Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-01, 21:02   #4411
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48763265]To ja cię przebije tekstem ciotki mojego męża na chrzcinach, kiedy powiedziała do swoich synów (jeden ok. 25lat, drugi 17 lat), żeby zobaczyli jakie mam tłuste mleko, że cała butelka jest w tłuszczu. Oni nie zakumali to im dalej tłumaczy, że kp i mam dobre mleko w piersiach

Ech... Dosyć mam tych babć. Teściowa dzisiaj przyleciała do mnie powiedzieć, że ktoś dawał swojemu dziecku jakieś kropelki i dziecko nie płakało, więc ja też powinnam spróbować. Ale o co dokładnie chodzi to sama nie wiedziała
A z drugiej strony moja matula trzyma małego, który widać, że jest zdenerwowany i marudzi. A ona na to zlewa i gada z ciotkami. Więc wzięłam małego i zaczęłam uspokajać. Na to się dowiedziałam, że jestem nadgorliwa i nawet nie dam dziecku zapłakać. No pewnie! Bo jak widzę, że mój synek się denerwuje to mam czekać, aż się rozpłacze wniebogłosy [/QUOTE]

Ja dziś usłyszałam znowu o tych rękawiczkach dla młodego na cmentarzu (pisałam na FB). Tym razem wujek Tż’ta stwierdził, że to jest małe dziecko i mu krzywdę robię. Taaaa +13 stopni, słońce, zero wiatru. Może mu jeszcze ognisko rozpalić w tej gondoli?
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:11   #4412
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja dziś usłyszałam znowu o tych rękawiczkach dla młodego na cmentarzu (pisałam na FB). Tym razem wujek Tż’ta stwierdził, że to jest małe dziecko i mu krzywdę robię. Taaaa +13 stopni, słońce, zero wiatru. Może mu jeszcze ognisko rozpalić w tej gondoli?
Uwielbiam takie gadki. Mi kiedyś baba na spacerze 'zwróciła uwagę', że jak to dziecko bez czapki. A to był chyba sierpień, miliard stopni w cieniu i Hania w wózku z zamkniętą budą...

Że już nie wspomnę o tym, jak mój ojciec notorycznie twierdzi, że męczę dziecko np. kładąc ją na brzuchu, albo zostawiając ją w bujaczku na 5 minut...Aaaaaa...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:15   #4413
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mnie sąsiadka zgarnela na schodach czy sobie radzę i czy mama mi pomaga bo czasami słyszy płacz dziecka i się martwi.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:19   #4414
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mnie sąsiadka zgarnela na schodach czy sobie radzę i czy mama mi pomaga bo czasami słyszy płacz dziecka i się martwi.
Łaaaa...słyszy płacz z mieszkania kogoś, kto ma niemowlaka??O nie!!!!Koniecznie powinna powiadomić odpowiednie służby. Sugeruję pozbawienie praw rodzicielskich!!!
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:20   #4415
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ale co to znaczy 'niesprawdzone źródło'? Że w necie, czy ogólnie, że w PL tego nie sprzedają?
Mi to przywiozła przyjaciółka z Niemiec..i powiem Ci, że jako jedyne podziałało na kolki!



Ta Magda, o której piszesz też pracuje w tej naszej szkole rodzenia.
Ja nawet wolę nie myśleć, że będę kiedyś rodzić



Heheh..ja też tak mam. Długo śpi - martwię się, krótko śpi - martwię się, robi kupę co 3 dni - martwię się, robi 2 kupy dziennie - martwię się

Tak, karmię dalej piersią tylko. I nie, nie jem wszystkiego, wręcz przeciwnie W ogóle nie jem nabiału, orzechów, miodu, czekolady, grzybów, wzdymających warzyw, pomidorów. Mała miała kolki i na razie nie chcę ryzykować. Może jak skończy 4 mce, muszę wziąć poprawkę na jej wcześniactwo.
A czemu pytasz?
Pytanie chyba nie do mnie, ale że pisałam, że się zgadzam, to też odpowiem. Dla mnie niesprawdzone źródło to np allegro, ja bym się bała, że jakiś psychol coś wyleje z buteleczki i wleje coś innego, w sumie nie wie się kompletnie, od kogo kupujesz, co jest w środku i jak to było przechowywane. Ale jak ktoś ci przywozi z niemieckiej apteki, to spoko.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mnie sąsiadka zgarnela na schodach czy sobie radzę i czy mama mi pomaga bo czasami słyszy płacz dziecka i się martwi.
dbre, trzeba było powiedzieć, że nie i jak ona taka troskliwa, to niech wpadnie trochę popilnować.

