Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-19, 19:15   #4291
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Jak to jest w diecie? Liczy się tylko deficyt dobowy? Chodzi mi o to, że kilka dni jadłam mniej niż granica mojego deficytu, ale wczoraj zjadłam napewno więcej niż mam wyliczone na cały dzień. Zburzyłam sobie dietę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:39   #4292
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jak to jest w diecie? Liczy się tylko deficyt dobowy? Chodzi mi o to, że kilka dni jadłam mniej niż granica mojego deficytu, ale wczoraj zjadłam napewno więcej niż mam wyliczone na cały dzień. Zburzyłam sobie dietę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zburzyłaś.
Ciężko powiedzieć w jakich przedziałach powinno się liczyć deficyt. Przyjmuje się dobowo, bo tak jest wygodnie, ale często czytam o tym, że ważny jest deficyt w dłuższym okresie, np. tygodniowym czy jeszcze dłuższym.
Zakładając, że dla równego rachunku mam zapotrzebowanie 2000 kcal, to jeśli 6 dni zjem 1500 kcal, a 1 dnia 2500 kcal, to w ciągu tygodnia i tak wyjdę na deficycie (11500 kcal zjedzone przy zapotrzebowaniu 14000 kcal na tydzień)

Oczywiście nie ma mowy o deficycie, jeśli by to było 6 dni po 1700 kcal + 1 dzień 4000 kcal

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-05-19 o 20:40
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:47   #4293
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dwa miesiące temu byłam u dietetyka, ważyłam po południu, w jakimś tam dniu cyklu 74.2 kg. Miesiąc temu bez ważenia się zaczęłam dietę (bez ćwiczeń) kierując się tylko deficytem. Po miesiącu waga pokazała 70.8 kg. Czyli prawie 3.5 kg mniej. I zastanawiam się czy może waga źle między, albo to wahania związanie z okresem, może wcale nie chudnę... Bo ważyłam się na innych wagach, na siłowni u dietetyka itp teraz mam już swoją. Chodzi mi o to, że 3.5 kg widzę na wadze ale nie czuje żeby ubrania były choć trochę luźniejsze. Mam zdjęcia sprzed miesiąca i teraz i sama też nie umiem stwierdzić czy widać różnicę. Zastanawiam się czy może źle coś robię, czy różnicy na ciuchach może nie być żadnej a na wadze tak? Nie mierze się, nie umiem, zmierze się 10 razy w tym samym miejscu i mam 10 różnych wyników. Jeśli za dużo oczekuje po miesiącu to też będę wdzięczna za taką informację.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Jeśli bardzo zatrzymujesz wodę na okres, to całkiem możliwe


Najlepiej ważyć się o tej samej porze, w podobnych ciuchach, np. rano w samej bieliźnie. Tak samo z mierzeniem, miarka krawiecka i do roboty. Nie powinnaś mieć dużych rozbieżności, czym się mierzysz? Jeśli masz problem, to może poproś kogoś o pomoc przy pierwszych pomiarach
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:48   #4294
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dwa miesiące temu byłam u dietetyka, ważyłam po południu, w jakimś tam dniu cyklu 74.2 kg. Miesiąc temu bez ważenia się zaczęłam dietę (bez ćwiczeń) kierując się tylko deficytem. Po miesiącu waga pokazała 70.8 kg. Czyli prawie 3.5 kg mniej. I zastanawiam się czy może waga źle między, albo to wahania związanie z okresem, może wcale nie chudnę... Bo ważyłam się na innych wagach, na siłowni u dietetyka itp teraz mam już swoją. Chodzi mi o to, że 3.5 kg widzę na wadze ale nie czuje żeby ubrania były choć trochę luźniejsze. Mam zdjęcia sprzed miesiąca i teraz i sama też nie umiem stwierdzić czy widać różnicę. Zastanawiam się czy może źle coś robię, czy różnicy na ciuchach może nie być żadnej a na wadze tak? Nie mierze się, nie umiem, zmierze się 10 razy w tym samym miejscu i mam 10 różnych wyników. Jeśli za dużo oczekuje po miesiącu to też będę wdzięczna za taką informację.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
powinnaś ważyć się rano, na czczo.
co Ci ten dietetyk ustalił? z jaką 'prędkością' powinnaś chudnąć? 0,5 kg w tydzień? jakoś inaczej?

