Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 13:53   #4321
_chouchou
Raczkowanie
 
Avatar _chouchou
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 325
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Obgryzanie paznokci fuuuuujjjjjjj
Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz takie cuda słyszę;P sobie to wiem, że niektórzy obgryzają, ale dziecku???
Widziałam na własne oczy
__________________
35/40
_chouchou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 14:02   #4322
trute
Rozeznanie
 
Avatar trute
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Musze pojęczeć Od dwóch dni czułam koło pępka tak jakbym miała odparzoną od słońca skórę, takie typowe pieczenie po opalaniu (a na słońcu w ogóle prawie nie przebywam). Dziś patrze a koło mojego mega wypukłego pępka jest mnóstwo pierwszych rozstępów. Ciągle na to patrze i nie wierze
__________________

trute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 14:03   #4323
Maadzialenaa
Zadomowienie
 
Avatar Maadzialenaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Nie wiem jak będzie z moim maleństwem, ale ja nigdy nie używałam u siebie obcinaka, tylko nożyczki lub pilniczek. Nastawiam się na nożyczki dla małej, ale może przekonam się do obcinaka. Zobaczę jak będzie wygodniej Chociaż to moje pierwsze dziecko i pierwsze obcinanie pewnie będzie trochę przerażające
Niektórzy obgryzają swoim dzieciom paznokcie, ale ja nie planuję
Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Obgryzanie paznokci fuuuuujjjjjjj
Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz takie cuda słyszę;P sobie to wiem, że niektórzy obgryzają, ale dziecku???
Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Widziałam na własne oczy
Ja na szczęście nie widziałam, ale mówiła nam o tym położna na SR oczywiście podkreślając żeby tak nie robić :P
__________________
"Człowiek spędza życie tylko w dwóch miejscach: w łóżku i we własnych butach"


Maadzialenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 14:22   #4324
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Witam,
odnośnie kosmetyków dla dzidzi to ja kupiłam płyn do kąpieli hipp, chusteczki nawilżające baby dream, krem linomag bobo a+e i małe opakowanie sudokremu. Kupiłam też oliwkę baby dream ale to raczej jej nie planuję sama z siebie stosować, tylko na rozpisce z mojego szpitala była wymieniona, więc jak chcą to ją kupiłam.
Ja po kupce też raczej planuję wodą myć, a nie chusteczkami nawilżającymi. Sroka pisała o chusteczkach z bawełny organicznej więc jedną paczkę kupiłam na próbę http://www.rossmann.pl/Produkt/Tami-...zt,364352,6081
U nas na szkole rodzenia zachęcała do pieluszek wielorazowych, ale to sama położna mówiła, że z mam które prowadziła tylko jedna wytrwała tylko na wielorazowych. Polecała je natomiast żeby stosować zamiennie z pampersami, żeby skóra dziecka chociaż przez 2h dziennie pooddychała. No i też mówiła, że dobre są do nauki dziecka korzystania z nocnika, bo w pampersie dziecko nie czuje że ma mokro natomiast w takiej już tak i wie że to nieprzyjemne. My postanowiliśmy, że po prostu przez jakąś godzinę dziennie będziemy bez pieluszki dziecko trzymać, tylko przykryte tetrą żeby nam synek fontanny na pół łóżka nie zrobił. No chyba, że będzie mu zimno to wtedy pomyślimy nad jednym kompletem pieluszek wielorazowych.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 14:32   #4325
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Mi tez ktos mowil ze wczesniakowi obgryzal paznokcie bo bal sie mala rączkę uszkodzić nożyczkami ale mnie to nie przekonuje.



Pomijam ze pierwsze paznokcie powinny sie wykruszyć.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 14:43   #4326
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Co noc w stresie, a na codzień się stresujesz? Może podświadomie takie myśli przyciągasz? Mi to nie ma szans się nic przyśnić, budzę się co 30min-1h, wogóle nie mam chyba już miejsca na pęcherz, koszmar! Chociaż zawsze raz wstawałam w nocy na siku, ale teraz to już jest przegięcie.
Na długo jedziecie? Udanego urlopu! My jutro jedziemy nad jezioro na 4 dni, ale się wkurzyłam, bo dzisiaj patrzę a tu na jutro deszcz i burze, najwyżej wyjdziemy popołudniu zamiast rano i jeden dzień będziemy w plecy.