Moi sąsiedzi precine mają teksty, ciągle słyszę coś w stylu "a wy to macie to dzieci, bo nic go nie słychać?"
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:24   #4416
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Pytanie chyba nie do mnie, ale że pisałam, że się zgadzam, to też odpowiem. Dla mnie niesprawdzone źródło to np allegro, ja bym się bała, że jakiś psychol coś wyleje z buteleczki i wleje coś innego, w sumie nie wie się kompletnie, od kogo kupujesz, co jest w środku i jak to było przechowywane. Ale jak ktoś ci przywozi z niemieckiej apteki, to spoko.
A nie no, jasne. Ogólnie kupowanie leków na allegro to pomysł raczej średni.


Kurcze, siedzę dziś pół dnia i rozmyślam nad dekoracjami na chrzciny. I na nic się nie potrafię zdecydować. Mąż jest średnio pomocny, bo o co go zapytam, to mówi 'no, spoko'
Chyba zdecyduję się na kolory biały/jasny róż/szary. Planuję zrobię pompony, a jako motyw przewodni chciałam motylka. Byłby na winietkach i zrobiłabym 'żyrandol' z motyli. Do tego kwiaty różowo/białe na stół...Co myślicie? Kurcze, tylko jakie kwiaty są dostępne w grudniu? Na pewno róże, ale co jeszcze? Eustomy?
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:25   #4417
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mnie sąsiadka zgarnela na schodach czy sobie radzę i czy mama mi pomaga bo czasami słyszy płacz dziecka i się martwi.
Mnie z kolei sąsiadka zaczepiła z pytaniem, jak to możliwe, że naszego dziecka w ogóle nie słychać jak płacze
ludziom nie dogodzisz

A jak jesteśmy na jakimś spotkaniu rodzinnym, a mały marudzi/zapłacze to zawsze po prostu zawsze dostaje od wszystkich rady- " daj mu smoka", "moim zdaniem to on chce pić, bo tak rusza językiem" itp. Nie zdążę nawet sama zareagować, bo już wszyscy czują się w obowiązku zadbać o to by dziecię nie płakało nawet sekundy
Ale i tak najlepsza jest teściowa, siedzimy w pokoju, ona robi coś w kuchni, mały zapłacze a ona drze się " czekaj Bartusiu zaraz babcia przyjdzie i Cię weźmie na rączki"
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 21:25   #4418
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Łaaaa...słyszy płacz z mieszkania kogoś, kto ma niemowlaka??O nie!!!!Koniecznie powinna powiadomić odpowiednie służby. Sugeruję pozbawienie praw rodzicielskich!!!

Spoko, widzę się z nią codziennie prawie na schodach. Widziała mnie z brzuchem a potem była zdziwiona ze to dziecko a nie tluszcz, myślała, że się spaslam

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Pytanie chyba nie do mnie, ale że pisałam, że się zgadzam, to też odpowiem. Dla mnie niesprawdzone źródło to np allegro, ja bym się bała, że jakiś psychol coś wyleje z buteleczki i wleje coś innego, w sumie nie wie się kompletnie, od kogo kupujesz, co jest w środku i jak to było przechowywane. Ale jak ktoś ci przywozi z niemieckiej apteki, to spoko.



dbre, trzeba było powiedzieć, że nie i jak ona taka troskliwa, to niech wpadnie trochę popilnować.

Moi sąsiedzi precine mają teksty, ciągle słyszę coś w stylu "a wy to macie to dzieci, bo nic go nie słychać?"


