Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-03, 07:28   #4411
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez metaph0re Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz zaaplikowałam NuvaRing, przeszłam z plastrów Lisvy po tygodniowej przerwie. Zobaczymy czy będzie dużo lepszy od plastrów - macie może własne doświadczenia ze zmiany środka antykoncepcji z plastrów na krążki? 💪🏻
Ja zmieniłam (tylko nie bezpośrednio z jednej na drugą) z Evry. Wolę krążek z kilku względów (po jednym i po drugim się dobrze czułam), przede wszystkim dlatego, że go nie widać, nie brudzi się (jak plastry- chociaż coś kojarzę, że te lisvy są przezroczyste), święty spokój na 3 tygodnie
__________________
"A pewnego dnia zapytasz mnie:
Co bardziej kocham?
Ciebie czy moje życie? Ja odpowiem:
-Moje życie.
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa,
nie wiedząc,że moje życie to Ty."



myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-21, 17:58   #4412
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny Dawno jakoś tu nie zaglądałam,ale teraz przydałaby mi się rada kogoś, kto dobrze zna temat krążek stosuje od około roku i zawsze zakładałam/ usuwałam w czwartki koło 11, jakoś nie miałam większych problemów i dostosowywałam się do tej godziny, czasem wiązało się to z zabieraniem krążka ze sobą na zajęcia,ale też dawałam radę... jednak w ten czwartek mam egzamin o 9.oo, sądzę,że będzie trwał koło pół h... No i tu jest problem, bo musiałabym krążek zabrać ze sobą rano na uczelnie, a prognozy pogody prawie 30 stopni na zewnątrz mnie trochę martwi... (mam małego fioła na punkcie przechowywania krążków w danej temp ) Zastanawiam się nad zmianą godziny,ale nigdy nic z tym nie kombinowałam i nie wiem czy mogę po prostu założyć o wcześniejszej godzinie i jej się już trzymać? Jaka Waszym zdaniem byłaby najlepsza? Rozważam czy hardcorowo nie zmienić na 6 rano,ale boję się,że kiedyś zaśpię Doradźcie proszę
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-21, 18:32   #4413
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Dawno jakoś tu nie zaglądałam,ale teraz przydałaby mi się rada kogoś, kto dobrze zna temat krążek stosuje od około roku i zawsze zakładałam/ usuwałam w czwartki koło 11, jakoś nie miałam większych problemów i dostosowywałam się do tej godziny, czasem wiązało się to z zabieraniem krążka ze sobą na zajęcia,ale też dawałam radę... jednak w ten czwartek mam egzamin o 9.oo, sądzę,że będzie trwał koło pół h... No i tu jest problem, bo musiałabym krążek zabrać ze sobą rano na uczelnie, a prognozy pogody prawie 30 stopni na zewnątrz mnie trochę martwi... (mam małego fioła na punkcie przechowywania krążków w danej temp ) Zastanawiam się nad zmianą godziny,ale nigdy nic z tym nie kombinowałam i nie wiem czy mogę po prostu założyć o wcześniejszej godzinie i jej się już trzymać? Jaka Waszym zdaniem byłaby najlepsza? Rozważam czy hardcorowo nie zmienić na 6 rano,ale boję się,że kiedyś zaśpię Doradźcie proszę
Przecież jest margines 3 godzin, także spokojnie. Możesz raz założyć o 6, albo o 12, po powrocie z egzaminu
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-21, 18:40   #4414
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=b276cf7d045b24ab4154d1e 231f6ab4a04fdd640;6205264 6]Przecież jest margines 3 godzin, także spokojnie. Możesz raz założyć o 6, albo o 12, po powrocie z egzaminu [/QUOTE]
Szczerze mówiąc jakoś jednorazowego przesunięcia nie brałam pod uwagę,choć wiem o tych trzech godzinach Czyli jeśli założę teraz między 7-8 to później normalnie mogę trzymać się już swojej godziny? I skuteczność obniżona nie będzie?
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-21, 18:46   #4415
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc jakoś jednorazowego przesunięcia nie brałam pod uwagę,choć wiem o tych trzech godzinach Czyli jeśli założę teraz między 7-8 to później normalnie mogę trzymać się już swojej godziny? I skuteczność obniżona nie będzie?
Jasne. Ja tak robiłam
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-21, 18:48   #4416
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Skoro to sprawdzone to przynajmniej będę spokojniejsza Dziękuję bardzo, jeden problem z głowy
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-24, 12:37   #4417
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny potrzebuję wyjaśnienia co do tego kiedy mogę zacząć stosować Nuvaring. Poszłam do ginekologa na NFZ, bo nie miałam możliwości umówić się do mojego prywatnie. Ten na fundusz okazał się mało kompetentny. Chciałam zmianę tabletek na Nuvaring to mi wypisał ale informacji nie udzielił...
