Mamy sierpniowe 2019 - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-22, 11:45   #4501
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A u mojego tz lekaz podejzewa wzw b badz c i wyslal go na badanie a ja zaczelam panikowac bo nie mialam czasu rano poczytac o tym przed praca.
TZ rok temu mial wyniki ok a teraz takie cos :/ Ja na poczatku stycznia wyniki tez ok i bylam szczepiona ale obawa jakas jest

trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

mój mąż też od prawie 2 miesięcy niezdiagnozowany, non stop z gorączką, bez innych objawów, tylko podwyższone eozynofile. łazi od lekarza do lekarza i szuka przyczyny. prawdopodobnie przez alergię jakąś, inna opcja jest straszna, więc próbujemy o tym nie myśleć. no i boi się do mnie zbliżać, żeby mnie i małego czymś (niezidentyfikowanym) nie zarazić niełatwe to...
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:46   #4502
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
U mnie właśnie jest stary zestaw Małgośka z BRW i mamy Kallaxa z ikea.
Ten kallax jest bardzo praktyczny bo i na książki i na pudła z zabawkami.Ale ja się źle czuję z białymi meblami. U innych mi się podobają, na zdjęciach aranżacje się podobają a ten mój biały kallax mnie irytuje pośród tych drewnopodobnych mebli. Kupiliśmy go dawno jak jeszcze była biała szafa. Ale mówię-ja miałam depresję patrząc na tą szafę, wywieźliśmy do teściów a kallax został.

Moi ciągle coś mają dlatego nie pracuję. Też myślałam, że syn się przy przedszkolance wychoruje ale niestety również ma tendencje do zapaleń ucha i antybiotyków.
My mamy wstępnie właśnie Kallax wybrany, ale nie biały tylko w kolorze jasnego drewna. U siostry jest i się sprawdza. I jest niedrogi a to dla nas mają być takie przejściowe meble, bo w sumie mamy zamiar się niedługo wyprowadzić.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Noo. Super wynalazek, nie wiedzialam, ze to takie wygodne.

Ja w styczniu mialam hemoglobine 118 przy normie 120-150 a w lutym juz 109, gdzie od poczatku ciazy jem regularnie szpinak, zielona fasolke, pije sok z pomaranczy itd. Do tego biore zelazo na recepte od 12 tyg ciazy, tyle, ze nieregularnie bo jak bralam codziennie, to przez 3 dni potrafilam nie chodzic do toalety a po tym czasie byl dramat. Zaczelam wiec lykac tabletke co 2-3 dni. A w te dni, co nie biore zelaza, biore witaminy dla ciezarnych bo tam dawka mniejsza, ale nadal wypelnia dzienne zapotrzebowanie. Sama dieta przy spadku nic nie da, bo mamy wieksze zapotrzebowanie na zelazo, niz normalny czlowiek.[COLOR="Silver"]
Mi w poprzedniej ciąży, właśnie zmiana diety pomogła, bo na tabletki średni zareagowałam, w szczególności sok z buraka, z tym że było to dla mnie ciężkie bo ja nienawidzę soku z buraka i buraków bleh , dlatego narazie znowu próbuję tabletkami, ale już mnie mąż katuje tym sokiem . Cóż jak mi się wyniki nie poprawią to zacznę pić nie ma wyjścia ..
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:50   #4503
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Noo. Super wynalazek, nie wiedzialam, ze to takie wygodne.

Ja w styczniu mialam hemoglobine 118 przy normie 120-150 a w lutym juz 109, gdzie od poczatku ciazy jem regularnie szpinak, zielona fasolke, pije sok z pomaranczy itd. Do tego biore zelazo na recepte od 12 tyg ciazy, tyle, ze nieregularnie bo jak bralam codziennie, to przez 3 dni potrafilam nie chodzic do toalety a po tym czasie byl dramat. Zaczelam wiec lykac tabletke co 2-3 dni. A w te dni, co nie biore zelaza, biore witaminy dla ciezarnych bo tam dawka mniejsza, ale nadal wypelnia dzienne zapotrzebowanie. Sama dieta przy spadku nic nie da, bo mamy wieksze zapotrzebowanie na zelazo, niz normalny czlowiek.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------