Na papmpersa tetrę to faktycznie kiepski pomysł, kiedyś się może tak robiło, a teraz jak ortopeda zaleci, wcześniej nie ma potrzeby. Też mi szkoda zawsze było pupki dziecka, ale ja tylko latem ściągałam pieluchę. Założenie masz dobre, życzę wytrwałości w zmienianiu tetry, bo i bez tego jest masa prania. A Ty nie planowałaś używać pieluch wielorazowych?
zazdroszczę wyjazdu, też bym chciała nad jezioro ale po godzinie w samochodzie odpadam totalnie, więc już sobie daruję wojaże w tym sezonie. oby Wam pogoda dopisała

tak, planuję wielorazówki, tylko tak jak już gdzieś pisałam - strasznie skomplikowana sprawa tyle możliwości, że chyba trzeba będzie wypróbować, zanim się zdecyduję iść konkretnie w jedno rozwiązanie. jedną z opcji jest właśnie tetra+nieprzemakalny otulacz. w sumie do otulacza można przeróżne rzeczy pakować zależnie od potrzeb

odnośnie mycia - u nas do kąpieli oddelegowany został Tż i raczej chcielibyśmy zrobić z mycia codzienny rytuał (w ogóle mocno się nastawiamy na silne usystematyzowanie planu dnia, ciekawe co z tego wyjdzie...). na początek sama woda bądź z dodatkiem płynu do kąpieli baby dream i pewnie potem olejek migdałowy mokre chusteczki Tami na wyjścia, są na prawdę dobre, przetestowałam na sobie
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 15:04   #4327
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Powituję

Pogoda jest dla mnie koszmarna i generalnie mam już wszystkiego dość. Dołączam do wyczekujących końca
Dziś dokładanie sprawdziłam termin porodu wg owulacji i USG trafiło w punkt... W tym najpewniejszym terminie miałam dwa badania i daty porodu z nich różniły się o 7 dni, teraz mnie naszło żeby sprawdzić czy ten który uznałam, jest trafniejszy. Jest. Tydzień szybciej niestety nie chce być - jeszcze 39 dni

Ja wiesiołka zacznę chyba łykać wcześniej, w mniejszej dawce. Czytałam chyba wszędzie i wszędzie polecane jest inaczej. Wyczytałam też, że super opcją na uelastycznienie tkanek krocza sa okłady z naparu kawy stosowane od 3 - 4 tygodnia przed terminem. Codziennie 20-30 minut gazik zamoczony w naparze przyłożony gdzie trzeba
Ja wierze. Akurat dwie moje ciąże załapały w cyklu w którym zaczęłam łykać olej z wiesiołka, przed porodem w pierwszej ciąży też łykałam + napar z liści malin i było 4 godziny I fazy, 15 minut II. Już lepiej tym razem być nie musi

My do pupy mamy maści Linomag zamiennie z Alantan Plus i Bephanten. Bephanten tylko na początek, bo nadaje się też do ratowania piersi. Kąpiele w Hipp zamiennie z Oliatum na początku (mamy butlę do wykończenia), później może olej kokosowy i kąpać będziemy codziennie.
Przy straszej pupę smarowaliśmy zawsze, przy każdym przewijaniu, odparzeń nie było nigdy, więc tutaj też tak będziemy działać. Kilka razy trafiłam na informacje o problemie ze sklejaniem warg sromowych (synechia) i pod tym kątem, poza ochroną przed odparzeniami u dziewczynek nawilżenie jest ważne.

Ruszam robić gofry, na poprawę nastroju
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 15:39   #4328
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez deraa Pokaż wiadomość
Powituję

Pogoda jest dla mnie koszmarna i generalnie mam już wszystkiego dość. Dołączam do wyczekujących końca
Dziś dokładanie sprawdziłam termin porodu wg owulacji i USG trafiło w punkt... W tym najpewniejszym terminie miałam dwa badania i daty porodu z nich różniły się o 7 dni, teraz mnie naszło żeby sprawdzić czy ten który uznałam, jest trafniejszy. Jest. Tydzień szybciej niestety nie chce być - jeszcze 39 dni

