Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-21, 09:22   #4621
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

ja ostatnio słyszałam, że przede wszystkim brakuje budowlańców (i dzięki temu ich stawki idą w górę) i nadal podobno informatyków.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 09:38   #4622
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
W tym tygodniu wysłałam jedno CV, bez odzewu. Ofert pracy brak i od znajomych słyszę, że nie tylko w moim zawodzie jest cienko z ofertami, ale ogólnie. Niby bezrobocie spada, podobno brakuje rąk do pracy, ale w praktyce niczego takiego nie zauważam w swoim mieście. Mam wrażenie, że to wszystko to jakaś mocno naciągana bujda.
Bardzo brakuje kasjerów, magazynierów, pracowników budowlanych, fachowców od remontów i wykończeń, ekip sprzątających i tego typu zawodów. Rąk do pracy wcale nie brakuje w pracach biurowych (choć tu też różnie bywa), chyba że mowa o programistach i informatykach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 09:51   #4623
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
No to chyba mamy jakąś kumulację zdrowotną, bo ja też właśnie wróciłam z pobytu w szpitalu muszę przyznać, że mój szef zachował się ok, 3 razy mi przekładali termin więc jak tym razem mi go wyznaczono powiedział, że trzyma kciuki żeby udało mi się w końcu dostać oraz komu mam przekazać swoje tematy do załatwienia w tym czasie - tyle. Żadnych pretensji, dziwnego zaskoczenia czy przytyków odnośnie ilości pracy. Inna sprawa, że nie było mnie tylko 2 dni, ciekawe czy podobna reakcja byłaby przy 2 tyg nieobecności, czas pokaże bo sezon chorobowy się zbliża

MaggieQ gratulacje
Dziękuję
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 14:07   #4624
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No racja, raczej nikt nie zwinął by mi auta spod biura.
Próbowałam szukać, aż z ciekawości o tych autach na wynajem. Chyba coś źle szukałam,ale minimalnie znalazłam za 50zł za dzień (mi wychodzi dniówki z pracy ok. 90zł...)




Ja się zaczęłam zastanawiać czy nie dać sobie spokoju z rozwojem. Ostatnio nasłuchałam się znajomych, jak to na przykładowo - na produkcji mają 3000zł za 8h pracy i niczym się nie przejmują po pracy. Często są to miasta o wiele wiele mniejsze od Lublina, a tyle płacą...


Sporo ludzi lubi pracę i lubi się rozwijać, dla mnie zaś praca to jedynie kwestia finansów, poważnie muszę się zastanowić czy chce mi się "szarpać" w pracy biurowej za marne grosze...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 17:38   #4625
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyny, jak myślicie, czy osoba po liceum i z tytulem technika rachunkowości (ze szkoły policealnej), która przepracowała 3 lata w biurze rachunkowym ma szansę znaleźć pracę w Warszawie? Mojej przyjaciółce wpadł ostatnio taki pomysł do głowy, chce zostawić pracę i jechać tam w ciemno, najpierw chce wynająć jakiś pokój/mieszkanie a potem szukać pracy, twierdzi że szybko coś znajdzie. Proszę o realną ocenę sytuacji. Ja myślę że to niepoważne trochę, w Warszawie jest duża konkurencja i chyba drożej niż w każdej innej części Polski (choć w Poznaniu też nie najtaniej).
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 18:09   #4626
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, czy osoba po liceum i z tytulem technika rachunkowości (ze szkoły policealnej), która przepracowała 3 lata w biurze rachunkowym ma szansę znaleźć pracę w Warszawie? Mojej przyjaciółce wpadł ostatnio taki pomysł do głowy, chce zostawić pracę i jechać tam w ciemno, najpierw chce wynająć jakiś pokój/mieszkanie a potem szukać pracy, twierdzi że szybko coś znajdzie. Proszę o realną ocenę sytuacji. Ja myślę że to niepoważne trochę, w Warszawie jest duża konkurencja i chyba drożej niż w każdej innej części Polski (choć w Poznaniu też nie najtaniej).
A dlaczego nie chce szukać pracy na odległość? Rzucanie pracy w ciemno i przeprowadzka do Warszawy to strasznie ryzykowna decyzja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 19:51   #4627
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Nie dramatyzowałabym. Akurat w księgowości jest sporo pracy dla ludzi z doświadczeniem. A już jak ktoś chce pracować w biurze rachunkowych to tym bardziej, bo księgowe przeważnie wolą pracować w firmach niż użerać się z klientami. Ale rzeczywiście lepiej najpierw poszukać.

