hula hop - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-14, 03:53   #421
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

Pewnie ze zdradze ma.ko.
Rano 2-3 szkl sokow owocowo-warzywnych swiezo wyciskanych
Obiad (11-14) same weglowodany (kanapki z chleba ciemnego pelnoziarnistego, ryz z warzywami, lub jakiekolwiek weglowodany byle bez bialek, czyli kanapka nie moze byc z szynka czy serem, ale np. z maslem i ogorkiem)
Kolacja - same bialka, np. ser zolty, baly, jajka sadzone, szynka, jogurt naturalny.

Widze na wlasnym przykladze ze ta dieta zwieksza przemiane materii bo w ciagu dnia chodze do wc nie raz ale 3 razy (to zasluga tez sokow). Poza tym nie czuje wcale glodu, musze sie zmuszac wrecz zeby jesc duzo. Tu nie chodzi o to zeby glodowac i malo jesc. Ja mam na mysli jakies 1200-1400 kcal, zreszta tego nie wiem na 100% bo nie licze kalorii. Chce chudnac powoli i zmienic styl zywienia na stale. W chudnieciu nie przeszkadzalo mi nawet to ze jadlam czekoladki co jakis czas i jednego dnia pizze.
Najwieksza trudnosc to wyciskanie sokow, ale mysle ze mozna to ominac, a na sniadanie zjesc cos innego, byle nie laczyc bialek i weglowodanow. Mozna laczyc tluszcze ( olej, maslo, oliwa) z weglowodanami i tluszcze z bialkami.
Pozatym duzo daje to, ze cwicze prawie codziennie staram sie 1 godzine.
To tyle, co myslicie o tym?
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 08:02   #422
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Roxana wychodzi Ci z tego co wymieniłaś 1200-1400 kcal??

Dla ciekawostki napiszę, że jogurt naturalny to w większości węglowodany, a nie białka
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 11:41   #423
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez suzana
Dla ciekawostki napiszę, że jogurt naturalny to w większości węglowodany, a nie białka

czyli Suz co jest typowo bialkowe?jaja sery biale??
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 13:07   #424
ladi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 48
GG do ladi
Dot.: hula hop

skoro to watek o hula hop to chcialabym sie tlyko pochwalic ze dzis wreszcie udalo mi sie kupic 85cm i zaczne se krecic;d w sumie jest latwiej niz 70 ktora mialam wczesniej, choc i tak mam spore problemy. czy wazne jest jak sie kreci??czy to ze mi nie spada to juz znaczy ze dobrze krece??
__________________
dziewczyna łatwa do zdobycia może być trudna do zniesienia :P
ladi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 14:33   #425
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Ma.ko "najdoskonalszą formą białka" w przyrodzie jest jajko Chudy twaróg i tuńczyk np. mogą zawierać znikome ilości węgli, ale to rówież bogate w białko produkty.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 15:03   #426
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

Suzana pewnie ze mi wychodzi 1200-1400, nie chce mi sie wogole jesc na takim jedzeniu, tylko jeden dzien liczylam kalorie, bo nie cierpie tego robic.
Wiem ze liczenie kalorii wiele daje, ale nie kazdy potrafi wytrwac i zyc na codzien pod presja liczenia kalorii. Ja tak nie potrafie, ale nielaczac bialek i weglowodanow i niewiele jedzac tez chudne. Staram sie zmienic swoje nawyki i zle przyzwyczajenia na stale, tak aby staly sie stylem zycia.

Wlasnie jednym z najgorszych przyzwyczajen jakie powoduja nadwage jest przyzwyczajenie do niewlasciwego laczenia produktow, ktore jest niebiezpieczne dla zdrowia. Do strawienia roznych grup produktow sa wydzielane rozne soki zoladkowe i rozny jest czas trawienia. Laczac bialka i weglowodany nie wszystko zostaje strawione.Nastepnie czesc niestrawionego pokarmu zaczyna gnic, a czesc organizm przeksztalca w tluszcz.

