Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10. - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-26, 07:36   #4321
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A w czym jest to bycie "lepszym" niż te masy nastolatków, siedzące w domach ze stanami depresyjnymi. Nie mówiąc już o biedniejszych dzieciach, których nie stać na laptopy z kamerkami, którym odbiera się obecnie możliwość dobrej edukacji. Albo dzieci z patologicznych rodzin, które miały spokój chociaż w szkole, a teraz siedzą w tym marazmie całe doby?


Z punktu widzenia społeczeństwa to chyba właśnie przyszłe pokolenie jest ważniejsze, bo będzie później na nas pracować, niż ludzie, którzy, jak sama zauważyłaś, zaraz umrą.
A całe pokolenie depresyjne to słaby wybór społeczny, to właśnie Ci ludzie będą w przyszłości Twoimi lekarzami, opiekunami, policjantami.
Obrzydliwy post. Dobrze, że ciebie nikt nie uważa za mniej ważną i pokolenie, które i tak zaraz umrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:41   #4322
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Obrzydliwy post. Dobrze, że ciebie nikt nie uważa za mniej ważną i pokolenie, które i tak zaraz umrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No pewnie, obrzydliwe, że nie uważam, że starsi ludzie powinni być grupą uprzywilejowaną, tylko inna. Której uprzywilejowanie też pośrednio będzie miało ochronny wpływ na starszych ludzi, no bo jeśli młodzi nie będą mieli jak przenosić, bo będą zaszczepieni, to kto tych starszych ludzi zarazi?


Ale co tam logiczne kalkulacje, trzeba podejść emocjonalnie, i to jak najpłycej, to na pewno nam pomoże w czasach globalnego kryzysu
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:42   #4323
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Obrzydliwy post. Dobrze, że ciebie nikt nie uważa za mniej ważną i pokolenie, które i tak zaraz umrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie o to chodzi. Ale zwroc uwagę na jedno: chronimy seniorów. Zamkniete jest WSZYSTKO. Dzieci się nie uczą (trudno to nazwać nauką) od prawie roku, mają godzinę policyjną, ludzie tracą prace, bankrutują itd, ale seniorzy, których tak usilnie chronimy nie mają ŻADNYCH ograniczeń, kościoły otwarte. Czy to nie absurd??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:51   #4324
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi. Ale zwroc uwagę na jedno: chronimy seniorów. Zamkniete jest WSZYSTKO. Dzieci się nie uczą (trudno to nazwać nauką) od prawie roku, mają godzinę policyjną, ludzie tracą prace, bankrutują itd, ale seniorzy, których tak usilnie chronimy nie mają ŻADNYCH ograniczeń, kościoły otwarte. Czy to nie absurd??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy patrzy że swojego punktu widzenia. Mój syn w tym roku zdaje maturę, a tymczasem od prawie roku nie chodzi do szkoły. I być może to jest obrzydliwe, ale to jest dla mnie większy problem.
Może gdybym miała w rodzinie przerażonego, izolującego się seniora zamiast maturzysty, to miałabym inne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:51   #4325
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Obrzydliwy post. Dobrze, że ciebie nikt nie uważa za mniej ważną i pokolenie, które i tak zaraz umrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przestań się emocjonować. Czy cokolwiek z tego, co napisała Lottie, nie jest prawdą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:52   #4326
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Szkoda, że rząd tak nie chronił seniorów, kiedy trzeba było zrobić wybory.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 07:53   #4327
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Szkoda, że rząd tak nie chronił seniorów, kiedy trzeba było zrobić wybory.

Good point


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-26, 07:55   #4328
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Teery Pokaż wiadomość
Każdy patrzy że swojego punktu widzenia. Mój syn w tym roku zdaje maturę, a tymczasem od prawie roku nie chodzi do szkoły. I być może to jest obrzydliwe, ale to jest dla mnie większy problem.
Może gdybym miała w rodzinie przerażonego, izolującego się seniora zamiast maturzysty, to miałabym inne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko przerażony senior MOŻE się odizolować. A maturzysta??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Szkoda, że rząd tak nie chronił seniorów, kiedy trzeba było zrobić wybory.
W punkt!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:02   #4329
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Przestań się emocjonować. Czy cokolwiek z tego, co napisała Lottie, nie jest prawdą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sama przestań się emocjonować. Mam prawo mieć zdanie takie jakie mam. Koniec kropka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:09   #4330
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Sama przestań się emocjonować. Mam prawo mieć zdanie takie jakie mam. Koniec kropka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha, czyli histeria zamiast logicznych argumentow. Trudno takie opinie traktowac powaznie.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:17   #4331
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No proszę. Jeszcze niedawno kolezanka w pracy żartowała sobie, że jak wejdą testy z innych otworów ciała, to ona odmowi poddawania się im (testowaliśmy się nawzajem w pracy, ona miała duży problem z tym, żeby ktoś od niej pobrał wymaz).
Ja przy ostatnim wymazie prawie zwymiotowałam. okropne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Szkoda, że rząd tak nie chronił seniorów, kiedy trzeba było zrobić wybory.
+1000