Ja wiesiołka zacznę chyba łykać wcześniej, w mniejszej dawce. Czytałam chyba wszędzie i wszędzie polecane jest inaczej. Wyczytałam też, że super opcją na uelastycznienie tkanek krocza sa okłady z naparu kawy stosowane od 3 - 4 tygodnia przed terminem. Codziennie 20-30 minut gazik zamoczony w naparze przyłożony gdzie trzeba
Ja wierze. Akurat dwie moje ciąże załapały w cyklu w którym zaczęłam łykać olej z wiesiołka, przed porodem w pierwszej ciąży też łykałam + napar z liści malin i było 4 godziny I fazy, 15 minut II. Już lepiej tym razem być nie musi

My do pupy mamy maści Linomag zamiennie z Alantan Plus i Bephanten. Bephanten tylko na początek, bo nadaje się też do ratowania piersi. Kąpiele w Hipp zamiennie z Oliatum na początku (mamy butlę do wykończenia), później może olej kokosowy i kąpać będziemy codziennie.
Przy straszej pupę smarowaliśmy zawsze, przy każdym przewijaniu, odparzeń nie było nigdy, więc tutaj też tak będziemy działać. Kilka razy trafiłam na informacje o problemie ze sklejaniem warg sromowych (synechia) i pod tym kątem, poza ochroną przed odparzeniami u dziewczynek nawilżenie jest ważne.

Ruszam robić gofry, na poprawę nastroju

czekaj, bo się pogubiłam
czyli wiesiołek + liście z malin? a te liście to od kiedy będziesz pić? i jak to się robi? jako herbata?
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 15:45   #4329
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Malowanie paznokci u nóg to mega wyzwanie! męczyłam się, ale dałam radę
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 16:09   #4330
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Malowanie paznokci u nóg to mega wyzwanie! męczyłam się, ale dałam radę
Podziwiam Ja już zrezygnowałam.

Wstawiłam zdjęcia z sesji brzuszkowej w klubie.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 16:14   #4331
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Podziwiam Ja już zrezygnowałam.

Wstawiłam zdjęcia z sesji brzuszkowej w klubie.
W sobotę idziemy na wesele, więc chcę jakoś wyglądać. Wydaje mi się, że ostatnio i tak się zaniedbuje, chodząc w jednym i tym samym. Nie maluję się, bo mi się nie chce, poza tym nie mam gdzie, a teraz będzie okazja, bo w sobotę wesele i moje urodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 16:45   #4332
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Maadzialenaa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na początek Sopelek - był tani więc zobaczymy jak się będzie sprawować



Pokaż zdjęcia



Ja z oczkami myślę nie będę mieć problemu bo sobie w oczach też gmeram zakładając soczewki
Ja to się boję obcinania paznokci bo nigdy nikomu ich nie obcinałam, nawet sobie!! U rąk tylko piłuję, a u nóg cążkami, a Maleństwu to trzeba takimi specjalnymi nożyczkami...



U nas na SR mówili, że można jeść wszystko byle wszystko z umiarem i pod kontrolą
Co do soczewek to tak jakbym mojego męża widziała ;P próbował, próbował i w końcu wywalił bo nie dał rady





Moje też - byle im tak po porodzie nie zostało


Zazdroszczę - ja to wstaję po 5 razy w nocy, z łóżka ciężko się wyturlać, a tu nie ma przebacz - dziwnie ktoś to wymyślił ;P
Za to rano jak mąż wyjdzie do pracy to od 6:30 i do 9:30 mogę spać bez przerwy



Nam mówili, że spirytus absolutnie nie, tylko Octanisept

-----------------------------

A i chciałam jeszcze napisać, że u nas (na Śląsku) dziś przyjemnie chłodno, słońca nie ma, zachmurzone niebo - cudnie
A wieczorem mamy widzenie z Bobo u Gina na wizycie
Ja będę przemywac na zmianę spirytusem u octaniseptem. Co do pogody to pochmurno i padało prawie cały dzień - pewnie u Ciebie też Maadzialenaa jak mieszkasz tylko dzielnice dalej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
co prawda nie byłam na zajęciach z karmienia naturalnego, nadrobię to z inną grupą w sierpniu mam nadzieję, ale dostałam pliki na mejla i tam mamy rozpisane co jeść podczas karmienia
Dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
Na klubie wrzuciłam 2 fotki z sesji

Natka - udanego wyjazdu

Co do herbatek laktacyjnych nam na SR mówiła położna, że to niby działa w sposób pośredni. Tzn. mleko ma przyjemniejszy zapach i to ma skłonić malucha do większej aktywności ssania przez to będzie tworzyć się mleczko.

