Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 21:31   #4321
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Wystarczą wam osobne końcówki
Wszystkie soniczne Philipsa działają podobnie, te tańsze też są sensowne
Nie wystarczą, bo delegacje itp.
Jest w promo teraz 50% i chyba się skuszę
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 21:43   #4322
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość


Ale już od dawna chciałam wymienić na soniczną
Bo ja to taką normalną koncówką to nie wyobrażam sobie jakim cudem można myć, a ta interspace to włazi pięknie między druty i w zakamarki
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 22:01   #4323
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Nie wystarczą, bo delegacje itp.
Jest w promo teraz 50% i chyba się skuszę
GDZIE?!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 22:06   #4324
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
GDZIE?!
argos, boots
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 22:47   #4325
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
argos, boots
Faktycznie ale mimo wszystko ceny porównywalne do tych polskich, tak czy siak trochę trzeba wywalić Wiadomo-to nie to samo co mieć wypłatę w funciakach i widzieć 100, a mieć wypłatę o takiej samej cyfrze, tylko w złotych i zobaczyć cenę min 500 zł.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 22:53   #4326
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Faktycznie ale mimo wszystko ceny porównywalne do tych polskich, tak czy siak trochę trzeba wywalić Wiadomo-to nie to samo co mieć wypłatę w funciakach i widzieć 100, a mieć wypłatę o takiej samej cyfrze, tylko w złotych i zobaczyć cenę min 500 zł.
Dla mnie to też duży wydatek, jestem przeciętnym studenciakiem Ale będę ją miała na lata i dlatego nie będzie aż tak sumienie gryzło i serce bolało

__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-20, 22:59   #4327
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Dla mnie to też duży wydatek, jestem przeciętnym studenciakiem Ale będę ją miała na lata i dlatego nie będzie aż tak sumienie gryzło i serce bolało

Oczywiście Niech Ci służy jak najdłużej, a zęby porażają czystością Ja też jak skończę studiować i czegoś się dorobię (ciekawe czy w kraju) to na pewno sobie taką sprawię
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 05:49   #4328
Blue Raspberry
Raczkowanie
 
Avatar Blue Raspberry
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Faktycznie dziwna sytuacja. Ja mojemu też trochę nie ufam po tym jak zrobił mi coś z jedynką, że mam chropowatą i nie wiem nawet o co chodzi
Spytasz go na wizycie co się stało z tym zębem? Musiał naprawdę mocno coś tam grzebać, skoro ząb się ukruszył :/
Blue Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 07:24   #4329
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Mój przytargał wczoraj szczoteczkę soniczną, kosztowała miliony monet i byłam trochę zła na niego, powiedział że muszę absolutnie jako pierwsza (bo aparat ) jej użyć i wydać werdykt i...mnie tym udobruchał Jest mega! Jutro chyba kupuję taką samą dla siebie

Jakby ktoś był zainteresowany to mowa o Philips Sonicare HX9352 Diamond Clean Toothbrush.

Szczoteczka soniczna jest mega ja mam Philips Easy Care i też daje rade Diamond Clean mam obiecaną jak przeprowadzimy się już do domu bo teraz "są ważniejsze wydatki"
Ale na przykładzie męża mogę Wam potwierdzić, że super czyści. On wiecznie miał osad z tyłu na zębach. A teraz? Bielusieńkie!

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Wystarczą wam osobne końcówki

Wszystkie soniczne Philipsa działają podobnie, te tańsze też są sensowne

Potwierdzam My za naszą w promocji daliśmy 180zł i jak wspomniałam wyżej- super czyści zęby
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 08:55   #4330
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Wow, faktycznie inwestycja A co takiego fajnego robi? Faktycznie rewelacyjnie czyści?


Mi zeszło już odrętwienie zębów, ale gryźć dalej nie mogę... Dzisiaj próbowałam zjeść biszkopty i udało mi się dopiero po rozmoczeniu ich w mleku
Poza tym mam mocno podrażnioną wewnętrzną stronę warg, bo przez ostatnie dni musiałam sporo mówić - otarcia są bardzo nieprzyjemne Pan w aptece polecił mi Sachol, bo nie miał Solcoserylu, trochę pomaga, ale chyba zaopatrzę się też w ten drugi.

