Mamy Marzec 2020 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 12:16   #4321
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
My mamy dziś skończony 32t i kruszynka waży lekko ponad 2kg. Ale jej wiercenie i ciężar są brutalne dla mamy. Dziś już z bezradności płakałam pół nocy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Jeju to ja juz prawie placze a co bedzie pozniej .... strasznie mi ciazy od kiedy jest glowka w dol. Czuje sie jakby mi ktos odwaznik powiesil miedzy nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 12:50   #4322
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

To maleńkie dzieciaczki
U mnie wizyta za półtorej tygodnia i ciekawe ile przez miesiąc nadrobi
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:18   #4323
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja dodaje płyn do płukania bo też sztywne te ubranka jakieś były. Też mam wizytę 13.01 jestem ciekawa ile młody już waży ja wg od 2 miesięcy nie przybieram na wadze :/ dziwi mnie to trochę ale na szczęście z maluszkiem wszystko dobrze. Mi się tak wierci że czasami mam już dość. I oczywiście bardzo lubi kręcić się jak ja idę spać. Taki mały terrorysta
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:44   #4324
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie to samo. Waga praktycznie w miejscu a wieczorem taka impreza, że ledwo się da leżeć
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 13:45   #4325
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Moje tez byly po praniu takie sztywne początkowo, a dodawałam płynu do płukania. Przeciagnij zelazkiem to zmiękną

My wczoraj zamowilismy suszarkę do ubrań. To chyba będzie najdroższy wydatek z "okolodzieciowych"
Ale moze sie okazac najlepszym zakupem, ja uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:05   #4326
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

/byo?rid=73630]aplikacji Forum Wizaz[/URL][/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Też nie chciałam dawać płynu do płukania, ale przez to, że mamy bardzo twardą wodę chyba muszę widzę po naszych ciuchach jakie są sztywne i nieprzyjemne, szkoda mi fundować coś takiego dziecku. Dzisiaj puszczam pierwsze pranie i zobaczę czy płyn cokolwiek daje, czy dopiero żelazko z parą je trochę zmiękczy.
Dziewczyny, do płukania dziecięcych ciuszków zamiast płynu możecie dodawać octu, tkaniny będą miękkie Można też dodać kropelkę czystego olejku np. migdałowego dla zapachu.
http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79...przyjemne.html

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Ale moze sie okazac najlepszym zakupem, ja uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kusicie tymi suszarkami Też rozważam zakup ale z racji gabarytowych myślę jednak o pralko-suszarce a to już spory wydatek Czekam więc aż nasza pralka padnie co będę mieć motywację na zakup (a pewnie długo nie pochodzi bo ma już 10 lat choć kto wie... )
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:17   #4327
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja mam też pralkę chyba 10 letnia (nikt nie pamięta kiedy była kupowana) ale wróżę jej jeszcze parę lat życia. My się zdecydowaliśmy jednak na dwa osobne urządzenia bo po 1. zmieszcze w łazience jedno na drugim (jak tylko mi przerobia szafki, zresztą wzięliśmy wersję Slim, zeby jednak trochę miejsca oszczędzić) a po 2. czytałam trochę i jednak podobno wydajniejsze i sprawniejsze są osobne urządzenia. No i w razie awarii łatwiej naprawić.
W ogóle z kim bym nie gadała poleca suszarkę. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale wróżę jej intensywna prace i mam nadzieję, że pomoże trochę okiełznać problem psich klakow wszechobecnych na wszystkim
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 14:18   #4328
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
/byo?rid=73630]aplikacji Forum Wizaz[/URL]


Dziewczyny, do płukania dziecięcych ciuszków zamiast płynu możecie dodawać octu, tkaniny będą miękkie Można też dodać kropelkę czystego olejku np. migdałowego dla zapachu.
http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79...przyjemne.html



Kusicie tymi suszarkami Też rozważam zakup ale z racji gabarytowych myślę jednak o pralko-suszarce a to już spory wydatek Czekam więc aż nasza pralka padnie co będę mieć motywację na zakup (a pewnie długo nie pochodzi bo ma już 10 lat choć kto wie... )[/QUOTE]




Ja tez czekam az mi padnie pralka bo rowniez w planach mam pralko suszarke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 14:35   #4329
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Czekałam aż moja pralka padnie od 2015r. Porzuciłam już ta "nadzieje"
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:21   #4330
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzięki za rady. Zobaczymy jak będzie po prasowania. Bo nasze ubrania normalne sa po praniu a teraz po tym proszku lovella tak mnie to zaskoczyło.