I tu moje pytanie co do tego kiedy mogę zacząć go stosować. Biorę teraz tabletki antykoncepcyjne, czyli wg. ulotki powinnam zacząć używać Nuvaring po zakończeniu 7 dniowej przerwy w tabletkach, w tym czasie kiedy miałabym rozpocząć nowe opakowanie. Ale czytałam też, że można zacząć stosować krążek w dowolnym momencie cyklu. Odstawiam tabletki - wkładam krążek. Tylko jak to wtedy wygląda? Trzymam go normalnie te 3 tygodnie, po czym robię przerwę, czy wyjmuję go za kilka dni, wtedy kiedy kończyło by mi się opakowanie aktualnie zaczętych tabletek. Ktoś coś mi podpowie???
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 13:54   #4418
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czochrus Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję wyjaśnienia co do tego kiedy mogę zacząć stosować Nuvaring. Poszłam do ginekologa na NFZ, bo nie miałam możliwości umówić się do mojego prywatnie. Ten na fundusz okazał się mało kompetentny. Chciałam zmianę tabletek na Nuvaring to mi wypisał ale informacji nie udzielił...
I tu moje pytanie co do tego kiedy mogę zacząć go stosować. Biorę teraz tabletki antykoncepcyjne, czyli wg. ulotki powinnam zacząć używać Nuvaring po zakończeniu 7 dniowej przerwy w tabletkach, w tym czasie kiedy miałabym rozpocząć nowe opakowanie. Ale czytałam też, że można zacząć stosować krążek w dowolnym momencie cyklu. Odstawiam tabletki - wkładam krążek. Tylko jak to wtedy wygląda? Trzymam go normalnie te 3 tygodnie, po czym robię przerwę, czy wyjmuję go za kilka dni, wtedy kiedy kończyło by mi się opakowanie aktualnie zaczętych tabletek. Ktoś coś mi podpowie???
Jak nie chcesz mieszać z krwawieniem, to zrób normalnie przerwę po tabletkach i zamiast nowej tabletki wkładasz krążek
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 17:35   #4419
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, może któraś z was ma większą wiedzę i doświadczenie. Biorę Nuvaring już od około 1,5 roku, ostatnie dwa krążki połączyłam ze względu na wakacyjny wyjazd. W piątek 24.06 wyjęłam krążek i elegancko w poniedziałek 27.06 dostałam okres. Nie wiem jak to się stało, powinnam włożyć kolejny krążek w piątek (1.07) o g. 18, ale zapomniałam. Przypomniałam sobie w sobotę o 22. Szybko go zaaplikowałam i zaczęłam analizować ostatni tydzień. O ile podczas okresu nic między mną i chłopakiem nie było, o tyle możliwe, że w sobotę (25.06), czyli pierwszego dnia przerwy, doszło do stosunku. Myślicie że mam się czym martwić?
Wiem, że na ulotce jest napisane, że w takim przypadku każdy stosunek podczas 7-dniowej przerwy może stanowić zagrożenie, ale patrząc na ilość czasu jaka minęła od stosunku, a potencjalnej owulacji, która mogła się odblokować, czy to możliwe?
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 20:14   #4420
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Skoro wyjelas krazek 24 a 25 mialas stosunek to znaczy, ze bylas w 2 dniu przerwy, a cala przerwa jest zabezpieczona. Do tego mialas okres, a to nie sa sprzyjajace warunki do bytowania plemnikow. Ja uwazam, ze mozesz byc spokojna. Ale teraz zabezpieczaj sie dodatkowo prezerwatywa przez co najmniej tydzien.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 09:52   #4421
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzięki za odpowiedz. Z tego co rozumiem podczas przerwy występuje ochrona jeżeli na czas założy się kolejny krążek. Ja tego nie zrobiłam. Stąd moje pytanie czy mam się czym martwić.
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-04, 18:53   #4422
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tak, chroniona jestes przez 21 dni noszenia krazka + przez 7 dni przerwy, a dopiero niezalozenie nowego krazka 8 dnia powoduje przerwanie ochrony. Kochalas sie z chlopakiem zaraz nastepnego dnia po wyjeciu krazka, czyli w czasie ochrony, pozniej byla miesiaczka i 5 dni ochrony z przerwy kiedy sluz jest gesty i srodowisko w pochwie kwasne. Mysle, ze plemniki nie mialyby szans przezyc 5 dni w takich warunkach. Uwazam, ze mozesz byc w pelni spokojna, ale pamietaj teraz o dodatkowym zabezpieczeniu przez co najmniej 7 dni. Spokojnie, bedzie dobrze.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 21:28   #4423
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Tak, chroniona jestes przez 21 dni noszenia krazka + przez 7 dni przerwy, a dopiero niezalozenie nowego krazka 8 dnia powoduje przerwanie ochrony. Kochalas sie z chlopakiem zaraz nastepnego dnia po wyjeciu krazka, czyli w czasie ochrony, pozniej byla miesiaczka i 5 dni ochrony z przerwy kiedy sluz jest gesty i srodowisko w pochwie kwasne. Mysle, ze plemniki nie mialyby szans przezyc 5 dni w takich warunkach. Uwazam, ze mozesz byc w pelni spokojna, ale pamietaj teraz o dodatkowym zabezpieczeniu przez co najmniej 7 dni. Spokojnie, bedzie dobrze.
Dzięki. Też sobie to tak tłumaczę i mam nadzieję, że plemniki chłopaka to nie zmutowane terminatory, które przetrwały 6 dni okresu Chwilowo złapała mnie jakaś infekcja, więc na razie odpuściliśmy, ale pamiętam o dodatkowym zabezpieczeniu przez kolejnych 7 dni.

