Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 19:21   #421
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Co do hormonów tarczycy to TSH masz bardzo ładne, sama bym chciała takie mieć FT3 i FT4 też w normie z tego co podałaś, więc chyba nie masz się co martwić. Jeśli chodzi o resztę hormonów to nie znam się dokładnie, więc nie będę zabierać głosu.

majaki - u mnie problemy z tarczycą zaczęły się w podobnym wieku, także nie jest to jakaś anomalia
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:41   #422
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

A ile trzeba zrobić tych hormonów dotyczących tarczycy??I ile to będzie kosztować??Fabienne a czy Ty miałaś takie objawy jak Madzia czyli pocenie-szczegolnie rak, jak i rowniez kolatanie serca, dretwienie ramion, wysoki puls. Bo ja z tych poza poceniem to nie mam i nie wiem czy jest sens badania tych hormonów??Chociaż i tak zrobię bo chcę się dowiedzieć o przyczynę trądziku.Ale chcę już wiedzieć czy istnieje duże ryzyko wystąpieia tych problemów z tarczycą.Pozdrawiam
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 22:50   #423
natijack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 66
Dot.: Badania hormonalne

hej.. odp.ci na moim przykladzie.. otoz moja cera po wyciskaniu zrobila swoje..coraz wiecej i wiecej wypryskow, czerwonych plamek i malych blizn.. najpierw bylam u dermatologa, przepisal mi zel, zadna rewelka, bo zero poprawy,wrecz bylo jeszcze gorzej.. odstawilam i wybralam sie do ginekologa i zrobilam badania na wszystkie hormony jakie tylko mamy.. no i wyszlo ze podwyzszony byl jeden jakis tam, juz nie pamietam nazwy,musiala bym zobaczyc w badaniach,wiec jak by co to je mam.. i lekarz przepisal mi od razu diane35, z tego wzgledu ze nie jest to silny lek a ja znowoz nie mialam tak bardzo nasilonego trądziku,wiec zaczelismy od slabszych, i powiem ci ze poprawe widzialam juz po 3 miesiącach.. z tym ze, wszystkie syfki zginęly idealnie(i juz nie wyskakują), ale za to zostaly mi czerwone plamki no i te paskudne blizny.. takze radze ci zrobic badania na hormony i dopiero potem cos zazyc.a o reszte dolegliwosci ktore wymienilam trzeba bedzie walczyc dalej.. ps- ja w przeciwienstwie do reszty nie przytylam w ogole ,wrecz przeciwnie..!!!
natijack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 22:56   #424
natijack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

hej.. wiesz co, to tak juz jest..mam te same dolegliwosci po zazywaniu diane35 i sądze ze nie jestem pierwsza jak i ostatnia.. wiem to, bo wczesniej tego nie bylo... a hormony, u mnie np.podwyzszony byl prolaktyna i dlatego lekarz zadecydowal o diane35.. no i nie chybil bo po 3 miesiącach nie mam ani jednego syfka, nawet przed miesiączką, tyle tylko ze pozostaly plamki i blizny..i teraz z tym walcze.. narazie wysluchuje waszych opini i widze ze co 2, 3 ci osobnik wypowiada sie dobrze o masci cepan.. wiec pewnie wyprobuje..
natijack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:11   #425
natijack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 66
Smile Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