Maggie Q gratulacje.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-21, 20:55   #4628
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Zastanawiam się, czy kiedyś uda mi się znaleźć taką pracę, żeby nie iść do niej z niechęcią. W moim przypadku zawsze kończy się to tak, że codziennie się zmuszam. Wstanie z łóżka po 5 zaczyna być dla mnie naprawdę ciężkim wyzwaniem. Odechciało mi się wszystkiego. Atmosfera w pracy mnie przytłacza.

Jestem naprawdę zasmucona - jak mam pracować kilkadziesiąt lat do emerytury, skoro teraz po miesiącu mam dość? Nigdy nie sądziłam, że chodzenie do pracy jest tak wyczerpujące i dolujące.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-10-21 o 20:57
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 21:21   #4629
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie dramatyzowałabym. Akurat w księgowości jest sporo pracy dla ludzi z doświadczeniem. A już jak ktoś chce pracować w biurze rachunkowych to tym bardziej, bo księgowe przeważnie wolą pracować w firmach niż użerać się z klientami. Ale rzeczywiście lepiej najpierw poszukać.

Maggie Q gratulacje.
Dziękuję ☺.
Syklamen, z mojego doświadczenia wynika, że nielubiana praca przekłada się na to, że się gorzej ją wykonuje. U mnie pozytywny stosunek do zajęcia sprawia, że bardziej mi się chce pracować. Niby oczywista oczywistość, ale ten czynnik okazał się ważniejszy niż myślałam.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-10-21 o 21:22
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-21, 22:55   #4630
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy kiedyś uda mi się znaleźć taką pracę, żeby nie iść do niej z niechęcią. W moim przypadku zawsze kończy się to tak, że codziennie się zmuszam. Wstanie z łóżka po 5 zaczyna być dla mnie naprawdę ciężkim wyzwaniem. Odechciało mi się wszystkiego. Atmosfera w pracy mnie przytłacza.

Jestem naprawdę zasmucona - jak mam pracować kilkadziesiąt lat do emerytury, skoro teraz po miesiącu mam dość? Nigdy nie sądziłam, że chodzenie do pracy jest tak wyczerpujące i dolujące.
Wiem, że to nie zabrzmi dobrze, ale to po prostu jeszcze nie jest ta "Twoja" praca... źle trafiłaś. Jakbyśmy serio mieli pracować w takiej atmosferze do emerytury to nikt by tyle nie wytrzymywał. Uwierz, są ciekawsze i po prostu lepsze zajęcia, gdzie nie musisz codziennie uważać na wszystko co mówisz i gdzie możesz poczuć się specjalistą bez obawy, że za chwilę ktoś Cię zgnoi. Niestety z doświadczenia wiem, że nie wszystkie firmy charakteryzują się ludzką specyfiką pracy...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 07:38   #4631
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy kiedyś uda mi się znaleźć taką pracę, żeby nie iść do niej z niechęcią. W moim przypadku zawsze kończy się to tak, że codziennie się zmuszam. Wstanie z łóżka po 5 zaczyna być dla mnie naprawdę ciężkim wyzwaniem. Odechciało mi się wszystkiego. Atmosfera w pracy mnie przytłacza.

Jestem naprawdę zasmucona - jak mam pracować kilkadziesiąt lat do emerytury, skoro teraz po miesiącu mam dość? Nigdy nie sądziłam, że chodzenie do pracy jest tak wyczerpujące i dolujące.

