Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-21, 21:49   #4531
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Hm.... umawiałam się na początku października, a pierwsza wizyta, czyli ta kiedy miałam biopsję, była 28.11, tego dnia umówiłam się na wynik na 14.12 (ale tutaj byłam jakby "nadprogramowa" bez numerka i w rejestracji mi powiedziano, że mam prawo wejść po 5 osobach z numerkami). Umawiając mnie na te wynik babeczka powiedziała, że gdybym chciała wizytę normalnie z numerkiem to dopiero w lutym. Zakładam więc że kolejki to jakieś 2 -2,5 miesiąca.
Ok, dziękuję za informację . Zadzwonię tam niedługo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 07:21   #4532
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
nowotwór.

Powiedziała mi, że guz ma cechy gruczolakowłókniaka, ale nie podoba się jej to że jest nierówny. Powiedziała, że może być zwapniony gruczolakowłókniak (no a ja z nim chodzilam ponad pół roku!)
Ja z moim chodzilam 3 lata i w końcu pokazalam go radiologowi palcem...
Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję za informację . Zadzwonię tam niedługo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pierwszą wizytę czekałam miesiąc na zabieg 5 miesięcy. Dobrze się tam mną zajęli i trafiłam na spoko lekarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 08:44   #4533
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mój pierwszy guzek też był nierówny i okazał się gruczolakowłókniakiem. Wyglądał mniej więcej tak jak w załączniku. Od razu miałam usuwany, bez wcześniejszej biopsji. Miał ponad 1cm, więc nadawał się do usunięcia, teraz mam tak małe, ze nawet ich nie czuję palcami, mimo że wiem gdzie są położone i te mam tylko obserwować, bo nikt mi ich nie usunie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Bez☠tytułu.png (614 Bajtów, 23 załadowań)
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 09:38   #4534
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Mój pierwszy guzek też był nierówny i okazał się gruczolakowłókniakiem. Wyglądał mniej więcej tak jak w załączniku. Od razu miałam usuwany, bez wcześniejszej biopsji. Miał ponad 1cm, więc nadawał się do usunięcia, teraz mam tak małe, ze nawet ich nie czuję palcami, mimo że wiem gdzie są położone i te mam tylko obserwować, bo nikt mi ich nie usunie.
Uspokoiłaś mnie trochę... ja już wiadro łez wylałam w poduszkę (byleby nikogo nie stresować). Liczę na to, że taka moja natura...

W prawej piersi też mam gruczolakowłókniaka. Mogą mi wyciąć obydwa za jednym zamachem?
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 15:48   #4535
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Ja z moim chodzilam 3 lata i w końcu pokazalam go radiologowi palcem...

Na pierwszą wizytę czekałam miesiąc na zabieg 5 miesięcy. Dobrze się tam mną zajęli i trafiłam na spoko lekarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za informację!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 17:09   #4536
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

kizdaM to moje nowe "ufo" wygląda właśnie tak, znaczy tak czuję. Tylko że ma jakieś 2-2,5 cm. Raczej muszę się pożegnać z maleńką blizną. Ta pierwsza ma niecały 1 cm i jest na granicy sutka, teraz już tak dobrze nie będzie. No ale zdrowie najważniejsze.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 17:20   #4537
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

A powiedzcie mi, czy czymś różni się guzek hypoechogeniczny od hipoechogenicznego?
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 17:31   #4538
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mania ja nie znam tych pojęć. Nie pomogę.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 21:17   #4539
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, czy czymś różni się guzek hypoechogeniczny od hipoechogenicznego?
Myślę, że to tylko różnica w pisowni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 11:50   #4540
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

No dobra, chyba dotarło do mnie co to może oznaczać i tak strasznie się boję Radiolog na zdjęciu USG przy tym guzku napisała dlugopisem "npl?".

Nie wiem czy powiedziała mi, że to może być gruczolakowłókniak tylko po to, żeby mnie uspokoić?

Po USG w momencie boli mnie WSZYSTKO - ręka, łopatka, sama pierś.

Mam dość, chciałabym być już po zabiegu, a tutaj dopiero do onkologa mam dzwonić.
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 12:57   #4541
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
No dobra, chyba dotarło do mnie co to może oznaczać i tak strasznie się boję Radiolog na zdjęciu USG przy tym guzku napisała dlugopisem "npl?".

Nie wiem czy powiedziała mi, że to może być gruczolakowłókniak tylko po to, żeby mnie uspokoić?

Po USG w momencie boli mnie WSZYSTKO - ręka, łopatka, sama pierś.

Mam dość, chciałabym być już po zabiegu, a tutaj dopiero do onkologa mam dzwonić.
Lekarz raczej mówi jak jest. Nie mówiłby Ci czegoś, żeby Ci poprawić humor...