Koleżanka pożyczyła mi jeszcze kombinezon 56 ☺ bo mój z HM 62 jest ogromny i nie wiedziałam w czym ją zabrać ze szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 15:31   #4331
Agnimay
Raczkowanie
 
Avatar Agnimay
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 287
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej!

Paula54 - witam po lepszej stronie życia (z suszarką ) Szczególnie przy praniach dziecięcych ciuszków!

Ja usg dopiero mam za 2 tygodnie, już za nią tęsknię wizyty u zwykłego lekarza mam co 2 tyg teraz a niedługo będą co tydzień, ale tam tylko dopplerem słuchają serduszka. Usg miałam ostatnio 9 grudnia
__________________
Agnimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 16:31   #4332
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
/byo?rid=73630]aplikacji Forum Wizaz[/URL]


Dziewczyny, do płukania dziecięcych ciuszków zamiast płynu możecie dodawać octu, tkaniny będą miękkie Można też dodać kropelkę czystego olejku np. migdałowego dla zapachu.
http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79...przyjemne.html



[/QUOTE]
Zastanawiałam się nad octem, ale czytałam, że nie wpływa dobrze na części gumowe pralki.
Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dzięki za rady. Zobaczymy jak będzie po prasowania. Bo nasze ubrania normalne sa po praniu a teraz po tym proszku lovella tak mnie to zaskoczyło.

Koleżanka pożyczyła mi jeszcze kombinezon 56 ☺ bo mój z HM 62 jest ogromny i nie wiedziałam w czym ją zabrać ze szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie wiem w czym zabiorę małego ze szpitala. Mam kombinezon 62 z 5.10.15 i jest ogromny, kupiłam jeszcze w Pepco misiowy 56 ale jest bez podszewki, ale może jak założę pod niego ze dwie warstwy i w razie potrzeby przykryję kocykiem to będzie ok.
Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej!

Paula54 - witam po lepszej stronie życia (z suszarką ) Szczególnie przy praniach dziecięcych ciuszków!

Ja usg dopiero mam za 2 tygodnie, już za nią tęsknię wizyty u zwykłego lekarza mam co 2 tyg teraz a niedługo będą co tydzień, ale tam tylko dopplerem słuchają serduszka. Usg miałam ostatnio 9 grudnia
Zazdroszczę Wam tych USG Ja mam wizytę za 3 tygodnie, potem kolejną za 2, a do kolejnej nie wiem czy już doczekam według mojego planu opieki nie przysługuje mi już USG, ale chyba i tak pójdę gdzieś zrobić, bo ostatnie miałam 23.12, termin porodu na 29.02 i chyba mimo wszystko wolałabym wiedzieć jakiej mniej więcej wagi się spodziewać i co tam słychać przed porodem u małego.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 17:12   #4333
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja mam też pralkę chyba 10 letnia (nikt nie pamięta kiedy była kupowana) ale wróżę jej jeszcze parę lat życia. My się zdecydowaliśmy jednak na dwa osobne urządzenia bo po 1. zmieszcze w łazience jedno na drugim (jak tylko mi przerobia szafki, zresztą wzięliśmy wersję Slim, zeby jednak trochę miejsca oszczędzić) a po 2. czytałam trochę i jednak podobno wydajniejsze i sprawniejsze są osobne urządzenia. No i w razie awarii łatwiej naprawić.
W ogóle z kim bym nie gadała poleca suszarkę. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale wróżę jej intensywna prace i mam nadzieję, że pomoże trochę okiełznać problem psich klakow wszechobecnych na wszystkim
Klaki psie ogarnia super, mozna by poduszki wypychac tym co sie zbiera w suszarce po suszeniu w przegrodce na klaczki hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 19:04   #4334
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamy Marzec 2020