3,5 kg to wcale nie tak dużo, żebyś to nagle miała zaobserwować po ubraniach. dzień cyklu też ma znaczenie. u niektórych woda się zatrzymuje w organizmie i jest się takim opuchniętym w czasie owulacji, czy przed okresem. różnie to bywa.

spróbuj ustalić jeden dzień w tygodniu - i ważyć się i te wyniki porównywać. ale tak jak powiedziałam rano, na czczo. najlepiej nago czy ewentualnie w bieliźnie.
po południu waga jest totalnie nieadekwatna. mogłaś dopiero co zjeść wielki obiad i ważyć już kg więcej. itd.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 21:21   #4295
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mam na myśli, że jak sobie zamówię ubranie w niby moim rozmiarze, to przyjdzie takie duże, że sobie będę mogła nim pół osiedla obdzielić czyli w sumie to co napisałaś. dzięki

ciekawi mnie czy coś się w tej kwestii zmieniło ostatnio (w sumie to mam nieśmiało nadzieję, bo mi się sukienka spodobała )
Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mają strasznie duża rozmiarowkę, w ciemno trzeba brać rozmiar mniejsze.
Nie wszystko ma zawyżone rozmiary, można się przejechać na takiej radzie. Najlepiej czytać komentarze klientów, zwykle piszą czy rozmiar jest zawyżony czy nie. Mnie się zdarzyło i kupić namiot i kupić za małe, a cały czas ten sam rozmiar.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 22:44   #4296
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
W mojej suszarce, żeby rzeczy były w 100% suche, to muszę włączyć tryb "extra do szafy", bo samo "do szafy" to są właśnie takie lekko wilgotne.
W mojej suszarce tryb "do szafy" też zostawia rzeczy lekko wilgotne. Jeśli chce mieć całkowicie suche, to nastawiam na inny program: mix, syntetyki extra suche, bawełna extra sucha itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 22:55   #4297
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 23:29   #4298
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Na apce ja wchodzę tak ze :
- klikam na swój profil
- zobacz swoje informacje -> tuż pod statusem związku jest taki baner
- i potem na dole są polubienia oraz obserwowane

I tak mam w sekcji obserwowane - różne profile które obserwuje :p
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję, polubienia faktycznie tam mam zaczynam wierzyć że we wczorajszym zaaferowani tylko wyobraziłam obie że kliknelam te salony...ehh Musi tak być bo wszystkie Wasze instrukcje kierują mnie dobrze ale mam po prostu pusto (ja praktycznie nie używam FB)

Blogi modowe
Kojarzycie blog Joanny Glogazy?
Szukam jakiegoś inspirującego bloga modowego (ewentualnie Instagrama - nie używam ale moge zacząć) że stylizacjami podobnymi do stylu Joanny.
Chodzi mi o proste stylizacje codzienne bez żadnych ekstrawagancji, przedstawione na jakiejś "zwyczajnej" kobiecie, niekoniecznie z profesjonalnymi sesjami itp.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2020-05-19 o 23:33
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 00:23   #4299
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie zburzyłaś.
Ciężko powiedzieć w jakich przedziałach powinno się liczyć deficyt. Przyjmuje się dobowo, bo tak jest wygodnie, ale często czytam o tym, że ważny jest deficyt w dłuższym okresie, np. tygodniowym czy jeszcze dłuższym.
Zakładając, że dla równego rachunku mam zapotrzebowanie 2000 kcal, to jeśli 6 dni zjem 1500 kcal, a 1 dnia 2500 kcal, to w ciągu tygodnia i tak wyjdę na deficycie (11500 kcal zjedzone przy zapotrzebowaniu 14000 kcal na tydzień)

Oczywiście nie ma mowy o deficycie, jeśli by to było 6 dni po 1700 kcal + 1 dzień 4000 kcal
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
W mojej suszarce tryb "do szafy" też zostawia rzeczy lekko wilgotne. Jeśli chce mieć całkowicie suche, to nastawiam na inny program: mix, syntetyki extra suche, bawełna extra sucha itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba mam jakąś biedę, bo nie mam takich opcji tzn mam syntetyki, bawełnę itd, ale bez opcji ekstra suche. Fakt, że jak piorę syntetyki są suche. Najgorzej bawełna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 01:29   #4300
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mogę przepis na ten rum?
Aj, to było w knajpie, sama nie próbowałam robić. Ale jak wpisałam 'grzany rum z masłem' w google to wyskoczył mi jakiś przepis z płatkami CiniMinis jako dekoracja
https://koktajl.tv/hot-buttered-rum-...ami-cini-minis
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gorzkimi łzami.