Ja mam to samo, w żadnej pracy nie czułam się dobrze i w obecnej też nie. Nawet uważam, że "nie pasuję" do pracowników, w ogóle nie jestem w stanie się z nimi dogadać. Jasne. Do pracy się chodzi,aby pracować,ale mało kto ma taką możliwość, że nie współpracuje z działem/osobami... No a wtedy się robi ciężko.


Oglądam czasem reportaże o jakichś ludziach, ale takie bardzo ciekawe, i się okazuje, że większość z nich znalazła pasję i powołanie po 10-15 latach pracy zawodowej. Trochę mnie przeraża takie coś,nie wyobrażam sobie przez tyle lat się męczyć w pracach, których nie znoszę.


Ja też chodzę do pracy z niechęcią, co mnie coraz bardziej dołuje i nic mi się nie chce. Chciałabym po prostu myśleć "że praca to tylko praca", ale nie umiem, bo dla mnie to są różne kwestie - samopoczucie, atmosfera, pensja...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 08:09   #4632
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Chętnie dołączę i poznam osoby podzielajace moj los jestem teraz na etapie ciazy i za ok.miesiac rodze dziecko. Czeka mnie rok urlopu macierzynskiego i bede zmuszona oddac dziecko do zlobka i wrocic do pracy. Ale tu pojawia sie pewna kwestia...nie lubie tej pracy.

Czy sa tu kobiety, ktore po macierzynskim wrocily do pracy zawodowej i w dodatku sie rozwinely? Ja czuje ze bede musiala zaczac od zera, jesli bede poszukiwac innej pracy. Nie pracuje w zawodzie juz prawie 2 lata. Teraz znowu przerwa. Chcialabym na macierzynskim zrobic namis kurs, nie byc bierna, ale w koncu po to jest ten urlop, zeby skupic sie na wychowaniu dziecka.

Meczy mnie strasznie ta perspektywa cofania sie zamiast pojscia do przodu (zawodowo).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 09:08   #4633
Franiczka88
Zakorzenienie
 
Avatar Franiczka88
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 298
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja mam to samo, w żadnej pracy nie czułam się dobrze i w obecnej też nie. Nawet uważam, że "nie pasuję" do pracowników, w ogóle nie jestem w stanie się z nimi dogadać. Jasne. Do pracy się chodzi,aby pracować,ale mało kto ma taką możliwość, że nie współpracuje z działem/osobami... No a wtedy się robi ciężko.


Oglądam czasem reportaże o jakichś ludziach, ale takie bardzo ciekawe, i się okazuje, że większość z nich znalazła pasję i powołanie po 10-15 latach pracy zawodowej. Trochę mnie przeraża takie coś,nie wyobrażam sobie przez tyle lat się męczyć w pracach, których nie znoszę.


Ja też chodzę do pracy z niechęcią, co mnie coraz bardziej dołuje i nic mi się nie chce. Chciałabym po prostu myśleć "że praca to tylko praca", ale nie umiem, bo dla mnie to są różne kwestie - samopoczucie, atmosfera, pensja...
Jak ja dobrze Cie rozumiem Tez nie lubie mojej pracy, nie lubię jej na tyle, ze uwazam ze po prostu to po mnie widać, co widzi chociazby moje szefostwo. Jeśli chodzi o atmosferę to tez jest średnia. Kompletnie niezgrana ekipa... Nie ma dnia bym nie myslala o tym, co innego moge w życiu robić, na co sie przebranzowic. Problem w tym, ze jestem tak przybita, że nadal nic sensownego nie wymyslilam.

Swego czasu chcialam zapisac sie do szkoly policealnej na technika farmacji i o masz... Wycofali ten kierunek

Ja juz nawet nie licze na to, ze znajde prace która będzie moją pasja. Chciałabym po prostu chodzic do pracy z uśmiechem i chciec wstawac rano z łóżka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Franiczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 09:39   #4634
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Jest technik farmaceutyczny w policealnych, z tego co widzę. Sama szukałam sobie szkoły z masażem lub odnową biologiczną i widziałam to się różni dużo od technika farmacji?
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 10:41   #4635
Franiczka88
Zakorzenienie
 