dziewczyny, przede wszystkim LEKARZ !! nic na wlasną rękę..!! ja tak robilam i teraz bardzo zaluje bo na pewno przez dluzszy czas będzie mnie to nękalo, to co na twarzy zostało..czyli plamki i blizny po wyciskaniu sprzed wieeelu wieelu lat, a dopiero teraz z nim walcze, na stare lata..och..cos okropnego..;; więc ginekolog, badania hormonalne i tyle..czekac na rezultaty.. mi pomogl bardzo preparat diane35, chyba najbardziej pospolity.. biore juz/dopiero 4 miesiąc i zero wysskokow na twarzy.. z tym ze, tak jak wspomnialam, pamiątka pozostala.. powodzenia wszystkim..
natijack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 19:21   #426
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Majaki, najbardziej pospolitym hormonem, który się bada żeby sprawdzić czy wszystko jest ok z tarczycą jest tsh, bo on sprawuje kontrolę nad hormonami tarczycy t3 i t4. Także tsh zrób koniecznie, a 2 pozostałe jeśli lekarz Ci nie zaleci to poproś, bo oni rzadko chcą dawać na to skierowanie.. Jeśli chciałabyś robić prywatnie to może to trochę kosztować, ja robiłam chyba ze 3 lata temu 3 czy 4 hormony to płaciłam coś koło 60-70 zł. nie pamiętam już teraz dokładnie. Co do objawów to ręce nigdy mi się nie pociły, za to kołatanie serca i wysoki puls jak najbardziej mam:P
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 19:47   #427
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Dzięki za odp Na pewno już niedługo wybiorę się na badania.A mam pytania jeszcze do leku diane35 czy można go stosować w wieku 16 lat??Bo lekarz powiedział że dopiero od 18 lat A w jakim wieku wy zaczęłyście go brać??Natijack piszesz ze po tych tabletkach znikły ci pryszcze ale czerwone ślady i dziury zostały a mi zależy na usunięciu tych czerwonych plam w szczególności, to diane nie pomoże czy akurat Tobie tylko nie pomogło??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 13:14   #428
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

czerwone plamy, blizny itp nie znikną po Diane 35 wszystko to co jest na skorze musisz leczyc miejscowo tzn stosowac specjalne masci do dermatologa

Jesli chodzi o Diane to mysle ze to jest ogrmna bomba hormonów,a ty masz tylko 16 lat

W Polsce jako tabletki hormonalne przeciwłojotokowe jako jedyne zarejestrowane są Cilest i plastry EVRA mają mniejszą dawkę hormonu niż Diane

Poza tym diane mozna stosowac tylko pol roku potem trzeba zmienic wlasnie na Cilest bo jesli sie tego nie zrobi to problem trądziku powróci


Najlepiej porozmawiac na ten temat z ginekologiem
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:01   #429
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dzięki za odp Na pewno już niedługo wybiorę się na badania.A mam pytania jeszcze do leku diane35 czy można go stosować w wieku 16 lat??Bo lekarz powiedział że dopiero od 18 lat A w jakim wieku wy zaczęłyście go brać??Natijack piszesz ze po tych tabletkach znikły ci pryszcze ale czerwone ślady i dziury zostały a mi zależy na usunięciu tych czerwonych plam w szczególności, to diane nie pomoże czy akurat Tobie tylko nie pomogło??

Znam osobę, która Diane stosowała w gimnazjum (miała wtedy 15 lat). Jednak z tego co wiem, brała tabletki na zaburzenia hormonalne (zresztą to były dość poważne zaburzenia - cały czas była pod opieką endokrynologa).
Tak więc wiek chyba nie ma tu nic do rzeczy.
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:55   #430
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Moim zdaniem 16 lat to za mało jak na silne hormonalne leki i żaden lekarz mający na uwadze dobro i zdrowie pacjenta nie powinien ich przepisać. No chyba, że masz poważne zaburzenia hormonalne, ale to już zupełnie inna sprawa..
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:58   #431
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Aha, jeszcze co do tych plam i blizn, to diane zdecydowanie do tego nie służy. Może ewentualnie przyczynić się do ogólnej poprawy stanu skóry, ale to lek hormonalny i raczej ma za zadanie zwalczyć przyczynę trądziku, a nie to, co on po sobie pozostawia
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 17:24   #432
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Aha.Myślę że nie będę brać tych tabletek, ponieważ hormony mam w porządku a mój największy problem to stare pozostałości po trądziku.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 07:39   #433
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez natijack Pokaż wiadomość
dziewczyny, przede wszystkim LEKARZ !! nic na wlasną rękę..!! ja tak robilam i teraz bardzo zaluje bo na pewno przez dluzszy czas będzie mnie to nękalo, to co na twarzy zostało..czyli plamki i blizny po wyciskaniu sprzed wieeelu wieelu lat, a dopiero teraz z nim walcze, na stare lata..och..cos okropnego..;; więc ginekolog, badania hormonalne i tyle..czekac na rezultaty.. mi pomogl bardzo preparat diane35, chyba najbardziej pospolity.. biore juz/dopiero 4 miesiąc i zero wysskokow na twarzy.. z tym ze, tak jak wspomnialam, pamiątka pozostala.. powodzenia wszystkim..

