Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-22, 22:03   #4591
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć. W jednej w piersi w pobliżu sutka wykryłam guzek. Poszłam jak najszybciej do ginekologa. Pani mnie zbadała i powiedziała, że to prawdopodobnie włókniak i dała skierowanie na usg. Powiedziała mi jeszcze, że "trochę to potrwa zanim będzie pani miała to usg". Pomyślałam ok, w końcu to szpital, swoje trzeba odczekać, ale wyobraźcie sobie, że tydzień temu zapisując się na usg dostałam termin na 20 lutego.... I teraz się zastanawiam czy szukać gdzieś prywatnie żeby było szybciej czy poczekać, podobno włókniak to nic groźnego. Ginekolog kazała narazie obserwować. Ale powiem szczerze, że trochę się stresuje, że urośnie przez te 3 miesiące, chociaż w internecie przeczytałam, że włókniaki rosną wolno. Nie wiem już co mam robić. Czy któraś w Was miała podobnie?
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 22:22   #4592
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość
Cześć. W jednej w piersi w pobliżu sutka wykryłam guzek. Poszłam jak najszybciej do ginekologa. Pani mnie zbadała i powiedziała, że to prawdopodobnie włókniak i dała skierowanie na usg. Powiedziała mi jeszcze, że "trochę to potrwa zanim będzie pani miała to usg". Pomyślałam ok, w końcu to szpital, swoje trzeba odczekać, ale wyobraźcie sobie, że tydzień temu zapisując się na usg dostałam termin na 20 lutego.... I teraz się zastanawiam czy szukać gdzieś prywatnie żeby było szybciej czy poczekać, podobno włókniak to nic groźnego. Ginekolog kazała narazie obserwować. Ale powiem szczerze, że trochę się stresuje, że urośnie przez te 3 miesiące, chociaż w internecie przeczytałam, że włókniaki rosną wolno. Nie wiem już co mam robić. Czy któraś w Was miała podobnie?
Jak masz się denerwować to poszukaj szybszego terminu. Ja miałam gruczolowlokniaka i one bardzo wolno rosną. Mój przez 3 lata nie zmienił rozmiaru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 22:25   #4593
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Aż tak się nie denerwuję, jestem w stanie poczekać. Chyba, że coś mnie zacznie mocno niepokoić, ale mam nadzieję, że tak nie będzie. Czy usuwał ktoś włókniak? W jaki sposób się to robi? Normalny zabieg pod narkozą?
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 05:26   #4594
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cassie_96 Pokaż wiadomość
Aż tak się nie denerwuję, jestem w stanie poczekać. Chyba, że coś mnie zacznie mocno niepokoić, ale mam nadzieję, że tak nie będzie. Czy usuwał ktoś włókniak? W jaki sposób się to robi? Normalny zabieg pod narkozą?
To zależy jak jest duży i w jakim miejscu, jak głęboko. Ja miałam usuwany to samo co Ty mammotomem w znieczuleniu miejscowym. Po 4 godzinach byłam w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 05:28   #4595
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Jesli masz sie denerwowac to idz szybciej prywatnie. To nie jest duzy koszt.

Mnie 2 razy juz usuwano groczolakowlokniaki. Normalny zabieg pod narkoza na chirurgii jednego dnia. Weszlam o 8 rano wyszlam przed 11