Avatar Franiczka88
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 298
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Jest technik farmaceutyczny w policealnych, z tego co widzę. Sama szukałam sobie szkoły z masażem lub odnową biologiczną i widziałam to się różni dużo od technika farmacji?
Z tego co wiem to od tego roku jest wstrzymane kształcenie na tym kierunku i np u mnie w szkolach policealnych go nie ma. Ostatnio czytalam o tym, ze maja zamiast technika wprowadzic asystenta farmaceutycznego. Jesli wprowadza, na pewno się zapiszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Franiczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 10:44   #4636
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja też chodzę do pracy z niechęcią, co mnie coraz bardziej dołuje i nic mi się nie chce. Chciałabym po prostu myśleć "że praca to tylko praca", ale nie umiem, bo dla mnie to są różne kwestie - samopoczucie, atmosfera, pensja...
Też kiedyś starałam się wmówić sobie to podejście, że "jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma" i starać się nie mieć żadnego emocjonalnego stosunku do pracy. Ale tak się nie da na dłuższą metę. I tak się człowiek albo wypali, albo go wcześniej wywalą (tak jak w moim przypadku).
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 11:05   #4637
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Mocny Akcent już niejedna moja koleżanka chciała zrobić na macierzyńskim kurs albo doktorat, ale jeszcze żadnej się ta sztuka nie udała. Musiałabyś mieć jakieś ekstremalnie spokoje dziecko, a takie się zdarza pewnie jedno na tysiąc. Raczej zakładałabym, że po całym dniu z noworodkiem po prostu padniesz na twarz.

Generalnie spotykam się raczej z tym, że jak już ktoś ma wypracowaną jakąś pozycję zawodową, to ta ciąża za bardzo nie przeszkadza. Ale jak nie pracowałaś w zawodzie 2 lat, to z dzieckiem łatwiej nie będzie.

Co zaś do tego mitycznego lubienia pracy to też bym nie przesadzała. Chyba nie ma na świecie takiej pracy, do której wolałabym pójść niż mieć wolne. Dla mnie liczy się, żeby ta praca jakoś bardzo mi nie przeszkadzała. Jak już mnie zaczyna na serio wkurzać, tak że naprawdę wstaję z łóżka z chęcią strzelania do ludzi, to zmieniam.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 11:15   #4638
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Miałam taki etap, ze zmieniałam pracę co roku. Podnosiłam sobie nie tylko sytuację finansową ale i zawodową (takie awanse stanowiskowe). Aż pewnego dnia mnie z pracy w zawodzie zwolniono. Szukałam pracy w zawodzie przez 4 miesiące i bezskutecznie. Musiałam się w końcu gdzies zatrudnić, żeby nie umrzeć z głodu. I tak zostałam, głównie w celu ukojenia psychiki. Potem zaszłam w ciążę. I mam poczucie, że zepsułam sobie tylko CV, mimo, że paradoksalnie pięłam się w górę.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 11:20   #4639
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dzień dobry, witam się czule

Wizaż podglądam od dawna, ale aktualna sytuacja przelała szalę i się zarejestrowałam, a co. Dawno już nie byłam na żadnym forum
Sprawa wygląda tak, że rok nie było mnie w kraju, podróżowałam, zwiedzałam i takie tam.
Zrezygnowałam z pracy na tę okoliczność, całkiem dobrej, chociaż będąc w niej od jakiegoś czasu marzyłam tylko o weekendach i zmianie na inną.

No i teraz wróciliśmy, a ja szukam czegoś i trochę już zaczynam popadać w rozpacz. Może niepotrzebnie, bo tak po prawdzie to mniej więcej półtora miesiąca dopiero szukam.

Ale nie mogę już usiedzieć na miejscu, chciałabym coś robić no i zarabiać... nie jestem pod ścianą, więc nie chcę brać czegokolwiek, ale zaczynam mieć już różne okropne myśli. Co będzie jak nigdy nie znajdę pracy...

