Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 22:47   #4561
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja oglądałam oba seriale. Zaczęłam od El Internado, bo wtedy nie było jeszcze El barco Ciężko powiedzieć, który jest bardziej odpowiedni. Tak naprawdę oba oglądam z napisami, bo z tego co zauważyłam to jakieś pojedyncze słówka, zwroty czy nawet zdania można wyłapać i się ich nauczyć, ale nie wydaje mi się, żeby były to dobre seriale stricte do nauki, do osłuchania się ok, ale nie do zapoznawania się z nowymi zwrotami. Myślę, że oba są fajne, więc zależy co Was bardziej interesuje.

El Internado zaczęłam oglądać chwilę zanim na poważnie zajęłam się hiszpańskim to pamiętam, że nauczyłam się z niego słówek takich jak 'socorro' i 'ayudame', ponieważ non stop tam występowały Jeszcze kilka innych było, ale te są najbardziej charakterystyczne
a znasz własnie taki serial do nauki języka?
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 08:37   #4562
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Szczerze mówiąc to nie. Na YT można znaleźć taki typowo edukacyjny serial, ale on ma tylko kilka odcinków i jest dość krótki - teraz nie pamiętam tytułu, muszę poszukać Tak naprawdę możecie włączyć pierwszy odcinek czy to El Internado czy to El barco i sprawdzić, czy odpowiada Wam, czy nie. Może dla Was będzie to strzał w dziesiątkę i odpowiednia forma nauki. Dla mnie to była po prostu rozrywka i możliwość nauki kilku słówek, chociaż trzeba przyznać, że m.in. po tylu sezonach El Internado + każdy odcinek 1h20min, troszkę się tym hiszpańskim osłuchałam i teraz łatwiej mi cokolwiek rozumieć ;]
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 08:48   #4563
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Na seriesyonkis czy seriespepito można znaleźć angielskie seriale, które są dubbingowane. Ja aktualnie oglądam tak Supernatural, jest ok
Poza tym dobrym sposobem też jest oglądanie angielskich seriali z hiszpańskimi napisami - można się nauczyć tak ogromnej ilości zwrotów
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 12:09   #4564
Mysteriness
Zadomowienie
 
Avatar Mysteriness
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 1 339
GG do Mysteriness
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej

Czas wrócić do nauki językow

Ostatnio zaczęłam oglądać 'The biggest Loser' na YT. Głównie dlatego, że ostatnio intensywnie ćwiczę i czasem potrzeba mi motywacji Więc jak ktoś lubi 'fitnessowe' tematy, to polecam
__________________

Mysteriness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 19:36   #4565
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej dziewczyny, czy w SuperMemo jest jakś spis tych słów/ zdań, których się uczymy? Czy jedynym wyjściem jest spisywane na bieżąco?
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-13, 20:27   #4566
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Devojce Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy w SuperMemo jest jakś spis tych słów/ zdań, których się uczymy? Czy jedynym wyjściem jest spisywane na bieżąco?
Po lewej stronie powinnaś mieć rozwijaną listę z menu całego kursu. Można tam się dostać do każdej pojedynczej karty
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 11:49   #4567
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia tych idiomów, powiedzeń, zupełnie nie mogę tego znaleźć w dostępnych słownikach:
- bite at the cherry,
- chicken and egg situation,
- he makes me go bananas.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 12:18   #4568
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia tych idiomów, powiedzeń, zupełnie nie mogę tego znaleźć w dostępnych słownikach:
- bite at the cherry,
- chicken and egg situation,
- he makes me go bananas.
http://www.diki.pl/
http://dictionary.cambridge.org/
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 15:01   #4569
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Gdzie oglądacie bajki po niemiecku? Wiem że ktoś tu wrzucał liki ale gdzieś zgubiłam.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 15:15   #4570
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Gdzie oglądacie bajki po niemiecku? Wiem że ktoś tu wrzucał liki ale gdzieś zgubiłam.
KLIK

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

kiedys tez link do Sinbada podawalam, nie wiem czy obejrzalas klik
ogolnie na yt tez cos mozna znalezc
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 15:17   #4571
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
KLIK

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

kiedys tez link do Sinbada podawalam, nie wiem czy obejrzalas klik
ogolnie na yt tez cos mozna znalezc
Dzięki Sinbada obejrzałam, podobało mi się - chyba jeszcze nie dorosłam
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 15:19   #4572
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dzięki Sinbada obejrzałam, podobało mi się - chyba jeszcze nie dorosłam
z bajek sie nigdy nie wyrasta
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-18, 19:02   #4573
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Pierwszy raz widzę książki tego wydawnictwa. Ktoś Ci je polecił? Podoba mi się ta gramatyka!
Erkundungen będziesz przerabiała sama?
O samym wydawnictwie jakoś mgliście wcześniej słyszłam, jeśli mówisz o Schubert-Verlag, ale książkę na poziomie B1+ ("Begegnungem") poleciła mi moja ex - nauczycielka niemieckiego. I w sumie dobrze się stało, to mi się bardzo przydało Tak, mam zamiar przerobić sama, ewentualnie niejasności wyjaśnić na korepetycjach, ale te książki są właściwie skonstruowane do samodzielnej pracy.
Tylko nie podoba mi się to co zrobili, czyli zrobili książki w wersji Kompakt, gdzie jest o 2 rozdziały mniej od tej pełnej wersji, ale kosztują tyle samo co jeszcze do niedawna ta "pełna" książka A sama "pełna" czyli 8.rodziałowa ze swoją ceną poszybowała o 20%, tak mniej więcej.

