2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 10:34   #4351
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Nakarmiłam Natkę marchewką z jabłkiem. Jadła jak szalona, miałam się wam pochwalić, że nawet się nie ubrudziła.. i dawałam jej ostatnią łyżkę tej papki i ciap, na białe spodenki... Chciałam wam napisać, że ARIEL daje radę, ale zastosowałam od razu, tzn. jakieś 5 minut po zrobieniu plamy, zaprałam i na szczęście nie ma śladu. Ale jestem fajtłapa

Moje przekąski to zazwyczaj sałatki i koreczki, ewentualnie pieczone lub gotowane mięska domowej roboty. Jeśli chodzi o sałatki to kupuję pocięte składniki albo po prostu w puszkach, zrobienie sałatki trwa wtedy jakieś 3 minuty
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:37   #4352
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

waniliaania Kalex kotekk Klarissa dziękuję, już się nie mogę doczekać będzie wieczorkiem

justysia gratuluję ząbków, a poród.. współczuje...

hagar łyżeczka kaszki glutenowej na 100 mleka ale ja jej nie gotujesz z wodą to lepiej nie taką zwykłą kasze manną a ta taka dla dzieci - na stoiskach dziecięcych jest - bez gotowania - no i właśnie mnie to bawi niby nie daje się dziecku warzyw ale gluten chcą żeby dawać do przecieru
ja warzywa wprowadzałam 1 na 3 dni

Klarissa mąż powiedział prawdę więc wiesz.. a co do stulejki to u nas już wszystko ok tylko nie wiem czy zsuwać czy nie bo już pięknie schodzi itd..

waniliaania ja nie gotuje ale podobno masło..
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:50   #4353
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej

U nas noc okropna. Malutka od jakiegoś czasu śpi z nami w łóżku, już szczerze mam dosyc bo zwyczajnie nie mogę się wyspac a do tego często wstaje . Dziś w nocy położyłam ją w łóżeczku, zasneła ładnie, ale co z tego. Ciągle sie wierciła, wypluwała smoka, budziła się częściej niż zwykle, miałą strasznie zimne policzki mimo cieplutkiego karku Za każdym razem odkładałam ją spowrotem i ostatkiem sił powstrzymałam się żeby nie wziasc jej do nas. Z tego wszystkiego jestem gorzej zmeczona niż codzień, chyba jednak wolę się gnieśc w jednym łóżku

Dziewczyny jak dodajecie ten kleik do mleka??? I czy można go dodac do swojego czy trzeba miec modyfikowane? Ja nie mieszkam w Polsce i znalazlam tutaj tylko taki kleik ryżowy i pisze na nim że po dodaniu trzeba pogotowac 10 min a mleka mamy ponoc gotowac sie nie powinno bo traci wszystkie cenne elementy. Jezu czarna magia dosłownie. Juz coraz cześciej zastanawiam się nad mm chociaż na noc bo ileż można w nocy wstawac co 2 h. Szkoda mi troche bo mleka mam wystarczająco, ale pomału zaczynam się poddawac.

Klarisa w loczkach popieram zdanie dziewczyn, wyglądasz super. A córunia przesłodka

aneczka chłopcy boscy, starszy laseczki juz w przedszkolu bedzie wyrywał

kotek urocza ta Twoja pociecha, oczka ma piękne

Martucha zazdraszczam odwiedzin i życzę miłego spedzania czasu z przyjaciółką

IlonaN2 moje dziecko jeszcze nie miało okazji spróbowac mm, więc ja nie pomogę.

Weronisia współczuje problemów z ząbkami synka
A tak z innej beczki to moja siostra tez mieszka w Koln

Justysia gratuluję ząbeczków


potem dokończe nadrabiac bo już wrzeszczy moje dziecie
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:52   #4354
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

klarissa..ja tez ariel kupiałm i jets ok, ale wanish tez jest super
oj tez owocki wszama az sie uszy trzesą..z zupkami gorzej jest

koteek..ja atm lubie tradycyjne majonezowe sałatki
polecam taką z serem typu feta
opakowanie tego sera favita kroimy wgruba kostke
puszka ananasów kroimy w cząstki, nie za grube
z 5 jajek kroimy
puszka kukurydzy
ogórki korniszonu kroimy
i majonez , pieprz i soli troszke bo ser jest słony
ja te salatke uwielbiam choć to bomba kaloryczna

a i ta warstwowa z gyros tez jest oki

moszesz tez przygotować taki grzaneczki na ciepło..
kanapki chleba zwykłego nacieramy czosnkiem, i smarujemy masełkie dość pokaźnie..mozna tez dodac czosnek do masła i posmarować..posypujemy ziołami prowansalskimi i zapiekamy do chrupka...mniam zaraz se chyba to zrobie