No jem na przykład zwinięty plaster sera, szynki i w środku wsadzonego pomidora, owjjam to sałatą i mam kanapkę.

Jak owinę sałatę, kurczaka, jakiś sos i ser to mam tortille.

Jem dużo leczo i tego typu warzywno-mięsnych brej.
A to nie, to już ten substytut niestety jest w użyciu u mnie. Czyli nie ma nadziei, jak żyć

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Blogi modowe
Kojarzycie blog Joanny Glogazy?
Szukam jakiegoś inspirującego bloga modowego (ewentualnie Instagrama - nie używam ale moge zacząć) że stylizacjami podobnymi do stylu Joanny.
Chodzi mi o proste stylizacje codzienne bez żadnych ekstrawagancji, przedstawione na jakiejś "zwyczajnej" kobiecie, niekoniecznie z profesjonalnymi sesjami itp.
Nie stricte modowy, taki bardziej życiowy - ale blog Sary Miss Ferreira jest jedynym, jaki śledzę (chociaż bardziej wycinki na fb). Piękna, acz zwyczajna kobieta, a że polonistka, to i pisze bardzo fajnie
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 06:46   #4301
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Czy jest tu jakaś kadrowa z doświadczeniem, lub osoba znająca się na prawie pracy?

Pilnie potrzebuje porady w sprawie umowy o pracę.
Jak ktoś chciałby mi pomóc, to proszę o PW, będę bardzo wdzięczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 08:11   #4302
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
A to nie, to już ten substytut niestety jest w użyciu u mnie. Czyli nie ma nadziei, jak żyć
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 08:46   #4303
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]

Każda zmywalna pewnie pokryje, ale dosłownie na chwilę i hmm tak "nie do końca", tzn. siwki będą jaśniejsze od reszty włosów.
Jeszcze też zależy, jakiego koloru są Twoje siwki. Białe pokryjesz łatwiej niż takie szare.
No i zmywalna farba z siwków wypłucze się dużo szybciej niż z pozostałych włosów.
Więc generalnie to tak, szukasz czegoś, co nie istnieje

Jest jeszcze henna, ale ona tylko podkreśli siwki, bo wyjdą bardziej czerwone/pomarańczowe niż pozostałe.

Może wybierz się do dobrego fryzjera i poproś o farbowanie na Twój naturalny kolor, jeśli boisz się zmiany?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 08:54   #4304
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Kupiłam kapsułki do prania Ariel all in 1 pods Mountain spring, zaczęłam teraz czytać w internecie, że akurat te są do białego... Na opakowaniu nic takiego nie było. Mogę je normalnie używać do kolorowych i całej reszty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!

Edytowane przez rebeccaa
Czas edycji: 2020-05-20 o 08:55
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 08:54   #4305
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]
Loreal Casting
przy codziennym myciu kolor utrzyma się do 3 tygodni, miesiąc.
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Każda zmywalna pewnie pokryje, ale dosłownie na chwilę i hmm tak "nie do końca", tzn. siwki będą jaśniejsze od reszty włosów.
Jeszcze też zależy, jakiego koloru są Twoje siwki. Białe pokryjesz łatwiej niż takie szare.
No i zmywalna farba z siwków wypłucze się dużo szybciej niż z pozostałych włosów.
Więc generalnie to tak, szukasz czegoś, co nie istnieje

Jest jeszcze henna, ale ona tylko podkreśli siwki, bo wyjdą bardziej czerwone/pomarańczowe niż pozostałe.

Może wybierz się do dobrego fryzjera i poproś o farbowanie na Twój naturalny kolor, jeśli boisz się zmiany?
Nie zupełnie, zależy od koloru naturalnego włosów. Henna kryje i tak do kilku dni po nałożeniu odrosty ( siwe włosy ) są na początku pomarańczowe, po kilku dniach stapiają się z resztą włosów. Mam naturalnie kasztanowe włosy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 08:58   #4306
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]Marion z natury ,są trzy saszetki które mieszasz ze sobą z numerkami , ładnie pachnie , nie czuc amoniaku bo pewnie go nie ma ,włosy są jak po odzywce przyjemne , normalne kolory też mają (ja brałam taki różowy fiolet ) , siwe na grzywce mi pokryły i nie wylazły na wierzch po myciach .