I odpiął mi się dziś jeden z zamków, na najbardziej wykrzywionym zębie - wyskoczył drut, ale na szczęście udało mi się włożyć go z powrotem i zamknąć.
Ja z biszkoptów zrezygnowałam bo nie chce mi się ich moczyć, wcześniej nie wiedziałam, że są takie twarde . Ale jak to klapka zamka Ci się odpięła? Dobrze, że sobie poradziłaś.
Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Mój przytargał wczoraj szczoteczkę soniczną, kosztowała miliony monet i byłam trochę zła na niego, powiedział że muszę absolutnie jako pierwsza (bo aparat ) jej użyć i wydać werdykt i...mnie tym udobruchał Jest mega! Jutro chyba kupuję taką samą dla siebie
Jakby ktoś był zainteresowany to mowa o Philips Sonicare HX9352 Diamond Clean Toothbrush.
Zazdroszczę tylko czemu to jest takie drogie... Niech Wam służy zatem!
Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u orto i dowiedziałam się, że "to nie klej, tylko lakier". Jak dla mnie nieważne co to było, ważne, że został popełniony błąd. Na szczęście już jest wszystko ok i mam nadzieję, że zęby zaczną się ustawiać tak, jak powinny. Przez tę sytuację mam bardzo ograniczone zaufanie do mojej orto, bo taki błąd nie powinien mieć miejsca.
Dobrze, że się sytuacja wyjaśniła i Ci to wyczyścili bo by ząbki nie mogły się prostować. No niestety zasada ograniczonego zaufania również na fotelu stomatologicznym obowiązuje.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 09:06   #4331
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Oj tam! Ja jak jest coś twardszego niż norma przewiduje to pakuje coś do ust i bardziej łamię niż odgryzam albo rozrywam
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 09:16   #4332
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Ja z biszkoptów zrezygnowałam bo nie chce mi się ich moczyć, wcześniej nie wiedziałam, że są takie twarde . Ale jak to klapka zamka Ci się odpięła? Dobrze, że sobie poradziłaś.
Ja się porwałam na biszkopty bo już mi się tak chciało jakiegoś bardziej stałego pokarmu...

Mam samoligaturujący, tam zameczki zamykają się na takie jakby klapki/wciski. Musiała odskoczyć, wydaje mi się, że podczas mycia zębów elektrykiem - widocznie za bardzo się przyłożyłam i za duży nacisk był Orto uprzedzała mnie, że coś takiego może się stać i że łatwo można to samemu zamknąć, ale i tak się zdążyłam lekko zestresować

Cytat:
No niestety zasada ograniczonego zaufania również na fotelu stomatologicznym obowiązuje.
Oj tak, jak wszędzie zresztą...

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Oj tam! Ja jak jest coś twardszego niż norma przewiduje to pakuje coś do ust i bardziej łamię niż odgryzam albo rozrywam
U mnie po prostu chyba na to jeszcze za wcześnie
__________________
Wymienię

Edytowane przez Nola_
Czas edycji: 2015-10-21 o 09:17
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 09:32   #4333
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u orto i dowiedziałam się, że "to nie klej, tylko lakier". Jak dla mnie nieważne co to było, ważne, że został popełniony błąd. Na szczęście już jest wszystko ok i mam nadzieję, że zęby zaczną się ustawiać tak, jak powinny. Przez tę sytuację mam bardzo ograniczone zaufanie do mojej orto, bo taki błąd nie powinien mieć miejsca.
Może nie do końca błąd, tylko pośpiech, chyba wszystkie orto mają to do tego, że się spieszą (ja przynajmniej mam takie wrażenie, że wszystko się odbywa ekspresowo)

Cytat:
Napisane przez asicax16 Pokaż wiadomość
[/CODE]

konkretnie wystająca lewa trójka - wysunięta widocznie do przodu i prawa jedynka wystająca, nasunięta na dwójkę. Mówię tu o górnym łuku. Dolny wydaje mi się w miarę prosty, chociaż właśnie wyrzyna mi się prawa ósemka i dentysta powiedział że nie ma miejsca na nią i pokrzywi mi zęby.. No cóż, przygotowuję się na prostowanie ubydwu łuków.

EveOO nie mam żadnego planu leczenia, w ogóle ta moja orto jakaś małomówna, zgrała zdjęcia z płytki i kazała się umówić na założenie aparatu..i tyle.

Pozdrawiam
A masz jaką wadę zgryzu, w sensie czy orto planuje u Ciebie wyciągi, jakieś dodatkowe aparaty?

Ja bym była bardzo zaniepokojona brakiem planu leczenia, możliwe, że przedstawi Ci go dopiero w trakcie zakładania aparatu. Dla mnie to dziwne, ja miałam oddzielną wizytę właśnie w celu omówienia planu, musiałam go zaakceptować i podpisać.
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 10:09   #4334
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Ja się porwałam na biszkopty bo już mi się tak chciało jakiegoś bardziej stałego pokarmu...