Ja też nie planuję kupować dużej ilości kosmetyków dla malucha, bo po pierwsze nie wiadomo jaką będzie mieć skórę, a dwa nawet nie dobrze za bardzo smarować dziecko.
Ale o tym będę miec jeszcze na SR.
Ja mam próbkę sudocremu, ale to tylko w ostateczności. Tak to kupiłam Alantan Plus.

A i Ziaja mam też tą maść na brodawki, ale to już zaczynam je smarować na noc by się hartowały
Ja mam całą szafkę próbek, więc prędko nic nowego nie kupię
Jeśli chodzi o sudocrem, to zawiera tlenek cynku, który nie jest wskazany na codzienna pielęgnację, dopiero gdyby się pojawiły jakieś poważniejsze odparzenia. Na codzień polecają stosować coś bez tlenku cynku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 16:46   #4333
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej dziewczyny
Majlenka o tak, tak samo zapiecie sandalow,wyzsza akrobacja.
Deraa,dzieki za rady,wiesiolek zakupie, z kawa tez troszke sie pobawie, moze to cos pomoze,zaszkodzic to chyba nie zaszkodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 16:48   #4334
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
U Nas też właśnie mówili żeby emolienty stosować na maluszka po porodzie, ale ja chyba będę używać BD, a najwyżej jak coś zobaczę to kupię emolient..

nie o wodzie nic nie mówili, ale ja się zastanawiałam nad tym czy w domu lepiej nie dać siana z chusteczkami..

a czy u Was też mówili żeby kąpać dziecko co 3 dni?
Nie, codziennie, warto sobie taki rytuał wyrobić, wtedy dziecko czuje kiedy będzie kąpiel, kiedy jedzenie a kiedy lulu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:12   #4335
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Nie umiem obcinać dziecku paznokci nożyczkami. Próbowałam i lipa. Od urodzenia używam małego obcinaka.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Kazde dziecko inaczej reaguje na to co je mama. Nie ma sensu za bardzo ograniczać diety przy kp.

Początkowo nie jadłam smażonego ostrego grzybów i miodu. Ten ostatni powodowal ze synek miał biegunkę 😐 Ale każdy brzuszek dziecka jest inny. Koleżanka przez cale kp nie jadła kalafiora bo synek miał wzdęcia po tym. Ja jadłam i nie bylo problemu....
Kurczę, a ja kupiłam tylko nożyczki, bo cążki czy te obcinacze strasznie mnie przerażają i nawet na sobie boję się ich używać. Więc mam nadzieję, że nożyczki się sprawdzą...

Doszły mi dziś koszule od Dolce Sonno i jestem zadowolona

Dzisiaj jestem padnieta, ale jutro muszę w końcu spakować sie do szpitala.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:17   #4336
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Nie wiem jak będzie z moim maleństwem, ale ja nigdy nie używałam u siebie obcinaka, tylko nożyczki lub pilniczek. Nastawiam się na nożyczki dla małej, ale może przekonam się do obcinaka. Zobaczę jak będzie wygodniej Chociaż to moje pierwsze dziecko i pierwsze obcinanie pewnie będzie trochę przerażające
Niektórzy obgryzają swoim dzieciom paznokcie, ale ja nie planuję
Wow... Niektórzy mają nie po kolei w głowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:18   #4337
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Kurczę, a ja kupiłam tylko nożyczki, bo cążki czy te obcinacze strasznie mnie przerażają i nawet na sobie boję się ich używać. Więc mam nadzieję, że nożyczki się sprawdzą...

