Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-19, 09:02   #4441
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Oglądanie seriali też może być hobby, ale fajnie jak ktoś umie o tym choć trochę opowiedzieć. Choćby wymienić dwa czy trzy tytuły żeby można było określić czy ma się podobny gust i fajnie byłoby czasem coś razem obejrzeć. Jak ktoś mówi np. że lubi muzykę ale nie umie wymienić jaką to się zawsze zastanawiam czy rzucił żeby powiedzieć cokolwiek czy wstydzi się tego co lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
byleby nie jedyne, podobnie jak ogladanie telewizji
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:04   #4442
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

No to co robi?

Poważnie, pracujesz 8 godzin, śpisz drugie 8, a reszta? Patrzysz w ścianę?
Ty tak serio? A gdzie czas na drogę do i z pracy (podpowiem - czasem ludziom praca i dojazd zajmuje 10 h), na przygotowanie posiłków, jedzenie, zakupy, inne obowiązki? Jak Ci zostaje 1 h tak naprawdę dla Ciebie, to nawet nie wiesz na czym Ci zlatuje. Tyle ode mnie.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89291444]byleby nie jedyne, podobnie jak ogladanie telewizji[/QUOTE]
A dlaczego nie może być jedyne? Jest jakiś wymóg posiadania ambitnego hobby?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:05   #4443
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie oczekuję aż tak kwiecistych opisów jak Twoje, ale jak się coś lubi to raczej potrafi się kilka słów o tym opowiedzieć. Nic nie mam do tego że ktoś przez cały czas wolny lubi oglądać tv czy grać na kompie, ale chętnie się dowiem co konkretnie, bo jak lubi przygodówki to super i pogramy sobie razem a jak woli np. LOL to nie moja bajka więc ja w tym czasie robiłabym zupełnie co innego.Nie musisz sypać tytułami z rękawa, ale jeden czy dwa chyba umiesz podać. Gatunki muzyki które lubisz najbardziej albo jakiś zespół pewnie też. I nie, nie jest to pytanie jak o ulubiony kolor, bo kolor ma średni wpływ na życie. Muzyka i seriale znacznie większy, bo jakby facet słuchał w domu na pełnej petardzie disco polo albo oglądał Na Wspólnej czy te pseudo reality seriale puszczane w tv koło 17 które uwielbiają moje starsze ciocie to bym się sama na siebie wkurzyła że nie zapytałam i zmarnowałam czas na taką znajomość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czy ja wiem. Nigdy mnie nie interesowały za bardzo takie rzeczy i nigdy na takie osoby do randkowania nie trafiłam, które by tak odbiegały od moich własnych preferencji swoimi własnymi. Nie musiałam wiec pytać czy słucha disco polo czy nie, albo czy ogląda trudne sprawy, bo takie rzeczy wychodzą w zwykłej, luźnej rozmowie. Albo wielu takich rozmowach.
Jak ktoś zadaje takie sztywne pytania, to po prostu na nie nie odpowiadam, bo wiem, ze ta znajomość nie jest dla mnie w takim wypadku i tyle.

Wiem, ze ciężko to zrozumieć, bo już była tutaj kiedyś taka dyskusja, no ale tak jest. Są różne obozy hehe

Tak jak nie chciałabym być z kimś, kogo interesuje piłka nożna. To mój definitywny warunek. Nigdy jednak o to nikogo nie pytałam, a ponoć większość facetów lubi.
Ja z kolei zawsze trafiałam na takich, co maja piłkę nożna gdzieś. Może po prostu mamy inny styl poznawania ludzi i rozmowy- Ty potrzebujesz konkretnych pytań, ja nie

Myśle tez, ze obracanie się w konkretnym środowisku pomaga i raczej te zainteresowania się zazębiają.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2022-07-19 o 09:09
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:10   #4444
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To też mnie zawsze dziwi.

Jak ktoś mnie zapyta o hobby to ja się mogę nie zamknąć przez następne dwa miesiące, a są ludzie, którzy mówią "oglądam seriale" i tyle...