Ja nie chce nic sugerowac ale zdaje się, że mamy tutaj dziewczynę z Niemiec
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:26   #4419
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

[QUOTE=kasia_ruda;48764069
Moi sąsiedzi precine mają teksty, ciągle słyszę coś w stylu "a wy to macie to dzieci, bo nic go nie słychać?"[/QUOTE]

Kasia to chyba mamy obydwie takich grzecznych synków bo u nas też jest "podejrzanie" cicho wg sąsiadów
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 21:42   #4420
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
[/COLOR]Likwiduję pralkę w domu, sprzedaję i kupuję pralko- suszarkę, dostaję szału z tymi suszącymi się na okrągło szmatami.
Powiem Ci, że my mamy pralko-suszarkę i wypróbowałam juz wszystkich opcji i niestety do użytku codziennego to się nie nadaje, bo za bardzo niszczy ubrania. Suszę jedynie ręczniki, skarpety i ewentualnie jakieś ubrania "po domu". A suszarnia i tak w salonie non-stop


Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość

Dziewczyny pamietacie lipcowke co chyba byla w ciazy 2 miechy po porodzie? Czytalyscie ostatnio cos na ich watku? Jest w tej ciazy czy nie...?
Ja czytałam, że poroniła... Musieli jej usunąć niestety macicę A poroniła dosyć niedawno, była gdzieś już w 20 tyg


Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość



Znajoma miała pralko suszarkę to wyjmowala jeszcze lekko wilgotne te ciuchy, ale nie wiem czy tak specjalnie ustawiala suszenie.

Tak można ustawić Dzięki temu trochę mniej niszczy rzeczy


Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mnie sąsiadka zgarnela na schodach czy sobie radzę i czy mama mi pomaga bo czasami słyszy płacz dziecka i się martwi.

Barany z tych ludzi...


Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Ale i tak najlepsza jest teściowa, siedzimy w pokoju, ona robi coś w kuchni, mały zapłacze a ona drze się " czekaj Bartusiu zaraz babcia przyjdzie i Cię weźmie na rączki"
Nic nie powiem na to, bo jak sobie to wyobrażę, to aż się zapieniam

mamuska Natalka widzę świetnie sobie radzi i jak ładnie chwyta zabawkę

Ja dzisiaj odkryłam, że moja mała bardzo sie boi jeździć samochodem po ciemku Pojechaliśmy sobie do Tesco, a ta darła się w niebogłosy i jak tylko zapaliło się światło, ona się uspokajała.. Kurczę, będzie to spore utrudnienie Chyba, że jej to przejdzie
Teraz już związana pięknie śpi
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 23:02   #4421
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że my mamy pralko-suszarkę i wypróbowałam juz wszystkich opcji i niestety do użytku codziennego to się nie nadaje, bo za bardzo niszczy ubrania. Suszę jedynie ręczniki, skarpety i ewentualnie jakieś ubrania "po domu". A suszarnia i tak w salonie non-stop




Ja czytałam, że poroniła... Musieli jej usunąć niestety macicę A poroniła dosyć niedawno, była gdzieś już w 20 tyg




Tak można ustawić Dzięki temu trochę mniej niszczy rzeczy





Barany z tych ludzi...




Nic nie powiem na to, bo jak sobie to wyobrażę, to aż się zapieniam

mamuska Natalka widzę świetnie sobie radzi i jak ładnie chwyta zabawkę

Ja dzisiaj odkryłam, że moja mała bardzo sie boi jeździć samochodem po ciemku Pojechaliśmy sobie do Tesco, a ta darła się w niebogłosy i jak tylko zapaliło się światło, ona się uspokajała.. Kurczę, będzie to spore utrudnienie Chyba, że jej to przejdzie
Teraz już związana pięknie śpi
Uu, biedna ta dziewczyna...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 23:09   #4422
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Uu, biedna ta dziewczyna...
Biedna, biedna... Ale trochę też nawaliła, bo kto zabezpiecza się testami owulacyjnymi W dodatku zaraz po cesarce...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 06:20   #4423
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny karmiace butelka: polecacie mleczko Nestlé nan pro?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 06:30   #4424
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiace butelka: polecacie mleczko Nestlé nan pro?
Ja od wielu osób słyszałam, ze po nim dzieci maja masakryczne zaparcia, ale my nie używaliśmy.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że my mamy pralko-suszarkę i wypróbowałam juz wszystkich opcji i niestety do użytku codziennego to się nie nadaje, bo za bardzo niszczy ubrania. Suszę jedynie ręczniki, skarpety i ewentualnie jakieś ubrania "po domu". A suszarnia i tak w salonie non-stop