Doszły mi dziś koszule od Dolce Sonno i jestem zadowolona

Dzisiaj jestem padnieta, ale jutro muszę w końcu spakować sie do szpitala.
Położna polecala nożyczki, mówiła, że nie umiała obcinać paznokci cązkami swoim dzieciom. Ja mam to i to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:21   #4338
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Musze pojęczeć Od dwóch dni czułam koło pępka tak jakbym miała odparzoną od słońca skórę, takie typowe pieczenie po opalaniu (a na słońcu w ogóle prawie nie przebywam). Dziś patrze a koło mojego mega wypukłego pępka jest mnóstwo pierwszych rozstępów. Ciągle na to patrze i nie wierze
Ja jeszcze ani jednego, ale dopiero środek 32tyg. Ciekawe, kiedy mi wyskoczy pierwszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Witam,
odnośnie kosmetyków dla dzidzi to ja kupiłam płyn do kąpieli hipp, chusteczki nawilżające baby dream, krem linomag bobo a+e i małe opakowanie sudokremu. Kupiłam też oliwkę baby dream ale to raczej jej nie planuję sama z siebie stosować, tylko na rozpisce z mojego szpitala była wymieniona, więc jak chcą to ją kupiłam.
Ja po kupce też raczej planuję wodą myć, a nie chusteczkami nawilżającymi. Sroka pisała o chusteczkach z bawełny organicznej więc jedną paczkę kupiłam na próbę http://www.rossmann.pl/Produkt/Tami-...zt,364352,6081
U nas na szkole rodzenia zachęcała do pieluszek wielorazowych, ale to sama położna mówiła, że z mam które prowadziła tylko jedna wytrwała tylko na wielorazowych. Polecała je natomiast żeby stosować zamiennie z pampersami, żeby skóra dziecka chociaż przez 2h dziennie pooddychała. No i też mówiła, że dobre są do nauki dziecka korzystania z nocnika, bo w pampersie dziecko nie czuje że ma mokro natomiast w takiej już tak i wie że to nieprzyjemne. My postanowiliśmy, że po prostu przez jakąś godzinę dziennie będziemy bez pieluszki dziecko trzymać, tylko przykryte tetrą żeby nam synek fontanny na pół łóżka nie zrobił. No chyba, że będzie mu zimno to wtedy pomyślimy nad jednym kompletem pieluszek wielorazowych.
A propos pieluszek, zastanawiam się nad takimi wkladami do pampersow żeby przedłużyć ich "zywotnosc". Planujecie coś takiego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:31   #4339
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Jutro 35t1d a synek waży juz 3kg! Idziemy na rekord!!

Mino przeżyć ostatniego tygodnia szyjka w miare mało się skróciła i nie widac wewnętrznego lejka. Powinnam doczekać jeszcze 3tyg oszczędzając się.

Uffff
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 17:36   #4340
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze ani jednego, ale dopiero środek 32tyg. Ciekawe, kiedy mi wyskoczy pierwszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------


A propos pieluszek, zastanawiam się nad takimi wkladami do pampersow żeby przedłużyć ich "zywotnosc". Planujecie coś takiego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak? że do zwykłego jednorazowego pampersa coś się jeszcze wkłada?

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Majlenka o tak, tak samo zapiecie sandalow,wyzsza akrobacja.
Deraa,dzieki za rady,wiesiolek zakupie, z kawa tez troszke sie pobawie, moze to cos pomoze,zaszkodzic to chyba nie zaszkodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja malowanie paznokci już sobie dawno odpuściłam. Tym bardziej że każde pomalowanie wiąże się z tym że za jakiś czas będą brzydko wyglądać i trzeba będzie znowu akrobacje uprawiać żeby je zmyć. Odnośnie sandałów to jeszcze w domu je jakoś zapinam, ale wczoraj jak szłam do gina to stwierdziłam, że idę w japonkach, bo nie będę przed nim dziwnych akrobacji uprawiać żeby się rozebrać, a później ubrać.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 17:51   #4341
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Ale jak? że do zwykłego jednorazowego pampersa coś się jeszcze wkłada?



Ja malowanie paznokci już sobie dawno odpuściłam. Tym bardziej że każde pomalowanie wiąże się z tym że za jakiś czas będą brzydko wyglądać i trzeba będzie znowu akrobacje uprawiać żeby je zmyć. Odnośnie sandałów to jeszcze w domu je jakoś zapinam, ale wczoraj jak szłam do gina to stwierdziłam, że idę w japonkach, bo nie będę przed nim dziwnych akrobacji uprawiać żeby się rozebrać, a później ubrać.
Tak, wklada się takie jakby chusteczki suche, które np można usunąć jak maluch zrobi siusiu, i panpersa można używać dalej. Tylko nie wiem, jak to w praktyce wygląda

Co do sandałow - mi ostatnio zapinal TZ. Zdecydowanie wolę klapki lub balerinki na tym etapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:07   #4342
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dziewczyny, zrobiłam listę co muszę spakować do szpitala. Czy możecie luknąć i powiedzieć co jeszcze muszę ze sobą mieć?

