłam wyjmować ciuchy. I dotarłam do szmatki, którą się paliła. Chwytak w rękę i szmatka za okno

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 15:43   #4312
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Prasowanie firanek to zło! Uznaję tylko wieszanie mokrych 🤣


Ja mam właśnie neno, ale jeszcze nie testowałam. Cena medeli skutecznie mnie odstraszyła. Tzn jakbym była nastawiona tylko na kpi to może bym rozważała, ale raczej tylko od czasu do czasu będę korzystać.

Niani i monitora jeszcze nie mam, z podobnego powodu
U nas trochę wyprawki jeszcze zostało, coś pozamawiam przez internet, resztę mąż będzie musiał sam ogarnąć. Trochę mam obaw jak wszystko ogarnie i poukłada, ale musi się wykazać. Na szczęście jego siostra proponowała pomoc i odmówił (całe szczęście, bo byłabym zła jakby nam w mieszkaniu coś robiła)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 16:00   #4313
Lawendowa_
Raczkowanie
 
Avatar Lawendowa_
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Dla mnie prasowanie (ogólnie) to zło 🤣

U mnie laktator może być dosyć potrzebny. Ze względu na to wskazanie do CC, także być może wezmę coś z polecanych na tych grupach, tylko od razu na 2 piersi.

Cichazabka, nianię już wybrałaś? Mam kilka zapisanych modeli, ale jeszcze nie zdecydowałam. Monitor weźmiemy z babysense.

Mąż ogarnie, musi sobie poradzić a Ty jak tam dzisiaj?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lawendowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 16:18   #4314
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Mój mąż robił szafę ( z pomocą swojego ojca). Zrobili mi na 3 metry szerokości i do samego sufitu. Superowa jest. Teraz ma mi robić na ganku na całą ścianę(na kurtki i buty) i w garderobie.

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość

Musisz zobaczyć czy Ci się sprawdzi i jak do Twojego fotelika będzie pasować. Wcześniej byłam przekonana, że będę używać otulacza, no ale nie da się dopasować do mojego fotelika.
A jaki masz fotelik? Ja najwcześniej będę mieć fotelik za min.2 tygodnie. A chciałabym już sobie zamówić. Patrzyłam na vinted i kilka mi się spodobało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 16:24   #4315
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Nie wybrałam jeszcze, niech mąż sobie wybiera, w końcu twierdził, że technologia to jego działka 🤷☠♀️ Monitor oddechu też planujemy babysense.

W sumie czekam do piątku na jakieś wieści. Tak to zupełnie nic nowego. Robię listę co mąż ma mi kupić i spakować, ale nie mam pomysłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 16:34   #4316
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

U mnie nie zadziała, bo nawet na najmniejszych obrotach mi pralka mnie ;/

Monitora nie planuje, nianie jak juz troche podrośnie, zdam sie tez na wasze opinie a laktator jak bede wiedziała juz,że bede karmic.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 16:42   #4317
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Konwalia a czym się tam myjesz? Może w składzie dużo podrażniających detergentów, slsy, perfumy...

Będziesz jeszcze raz iść po skierowanie na krew i mocz?


Przeszły mi te różowawe kolory, kurcze jednak trzeba ostrożnie w łóżku, bez szaleństw...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie chodzi nawet o jakieś mega szaleństwa, tylko te naczynka i wszystko "na dole" jest mocniej ukrwione, łatwiej o pęknięcia tych drobnych naczynek i już jest troszkę krwi, że np śluz się zaróżowi.
Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Kurcze ten sylveco to kiedyś miałam i to chyba jeden z lepszych płynów do higieny.
Nie powinien powodować swędzenia.

Ja mam wizytę na koniec miesiąca dopiero, no chyba żeby coś się działo to mam przyjść wcześniej.

Ciekawe czy mi się to żelazo coś podniosło.

Dziewczyny, wy macie pralko suszarki?
U mnie w domu nic nie chce schnąć teraz. Mam niby bardzo dużo ubranek ale myślę żeby pralko suszarkę kupić bo przy dziecku +3 dorosłe osoby to ja nawet nie mam gdzie tego rozwieszać...
Ciekawi mnie czy mocno rachunki za prąd wzrosną przy suszarce i czy brać większą czy mniejszą. I czy mocno niszczy ubrania taka suszarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam osobno pralkę i suszarkę. Raczej słyszałam, żeby w miarę możliwości nie brać urządzeń o podwójnych funkcjach takich jak pralko-suszarka, bo to będzie zawsze słabsze.

Też miałam ogromne wątpliwości, czy kupować suszarkę, balam się zniszczenia ubrań, ale mąż bardzo się napalil bo cała rodzina już miała. Teraz wszystko suszymy w automacie, nie rozstawiamy już tych suszarek na nóżkach w ogóle. Do ubrań trzeba wybierać odpowiedni program. Ktoś mi opowiadal, że jak ponastawiał suszenie bluzek na program Bawełna, to fakt, cos się pokurczyło, dlatego do ciuchów używa się np. delikatnych programów albo pod kątem tkaniny (np. mieszane, syntetyczne). Mamy model ze stojaczkiem w srodku i mogę tam sobie wysuszyć buty albo sukienke z krysztalkami, coby nie obracala się w bebnie.

Jeansy wszystkie super się susza. Poduszki do spania uprane i wysuszone w pół dnia Bluzki moje przeżywaja to bez szwanku. Koszulki męża z nadrukami różnego rodzaju nie niszczą się. Jedyne co to właśnie koszulki z pepco sie pokurczyły troszke, ale to taniocha była z 10 czy 15 zl za sztuke, to wiadomo, że slabsza jakość i dlatego tak na suszenie zareagowały. Kiedyś te suszarki bardziej niszczyly ubrania, teraz prawie wszystkie suszarki maja juz pompy ciepła, czy jakoś tak i mniej szkodza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 17:13   #4318
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Ok to już na pewno będę patrzeć na osobną suszarkę z pompą ciepła. No i ta szafa to też mus, tylko żeby tż jeszcze czas znalazł na skręcanie jej. Robot do sprzątania to może w dalszej przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 19:09   #4319
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

O robot do sprzątania to też cudowny wynalazek. Wcześniej codziennie zamiatałam, bo było widać pyłki na jasnych panelach, teraz robocik ma ustawione godziny i wtedy jeździ i sprząta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-10, 19:46   #4320
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩 cz. 2

Eneajla ale zlozyc szafe to przeciez w 2 godziny nawet niecale mozna my kupowalismy w brw. Ale jeszcze jedna by mi sie przydala,tylko nie mam jej gdzie postawić 🙈

Na robota nie mam tez za bardzo waeunkow,ale zaluje ze nie kupilam odkurzacza stojącego, na raczce,bo po slubie w sumie co chwile odkurzacz w ruchu i tak stoi podłączony na korytarzu.

A przescieradlo 120x60 bedzie pasowac na taki typowy materac dzieciecy? Bo na swoj 160x200 kupuje wieksze bo i takich samtch wymiarach jest za male;/
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-20 07:34:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.