Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-07, 19:59   #4351
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
część dziewczyny

pierwszy raz tutaj zaglądam, mój Kubuś niedługo skończy 9 miesięcy i ma 6 ząbków (aktualny temat widzę)

powiedzcie mi czy duże (wagowo) macie dzieci? zwracacie uwagę na te siatki centylowe?
Kuba za duży nie jest (ok 8,1 kg), niby po mnie szczupły, ale też z jedzeniem jest różnie, do tej pory trochę mu wmuszałam, ale zaczynam odpuszczać, bo w końcu jedzenie będzie mu się kojarzyło z czymś najgorszym.
Hej
Moj Daniel tez waży okolo 8,5kg.Ostatnio byl chory i nic nie przytył nawet ciutke schudł.Jest na 25 centylu a jesli chodzi o wzrost to na samej górze.
Aha co do wmuszania to slyszalam,ze tak mozna wychować niejadka,mnie jako dziecku wmuszano jedzenie i dzis jem z niechecia i byle szybko.

Edytowane przez Katerina_00
Czas edycji: 2012-11-07 o 20:00
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 08:00   #4352
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Katerina_oo dzięki, czyli niech sobie sam lepiej decyduje ile chce jeść, bez wmuszania, bo jedzenie zamiast przyjemnością będzie dla dziecka tragedią.

teraz sprawdziłam siatkę wzrostu i faktycznie Kuba też jest na samej górze
ankham jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 11:04   #4353
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
Katerina_oo dzięki, czyli niech sobie sam lepiej decyduje ile chce jeść, bez wmuszania, bo jedzenie zamiast przyjemnością będzie dla dziecka tragedią.

teraz sprawdziłam siatkę wzrostu i faktycznie Kuba też jest na samej górze
no,czyli taka uroda,cienki a dlugi jak wypłata i miesiąc
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 18:58   #4354
mama d
Raczkowanie
 
Avatar mama d
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 432
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
część dziewczyny

pierwszy raz tutaj zaglądam, mój Kubuś niedługo skończy 9 miesięcy i ma 6 ząbków (aktualny temat widzę)

powiedzcie mi czy duże (wagowo) macie dzieci? zwracacie uwagę na te siatki centylowe?
Kuba za duży nie jest (ok 8,1 kg), niby po mnie szczupły, ale też z jedzeniem jest różnie, do tej pory trochę mu wmuszałam, ale zaczynam odpuszczać, bo w końcu jedzenie będzie mu się kojarzyło z czymś najgorszym.
Moja 'mała' waży 10,5kg :O mierzy jakieś 72cm - jest baaaardzo ciężka jedzenia jej nie wmuszam bo gdybym jej wmuszała to ważyłaby z 15 - żyje głównie na mleku bo obiadów nie jada - mimo, moich wymysłów kulinarnych nie zjada więcej jak 5łyżeczek
mama d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:16   #4355
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez mama d Pokaż wiadomość
Moja 'mała' waży 10,5kg :O mierzy jakieś 72cm - jest baaaardzo ciężka jedzenia jej nie wmuszam bo gdybym jej wmuszała to ważyłaby z 15 - żyje głównie na mleku bo obiadów nie jada - mimo, moich wymysłów kulinarnych nie zjada więcej jak 5łyżeczek
o kurka,a ile ona ma juz?
no ale skoro jej mleko wystarcza to git,
moj syn jadl moje obiadki chyba ze 2 miesiace a pozniej,z dnia na dzien (nie dawalam sloiczkowych wczesniej),nie bedzie jadl i koniec,
dałam sloiczek -3 minuty obiad zjedzony.A moim obiadkiem moglam karmic i godzine i nawet 100ml nie zjadl.
A doprawiasz ziołami ?
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:22   #4356
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
o kurka,a ile ona ma juz?
no ale skoro jej mleko wystarcza to git,
moj syn jadl moje obiadki chyba ze 2 miesiace a pozniej,z dnia na dzien (nie dawalam sloiczkowych wczesniej),nie bedzie jadl i koniec,
dałam sloiczek -3 minuty obiad zjedzony.A moim obiadkiem moglam karmic i godzine i nawet 100ml nie zjadl.
A doprawiasz ziołami ?
Miałam to samo... na dwie tury, zabawianie itp itd... przestałam gotować . Słoiki są dobrze doprawione + jakaś chemia to smakuje. Na szczęście jesteśmy na etapie tak zwanego "blw" i słoik dostaje 1-2x w tyg. Ale nie je już tak szybko(słoiczkowe obiadki), kręci nosem i nie je wszystkiego, chyba spodobała jej się samowolka
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:36   #4357
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Kurcze no ja lubie dla niego gotować,codziennie co innego mu wymyslałam cudowalam;kupiłam dozwolone przyprawy i tez psińco.
Teraz daje sloiczki raz z rybka,raz z mieskiem i wcina a w nagrode dostaje biszkopta albo chrupke albo jedno i drugie,
a wode to tylko łyżeczką,z butelki i niekapka niet.