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że Diane 35 nie jest wcale takim dobrym pomysłem, poczytaj na forum to sie przekonasz

Ja brałam krócej niz ty, ale po miesiacu od odstawienia trądzik powrócił z podwójną siłą - nigdy nie miałam taich pryszczy co po Diane dodatkowo nie miałam okresu przez nastepne pół roku


Ostatnio byłam u ginekologa który bardzo odradzał ten lek, kuracja moze trwać tylko pół roku nie powinno sie jej przedłużać a potem zmienić na jakieś inne tabsy nalepiej Cilest, no ogólnie gdybym o tym wiedziała te 5 lat temu to odrazu wziełąbym Cilest - niestety trafiłam na dziwną ginekolog która przepisała mi tylko recepte zamiast poinformowac mnie o planie leczenia, tak wiec kiedy tylko uznalam ze jest poprawa odstawilam sama ten lek
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 07:40   #434
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Diane 35 - bomba hormonalna

Cytat:
Napisane przez natijack Pokaż wiadomość
dziewczyny, przede wszystkim LEKARZ !! nic na wlasną rękę..!! ja tak robilam i teraz bardzo zaluje bo na pewno przez dluzszy czas będzie mnie to nękalo, to co na twarzy zostało..czyli plamki i blizny po wyciskaniu sprzed wieeelu wieelu lat, a dopiero teraz z nim walcze, na stare lata..och..cos okropnego..;; więc ginekolog, badania hormonalne i tyle..czekac na rezultaty.. mi pomogl bardzo preparat diane35, chyba najbardziej pospolity.. biore juz/dopiero 4 miesiąc i zero wysskokow na twarzy.. z tym ze, tak jak wspomnialam, pamiątka pozostala.. powodzenia wszystkim..

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że Diane 35 nie jest wcale takim dobrym pomysłem, poczytaj na forum to sie przekonasz

Ja brałam krócej niz ty, ale po miesiacu od odstawienia trądzik powrócił z podwójną siłą - nigdy nie miałam taich pryszczy co po Diane dodatkowo nie miałam okresu przez nastepne pół roku


Ostatnio byłam u ginekologa który bardzo odradzał ten lek, kuracja moze trwać tylko pół roku nie powinno sie jej przedłużać a potem zmienić na jakieś inne tabsy nalepiej Cilest, no ogólnie gdybym o tym wiedziała te 5 lat temu to odrazu wziełąbym Cilest - niestety trafiłam na dziwną ginekolog która przepisała mi tylko recepte zamiast poinformowac mnie o planie leczenia, tak wiec kiedy tylko uznalam ze jest poprawa odstawilam sama ten lek
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 07:49   #435
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha.Myślę że nie będę brać tych tabletek, ponieważ hormony mam w porządku a mój największy problem to stare pozostałości po trądziku.
na stare pozostałości po trądziku czyli blizny najlepsze są kwasy... i kremy z kwsami. Polecam na forum kosmetycznym i biochemii poczytać o bliznach potrądzikowych...
Ja zrobiłam sobie mikrodermabrazję (z której byłam bardzo zadowolona)
a później stosowałam kwasy w niedużych steżeniach - LYSANEL AKTIV. Zacznij kuracje teraz i odstaw na lato...

co do hormonów i tabletek... mi to pomogło w walce z trądzikiem. Brałam Diane pół roku później Cilest....
ale myślę ze jakakolwiek pigułka antykoncepcyjna wyreguluje CI miesiaczki, wydzielanie łojotoku i hormony.... które za to wszystko są odpowiedzilane.
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 10:05   #436
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Tabletki raczej nie wyleczą trądziku, a poprawa jest widoczna jedynie w czasie brania. Wiem coś o tym, bo gdy odstawiłam Yasminelle, to wszystko wróciło bardzo szybko. Wróciłam do tabletek, bo juz nie mogłam patrzeć na pogarszający sie stan mojej skóry, ale wiem, że to żadne rozwiązanie...
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:50   #437
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez tissae Pokaż wiadomość
Tabletki raczej nie wyleczą trądziku, a poprawa jest widoczna jedynie w czasie brania. Wiem coś o tym, bo gdy odstawiłam Yasminelle, to wszystko wróciło bardzo szybko. Wróciłam do tabletek, bo juz nie mogłam patrzeć na pogarszający sie stan mojej skóry, ale wiem, że to żadne rozwiązanie...