Skad takie podejrzenia?
poszedl do lekarza bo kaszlal w nocy a jego mama zmarla na raka wiec wszelkie takie objawy sa sprawdzane. Badanie krwi i przeswietlenie nie wykazalo nic na plucach za to krew wyszla zle i powtorzyli i znowy zle i teraz idzie 3ci raz juz na konkretne badanie wzwb/c
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:54   #4504
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Maz mi zrobil niespodzianke i zamowil... poduche ciazowa. Dzisiaj kurier przywiozl.
Super prezent
Ja też mam , ale córka mi podbiera

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A u mojego tz lekaz podejzewa wzw b badz c i wyslal go na badanie a ja zaczelam panikowac bo nie mialam czasu rano poczytac o tym przed praca.
TZ rok temu mial wyniki ok a teraz takie cos :/ Ja na poczatku stycznia wyniki tez ok i bylam szczepiona ale obawa jakas jest
Jak jesteś szczepiona to nie powinnaś się zarazić, ale oczywiście miejmy nadzieję że to nic poważnego

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
mój mąż też od prawie 2 miesięcy niezdiagnozowany, non stop z gorączką, bez innych objawów, tylko podwyższone eozynofile. łazi od lekarza do lekarza i szuka przyczyny. prawdopodobnie przez alergię jakąś, inna opcja jest straszna, więc próbujemy o tym nie myśleć. no i boi się do mnie zbliżać, żeby mnie i małego czymś (niezidentyfikowanym) nie zarazić niełatwe to...
Oby szybko znaleźli przyczynę takiego stanu Twojego męża i żeby to nie było nic poważnego
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 12:04   #4505
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mi w poprzedniej ciąży, właśnie zmiana diety pomogła, bo na tabletki średni zareagowałam, w szczególności sok z buraka, z tym że było to dla mnie ciężkie bo ja nienawidzę soku z buraka i buraków bleh , dlatego narazie znowu próbuję tabletkami, ale już mnie mąż katuje tym sokiem . Cóż jak mi się wyniki nie poprawią to zacznę pić nie ma wyjścia ..
Burak pomaga, ale ja niestety nie moge regularnie pic soku z buraka bo buraki obnizaja cisnienie a moje i tak jest bardzo niskie.
Pewnie o tym wiesz, ale moze komus innemu sie ta informacja przyda - soku z buraka nie pije sie bezposrednio po wycisnieniu, moze sie to skonczyc biegunka i innymi atrakcjami. Taki sok musi odstac z pol godziny.
U mnie w pierwszej ciazy, bylo odwrotnie i dieta nic nie dawala a tabletki pomogly z tym, ze polozna od razu mi powiedziala, ze przy takiej anemii jaka mialam, bez tabletek sie nie da. Pobralam miesiac albo dwa i przeszlo, mialam spokoj do konca ciazy.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
poszedl do lekarza bo kaszlal w nocy a jego mama zmarla na raka wiec wszelkie takie objawy sa sprawdzane. Badanie krwi i przeswietlenie nie wykazalo nic na plucach za to krew wyszla zle i powtorzyli i znowy zle i teraz idzie 3ci raz juz na konkretne badanie wzwb/c
Znalam osobe z wzw C i tym nie jest latwo sie zarazic. Nie wiem jak z B ale na B jestes zaszczepiona, wiec nie masz sie czym martwic. Twoj TZ raczej tez nie powinien sie obawiac C bo w tych czasach, nawet fryzjer powinien dezynfekowac sprzet.
Jest wiele niegroznych chorob, ktore daja podobne objawy. Pewnie sie okaze, ze to nic takiego i bedzie dobrze.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:07   #4506
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dziewczyny a te poduszki do spania ciążowe to jakieś konkretne polecacie czy to bez różnicy? Przeglądałam oferty na olxie spory wybór.. ale ceny bardzo różne i nie wiem od czego to zależy.. tak zachwalacie że bym sie skusiła później przyda się jako kojec dla dziecka