My po, Mała waży 1700g, dla mnie to dużo, a lekarz mówił, że to średnia waga na ten tydzień, i że jak najbardziej w normie, a mamy dzisiaj 29+5 no ale najważniejsze, zdrowa i wesoła no i ułożyla się już główka w dół
A no i dowiedziałam się dzisiaj od szwagierki skąd pobiera się wymaz do GBS...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 19:21   #4335
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
My po, Mała waży 1700g, dla mnie to dużo, a lekarz mówił, że to średnia waga na ten tydzień, i że jak najbardziej w normie, a mamy dzisiaj 29+5 no ale najważniejsze, zdrowa i wesoła no i ułożyla się już główka w dół
A no i dowiedziałam się dzisiaj od szwagierki skąd pobiera się wymaz do GBS...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Spokojnie poród wszystko zweryfikuje
Między innymi z pupy
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 20:31   #4336
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja również dziś miałam wizytę. Wszystko dobrze mała dama waży już ponad 2 kg
Wczoraj kupiłam materiał na pościel do łóżeczka we flamingi Babcia będzie szyć, już się nie mogę doczekać jak będzie wyglądać choć na początek i tak będzie tylko rożek, ale chcę mieć wszystko gotowe.
Dziewczyny które macie planowaną cc znacie już termin? Ile wcześniej wasi lekarze planują cięcie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 20:34   #4337
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Dzięki za rady. Zobaczymy jak będzie po prasowania. Bo nasze ubrania normalne sa po praniu a teraz po tym proszku lovella tak mnie to zaskoczyło.

Koleżanka pożyczyła mi jeszcze kombinezon 56 bo mój z HM 62 jest ogromny i nie wiedziałam w czym ją zabrać ze szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się zastanawiam nad czyms na wyjscie. Co prawda ze szpitala do auta niedaleko a potem już mamy garaż w budynku, ale jednak... Mam śpiworek do fotelika i misiowy kombi. Mam nadzieję, że wystarczy. Bo taki cieplejszy kombinezon mam dopiero 62 i też mi się wydaje taaki wielgachny


Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Hej!

Paula54 - witam po lepszej stronie życia (z suszarką ) Szczególnie przy praniach dziecięcych ciuszków!

Ja usg dopiero mam za 2 tygodnie, już za nią tęsknię wizyty u zwykłego lekarza mam co 2 tyg teraz a niedługo będą co tydzień, ale tam tylko dopplerem słuchają serduszka. Usg miałam ostatnio 9 grudnia
Mam nadzieję, że się pokochamy z suszarka

U mnie też na wizycie tylko serduszko normalnie. Czasem tak sobie myślę, że fajnie jak lekarz coś jeszcze posprawdza regularnie.


Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad octem, ale czytałam, że nie wpływa dobrze na części gumowe pralki.

Też nie wiem w czym zabiorę małego ze szpitala. Mam kombinezon 62 z 5.10.15 i jest ogromny, kupiłam jeszcze w Pepco misiowy 56 ale jest bez podszewki, ale może jak założę pod niego ze dwie warstwy i w razie potrzeby przykryję kocykiem to będzie ok.


Zazdroszczę Wam tych USG Ja mam wizytę za 3 tygodnie, potem kolejną za 2, a do kolejnej nie wiem czy już doczekam według mojego planu opieki nie przysługuje mi już USG, ale chyba i tak pójdę gdzieś zrobić, bo ostatnie miałam 23.12, termin porodu na 29.02 i chyba mimo wszystko wolałabym wiedzieć jakiej mniej więcej wagi się spodziewać i co tam słychać przed porodem u małego.
Myślę, że ta kropla raz na jakiś czas nie zaszkodzi uszczelkom.