Okres leczenia tabletkami jest długi, nic nie poprawi sie z miesiaca na miesiac - słyszałam o kuracji Diane przez pół roku potem Cilest, i pomaga, ale jak długo bedzie trwać kuracja o tym decyduje lekarz.

Yasminelle mają bardzo niski poziom hormonów, ja brałam Harmonet też ma niski poziom a wysypało mnie tak że nie mogłam patrzeć na siebie w lustro, nie mówiąc już o dotykaniu twarzy ugh


Teraz mam plastry troche juz lepiej ale poprawa bardzo mała - no ale z tego co wiem to dopiero po 3 miesiacach mozna oczekiwac jakichs rewolucji wiec uzbroiłam się w cierpliwość


Dodatkowo jutro wybieram sie do dermatologa zeby przepisała mi Zorac - nigdy nie używałam retinoidów więc mam nadzieje ze sie sprawdzą
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:53   #438
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Okres leczenia tabletkami jest długi, nic nie poprawi sie z miesiaca na miesiac - słyszałam o kuracji Diane przez pół roku potem Cilest, i pomaga, ale jak długo bedzie trwać kuracja o tym decyduje lekarz.
Wiesz, ja słyszałam, ze tabletki pomagają tylko doraźnie, tzn. wtedy, kiedy się je bierze. Po odstawieniu w wiekszości przypadków wszystko wraca. Oczywiście nie chcę uogólniać, ale jeszcze nie spotkałam takiej osoby, która zostałaby wyleczona z trądziku przez antykoncepcję. Może będziemy pierwsze. Co do Zoracu, to musisz wiedzieć, że to bardzo silny lek- na początku jest wielkie pogorszenie (3-4 tyg.), skóra się łuszczy i jest zaczerwieniona. Ja miałam niedawno Locacid (prawie to samo to Zorac) i czekałam 1,5 miesiaca na poprawę, ale jakoś nie nadeszła, więc krem odstawiłam.
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 19:19   #439
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

zgadzam sie hormony dzialaja jak sie je bierza i do dwoch miesiecy po odstawieni uslyszalam to dzis od mojej dermatolog. I powiedziala ze mi jako pacjentowi nie moze zabronic ale gdyby byla moja matka to nie pozwolila by mi uzzywac hormonow wiec mnie to zastanowilo.Acha i odrazu mowie nie uzywam zadnych hormonow bo dla mnie to swinstwo
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 21:27   #440
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Napewno okres kilku miesiecy nie poprawi stanu cery - nie ma się co czarować, ale tak nie bedzie, nie wiem jakie byłyby efekty gdyby ich używać kilka lat i być oczywiście pod stała opieką lekarza

Ja mam plastry antykoncepcyjne teraz i czekam na poprawę stanu skóry, mam nadzieje ze po 3 miesiacach juz cos zauważę - tzn teraz już widze poprawę, mniej pryszczy no i przede wszystkim płytsze, szybciej schodzą, szybciej się goją, nie zostają blizny - dla mnie to jest już duży sukces

Poza tym mam juz 24 lata i od ponad półtora roku nie miałam śladu trądziku, wszystko pojawiło sie znowu jakieś 3 miesiace temu - myślałam ze trądzik mam już za sobą a tu taka niespodzianka

Dla mnie antykoncepcja to nie tylko leczenie trądziku, ale też zabezpieczenie - najskuteczniejsze z możliwych!!!!!!!!!! Nie odczuwam żadnych typowych skutków ubocznych, mój organizm dobrze je toleruje, dodatkowo robie sobie różne badania, bo wiem ze po długim okresie używania może wystąpić rak itp ja ogólnie prowadze bardzo zdrowy i aktywny tryb zycia
A antykoncepcja to dla mnie priorytetowa sprawa
Myśle ze za pare miesiecy po pryszczach zostanie już tylko niemiłe wspomnienie
Jeśli chodzi o Zorac to już przeczytałam wszystkie możliwe informacje jakie znalazłam na necie
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:20   #441
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

3 dni stosuje juz Zorac i zaczełam strasznie obłazić ze skóry
Moja mama nawet stwierdziła że mam brode bo najwiecej mi schodzi własnie z brody i wszystko tak dzinie odstaje ehh
Pryszczy w tym czasie zadnych nowych nie mam, z domu prawie nie wychodze, bo sie wstydze, a po drugie to nie chce sie za bardzo na słońce wystawiać wystarczy mi to co jest w pokoju