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Mi w poprzedniej ciąży, właśnie zmiana diety pomogła, bo na tabletki średni zareagowałam, w szczególności sok z buraka, z tym że było to dla mnie ciężkie bo ja nienawidzę soku z buraka i buraków bleh , dlatego narazie znowu próbuję tabletkami, ale już mnie mąż katuje tym sokiem . Cóż jak mi się wyniki nie poprawią to zacznę pić nie ma wyjścia ..
O widzisz ja również nie lubie buraków. Jedynie barszcz czerwony to tak.. ale surowe czy sok to bleee. Kupiłam sobie taki preparat burak w tabletkach z żelazem i.wit. c .. nie wiem czy coś da ale na pewno nie zaszkodzi. Wyniki hemoglobiny poznam dopiero 29.marca..
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:08   #4507
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Paulina mi ciężko powiedzieć, ja swoją dostałam w prezencie i jestem zadowolona ale nie mam porównania z innymi. Moja była kupiona w biedronce, taka w wydłużoną literę c. Można na necie zdjęcia znaleźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:10   #4508
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a te poduszki do spania ciążowe to jakieś konkretne polecacie czy to bez różnicy? Przeglądałam oferty na olxie spory wybór.. ale ceny bardzo różne i nie wiem od czego to zależy.. tak zachwalacie że bym sie skusiła później przyda się jako kojec dla dziecka
Ja mam w ksztalcie litery U wiec nie trzeba sie z tym calym majdanem obracac, wystarczy sie przewrocic na drugi bok.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:15   #4509
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

badzia CRP to jest badanie czy nie ma stanu zapalnego w.o organiźmie. wynik powinien byc max 5. Ale w ciąży mogą byc wyższe chyba do 10. Ja miałam raz 6.. ostatnio 10.9... ciekawe ile teraz mi wyjdzie..
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:37   #4510
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a te poduszki do spania ciążowe to jakieś konkretne polecacie czy to bez różnicy? Przeglądałam oferty na olxie spory wybór.. ale ceny bardzo różne i nie wiem od czego to zależy.. tak zachwalacie że bym sie skusiła później przyda się jako kojec dla dziecka

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------



O widzisz ja również nie lubie buraków. Jedynie barszcz czerwony to tak.. ale surowe czy sok to bleee. Kupiłam sobie taki preparat burak w tabletkach z żelazem i.wit. c .. nie wiem czy coś da ale na pewno nie zaszkodzi. Wyniki hemoglobiny poznam dopiero 29.marca..
Też mam poduche w kształcie U- ekstra wygodna.

Soku z samych buraków też nie lubie, więc do wyciskarki wrzucam buraka, marchewke, selera, jablka i... kiwi pycha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 13:44   #4511
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A u mojego tz lekaz podejzewa wzw b badz c i wyslal go na badanie a ja zaczelam panikowac bo nie mialam czasu rano poczytac o tym przed praca.
TZ rok temu mial wyniki ok a teraz takie cos :/ Ja na poczatku stycznia wyniki tez ok i bylam szczepiona ale obawa jakas jest
Oby nic poważnego

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

mój mąż też od prawie 2 miesięcy niezdiagnozowany, non stop z gorączką, bez innych objawów, tylko podwyższone eozynofile. łazi od lekarza do lekarza i szuka przyczyny. prawdopodobnie przez alergię jakąś, inna opcja jest straszna, więc próbujemy o tym nie myśleć. no i boi się do mnie zbliżać, żeby mnie i małego czymś (niezidentyfikowanym) nie zarazić niełatwe to...
Niepokojące. A profilaktycznie bierze jakieś leki na tą ewentualną alergię? Jakiś zyrtec, wapno, clemastinum?
Słuchaj, ale jak On daje radę? Mój przy 36,7'C leży i dogorywa a przy 37,2'C zastanawia się czy testament spisać a ja czy mam już po księdza iść A te wartości to jeszcze nie temperatura

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
badzia CRP to jest badanie czy nie ma stanu zapalnego w.o organiźmie. wynik powinien byc max 5. Ale w ciąży mogą byc wyższe chyba do 10. Ja miałam raz 6.. ostatnio 10.9... ciekawe ile teraz mi wyjdzie..
Ja dzieciom te badanie robiłam czy infekcja bakteryjna czy wirusowa ale w którejkolwiek ciąży nie przypominam sobie, żeby były tego typu atrakcje.