Jeszcze ku przestrodze: korzystam z aplikacji na telefon Contraceptive ring, która przypomina mi o zdjęciu i założeniu krążka - nigdy wcześniej mnie nie zawiodła, ale ostrzegam, jeżeli też ktoś stosuje, że jednak nie zawsze działa idealnie..
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 05:03   #4424
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

plemniczki to wrazliwe stworzonka, czerwonej, gestej rzeki nie przeplyna



Nigdy nie slyszalam o takiej aplikacji, ale ja uzywam takiej o nazwje "Moj kalendarzyk" i tam zapisuje miesiaczke, wlasnie ona przylomina o antykoncepcji, mozna ustawic i krazek i tabletki i plastry i poki co u mnie spisuje sie idenie Ale lepiej sobie tez naklejac te naklejki z ulotki krazkow gdzies w kalendarzu, bo jak sie zgubi telefon to chociaz cos jest



A z ciekawosci zapytam ile placisz za krazki? Ja znalazlam apteke gdzie 3 miesiace temu placilam 99 zl za 3 sztuki, ale wczoraj w niej bylam i juz 110 zaplacilam. Ale to i tak taniej, bo w innych ok. 150 trzeba dac.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 09:23   #4425
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
plemniczki to wrazliwe stworzonka, czerwonej, gestej rzeki nie przeplyna



Nigdy nie slyszalam o takiej aplikacji, ale ja uzywam takiej o nazwje "Moj kalendarzyk" i tam zapisuje miesiaczke, wlasnie ona przylomina o antykoncepcji, mozna ustawic i krazek i tabletki i plastry i poki co u mnie spisuje sie idenie Ale lepiej sobie tez naklejac te naklejki z ulotki krazkow gdzies w kalendarzu, bo jak sie zgubi telefon to chociaz cos jest



A z ciekawosci zapytam ile placisz za krazki? Ja znalazlam apteke gdzie 3 miesiace temu placilam 99 zl za 3 sztuki, ale wczoraj w niej bylam i juz 110 zaplacilam. Ale to i tak taniej, bo w innych ok. 150 trzeba dac.
A to jakaś sieć aptek? Ja póki co tylko wyczailam, że superpharm najtaniej w okolicy, bo 42 za sztukę, a kupno 3 razem nie jest taniej tylko 42x3 😟