Jestem ciekawa kiedy wreszcie zrzucę tę starą skóre, no i co zrobić kiedy mi ta skóra już zejdzie??
co wtedy stosować??
dalej Zorac czy może coś słabszego? np Lysanel Acitv lub jakieś inne kwasy?
Chyba pójde do dermatologa, jeśli zdąże jeszcze przed wyjazdem
Ale tak czy inaczej prosze o jakieś informacje wizażantki
co wy używałyście po Zorac'u?
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:27   #442
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

A jeśli chodzi o leczenie trądziku hormonami zwłaszcza Diane 35 to wydaje mi sie, że jeśli jest znaczna poprawa po Diane 35 i mija pół roku kuracji to należy przejsc na tabletki o niższej zawartości hormonu np Cilest po jakims czasie znowu brać coś o niższym poziomie hormonów jak np yasminelle a potem jeśli już chce się skończyć kuracje to przestać to brać

Moim zdaniem - jeśli się nagle odstawia tabletki o tak wysokim poziomie hormonów jak diane 35 to w organiźmie zaczyna panować chaos z hormonami i trądzik wraca tak szybko jak sie pojawił

Tę opinie słyszałam od mojego lekarza ginekologa, myśle ze to jest logiczne i ma sens
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:34   #443
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o leczenie trądziku hormonami zwłaszcza Diane 35 to wydaje mi sie, że jeśli jest znaczna poprawa po Diane 35 i mija pół roku kuracji to należy przejsc na tabletki o niższej zawartości hormonu np Cilest po jakims czasie znowu brać coś o niższym poziomie hormonów jak np yasminelle a potem jeśli już chce się skończyć kuracje to przestać to brać

Moim zdaniem - jeśli się nagle odstawia tabletki o tak wysokim poziomie hormonów jak diane 35 to w organiźmie zaczyna panować chaos z hormonami i trądzik wraca tak szybko jak sie pojawił

Tę opinie słyszałam od mojego lekarza ginekologa, myśle ze to jest logiczne i ma sens
Pewnie masz rację, bo gwałtowne odstawienie hormonów może powodować jedynie szkody w organizmie. Ja od razu miałam przepisane Yasminelle i kiedy odstawiłam, to niestety trądzik wrócił.
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 23:14   #444
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

hm.. ja mialam malutki tradzik (pyci ) jak zaczelam brac diane. bralam 3.5 roku. teraz mam 22 lata, odstawilam i po 2 m-cach od przestania brania mam na buzi koszmar.

przy zuchwie, uszach, policzkach, na plecach, karku, miedzy piersami tradzik!!
nie moge wyjsc z domu bez podkladu bo tak masakrycznie wygladam.
od m-ca wrocilam, ale na razie poprawy nie ma

myslicie ze jest szansa ze pomoze?

w pn ide do dermatologa
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 23:19   #445
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez coca-coliczka Pokaż wiadomość
hm.. ja mialam malutki tradzik (pyci ) jak zaczelam brac diane. bralam 3.5 roku. teraz mam 22 lata, odstawilam i po 2 m-cach od przestania brania mam na buzi koszmar.

przy zuchwie, uszach, policzkach, na plecach, karku, miedzy piersami tradzik!!
nie moge wyjsc z domu bez podkladu bo tak masakrycznie wygladam.
od m-ca wrocilam, ale na razie poprawy nie ma

myslicie ze jest szansa ze pomoze?

w pn ide do dermatologa

3 i pól roku... strasznie długo, z tego co ja wiem to powinno sie odstawic po pół roku aczkolwiek to nie jest regułą

Idź do dermatologa, nie powinnas z tym zwlekac
Moze tabletki pomogą ale po dłuższym okresie, mnie ginekolog powiedział ze na efekty powinnam poczekać 3 miesiace, wiec nie wszystko stracone, napewno nie powinnas przerywac rozpoczetej kuracji no i po tym pół roku poproś o zmiane tabletek na jakies słabsze, bo Diane ma bardzo wysoki poziom hormonu
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:03   #446
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez coca-coliczka Pokaż wiadomość
hm.. ja mialam malutki tradzik (pyci ) jak zaczelam brac diane. bralam 3.5 roku. teraz mam 22 lata, odstawilam i po 2 m-cach od przestania brania mam na buzi koszmar.