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Kupiłam kapsułki do prania Ariel all in 1 pods Mountain spring, zaczęłam teraz czytać w internecie, że akurat te są do białego... Na opakowaniu nic takiego nie było. Mogę je normalnie używać do kolorowych i całej reszty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak nie mają wybielacza w składzie to można
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:01   #4307
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Loreal Casting
przy codziennym myciu kolor utrzyma się do 3 tygodni, miesiąc.


Nie zupełnie, zależy od koloru naturalnego włosów. Henna kryje i tak do kilku dni po nałożeniu odrosty ( siwe włosy ) są na początku pomarańczowe, po kilku dniach stapiają się z resztą włosów. Mam naturalnie kasztanowe włosy.
Loreal Casting nie schodzi On jedynie płowieje dość szybko, przez co można odnieść takie wrażenie.
Ale Loreal Casting ma utleniacz (niski %, ale ma), a wszytko, co ma utleniacz zmienia na stałe kolor włosa, bo wybija jego naturalny barwnik.

Jeśli z natury masz kasztanowe włosy, może to się tak u Ciebie nie rzucać w oczy.
Ale jak ktoś ma chłodny odcień blondu lub brązu, to z pewnością mu się on ociepli po "wymyciu" takiej farby.

Całkowicie zejść mogą tylko szamponetki i tonery - czyli to, co nie ma utleniacza.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:05   #4308
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:16   #4309
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Loreal Casting

przy codziennym myciu kolor utrzyma się do 3 tygodni, miesiąc.





Nie zupełnie, zależy od koloru naturalnego włosów. Henna kryje i tak do kilku dni po nałożeniu odrosty ( siwe włosy ) są na początku pomarańczowe, po kilku dniach stapiają się z resztą włosów. Mam naturalnie kasztanowe włosy.

Już można ogłupiać bo o tej farbie myślałam ale czytałam opinie ze do końca to się nie zmywa wiec nie wiem czy sobie nie zrobiłabym kuku


Henna chyba odpada chyba bo mam jasny brąz naturalny i chciałabym miec kolor blisko do tego co mam naturalnie jednak.

Fryzjer odpada bo jest zamknięty i tak, ale myślałam ze skoro jestem w domu to mogłabym zaryzykować sama
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 09:25   #4310
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87864322]Już można ogłupiać bo o tej farbie myślałam ale czytałam opinie ze do końca to się nie zmywa wiec nie wiem czy sobie nie zrobiłabym kuku


Henna chyba odpada chyba bo mam jasny brąz naturalny i chciałabym miec kolor blisko do tego co mam naturalnie jednak.

Fryzjer odpada bo jest zamknięty i tak, ale myślałam ze skoro jestem w domu to mogłabym zaryzykować sama [/QUOTE]

Fryzjerzy są przecież otwarci od tego poniedziałku (18.05)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:29   #4311
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Fryzjerzy są przecież otwarci od tego poniedziałku (18.05)


Nie u mnie - mieszkam w UK
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:38   #4312
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87864393]Nie u mnie - mieszkam w UK[/QUOTE]

Rozumiem.

Hmm, no więc w takim razie nie wiem, czy bym na Twoim miejscu sama próbowała. Jesli kiedyś farbowałaś, to może. Jeśli nigdy, to pewnie bym nie robiła nic sama.
Farby drogeryjne często wychodzą trochę ciemniejsze niż sugerują opisy i zdjęcia, więc łatwo możesz skończyć ze zbyt ciemnym kolorem.

Ale szamponetki możesz zawsze spóbować. Chociaż jak dla mnie to ich efekt jest średnio zadowalający pod kątem krycia. One fajnie odświeżają kolor na już farbowanych włosach, ale przy farbowaniu naturalnych ja nie jestem zadowolona.
Ich plusem jest to, że na pewno się zmyją.
Przy czym mówię tu o tych szamponetkach do 6-8 myć. Szampony koloryzujące do 20-30 myć już nie są w pełni zmywalne.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 09:44   #4313
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Rozumiem.