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-02-09 o 10:53
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:11   #4355
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć mamuśki
Ja tu znowu tylko na chwilę. I pewnie tak już będzie- bo od poniedziałku jestem mamuśka pracująca i pewnie raczej nie będę po południu włączać kompa. Dziś wyjątek- ale po kolei:
- od poniedziałku pracuję na pełen etat (+godzina dojazdu w każdą stronę), fajnie jest w pracy I można pogadać z kimś dorosłym
- Olą zajmuje się babcia. Ja tylko we wtorki będę wychodzić 2 h wcześniej. Jeżeli chodzi o Olę to ponoć w poniedziałek był ryk jak zobaczyła po przebudzeniu babcię zamiast mamy. Kiepsko spała. Za to jak mnie zobaczyła to była taaaaaka radość. Wczoraj było już lepiej i mam nadzieję, że wkrótce się przyzwyczai.
- moje dziecię nauczyło się ostatnio pluć- i oczywiście teraz wypluwa warzywka
- dzisiaj wyjątkowo o tej porze jestem w domu, bo rano teściową zabrało pogotowie (chyba coś z sercem ale nie wiedzieli co, więc zabrali), więc musiałam z pracy migiem do domu. W międzyczasie dziś Olą zajęła się sąsiadka. Mam nadzieję, że z teściową ok. No i że nie będę musiała dziś wieczorem na gwałt szukać niani od jutra...eh...
Dobra, zmykamy na spacerek
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:18   #4356
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Kotek śliczna ta twoja Gwiazda

dziekuje w imieniu Gwiazdy

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Słodka ta twoja pyzunia

dzieki

A to jedzonko to ma być obiad/kolacja/przystawki?
Może ja coś wymyślę

bylabym wdzieczna za pomysly a interesuja mnie jakies przystawki i cos na cieplo
A to normalne, że po mm kupy są takie plastelinowate
Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

słodka nadaje sie na synową
Haha no i gitarra fajna tesciowa bedzie miala Maja


Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
ja mam kilka takich szybkich przekąsek. może się przydadzą.
1. melon z szynką prowansalską. szybie i smaczne, melona kroimy w łódeczki przekładamy szynką dojrzewającą polewamy oliwą z oliwek. można tez posypać parmezanem
2. kurczak s melonem. pierś kurczaka kroimy w plasterki przyprawiamy smażymy, pod koniec dodajemy płatki migdałów. melona kroimy w łódeczki przekładamy na przemian kurczakiem, polewamy sosem który ze smażonego kurczaka się zrobił i posypujemy płatkami migdałowymi.
3. bakłażan z fetą. kroimy bakłażana w plasterki solimy, czekamy aż woda z goryczką wycieknie (ok 30. min.) układamy plastry bakłażana na blachę posmarowaną oliwą. ma bakłażan kładziemy fetę i plastry pomidora. można bakłażana posmarować też zielonym pesto ale bez też jest dobre. pieczemy, nie wiem ile, ja to tak na oka aż się zrobi
dziekuje zanotowalam i oslinilam sie
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:20   #4357
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Cześć mamuśki
Ja tu znowu tylko na chwilę. I pewnie tak już będzie- bo od poniedziałku jestem mamuśka pracująca i pewnie raczej nie będę po południu włączać kompa. Dziś wyjątek- ale po kolei:
- od poniedziałku pracuję na pełen etat
już do pracy? to chyba jesteś pierwsza z naszego wątku która wraca. kiedy to zleciało dopiero na porodówkę jechałyśmy ja wraca 2 marca ale na umowę zlecenie więc na parę godzin i może nie codziennie, chociaż i tak nie wyobrażam sobie małej zostawić

kotekk na cieplo to ja proponuję parówki w cieście francuskim. szybko się robi i jest pyszne ciasto kupujesz gotowe i zawijasz w nie parowkę, ewentualnie podsmażone pieczarki i ser żółty albo co tam jeszcze chcesz. i podajesz z keczupem lub sosem slodko-kwaśnym. z jednego ciasta wychodzą 4 porcje. można przygotować wcześniej i dać do lodówki a jak goście przyjdą to tylko do piekarnika wrzucić i gotowe