przy zuchwie, uszach, policzkach, na plecach, karku, miedzy piersami tradzik!!
nie moge wyjsc z domu bez podkladu bo tak masakrycznie wygladam.
od m-ca wrocilam, ale na razie poprawy nie ma

myslicie ze jest szansa ze pomoze?

w pn ide do dermatologa
z doświadczenia wiem, że dermatolog mało pomoże, trądzik hormonalny jest strasznie oporny na leczenie dermatologiczne, przynajmniej tak było w moim wypadku. Wybierz się do endokrynologa.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:04   #447
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Jakie hormony odpowiadają za stan cery?
chciałabym zrobić sobie badanie na hormony, mam potworne problemy z cerą. Jestem już umówiona z dermatologiem a na kolejną wizytę trzeba będzie długo czekać, więc wolę pójść już z wynikami.
Diane 35 brałam kilka lat przed zajściem w ciążę i buzia była ładna. Przez okres ciąży i karmienia bardzo pogorszył mi sie stan skóry, zwłaszcza w okolicach żuchwy, dolne partie policzków i szyja. Teraz już nie karmię i chciałabym zacząć się leczyć.
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:57   #448
tissae
Raczkowanie
 
Avatar tissae
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 347
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Jakie hormony odpowiadają za stan cery?
chciałabym zrobić sobie badanie na hormony, mam potworne problemy z cerą. Jestem już umówiona z dermatologiem a na kolejną wizytę trzeba będzie długo czekać, więc wolę pójść już z wynikami.
Diane 35 brałam kilka lat przed zajściem w ciążę i buzia była ładna. Przez okres ciąży i karmienia bardzo pogorszył mi sie stan skóry, zwłaszcza w okolicach żuchwy, dolne partie policzków i szyja. Teraz już nie karmię i chciałabym zacząć się leczyć.
Moja lekarka kazała mi zrobić badanie FSH, LH, TSH i prolaktyny. Z badaniami radzę ci się udać raczej do ginekologa-endokrynologa niż dermatologa.
__________________
Tissae


tissae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 20:59   #449
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

dziewczyny jak najdalej od diane!!! przeczytajcie ulotki sprawdzajcie sklad diane to bomba hormonow i juz nie chodzi o to ze trodzikowi malo pomaga ale strasznie obciaza watrobe i przyczynia sie do naprawde wielu skutkow ubocznych ! (np. wzrost owlosienia!)
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 21:06   #450
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Jakie hormony odpowiadają za stan cery?
chciałabym zrobić sobie badanie na hormony, mam potworne problemy z cerą. Jestem już umówiona z dermatologiem a na kolejną wizytę trzeba będzie długo czekać, więc wolę pójść już z wynikami.
Diane 35 brałam kilka lat przed zajściem w ciążę i buzia była ładna. Przez okres ciąży i karmienia bardzo pogorszył mi sie stan skóry, zwłaszcza w okolicach żuchwy, dolne partie policzków i szyja. Teraz już nie karmię i chciałabym zacząć się leczyć.
Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Jakie hormony odpowiadają za stan cery?
chciałabym zrobić sobie badanie na hormony, mam potworne problemy z cerą. Jestem już umówiona z dermatologiem a na kolejną wizytę trzeba będzie długo czekać, więc wolę pójść już z wynikami.
Diane 35 brałam kilka lat przed zajściem w ciążę i buzia była ładna. Przez okres ciąży i karmienia bardzo pogorszył mi sie stan skóry, zwłaszcza w okolicach żuchwy, dolne partie policzków i szyja. Teraz już nie karmię i chciałabym zacząć się leczyć.
Najlepiej zrobic jak najwiecej... u mnie np androstendion jest przyczyna stanu skory, ale i inne meskie hormony b. czesto.
-testosteron
-androstendion
-DHEA-SO4
-prolaktyna
-estradiol
-progesteron
-hormony tarczycy(bada sie bodajze 3)

Troche tego duzo... ja na poczatku robilam tylko 3 pierwsze - te meskie, i wlasnie podobno na ich podstawie najczesciej wychodzi hormonalna przyczyna trądziku.
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.