Nie ma w oglądaniu seriali nic złego, ale to się mówi: "Ostatnio widziałem Dupa, Jasiu i Karuzela. Opowiada o trójce przyjaciół, którzy przeżywają niesamowite przygody w świecie zielonych kredek i goni ich wielka gumka do mazania. Gra aktorska jest super i walki są ekstra. Aż musiałem wstać i przejść się po pokoju jak walczyli z szatańską temperówką, jak to było dobrze nakręcone, a choreografia 12/10!"

No nie wiem, cokolwiek. "Uwielbiam zespół Siała baba mak. Kiedy miałem doła, bo nie zdałem egzaminu z histologii na studiach usłyszałem w radiu ich kawałek Kosmiczny nefron i poczułem, że ktoś mnie rozumie. Prawie popłakałem się podczas refrenu, tekst trafił mnie prosto w serce.

Ja tam uwielbiam takie dysputy i dyskusje filmowo-książkowo-muzyczne. Parę moich przyjaźni zaczęło się mniej więcej od takich, coraz częstszych rozmów (i odkrywaniu kolejnych punktów wspólnych).


Natomiast snobizm hobbystyczny (szpanowanie, że się ma oryginalne hobby, spoglądanie z góry na kogoś, kto ma gorsze, mniej ambitne, bardziej plebejskie i przaśne, albo nie ma wcale) dyskwalifikuje w moich oczach bliższą znajomość.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:10   #4445
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie oczekuję aż tak kwiecistych opisów jak Twoje, ale jak się coś lubi to raczej potrafi się kilka słów o tym opowiedzieć. Nic nie mam do tego że ktoś przez cały czas wolny lubi oglądać tv czy grać na kompie, ale chętnie się dowiem co konkretnie, bo jak lubi przygodówki to super i pogramy sobie razem a jak woli np. LOL to nie moja bajka więc ja w tym czasie robiłabym zupełnie co innego.Nie musisz sypać tytułami z rękawa, ale jeden czy dwa chyba umiesz podać. Gatunki muzyki które lubisz najbardziej albo jakiś zespół pewnie też. I nie, nie jest to pytanie jak o ulubiony kolor, bo kolor ma średni wpływ na życie. Muzyka i seriale znacznie większy, bo jakby facet słuchał w domu na pełnej petardzie disco polo albo oglądał Na Wspólnej czy te pseudo reality seriale puszczane w tv koło 17 które uwielbiają moje starsze ciocie to bym się sama na siebie wkurzyła że nie zapytałam i zmarnowałam czas na taką znajomość.
Zgadzam się z powyższym. Jeżeli opisuję coś jako krąg swoich zainteresowań, to jednak potrafię określić co w nim i nim jest. Że lubię dobre, nieprzekombinowane adaptacje powieści Jane Austen, ale i horrory szczególnie z motywami w stylu..., jak również fascynują mnie / kręcą... I tak dalej. Jeżeli chodzi o muzykę, to chociażby jazz jest bardzo wielogatunkowy. Ktoś kto lubi jazzowe, mocno tradycyjne standardy z lat 30-tych, 40-tych, 50-tych niekoniecznie będzie lubił mocno eksperymentalny, nowocześniejszy nurt. I tu nie trzeba sypania jak z rękawa tytułami, czy nazwiskami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:26   #4446
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Czy ja wiem. Nigdy mnie nie interesowały za bardzo takie rzeczy i nigdy na takie osoby do randkowania nie trafiłam, które by tak odbiegały od moich własnych preferencji swoimi własnymi. Nie musiałam wiec pytać czy słucha disco polo czy nie, albo czy ogląda trudne sprawy, bo takie rzeczy wychodzą w zwykłej, luźnej rozmowie. Albo wielu takich rozmowach.
Jak ktoś zadaje takie sztywne pytania, to po prostu na nie nie odpowiadam, bo wiem, ze ta znajomość nie jest dla mnie w takim wypadku i tyle.