Mam samoligaturujący, tam zameczki zamykają się na takie jakby klapki/wciski. Musiała odskoczyć, wydaje mi się, że podczas mycia zębów elektrykiem - widocznie za bardzo się przyłożyłam i za duży nacisk był Orto uprzedzała mnie, że coś takiego może się stać i że łatwo można to samemu zamknąć, ale i tak się zdążyłam lekko zestresować


Nola ja biszkopty wymieniłam na suche wafle .
Wiem, że masz samoligaturujący i chyba rzeczywiście musiało Ci się gdzieś za bardzo przycisnąć. Też myję elektrykiem ale jakoś damon chyba jest mniej wrażliwy .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 10:20   #4335
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Nola ja biszkopty wymieniłam na suche wafle .
Wiem, że masz samoligaturujący i chyba rzeczywiście musiało Ci się gdzieś za bardzo przycisnąć. Też myję elektrykiem ale jakoś damon chyba jest mniej wrażliwy .
O, i takie wafle dają radę? Muszę spróbować Myślałam o ryżowych, ale to też twardawe...
Dzisiaj wcinam jeszcze ciepły, świeżutki mus z jabłek i śliwek i cynamonem - pyyyychaaa

Chyba, że mi ten zamek puścił jak próbowałam gryźć Nie wiem. Ale to na zębie, który jest najbardziej pod kątem w stosunku do reszty, więc chyba miejsce po prostu takie krytyczne - pewnie nacisk na drut był w którymś momencie za duży.

Chociaż przyznaję, że się nie certolę jak myję zęby Robię to zwykłą końcówką Oral-B - kupiłam tę ortodontyczną, ale jest do kitu Później poprawiam jeszcze Interspace i jest git. Teraz czaję się na Trizone, polecaną przez Was.
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 10:41   #4336
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Tak wafle są miękkie i na pewno nic nie pęknie przy odgryzaniu. Te ryżowe to nie wiem. Mus pycha .
I tak dobrze, że tylko klapka się otworzyła, a nie odkleił cały zamek. Jak Ci się ten ząb wyrówna to będzie ok bo teraz to jest moc w tamtym miejscu i musisz uważać .
Ja myję tylko Precision Clean, nie mam na razie innych końcówek.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 14:03   #4337
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: aparat stały, tylko góra

A może korekta samych jedynek, korony, licówki?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 14:10   #4338
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć wszystkim aparatkom/aparaciarzom
Mam pytanie skierowane przede wszystkim do osób leczących się w Łodzi - czy słyszeliście o ortodoncie, który przejął leczenie po kimś innym?
Moja orto chce już zdejmować aparat, a wiem, że jest zrobione nie tak jak być powinno - zgryz koszmarny i zbyt głęboki, brak triad itd... Bo podobno w moim przypadku jest to niemożliwe do uzyskania, o czym dowiedziałam się pod koniec leczenia (teraz mija rok i 5 miesięcy od założenia), dlatego chętnie skonsultowałabym aktualny stan z jakimś innym lekarzem...
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 14:55   #4339
asicax16
Raczkowanie
 
Avatar asicax16
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wójtowa
Wiadomości: 75
GG do asicax16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość

A masz jaką wadę zgryzu, w sensie czy orto planuje u Ciebie wyciągi, jakieś dodatkowe aparaty?
Ja bym była bardzo zaniepokojona brakiem planu leczenia, możliwe, że przedstawi Ci go dopiero w trakcie zakładania aparatu. Dla mnie to dziwne, ja miałam oddzielną wizytę właśnie w celu omówienia planu, musiałam go zaakceptować i podpisać.

Kurczę no nic mi nie powiedziała ta moja orto..mam nadzieję że na wizycie na której ma mi założyć aparat mi wszystko wyjaśni bo mnie też to niepokoi.. Nawet nie powiedziała jaką mam wadę i jak będzie leczyć..kompletnie nic. :/
__________________
20 listopada 2015 -> aparat góra