Nie wiedzialam ze jogurt to glownie weglowodany, myslalam ze zalicza sie do bialek tak jak bialy ser.
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 20:05   #427
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

Dzieki Suz, to juz wiem dlaczego nie chudne-przeciez ja przewaznie na kolacje jadlam jogurty ehhh. Dobrze ze juz wiem
Ja na sniadanie zjadam musli z mlekiem, na IIsniadanie kanapke z razowca <z czyms>, poznije jablko bbadz marchewke i obiad a po obiedzie na kolacje jakies owoc, i do tej pory jogurty, ale chyba bed emusiala je czyms zastapic co myslisz ogolnie o moim zywieniu?Czy ta moze ono wygladac??
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 20:14   #428
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

może zmień kolację Ma.ko reszta wydaję się odpowiednia
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 20:21   #429
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez suzana
może zmień kolację Ma.ko reszta wydaję się odpowiednia
Dzieki Suz za szybko odpowiedz Od jutra na kolacje bede jadla jajka, twarogi i <hmmm> cos jeszcze wymysle. a czy "dopuszczalne"sa serki typu "serek wiejski"??
Ah mam n\jescze jedno pytanie. Chcialabym zaczynac dzien od szklanki soku pomaranczowego ze swiezo wycisnietych owocow, ale nie bardzo mam rano czas na wyciskanie ich. Czy istnieja jakies soki ktore mozna pic i sa "tak samo zdrowe" jak naturalne zwiezo wyciskane??
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 20:31   #430
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Myślę, że serek wiejski jest odpowiedni
Na drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 23:28   #431
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: hula hop

ma.ko od siebie dodam, że serek wiejski jest fajny i taki poręczny można by rzec ja sie nim zajadałam po ćwiczeniach lub basenie i przynosił mi taką fajną ulge tylko, nie wiem jak Ty reagujesz, ale polecałabym urozmaicać bo ja mimo mojej miłości do niego, za którymś razem już się przejadłam, aż mnie otrząsnęło i do tej pory patrzeć nie mogę

a co do soku tak zdrowego jak własnorecznie wyciśniety to z tego co się przewijało w wątkach raczej sie nie znajdzie, chociąz zastanowilam sie teraz nad tym jednodniowym sokiem z marchwi MarVit czy jakoś tak, w takiej szklanej butelce. Choć i tak podobno nie można wierzyć producentom Może wyciskać wieczorem, przed pójściem spać i do lodówki.
Czasami to zdrowe jedzonko sprawia kłopot, ale i tak warto
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 02:02   #432
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

kokoro soku nie mozna przechowywac dlugo, nawet cala noc w lodowce. Sok owocowy wycisniety nalezy wypic w ciagu 4 godzin, po tym czasie staje sie zupelnie nie wartosciowy gdyz traci wszystkie witaminy i mikroelementy. Natomiast sok z warzyw mozna przechowywac do 10 godzin, ale ogolnie im szybciej sok wypije sie po zrobieniu go, tym lepiej. Nawet krotkotrwale trzymanie soku w lodowce powoduje jego fermentacje i psucie.
Wyjatek stanowi sok z burakow ktory tak szybko sie nie psuje.
Wobec tego soki kupowane w sklepie, nawet te jednodniowe, napewno sa robione duzo godzin wczesniej przed ich sprzedaniem i sie nie nadaja raczej. Ja tez wolalabym kupowac w sklepie gotowe, ale takie soki sa poddane obrobce chemicznej, dodawane sa konserwanty, a podgrzewanie soku przy jego produkcji zabiaja witaminy i mikroelementy.
Wedlug dr Tombaka, po tygodniu regularnego spozywania surowych sokow, pojawia sie naturalny rumieniec na policzkach, klopoty z bezsennoscia koncza sie, poprawia sie funkcjonowanie ukladu zoladkowo-jelitowego. Przez to poprawia sie znacznie przemiana materii.
Jeszcze wazna rzecz na koniec. Soki nalezy pic na 20 minut przed jedzeniem malymi lyczkami lub przez slomke, bo wtedy wydzielaja sie enzymy.
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 12:01   #433
ladi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 48
GG do ladi
Dot.: hula hop

jejqqqqqq dziefczynki jakie wy madre jestescie ja juz skolowalam od teori zdrowego zywienia, bo jest ich 1200 ;p i sa czesto sprzeczne. ja np slyszalam ze kiełki lub tzw CIECIORKA to same bialko...ale czy to prawda..zawsze po wieczornym baseniku zjadam taka puszke cieciorki ,ale czy dobrze robie???
__________________
dziewczyna łatwa do zdobycia może być trudna do zniesienia :P
ladi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 15:42   #434
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

mają białko, ale czy samo to nie wiem. Sprawdz na opakowaniu
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 16:03   #435
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: hula hop