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2018-11-23 o 07:08
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 06:48   #4596
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja miałam usuwany w znieczuleniu miejscowym i od razu po zabiegu mogłam iść do domu, sam zabieg trwał parę minut.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 20:08   #4597
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Myśl o narkozie przyprawia mnie o drzeszcze wolałabym zabieg w znieczuleniu miejscowym, ale jak będzie to się okaże. Dziękuję za odpowiedzi Mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i uda mi się może wcześniej zrobić to usg.
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-25, 20:12   #4598
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Jeśli nie boisz się grzebaniavw ciele będąc przytomną to pewnie można na miejscowym. U mnie dostawałam wraz ze skierowaniem od razu ankietę anestezjologiczną. Nie wiem czy mogłabym odmówić ogólnego i chcieć w miejsowym, bo ja sobie nawet nie wyobrażałam innej opcji niż zaśnięcie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 21:53   #4599
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Mój lekarz mówił że nie da się takich zabiegów na miejscowym.. ono działa tylko na skórę, na wewnętrzną stronę nie
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 22:38   #4600
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Mój lekarz mówił że nie da się takich zabiegów na miejscowym.. ono działa tylko na skórę, na wewnętrzną stronę nie
Wiele dziewczyn tu miało w znieczuleniu miejscowym. Ja też podczas zabiegu byłam przytomna. I nic nie bolało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 21:33   #4601
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Za jakiś czas sprawdzę jak to jest ze znieczuleniem w różnych miejscach.


Niestety ten dziad (gruczolakowłókniak) odrasta mi kolejny raz, także za jakiś czas idę wycinać po raz trzeci. Zmieniam miasto tym samym będę to robić w innym miejscu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 20:48   #4602
Cassie_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Moje miejsce na Ziemi
Wiadomości: 77
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cześć, pisałam tutaj w listopadzie, że prawdopodobnie mam włókniak w piersi. W lutym mam usg. Tylko że, nie wiem jak to się stało, ale od około miesiąca w miejscu gdzie czułam wyraźny guzek nie odczuwam nic. Jakby zniknął. Nigdzie w piersi nie wyczuwam innego. Czy myślicie, że jest to możliwe, że jakoś się wchłonął? Czy może tak się zagnieździł, że go nie czuję? Na usg oczywiście idę tylko tak się zastanawiam czy ktoś z Was miał może podobny przypadek?
Cassie_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:16   #4603
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, wyczułyście guzek w piersi i co? Do jakiego lekarza się udałyście? Ginekolog? Rodzinny? Chciałam pójść do ginekologa, ale na wizytę czeka się ponad miesiąc...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:23   #4604
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyczułyście guzek w piersi i co? Do jakiego lekarza się udałyście? Ginekolog? Rodzinny? Chciałam pójść do ginekologa, ale na wizytę czeka się ponad miesiąc...
Ja od razu poszłam prywatnie na usg. Potem onkolog.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:30   #4605
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ja od razu poszłam prywatnie na usg. Potem onkolog.
Dzięki Czekam na wizytę już tydzień i wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad prywatną wizytą, chyba zrobię tak w przyszłym tygodniu.
A to USG faktycznie ma być między 1 a 10 dniem cyklu? Bardzo na to zwracałyście uwagę?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:33   #4606
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dzięki Czekam na wizytę już tydzień i wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad prywatną wizytą, chyba zrobię tak w przyszłym tygodniu.
A to USG faktycznie ma być między 1 a 10 dniem cyklu? Bardzo na to zwracałyście uwagę?
Ja wtedy brałam tabletki, więc poszłam w byle jaki dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:38   #4607
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dzięki Czekam na wizytę już tydzień i wczoraj zaczęłam się zastanawiać nad prywatną wizytą, chyba zrobię tak w przyszłym tygodniu.
A to USG faktycznie ma być między 1 a 10 dniem cyklu? Bardzo na to zwracałyście uwagę?
Nie zwracaj uwagi na dzień cyklu.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 08:44   #4608
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dzięki dziewczyny W takim razie nie czekam, tylko idę od razu w przyszłym tygodniu, szkoda czasu i nerwów.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 09:51   #4609
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja także biorę cały czas tabletki także szłam kiedy mi pasowało.


Nowina ode mnie: mam się skonsultować z onkologiem, ale moja gin jest za tym, żeby trzeci raz tego gówn***na nie wycinać tylko poobserwować, bo to już błędne koło sie zrobi.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-09, 18:27   #4610
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja poszłam do ginekologa, nie zwracając uwagi na dzień cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 21:59   #4611
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Jesli masz sie denerwowac to idz szybciej prywatnie. To nie jest duzy koszt.