Musze tez popróbowac tego BLW tylko ze moj mały kluseczka nie jest wiec chce,zeby choc ten obiad zjadł w ciagu dnia,
rano dostaje owsianke z owockiem a po poludniu owocki np z trzech owoców ale to juz mu robie sama,bo zjada i lubi.Banan musi byc bo to jego ulubiony choc staram sie nie czesto bo zatwardza.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 20:42   #4358
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Nie musisz ładować w niego obiadków Moja K. jest szczupła, nie wciskam tego słoiczka, je tyle ile zechce, a dziś musiałam jej dokładać jutrzejszą porcję, w takim transie jedzeniowym była i chciała 'jeszcze' ;D Najważniejsze jest mleko do roku. Głównym posiłkiem. Polecam jak najbardziej metodę samodzielnego jedzenia
Ja też zawsze, że musi musi tyle i tyle zjeść, ale to nie kaczka co by ładować ile wlezie co nie? Ja na blw przeszłam z tego powodu, że ma się nauczyć gryźć, a nie połyka w całości wielkie kawałki do roku ma czas. A jak nie to znów z procy zacznę karmić
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:52   #4359
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

powiedzcie mi jakie to są te dozwolone przyprawy?
agata hej
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:56   #4360
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
powiedzcie mi jakie to są te dozwolone przyprawy?
agata hej
najlepiej używać ziół
ja uzywam np
bazylię
oregano
majeranek

poza tym koperek, natka pietruszki
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:59   #4361
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

On mleka tez juz nie bardzo,cyca pociągnie jeszcze,flaszke zje ale tez juz mniej i mniej.

Majeranek,tymianek,koper, bazylia i zielona pietruszka.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 21:02   #4362
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Neska żyjesz? Nie pisz za dużo o przyprawach, bo info pójdzie do niepowołanych rąk
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:03   #4363
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Neska żyjesz? Nie pisz za dużo o przyprawach, bo info pójdzie do niepowołanych rąk
jestem
żyję
czytam
tylko nie piszę
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:06   #4364
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Neska żyjesz? Nie pisz za dużo o przyprawach, bo info pójdzie do niepowołanych rąk
jakie zioło masz na mysli ??
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:09   #4365
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Katerina ja anioł

Oki, napisała co miałam i milknę ponownie
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:11   #4366
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Katerina ja anioł

Dobra,wracajmy do pisania o dzieciach.....
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 22:20   #4367
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

a u nas mleko numer 1 bez niego mój synuś by chyba z głodu umarł. Sama już nie wiem jak go zachęcić do jedzenia
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 07:50   #4368
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

a moje dziecko nie je mleka od ponad 2 miesięcy i żyje, i waży 9,5kg
i ma się doskonale. dlatego ja nie uważam, że mleko ma być głównym posiłkiem.
Filip je na śniadanie owsiankę, na kolację też. Na obiad je zupę (taką samą jak my), gotowaną na wołowinie z kością lub indyku, z ogromną ilością warzyw, ziemniaków lub kaszy. I z ogromną ilością przypraw (kurkuma, imbir, bazylia, oregano, majeranek, kminek, tymianek, cebula, czosnek, pietruszka-oczywiście w zależności od potrzeb). Na podwieczorek zazwyczaj je drugą porcję zupy, albo jajecznicę albo po prostu kanapkę.
Z nabiału podaję tylko jajka, twaróg albo jakiś serek na chleb. W międzyczasie pochłania flipsy, rodzynki, daktyle (je w całości, aż mi się wierzyć nie chciało bo ma tylko dwa zęby, a jakoś daje radę pogryźć). Pije zioła.

nikotynko, i jak wyszły badania kału Natalki?
my byliśmy ponownie u lekarki, mamy za dwa tygodnie powtórzyć całą kurację odrobaczającą Filipowi a za miesiac Emilce. Powiedziała, że to cholerstwo jest trudne do wyeliminowania i trzeba powtarzac.
Później jeszcze za pół roku mamy powtórzyć i najlepiej raz w roku jesienia profilaktycznie.
Ale jest niesamowita poprawa po kuracji i zmianie nawyków żywieniowych. Filip ma wycofane wszystkie leki, a objawy alergii/astmy całkowicie ustąpiły. Nie ma duszności, sapania, nie choruje. Od 3 miesięcy mam absolutnie zdrowe dziecko nawet kataru żadnego nie miał. Zobaczymy jak bedzie zimą.
__________________
Fifi!

