Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-18, 17:48   #4471
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 276
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy takie niższe grono odbiorców? W moim mieście jest makijażystka, do której ciężko jest się dostać, cena jest dość wysoka, a estetyką raczej nie powala.. Gdzie tkwi fenomen? Prawdopodobnie w dobrych znajomościach.



No niekoniecznie. Nie raz i nie dwa zamawiałam kwiaty z jakiejś okazji, albo sama dostawałam i nie była to taka jakość i trwałość jak bukietu ślubnego.

Poza tym nie wyobrażam sobie takiego januszowania.. Zamawiam dekorację świątynii, butonierki i do tego dwa bukiety, ale nie ślubne. No florystka na pewno się nie domyśli co jest grane



Może komuś ciężko w to uwierzyć, ale owszem, ceny produktów żywnościowych mają po kosztach, ze względu na zamawiane ilości. Mi to smakuje, paczki dostaję z samego rana, są dwie zmiany jeśli chodzi o dowóz, więc jedzenie robione na bieżąco, a i menu się nie powtarza. Ten catering wybrało już kilku moich znajomych i każdy sobie chwali. Ty nie musisz
Zamawianie bukietów bez spowoadania się w kwiaciarni na jaką one są okazję to januszowanie??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 18:44   #4472
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
No niekoniecznie. Nie raz i nie dwa zamawiałam kwiaty z jakiejś okazji, albo sama dostawałam i nie była to taka jakość i trwałość jak bukietu ślubnego.
Poza tym nie wyobrażam sobie takiego januszowania.. Zamawiam dekorację świątynii, butonierki i do tego dwa bukiety, ale nie ślubne. No florystka na pewno się nie domyśli co jest grane
Nie wiem dlaczego niby mialoby to byc januszowaniem? Skoro florysci nie maja transparentnej polityki cenowej (zapytaja sie ciebie na jaka okazje, powiesz ze na slub, to policza drozej - dla mnie to nie jest transparentne; transparentne byloby gdyby byly dwie opcje: trwalosc zwyczajna i przedluzona trwalosc dostosowana np. do slubu - z podanymi cenami - wtedy mozna sobie wybrac), to chyba oni sa januszami? Ja mam prawo isc do slubu z kwiatami o sredniej trwalosci, kapiacymi czy cokolwiek, a za to dwa razy tanszymi - dlaczego mam nie miec do tego prawa? Tak samo jak moge isc do slubu w uzywanej sukience albo z aliexpress za 200 zl i nie musze wydac na to 2000 zl, a zdjecia moze mi robic kolezanka telefonem jesli mam na to ochote i nie chce wydac kilku tysiecy na fotografa.

Czy ja cos zle rozumiem?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 20:39   #4473
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Jeden będzie szukał taniej, drugi pójdzie do prestiżowego salonu i zapłaci więcej, bo tak chce i to jest okej. Każdy ma prawo ustalać stawki takie, jakie chce.

To sobie bukiet ogarniesz w ten sposób, kto Ci broni? Ja zamówiłam typowo ślubny i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, bo był dopieszczony i efekt finalny przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.





A mnie nie zniechęca wcale, bo mam zróżnicowane i smaczne dania ze świeżych produktów.



Cena zapewne uzależniona jest od rejonu. Jeśli ktoś jest wybredny to niech sam stoi w garach i sobie dogadza, mi szkoda na to czasu i energii, bo po pierwsze - wymyśl jadłospis, skomponuj dania tak by zawierały odpowiedni podział BTW dla naszego organizmu, rób zakupy i gotuj, a potem sprzątaj całą stertę garów. Wolę dopłacić kilka stówek, żeby ktoś to robił za mnie, a dodatkowo wspieram przedsiębiorców.