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-26, 08:19   #4332
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Obrzydliwy post. Dobrze, że ciebie nikt nie uważa za mniej ważną i pokolenie, które i tak zaraz umrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jak dzieci I mlodzi ludzie maja zakazy zeby chronic seniorow. Gdzie praktycznie uwaza sie ich za mniej waznych od seniorow to jest cacy.
Ale jakby odwrocic sytuacje to jest zle.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:29   #4333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Nie kazdy. Jest tez druga strona medalu. Czyli to ze dzieci sa izolowane, maja np zakaz wychodzenia z domu (seniorzy nie maja), studenci ucza sie zdalnie co odbija sie na jakosci. Zamkniete sa galerie, restauracje, silownie, turystyka. Tu nawet nie chodzi o to ze nie ma rozrywki, ale o to ze w tych sektorach pracuje mnostwo mlodych ludzi ktorzy zostali bez pracy i bez pieniedzy. Wiele osob stracilo prace lub stracili duza czesc wynagrodzenia. Zostali z dlugami i kredytami. Ale o nich nikt nie mysli. Licza sie tylko seniorzy.

Tymczasem senior dostanie szczepionke, ma godziny dla seniora, zadnych zakazow, a do tego dostanie 13 I 14 (co uwazam za kpine w tych czasach).

Wiec mlodzi ludzie maja obostrzenia, zakazy, cierpia finansowo. Mimo ze covid raczej nie stanowi dla nich duzego zagrozenia po to zeby chronic grupe ryzyka, ktorej nic nie zalazano, dano przywileje I 13,14.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A czy ja napisałam, ze seniorów trzeba zamknąć a dzieci wypuścić? Odniosłam się do kwestii tego, kogo szczepić. Moim zdaniem powinno się szczepić tylko chętnych. W sprawie lockdownu powinno być referendum, żeby wreszcie wzieto pod uwagę zdanie obywateli, bo nikt tego nie robi, a żyjemy już w tej sytuacji wystarczająco długo, żeby większość ludzi zdążyła się z choroba zetknąć i sobie jakieś zdanie wyrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:49   #4334
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Aha, czyli histeria zamiast logicznych argumentow. Trudno takie opinie traktowac powaznie.

Nie histeria, ale nie będę się teraz tłumaczyć ze swojego zdania przez ileś postów. Uważam, że seniorzy mają słusznie pierwszeństwo w szczepieniach, bo są grupą najbardziej zagrożoną. Uważam, że wszystko powinno wrócić do normy: szkoły, uniwersytety, sklepy, restauracje, kina, siłownie, baseny itd. Nikt nie powinien być w zamknięciu. I mam nadzieję, że jak już grupa najbardziej zagrożonych zostanie zaszczepiona to ograniczenia zostaną zniesione i wszystko zacznie wracać do normy.

Ktoś tu pisał o zgnębionych maturzystach. No cóż, zadecydowano przecież, że matura będzie okrojona, więc niezależnie od tego czy maturzysta pójdzie teraz do szkoły, czy nie i tak będzie gorzej wykształcony niż roczniki sprzed pandemii. To samo studenci.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 08:49   #4335
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi. Ale zwroc uwagę na jedno: chronimy seniorów. Zamkniete jest WSZYSTKO. Dzieci się nie uczą (trudno to nazwać nauką) od prawie roku, mają godzinę policyjną, ludzie tracą prace, bankrutują itd, ale seniorzy, których tak usilnie chronimy nie mają ŻADNYCH ograniczeń, kościoły otwarte. Czy to nie absurd??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mnie tez zwłaszcza te kościoły irytują. Seniorzy dosłownie się z nich wysypują po mszy. Obok szkoła jeszcze do niedawna prawie pusta stała.
Dzieci z dobrych rodzin sobie poradzą, te z mniej uprzywilejowanych - biorąc pod uwagę katastrofalny stan naszej edukacji po deformuje Zalewskiej, przepełnione podstawówki - już nie. Takie pokolenie nam rośnie, będzie pobierać wynagrodzenie za zrobienie bombelka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:10   #4336
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W sprawie lockdownu powinno być referendum, żeby wreszcie wzieto pod uwagę zdanie obywateli, bo nikt tego nie robi, a żyjemy już w tej sytuacji wystarczająco długo, żeby większość ludzi zdążyła się z choroba zetknąć i sobie jakieś zdanie wyrobić.
O referendum to nawet nie marzę, ale zastanawia mnie (a tak naprawdę nie zastanawia, biorąc pod uwagę nasze władze) brak sesji z pytaniami po konferencji.