No.. to tak musiałam się wyżalić, lecę buszować po Forum, skoro już się zarejestrowałam
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 11:26   #4640
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Franiczka88 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to od tego roku jest wstrzymane kształcenie na tym kierunku i np u mnie w szkolach policealnych go nie ma. Ostatnio czytalam o tym, ze maja zamiast technika wprowadzic asystenta farmaceutycznego. Jesli wprowadza, na pewno się zapiszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Np. W skk w Wawie nabór trwa do dziś
Pierwszy z brzegu link - https://www.skk.pl/szkoly-dla-dorosl...EaAqJcEALw_wcB
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 12:32   #4641
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Może nie zaktualizowali strony? Bo o tym wstrzymaniu naboru to była decyzja MEN. Chociaż trwały też jakieś rozmowy, bo aptekarze byli generalnie przeciw i chcieli zachowania technika farmaceutycznego (to w końcu dla nich tania siła robocza).

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Miałam taki etap, ze zmieniałam pracę co roku. Podnosiłam sobie nie tylko sytuację finansową ale i zawodową (takie awanse stanowiskowe). Aż pewnego dnia mnie z pracy w zawodzie zwolniono. Szukałam pracy w zawodzie przez 4 miesiące i bezskutecznie. Musiałam się w końcu gdzies zatrudnić, żeby nie umrzeć z głodu. I tak zostałam, głównie w celu ukojenia psychiki. Potem zaszłam w ciążę. I mam poczucie, że zepsułam sobie tylko CV, mimo, że paradoksalnie pięłam się w górę.
A bardzo daleko leży ta Twoja obecna praca od zawodu, w którym chcesz pracować? Może da się to jakoś w CV podciągnąć, podkoloryzować?

Cytat:
Co będzie jak nigdy nie znajdę pracy...
Mało prawdopodobne w Łodzi.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-10-22 o 12:34
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 12:40   #4642
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Może nie zaktualizowali strony? Bo o tym wstrzymaniu naboru to była decyzja MEN. Chociaż trwały też jakieś rozmowy, bo aptekarze byli generalnie przeciw i chcieli zachowania technika farmaceutycznego (to w końcu dla nich tania siła robocza).



A bardzo daleko leży ta Twoja obecna praca od zawodu, w którym chcesz pracować? Może da się to jakoś w CV podciągnąć, podkoloryzować?



Mało prawdopodobne w Łodzi.
powiedzmy, że spadłam stanowiskowo i zawodowo do pracy biurowej, a byłam ekspertem w korpo (samodzielne stanowisko pod zarządem). Niestety nie ma nawet jak podkoloryzować, bo nawet jeśli pracuję samodzielnie, to nijak się to ma do wykonywanego, odpowiedzialnego zawodu. W zawodzie mam ukończone studia podyplomowe. Jest to też niestety seksistowski zawód (pewnie dlatego bylo mi ciężko znaleźć pracę na bezrobociu w tym obszarze, chociaż wcześniej może miałam dużo szczęścia).