Przykładowe menu z dzisiaj:

-BUDYŃ JAGLANY "ELVIS" Z BANANAMI, MASŁEM ORZECHOWYM I POSYPKĄ Z KRAKERSÓW
-BOX Z KURCZAKIEM, ORZO I PIKANTNYM SOSEM Z DYNI
-PULPETY Z SOSEM POROWO-ROZMARYNOWYM, PUREE Z GROSZKU I KASZĄ ORKISZOWĄ
-"CLUB SANDWICH" PO AMERYKAŃSKU Z INDYKIEM

Gdybym miała to wszystko sama przyrządzić, to chyba dnia by mi zabrakło..
To fajnie, że trafiłaś na katering, z którego jesteś zadowolona. Ja niestety nie miałam tego szczęścia, więc sobie darowałam Ogólnie to masz rację z tym, że nie płaci się za same pudełka, ale za zaoszczędzony czas, powyliczane kalorie, odpowiednie makro itp. Tylko tu znowu wracamy do tego, co pisałam wcześniej - ja w te kalorie i makro nie dowierzałam do końca, i też widziałam testy dietetyków, gdzie wyliczali, czy faktyczna ilość białka pokrywa się z deklarowaną i cóż... no nie pokrywała się. To nie oznacza, że absolutnie każdy katering to zło, bo niektóre są bardzo chwalone, tylko no moim zdaniem trzeba baaaardzo uważać i wybierać ostrożnie
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 09:44   #4474
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Zamawianie bukietów bez spowoadania się w kwiaciarni na jaką one są okazję to januszowanie??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Oczywiście - przecież jak zamawiasz, korzystasz z jakiejś usługi masz obowiązek powiedzieć co i jak. Robisz makijaż, fryzurę, paznokcie z tych samych materiałów, ale magicznie nazwa ślub podnosi cenę. Nie wolno oszukiwać usługodawców, którzy sami januszują
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:37   #4475
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Zamawianie bukietów bez spowoadania się w kwiaciarni na jaką one są okazję to januszowanie??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89629611]Nie wiem dlaczego niby mialoby to byc januszowaniem? Skoro florysci nie maja transparentnej polityki cenowej (zapytaja sie ciebie na jaka okazje, powiesz ze na slub, to policza drozej - dla mnie to nie jest transparentne; transparentne byloby gdyby byly dwie opcje: trwalosc zwyczajna i przedluzona trwalosc dostosowana np. do slubu - z podanymi cenami - wtedy mozna sobie wybrac), to chyba oni sa januszami? Ja mam prawo isc do slubu z kwiatami o sredniej trwalosci, kapiacymi czy cokolwiek, a za to dwa razy tanszymi - dlaczego mam nie miec do tego prawa? Tak samo jak moge isc do slubu w uzywanej sukience albo z aliexpress za 200 zl i nie musze wydac na to 2000 zl, a zdjecia moze mi robic kolezanka telefonem jesli mam na to ochote i nie chce wydac kilku tysiecy na fotografa.

Czy ja cos zle rozumiem?[/QUOTE]

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630114]Oczywiście - przecież jak zamawiasz, korzystasz z jakiejś usługi masz obowiązek powiedzieć co i jak. Robisz makijaż, fryzurę, paznokcie z tych samych materiałów, ale magicznie nazwa ślub podnosi cenę. Nie wolno oszukiwać usługodawców, którzy sami januszują[/QUOTE]

No dla mnie to jest januszowanie. Nie wyobrażam sobie kogoś okłamać w ten sposób, a poza tym mam tą pewność, że ktoś również mnie nie wystawi z usługą, bo ślub to jednak jedne z ważniejszych lub nawet najważniejsze wydarzenie w życiu i usługodawcy również nieco inaczej podchodzą do tego tematu. Jeśli natomiast komuś nie zależy na tym, niech nie mówi, że to na ślub, byleby nie było później rozczarowania
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:38   #4476
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy takie niższe grono odbiorców? W moim mieście jest makijażystka, do której ciężko jest się dostać, cena jest dość wysoka, a estetyką raczej nie powala.. Gdzie tkwi fenomen? Prawdopodobnie w dobrych znajomościach.