PORÓD:

*koszula
*plan porodu
*wyniki badań
*żel położniczy
*klapki
*skarpetki
*ręcznik
*t-shirt dla męża
*woda + coś do żarcia dla męża
*pieluszka flanelowa + coś do ubrania dla dzidziola (tylko co na sam początek?)


POBYT:
*koszule do karmienia
*majtki poporodowe
*podpaski poporodowe
*podkłady na łóżko
*maść na sutki
*stanik do karmienia
*wkładki laktacyjne
*kosmetyki dla mnie
*ładowarka do telefonu
*żarcie i picie
*cienki szlafrok
*ręcznik

DLA DZIDZIOLA:
*ubranka (bodziaki, pajace, spodenki, skarpetki, czapeczka)
*ręcznik
*pieluszki flanelowe

(kosmetyki i pieluchy jednorazowe zapewnia szpital)

O czym zapomniałam?

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Jutro 35t1d a synek waży juz 3kg! Idziemy na rekord!!

Mino przeżyć ostatniego tygodnia szyjka w miare mało się skróciła i nie widac wewnętrznego lejka. Powinnam doczekać jeszcze 3tyg oszczędzając się.

Uffff
Duży chłopak Super!


Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Tak, wklada się takie jakby chusteczki suche, które np można usunąć jak maluch zrobi siusiu, i panpersa można używać dalej. Tylko nie wiem, jak to w praktyce wygląda
A to nie chodzi po prostu o takie chusteczki do pieluch wielorazowych? W sumie może do jednorazówki też można by to wykorzystać, gdyby się nie pobrudziła
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:22   #4343
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Optymistka idziesz w rekord już możesz odetchnąć z ulgą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:25   #4344
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Lea_ny u mnie na liście są jeszcze kapturki na brodawki

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

A jakie kosmetyki bierzecie dla siebie? jakieś malowidła też bierzecie?
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:25   #4345
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Jeszcze mogą się przydać dokumenty - dowód, nr NIP pracodawcy itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:28   #4346
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Jutro 35t1d a synek waży juz 3kg! Idziemy na rekord!!

Mino przeżyć ostatniego tygodnia szyjka w miare mało się skróciła i nie widac wewnętrznego lejka. Powinnam doczekać jeszcze 3tyg oszczędzając się.

Uffff
O proszę 😊 no to już sporo ☺
Mi jest przykro no mi doktor nie podał teraz wagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:28   #4347
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Tak, wklada się takie jakby chusteczki suche, które np można usunąć jak maluch zrobi siusiu, i panpersa można używać dalej. Tylko nie wiem, jak to w praktyce wygląda

Co do sandałow - mi ostatnio zapinal TZ. Zdecydowanie wolę klapki lub balerinki na tym etapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, z takiego rozwiązania nie będę korzystać, niby tam na dole już będzie sucho, ale cała reszta pampersa będzie dalej spocona i może odparzać.
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:30   #4348
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Lea_ny u mnie na liście są jeszcze kapturki na brodawki

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

A jakie kosmetyki bierzecie dla siebie? jakieś malowidła też bierzecie?
Ja biorę tylko kosmetyki do mycia. Nie planuje brać rzeczy do makijażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:31   #4349
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Leany pomadke ochronna bym wziela,usta nawilzac,wode termalna w spray polecam Uriage + jakis batonik dla siebie
Majlenka ja biore krem do twarzy,podklad,kredke,pom adke,zel pod prysznic i balsam do ciala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 18:32   #4350
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Jeszcze mogą się przydać dokumenty - dowód, nr NIP pracodawcy itp
Chciałam to dopisać, ale w sumie dokumenty noszę w torebce na co dzień

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Lea_ny u mnie na liście są jeszcze kapturki na brodawki

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

A jakie kosmetyki bierzecie dla siebie? jakieś malowidła też bierzecie?
Ja się cały czas zastanawiam czy kupować te osłonki czy nie.
A tak poza tym, to myślisz, że moja lista jest ok?

Co do kosmetyków, to na mojej liście chodziło mi głównie o te do mycia Ale pewnie wezmę jakieś minimum do poprawienia ryja Może nie będzie mi się chciało użyć, ale jakbym miała duży kryzys pasztetowy, to będę przygotowana
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.