Emi!



Edytowane przez anankee
Czas edycji: 2012-11-09 o 07:52
anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 08:10   #4369
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Ananke poczytaj sobie o blw i o tym, że głównym i najważniejszym posiłkiem do roku jest mleko. Chodzi o rozwój kości, zębów. Dajesz flipsy małemu? Dobra nie wypowiadam się na ten temat bo Ty wiesz lepiej of kors

Ultra ugotuj warzywko i podstaw pod nos, może zachce spróbować
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2012-11-09 o 08:11
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 08:36   #4370
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Ananke poczytaj sobie o blw i o tym, że głównym i najważniejszym posiłkiem do roku jest mleko. Chodzi o rozwój kości, zębów. Dajesz flipsy małemu? Dobra nie wypowiadam się na ten temat bo Ty wiesz lepiej of kors

Ultra ugotuj warzywko i podstaw pod nos, może zachce spróbować
Agatek ja wiem co to jest blw.
mleka nie podaję, bo słucham się naszej lekarki. Nikt w naszym domu nie używa słodkiego mleka. Jemy kefir, maślankę, żółte i białe sery, jajka.
Staram się stosować do zasad kuchni pięciu przemian, ale ktoś taki jak ty, kto pewnie nigdy o tym nie słyszał, właśnie w ten sposób reaguje.
a co powiesz na to, że żadnych owoców oprócz krajowych sezonowych też nie podaję? teraz dzieci dostają jabłka i gruszki, Filip je zazwyczaj ugotowane i z owsianką, czasem dostanie surowe, ale jemu staram się surowizny nie podawać.
dla mnie najważniejsze jest zdrowie mojego dziecka. A skoro po zmianie jedzenia i kuracji odrobaczającej nastąpiła gwałtowna poprawa to dla mnie to jest znak, że jego organizm właśnie tego potrzebuje.

nie rozumiem co masz do flipsów . Przecież to sama kaszka kukurydziana bez żadnych dodatków. Na pewno lepsze niż biszkopty.
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:14   #4371
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

ale się rozpisałyście, poczytam jak mi mały zaśnie.

pytanie co to jest to BLW?

u mnie mleko to zjada tylko w nocy, bo tak to nie chce, odrzucił mleko w ciągu dnia około 6 miesiąca, natomiast lekarz powiedział, że jeśli nie chce to widocznie nie lubi i żebym zastąpiła innymi produktami mlecznymi, i dawała np 2 razy zupkę lub obiadek - jako 2 posiłki.

ogólnie to zjada rano kaszkę, potem jogurt, obiadek gotowany - półtora słoiczka, deser, kaszka na wieczór + mleko, i ok 23-24 dużą butlę mleka.

do tego po jednym posiłku biszkopt i czasami coś ode mnie podje, jajecznicę dzisiaj, wczoraj kaszę z sosem i mięskiem.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:14   #4372
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez ankham Pokaż wiadomość
ale się rozpisałyście, poczytam jak mi mały zaśnie.

pytanie co to jest to BLW?

u mnie mleko to zjada tylko w nocy, bo tak to nie chce, odrzucił mleko w ciągu dnia około 6 miesiąca, natomiast lekarz powiedział, że jeśli nie chce to widocznie nie lubi i żebym zastąpiła innymi produktami mlecznymi, i dawała np 2 razy zupkę lub obiadek - jako 2 posiłki.

ogólnie to zjada rano kaszkę, potem jogurt, obiadek gotowany - półtora słoiczka, deser, kaszka na wieczór + mleko, i ok 23-24 dużą butlę mleka.

do tego po jednym posiłku biszkopt i czasami coś ode mnie podje, jajecznicę dzisiaj, wczoraj kaszę z sosem i mięskiem.
Bobas
Lubi
Wybór
gotujesz na miekko kawalki jedzenia a ono samo sobie wybiera co je,chwyta do rączki i samo uczy sie jeśc.
No chyba ze ktos chce cos jeszcze dodac,bo ja tyle wiem co slyszalam od innych mam.

A jaki jogurt dajesz?
Ja daje nie biszkopty tylko takie ciasteczka organic dla niemowląt.
Potocznie na to mowie biszkopty.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ultraradiola Pokaż wiadomość
a u nas mleko numer 1 bez niego mój synuś by chyba z głodu umarł. Sama już nie wiem jak go zachęcić do jedzenia
ale on nie je wogole wogole? czy je ale malo?
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:24   #4373
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

neska i katerina dzieki za odp.