Kiełki to nie samo białko, głównie węglowodany i woda chyba Puszkę cieciorki? A jakiej wielkości ta puszka? Pytam z ciekawości, bo ja się cieciorką przeważnie dość szybko zapycham, ale puszkowej nie widziałam.
Zwróć uwagę, czy ta puszkowa nie zawiera konserwantów i innej chemii, a od marynowanej chyba jednak lepiej jeść zwykłą (gotowaną mam na myśli ). Cieciorka też zawiera węglowodany, ale białka ma bardzo dużo (tak jak soja).
A co do białka i węglowodanów w jogurtach, to przecież skład jest podany na opakowaniu.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 16:19   #436
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: hula hop

Zgadzam sie z midi co do jogurtów - nie jest powiedziane ze mają wiecej węgli niz białka jedne mają wiecej wegli inne białka trzeba sparwdzac etykietki pozdrowionka
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 19:06   #437
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Dolotku podziel się wiedzą o jogurcie, który ma więcej białka niż węgli chętnie przeszłabym na taki
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 19:36   #438
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

Qrcze jak juz sie zechcialam przestawic z jogurtu na serek wiejski na kolacje, to nagle sie okazala, ze po obiedzie juz nic nie musze zjesc, albo wystarczymi jablko i nie jestem glodna. A co lepsze rano tez nei jestm glodna jak wstaje. Ehh trzeba nad soba pocwiczyc
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 19:45   #439
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: hula hop

Mam pytanie do Roxany.
Odkopałam ostatnio moją sokowirówkę i bardzo się ucieszyłam, ze wreszcie bede mogla wyciskać rano soki. Niestety jest cholernie glosna, więc odpada przy codziennym wyciskaniu soku o 6 rano :/ Mam pytanie więc. Piszesz, że soki warzywne można przechowywac dluzej. Czy wiec moglabym go jednak zrobic wieczorem, czego jednak sie nie poleca? Nie bedzie sie to mijać z celem?
I drugie pytanie - czy jezeli bede pic swiezo wycisniete soki tylko w 2 dni likendu to czy zauważę jakąś poprawę?
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 20:39   #440
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez suzana
Dolotku podziel się wiedzą o jogurcie, który ma więcej białka niż węgli chętnie przeszłabym na taki
No ok ja mam w domku jogurt naturalny Zott i ma 4,7 g białka i węgli na 100g wiec tu jest po równo inne co prawda maja wiecej węgli jogurt naturalny bakoma i jogurt naturalny danone.
Aż z ciekawości poleciałam do lodówki by to sprawdzić
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 21:59   #441
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Thumbs up Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
Mam pytanie do Roxany.
Odkopałam ostatnio moją sokowirówkę i bardzo się ucieszyłam, ze wreszcie bede mogla wyciskać rano soki. Niestety jest cholernie glosna, więc odpada przy codziennym wyciskaniu soku o 6 rano :/ Mam pytanie więc. Piszesz, że soki warzywne można przechowywac dluzej. Czy wiec moglabym go jednak zrobic wieczorem, czego jednak sie nie poleca? Nie bedzie sie to mijać z celem?
I drugie pytanie - czy jezeli bede pic swiezo wycisniete soki tylko w 2 dni likendu to czy zauważę jakąś poprawę?
Szatynko, pewnie ze mozesz robic sok warzywny wieczorem, ale do rana niewiele juz w nim zostanie wartosciowego. Soki najlepiej jest przygotowywac bezposrednio przed spozyciem.
Moze lepiej pij wieczorem soki, tak tez bedzie ok. Jesli jestes w domu dopiero wieczorem to wypij wtedy soku jak najwiecej i najwczesniej po 20 minutach mozesz jesc juz. Mozna w ciagu dnia tez pic sok na 20 min. przed kazdym posilkiem, a 1 -1,5 godziny po posilku.