Wiem, ze ciężko to zrozumieć, bo już była tutaj kiedyś taka dyskusja, no ale tak jest. Są różne obozy hehe

Tak jak nie chciałabym być z kimś, kogo interesuje piłka nożna. To mój definitywny warunek. Nigdy jednak o to nikogo nie pytałam, a ponoć większość facetów lubi.
Ja z kolei zawsze trafiałam na takich, co maja piłkę nożna gdzieś. Może po prostu mamy inny styl poznawania ludzi i rozmowy- Ty potrzebujesz konkretnych pytań, ja nie

Myśle tez, ze obracanie się w konkretnym środowisku pomaga i raczej te zainteresowania się zazębiają.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnosiłam się bardziej do tego od czego zaczęła się rozmowa - do szybkich randek. Tu raczej chciałabym poznać choć trochę konkretów, żeby zdecydować czy mam ochotę się z kimś spotkać. W przypadku kogoś kogo spotykam np. na imprezach u znajomych wiadomo że rozmowa będzie wyglądać inaczej.
Choć fakt, lubię konkrety i nie znoszę jak ktoś kluczy i nie potrafi składnie odpowiedzieć na proste pytanie. Albo tak jak piszesz o sobie - nie odpowiada, spoko bo oczywiście nie musi, ale ja się czuję ignorowana i właśnie wtedy wiem że się nie dogadamy na szczęście na świecie jest tyle ludzi że każdy może sobie wybierać do woli aż znajdzie kogoś kto mu pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:32   #4447
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Odnosiłam się bardziej do tego od czego zaczęła się rozmowa - do szybkich randek. Tu raczej chciałabym poznać choć trochę konkretów, żeby zdecydować czy mam ochotę się z kimś spotkać. W przypadku kogoś kogo spotykam np. na imprezach u znajomych wiadomo że rozmowa będzie wyglądać inaczej.
Choć fakt, lubię konkrety i nie znoszę jak ktoś kluczy i nie potrafi składnie odpowiedzieć na proste pytanie. Albo tak jak piszesz o sobie - nie odpowiada, spoko bo oczywiście nie musi, ale ja się czuję ignorowana i właśnie wtedy wiem że się nie dogadamy na szczęście na świecie jest tyle ludzi że każdy może sobie wybierać do woli aż znajdzie kogoś kto mu pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie.
Choć te randki to tez zależy jakie ktos ma podejście. Ja randkując chciałam po prostu wyjść, spotkać się z kimś, pogadać, wypić coś, zobaczyć - no i raczej już nie spotkać się ponownie. Nie była to moja droga by znaleźć kogoś na serio bądź na dłużej, wiec dlatego mnie takie rzeczy nie interesowały.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-19, 09:37   #4448
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zgadzam się z powyższym. Jeżeli opisuję coś jako krąg swoich zainteresowań, to jednak potrafię określić co w nim i nim jest. Że lubię dobre, nieprzekombinowane adaptacje powieści Jane Austen, ale i horrory szczególnie z motywami w stylu..., jak również fascynują mnie / kręcą... I tak dalej. Jeżeli chodzi o muzykę, to chociażby jazz jest bardzo wielogatunkowy. Ktoś kto lubi jazzowe, mocno tradycyjne standardy z lat 30-tych, 40-tych, 50-tych niekoniecznie będzie lubił mocno eksperymentalny, nowocześniejszy nurt. I tu nie trzeba sypania jak z rękawa tytułami, czy nazwiskami.
Pełna zgoda.

Zainteresowania nie muszą być wydumane (filozofia egzystencjalna) ale każdy jakieś zainteresowania ma. Nawet w okresach nawału pracy, gdy nie ma zbytnio czasu na rozwijanie zainteresowań/ pasji to przecież nagle one nie znikają. Wiadomo, że z czasem nasze zainteresowania ulegają zmianom ale nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek ich nie miał na tyle, by nie powiedzieć o nich kilku zdań.

Wyjaśnienie może być takie, że ludzie boją się, że ich zainteresowania wydadzą się tej drugiej stronie płytkie lub śmieszne. Dlatego wolą powiedzieć, że ich nie mają niż przyznać, że lubią disco polo (dla przykładu).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:41   #4449
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 09:50   #4450
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

A mnie w sumie zastanawia ta niechęć do odmóżdżających seriali czy disco polo. I piszę to jako osoba, która sama lubuje się w innych gatunkach muzycznych, a seriali nie ogląda prawie wcale ze względu na brak czasu.