Hmm, no więc w takim razie nie wiem, czy bym na Twoim miejscu sama próbowała. Jesli kiedyś farbowałaś, to może. Jeśli nigdy, to pewnie bym nie robiła nic sama.

Farby drogeryjne często wychodzą trochę ciemniejsze niż sugerują opisy i zdjęcia, więc łatwo możesz skończyć ze zbyt ciemnym kolorem.



Ale szamponetki możesz zawsze spóbować. Chociaż jak dla mnie to ich efekt jest średnio zadowalający pod kątem krycia. One fajnie odświeżają kolor na już farbowanych włosach, ale przy farbowaniu naturalnych ja nie jestem zadowolona.

Ich plusem jest to, że na pewno się zmyją.

Przy czym mówię tu o tych szamponetkach do 6-8 myć. Szampony koloryzujące do 20-30 myć już nie są w pełni zmywalne.


Dzięki za opinie
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 11:20   #4314
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]


Mam ten sam problem i nic nie znalazłam robię maski z olejem kokosowym i cytryna , biorę biotynę i jedyny efekt jaki osiągnęłam to efekt placebo nie chce farbować włosów uwielbiam swój kolor no i wizja odrostów i chodzenia co miesiąc do fryzjera mnie odstrasza jakoś nie mogę się przełamać , słyszałam tez ze jest opcja odsiwiania u fryzjera ktoś testował ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 11:22   #4315
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Szukam Aplikacji do obróbki zdjęć - konkretnie zależy mi na opcji rozmycia zdjęcia w konkretnym miejscu (manualnie). Ktos coś poleci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 12:07   #4316
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Szukam Aplikacji do obróbki zdjęć - konkretnie zależy mi na opcji rozmycia zdjęcia w konkretnym miejscu (manualnie). Ktos coś poleci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krita
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 13:50   #4317
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:

Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]
A jakieś takie semi-permanent tonery? W tych afrykańskich sklepach jest marka Adore, ja farbowałam blond na róż i fiolet tylko, ale tak na spróbowanie może warto (jak już otworzą te sklepy, bo ceny na ebay poszły w górę o 100%, lol). Wytrzyma z tydzień czy dwa. Albo Crazy Color, na mojej współlokatorce niebieski trzyma się pięknie i dość długo, chociaż wypłukuje równomiernie. Za to z ciemnych włosów złazi w przeciągu kilku dni
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 13:56   #4318
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;87863668]Farby do wlosow:




Czy istnieje jakas farba ktora pokrylaby pierwsze siwe wlosy ale nie byla permanentna? Szukam chyba czegos co nie istnieje - czyli w razie jesli kolor bedzie nie dobrany to sie calkowicie zmyje po miesiacu [/QUOTE]Lepiej nie probuj sama, bo moze byc kuku moze kup sobie ten spray, ktory kryje odrost - root touch up.

Sent from my SM-G960F using Wizaz Forum mobile app
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 13:59   #4319
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
A jakieś takie semi-permanent tonery? W tych afrykańskich sklepach jest marka Adore, ja farbowałam blond na róż i fiolet tylko, ale tak na spróbowanie może warto (jak już otworzą te sklepy, bo ceny na ebay poszły w górę o 100%, lol). Wytrzyma z tydzień czy dwa. Albo Crazy Color, na mojej współlokatorce niebieski trzyma się pięknie i dość długo, chociaż wypłukuje równomiernie. Za to z ciemnych włosów złazi w przeciągu kilku dni
Generalnie problem z siwymi jest taki, że gorzej chwytają kolory niż nie-siwe.
Ja mam sporo pojedynczych siwków - tak co ok 1 cm widać jakiś siwy włosek na mojej głowie - i tonery je chwytają na inny kolor niż moje pozostałe włosy. I szybciej z tych siwków się toner spłukuje, właściwie to po 2-3 myciach już go nie ma.

Niestety siwe nie są tak łatwe do farbowania jakby się mogło wydawać z uwagi na ich jasny kolor.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 14:21   #4320
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.54.

Na siwe włosy trzeba zrobić najpierw pigmentację.

Czyli nałożyć naturę czyli numerek z 0 po kropce np. 6.0 a dopiero później docelowy kolor np 6.XX

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-29 07:50:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.