No niekoniecznie. Nie raz i nie dwa zamawiałam kwiaty z jakiejś okazji, albo sama dostawałam i nie była to taka jakość i trwałość jak bukietu ślubnego.
Poza tym nie wyobrażam sobie takiego januszowania.. Zamawiam dekorację świątynii, butonierki i do tego dwa bukiety, ale nie ślubne. No florystka na pewno się nie domyśli co jest grane

Może komuś ciężko w to uwierzyć, ale owszem, ceny produktów żywnościowych mają po kosztach, ze względu na zamawiane ilości. Mi to smakuje, paczki dostaję z samego rana, są dwie zmiany jeśli chodzi o dowóz, więc jedzenie robione na bieżąco, a i menu się nie powtarza. Ten catering wybrało już kilku moich znajomych i każdy sobie chwali. Ty nie musisz
Pewnie fenomen twki w tym, że kiedyś była tańsza i się bardziej przykładała, a teraz leci na opini. Takich miejsc jest dużo. Ogólnie kobiety na uslugi beauty nadal są w stanie wydawać kupę kasy, ale to nie zmienia fakty, że im bardziej ceny będą rosły, tym klientek pewnie będzie ubywać.

Skoro jakość taka nie była, to widocznie kwiaty nie były pierwszej świeżości albo były to kwiaty, które po prostu krócej tą świeżość tracą.

No przecież to jest logiczne, że w knajpach czy cateringach zamawiają pordukto hurtowo i ceny mają niższe, ale to dalej nie oznacza, że lepsze. I ja nie twierdzę, że jest niesmaczne tylko, że nigdy nie masz pewności co do składów użytych produktów albo czy ktoś nie odkroił nadpleśniałego warzywa, a reszty nie wrzucił do sosu.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630114]Oczywiście - przecież jak zamawiasz, korzystasz z jakiejś usługi masz obowiązek powiedzieć co i jak. Robisz makijaż, fryzurę, paznokcie z tych samych materiałów, ale magicznie nazwa ślub podnosi cenę. Nie wolno oszukiwać usługodawców, którzy sami januszują[/QUOTE]

Mnie kiedyś rozwaliło tłumaczenie pewnej makijażystki, że makijaż panny młodej jest droższy, bo musi dobrze wyglądać na zdjęciach, trzymać się całą noc i że ona daje troszkę podkładu i pomadki żeby można było sobie potem poprawić. Aha, czyli jak nie powiem, że to ślubny, to znaczy, że makijaż nie musi mi się trzymać całą noc, nie muszę go poprawiać i nie mogę sobie robić zdjęć
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:40   #4477
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89629762]To fajnie, że trafiłaś na katering, z którego jesteś zadowolona. Ja niestety nie miałam tego szczęścia, więc sobie darowałam Ogólnie to masz rację z tym, że nie płaci się za same pudełka, ale za zaoszczędzony czas, powyliczane kalorie, odpowiednie makro itp. Tylko tu znowu wracamy do tego, co pisałam wcześniej - ja w te kalorie i makro nie dowierzałam do końca, i też widziałam testy dietetyków, gdzie wyliczali, czy faktyczna ilość białka pokrywa się z deklarowaną i cóż... no nie pokrywała się. To nie oznacza, że absolutnie każdy katering to zło, bo niektóre są bardzo chwalone, tylko no moim zdaniem trzeba baaaardzo uważać i wybierać ostrożnie [/QUOTE]

Odniosłam wrażenie po wypowiedziach niektórych osób, że wszelakie cateringi to oszustwo, produkty są nieświeże i w ogóle.. ale czego innego oczekiwać po tej grupie..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 10:45   #4478
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630114]Oczywiście - przecież jak zamawiasz, korzystasz z jakiejś usługi masz obowiązek powiedzieć co i jak. Robisz makijaż, fryzurę, paznokcie z tych samych materiałów, ale magicznie nazwa ślub podnosi cenę. Nie wolno oszukiwać usługodawców, którzy sami januszują[/QUOTE]

Bukiet zamawiałam "ślubny" ale na ostatnią chwilę (2 tygodnie przed ślubem) i poszłam do kilku różnych kwiaciarni zapytac o cenę. Wybrałam najtańszą ofertę i bukiet był przepiękny! Prawie 2 razy więcej chciała najdroższą kwiaciarnia.