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
Maguda_,
dziękuję za rzetelny opis Co do japońskiego, to na jakim poziomie jesteś? Odkąd zajęłam się tym językiem na serio, korzystam głównie ze źródeł japońskojęzycznych lub materiałów, które dostaję na kursie, natomiast na początkach swojej nauki dotarłam do tej pierwszej książki i muszę przyznać, że jest dość rzetelna. Jej kontynuacji nie miałam okazji przejrzeć, niestety. Lubię też podręczniki wydawane przez szkołę Matsumi, ale mam wrażenie, że nadają się one raczej do wspierania nauki na kursie, niż do samodzielnej nauki. Za to "Japoński nie gryzie" muszę zdecydowanie odradzić. Wiem, że wielu przypadła do gustu formuła tej serii, ale mnie jako filologa (przyszłego :P) razi mała ilość wiedzy w nich zawarta. To właściwie taka pigułka, którą można połknąć w jeden dzień i która nie doprowadza nawet do poziomu A1. (Poza tym zawiera błędy :<).

Dziękuję za odpowiedzi
Mam nadzieję, że się przydadzą moje bazgroty A teraz to ja dziękuję Tobie za wyjaśnienia Książkę pani Krassowskiej znam, na początku się z niej uczyłam, oprócz tego też z Nihongo Shioko i coś jeszcze podobnego, ale teraz nie pamiętam tytułu. Na podręczniki z Matsumi też słyszałam, nawet miałam zamiar sobie kupić ten na N5 i do tego podręcznik gramatyki dla studentów UAM, ale póki co się wstrzymam ... Pytam z ciekawości i dla inspiracji, jak dobrze pójdzie to od października chcę się zapisać na kurs.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
z bajek sie nigdy nie wyrasta
Haha, dokładnie
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 07:28   #4574
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Dzięki.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 19:33   #4575
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 492
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Polecacie jakieś konkretne niemieckie radio, żeby było trochę muzyki, ale też sporo mówienia, jakieś wiadomości, wywiady itp? Albo jakiś ciekawy serial niemiecki?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 20:59   #4576
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Mi się spodobał jeden serial, chyba obyczajowy, ale nie mogę znaleźć tytułu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 12:17   #4577
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 492
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Mi się spodobał jeden serial, chyba obyczajowy, ale nie mogę znaleźć tytułu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak sobie przypomniesz to napisz
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 15:20   #4578
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Polecacie jakieś konkretne niemieckie radio, żeby było trochę muzyki, ale też sporo mówienia, jakieś wiadomości, wywiady itp? Albo jakiś ciekawy serial niemiecki?
Ja ostatnio sluchałam sputnik.de ,ale tam raczej mało gadają, nie słuchałam tego nigdy dłużej niż 2-3 godziny wieczorami, więc nie wiem jak jest o innch porach.


Obejrzałam wczoraj swój pierwszy film po angielsku z angielskimi napisami I zrozumiałam! Wiedziałam o czym oni mówią! Gdyby nie napisy pewnie połowy bym nie zrozumiała. Miałam zamiar wypisywać sobie słówka, ktorych nie rozumiałam, a mogły być znaczące, a nie zapisałam nawet kartki zeszytowej(pisząc wyrazy w słupku) Pozytywnie mnie to nastawiło do dalszych prób.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Mi się spodobał jeden serial, chyba obyczajowy, ale nie mogę znaleźć tytułu
Ja kiedyś oglądalam w wakacje coś takiego na TV4(jeden sezon): http://www.filmweb.pl/serial/Berlin%...in-2002-188892
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 15:21   #4579
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Fajnie A co oglądałaś?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 15:26   #4580
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nore Roberts "Carolina Moon" Był to nieskomplikowany film i tak samo nieskomplikowane słownictwo jak dla mnie.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 19:48   #4581
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Niestety nie znam, ja ostatnio oglądałam Django.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 15:29   #4582
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cześć dziewczyny, właśnie zaczynam naukę języka włoskiego
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 11:42   #4583
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Kochane - proszę jakie polecicie mi książki (bajki) niezbyt długie no i dla osoby na poziomie a1/ a2 w języku angielskim?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 15:50   #4584
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, właśnie zaczynam naukę języka włoskiego
Czesc Susuanne! ja rowniez zaczynam nauke wloskiego, ale od czerwca, bo wczesniej nie dam rady. We wrzesniu wyjezdzam do Wloch na objazd naukowy, wiec chce nauczyc sie podstaw podstaw co najmniej
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:24   #4585
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 492
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Zastanawiam się czy nie wykupić sobie rocznego abonamentu na eTutora, na gruperze jest za 89 zł
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:52   #4586
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Przerobiłam jedno ćwiczenie w Henrym ze słuchania, bo dawno nie robiłam i zauważyłam, że jak słucham to w sumie rozumiem o czym ktoś tam mówi, ale jak jest potem pytanie o szczegóły, to nie mam pojęcia co odpowiedzieć, bo się na tym nie skupiam podczas słuchania. Zastanawiam się czy to dla tego, że robiąc jakieś zadania nawet po polsku też muszę wracać do tekstu, by odpowiedzieć na takie pytanie czy to dlatego, że po prostu tylko wydaje mi się, że rozumiem. Jak myślicie?