I takie jest zadanie radiologa: ma ocenić co widzi. U Ciebie lekarz się waha. Z jednej strony widzi zwykłego gruczolakowłókniaka, z drugiej strony niepokoi go kształt, więc nie jest dla niego do końca pewne. I on Ci tę wiadomość musiał przekazać, żebyś działała szybciej i od razu poszła do lekarza.

Teraz wszystko zależy od onkologa.

Jak Cię lekarz ocenił w skali Birads?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-23, 13:48   #4542
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Lekarz raczej mówi jak jest. Nie mówiłby Ci czegoś, żeby Ci poprawić humor...

I takie jest zadanie radiologa: ma ocenić co widzi. U Ciebie lekarz się waha. Z jednej strony widzi zwykłego gruczolakowłókniaka, z drugiej strony niepokoi go kształt, więc nie jest dla niego do końca pewne. I on Ci tę wiadomość musiał przekazać, żebyś działała szybciej i od razu poszła do lekarza.

Teraz wszystko zależy od onkologa.

Jak Cię lekarz ocenił w skali Birads?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie nie ocenił :/ Nie mam nic o Birads :/

Przy tym gruczolakowłókniaku w ptawej piersi też mam wskazania do weryfikacji.
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 14:32   #4543
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
No właśnie nie ocenił :/ Nie mam nic o Birads :/

Przy tym gruczolakowłókniaku w ptawej piersi też mam wskazania do weryfikacji.
To standard. Gruczolakowłókniaki bardzo często idą w parach, więc jest naprawdę spora szansa, że to będą tylko włókniaki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 14:58   #4544
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To standard. Gruczolakowłókniaki bardzo często idą w parach, więc jest naprawdę spora szansa, że to będą tylko włókniaki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciągle mam nadzieję, że ten gruczolakowłókniak jest za stary i temu tak wygląda... Tak sobie myślę, że przez taki czas rak dawalby już jakieś inne sygnały...

Powiem jedno - to pół roku bicia się z myślami nie jest warte tego obecnego stresu

Dziękuję Wam, jesteście mega pomocne! Wiadomo, że człowiek zawsze gdzieś z tylu głowy ma najgorsze myśli, ale pomagacie je przetrwać! Co nie zmienia faktu, że dalej proszę trzymać za mnief kciuki!��

Edytowane przez Mania4567
Czas edycji: 2017-12-23 o 15:09
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 15:54   #4545
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
Ciągle mam nadzieję, że ten gruczolakowłókniak jest za stary i temu tak wygląda... Tak sobie myślę, że przez taki czas rak dawalby już jakieś inne sygnały...

Powiem jedno - to pół roku bicia się z myślami nie jest warte tego obecnego stresu

Dziękuję Wam, jesteście mega pomocne! Wiadomo, że człowiek zawsze gdzieś z tylu głowy ma najgorsze myśli, ale pomagacie je przetrwać! Co nie zmienia faktu, że dalej proszę trzymać za mnief kciuki!��
Trzymamy kciuki! Skup się na świętach i postaraj się wyluzować. Tak naprawdę przez te kilka dni nic nie zrobisz, sytuacja też się dramatycznie nie pogorszy, więc spokojnie czekaj na wizytę u onkologa .

A wszelkie dolegliwości bólowe to może być Twoja psychika...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 16:11   #4546
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

W piątek jadę na USG i biopsję gruboigłową...

��
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 05:18   #4547
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
W piątek jadę na USG i biopsję gruboigłową...

��
I jak po badaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:00   #4548
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
I jak po badaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję, po badaniu ogólnie OK, jednak siniak do dziś dnia jest i chyba lekki obrzęk w srodku piersi. Jednak bardziej boję się poniedziałku - jadę po wyniki
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:03   #4549
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mnie siniak po biopsji też długo schodził.
Trzymamy kciuki za wyniki!
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-01, 21:16   #4550
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Mnie siniak po biopsji też długo schodził.
Trzymamy kciuki za wyniki!
Ufff... bałam się czytać czegoś w internecie na temat tego siniaka, bo pewnie bym wyczytała, że to na bank rak...

Ville, a jak Twoja walka? Czy możemy już "świętować"?


Swoją drogą - ta pani doktor powiedziała mi, że to raczej gruczolakowłókniak. Jak powiedziałam jej, że inną zaniepokoił ten guzek to stwierdziła, że takie nierówne też się zdarzają.


I inna kwestia-instytut onkologii w Krakowie na Garncarskiej - mam straszne odczucia na temat lekarza chirurga. Czułam się jak intruz... Miałam ochotę mu powiedzieć, że jeżeli o mnie chodzi to wcale nie miałam ochoty tam być!