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
Agatek ja wiem co to jest blw.
mleka nie podaję, bo słucham się naszej lekarki. Nikt w naszym domu nie używa słodkiego mleka. Jemy kefir, maślankę, żółte i białe sery, jajka.
o właśnie, dobrze ze mleko zastępujesz innymi produktami, bo myślałam że wszystko co "mleczne" wyeliminowałaś
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:25   #4374
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

No BLW rzadzi Misza ma 10 miesiecy i wszystko je rekoma nawet jogurt teraz sobie nie wyobrazam najpierw karmienia dziecka a potem my siadamy do jedzenia wole wszyscy razem
A co do mleka to lazde dziecko jest inne no i niby ogolna zasada jest taka ze mleko najwazniejse do roku ale w praktyce wiadomo nie kazdemu dziecku sluzy tak dlugo niektore dzieci same sie odstawiaja wczesnie,wazne zeby dostawaly to co mleku w prawidlowo zbilansowanej diecie
Chyba wiekszosc z nas sie juz przekonala ze dzieci sie nie zmusi jak to nie
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 12:10   #4375
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Ananke pozostawię to bez komentarza Nie będę się zniżać do Twojego poziomu
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 15:09   #4376
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
No BLW rzadzi Misza ma 10 miesiecy i wszystko je rekoma nawet jogurt teraz sobie nie wyobrazam najpierw karmienia dziecka a potem my siadamy do jedzenia wole wszyscy razem
A co do mleka to lazde dziecko jest inne no i niby ogolna zasada jest taka ze mleko najwazniejse do roku ale w praktyce wiadomo nie kazdemu dziecku sluzy tak dlugo niektore dzieci same sie odstawiaja wczesnie,wazne zeby dostawaly to co mleku w prawidlowo zbilansowanej diecie
Chyba wiekszosc z nas sie juz przekonala ze dzieci sie nie zmusi jak to nie
alez musisz miec sprzatania teraz

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Ananke pozostawię to bez komentarza Nie będę się zniżać do Twojego poziomu
Agatek
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 15:17   #4377
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Ananke pozostawię to bez komentarza Nie będę się zniżać do Twojego poziomu
nie Agatek, z tobą się nie da normalnie podyskutować. To ja musiałbym się zniżyć do twojego poziomu.
Na rzeczowe argumenty ty nie masz żadnego. Twoją jedyną bronią jest ośmieszanie innych.
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 15:43   #4378
sandra1892
Zadomowienie
 
Avatar sandra1892
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 046
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

__________________
sandra1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 16:42   #4379
ankham
Zadomowienie
 
Avatar ankham
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 433
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
Bobas
Lubi
Wybór
gotujesz na miekko kawalki jedzenia a ono samo sobie wybiera co je,chwyta do rączki i samo uczy sie jeśc.
No chyba ze ktos chce cos jeszcze dodac,bo ja tyle wiem co slyszalam od innych mam.

A jaki jogurt dajesz?
Ja daje nie biszkopty tylko takie ciasteczka organic dla niemowląt.
Potocznie na to mowie biszkopty.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



ale on nie je wogole wogole? czy je ale malo?

aaa, to czasami też tak robię, że gotuję warzywa i daję Kubie, poza tym jak go karmię to wsadza rączki do jedzenia a ja się śmieję bo sprawdza konsystencję.

jogurty daję te dla niemowląt, albo bobovity albo nestle, lubi je i wciąga szybko. Dzisiaj ogólnie wszystko ładnie mi zjada i dużo.


nie mogę całkowicie pozwolić mu, żeby każdy posiłek sobie wybierał, bo niestety za mało waży, a przy tym ma niesamowicie dużo energii i siły.
ankham jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 18:18   #4380
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Tutaj pamper, a tam tetra-roboty przy bobasach mamy od metra. Mamusie I-II 2012

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
nie Agatek, z tobą się nie da normalnie podyskutować. To ja musiałbym się zniżyć do twojego poziomu.
Na rzeczowe argumenty ty nie masz żadnego. Twoją jedyną bronią jest ośmieszanie innych.
Swieta racja

Agatku przeczytala kilka stron o blw i teraz jest juz specjalista do spraw zywieniowych niemowlat

I chociazby kazde z naszych dzieciaczkow mialo lamblie i drozdzaki, ktore "pasa" sie na mleku, to i tak mleko najwazniejszym posilkiem do roku - BO TAK JEST NAPISANE W KSIAZCE O BLW

Ananke, napiszesz mi, jak przyrzadzasz Malemu jajecznice?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 08:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.