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 09:59   #4426
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mogę i ja wypowiedz się już troszkę na temat Nuvaring. Przygodę z krążkiem rozpoczęłam dopiero trzy dni temu, zaraz po 7 dniowej przerwie po tabletkach antykoncepcyjnych ale od razu stwierdzam, że jest super Wkłada się prosto, nie da się włożyć go za daleko. Ja jestem małą, drobną osóbką więc krążek jest stosunkowo duży dla mojego ciała i nie jest jakoś szczególnie głęboko, ale od razu usadowił się na swoim miejscu, jest niewyczuwalny dla mnie, nie przesuwa się. Pierwszego dnia musiałam użyć go z tamponem i to też nie jest problem. Razem wszystko współgra i przy wyjęciu tamponu krążek zostaje na swoim miejscu. Z mężem też go przetestowaliśmy. On mówi, że go nie wyczuwa jedynie co to zrobiło się ciaśniej, co za tym idzie, przyjemniej dla obojga
Okres zakończył mi się wcześniej niż zazwyczaj, kilka godzin po włożeniu krążka. Nie ma żadnych plamień, nie boli mnie nic. Na razie nie czuję nic, żadnych odczuć że zmieniłam metodę antykoncepcji. O ile nic się nie zepsuje, to na pewno szybko z Nuvaring nie zrezygnuję

Edytowane przez czochrus
Czas edycji: 2016-07-05 o 10:00
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 11:04   #4427
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
A to jakaś sieć aptek? Ja póki co tylko wyczailam, że superpharm najtaniej w okolicy, bo 42 za sztukę, a kupno 3 razem nie jest taniej tylko 42x3 😟

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję w sieci "Drogerie i farmacja", to apteka sieciowa właściciela Biedronki. 36 zł za jeden krążek i nie mają w 3-pakach, tylko właśnie w pojedynczych.

A jak z libido u Was przy NR? U mnie prawie zerowe niestety
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 12:23   #4428
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja kupiłam w małej, osiedlowej aptece za 44.9 zł jedną sztukę, to tak nie najgorzej. Nie mam takich fajnych sieciowych aptek w pobliżu niestety.
Z tym libido to temat rzeka. Ja brałam tabletki 10 lat, libido malało aż spadło do -50 Od 2 tygodni wiedziałam, że zmieniam tabletki na krążek i naczytałam się, że wielu kobietkom przy krążku zwiększyło się libido i mi na samą myśl libido wzrosło 2 tygodnie przed zastosowaniem krążka Pierwszy raz tak miałam. Ewidentnie widać, że to duża sprawa naszej psychiki
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 13:22   #4429
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Ja kupuję w sieci "Drogerie i farmacja", to apteka sieciowa właściciela Biedronki. 36 zł za jeden krążek i nie mają w 3-pakach, tylko właśnie w pojedynczych.

A jak z libido u Was przy NR? U mnie prawie zerowe niestety
Zerowe, może nie -50 jak przy tabletkach, ale nadal zero 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 14:33   #4430
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Tereska, ja kupuję 3 krążki za równe 120zł. Nie znalazłam nigdzie taniej, ale mieszkam w dużym mieście więc nie ma co liczyć na rewelacyjne ceny.
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 17:53   #4431
lejd
Raczkowanie
 
Avatar lejd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 71
GG do lejd
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wczoraj włożyłam swój pierwszy ring i już jestem do niego negatywnie nastawiona - przy pierwszym stosunku już wypadł :/ Nie wiem, czy nie włożyłam go wystarczająco głęboko czy o co chodzi..
lejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-28, 06:49   #4432
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lejd Pokaż wiadomość
Wczoraj włożyłam swój pierwszy ring i już jestem do niego negatywnie nastawiona - przy pierwszym stosunku już wypadł :/ Nie wiem, czy nie włożyłam go wystarczająco głęboko czy o co chodzi..
Po pierwszym założeniu trzeba zabezpieczać się jeszcze przez 7 dni gumką, mam nadzieję, że o tym pamiętasz rzeczywiście mogłaś włożyć go zbyt płytko. Musi minąć ten "zakręt" w pochwie. Obejrzyj parę rysunków pogladowych. I nie zrazaj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 09:10   #4433
lejd
Raczkowanie
 
Avatar lejd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 71
GG do lejd
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Po pierwszym założeniu trzeba zabezpieczać się jeszcze przez 7 dni gumką, mam nadzieję, że o tym pamiętasz rzeczywiście mogłaś włożyć go zbyt płytko. Musi minąć ten "zakręt" w pochwie. Obejrzyj parę rysunków pogladowych. I nie zrazaj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak na razie nie miałam więcej niespodzianek i nie wypadł więc może będzie już ok.
wcześniej brałam tabletki, ring włożyłam w dniu, w którym zaczynałabym nowe opakowanie brałam Belarę.. kurcze, to trzeba się jeszcze dodatkowo zabezpieczać? ginekolog nic mi nie powiedziała :/