Edytowane przez gabi1985
Czas edycji: 2011-02-09 o 11:25
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 11:29   #4358
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość

kotek urocza ta Twoja pociecha, oczka ma piękne
dzieki a oczka to po tatusiu

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
koteek..ja atm lubie tradycyjne majonezowe sałatki
polecam taką z serem typu feta
opakowanie tego sera favita kroimy wgruba kostke
puszka ananasów kroimy w cząstki, nie za grube
z 5 jajek kroimy
puszka kukurydzy
ogórki korniszonu kroimy
i majonez , pieprz i soli troszke bo ser jest słony
ja te salatke uwielbiam choć to bomba kaloryczna

a i ta warstwowa z gyros tez jest oki

moszesz tez przygotować taki grzaneczki na ciepło..
kanapki chleba zwykłego nacieramy czosnkiem, i smarujemy masełkie dość pokaźnie..mozna tez dodac czosnek do masła i posmarować..posypujemy ziołami prowansalskimi i zapiekamy do chrupka...mniam zaraz se chyba to zrobie


zaciekawila mnie ta salatka

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość

kotekk na cieplo to ja proponuję parówki w cieście francuskim. szybko się robi i jest pyszne ciasto kupujesz gotowe i zawijasz w nie parowkę, ewentualnie podsmażone pieczarki i ser żółty albo co tam jeszcze chcesz. i podajesz z keczupem lub sosem slodko-kwaśnym. z jednego ciasta wychodzą 4 porcje. można przygotować wcześniej i dać do lodówki a jak goście przyjdą to tylko do piekarnika wrzucić i gotowe

o widzisz a akurat mam ciasto francuskie

jezuu ale jestem glodna
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować

Edytowane przez kotekk81
Czas edycji: 2011-02-09 o 11:27
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:33   #4359
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny gotujace- co dodajecie do jedzonka olej czy maslo? i jak olej to jaki??
olej rzepakowy
podobno najlepszy i wyczytalam, ze w sloiczkach HiPP (tymi z napisem "kwasy omega 3") tez jest olej rzepakowy
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 12:20   #4360
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg razem.jpg (137,2 KB, 81 załadowań)
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 12:26   #4361
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
Klarissa mąż powiedział prawdę więc wiesz.. a co do stulejki to u nas już wszystko ok tylko nie wiem czy zsuwać czy nie bo już pięknie schodzi itd..
Ja się dowiem dokładnie.

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
U nas noc okropna. Malutka od jakiegoś czasu śpi z nami w łóżku, już szczerze mam dosyc bo zwyczajnie nie mogę się wyspac a do tego często wstaje . Dziś w nocy położyłam ją w łóżeczku, zasneła ładnie, ale co z tego. Ciągle sie wierciła, wypluwała smoka, budziła się częściej niż zwykle, miałą strasznie zimne policzki mimo cieplutkiego karku Za każdym razem odkładałam ją spowrotem i ostatkiem sił powstrzymałam się żeby nie wziasc jej do nas. Z tego wszystkiego jestem gorzej zmeczona niż codzień, chyba jednak wolę się gnieśc w jednym łóżku
U nas też nauka spania we własnym łóżeczku przebiegała lipnie i w końcu mała spała z nami, aż przyszedł czas, że się sama chyba przestała wysypiać i wręcz zażądała powrotu do łóżeczka.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
klarissa..ja tez ariel kupiałm i jets ok, ale wanish tez jest super
oj tez owocki wszama az sie uszy trzesą..z zupkami gorzej jest

koteek..ja atm lubie tradycyjne majonezowe sałatki
polecam taką z serem typu feta
opakowanie tego sera favita kroimy wgruba kostke
puszka ananasów kroimy w cząstki, nie za grube
z 5 jajek kroimy
puszka kukurydzy
ogórki korniszonu kroimy
i majonez , pieprz i soli troszke bo ser jest słony
ja te salatke uwielbiam choć to bomba kaloryczna

a i ta warstwowa z gyros tez jest oki

moszesz tez przygotować taki grzaneczki na ciepło..
kanapki chleba zwykłego nacieramy czosnkiem, i smarujemy masełkie dość pokaźnie..mozna tez dodac czosnek do masła i posmarować..posypujemy ziołami prowansalskimi i zapiekamy do chrupka...mniam zaraz se chyba to zrobie
Ale się głodna zrobiłam...