5 pazdziernik 2016 -> IZO !!!
asicax16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 14:56   #4340
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim aparatkom/aparaciarzom
Mam pytanie skierowane przede wszystkim do osób leczących się w Łodzi - czy słyszeliście o ortodoncie, który przejął leczenie po kimś innym?
Moja orto chce już zdejmować aparat, a wiem, że jest zrobione nie tak jak być powinno - zgryz koszmarny i zbyt głęboki, brak triad itd... Bo podobno w moim przypadku jest to niemożliwe do uzyskania, o czym dowiedziałam się pod koniec leczenia (teraz mija rok i 5 miesięcy od założenia), dlatego chętnie skonsultowałabym aktualny stan z jakimś innym lekarzem...
Cześć
Podpisywałaś na początku plan leczenia? Byłaś poinformowana, że może być taki rezultat?
Zdecydowanie polecam konsultację z innym ortodontą w takiej sytuacji...
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 16:47   #4341
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A czy piaskowanie, polerowanie i oczyszczanie z kamienia można zrobić dwa dni przed założeniem aparatu?
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 16:50   #4342
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Spytasz go na wizycie co się stało z tym zębem? Musiał naprawdę mocno coś tam grzebać, skoro ząb się ukruszył :/
Ja mam wrażenie, że on mi go piłował trochę i taką 'niedorubę' zostawił, a że miałam przeklejany zamek to nie wiedziałam, czy poleruje po kleju czy co on tam robi. Strasznie to dziwne, że nic nie mówił i jeszcze teraz mam wrażenie, że on mi źle przykleił zamek. Bo rozumiem, że zmienił kąt położenia zamka, skoro ten ząb jest taki dziwny wygięty, ale mam ten zamek nisko przyklejony, w drugim zębie wyżej. Ewidentnie jest różnica w odległości od końca zęba do zamka w obu jedynkach. W sumie nie znam się na tym, a to on jest specjalistą, ale coś czuję że na jednym przeklejeniu tego zamka się nie skończy:/ I teraz jak to rozkminiam to wydaje mi się to dziwne, że on po założeniu aparatu dopiero obejrzał dokładnie ząb w tomografii (bo miałam robioną tomografię 3D więc tam wszystko widać). Przychodzę na pierwszą wizytę kontrolną, a on wtedy mi oznajmia że dokładnie się przyjrzał na tomografii i trzeba przekleić zamek. Nie powinien tego zrobić przed zakładaniem? On to chyba dopiero w trakcie zakładania zauważył, że coś mu w tym zębie nie pasuje.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 17:16   #4343
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Uh to masz przygody z zamkami. A gryźć nie możesz wszystkimi zębami?
Przepraszam Minai, nie zauważyłam wcześniej Twojego posta
Przednie bolą przy jakimkolwiek nacisku (i część z nich jest lekko "rozchwiana" więc wolę nie ryzykować...), przy trzonowcach dyskomfort jest mniejszy, ale niektóre też pobolewają przy nacisku. Co ciekawe - mogę je bez większego problemu umyć szczoteczką elektryczną, natomiast gryzienie jest nieprzyjemne.
No ale czuję, że coś już mi się w tej szczęce dzieje, więc nie narzekam...

Cytat:
A używałaś końcówki interspace w elektrycznej?
Oj ja też bardzo polecam interspace, jest super Ja myję najpierw normalną końcówką, później doczyszczam interspace, a potem jeszcze stożkowymi, dla pewności.
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:28   #4344
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim aparatkom/aparaciarzom
Mam pytanie skierowane przede wszystkim do osób leczących się w Łodzi - czy słyszeliście o ortodoncie, który przejął leczenie po kimś innym?
Moja orto chce już zdejmować aparat, a wiem, że jest zrobione nie tak jak być powinno - zgryz koszmarny i zbyt głęboki, brak triad itd... Bo podobno w moim przypadku jest to niemożliwe do uzyskania, o czym dowiedziałam się pod koniec leczenia (teraz mija rok i 5 miesięcy od założenia), dlatego chętnie skonsultowałabym aktualny stan z jakimś innym lekarzem...
Cześć Aiji Niestety łódzkie to nie moje rejony więc nikogo Ci nie polecę. Czytałam Twoją historię na innym forum, mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć mądrego lekarza. Trzymam kciuki .
Cytat:
Napisane przez asicax16 Pokaż wiadomość
Kurczę no nic mi nie powiedziała ta moja orto..mam nadzieję że na wizycie na której ma mi założyć aparat mi wszystko wyjaśni bo mnie też to niepokoi.. Nawet nie powiedziała jaką mam wadę i jak będzie leczyć..kompletnie nic. :/
asicax dobrze Ci radzę nie czekaj aż Ci ktoś zamontuje jakiś aparat i może łaskawie Cię poinformuje (albo i nie) o wielu ważnych rzeczach tylko dowiedz się chociażby telefonicznie co z tym planem. Każdy szanujący się orto informuje wcześniej swoich pacjentów na piśmie o proponowanym przebiegu leczenia.