Paznokcie umówiłam przez booksy, nie mówiłam, że ślubne, buty też kupiłam na nieślubnej stronie. Tort zamawiałam z cukierni, która co prawda wiedziała, że ślubny, ale nie liczyła za to dodatkowo i zapłaciłam połowe ceny niż w innej cukierni, która miała osobną ofertę tortów ślubnych (btw,dostaliśmy jeden z lepszych tortów, które jadłam w życiu).

Liczą dodatkowo za samo słowo "ślubne", nie tylko za jakość. Za jakość mogę zapłacić, za nic tylko dlatego, że biorę ślub już nie jestem chętna.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:49   #4479
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Odniosłam wrażenie po wypowiedziach niektórych osób, że wszelakie cateringi to oszustwo, produkty są nieświeże i w ogóle.. ale czego innego oczekiwać po tej grupie..
"Czego innego oczekiwać po tej grupie"? No ja np nie oczekiwałam, że jak nie powiem komuś, że bukiet czy makijaż ma być na ślub, to januszuję
Tak swoją drogą ciekawi mnie dlaczego jedne cateringi są bardzo tanie, a inne już niekoniecznie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:51   #4480
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Pewnie fenomen twki w tym, że kiedyś była tańsza i się bardziej przykładała, a teraz leci na opini. Takich miejsc jest dużo. Ogólnie kobiety na uslugi beauty nadal są w stanie wydawać kupę kasy, ale to nie zmienia fakty, że im bardziej ceny będą rosły, tym klientek pewnie będzie ubywać.

Skoro jakość taka nie była, to widocznie kwiaty nie były pierwszej świeżości albo były to kwiaty, które po prostu krócej tą świeżość tracą.

No przecież to jest logiczne, że w knajpach czy cateringach zamawiają pordukto hurtowo i ceny mają niższe, ale to dalej nie oznacza, że lepsze. I ja nie twierdzę, że jest niesmaczne tylko, że nigdy nie masz pewności co do składów użytych produktów albo czy ktoś nie odkroił nadpleśniałego warzywa, a reszty nie wrzucił do sosu.



Mnie kiedyś rozwaliło tłumaczenie pewnej makijażystki, że makijaż panny młodej jest droższy, bo musi dobrze wyglądać na zdjęciach, trzymać się całą noc i że ona daje troszkę podkładu i pomadki żeby można było sobie potem poprawić. Aha, czyli jak nie powiem, że to ślubny, to znaczy, że makijaż nie musi mi się trzymać całą noc, nie muszę go poprawiać i nie mogę sobie robić zdjęć
Ceny usług będą rosły, tak jak i wszystkiego, to chyba logiczne. Nie zauważyłam spadku klientek w branży beauty pomimo wzrostu cen, a przypominam, że mamy kryzys.

A może były to kwiaty, które florystka miała na stanie, a nie świeżo sprowadzone z hurtowni, tak jak w przypadku bukietu ślubnego? Tutaj również trwałość będzie inna.

Skoro to jest tak logiczne to dlaczego wciąż Ciebie dziwi jakość produktów? Jeśli ktoś dodaje spleśniałe owoce czy warzywa to renoma takiej knajpy/cateringu szybko spada, możesz mi wierzyć, bo to prędzej czy później ujrzy światło dzienne.