Na usg chodzę prywatnie, ale to zrobiłam tylko te 3 co się standardowo robi. Mam szczęście, bo mamy pakiet w medicoverze to sobie chodzę na dodatkowe, tyle, że tam to jest szybko szybko i w sumie tylko to co najważniejsze. Np. Na polowkowym prywatnie prawie godzinę byłam w gabinecie a na medicover 10 minut. Plus jest tylko taki, że mogę tak ogólnie zobaczyć np. Teraz czy się młody obrócił. Bo na jakieś bardziej szczegółowe badania nie liczę (ostatnio mi gość w opisie napisał, że pomiary są niedokładne ze względu na znaczna nadwagę pacjentki... nigdy nie miałam bmi w normie a co dopiero w nadwadze )


Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Klaki psie ogarnia super, mozna by poduszki wypychac tym co sie zbiera w suszarce po suszeniu w przegrodce na klaczki hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze wiedzieć. U mnie 30 kilo potwora, klaki wszędzie... smiejemy sie, ze mozna po paru dniach nieodkurzania ulepic drugiego psa



Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
A no i dowiedziałam się dzisiaj od szwagierki skąd pobiera się wymaz do GBS...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fizjologia... wszystkie nas to czeka
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 20:50   #4338
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

Czy Wy też jesteście opuchnięte w kroczu? Przed momentem wyczulam to pod prysznicem i teraz spoglądam z pomocą lusterka ... masakra. Jeszcze dwa dni temu wygladalam normalnie

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-08, 21:36   #4339
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

Marzena KS ja nie jestem opuchnieta tylko boli mnie od jakiegos czasu spojenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 21:40   #4340
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mnie też pobolewa spojenie lonowe szczególnie jak leżę albo chodzę. Ale nie widziałam, żebym jakoś szczególnie spuchla
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 02:26   #4341
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Jeju to ja juz prawie placze a co bedzie pozniej .... strasznie mi ciazy od kiedy jest glowka w dol. Czuje sie jakby mi ktos odwaznik powiesil miedzy nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anusia, ja mam tak samo. Czuję się jakbym nosiła z przodu piłkę lekarską... I okropnie mi się oddycha. Czasem mi się wydaje, że aż nie mogę złapać oddechu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 07:47   #4342
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad octem, ale czytałam, że nie wpływa dobrze na części gumowe pralki.
Hmm, przyznam, że pierwsze słyszę. Wiem, że ocet odpada w przypadku pralek z porcelanowym mechanizmem ale w zwykłych wręcz zaleca się aby (zamiast Calgonu) raz na jakiś czas puścić pustą pralkę na 90' ze szklanką octu by przeczyścić układ, odkazić i zlikwidować nieprzyjemne zapachy:
https://dziendobry.tvn.pl/a/czyszcze...akie-proporcje
Stosuję tę metodę od lat i moja pralka już 10 rok trzyma się świetnie A mam twardą wodę i nigdy nie posmakowała Calgonu (tylko ocet). W poprzedniej ciąży dziewczyny na wątku namiętnie płukały dziecięce ciuszki w occie z kroplą olejku. Ale to było 4 lata temu, może to jakieś nowe badania.

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Czy Wy też jesteście opuchnięte w kroczu? Przed momentem wyczulam to pod prysznicem i teraz spoglądam z pomocą lusterka ... masakra. Jeszcze dwa dni temu wygladalam normalnie

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Tak Nie wiem czemu ale najbardziej po prysznicu.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Anusia, ja mam tak samo. Czuję się jakbym nosiła z przodu piłkę lekarską... I okropnie mi się oddycha. Czasem mi się wydaje, że aż nie mogę złapać oddechu.
Mam podobnie. W dodatku junior strasznie nie lubi jak siedzę na krześle, od razu się rozpycha wbijając mi odnóża w żebra , pęcherz i muszę siedzieć taka rozwalona na półleżąco Nie wyobrażam sobie jak miałabym na tym etapie nadal siedzieć i pracować za biurkiem jak ledwo jestem w stanie zjeść obiad W poprzedniej ciąży tak nie miałam.
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 08:51   #4343
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry
Mój chyba w końcu się przekręcil,wczoraj czułam tam nisko,bo dostał czkwaki
Dzisiaj przyjdą mi koszule do karmienia, mam nadzieję, że będą dobre na mnie.