Mnie 2 razy juz usuwano groczolakowlokniaki. Normalny zabieg pod narkoza na chirurgii jednego dnia. Weszlam o 8 rano wyszlam przed 11

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
hej ja mialam juz 5 razy wyciananego gruczolakowłokniaka. Z tym, że za drugim razem założylam ze tez na pewno odrosło a jak odebralam wynik (pozno bo zbagatelizowałam) okazalo się ze to guz lisciasty. od tego czasu wycianam, wole nie hodowac. kolejne razy to byly juz gruczolaki (raz bylo chyba 2% liściastego, co na biopsji nie wyszlo, dopiero jak wycieli calosć to się okazało). 4 i 5 raz to już łagodne zmiany.

swoją drogą za 5 razem zrobił mi się w innym miejscu, lekarz powiedział ze to raczej tylko gruczoł, po czym urósł do bardzo dużych rozmiarow. URATOWAŁO MI TO ŻYCIE 5 operacje przeprowadził inny lekarz, wyciął łagodną zmiane z piersi i dostrzegł pieprzyka na brzuchu którego nikt wczesniej nie widział (a miałam 4 zabiegi w ciagu kilku lat, za każdym razdem leżałam z brzuchem na wierzchu, niekt nie widział ..... ). Pieprzyk okazał się czerniakiem- na szczescie bardzo wczesne stadium. Także... zmiana łągodna w piersi uratowała mnie przed nowotworem skóry i przerzutami, w innym wypadku pewnie miałabym do teraz to znamię a przerzuty już szerzyłyby się w moim ciele.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2019-02-18 o 22:01
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 10:32   #4612
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cappuccino - Twoje leczenie czerniaka skończyło się na wycięciu pieprzyka czy miałaś dodatkowe zabiegi / kuracje?

Wszystko już w porządku?
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 21:36   #4613
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

gruczolakowłókniaki mają tendencje do nawrotów niestety.

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2019-02-23 o 21:38
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 21:49   #4614
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cappuccino - Twoje leczenie czerniaka skończyło się na wycięciu pieprzyka czy miałaś dodatkowe zabiegi / kuracje?

Wszystko już w porządku?
docinka blizny i USG jamy brzusznej raz w roku. Dodatkowo usuwam z ciała prewencyjnie pieprzyki. Mialam na tyle wczsnie wykrytego czerniaka ze nie musialam miec wycinanych węzłów chłonnych


---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Jak masz się denerwować to poszukaj szybszego terminu. Ja miałam gruczolowlokniaka i one bardzo wolno rosną. Mój przez 3 lata nie zmienił rozmiaru

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moje rosły bardzo szybko. ja miałam kiedys wycinane prawie raz do roku. ciągle w tym samym miejscu odrastal .
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 21:46   #4615
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja tez juz doszlam do etapu kiedy to odrasta w ciagu roku.

Na razie poczekam. Planuje w kwietniu/maju przejsc sie na trzecie usg i wtedy do onkologa z wynikami wszystkich.



Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 22:08   #4616
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

ja wyczułamw sutku takie zgrubienie dosłownie wielkosci milimetra. Większe od zierenka piasku, mniejsze od ziarenka ryżu. Wczesniej wqalczyłam z gruczolakowłókniakami, ktore były zlokalizowane z lewej strony piersi i zawsze były dużych rozmiarów. Teraz niepokoi mnie ten sutek. Mówilam o tym onkologowi, ale lekarka mimo ze dotykała nie czuła tej zmiany. Na usg nie było widoczne, kiedy powiedzialam o tym lekarzowi wykonujacemu USG powiedział ze to może jakiś gruczoł. Pokazałam dokłanie w ktorym miejscu to jest mojemu chłopakowi i faktycznie też to wyczuł.
nie wiem co zrobić, bo lekarz nie czuje, pytanie czy na USG jakby to było cos rakowego to zawsze jest widoczne?
a moze isc do innego lekarza? co myslicie?