Kupiłam sok z buraka Cymes czy jak mu tam z biedry i zobaczę jak to smakuje :P Na razie patrzę na niego a on na mnie
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 13:59   #4512
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość

Niepokojące. A profilaktycznie bierze jakieś leki na tą ewentualną alergię? Jakiś zyrtec, wapno, clemastinum?
Słuchaj, ale jak On daje radę? Mój przy 36,7'C leży i dogorywa a przy 37,2'C zastanawia się czy testament spisać a ja czy mam już po księdza iść A te wartości to jeszcze nie temperatura
co roku od wiosny bierze leki, a tu taki numer od początku lutego, to lekko dziwne... na razie robi badania, to leków nie bierze, co by nie zafałszować wyników. no zobaczymy

jak miał 38,2 to leżał pod kocykiem w domu, bo to już na paliatywny się nadawał teraz jak jest trochę lepiej - 37,3 to marudny "tyko". boże... jak będzie niemowlak w domu w mąż z gorączką, to jak ja bidna to ogarnę.... najwyżej będę go wysyłać na turnus rehabilitacyjny do mamusi XD
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-03-22 o 14:04
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 14:04   #4513
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

mój mąż też od prawie 2 miesięcy niezdiagnozowany, non stop z gorączką, bez innych objawów, tylko podwyższone eozynofile. łazi od lekarza do lekarza i szuka przyczyny. prawdopodobnie przez alergię jakąś, inna opcja jest straszna, więc próbujemy o tym nie myśleć. no i boi się do mnie zbliżać, żeby mnie i małego czymś (niezidentyfikowanym) nie zarazić niełatwe to...


wlasnie czytam i na wzw c szczepien nie ma.
na wzw b mialam szczepienie chyba jako dziecko i byzcmoze 2 lata temu przed wyjazdem do Azji, musze spr w papierach.
Na poczatku stycznia mialam badanie krwi na wzw b i zyniki ok wiec ludze sie ze B mozna wyegzekwowac, zostaje tylko C

Myslicie ze dzwonic do poloznej i pytac czy poczekac az TZ dostanie wyniki czyli jakies 2 tygodnie....

Zawsze cos!
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-03-22 o 14:05
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 14:16   #4514
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
wlasnie czytam i na wzw c szczepien nie ma.
na wzw b mialam szczepienie chyba jako dziecko i byzcmoze 2 lata temu przed wyjazdem do Azji, musze spr w papierach.
Na poczatku stycznia mialam badanie krwi na wzw b i zyniki ok wiec ludze sie ze B mozna wyegzekwowac, zostaje tylko C

Myslicie ze dzwonic do poloznej i pytac czy poczekac az TZ dostanie wyniki czyli jakies 2 tygodnie....

Zawsze cos!

ja bym zadzwoniła i zapytała czy czekać, czy sprawdzać równolegle do męża (chociaż mnie na pewno mąż by zmusił to sprawdzenia od razu)

chociaż z drugiej strony, właśnie przeczytałam, że "Zakażenie HCV towarzyszące ciąży nie zwiększa ryzyka występowania u płodu wad wrodzonych, wcześniactwa lub poronień" więc 2 tygodnie czekania nie powinny wpłynąć na dziecko, nawet w przypadku pesymistycznej opcji.
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 14:28   #4515
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
ja bym zadzwoniła i zapytała czy czekać, czy sprawdzać równolegle do męża (chociaż mnie na pewno mąż by zmusił to sprawdzenia od razu)

chociaż z drugiej strony, właśnie przeczytałam, że "Zakażenie HCV towarzyszące ciąży nie zwiększa ryzyka występowania u płodu wad wrodzonych, wcześniactwa lub poronień" więc 2 tygodnie czekania nie powinny wpłynąć na dziecko, nawet w przypadku pesymistycznej opcji.