Ja czytałam, że poroniła... Musieli jej usunąć niestety macicę A poroniła dosyć niedawno, była gdzieś już w 20 tyg




Tak można ustawić Dzięki temu trochę mniej niszczy rzeczy





Barany z tych ludzi...




Nic nie powiem na to, bo jak sobie to wyobrażę, to aż się zapieniam

mamuska Natalka widzę świetnie sobie radzi i jak ładnie chwyta zabawkę

Ja dzisiaj odkryłam, że moja mała bardzo sie boi jeździć samochodem po ciemku Pojechaliśmy sobie do Tesco, a ta darła się w niebogłosy i jak tylko zapaliło się światło, ona się uspokajała.. Kurczę, będzie to spore utrudnienie Chyba, że jej to przejdzie
Teraz już związana pięknie śpi
O nie zalamuj mnie z tą suszarką!!!!
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 06:32   #4425
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dzisiaj mieliśmy masakryczna nocke, pobudka średnio co 2h, masakra. .. przepraszam że nie podpisuje na wątki, ale ledwo was nadrobiłam, a teraz to średnio funkcjonuje, jakaś taka niewyspana jestem.. a młody juz spać niestety nie chce. ..
Mam pytanko, czy któraś z was miała zabieg udrazniania kanalikow łzowych? My jutro z samego rana jesteśmy umówieni w szpitalu na ten zabieg i strasznie się boje Franek id urodzenia miał łzy w oczkach, potem pojawiła się ropa. Mieliśmy już antybiotyki, robiliśmy masaże ale jednak okulistka stwierdziła że bez zabiegu się nie uda... i tak jestem w szoku że tak szybko dostaliśmy termin w szpitalu. .. czy któraś słyszała coś o tym zabiegu?
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:14   #4426
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

hejka u nas kolejna nocka super mały nie śpi od 7(usnął przed 22) Zauważył ze już wstaje o 7, nie zależnie, czy uśnie po 20 czy po 21

Dziewczyny czy wasze maluchy dławią sie śliną???Bo zauważyłam że od niedawna mały tak pokasłuje, a właściwie widać ewidentnie że krztusi się ślina, bo jak pisałam wcześniej, bardzo mi się ślini, a jak leży na pleckach to widzę zeta ślinka jakos sie cofa i on sie dławi
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:17   #4427
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy masakryczna nocke, pobudka średnio co 2h, masakra. .. przepraszam że nie podpisuje na wątki, ale ledwo was nadrobiłam, a teraz to średnio funkcjonuje, jakaś taka niewyspana jestem.. a młody juz spać niestety nie chce. ..
Mam pytanko, czy któraś z was miała zabieg udrazniania kanalikow łzowych? My jutro z samego rana jesteśmy umówieni w szpitalu na ten zabieg i strasznie się boje Franek id urodzenia miał łzy w oczkach, potem pojawiła się ropa. Mieliśmy już antybiotyki, robiliśmy masaże ale jednak okulistka stwierdziła że bez zabiegu się nie uda... i tak jestem w szoku że tak szybko dostaliśmy termin w szpitalu. .. czy któraś słyszała coś o tym zabiegu?
Szybko! My na razie masujemy... Ropa wyszła w drugim tygodniu życia, raz jest, raz jej nie ma...Ten zabieg to chyba nic takiego, moi teściowie to robią w swojej przychdni, długa igła, więc wygląda makabrycznie, ale nie usypia się dziecka ani nic.