Ja wiem, że rząd ma w poważaniu nasze zdanie, ale przecież mogliby podstawić dziennikarzy TVP i byliby bezpieczni, że żadne nieprzyjemne pytanie nie padnie.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:19   #4337
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Edukację zawsze można nadgonić, kto będzie chciał, potrzebował, zrobi to z czasem.
Oczywiście powinno to być zrobione systemowo, ale na to nie liczę w ogóle, choć że nie mówią o tym i nie przygotowują odpowiednich programów (a przynajmniej nic o tym nie wiem) uniwersytety (ogólnie szkolnictwo wyższe), to jestem mocno nimi zawiedziona.



natomiast straty psychiczne i w rozwoju fizycznym i społecznym jakie poniosły i cały czas ponoszą dzieci, młodzież i młodzi ludzie są nie do odrobienia.
I o tym powinno się mówić więcej, głośniej, już wdrażać społeczne projekty ratunkowe dla tych grup.


Np., mimo że mojej rodziny już to nie dotyczyło, to zakaz wychodzenia samodzielnie ludziom do 16tego roku życia do godziny 16 tej, w naszym klimacie w ZIME, to w wielu przypadkach było zwyczajnie odcięcie, wielotygodniowe, młodych ludzi od światła dziennego.
jak tak mozna zrobić? jakim debilem trzeba być zeby cos takiego w w ogóle wymyśleć? :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:22   #4338
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Moja koleżanka wykładowczyni mówiła, że jest mnóstwo studentów z depresją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:23   #4339
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88464077]Moja koleżanka wykładowczyni mówiła, że jest mnóstwo studentów z depresją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Wśród uczniów mojego męża też jest sporo dzieciaków na antydepresantach.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-26, 09:25   #4340
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88464077]Moja koleżanka wykładowczyni mówiła, że jest mnóstwo studentów z depresją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nic dziwnego, studia to piękny czas w życiu, stosunkowo mało obowiązków, a dużo przywilejów wynikających z dorosłości. Częste imprezy, nowi znajomi. A tu siedź przed komputerem. A po studiach to wiadomo, tyrka do emerytury.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:29   #4341
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie histeria, ale nie będę się teraz tłumaczyć ze swojego zdania przez ileś postów. Uważam, że seniorzy mają słusznie pierwszeństwo w szczepieniach, bo są grupą najbardziej zagrożoną. Uważam, że wszystko powinno wrócić do normy: szkoły, uniwersytety, sklepy, restauracje, kina, siłownie, baseny itd. Nikt nie powinien być w zamknięciu. I mam nadzieję, że jak już grupa najbardziej zagrożonych zostanie zaszczepiona to ograniczenia zostaną zniesione i wszystko zacznie wracać do normy.

Ktoś tu pisał o zgnębionych maturzystach. No cóż, zadecydowano przecież, że matura będzie okrojona, więc niezależnie od tego czy maturzysta pójdzie teraz do szkoły, czy nie i tak będzie gorzej wykształcony niż roczniki sprzed pandemii. To samo studenci.
I naprawdę wierzysz, że jak wyszczepia seniorów to wróci wszystko do normy? Nagle fitness i kluby gdzie seniorzy nie chodzą oraz galerie handlowe i gastro gdzie tez ich jak kot napłakał nie będzie zagrożeniem?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:38   #4342
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Szkoda, że rząd tak nie chronił seniorów, kiedy trzeba było zrobić wybory.
Bo wtedy wirus był już w odwrocie jak to Pinokio zaznaczył!
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:39   #4343
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
I naprawdę wierzysz, że jak wyszczepia seniorów to wróci wszystko do normy? Nagle fitness i kluby gdzie seniorzy nie chodzą oraz galerie handlowe i gastro gdzie tez ich jak kot napłakał nie będzie zagrożeniem?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



A dlaczego nie?
Przeciez szczepionka ma chronić grupy ryzyka, czyli głównie seniorów, przed ciężkim przebiegiem choroby.

Jeśli to faktycznie by zadziałało, to czemu cała reszta miałaby nie chodzić gdzie chce i nie siedzieć gdzie chce kupą na sobie nawet?
Przeciez siedzimy pozamykani żeby odciażyć służbę zdrowia od ciezkich przypadków covida , a nie żeby nie chorowac na covida.
jesli przebieg covida by przeszedł w lekki w grupach ryzyka, to nie byłoby problemu, nawet jakby ludzie dalej się zarażali.