Ja panikara jestem..... zarejestrowalam sie na srode do lekarza rodzinnego i powiem co i jak. doczytalam ze badanie krwi na WZWc nie jest podtawowym oferownym wsyztskim ciezarnym ale jesli mam podejrzenie ze moge byc zarazona, moge poprosic i mnie wysla bez pytan.
Ludze sie ze nawet jesli cos to w zeszle wakacje mialam incydent z omdleniami i wyladowalam w szpitalu, mialam badania krwi i usg jamy brzuznej wiec licze ze jak cos to by wykryli wiec jesli teraz mam to dziadostwo to jest to w miare swierze i latwiejsze do zwalczenia
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:39   #4516
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
:
Szacunek za ten maraton. 6-10 km? Podziwiam. Ja teraz bardzo szybko się męczę i po wejściu na 1 piętro jest mi słabo
Ale jak najbardziej jestem za, żeby cały czas być w ruchu. Ja mam małe dzieci to przy nich może nie tyle coś sprecyzowanego fizycznie robię ale nadreptam się.


Fajna sprawa. Ja jak wychodziłam z córką to widziałam rodziców z takim biegowym. Ale tylko w opcji spacerówki. Nie powiem- robił wrażenie, inny niż wszystkie w okolicy. Wydawało mi się, że jest tam bardzo dużo miejsca dla dziecka.

Może ma to jakieś swoje uzasadnienie, że jest smog i nie bardzo ludzie chcą od razu w dym puszczać te noworodki. Ja myślę, że teraz jak urodzę w końcówce sierpnia i nie będę za długo w szpitalu to może po tygodniu wyjdę. Ale...ja mam dzieci przedszkolne i we wrześniu pierwsze gluty się zaczynają więc czy tak czy tak trzecie będzie skazane na infekcje.

Czy jednak dziewczynka Podświadomie wybrałaś te ciuszki Gratulacje
Ruch trzeba dostosowac. Dla mnie przed ciaza takie lekkie cwiczenia 20 min to by bylo PO 10 km biegu. A teraz to wszystko. Wazne, zeby cos robic wlasnie.

Nie wiem, czy jest duzo miejsca, ale w sumie, jako ze nie mielismy wyboru wielkiego to sie nie spinalam. Ciekawi mnie jak ta gondola bedzie sie prezentowac w rzeczywistosci. MA przyjsc na poczatku przyszlego tygodnia.

Co do smogu, to ciezko powiedziec. PRawda jest taka, ze w domu masz to samo powietrze co na zewnatrz. My mieszkamy przy ruchliwej ulicy w srodku miasta, wychodzi na to samo. No poza dniami gdzie jest ostrzezenie, ze smog siegnal zenitu. haha. Raczej to zarazkofobia u nich. Moze bardziej to sie bierze z paniki bo swinskiej grypie, bo przeciez to u nich sie zaczela.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Maz mi zrobil niespodzianke i zamowil... poduche ciazowa. Dzisiaj kurier przywiozl.
Super, bedziesz zadowolona! Super one sa.

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
A u mojego tz lekaz podejzewa wzw b badz c i wyslal go na badanie a ja zaczelam panikowac bo nie mialam czasu rano poczytac o tym przed praca.
TZ rok temu mial wyniki ok a teraz takie cos :/ Ja na poczatku stycznia wyniki tez ok i bylam szczepiona ale obawa jakas jest
Ojej, zdrowia dla TZ. Przechlapane.

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a te poduszki do spania ciążowe to jakieś konkretne polecacie czy to bez różnicy? Przeglądałam oferty na olxie spory wybór.. ale ceny bardzo różne i nie wiem od czego to zależy.. tak zachwalacie że bym sie skusiła później przyda się jako kojec dla dziecka[COLOR="Silver"]

.
Ja moge jedynie powiedziec, ze polecam te takie mniejsze tzn wezsze i bardziej okragle. Moja jest gora kwadratowa i do tego duza. Niezbyt zeby z nia spac, bo biedny malz ma tylko 1/4 lozka wtedy. Chodzi mi o takie jak TU te dwie pierwsze.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:46   #4517
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
poszedl do lekarza bo kaszlal w nocy a jego mama zmarla na raka wiec wszelkie takie objawy sa sprawdzane. Badanie krwi i przeswietlenie nie wykazalo nic na plucach za to krew wyszla zle i powtorzyli i znowy zle i teraz idzie 3ci raz juz na konkretne badanie wzwb/c

Zróbcie badania w kierunku mononukleozy. Może akurat... (chorowałam na to kiedyś).