Aktywnie buszujących wizażanek 6666. Bezbożnice
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:21   #4428
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U nas noc ok 👌 Mały zasnął o 21 i wstał o 5,z tym ze nie spi do teraz. Lepiej było jak wstawal o 4, przed 5 zasypiał jeszcze na 2 h,bo teraz ja ziewam jak Szalona.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Szybko! My na razie masujemy... Ropa wyszła w drugim tygodniu życia, raz jest, raz jej nie ma...Ten zabieg to chyba nic takiego, moi teściowie to robią w swojej przychdni, długa igła, więc wygląda makabrycznie, ale nie usypia się dziecka ani nic.

Aktywnie buszujących wizażanek 6666. Bezbożnice

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy masakryczna nocke, pobudka średnio co 2h, masakra. .. przepraszam że nie podpisuje na wątki, ale ledwo was nadrobiłam, a teraz to średnio funkcjonuje, jakaś taka niewyspana jestem.. a młody juz spać niestety nie chce. ..
Mam pytanko, czy któraś z was miała zabieg udrazniania kanalikow łzowych? My jutro z samego rana jesteśmy umówieni w szpitalu na ten zabieg i strasznie się boje Franek id urodzenia miał łzy w oczkach, potem pojawiła się ropa. Mieliśmy już antybiotyki, robiliśmy masaże ale jednak okulistka stwierdziła że bez zabiegu się nie uda... i tak jestem w szoku że tak szybko dostaliśmy termin w szpitalu. .. czy któraś słyszała coś o tym zabiegu?
Trzymam za was kciuki, bo faktycznie wg opisu Kasi to brzmi strasznie.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:26   #4429
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
hejka u nas kolejna nocka super mały nie śpi od 7(usnął przed 22) Zauważył ze już wstaje o 7, nie zależnie, czy uśnie po 20 czy po 21

Dziewczyny czy wasze maluchy dławią sie śliną???Bo zauważyłam że od niedawna mały tak pokasłuje, a właściwie widać ewidentnie że krztusi się ślina, bo jak pisałam wcześniej, bardzo mi się ślini, a jak leży na pleckach to widzę zeta ślinka jakos sie cofa i on sie dławi
Moja chyba też tak ma.
U nas kiepska nocka. Wczoraj małą wieczorem bolał brzuszek, dwa razy dawałam jej espumisan. Usnęła ok 21, wstała o północy na cycka, potem o 4:30 i przez godzinę nie mogła usnąć, jak zaczęła płakać to ją wzięłam w końcu do siebie do łóżka, w jakieś 15 minut zasnęła. O 6:30 wstała na cycka a o 7:30 pobudka, a ja jakoś padam na twarz...

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Kasia, ja też słyszałam, że pralko-suszarki są do d, jak coś to tylko osobna suszarka. A to wydatek rzędu 3-4 tys, chociaż znalazłam jedną chyba firmy beko za ok 1800, ma dobre opinie. Kiedyś ją kupię ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 07:44   #4430
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Chyba zarazilam młodego bo kicha i trochę pokasłuje. RATUNKU co robić?
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:44   #4431
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Pytanie chyba nie do mnie, ale że pisałam, że się zgadzam, to też odpowiem. Dla mnie niesprawdzone źródło to np allegro, ja bym się bała, że jakiś psychol coś wyleje z buteleczki i wleje coś innego, w sumie nie wie się kompletnie, od kogo kupujesz, co jest w środku i jak to było przechowywane. Ale jak ktoś ci przywozi z niemieckiej apteki, to spoko.



dbre, trzeba było powiedzieć, że nie i jak ona taka troskliwa, to niech wpadnie trochę popilnować.

Moi sąsiedzi precine mają teksty, ciągle słyszę coś w stylu "a wy to macie to dzieci, bo nic go nie słychać?"
no mniej więcej tak, chociaż znalazłam jakas apteke wysylkowa z czech, ale to się tez TZ nie podobalo...

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość

Spoko, widzę się z nią codziennie prawie na schodach. Widziała mnie z brzuchem a potem była zdziwiona ze to dziecko a nie tluszcz, myślała, że się spaslam





Ja nie chce nic sugerowac ale zdaje się, że mamy tutaj dziewczynę z Niemiec
h4linka wysle info na priv
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:45   #4432
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Moja chyba też tak ma.
U nas kiepska nocka. Wczoraj małą wieczorem bolał brzuszek, dwa razy dawałam jej espumisan. Usnęła ok 21, wstała o północy na cycka, potem o 4:30 i przez godzinę nie mogła usnąć, jak zaczęła płakać to ją wzięłam w końcu do siebie do łóżka, w jakieś 15 minut zasnęła. O 6:30 wstała na cycka a o 7:30 pobudka, a ja jakoś padam na twarz...