Sama jednak czasami lubię obejrzeć sobie "Świętą wojnę" czy innych "Chłopaków z baraków" i nikt mi nie wmówi, że to produkcje na wyższym poziomie niż "Trudne sprawy" czy "Na Wspólnej". Jakbym była w związku z mężczyzną, który po południu lubi sobie obejrzeć coś takiego dla odpoczynku, bo mu to sprzedaje jakieś emocje, to na zdrowie.

Podobnie jest z disco polo. Wbrew pozorom to jest bardzo szeroki gatunek i nie obejmuje jedynie przaśnych piosenek typu "cztery razy po dwa razy". Poza tym znowu rozbijamy się tutaj o preferencje i wychodzi z tego koszmarek typu "Nie słuchasz tak ambitnej muzyki jak ja, więc tobą gardzę". To tak, jakby odrzucić kogoś dlatego, że woli naszej swojskiego schabowego niż jakieś wymyślne danie z pięciogwiazdkowej restauracji.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:17   #4451
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

No mnie akurat niechęć do disco polo nie dziwi, wybacz

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-19, 10:24   #4452
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No mnie akurat niechęć do disco polo nie dziwi, wybacz

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mnie też
Lubię sobie obejrzeć odmóżdżający film czy serial (byle nie polski), ale absolutnie nie jakieś reality show albo programy typu Chłopaki do wzięcia, Trudne sprawy czy inne Paradise Island i tego typu.
Szkoda mi natomiast, że przestałam czytać książki, ale po całym dniu w pracy w papierach nie mam ochoty. I nie mówię tu o niczym ambitnym, tylko nawet o mojej ukochanej fantastyce albo thrillerach medycznych. Brakuje mi tego.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-07-19 o 10:25
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:24   #4453
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No mnie akurat niechęć do disco polo nie dziwi, wybacz

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Mnie tez


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:25   #4454
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Myślę, że właśnie ludzie mówią tak i żeby nie było wstyd, że niczym się nie interesują. To ja z wpisywaniem hobby w cv. Ludzie mają potrzebę wpisania czegokolwiek. I potem jest czytanie książek. Jakich? No wszystkich. Wiadomo, filozoficznych, historycznych, romansów, biografii kryminałów
Przypomniałaś mi, że kiedyś wpisywało się hobby w cv. To dopiero była głupota, jakie to ma znaczenie przy szukaniu pracy.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:31   #4455
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi, że kiedyś wpisywało się hobby w cv. To dopiero była głupota, jakie to ma znaczenie przy szukaniu pracy.
Niektórzy nadal wpisują. Ja nigdy nie wpisywałam, totalnie mi to nie pasowało do CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:36   #4456
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Niektórzy nadal wpisują. Ja nigdy nie wpisywałam, totalnie mi to nie pasowało do CV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja miałam wpisane na początku swojej „kariery” jak i tak za bardzo nie miałam czego wpisać.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:39   #4457
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Ja dalej często widuję zainteresowania w CV i sama też mam wpisane. Nie wiedziałam, że to już passé

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:41   #4458
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Hmm. Ja np uważam takie wyskakiwanie z tytułami za mega sztywniackie. Serio, jest tyle, przykładowo, seriali jakie lubię, nie trzymam ich wszystkich tytułów w głowie, żeby nimi sypać przy okazji - jak jakiś robot. Nie skupiam się nawet często na tytułach.

Z muzyka jeszcze gorzej - po prostu jesli coś jest dobre, to mi się podoba. Za szerokie pole by zacząć je wymieniać.

Jak dostawałam takie pytania od facetów to kojarzyło mi się zawsze z - a jaki jest twój ulubiony kolor? - no litości. Kończyłam rozmowę, bo taka rozmowa nie płynie dla mnie naturalnie, czyli strata czasu.
Mam podobnie. Bardziej logiczne wydaje mi się powiedzenie jaki film się przykładowo ostatnio widziało, tak żeby rozmowa poszła naturalnie i druga osoba miała jakiś punkt zaczepienia, a nie jak na przesłuchaniu 'co lubisz robić w wolnym czasie', 'jakiej muzyki słuchasz'. Ja sama nigdy nie wiem co odpowiedzieć na takie pytanie i też zawsze mi się to wydawało sztywne i takie wymuszone, nie że ktoś serio chce pogadać, poznać mnie, tylko żeby odhaczyć te pytania, żeby było. Normalni ludzie tak nie gadają