------------------------------------
Jak przestałyście karmić to kiedy wam mleko zniknęło? Ja nie karmię 3 tygodnie, nic mnie nie boli, piersi ok, ale właśnie mam ni z tego, ni z owego morką bluzkę... już mnie to wkurza. Niech to mleko idzie precz ode mnie...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 12:35   #4362
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

piękny kolaż bardzo fajnie wyszło to połączenie kolorów
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 12:43   #4363
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
A ja jestem ciemna masa, bo dopiero teraz się zorientowałam, że dziewczynki są na różowo, a chłopcy na niebiesko
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:00   #4364
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A ja jestem ciemna masa, bo dopiero teraz się zorientowałam, że dziewczynki są na różowo, a chłopcy na niebiesko
dobrze zes mnie uswiadomiła bo tez sie nie domysliłam

dodaje zdiecia Patryczka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010887 [800x600].jpg (67,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010900 [800x600].jpg (71,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010925 [800x600].jpg (49,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010914 [800x600].jpg (70,9 KB, 21 załadowań)
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:03   #4365
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

no co Wy
za dużo czasu przed kompem spędzacie
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:04   #4366
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
fajnie wyszlo a ja dzieki tej naszej akcji nauczylam Dawidka lezec na brzuszku
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:23   #4367
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny jak byłam na spacerze z naszą Onevittorią weszłam do pediatry żeby go się zapytać i poradzić I ona stwierdziła ze lepiej nie ostawiać mleka tylko podać mu dziś je w dzień a nie na noc i do tego jedną łyżeczkę soku z jabłka. A jeśli to po 2-3 dniach ...nei przyniesie rezultatu to kupić Bebilon Comfort. A jełsi on nie będzie go chciał to tak jak Kinga napisała mieszać mu na początki jedno z drugim No i kurnia już nie wiem co czynić. powiedziała że skoro je to lepiej mu dawać bo brzusio się przyzwyczaja i takie odstawienie na dwa dni a potem znowu podanie jest gorsze. Co myślicie ??
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:36   #4368
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
super dzieciaczki szkoda że się nie załapałam może następnym razem
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 13:49   #4369
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

bo ten roż i niebieski moze do końca nie wyszedł tak jak tego chciałam... no nic nastepny bedzie na pewno kolorowy

waniliaania...no tak miedzy innymi był moj zamiar... a druga rzecz to chciałam zebyscie w swojej kolekcji mialy takie zdjecie

bo kiedys o wizażu i o glupich kolażach mszu zapomnicie, ale zdjecia zostana z Wami na zawsze

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość
super dzieciaczki szkoda że się nie załapałam może następnym razem

na pewno bedą jeszcze takie akcje
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 14:51   #4370
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

my właśnie po spacerku, pogoda tu przepiękna, jak słonce świeci to od razu człowiekowi humorek dopisuje

mówiłam wam że moja mała od jakiegoś czasu tak się przygląda jak coś jem. teraz też ja wcinam jabłko a ona przygląda się więc zeskrobałam trochę i dałam jej. ale miała minę. pociumciała ze zdziwieniem, połknęła i wróciła do zabawy

dziewczyny, zaczęły mi masakrycznie włosy wypadać, wiem że to po ciąży normalne ale może macie jakieś sposoby żeby ograniczyć to linienie, bo już mam dość po całym domu zbierania moich kłaków.
Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
super
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 14:58   #4371
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wasze dzieciaczki w nocy śpią przy lampce?
Mój synuś tylko zasypia przy małej lampce, a w nocy mamy już ciemność

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
A oto moja mała pływająca "żabka" z wczorajszego wieczoru.
Żabeczka przeurocza dziewczynka Piękną masz córeczkę


Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
A u nas z kolei uważam,że mamy za mało zdjęć z Młodą.Ogólnie zdjęc ma dużo,ale ciągle sama.Musimy częściej robić zdjęcia z nami
U nas mały ma mnóstwo zdjęć jak jest sam, ale z tatusiem też mu fotek nie brakuje, bo ja ciągle za nimi z aparatem skacze,
za to ze mną Jasiek nie ma prawie wcale fotek, bo moj tz jakos nie pała chęcią fotografowania, a jak nawet jak go przymuszę i już coś pstryknie to nie są superwypasione ujęcia niestety