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Kasia, ja też słyszałam, że pralko-suszarki są do d, jak coś to tylko osobna suszarka. A to wydatek rzędu 3-4 tys, chociaż znalazłam jedną chyba firmy beko za ok 1800, ma dobre opinie. Kiedyś ją kupię ;-)
Najpierw myslałam o oddzielnej, ale gdzie ja w dwóch pokojach zmieszczę taką suszarę jeszcze.... Chociaż wczoraj znalazłam coś do wieszania na ścianie za 1500, ale po waszych opiniach boję się, czy warto inwestować...
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:45   #4433
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ej nie mi, ja z polski
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 07:52   #4434
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Najpierw myslałam o oddzielnej, ale gdzie ja w dwóch pokojach zmieszczę taką suszarę jeszcze.... Chociaż wczoraj znalazłam coś do wieszania na ścianie za 1500, ale po waszych opiniach boję się, czy warto inwestować...
A na pralce nie masz jak postawić? U mnie docelowo tak będzie stało w garderobie.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

A te wieszane na ścianie to nie muszą mieć wywiewu na zewnątrz?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 08:32   #4435
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A na pralce nie masz jak postawić? U mnie docelowo tak będzie stało w garderobie.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

A te wieszane na ścianie to nie muszą mieć wywiewu na zewnątrz?
Nie mogę, bo pralkę mam zabudowaną pod blatem w kuchni. Ta konkretna podobno świetnie się nadaje do małych łazienek w bloku, nie wiem, jak z wywiewem.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 08:48   #4436
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

heh... no tak, już widze

padam na twarz cos dzisiaj, chociaż nocka niby spoko - Mały popłakał po późnej kąpieli do 22 gdzieś, zasnal przed 23, i pospal do 3, a kolejna pobudka o 6 - jak dla mnie bomba
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 09:02   #4437
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
hejka u nas kolejna nocka super mały nie śpi od 7(usnął przed 22) Zauważył ze już wstaje o 7, nie zależnie, czy uśnie po 20 czy po 21

Dziewczyny czy wasze maluchy dławią sie śliną???Bo zauważyłam że od niedawna mały tak pokasłuje, a właściwie widać ewidentnie że krztusi się ślina, bo jak pisałam wcześniej, bardzo mi się ślini, a jak leży na pleckach to widzę zeta ślinka jakos sie cofa i on sie dławi
Dzisiaj w nocy mała się dławiła sliną, masakra, Tż na szczęście ma więcej zimnej krwi niż ja więc szybkie wzięcie na ręce, obrót, kilka razy opukanie plecków i mała przestała się dławić... myślałam, że zejdę na zawał, jak sobie pomyślę..... wolę nie myśleć .... człowiek uważa, stara się unikać wszelakich zagrożeń a tu zwykła ślina....

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Mnie z kolei sąsiadka zaczepiła z pytaniem, jak to możliwe, że naszego dziecka w ogóle nie słychać jak płacze
ludziom nie dogodzisz

A jak jesteśmy na jakimś spotkaniu rodzinnym, a mały marudzi/zapłacze to zawsze po prostu zawsze dostaje od wszystkich rady- " daj mu smoka", "moim zdaniem to on chce pić, bo tak rusza językiem" itp. Nie zdążę nawet sama zareagować, bo już wszyscy czują się w obowiązku zadbać o to by dziecię nie płakało nawet sekundy
Ale i tak najlepsza jest teściowa, siedzimy w pokoju, ona robi coś w kuchni, mały zapłacze a ona drze się " czekaj Bartusiu zaraz babcia przyjdzie i Cię weźmie na rączki"
doobre
Ja będąc w ciąży w 9m-cu usłyszałam od sąsiada: "ale se pani pojadła"...