Jak ktoś traktuje seriale jako odmóżdżacz po pracy to ja też bym nie powiedziała, że się w tym przypadku interesuje serialami, ale akurat kiedyś oglądałam wielu recenzentów, absolwentów filmoznawstwa i oni naprawdę potrafili tyle wyciągnąć z seansu, znaleźć tyle odniesień, porównań, zwrócić uwagę na elementy, które dla mnie - zwykłego widza, były kompletnie niezauważalne. A też już widziałam wielokrotnie to śmianie się, że ktoś lubi seriale i nie ma hobby Tak samo beka, bo ktoś interesuje się makijażem, modą i gotowaniem

Co do muzyki to akurat ja uważam, że naprawdę mało jest ludzi, którzy słuchają tylko hiphopu albo tylko jazzu, tylko dzisiejszego popu, serio, każdy kogo znam słucha wszystkiego po trochu. Ja sama na jednej playliście mam k-pop, Ninę Simone, Johna Denvera, Britney Spears, Taco Hemingwaya, muzykę instrumentalną z Oczy Szeroko Zamknięte Kubricka, jakieś ukraińskie disco polo i to:

https://youtu.be/vTIIMJ9tUc8?t=43

Nic mnie tak nie denerwuje jak snoby, które gardzą jakąkolwiek inną muzyką niż rock z lat 80-tych, 2-3 zespoły na krzyż albo 'ja to jestem taka niedzisiejsza, w ogóle nie interesuję się dzisiejszą muzyką, kiedyś to było'. Z moich obserwacji to są zachowania typowe dla licealnych snobów albo jakichś ograniczonych jednostek, większość ludzi ma bardziej skomplikowany gust i nie rozumiem po co na siłę ich szufladkować i starać się opisać 1 zdaniem. Tym bardziej, że muzyka ma różne zastosowania, coś innego relaksuje, coś innego na trening, coś innego lubisz na imprezie, na spacerze, wieczorem, no, nigdy nie rozumiałam tego 'jak lubisz jazz, to automatycznie nie możesz słuchać Beyonce'

Też mnie denerwuje to parcie na super produktywne życie, 8h w pracy, 2 firmy, 3 dzieci, mąż, rodzina, dom, potem malowanie impresjonistycznych obrazów w studiu, zaczytywanie się w Szekspirze, debatowoanie o najnowszym filmie Larsa von Triera pod kątem symboliki danse macabre, a w wolnej chwili słuchanie Vivaldiego w przerwie na jogę i czytanie o gatunkach ślimaków wodnych
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:41   #4459
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

To w sumie zapytam, bo mnie to ciekawi: dlaczego nie dziwi Was niechęć do disco polo?

Bo mnie dziwi. Teraz popularne są np. koreańskie boysbandy i nikt nie powie mi, że to jest muzyka na wyższym poziomie, a nie spotyka się to z powszechną pogardą i przekreślaniem kogoś jako partnera.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-19, 10:43   #4460
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

A ja czasami oglądam Ukrytą Prawdę, albo inne Sekrety Rodziny i nie czuję się przez to debilem i można ze mną porozmawiać na normalne, życiowe tematy i nie uważam, żeby to akurat określało człowieka
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:45   #4461
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi, że kiedyś wpisywało się hobby w cv. To dopiero była głupota, jakie to ma znaczenie przy szukaniu pracy.
Przypomniało mi się, jak kiedyś jedna babka wyśmiewała, że jeden z aplikujących do pracy w zainteresowaniach/hobby wpisał astrologię i dorzucił tekst typu "Ze jest uparty jak Baran" wskazując to jako przydatną cechę u pracownika

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:46   #4462
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89291542]To w sumie zapytam, bo mnie to ciekawi: dlaczego nie dziwi Was niechęć do disco polo?

Bo mnie dziwi. Teraz popularne są np. koreańskie boysbandy i nikt nie powie mi, że to jest muzyka na wyższym poziomie, a nie spotyka się to z powszechną pogardą i przekreślaniem kogoś jako partnera.[/QUOTE]

Porównanie k-popu do disco polo świadczy o tym, że nie masz pojęcia o żadnym z tych gatunków.