Powoli myślę o wyprawce do szpitala. Ile podkładów poporodowych mniej więcej? Zastanawiałyście się ile czego brać?
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:03   #4344
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Mój chyba w końcu się przekręcil,wczoraj czułam tam nisko,bo dostał czkwaki
Dzisiaj przyjdą mi koszule do karmienia, mam nadzieję, że będą dobre na mnie.

Powoli myślę o wyprawce do szpitala. Ile podkładów poporodowych mniej więcej? Zastanawiałyście się ile czego brać?
Mi wystarczyło poprzednio wszystkiego po 1 paczce. Paczka ma 5 podkładów (tak na prawdę ubrudzi się ze dwa, kolejny leży czysty na łóżku już bardziej asekuracyjnie).
Wkładki poporodowe dla mnie też 1 paczka (krwawi się ok. 2 tygodnie ale tak na 3 dzień zmienia się to w taki zwykły "okres" i już w domu wystarczą porządne podpaski). W razie czego tatuś zawsze może dokupić/dowieźć.

Co do koszul to czekam na te od mama ginekolog, zamówiłam w zeszły piątek i coś cisza z zamówieniem... Któraś może też zamawiała i już dostała paczkę, ile czekałyście?
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:16   #4345
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mamaginekolog miała jakiś czas zamknięte i teraz jak wszyscy się rzucili na sklep to mogą być opóźnienia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:24   #4346
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez MarzenaKS Pokaż wiadomość
Mamaginekolog miała jakiś czas zamknięte i teraz jak wszyscy się rzucili na sklep to mogą być opóźnienia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Też tak właśnie podejrzewam. Sama z niecierpliwością czekałam w przerwie świątecznej na otwarcie a tam jeszcze pustki magazynowe, na szczęście były koszule, które upatrzyłam, choć nie wszystko się udało kupić co chciałam
Ale widzę że dosłownie parę minut temu przyszedł mail, że paczka już czeka na kuriera, super
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:32   #4347
marles86
Raczkowanie
 
Avatar marles86
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzien dobry u mnie polozna mowila, ze do porodu poleca zwykly za duzy t shirt meza, bo to I tak bedzie pobrudzone krwia I do wywalenia, a po porodzie jakies wygodne ciuchy, w ogole nie przyszlo mi do glowy zeby cos specjalnie kupowac. Do karmienia mam kilka podkoszulek mysle, ze wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is life na na na na na

Narzeczona od 28.06.2014

14.08.2015

marles86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:42   #4348
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez marles86 Pokaż wiadomość
Dzien dobry u mnie polozna mowila, ze do porodu poleca zwykly za duzy t shirt meza, bo to I tak bedzie pobrudzone krwia I do wywalenia, a po porodzie jakies wygodne ciuchy, w ogole nie przyszlo mi do glowy zeby cos specjalnie kupowac. Do karmienia mam kilka podkoszulek mysle, ze wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też tak mówiły na SR jak byłam w ciąży ze starszakiem. Ale jednak wolałam koszulę, w t-shircie mi było jakoś za kuso. Poza tym planuję je nie tyle na poród co na potem do karmienia
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:42   #4349
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość

Myślę, że ta kropla raz na jakiś czas nie zaszkodzi uszczelkom.