Po macierzyńskim wrócę do pracy i najwyżej zacznę się rozglądać, albo będę się musiała przebranżowić. Zależy mi na stałej współpracy z zagranicą, bo chce czynnie używać języka obcego. W obecnej pracy oprócz bliskiej lokalizacji i spokoju psychicznego nie mam żadnego rozwoju. Nawet nie mam kontaktu z ludźmi, bo pracuję sama w biurze.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 16:07   #4643
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Może nie zaktualizowali strony? Bo o tym wstrzymaniu naboru to była decyzja MEN. Chociaż trwały też jakieś rozmowy, bo aptekarze byli generalnie przeciw i chcieli zachowania technika farmaceutycznego (to w końcu dla nich tania siła robocza).
Na wielu stronach warszawskich szkół widziałam ten kierunek w ofercie. Może odpuścili w końcu, coś się zmieniło... Dziwne. Ja też się nawet interesowałam tym technikiem farmacji albo higienistką stomatologiczną. Widzę, że cały czas pojawiają się jakieś ogłoszenia o pracę dla takich osób.. Tak dumam sobie co mogłabym robić, księgowość średnio mnie kręci.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 16:59   #4644
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Co zaś do tego mitycznego lubienia pracy to też bym nie przesadzała. Chyba nie ma na świecie takiej pracy, do której wolałabym pójść niż mieć wolne. Dla mnie liczy się, żeby ta praca jakoś bardzo mi nie przeszkadzała. Jak już mnie zaczyna na serio wkurzać, tak że naprawdę wstaję z łóżka z chęcią strzelania do ludzi, to zmieniam.
No u mnie akurat to jest kluczowe. Celowo piszę "pozytywny stosunek", bo daleka jestem od podnoszenia zajęcia zarobkowego do rangi pasji/powołania, itp. podniosłych określeń, ale jestem zdania, że każdy powinien zajmować się tym, do czego faktycznie ma predyspozycje i właśnie ten pozytywny stosunek. Oczywiście są i inne, równie ważne rzeczy typu atmosfera w miejscu pracy, itp. Dopiero jak kilka czynników ze sobą współgra, można mówić o zadowoleniu jeśli chodzi o tzw. życie zawodowe.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 21:46   #4645
Gabi3232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja sobie ostatnio sprzedaje kosmetyki w internecie. Próbuje już w sumie 4 miesiąc. Póki co idzie mi to średnio bo nie wiem jak się zareklamować. Tydzień temu kupiłam własną stronę internetową i tam wystawiam troche kosmetyków. Obsługa xxxx na tyle miła że pomogła mi zrobić sklep i wystawić pierwsze artykuły. W tydzień przez stronę internetową sprzedałam więcej niż przez ostatnie 2 miesiące

Macie jakiś pomysł skąd brać jeszcze kosmetyki w dobrych cenach? Póki co mam Oriflame, FM Group i Avon. Chce poszerzyć gamę produktów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-10-23 o 09:32 Powód: reklama
Gabi3232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 17:27   #4646
Kolorowa_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 47
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Na wielu stronach warszawskich szkół widziałam ten kierunek w ofercie. Może odpuścili w końcu, coś się zmieniło... Dziwne. Ja też się nawet interesowałam tym technikiem farmacji albo higienistką stomatologiczną. Widzę, że cały czas pojawiają się jakieś ogłoszenia o pracę dla takich osób.. Tak dumam sobie co mogłabym robić, księgowość średnio mnie kręci.
Na tej stronie szkoły warszawskiej pisze że przyjmują słuchaczy od II sem. w górę z innych szkół. Obecnie technik farmacji jest zakończony i nie ma zapisów na I semestr.
Kolorowa_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 06:43   #4647
Franiczka88
Zakorzenienie
 
Avatar Franiczka88
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 298
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Strasznie szkoda, ze wycofali ten kierunek... U mnie np. jest sporo ofert pracy dla techników farmaceutycznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Franiczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 08:47   #4648
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Franiczka88 Pokaż wiadomość
Strasznie szkoda, ze wycofali ten kierunek... U mnie np. jest sporo ofert pracy dla techników farmaceutycznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim regionie byl straszny przesyt technikami farmacji i niektóre osoby miały problem, żeby dostać się na wymagany staż. Może teraz się coś zmieniło, ale pamiętam jak koleżanki po liceum kończyły szkole i miały z tym problem. Ostatecznie każda z nich znalazła pracę, ale pracują za jakieś 2-3k na rękę i nie mają szans zarabiać więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 09:19   #4649
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-24, 14:48   #4650
Franiczka88
Zakorzenienie
 
Avatar Franiczka88
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 298
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
W moim regionie byl straszny przesyt technikami farmacji i niektóre osoby miały problem, żeby dostać się na wymagany staż. Może teraz się coś zmieniło, ale pamiętam jak koleżanki po liceum kończyły szkole i miały z tym problem. Ostatecznie każda z nich znalazła pracę, ale pracują za jakieś 2-3k na rękę i nie mają szans zarabiać więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm to ciekawe czy może nie przez ten przesyt wycofali ten kierunek i za jakiś czas go wznowia nie wiedzialam, ze jest taki przesyt na rynku techników farmaceutycznych...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Franiczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.