Btw k-pop przecież spotyka się z dużą pogardą, jak pop generalnie
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:49   #4463
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89291542]To w sumie zapytam, bo mnie to ciekawi: dlaczego nie dziwi Was niechęć do disco polo?



Bo mnie dziwi. Teraz popularne są np. koreańskie boysbandy i nikt nie powie mi, że to jest muzyka na wyższym poziomie, a nie spotyka się to z powszechną pogardą i przekreślaniem kogoś jako partnera.[/QUOTE]No nie, wiedziałam że to pytanie w końcu padnie

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:50   #4464
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89291541]

Też mnie denerwuje to parcie na super produktywne życie, 8h w pracy, 2 firmy, 3 dzieci, mąż, rodzina, dom, potem malowanie impresjonistycznych obrazów w studiu, zaczytywanie się w Szekspirze, debatowoanie o najnowszym filmie Larsa von Triera pod kątem symboliki danse macabre, a w wolnej chwili słuchanie Vivaldiego w przerwie na jogę i czytanie o gatunkach ślimaków wodnych [/QUOTE]


ale ślimaczki spoko


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:51   #4465
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A ja czasami oglądam Ukrytą Prawdę, albo inne Sekrety Rodziny i nie czuję się przez to debilem i można ze mną porozmawiać na normalne, życiowe tematy i nie uważam, żeby to akurat określało człowieka
Ja oglądałam w początkowej fazie popularności tych programów.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:55   #4466
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89291490]A mnie w sumie zastanawia ta niechęć do odmóżdżających seriali czy disco polo. I piszę to jako osoba, która sama lubuje się w innych gatunkach muzycznych, a seriali nie ogląda prawie wcale ze względu na brak czasu.

Sama jednak czasami lubię obejrzeć sobie "Świętą wojnę" czy innych "Chłopaków z baraków" i nikt mi nie wmówi, że to produkcje na wyższym poziomie niż "Trudne sprawy" czy "Na Wspólnej". Jakbym była w związku z mężczyzną, który po południu lubi sobie obejrzeć coś takiego dla odpoczynku, bo mu to sprzedaje jakieś emocje, to na zdrowie.

Podobnie jest z disco polo. Wbrew pozorom to jest bardzo szeroki gatunek i nie obejmuje jedynie przaśnych piosenek typu "cztery razy po dwa razy". Poza tym znowu rozbijamy się tutaj o preferencje i wychodzi z tego koszmarek typu "Nie słuchasz tak ambitnej muzyki jak ja, więc tobą gardzę". To tak, jakby odrzucić kogoś dlatego, że woli naszej swojskiego schabowego niż jakieś wymyślne danie z pięciogwiazdkowej restauracji.[/QUOTE]Czemu od razu piszesz o pogardzie? Nie gardzę ludźmi ze względu na ich zainteresowania, ale szacunek do drugiej osoby nie oznacza że automatycznie mam robić to samo co ona. I tu wcale nie chodzi o to że coś jest lepsze czy gorsze, jest po prostu inne. Znam facetów którzy codziennie o tej samej porze siadają przed tv i oglądają seriale które mnie nie interesują. Owszem, mogłabym w tym czasie robić co innego, ale konieczność wynajdywania sobie zajęcia dzień w dzień byle nie oglądać serialu którego nie lubię byłaby dla mnie męcząca. Wolę robić coś razem z osobą która lubi to co ja.
Każdy człowiek ma prawo mieć własne preferencje, więc mi np. więdną uszy od disco polo albo mózg mi się lasuje jak słucham minimalu. Komuś może się dziać to samo jak będzie słuchał muzyki którą ja lubię i nie ma w tym nic złego.
Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi, że kiedyś wpisywało się hobby w cv. To dopiero była głupota, jakie to ma znaczenie przy szukaniu pracy.
Podobno dobre hobby współgrające z dziedziną potrafi pomóc w niektórych zawodach. Tyle że zazwyczaj jest zapchajdziurą żeby cv nie wyglądało pusto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 10:57   #4467
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 567
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Kasiakasiakasia, no sorry, ale dla mnie te koreańskie boysbandowe piosenki to jest dokładnie ten sam poziom pod względem kunsztu muzycznego, jedynie wytwórnie mają większą kasę i mogą kręcić bardziej wypasione teledyski. I piszę to jako ktoś, kto lubi pop i nie przeszkadza mu się do czegoś takiego pogibać.
bb877eca5b670ba2fd8b4b07a42f711101bde2c0_634f2ff37f2c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 11:00   #4468
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ty tak serio? A gdzie czas na drogę do i z pracy (podpowiem - czasem ludziom praca i dojazd zajmuje 10 h), na przygotowanie posiłków, jedzenie, zakupy, inne obowiązki? Jak Ci zostaje 1 h tak naprawdę dla Ciebie, to nawet nie wiesz na czym Ci zlatuje. Tyle ode mnie.
Wiedziałam, że padnie to pytanie, ale nie chciało mi się rozpisywać.