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
ja mam kilka takich szybkich przekąsek. może się przydadzą.
1. melon z szynką prowansalską. szybie i smaczne, melona kroimy w łódeczki przekładamy szynką dojrzewającą polewamy oliwą z oliwek. można tez posypać parmezanem
2. kurczak s melonem. pierś kurczaka kroimy w plasterki przyprawiamy smażymy, pod koniec dodajemy płatki migdałów. melona kroimy w łódeczki przekładamy na przemian kurczakiem, polewamy sosem który ze smażonego kurczaka się zrobił i posypujemy płatkami migdałowymi.
3. bakłażan z fetą. kroimy bakłażana w plasterki solimy, czekamy aż woda z goryczką wycieknie (ok 30. min.) układamy plastry bakłażana na blachę posmarowaną oliwą. ma bakłażan kładziemy fetę i plastry pomidora. można bakłażana posmarować też zielonym pesto ale bez też jest dobre. pieczemy, nie wiem ile, ja to tak na oka aż się zrobi
ale mi narobiłaś apetytu, no muszę z tych Twoich przepisów skorzystać

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Hej
Dziewczyny jak dodajecie ten kleik do mleka??? I czy można go dodac do swojego czy trzeba miec modyfikowane? Ja nie mieszkam w Polsce i znalazlam tutaj tylko taki kleik ryżowy i pisze na nim że po dodaniu trzeba pogotowac 10 min a mleka mamy ponoc gotowac sie nie powinno bo traci wszystkie cenne elementy. Jezu czarna magia dosłownie. Juz coraz cześciej zastanawiam się nad mm chociaż na noc bo ileż można w nocy wstawac co 2 h. Szkoda mi troche bo mleka mam wystarczająco, ale pomału zaczynam się poddawac.
Ja dodaję kleik i do swojego i do mm, tylko u mnie jest napisane zeby najpierw podgrzać mleczko do temp 40 stopni i wtedy dosypać kleik, nic o gotowaniu nie piszą, mam z bobovity
A mam taką starą książkę z 76roku i tam wręcz zalecają gotowanie odciągniętego mleczka matki


A u nas był wczoraj niezły cyrk wieczorem i skończyło się podaniem paracetamolu w czopku. Idzie nam drugi ząbek i mały nie chce wcale jeść z butelki, pewnie go dziąsełka pobolewają. Potrafi płakać z głodu, ale butelki i tak nie ruszy, ledwie udało nam się w niego troszkę kaszki wepchnać łyżeczką, żeby coś zjadł przed spaniem. Pierwszy ząbek wyskoczył niespodziewanie, nie było żadnych dodatkowaych atrakcji, a teraz cały czas pakuje sobie tetre do buzi i gryzie ją ze złością. Wczoraj już tak strasznie płakał, że chcieliśmy nawet do samochodu go pakować z nadzieją, że może tam uśnie. No ale po wielkich krzykach udało się go spacyfikować i zasnął wymęczony po 22. Aż strach myśleć co będzie później zanim mu się cała szczęka zaząbkuje

Co do rozszerzania diety, to przez ostatnie trzy dni Jasiek dostawał gruszkę ze słoiczka i nie było żadnych sensacji brzuszkowych na szczęście, nawet mu ta gruszka zasmakowała w odróżnieniu od jabłka, które z łaską zjadał
__________________


onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:39   #4372
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Gabisun - jak mrozisz np marchewke to mrozisz tez zupe jarzynowa (marchew, pietruszka, ziemniak)? i jeszcze jak mrozisz to juz gotowa ciapke tak?
I jeszcze pytanko- ile trzymasz to w zamrazalniku?
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:44   #4373
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Gabisun - jak mrozisz np marchewke to mrozisz tez zupe jarzynowa (marchew, pietruszka, ziemniak)? i jeszcze jak mrozisz to juz gotowa ciapke tak?
I jeszcze pytanko- ile trzymasz to w zamrazalniku?
Pytanie nie do mnie ale odpowiem
Ja mroze tez cale dania, ale baaardzo nie lubie mrozic ziemniaka. Wychodzi inny. Wiec bardzo czesto mroze zupki i dania bez ziemniaka. Trzymam roznie. Ale do 2 tygodni zapasy wyjadamy. Teraz jeden sloiczek duzo dluzej lezy, poki co gotuje codziennie.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 16:47   #4374
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Maluchy w wersji rożowo-niebieskiej
ale cudne
jak ja uwielbiam patzreć na te maluchy niedawno takie szkraby malutkie były, a tu proszę


Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość

dziewczyny, zaczęły mi masakrycznie włosy wypadać, wiem że to po ciąży normalne ale może macie jakieś sposoby żeby ograniczyć to linienie, bo już mam dość po całym domu zbierania moich kłaków.
ja co któryś dzień wsmarowuję oliwkę Hipp, nakładam reklamówkę, na to ręcznik i tak kilka godzin, później szampon i odżywka Stapiz ze słonecznikiem też tak na pół godziny... olej kokosowy... pokrzywa do picia...
w sumie co musi wypaść to i tak wypadnie, co byśmy nie robiły...
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 16:56   #4375
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ninaad ojj trzymam kciuki za zdrówko teściowej, ale fajnie się tak oderwać od malucha... zaglądaj czasem jak znajdziesz chwilę

mszu super świetne jak znajdę chwilę to wkleję na pierwszą stronę,

Klarissa dziekuję będę czekać na info

aaneczka cudny, ale mnie to nie dziwi.. w końcu to Patryk



tym razem to już się na prawdę żegnam do niedzieli/poniedziałku buziaki
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:41   #4376
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Gabisun - jak mrozisz np marchewke to mrozisz tez zupe jarzynowa (marchew, pietruszka, ziemniak)? i jeszcze jak mrozisz to juz gotowa ciapke tak?
I jeszcze pytanko- ile trzymasz to w zamrazalniku?
z ziemniakiem jeszcze nie robiłam nic, na razie mam pomrożone brokuły, marchew - to osobno, a razem mam kurczaka z brązowym ryżem i glutenem ( znaczy się kaszą manną ) no i jabłka, a pietruchę dodaję na razie na bieżąco bo wcześiej nie wpadłam na to ,że może jej to tak smakować ale można mrozić wszystko razem tylko jeśli dajesz kaszę mannę ( manną ) to zrób rzadsze bo ona pęcznieje potem jeszcze bardziej, teraz już wiem a jak długo można to trzymać to njlepiej jak się Martucha spyta siostry, ale myslę ,że tak normalne warzywa dla dorosłych ,czyli długo

Martucha ty mi nie zaczynaj posta, od "żegnam się z wami" bo mnie aż ciarki przeszły, myślałam ,że coś się stało, albo ,że nas opuszczasz

Mszu fajowski ten nasz kolaż fajny miałaś z tym pomysł a ja mam pomysły na następne: brzuchy mam ( ciążowe ), same mamy, mamy z dziećmi na rękach może jeszcze coś mi do głowy wpadnie

Ja dzisiaj zaszalałam na zakupach i kupiłam sobie wylaszczoną kieckę, tylko jeszcze nie wiem gdzie w niej pójde ale prawdopodobnie na bal z okazji dnia kobiet
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:57   #4377
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny gotujace- co dodajecie do jedzonka olej czy maslo? i jak olej to jaki??

Masło

Dziewczyny dzięki za słowa otuchy, staramy sie Ich wesprzeć, jak możemy. Ponieważ często pomagamy innym, to zgłosił się facet, któremu kiedyś pomogliśmy z jakąś maszyną, co ma w domu i pomaga w ćwiczeniu Voyty czy jak to tam sie pisze dobrzy ludzie nadal istnieją
My też mamy full chętnych do 1%, ale będę wdzięczna, jeśli chociaż podacie wiadomość dalej Bo czasem ktoś by chętnie przekazał, ale nie ma komu
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:40   #4378
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie ale odpowiem
Ja mroze tez cale dania, ale baaardzo nie lubie mrozic ziemniaka. Wychodzi inny. Wiec bardzo czesto mroze zupki i dania bez ziemniaka. Trzymam roznie. Ale do 2 tygodni zapasy wyjadamy. Teraz jeden sloiczek duzo dluzej lezy, poki co gotuje codziennie.
a co robisz jakie dania do mrozenia?i czy mrozisz je z olejem w skladzie?

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-02-09 o 19:43
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:55   #4379
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha no niestety okazało się, że teściowa musi zostać w szpitalu na badaniach. Nie wiedzą co jej było a te badania szybciej zrobić w szpitalu niż jakby ją wypisali. Zadzwoniłam do pracy i wzięłam urlop do końca tygodnia. Mam nadzieję, że tak jak mówi, wypiszą ją w tym tygodniu... eh...

gabisun dawaj fotkę siebie w kiecce
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:03   #4380
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

laski ja jutro gotuję sama marchewkę dla małej... mam ugotować w skórce... obrać, rozciapać widelcem, dolać przegotowanej wody i zmiksować, tak?

Nika - ja oddam swój 1 % dla Filipka, bo własnie rozglądałam się co tu z tym zrobić
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...

Edytowane przez MisQa
Czas edycji: 2011-02-09 o 20:05
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.