Na usg chodzę prywatnie, ale to zrobiłam tylko te 3 co się standardowo robi. Mam szczęście, bo mamy pakiet w medicoverze to sobie chodzę na dodatkowe, tyle, że tam to jest szybko szybko i w sumie tylko to co najważniejsze. Np. Na polowkowym prywatnie prawie godzinę byłam w gabinecie a na medicover 10 minut. Plus jest tylko taki, że mogę tak ogólnie zobaczyć np. Teraz czy się młody obrócił. Bo na jakieś bardziej szczegółowe badania nie liczę (ostatnio mi gość w opisie napisał, że pomiary są niedokładne ze względu na znaczna nadwagę pacjentki... nigdy nie miałam bmi w normie a co dopiero w nadwadze )


Zakładając konieczność puszczenia prania z rzeczami dziecka codziennie lub co drugi dzień to raczej by byłaby kropla co jakiś czas
Ja mam pakiet w Lux Medzie i tam mi przysługują 4 USG na ciążę, ale i tak robiłam wszystkie najważniejsze w innym miejscu, w Lux Medzie tylko 2 razy robiłam. Moja ginekolog ma w gabinecie USG, za każdym razem jest włączone jak przychodzę na wizytę, ale co z tego, skoro nie go nie wykonuje skierowań na dodatkowe też nie wystawia.
Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Mój chyba w końcu się przekręcil,wczoraj czułam tam nisko,bo dostał czkwaki
Dzisiaj przyjdą mi koszule do karmienia, mam nadzieję, że będą dobre na mnie.

Powoli myślę o wyprawce do szpitala. Ile podkładów poporodowych mniej więcej? Zastanawiałyście się ile czego brać?
Podkładów poporodowych wzięłam dwie paczki, a podkładów higienicznych jedną dużą (chyba 30 sztuk), bo stwierdziłam, że wykorzystam je później też przy dziecku majtki wzięłam dwie paczki po dwie sztuki.
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Hmm, przyznam, że pierwsze słyszę. Wiem, że ocet odpada w przypadku pralek z porcelanowym mechanizmem ale w zwykłych wręcz zaleca się aby (zamiast Calgonu) raz na jakiś czas puścić pustą pralkę na 90' ze szklanką octu by przeczyścić układ, odkazić i zlikwidować nieprzyjemne zapachy:
https://dziendobry.tvn.pl/a/czyszcze...akie-proporcje
Stosuję tę metodę od lat i moja pralka już 10 rok trzyma się świetnie A mam twardą wodę i nigdy nie posmakowała Calgonu (tylko ocet). W poprzedniej ciąży dziewczyny na wątku namiętnie płukały dziecięce ciuszki w occie z kroplą olejku. Ale to było 4 lata temu, może to jakieś nowe badania.


Mam podobnie. W dodatku junior strasznie nie lubi jak siedzę na krześle, od razu się rozpycha wbijając mi odnóża w żebra , pęcherz i muszę siedzieć taka rozwalona na półleżąco Nie wyobrażam sobie jak miałabym na tym etapie nadal siedzieć i pracować za biurkiem jak ledwo jestem w stanie zjeść obiad W poprzedniej ciąży tak nie miałam.
O tym, żeby raz na jakiś czas puścić pralkę z octem żeby wyczyścić to czytałam
Jeśli dziecko źle będzie reagować na płyn do płukania będę wtedy szukać jakiejś alternatywy

Mój też wczoraj miał taki dzień, że jedyna pozycja to półleżąca, bo inaczej czułam jakbym go gniotła, jakoś tak się rozpychał
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-09, 09:44   #4350
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Mój chyba w końcu się przekręcil,wczoraj czułam tam nisko,bo dostał czkwaki
Dzisiaj przyjdą mi koszule do karmienia, mam nadzieję, że będą dobre na mnie.

Powoli myślę o wyprawce do szpitala. Ile podkładów poporodowych mniej więcej? Zastanawiałyście się ile czego brać?
Ja podkladow zuzylam tyle co paczka chyba 10szt po wyjsciu ze szpitala juz przeszlam na podpaski. Te 10 zuzywalam juz na zasadzie byle zuzyc i nie targac tego do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2020-01-09 o 09:46
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.