Przecież jak jadę do pracy to słucham podcastu, słucham muzyki albo czytam książkę.

Przecież jak staję gotować obiad to też nie stoję tak nie myśląc o niczym. Tylko sobie puszczę jakieś video na YouTubie.

Nie wiem, jak ty prowadzisz samochód, siedzisz w autobusie gotujesz obiad czy wieszasz pranie to patrzysz w okno/ścianę i o niczym nie myślisz?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 11:08   #4469
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że padnie to pytanie, ale nie chciało mi się rozpisywać.

Przecież jak jadę do pracy to słucham podcastu, słucham muzyki albo czytam książkę.

Przecież jak staję gotować obiad to też nie stoję tak nie myśląc o niczym. Tylko sobie puszczę jakieś video na YouTubie.

Nie wiem, jak ty prowadzisz samochód, siedzisz w autobusie gotujesz obiad czy wieszasz pranie to patrzysz w okno/ścianę i o niczym nie myślisz?

Ale nie słuchanie podcastu czy oglądanie youtuba podczas tych czynności, nie równa się niemyślenie o niczym.
Ja jak jadę do pracy nie słucham muzyki. Jak gotuję to nie oglądam YT. Czy stoję i patrzę w ścianę, w okno? Tak, lubię popatrzeć wówczas przez okno.
W autobusie tez patrzę za okno, na otoczenie. Wg Ciebie wtedy się nie myśli?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 11:10   #4470
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
ale ślimaczki spoko


Sent from my iPhone using Tapatalk
Z tego wszystkiego też najprędzej po pracy też bym sobie oglądała ślimaki wodne na yt

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, jak kiedyś jedna babka wyśmiewała, że jeden z aplikujących do pracy w zainteresowaniach/hobby wpisał astrologię i dorzucił tekst typu "Ze jest uparty jak Baran" wskazując to jako przydatną cechę u pracownika

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie to serio genialne zagranie, zwróciłabym uwagę na takiego typa, o ile ktokolwiek czyta cv tak dokładnie.

[1=bb877eca5b670ba2fd8b4b0 7a42f711101bde2c0_634f2ff 37f2c0;89291560]Kasiakasiakasia, no sorry, ale dla mnie te koreańskie boysbandowe piosenki to jest dokładnie ten sam poziom pod względem kunsztu muzycznego, jedynie wytwórnie mają większą kasę i mogą kręcić bardziej wypasione teledyski. I piszę to jako ktoś, kto lubi pop i nie przeszkadza mu się do czegoś takiego pogibać.[/QUOTE]

A znasz jakikolwiek tytuł/zespół k-popowy? Pytam serio, to porównanie jest tak absurdalne, że musisz być jakimś boomerem i nie mieć absolutnie pojęcia co to jest. Swoją drogą sama lubisz pop, dokładnie to czym jest k-pop, a w zdaniu obok gardzisz czymś co nie jest kunsztem muzycznym Just sayin'

Nie rozumiem po co absolutnie każdy wytwór kultury oceniać pod kątem kunsztu muzycznego, cokolwiek to znaczy.

Pomijam już, ze pop i tym samym k-pop to jest tak szerokie spektrum różnej muzyki, że nawet nie chce mi się gadać jak można swoje zerowe wyobrażenie do tego sprowadzić do jakiegoś jednego wzorca czym jest pop, jakby XD
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.