Edytowane przez lejd
Czas edycji: 2016-07-29 o 09:36
lejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:08   #4434
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lejd Pokaż wiadomość
jak na razie nie miałam więcej niespodzianek i nie wypadł więc może będzie już ok.
wcześniej brałam tabletki, ring włożyłam w dniu, w którym zaczynałabym nowe opakowanie brałam Belarę.. kurcze, to trzeba się jeszcze dodatkowo zabezpieczać? ginekolog nic mi nie powiedziała :/
Nie trzeba, na ulotce jest napisane, że można włożyć do 8 dni po wzięciu ostatniej tabletki 😊 mi ginekolog powiedział bym zaczęła brać krążek w pierwszy dni miesiączki po odstawieniu tabletek, ale tutaj dziewczyny wiele razy mówiły, że zaczynały normalnie tak samo jakby brały tabletki i zabezpieczenie jest 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 14:40   #4435
lejd
Raczkowanie
 
Avatar lejd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 71
GG do lejd
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
Nie trzeba, na ulotce jest napisane, że można włożyć do 8 dni po wzięciu ostatniej tabletki 😊 mi ginekolog powiedział bym zaczęła brać krążek w pierwszy dni miesiączki po odstawieniu tabletek, ale tutaj dziewczyny wiele razy mówiły, że zaczynały normalnie tak samo jakby brały tabletki i zabezpieczenie jest 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, aż się przestraszyłam i jeszcze raz przeczytałam ulotkę i faktycznie, nie trzeba To dobrze
lejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 08:18   #4436
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, wczoraj założyłam swój pierwszy krazek (nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej) w pierwszy dzień okresu. Od kiedy jestem zabezpieczona w takim razie? I kiedy jak stosowalyscie pojawiły się jakieś skutki uboczne (jakieś ewentualne mdłości, bóle głowy itp)?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 17:15   #4437
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj założyłam swój pierwszy krazek (nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej) w pierwszy dzień okresu. Od kiedy jestem zabezpieczona w takim razie? I kiedy jak stosowalyscie pojawiły się jakieś skutki uboczne (jakieś ewentualne mdłości, bóle głowy itp)?
Ulotka głosi, ze od pierwszego dnia kobieta jest zabezpieczona. U mnie nie bylo zadnych skutkow ubocznych, u Ciebie tez nie musi. Nie nakrecaj sie bo bedziesz miala wszystkie pierwszego dnia.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-09, 17:19   #4438
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Ulotka głosi, ze od pierwszego dnia kobieta jest zabezpieczona. U mnie nie bylo zadnych skutkow ubocznych, u Ciebie tez nie musi. Nie nakrecaj sie bo bedziesz miala wszystkie pierwszego dnia.
właśnie póki co czuję się bardzo dobrze i nie wiem czy już się cieszyć czy jeszcze mogą mnie zaskoczyć
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-10, 07:08   #4439
czochrus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

sillke29 ja jestem w trakcie 2 krążka. Fakt, że wcześniej stosowałam tabletki ale przy pierwszym krążku niczego nie zauważyłam. Po jakimś tygodniu przez kilka dni czułam lekkie ukłucia w miejscu umiejscowienia krążka ale nie było to dokuczliwe i trwało krótko. Jedynie jaki mam "skutek" to ciągła wilgoć ale dla mnie to mega plus, bo miałam duży problem z suchością Na prawdę nie nakręcaj się, możliwe że krążek będzie Ci służył
czochrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 08:45   #4440
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny
Używam krążek od jakiegoś roku.Nigdy nie robiłam przerw. Niestety we wrześniu jadę na wakacje i musiałabym go zabrać ze sobą czego chciałabym uniknąć. Myślałam, żeby włożyć jeden krążek zaraz po drugim bez przerwy. W ulotce jest napisane, że trzymać go maksymalnie 3 tygodnie. Czy to oznacza, że mogę ten drugi wyciągnąć po tygodniu, dwóch ? Czy normalnie trzymać go kolejne 3 tyg?

Nigdzie nie znalazłam informacji czy stosowanie krążka po krążku bez przerwy nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej a nie chciałabym się czuć nie komfortowo i się obawiać, że skuteczność jest jakaś mniejsza
Z góry dziękuje za pomoc
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.