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że on mi go piłował trochę i taką 'niedorubę' zostawił, a że miałam przeklejany zamek to nie wiedziałam, czy poleruje po kleju czy co on tam robi. Strasznie to dziwne, że nic nie mówił i jeszcze teraz mam wrażenie, że on mi źle przykleił zamek. Bo rozumiem, że zmienił kąt położenia zamka, skoro ten ząb jest taki dziwny wygięty, ale mam ten zamek nisko przyklejony, w drugim zębie wyżej. Ewidentnie jest różnica w odległości od końca zęba do zamka w obu jedynkach. W sumie nie znam się na tym, a to on jest specjalistą, ale coś czuję że na jednym przeklejeniu tego zamka się nie skończy:/ I teraz jak to rozkminiam to wydaje mi się to dziwne, że on po założeniu aparatu dopiero obejrzał dokładnie ząb w tomografii (bo miałam robioną tomografię 3D więc tam wszystko widać). Przychodzę na pierwszą wizytę kontrolną, a on wtedy mi oznajmia że dokładnie się przyjrzał na tomografii i trzeba przekleić zamek. Nie powinien tego zrobić przed zakładaniem? On to chyba dopiero w trakcie zakładania zauważył, że coś mu w tym zębie nie pasuje.
Minai też jestem ciekawa co z tą jedynką Ci orto teraz zrobi i żeby to potem jeszcze prosto w rzędzie było .
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2015-10-21 o 18:29
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:50   #4345
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Minai, a przyklejał go chociaż z wspomaganiem się takim specjalnym miernikiem, który pokazuje idealnie ile mm od końca zęba siądzie zamek, czy na oko? Ładnie go tam wypytaj następnym razem i ochrzań porządnie jak będzie trzeba
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:35   #4346
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Cześć
Podpisywałaś na początku plan leczenia? Byłaś poinformowana, że może być taki rezultat?
Zdecydowanie polecam konsultację z innym ortodontą w takiej sytuacji...
Podpisywałam, z tego co pamiętam to było tam coś o tym, że leczenie nie daje gwarancji powodzenia itp, takie standardowe formułki. Ale w rozmowie nigdy nie padło żadne stwierdzenie, że nie będzie tak jak być powinno

Cześć calliope86, miło mi, ale po nicku chyba nie kojarzę kim jesteś
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:55   #4347
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Minai też jestem ciekawa co z tą jedynką Ci orto teraz zrobi i żeby to potem jeszcze prosto w rzędzie było .
Właśnie też mnie to zastanawia, on mówi że 'potem się kosmetyką wyrówna', no ale przecież to chyba trzeba jeszcze w trakcie leczenia, zaczął już gadać na inny temat i mu przerywam i pytam dokładnie czy to jeszcze z aparatem, a on odpowiedział coś w stylu 'jak nam bardzo to będzie przeszkadzało w wyglądzie, no to ja mogę odkleić zamek i zrobi się to jeszcze przed ściągnięciem' ale takim tonem to powiedział, jakby plan był że po zdjęciu

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Minai, a przyklejał go chociaż z wspomaganiem się takim specjalnym miernikiem, który pokazuje idealnie ile mm od końca zęba siądzie zamek, czy na oko? Ładnie go tam wypytaj następnym razem i ochrzań porządnie jak będzie trzeba
Nie mam pojęcia czy używał takiego miernika... Wtedy to się zestresowałam, że będzie mi zdejmował i że mi wsadził taki wałek i kazał zagryzać mocno jak będzie bolało. A w ogóle to ja wole mieć oczy zamknięte jak mi coś robi:P
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:29   #4348
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja juz teraz miałam jedna jedynkę lekko wyrównana a druga będę mieć po ściągnięciu.
Tez jest opcja ze jeśli ta jedynka się nie przesunie to będzie można ją jakoś kosmetyczne skorygować ale to już ostateczność. Stwierdziłam ze jeżeli będzie niewielka nierówność między "przodem" jedynek to to przelkne:-P ale teraz nie ma takiej opcji bo bardzo rzuca się to w oczy.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:58   #4349
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Ja juz teraz miałam jedna jedynkę lekko wyrównana a druga będę mieć po ściągnięciu.
Tez jest opcja ze jeśli ta jedynka się nie przesunie to będzie można ją jakoś kosmetyczne skorygować ale to już ostateczność. Stwierdziłam ze jeżeli będzie niewielka nierówność między "przodem" jedynek to to przelkne:-P ale teraz nie ma takiej opcji bo bardzo rzuca się to w oczy.
A pokażesz te jedynki?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:50   #4350
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez minai Pokaż wiadomość
a pokażesz te jedynki?
uploadfromtaptalk1445460551809.jpg
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.