Ruszam od poniedziałku z kampanią samorozwojową Umówiłam się z koleżanką, która jest bardzo dobra z angielskiego, że będziemy jeździć na wycieczki rowerowe i będziemy rozmawiać tylko po angielsku. Tylko w razie czego nie będzie miał, kto nam poprawiać błędów, ale to zawsze coś.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2013-04-25 o 19:54
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 15:59   #4587
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
Czesc Susuanne! ja rowniez zaczynam nauke wloskiego, ale od czerwca, bo wczesniej nie dam rady. We wrzesniu wyjezdzam do Wloch na objazd naukowy, wiec chce nauczyc sie podstaw podstaw co najmniej
Ja już naukę zaczęłam i tak mnie to wciągnęło, że zaniedbuje obowiązki Zamierzam uczyć się całe wakacje. Zaczęłam od zaimków osobowych, teraz jestem na rodzajnikach
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 16:32   #4588
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Ja już naukę zaczęłam i tak mnie to wciągnęło, że zaniedbuje obowiązki Zamierzam uczyć się całe wakacje. Zaczęłam od zaimków osobowych, teraz jestem na rodzajnikach
Właśnie też się ostatnio na tym łapię. Taka dumna byłam, że powróciłam do regularnej pracy z językami, że nie zauważyłam gdy przestałam się przejmować rzeczami szkolnymi :d

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 11:27   #4589
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
Kochane - proszę jakie polecicie mi książki (bajki) niezbyt długie no i dla osoby na poziomie a1/ a2 w języku angielskim?
Gdy chodziłam do podstawówki, czytałam bajki z tej serii: http://www.wydawnictwo.oxford.pl/kat...sic-tales.html miałam książki pt "piękna i bestia" oraz "śnieżka i 7 krasnoludków". Akurat te były oznaczone jako elementry 3, ale zostały wydane w 1995 r., więc nie wiem czy akurat taki sam podział obowiązuje Dla mnie wielkim plusem jako dziecka były piękne obrazki, miły głos lektora (nagrania na kasecie), z którym aż chciało się czytać i dowiadywać co będzie się działo. Z innej serii miałam też "tajemniczy ogród", ale jak już trochę lepiej znalazłam angielski i teraz niestety nie pamiętam serii wydawniczej.

Polecam też rozejrzenie się po najniższych poziomach w tzn. "easy readers", czyli uproszonych lekturach i prawie każde wydanictwo angielskie, z tych znanych, oferuje takie publikacje

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Przerobiłam jedno ćwiczenie w Henrym ze słuchania, bo dawno nie robiłam i zauważyłam, że jak słucham to w sumie rozumiem o czym ktoś tam mówi, ale jak jest potem pytanie o szczegóły, to nie mam pojęcia co odpowiedzieć, bo się na tym nie skupiam podczas słuchania. Zastanawiam się czy to dla tego, że robiąc jakieś zadania nawet po polsku też muszę wracać do tekstu, by odpowiedzieć na takie pytanie czy to dlatego, że po prostu tylko wydaje mi się, że rozumiem. Jak myślicie?
Wydaje mi się, że to dlatego, że słuchasz, ale nie słuchasz Czyli bardziej koncentrujesz się na tym, że nagranie jest w języku angielskim, ale nie wysłuchujesz szczegółów - nie wiem czy to kwestia tego, że ich po prostu nie wyłapujesz czy chodzi o to, że nawet nie wiesz, że o to chodzi, bo np. nie rozumiesz słówek ... może "zlewa" Ci się wszystko w jedną całość. Lepiej wracać do tekstu, ale po angielsku, żeby wypisać sobie słówka, konstrukcje itd, ale nie po polsku Na dłuższą metę nic to nie da.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 11:38   #4590
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nie wie ktoś gdzie mogę znaleźć audiobooki po czesku? Bo na chomiku bieda..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.