Skoro w makijażu ślubnym jako gratis dostajesz zestaw poprawkowy, a w okolicznościowym już nie, to dlaczego dziwi Ciebie wyższa cena?
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 10:57   #4481
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
No dla mnie to jest januszowanie. Nie wyobrażam sobie kogoś okłamać w ten sposób, a poza tym mam tą pewność, że ktoś również mnie nie wystawi z usługą, bo ślub to jednak jedne z ważniejszych lub nawet najważniejsze wydarzenie w życiu i usługodawcy również nieco inaczej podchodzą do tego tematu. Jeśli natomiast komuś nie zależy na tym, niech nie mówi, że to na ślub, byleby nie było później rozczarowania
Czyli jeśli mam inną ważną okazję to nie mogę oczekiwać profesjonalnego podejścia? Okłamywać? Nie mam obowiązku mówienia na co potrzebuje daną usługę. Magicznie tylko ślub podnosi cenę jakby dorosły człowiek nie mógł mieć innej uroczystości, gdzie chce wyglądać dobrze.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Cudawianki_ Pokaż wiadomość
Bukiet zamawiałam "ślubny" ale na ostatnią chwilę (2 tygodnie przed ślubem) i poszłam do kilku różnych kwiaciarni zapytac o cenę. Wybrałam najtańszą ofertę i bukiet był przepiękny! Prawie 2 razy więcej chciała najdroższą kwiaciarnia.

Paznokcie umówiłam przez booksy, nie mówiłam, że ślubne, buty też kupiłam na nieślubnej stronie. Tort zamawiałam z cukierni, która co prawda wiedziała, że ślubny, ale nie liczyła za to dodatkowo i zapłaciłam połowe ceny niż w innej cukierni, która miała osobną ofertę tortów ślubnych (btw,dostaliśmy jeden z lepszych tortów, które jadłam w życiu).

Liczą dodatkowo za samo słowo "ślubne", nie tylko za jakość. Za jakość mogę zapłacić, za nic tylko dlatego, że biorę ślub już nie jestem chętna.
U mnie z bukietem podobnie. Usłyszałam cenę aż mnie zmroziło. Poszłam gdzie indziej i cena o połowę niższa, bukiety piękne. Mój ślubny bukiet przetrwał tydzień.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Skoro w makijażu ślubnym jako gratis dostajesz zestaw poprawkowy, a w okolicznościowym już nie, to dlaczego dziwi Ciebie wyższa cena?
Dostawałam w ślubnym i okolicznościowym - magia. No ale makijażystka nie miała różnego cennika. Każdy makijaż miał być trwały i dopracowany
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 10:59   #4482
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630194]Czyli jeśli mam inną ważną okazję to nie mogę oczekiwać profesjonalnego podejścia? Okłamywać? Nie mam obowiązku mówienia na co potrzebuje daną usługę. Magicznie tylko ślub podnosi cenę jakby dorosły człowiek nie mógł mieć innej uroczystości, gdzie chce wyglądać dobrze.[/QUOTE]Jak nie powiesz, że to na ślub (czyli najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu) to nie umaluje Cię tak ładnie. Sama będziesz sobie winna. Nieładnie tak kłamać.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:00   #4483
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

a w ogóle jaki jest sens bukietu ślubnego Żeby coś trzymac w dłoni na czas ślubu czy co? nie brałam ślubu, ale gdyby brała, to bukietu w ogóle bym nie brała
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:00   #4484
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak nie powiesz, że to na ślub (czyli najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu) to nie umaluje Cię tak ładnie. Sama będziesz sobie winna. Nieładnie tak kłamać.
Skończ już, proszę
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:01   #4485
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630194]Czyli jeśli mam inną ważną okazję to nie mogę oczekiwać profesjonalnego podejścia? Okłamywać? Nie mam obowiązku mówienia na co potrzebuje daną usługę. Magicznie tylko ślub podnosi cenę jakby dorosły człowiek nie mógł mieć innej uroczystości, gdzie chce wyglądać dobrze.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------



U mnie z bukietem podobnie. Usłyszałam cenę aż mnie zmroziło. Poszłam gdzie indziej i cena o połowę niższa, bukiety piękne. Mój ślubny bukiet przetrwał tydzień.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------



Dostawałam w ślubnym i okolicznościowym - magia. No ale makijażystka nie miała różnego cennika. Każdy makijaż miał być trwały i dopracowany[/QUOTE]

Czyli wygląda na to, że są tacy usługodawcy, którzy wszystkich klientów traktują tak samo i zawsze starają się wykonać usługę na takim samym poziomie. A są też tacy, którzy w swojej ofercie mają usługi lepszej jakości i gorszej jakości. Jednym klientom zrobią full wypas, a innym bardziej na odwal.