Edytowane przez Mania4567
Czas edycji: 2018-02-01 o 21:18
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:38   #4551
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
Ufff... bałam się czytać czegoś w internecie na temat tego siniaka, bo pewnie bym wyczytała, że to na bank rak...

Ville, a jak Twoja walka? Czy możemy już "świętować"?


Swoją drogą - ta pani doktor powiedziała mi, że to raczej gruczolakowłókniak. Jak powiedziałam jej, że inną zaniepokoił ten guzek to stwierdziła, że takie nierówne też się zdarzają.


I inna kwestia-instytut onkologii w Krakowie na Garncarskiej - mam straszne odczucia na temat lekarza chirurga. Czułam się jak intruz... Miałam ochotę mu powiedzieć, że jeżeli o mnie chodzi to wcale nie miałam ochoty tam być!
Mój długo był taki żółto-nijaki, ale zszedł. Po biopsji została mi taka mini-blizna o średnicy 0,5cm.
Ja chyba nigdy nie będę mogła odkorkować szampana i świętować, taki los , ale od roku już się cieszę, bo 30 grudnia 2016 uznaję za dzień ostatniej bitwy, bo wtedy skończyłam leczenie (radioterapię).

Jeżeli chcesz powiedzieć, to u którego chirurga byłaś? Ja na początku miałam też niezbyt pozytywne odczucia, bo lekarz wydawał mi się oschły i niezaangażowany, ale potem dowiedziałam się, że "walczył" o umieszczenie mnie na oddziale chemii i mnie tam na siłę wcisnął - i zmieniłam zdanie. Ogólnie ja z tego szpitala jestem zadowolona. I z lekarzy, i tempa leczenia. Zawsze słyszałam, że Garncarska ma duży przemiał i pacjent może mieć wrażenie, że nie jest otoczony maksymalną opieką, uwagą. Ale ja dzięki temu zostałam szybko przyjęta, a gdybym czekała na wizytę na Kopernika, może już nie byłoby ze mnie co zbierać.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:47   #4552
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ville, przypomnisz jak to u Ciebie było? Sama cos wyczułaś czy wyszło przy badaniu u ginekologa?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:47   #4553
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
Dziękuję, po badaniu ogólnie OK, jednak siniak do dziś dnia jest i chyba lekki obrzęk w srodku piersi. Jednak bardziej boję się poniedziałku - jadę po wyniki
Będzie dobrze, trzymam kciuki

Ja na siniaka po mammotomie miałam zapisaną heparyne w kremie. W aptece dostaniesz na bank jakaś maść na siniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:56   #4554
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mania powodzenia z wynikami!

Ja w poniedziałek mam zabieg. Usuwamy dziada, czyli mój "stan przedrakowy" na chirurgii jednego dnia. Oby to serio był tylko stan przedrakowy albo gruczolakowłókniak...

2 lata temu szłam z wielkim lękiem głównie o to, że ktoś będzie mi grzebał w ciele, że rana, że blizna itp. Teraz oczywiście znowu to samo (z wiekiem moja fobia na punkcie ran i krwi się powiększa zamiast pomniejszać), ale przede wszystkim chciałabym już mieć wynik. Boję się.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 21:56   #4555
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Mój długo był taki żółto-nijaki, ale zszedł. Po biopsji została mi taka mini-blizna o średnicy 0,5cm.
Ja chyba nigdy nie będę mogła odkorkować szampana i świętować, taki los , ale od roku już się cieszę, bo 30 grudnia 2016 uznaję za dzień ostatniej bitwy, bo wtedy skończyłam leczenie (radioterapię).

Jeżeli chcesz powiedzieć, to u którego chirurga byłaś? Ja na początku miałam też niezbyt pozytywne odczucia, bo lekarz wydawał mi się oschły i niezaangażowany, ale potem dowiedziałam się, że "walczył" o umieszczenie mnie na oddziale chemii i mnie tam na siłę wcisnął - i zmieniłam zdanie. Ogólnie ja z tego szpitala jestem zadowolona. I z lekarzy, i tempa leczenia. Zawsze słyszałam, że Garncarska ma duży przemiał i pacjent może mieć wrażenie, że nie jest otoczony maksymalną opieką, uwagą. Ale ja dzięki temu zostałam szybko przyjęta, a gdybym czekała na wizytę na Kopernika, może już nie byłoby ze mnie co zbierać.
Czyli jednak jest co świętować Cieszę się, że wszystko tak się skończyło Teraz zapewne zostały kontrole?