Ktos zamykał kiedyś gospodarkę , dzieci w domach, bo panuje jak co roku sezon chorobowy akurat?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:47   #4344
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tak, mnie tez zwłaszcza te kościoły irytują. Seniorzy dosłownie się z nich wysypują po mszy.
Ostatnio przechodziłam w niedzielę z mężem niedaleko kościoła gdzie moze przebywać 15 osób.Z ciekawości zaczęłam liczyć i przy 48 osobie przestałam.Gdzie tu konsekwencja itp.Stoki zamykają, lodowiska itp na świeżym powietrzu a w kościele covida nie ma.Cuda panie , cuda.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

natomiast straty psychiczne i w rozwoju fizycznym i społecznym jakie poniosły i cały czas ponoszą dzieci, młodzież i młodzi ludzie są nie do odrobienia.
I o tym powinno się mówić więcej, głośniej, już wdrażać społeczne projekty ratunkowe dla tych grup.
Co więcej , zamykane są oddziały psychiatrii dziecięcej by zwolnić miejsca dla chorych na covid .Tak wygląda pomoc dla tej grupy
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:47   #4345
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ostatnio przechodziłam w niedzielę z mężem niedaleko kościoła gdzie moze przebywać 15 osób.Z ciekawości zaczęłam liczyć i przy 48 osobie przestałam.Gdzie tu konsekwencja itp.Stoki zamykają, lodowiska itp na świeżym powietrzu a w kościele covida nie ma.Cuda panie , cuda.
Ale tak jest w większości kościołów. U mnie też. Ostatnio pytałam mamy TŻta jak u nich w kościele i też mówiła, że no przecież nikt nie stoi i nie liczy, a ludzi pełno
Restauracje sanepid nachodzi, a do kościołów nie zagląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:48   #4346
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ale tak jest w większości kościołów. U mnie też. Ostatnio pytałam mamy TŻta jak u nich w kościele i też mówiła, że no przecież nikt nie stoi i nie liczy, a ludzi pełno
Restauracje sanepid nachodzi, a do kościołów nie zagląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie tak ,choć u mojej mamy na wsi ksiądz sam liczy wiernych i faktycznie nie ma przekroczonej liczby a to dość spory kościół i trochę ludzi może wejść.Ci co nie mogą wejść stoją na zewnątrz.Niemniej jednak ogólnie to w tych przybytkach hulaj dusza , wirusa nie ma.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:49   #4347
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pewnie tak ,choć u mojej mamy na wsi ksiądz sam liczy wiernych i faktycznie nie ma przekroczonej liczby.Ci co nie mogą wejść stoją na zewnątrz.
U nas tak było na początku. Jakoś kwiecień/maj. Teraz nikt sobie tym głowy nie zaprząta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:51   #4348
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A dlaczego nie?
Przeciez szczepionka ma chronić grupy ryzyka, czyli głównie seniorów, przed ciężkim przebiegiem choroby.

Jeśli to faktycznie by zadziałało, to czemu cała reszta miałaby nie chodzić gdzie chce i nie siedzieć gdzie chce kupą na sobie nawet?
Przeciez siedzimy pozamykani żeby odciażyć służbę zdrowia od ciezkich przypadków covida , a nie żeby nie chorowac na covida.
jesli przebieg covida by przeszedł w lekki w grupach ryzyka, to nie byłoby problemu, nawet jakby ludzie dalej się zarażali.


Ktos zamykał kiedyś gospodarkę , dzieci w domach, bo panuje jak co roku sezon chorobowy akurat?
Yyy no narracja była taka, że nie tylko ludzie starzy trafiają do szpitala i przechodzą ciężko covid i to nie jest tylko grypa. Skoro chodzi tylko o seniorów to ja nie widzę logiki w zamykaniu wszystkiego, z czego seniorzy nie korzystają i tyle.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 09:52   #4349
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

W Warszawie jest tylko jeden sklep z butami marki Ecco otwarty. Chciałam zwrócić buty. Na pewno ryzyko zarażania się w sklepie z butami jest większe niż w przepełnionym kościele. No szlag mnie trafia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 10:02   #4350
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 10.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
W Warszawie jest tylko jeden sklep z butami marki Ecco otwarty. Chciałam zwrócić buty. Na pewno ryzyko zarażania się w sklepie z butami jest większe niż w przepełnionym kościele. No szlag mnie trafia.
O wiele

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-03 14:16:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.