No to ja wybieram tych pierwszych.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:04   #4486
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630194]Czyli jeśli mam inną ważną okazję to nie mogę oczekiwać profesjonalnego podejścia? Okłamywać? Nie mam obowiązku mówienia na co potrzebuje daną usługę. Magicznie tylko ślub podnosi cenę jakby dorosły człowiek nie mógł mieć innej uroczystości, gdzie chce wyglądać dobrze.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------



U mnie z bukietem podobnie. Usłyszałam cenę aż mnie zmroziło. Poszłam gdzie indziej i cena o połowę niższa, bukiety piękne. Mój ślubny bukiet przetrwał tydzień.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------



Dostawałam w ślubnym i okolicznościowym - magia. No ale makijażystka nie miała różnego cennika. Każdy makijaż miał być trwały i dopracowany[/QUOTE]

A co jeśli makijażystka, fryzjerka czy florystka poświęca więcej czasu na przygotowanie panny młodej czy bukietu ślubnego? Wtedy również cena nie powinna być wyższa?
Każdy ma prawo ustalać stawki pod siebie, nie rozumiem oburzenia. Jeśli ktoś nie chce mówić, że to na daną okoliczność, niech nie mówi, jego sprawa, ale osobiście to mnie trochę bawi, gdy ktoś chce przyoszczędzić parę groszy, a potem ktoś inny musi po kimś poprawiać - tak jest w każdej usłudze, nie tylko ślubnej.

Edytowane przez evonla
Czas edycji: 2023-07-19 o 11:06
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:10   #4487
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Skończ już, proszę
Bo?
No popatrz, może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale są tacy usługodawcy, którzy przykładają się do swojej pracy tak samo dobrze, niezależnie od okazji.
A tak swoją drogą - wyjaśnisz czym różni się makijaż ślubny od makijażu na każdą inną całonocną imprezę?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:11   #4488
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
a w ogóle jaki jest sens bukietu ślubnego Żeby coś trzymac w dłoni na czas ślubu czy co? nie brałam ślubu, ale gdyby brała, to bukietu w ogóle bym nie brała
Ładnie wygląda jak się wchodzi do kościoła, ładnie wygląda na zdjęciach z sesji, może ciekawie uzupełniać całą stylówkę panny młodej. Generalnie dla ozdoby. Tak samo jak welon/wianek/biżuteria, z tym, że wiadomo, że nie trzyma się go cały czas. Też myślałam, że nie będę brała, ale 2 tygodnie przed ślubem zmieniłam zdanie i to jestem z tego zadowolona
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:11   #4489
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
A co jeśli makijażystka, fryzjerka czy florystka poświęca więcej czasu na przygotowanie panny młodej czy bukietu ślubnego? Wtedy również cena nie powinna być wyższa?
Każdy ma prawo ustalać stawki pod siebie, nie rozumiem oburzenia. Jeśli ktoś nie chce mówić, że to na daną okoliczność, niech nie mówi, jego sprawa, ale osobiście to mnie trochę bawi, gdy ktoś chce przyoszczędzić parę groszy, a potem ktoś inny musi po kimś poprawiać - tak jest w każdej usłudze, nie tylko ślubnej.
W jaki sposób poświęca więcej czasu? Makijaż, fryzura okolicznościowa ma być profesjonalna bez znaczenia, czy to ślub czy inna okoliczność. Niech wymienia makijażystki jasno dlaczego, bo argument o staranności i jakości powinien dotyczyć każdego. Cena fryzuryrównież zależy od długości włosów, upięcia, a nie okazji.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-19, 11:16   #4490
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Cudawianki_ Pokaż wiadomość
Ładnie wygląda jak się wchodzi do kościoła, ładnie wygląda na zdjęciach z sesji, może ciekawie uzupełniać całą stylówkę panny młodej. Generalnie dla ozdoby. Tak samo jak welon/wianek/biżuteria, z tym, że wiadomo, że nie trzyma się go cały czas. Też myślałam, że nie będę brała, ale 2 tygodnie przed ślubem zmieniłam zdanie i to jestem z tego zadowolona
aaa,a czyli ta jakby durnostojka Chodzi o sesję ślubną, która może być robiona długo po ślubie?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:18   #4491
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
A co jeśli makijażystka, fryzjerka czy florystka poświęca więcej czasu na przygotowanie panny młodej czy bukietu ślubnego? Wtedy również cena nie powinna być wyższa?
Każdy ma prawo ustalać stawki pod siebie, nie rozumiem oburzenia. Jeśli ktoś nie chce mówić, że to na daną okoliczność, niech nie mówi, jego sprawa, ale osobiście to mnie trochę bawi, gdy ktoś chce przyoszczędzić parę groszy, a potem ktoś inny musi po kimś poprawiać - tak jest w każdej usłudze, nie tylko ślubnej.
No, jeśli poświęca więcej czasu, to jak najbardziej, ale cennik powinien rozróżniać to na np. zasadzie prosty/bardziej skomplikowany bukiet, prosty/bardziej skomplikowany makijaż.