Z warzyw najwiecej soku maja ogorki, cukinie, dynia, seler naciowy.Mozna uzywac dostlownie wszystkiego, nawet probowalam z ziemniaka (ochyda!!!). Ja robie soki owocowo-warzyne bo same warzywne sa nieslodkie. Pije je w ciagu godziny, jakies 2 szklanki, bo wiem ze im dluzej przechwuje je w lodowce, tym mniej z nich zostaje, a takie soki maja w sobie cala tablice ukladu pierwiastkow.

Co do drugiego pytania- dot. picia soku tylko w weeknedy, to trudno powiedziec. Wiem ze trzeba pic regularnie i codziennie. Ja wytrzymuje juz od miesiaca i nienawidze mycia sokowirowki codziennie. Wiem ze musze sie jednak poswiecic. .

Powodzenia w wyciskaniu
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 22:23   #442
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez roxana9007
Szatynko, pewnie ze mozesz robic sok warzywny wieczorem, ale do rana niewiele juz w nim zostanie wartosciowego. Soki najlepiej jest przygotowywac bezposrednio przed spozyciem.
Moze lepiej pij wieczorem soki, tak tez bedzie ok. Jesli jestes w domu dopiero wieczorem to wypij wtedy soku jak najwiecej i najwczesniej po 20 minutach mozesz jesc juz. Mozna w ciagu dnia tez pic sok na 20 min. przed kazdym posilkiem, a 1 -1,5 godziny po posilku.

Z warzyw najwiecej soku maja ogorki, cukinie, dynia, seler naciowy.Mozna uzywac dostlownie wszystkiego, nawet probowalam z ziemniaka (ochyda!!!). Ja robie soki owocowo-warzyne bo same warzywne sa nieslodkie. Pije je w ciagu godziny, jakies 2 szklanki, bo wiem ze im dluzej przechwuje je w lodowce, tym mniej z nich zostaje, a takie soki maja w sobie cala tablice ukladu pierwiastkow.

Co do drugiego pytania- dot. picia soku tylko w weeknedy, to trudno powiedziec. Wiem ze trzeba pic regularnie i codziennie. Ja wytrzymuje juz od miesiaca i nienawidze mycia sokowirowki codziennie. Wiem ze musze sie jednak poswiecic. .

Powodzenia w wyciskaniu
Roxanko zachęciłaś mnie do tej dietki, zwłaszcza,że bardzo mi odpowiada! problem tylko z tymi sokami.. bo jak o 5 będę wyciskać,to mnie chyba rodzina do psa do ogrodu wyrzuci!
I mam pytanko- czy jeśli wypije rano tylko sok, a później pójdę na basen- bo rano pływam, to nie będę zbyt słaba?
chociaż nie, nie sądze... przekonałam się do tej dietki
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-15, 23:17   #443
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

*beatriz* jak wypijesz 2 szklanki rano to od razu nie bedziesz glodna. Sok uwalnia swoja energie od razu, a np. kanapka po 2,5 godzinach. Sok w ciagu 30 min. jest strawiony.

Ja przyznam sie ze pozno wstaje i sok robie po 10 i po jakiejs godzinie jestem troche glodna, wiec jem obiad kolo 12. Ale jesli ty rano o 5 wstajesz to mysle ze nie wytrzymasz do obiadu i bedziesz musiala tez zjesc II sniadanie. Zreszta kazdy organizm jest inny i trudno cokolwiek powiedziec.
Dla mnie najwazniejsze jest w w ciagu dnia juz nie jestem glodna. Wrecz sie zmuszam zeby kolacje zjesc. A to bylo zawsze moim problemem ze najwiecej wieczorem przed snem jadlam i przez to 5 kg przytylam
Przeczytaj koniecznie jedna z ksiazek dr M. Tombaka, ktore sa bestselerami.
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-16, 17:32   #444
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: hula hop

Jogurt to zazwyczja same wegle, pozniej tluszcz i bialko. Zalezy od firmy, ale zasadniczo tak jest
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-16, 18:42   #445
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: hula hop

Właśnie to wyciskanie jest najgorsze, tak to bardzo chętnie zaczęłabym pić soki rano. Niestety, o 6 rano to nierealne..
Ale spróbuję pić je wieczorem a do mycia sokowirówki zatrudnię domowników wykręcając się chwilowymi bandażami na dłoniach
Dzięki za rady!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-17, 00:33   #446
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: hula hop