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
badzia CRP to jest badanie czy nie ma stanu zapalnego w.o organiźmie. wynik powinien byc max 5. Ale w ciąży mogą byc wyższe chyba do 10. Ja miałam raz 6.. ostatnio 10.9... ciekawe ile teraz mi wyjdzie..

Ja mam teraz 13

Jestem po połówkowych. Chłopcy super, wielcy , mają po 16cm i jeden waży 350g a drugi 377g. Łącznie mam 727g dzieci w sobie . Siedzą po mojej prawicy - jeden pod piersią, drugi pod nim, stykają się główkami. Mam zdjęcia . Kręgosłupy i wargi całe, serduszka i inne narządy prawidłowe. Super, strasznie się cieszę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:55   #4518
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
wlasnie czytam i na wzw c szczepien nie ma.
na wzw b mialam szczepienie chyba jako dziecko i byzcmoze 2 lata temu przed wyjazdem do Azji, musze spr w papierach.
Na poczatku stycznia mialam badanie krwi na wzw b i zyniki ok wiec ludze sie ze B mozna wyegzekwowac, zostaje tylko C

Myslicie ze dzwonic do poloznej i pytac czy poczekac az TZ dostanie wyniki czyli jakies 2 tygodnie....

Zawsze cos!
Ja choruje na wzw. Jakie mu wyniki zle wyszły?

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 15:59   #4519
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Zróbcie badania w kierunku mononukleozy. Może akurat... (chorowałam na to kiedyś).




Ja mam teraz 13

Jestem po połówkowych. Chłopcy super, wielcy , mają po 16cm i jeden waży 350g a drugi 377g. Łącznie mam 727g dzieci w sobie . Siedzą po mojej prawicy - jeden pod piersią, drugi pod nim, stykają się główkami. Mam zdjęcia . Kręgosłupy i wargi całe, serduszka i inne narządy prawidłowe. Super, strasznie się cieszę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Gratki
Kurcze to prawie takie duże jak mój, tylko że ja mam jednego
Zawsze myślałam, że bliźniaki mają za mało miejsca, żeby być jeden nad drugim, myślałam, że muszą być obok siebie. Codziennie człowiek się uczy
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 16:05   #4520
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Ja choruje na wzw. Jakie mu wyniki zle wyszły?

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Nie powiem Ci doklanie jakie bo tu w rychodni jak prosisz wo wydrukowanie wynikow to pisze tylko wynik prawidlowy/nieprawidlowy, nie ma wiecej detli.

po2 gim badaniu lekarz nawet go nie widzial tylko dostal telefon ze ma przyjsc na nastepne badanie krwi- odebral kartke i pisze ze na wzw b & c. Jelsi moge spytac na jakie wzw chorujesz, ile czasu i czy ciaza przebiega inaczej?

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Zróbcie badania w kierunku mononukleozy. Może akurat... (chorowałam na to kiedyś).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zerknelam ale nic sie nie zgadza zadne objawy.

szaklenie TZ juz dawno przeszlo ale jesli cos zle z watroba to dobrze ze bedzie wykryte a nie po cichu bedzie siedziec i szkody robic
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:21   #4521
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie powiem Ci doklanie jakie bo tu w rychodni jak prosisz wo wydrukowanie wynikow to pisze tylko wynik prawidlowy/nieprawidlowy, nie ma wiecej detli.

po2 gim badaniu lekarz nawet go nie widzial tylko dostal telefon ze ma przyjsc na nastepne badanie krwi- odebral kartke i pisze ze na wzw b & c. Jelsi moge spytac na jakie wzw chorujesz, ile czasu i czy ciaza przebiega inaczej?

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------



zerknelam ale nic sie nie zgadza zadne objawy.

szaklenie TZ juz dawno przeszlo ale jesli cos zle z watroba to dobrze ze bedzie wykryte a nie po cichu bedzie siedziec i szkody robic
Choruje od dziecka na B. Ja mam postać przewlekła Ale często ktoś jest tylko nosicielem. Na ciąże nie ma żadnego wpływu. Jedynie to w szpitalu po porodzie jestem sama na sali Ale to nawet plus i dziecko po urodzeniu dostało zastrzyk z immunoglobulin. A miał się mąż gdzie zarazić? Albo np jest dawcą krwi? Bo dawcy sa za każdym razem badani na wzw więc by na pewno mu wyszło.


Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:22   #4522
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Choruje od dziecka na B. Ja mam postać przewlekła Ale często ktoś jest tylko nosicielem. Na ciąże nie ma żadnego wpływu. Jedynie to w szpitalu po porodzie jestem sama na sali Ale to nawet plus i dziecko po urodzeniu dostało zastrzyk z immunoglobulin. A miał się mąż gdzie zarazić? Albo np jest dawcą krwi? Bo dawcy sa za każdym razem badani na wzw więc by na pewno mu wyszło.


Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Nie maz
Dawca nie jest. Nie mam pojecia gdzie mogl sie zarazic czy jak. Nie wiem za duzo o tej chorobie niestety
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:31   #4523
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja panikara jestem..... zarejestrowalam sie na srode do lekarza rodzinnego i powiem co i jak. doczytalam ze badanie krwi na WZWc nie jest podtawowym oferownym wsyztskim ciezarnym ale jesli mam podejrzenie ze moge byc zarazona, moge poprosic i mnie wysla bez pytan.
Ludze sie ze nawet jesli cos to w zeszle wakacje mialam incydent z omdleniami i wyladowalam w szpitalu, mialam badania krwi i usg jamy brzuznej wiec licze ze jak cos to by wykryli wiec jesli teraz mam to dziadostwo to jest to w miare swierze i latwiejsze do zwalczenia
Jak masz panikowac, to lepiej zrob, ale ryzyko, ze moglas sie zarazic od TZ, jesli on w ogole to ma, jest znikome. Zakladam, ze nigdy nie uzywalas jego szczoteczki do zebow ani on Twojej ani tez nie stykaliscie sie np skaleczeniami. Wiem sporo o wzw C i przez seks ciezko sie zarazic nawet po wielu latach regularnego wspolzycia.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:32   #4524
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja też mam w litere U i w zaawansowanej ciąży to wybawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:42   #4525
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie maz

Dawca nie jest. Nie mam pojecia gdzie mogl sie zarazic czy jak. Nie wiem za duzo o tej chorobie niestety
Oj wybacz
Nie przejmuj się na zapas. Nie wien jakie miał badania Ale zazwyczaj podejrzenia o wzw są jak źle próby watrobowe wychodzą Ale ogólnie one mogą być podwyższone z wielu powodów. Więc na spokojnie

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 16:45   #4526
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dzieki dziewczyny
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 17:15   #4527
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny
bądź dobrej myśli, na pewno to nic groźnego
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 18:10   #4528
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ok przejrzałam i posegrowałam ubranka dla noworodka. Wyszło mi:
-11 piżam
-6 kopertowych body z długim rękawem
-1 body z krótkim rękawkiem przez głowe
-5 par spodenek
-2 bluzki rozpinane z długim rękawem (jedna bardzo ciepła)
-7 czapek
Chyba wystarczy? Jedynie skarpetki dokupię 2, 3 pary.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Coś na krótki rękawek kupować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 18:16   #4529
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja mam
8 body z krotkim
1 body z dlugim
Bodospodenki 5 nie wiem jak to nazwac
7 pajacykow
1 spodenki
1 bluzka


Napewno dokupie z 3 dlugim body

Co masz na mysli pizama? Pajacyk?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 18:17   #4530
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Ok przejrzałam i posegrowałam ubranka dla noworodka. Wyszło mi:
-11 piżam
-6 kopertowych body z długim rękawem
-1 body z krótkim rękawkiem przez głowe
-5 par spodenek
-2 bluzki rozpinane z długim rękawem (jedna bardzo ciepła)
-7 czapek
Chyba wystarczy? Jedynie skarpetki dokupię 2, 3 pary.


L]
Ty wiesz lepiej, bo masz juz jedno ha ha. Mi ktos tylko doradzil zebym brala tez pod uwage wielkosc....pralki. Bo jak wiadomo, ubrania dzieciece sa male.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 22:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.