Idąc do makijażystki, każdy ma prawo oczekiwać, że poświęci ona tyle samo czasu na np. dopasowanie kolorów, a potem staranne wykonanie makijażu. Rodzaj wydarzenia, na którym się w danym makijażu pokażę, nie ma znaczenia.

Jeśli dana usługa jest wykonywana za pomocą takich samych materiałów i z równym zaangażowaniem, to różnica w cenie nie ma uzasadnienia. A jeśli nie jest, to powinno to być uczciwie zaznaczone, żeby każdy klient wiedział, na co się decyduje i za co płaci.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:26   #4492
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
aaa,a czyli ta jakby durnostojka Chodzi o sesję ślubną, która może być robiona długo po ślubie?
nie tyle durnostojka ale żeby zająć czymś ręce i mieć też jakieś ładne wykonczenie na te chwile kiedy trwa ceremonia.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:26   #4493
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Bo?
No popatrz, może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale są tacy usługodawcy, którzy przykładają się do swojej pracy tak samo dobrze, niezależnie od okazji.
A tak swoją drogą - wyjaśnisz czym różni się makijaż ślubny od makijażu na każdą inną całonocną imprezę?
Bo sposób, w jaki się czepiasz i mnie atakujesz jest toksyczny. Nie jestem makijażystką by wyjaśniać Ci takie rzeczy, ale jak jesteś ciekawa to podpytaj lokalnych.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89630219]W jaki sposób poświęca więcej czasu? Makijaż, fryzura okolicznościowa ma być profesjonalna bez znaczenia, czy to ślub czy inna okoliczność. Niech wymienia makijażystki jasno dlaczego, bo argument o staranności i jakości powinien dotyczyć każdego. Cena fryzuryrównież zależy od długości włosów, upięcia, a nie okazji.[/QUOTE]

Może w taki, że przeznacza z góry więcej czasu na ślubny niż okolicznościowy w razie jakichś obsuw ze strony panny młodej. Moja obecna makijażystka w ten sposob się tłumaczy i ja to rozumiem, bo byłam raz świadkiem sytuacji, w której była taka obsuwa ze strony panny młodej, przez którą to ja musiałam później czekać na swój makijaż.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:27   #4494
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Ceny usług będą rosły, tak jak i wszystkiego, to chyba logiczne. Nie zauważyłam spadku klientek w branży beauty pomimo wzrostu cen, a przypominam, że mamy kryzys.
Pewnie od miejsca zależy, ale np. u mojej kosmetyczki dawniej musiałam się umawiać się z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, teraz wystarczy niecały tydzień i zresztą sama mówiła, że ubyło klientów. Sporo moich znajomych zrezygnowało z robienie paznokci u kosmetyczki i robi je samodzielnie, a do kosmetyczki idzie, jak ma większe wyjście typu wesele.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:29   #4495
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
aaa,a czyli ta jakby durnostojka Chodzi o sesję ślubną, która może być robiona długo po ślubie?
Mini sesje ślubną mieliśmy w dniu ślubu, w parku obok sali w tak zwanej "zotej godzinie" i bukiet tam wygląda super, zwłaszcza na zdjęciach w któych jestem sama. Pięknie też wyglądają zdjęcia w samochodzie z tym bukitem "koło" twarzy. Plus niektórzy nim rzucają na oczepiny - my akurat nie mieliśmy takiego rodzaju wesela.