Ostatnio byłam odwiedzić koleżanki w pracy i usłyszałam od jednej, że mała ma taaaką ciemną karnację, pewnie dużo Kubusiów do picia jej daję....
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 09:19   #4438
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiace butelka: polecacie mleczko Nestlé nan pro?
Też jestem ciekawa? Pofaje bebilon 1 i po tym ma chyba jakieś zaparcia bo stęka, prostuje się i robi czerwona na twarzy, wyglada jakby nie mogła a w efekcie kupka normalna. Planuje zmienic na NAN 1 albo na HIP i zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy masakryczna nocke, pobudka średnio co 2h, masakra. .. przepraszam że nie podpisuje na wątki, ale ledwo was nadrobiłam, a teraz to średnio funkcjonuje, jakaś taka niewyspana jestem.. a młody juz spać niestety nie chce. ..
Mam pytanko, czy któraś z was miała zabieg udrazniania kanalikow łzowych? My jutro z samego rana jesteśmy umówieni w szpitalu na ten zabieg i strasznie się boje Franek id urodzenia miał łzy w oczkach, potem pojawiła się ropa. Mieliśmy już antybiotyki, robiliśmy masaże ale jednak okulistka stwierdziła że bez zabiegu się nie uda... i tak jestem w szoku że tak szybko dostaliśmy termin w szpitalu. .. czy któraś słyszała coś o tym zabiegu?
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Szybko! My na razie masujemy... Ropa wyszła w drugim tygodniu życia, raz jest, raz jej nie ma...Ten zabieg to chyba nic takiego, moi teściowie to robią w swojej przychdni, długa igła, więc wygląda makabrycznie, ale nie usypia się dziecka ani nic.

Aktywnie buszujących wizażanek 6666. Bezbożnice
Zabieg wygląda okropnie ale podobno dla dziecka nie jest bolesny i raczej jak płacz to przez to że się wystraszy. Biedny Franek, ale lepiej szybciej jak dziecko mniejsze.
Jak taki masaż wygląda? My uciskamy kąciki oka wewnętrzne, nie wiem czy wystarczy?

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Chyba zarazilam młodego bo kicha i trochę pokasłuje. RATUNKU co robić?
Neonatolog na przeziębienie radziła podawać Cebion 10 kropelek na dzień
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 09:22   #4439
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
hejka u nas kolejna nocka super mały nie śpi od 7(usnął przed 22) Zauważył ze już wstaje o 7, nie zależnie, czy uśnie po 20 czy po 21

Dziewczyny czy wasze maluchy dławią sie śliną???Bo zauważyłam że od niedawna mały tak pokasłuje, a właściwie widać ewidentnie że krztusi się ślina, bo jak pisałam wcześniej, bardzo mi się ślini, a jak leży na pleckach to widzę zeta ślinka jakos sie cofa i on sie dławi
U nas tak pokasłuje własni. Najczęściej jak coś tam gada to mu ta slina jakoś spływa.
Na noc kłade go tylko na boki bo boję się na plecy. Zdarza mu się ulać i teraz się slini jak opętany.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 09:30   #4440
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
U nas tak pokasłuje własni. Najczęściej jak coś tam gada to mu ta slina jakoś spływa.
Na noc kłade go tylko na boki bo boję się na plecy. Zdarza mu się ulać i teraz się slini jak opętany.
Ale na bokach to znów masakra dla bioder...

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa? Pofaje bebilon 1 i po tym ma chyba jakieś zaparcia bo stęka, prostuje się i robi czerwona na twarzy, wyglada jakby nie mogła a w efekcie kupka normalna. Planuje zmienic na NAN 1 albo na HIP i zobaczymy.




Zabieg wygląda okropnie ale podobno dla dziecka nie jest bolesny i raczej jak płacz to przez to że się wystraszy. Biedny Franek, ale lepiej szybciej jak dziecko mniejsze.
Jak taki masaż wygląda? My uciskamy kąciki oka wewnętrzne, nie wiem czy wystarczy?



Neonatolog na przeziębienie radziła podawać Cebion 10 kropelek na dzień
Ja takimi kolistymi ruchami dość mocno masuję tu na połaczeniu oka z noskiem
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.