Dziękuję Roxanko!
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-17, 10:19   #447
ladi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 48
GG do ladi
Dot.: hula hop

iiiiiiiiiiiiii a ja sobie zrobilam dzis moj pierwszy soczek ze swiezych owockow wlasciwie byl to sok tlyko z pomaranczy, bo jak sie okazalo z jablka banana i nawet marchewki malo co sie wycislo...roxanko podaj jakies fajne kompozycje na soczki, bo na pewno masz juz opatentowane jakies smaki
__________________
dziewczyna łatwa do zdobycia może być trudna do zniesienia :P
ladi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-17, 15:19   #448
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez ladi
iiiiiiiiiiiiii a ja sobie zrobilam dzis moj pierwszy soczek ze swiezych owockow wlasciwie byl to sok tlyko z pomaranczy, bo jak sie okazalo z jablka banana i nawet marchewki malo co sie wycislo...roxanko podaj jakies fajne kompozycje na soczki, bo na pewno masz juz opatentowane jakies smaki
ladi ja kupuje takie warzywa i owoce jak: marchewki, jablka, pomarancze, gruszki, cukinie, ogorki, pomidory, seler naciowy, ananasa, buraki cwiklowe., grejfruty itd. Wszystko mieszam ze soba i nie kieruje sie jakas konkretna kompozycja. Oczywiscie banany sie nie nadaja, ale jablka i marchewki jak najbardziej , wydaje mi sie ze wcale nie maja mniej soku niz pomarancza.

Ale mam kompozycje na soki, ktore lecza. Sa to glownie koktajte warzwne.

-mieszanka sokow: marchwi +ogorkow + salaty (160 ml+40 ml+40 ml), proporcja 4:1:1
Zastosowanie: choroby skory, egzemy, wypryski, pryszcze, zapalenie oczu, kruche paznokcie

-mieszanka sokow: pomidorow (54 ml)+jablek (108 ml) + dyni (54 ml)+ cytryny (24 ml), proporcje:2:4:2:1.
zastosowanie: wspaniale oczyszcza organizm ze sluzu i sprzyja szybkiej lkwidacji tkanki tluszczowej. Pij okolo 1,5 litra. Rezultat jest oszalamiajacy.

- sok ze swierzej kapusty - jedna szklanka rano i wieczorem pomaga stracic nadwage, poniewaz substancje wchodzace w sklad soku z kapusty powoduja intensywny rozklad tkanki tluszczowej,

itd...

Najwieksze dzialanie lecznicze maja soki warzywne, praktycznie kazdy sok z warzyw ma jakies zastosowanie w chorobach.
np. sok z ogorkow na skutek zawartosci krzemu i siarki poprawia wzrost wlosow (pol szkl. codziennie), sok z marchwi- polepsza strukture zebow,wlosow, paznokci, zwieksza odporoncs organizmu na infekcje i walke z nimi, jest wyjkatkowo zdrowy dla oczu i gardla. Roznego rodzaju alergie, choroby skory, uczulenia, egzemy, choroby ukladu limfatycznego zanikaja po regularnym piciu soku z marchwi.
itd...
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-17, 22:02   #449
ladi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 48
GG do ladi
Dot.: hula hop

thank juuuu chyba zaczne pic takie soczki a jak sie okazalo marchewka nie byla swieza wiec dlatego nie miala soczku za duzo ale pewnie te warzywne sa nie dobre....marchew seler ogorek..brzmi gorzej niz jablko pomaranczka i grejruit
__________________
dziewczyna łatwa do zdobycia może być trudna do zniesienia :P
ladi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-18, 03:57   #450
roxana9007
Raczkowanie
 
Avatar roxana9007
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 92
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez ladi
thank juuuu chyba zaczne pic takie soczki a jak sie okazalo marchewka nie byla swieza wiec dlatego nie miala soczku za duzo ale pewnie te warzywne sa nie dobre....marchew seler ogorek..brzmi gorzej niz jablko pomaranczka i grejruit
Lani warzywne wcale nie sa niedobre, marchewka jest slodka przeciez i po drugie mozna je mieszac z owocami slodkimi.
__________________
Jesli wstales od stolu z uczuciem glodu - najadles sie
Jesli czujesz ze sie najadles przy stole - to znaczy, ze sie otrules
roxana9007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.