Lekarz? Możesz mnie zamordować, ale nie pamiętam... Szczupły, wysoki, taki trochę siwy... Wydaje mi się, że nazwisko na K... Co do tempa-masz rację - miałam wizytę w poniedziałek, skierowanie na biopsję i USG, pani mnie poinformowała, żeby zadzwonić w środę i zapytać o termin. I zaskoczyli mnie, bo we wtorek dzwonili, że w piątek mam badania. Ale co do samej biopsji mam bardzo dobre wrażenie, panie bardzo miłe, rozśmieszały, mówiły cały czas. I chyba nie mają tam tak młodych osób, bo cały czas mówiły do mnie "nasza dziewczynka".


Jedno jest pewne-na Garncarskiej przynajmniej znają się na rzeczy. Moja mama jezdzila tam 20 lat temu i do dziś wszystko jest OK.


MartaMagda teraz już mi ten siniak obojętny robi się zielony, więc mam nadzieję, że już się kończy jego żywot ale dziękuję


Wolha wRedna nie dziękuję, bo cały czas z tylu głowy mi dzwoni... Będę trzymała kciuki, żeby stan przedrakowy okazał się takim być, albo nawet i zbyt wyolbrzymiony! A rany? Rany się zagoją )

Edytowane przez Mania4567
Czas edycji: 2018-02-01 o 22:02
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 09:01   #4556
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
Czyli jednak jest co świętować Cieszę się, że wszystko tak się skończyło Teraz zapewne zostały kontrole?

Lekarz? Możesz mnie zamordować, ale nie pamiętam... Szczupły, wysoki, taki trochę siwy... Wydaje mi się, że nazwisko na K... Co do tempa-masz rację - miałam wizytę w poniedziałek, skierowanie na biopsję i USG, pani mnie poinformowała, żeby zadzwonić w środę i zapytać o termin. I zaskoczyli mnie, bo we wtorek dzwonili, że w piątek mam badania. Ale co do samej biopsji mam bardzo dobre wrażenie, panie bardzo miłe, rozśmieszały, mówiły cały czas. I chyba nie mają tam tak młodych osób, bo cały czas mówiły do mnie "nasza dziewczynka".


Jedno jest pewne-na Garncarskiej przynajmniej znają się na rzeczy. Moja mama jezdzila tam 20 lat temu i do dziś wszystko jest OK.


MartaMagda teraz już mi ten siniak obojętny robi się zielony, więc mam nadzieję, że już się kończy jego żywot ale dziękuję


Wolha wRedna nie dziękuję, bo cały czas z tylu głowy mi dzwoni... Będę trzymała kciuki, żeby stan przedrakowy okazał się takim być, albo nawet i zbyt wyolbrzymiony! A rany? Rany się zagoją )
Trzymam kciuki za pomyślny wynik biopsji 😊.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 09:52   #4557
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Na różnego rodzaju siniaki najlepszy jest zel arnikowy, do kupienia w aptece za parę złotych.
Mój guzek też nie był regularny a to tylko gruczolakowłókniak. trzymam kciuki
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 10:22   #4558
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dzięki dziewczyny

Mój właśnie taki nieregularny jest

Ja po poprzednim wycięciu miałam siniaka chyba ze 3 tygodnie ale w sumie nic z nim nie robiłam. I tak nie było go widać w okolicy dekoltu tylko był niżej więc cierpliwie czekałam aż zejdzie. Ale potwierdzam maść z arniką, bo sprawdzaliśmy na mojej babci kiedy bardzo mocno się potłukła przewracając i miała dużo siniaków na rękach.

Za to u siebie po odpadnięciu strupa gorliwie smarowałam bliznę Contractubexem.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 11:01   #4559
Mania4567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 58
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za pomyślny wynik biopsji 😊.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki się na bank przydadzą

Wolha wRedna, i na jakiej podstawie ocenili Twój guzek? Samo USG czy była biopsja? Bo ten mój też cholera jedna, nieregularny :/
Mania4567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 11:19   #4560
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mania4567 Pokaż wiadomość
Kciuki się na bank przydadzą

Wolha wRedna, i na jakiej podstawie ocenili Twój guzek? Samo USG czy była biopsja? Bo ten mój też cholera jedna, nieregularny :/
Biopsja, oczywiście bez usg, jeszcze marudzili że przyszłam na wizytę bez już wcześniejszego usg. No sorry, ale oni usg też mogli mi zrobić w końcu od tego są.

Na zabieg idę nadal bez, bo rodzinna nie może skierować, a gina mam prywatnego i nie zamierzam płacić. W ogóle po kiego grzyba dają listę wytycznych do zabiegu ale skierowań to już nie?
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.