Edytowane przez senkasandry
Czas edycji: 2019-03-03 o 22:11
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 07:00   #4617
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Jesli nawet lekarz ma problem z wyczuciem to moze byc kiepsko. Mnie w pazdzierniku na usg wykryto nowa zmiane. Miala niecale 5x5 mm wiec lekarz nie mogl na 100% stwierdzic czy to gruczolakowlokniak. Teraz bylam drugi raz, zmiana sie powiekszyla i mozna ja bylo zdiagnozowac.

Moim zdaniem jesli tak bardzo sie martwisz idz na usg, ale polecalabym prywatne w gabinecie majacym dobry sprzet, bo tak malenka zmiana tego wymaga.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:33   #4618
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Jesli nawet lekarz ma problem z wyczuciem to moze byc kiepsko. Mnie w pazdzierniku na usg wykryto nowa zmiane. Miala niecale 5x5 mm wiec lekarz nie mogl na 100% stwierdzic czy to gruczolakowlokniak. Teraz bylam drugi raz, zmiana sie powiekszyla i mozna ja bylo zdiagnozowac.

Moim zdaniem jesli tak bardzo sie martwisz idz na usg, ale polecalabym prywatne w gabinecie majacym dobry sprzet, bo tak malenka zmiana tego wymaga.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
poszłam do ginekologa tym razem lekarz wyczuł i skierował mnie do onkologa. Ginekolog uznał, że w przypadku kiedy miałam wiele razy wycinane gruczolaki, nie ma co ryzykować. Boję się, że onkolog też będzie miał problemy z wyczuciem tego, jak to takie małe to jak tu biopsje zrobić ? myślałam, że usg jakbym coś miała groźnego to by wykazało, ale czytałam na forach kobiet po usunięciu guzka, że czasem na usg nie było widać i dopiero mammografia coś pokazywała. Boję się, bo kilka miesięcy już z tym chodzę, a małe zmiany kojarzą mi się typowo z nowotworem. Duża zmiana (gruczolak)- łagodna, mała (ledwo wyczuwalna, tak jak u mnie i często nie zauważana przez kobiety, stąd późne wykrycie)- nowotwór złośliwy.
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 20:12   #4619
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
poszłam do ginekologa tym razem lekarz wyczuł i skierował mnie do onkologa. Ginekolog uznał, że w przypadku kiedy miałam wiele razy wycinane gruczolaki, nie ma co ryzykować. Boję się, że onkolog też będzie miał problemy z wyczuciem tego, jak to takie małe to jak tu biopsje zrobić ? myślałam, że usg jakbym coś miała groźnego to by wykazało, ale czytałam na forach kobiet po usunięciu guzka, że czasem na usg nie było widać i dopiero mammografia coś pokazywała. Boję się, bo kilka miesięcy już z tym chodzę, a małe zmiany kojarzą mi się typowo z nowotworem. Duża zmiana (gruczolak)- łagodna, mała (ledwo wyczuwalna, tak jak u mnie i często nie zauważana przez kobiety, stąd późne wykrycie)- nowotwór złośliwy.
Nie ma reguły, że małe to groźne a duże nie.
Na oddziale były kobiety, które miały zmiany od paru mm do kilkunastu cm.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:29   #4620
BananSama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny

Jestem już po zabiegu wycinania gruczolakowłókniaka i mam takie pytanie do tych, które też już przez to przeszły - po jakim czasie wróciłyście do uprawiania sportu? Po zabiegu usłyszałam, że mogę ćwiczyć od razu po zdjęciu szwów, ale chyba wolę poczekać trochę dłużej dla pewności, bo nacięcie mam w takim miejscu, w którym skóra się napina podczas jakiegokolwiek ruchu ręką
BananSama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.