Można się spokojnie obyć bez bukietu, ale w porównaniu do wielu pierdół kupowanych na ślub bukiet akurat uważam za dość przydatny.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:35   #4496
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Cudawianki_ Pokaż wiadomość
Mini sesje ślubną mieliśmy w dniu ślubu, w parku obok sali w tak zwanej "zotej godzinie" i bukiet tam wygląda super, zwłaszcza na zdjęciach w któych jestem sama. Pięknie też wyglądają zdjęcia w samochodzie z tym bukitem "koło" twarzy. Plus niektórzy nim rzucają na oczepiny - my akurat nie mieliśmy takiego rodzaju wesela.

Można się spokojnie obyć bez bukietu, ale w porównaniu do wielu pierdół kupowanych na ślub bukiet akurat uważam za dość przydatny.
Poza tym wiele osób, w tym ja, po prostu lubi cięte kwiaty. Są piękne, ładnie pachną, dobrze wyglądają na zdjęciach. Ja np. nie miałam welonu, bo mi się nie podobają, ale bukiet miałam, zresztą bardzo oryginalny, storczyki upięte na stelażu w formie wachlarza. Bardzo miło ten bukiet wspominam, a stelaż gdzieś mam do tej pory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 11:50   #4497
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja tylko dorzucę, że nie każdy ślub jest wielogodzinną balangą z tłumem fotografów i kamerzystów, na którą trzeba się szykować jak na Oscary Może być godziną w urzędzie, a potem dwoma w knajpie - i żadne makijaże które przetrwają noc albo fryzury które nie rozpadną się w tańcu, nie są potrzebne. Tylko tego usługodawcy nie biorą pod uwagę - bo wtedy by już nie mieli argumentu do zawyżania cen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:07   #4498
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
No dla mnie to jest januszowanie. Nie wyobrażam sobie kogoś okłamać w ten sposób, a poza tym mam tą pewność, że ktoś również mnie nie wystawi z usługą, bo ślub to jednak jedne z ważniejszych lub nawet najważniejsze wydarzenie w życiu i usługodawcy również nieco inaczej podchodzą do tego tematu. Jeśli natomiast komuś nie zależy na tym, niech nie mówi, że to na ślub, byleby nie było później rozczarowania
Nie zawsze. Ja kupowałam kwiaty na bukiet na ślub i gdyby nie wkurzenie tzta (finalnie on je załatwił) to finalnie nie miałabym bukietu ślubnego bo kwiaciarnia zapomniała zamówić.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
a w ogóle jaki jest sens bukietu ślubnego Żeby coś trzymac w dłoni na czas ślubu czy co? nie brałam ślubu, ale gdyby brała, to bukietu w ogóle bym nie brała
Masz co zrobić z rękoma, wygląda dobrze na zdjęciach.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:15   #4499
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nie zawsze. Ja kupowałam kwiaty na bukiet na ślub i gdyby nie wkurzenie tzta (finalnie on je załatwił) to finalnie nie miałabym bukietu ślubnego bo kwiaciarnia zapomniała zamówić.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Masz co zrobić z rękoma, wygląda dobrze na zdjęciach.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
no dla mnie to słabe argumenty
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-19, 12:15   #4500
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Bo sposób, w jaki się czepiasz i mnie atakujesz jest toksyczny. Nie jestem makijażystką by wyjaśniać Ci takie rzeczy, ale jak jesteś ciekawa to podpytaj lokalnych.
Ja Cię atakuję? To Ty piszesz, że ludzie kłamią i januszują, bo nie spowiadają się usługodawcom.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.