Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-10, 03:31   #4651
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Mariolasl to rodzina męża taka amerykańska i ma takie metody na zasypianie dzieci na szczęście moja rodzina podziela moje zdanie.

A ja dziś mam ból głowy i to straszny chyba z powodu duużych burz które przewijaja się cały dzień i ide zaraz odpocznę.

Buziaczki dla Wszystkich Solenizantów
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:54   #4652
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Wszystkiego najlepszego dla Emilki i Kubusia!
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 11:32   #4653
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Najlepsze życzenia dla Emilki i Kubusia
Niech Maluchy rosną zdrowo, dużo radości i uśmiechu, nieustającej ciekawości z odkrywania świata!!!


Czytam Was na bieżąco, ale z pisaniem jak zwykle gorzej


Limonka jak nowa praca? Jak ludzie, atmosfera i warunki? Emilka pewnie teraz nie odstępuje Cię na krok


dla Gabrysia za chodzenie! Masz niesamowitego Łobuziaka Po Twoim opisie to jakbyś co najmniej trójkę maluchów miała


margo Ty dopiero masz przeboje z tym dławieniem/krztuszeniem
całe szczęście wszystko dobrze się skończyło! Ale co przeżyłać to nie zazdroszczę!


Było o myciu zębów- u nas Hanka wyrywa szczoteczkę i sama nią dłubie. Czasem da sobie parę razy przejechać po zębach, ale zaraz awantura i musi sama


Mamy problem z kąpielą. Mam wrażenie, że Hanka nie cierpli wody. Wszystko dobrze dopóki jej nie wsadzamy do wanienki. Wtedy jest płacz, szarpanie, chce wychodzić. Nie wiem co jej się stało Nie było żadnych wypadków podczas kąpieli, nie zachłysnęła się, nie przewróciła, nie wystraszyła. Zabawki, piana itp. nie pomagają. Kąpiel trwa może 3 min.we wrzasku. Poradźcie coś!


Wy o butach i chodzeniu, a Hanka nawet nie staje wciąż czekam cierpliwie, tłumaczę sobie, że ona ruchowo rozwija się wolniej, ale mimo to martwię się. Chodzimy na rehabilitację, ale na razie nie wiele się zmienia. Staje na kolanach i tyle Jak ją stawiam na nogi to nie bardzo jej się podoba A w niedzielę będzie mieć 13m-cy.
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 12:03   #4654
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Frogutka, my z kąpielą mamy kłopot w drugą stronę, mały jest zbyt swobodny w wodzie, wariuje, zanurza się, pije wodę. Teraz mi się przypomniało, że miałam taki sen o nim w kąpieli, że się cały w wodzie zanurzył i potem wyskoczył ze śmiechem. Mamy oczywiście po kąpieli cała łazienkę mokrą, ale najbardziej się stresuje tym,że lubi tak się w wodzie zanurzać. Planowałam na basen się z nim wybrać ale trochę się boję, na zajęcia dla maluchów jak miał 6mcy się nie załapaliśmy bo zabrakło miejsc
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 14:35   #4655
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Najlepsze życzenia dla Emilki i Kubusia
Niech Maluchy rosną zdrowo, dużo radości i uśmiechu, nieustającej ciekawości z odkrywania świata!!!


Czytam Was na bieżąco, ale z pisaniem jak zwykle gorzej


Limonka jak nowa praca? Jak ludzie, atmosfera i warunki? Emilka pewnie teraz nie odstępuje Cię na krok


dla Gabrysia za chodzenie! Masz niesamowitego Łobuziaka Po Twoim opisie to jakbyś co najmniej trójkę maluchów miała


margo Ty dopiero masz przeboje z tym dławieniem/krztuszeniem
całe szczęście wszystko dobrze się skończyło! Ale co przeżyłać to nie zazdroszczę!


Było o myciu zębów- u nas Hanka wyrywa szczoteczkę i sama nią dłubie. Czasem da sobie parę razy przejechać po zębach, ale zaraz awantura i musi sama


Mamy problem z kąpielą. Mam wrażenie, że Hanka nie cierpli wody. Wszystko dobrze dopóki jej nie wsadzamy do wanienki. Wtedy jest płacz, szarpanie, chce wychodzić. Nie wiem co jej się stało Nie było żadnych wypadków podczas kąpieli, nie zachłysnęła się, nie przewróciła, nie wystraszyła. Zabawki, piana itp. nie pomagają. Kąpiel trwa może 3 min.we wrzasku. Poradźcie coś!


Wy o butach i chodzeniu, a Hanka nawet nie staje wciąż czekam cierpliwie, tłumaczę sobie, że ona ruchowo rozwija się wolniej, ale mimo to martwię się. Chodzimy na rehabilitację, ale na razie nie wiele się zmienia. Staje na kolanach i tyle Jak ją stawiam na nogi to nie bardzo jej się podoba A w niedzielę będzie mieć 13m-cy.
Nie martw sie kochana. U nas bylo tak: prawie 3 miesiace czolgal sie, potem kilka dni raczkowal i nagle stanal przy kanapie. Nic wczesniej na to nie wskazywalo, nic z nim nie cwiczylam. Bylam w szoku bo bylam pewna ze jeszcze nie jest na to jego czas. No i od razu zaczal poruszac sie przy meblach. Wiec zaczal tez pozno ale od razu poszlo raczkowanie, wstawanie i chodzenie przy meblach. Glowa do gory i spokojnie poczekaj

Sent from my GT-I9000 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

LIMONKO daj znac jak tam bylo.

Sent from my GT-I9000 using Wizaz Forum mobile app
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 17:12   #4656
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Mamy problem z kąpielą. Mam wrażenie, że Hanka nie cierpli wody. Wszystko dobrze dopóki jej nie wsadzamy do wanienki. Wtedy jest płacz, szarpanie, chce wychodzić. Nie wiem co jej się stało Nie było żadnych wypadków podczas kąpieli, nie zachłysnęła się, nie przewróciła, nie wystraszyła. Zabawki, piana itp. nie pomagają. Kąpiel trwa może 3 min.we wrzasku. Poradźcie coś!
moze sprobuj wspolnej kapieli w wannie?
Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Mariolasl to rodzina męża taka amerykańska i ma takie metody na zasypianie dzieci na szczęście moja rodzina podziela moje zdanie.
ano wiesz, meza rodzina to juz twoja rodzina
a tak powaznie to rozumiem

po miesiacach mowienia tata w roznych odmianach doczekalam sie wczoraj pierwszego mama
oczywiscie to bylo tylko raz, teraz znowu uparcie nie mowi
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 17:14   #4657
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
po miesiacach mowienia tata w roznych odmianach doczekalam sie wczoraj pierwszego mama
oczywiscie to bylo tylko raz, teraz znowu uparcie nie mowi

Super! Gratulujemy!
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 17:44   #4658
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
moze sprobuj wspolnej kapieli w wannie?


ano wiesz, meza rodzina to juz twoja rodzina
a tak powaznie to rozumiem

po miesiacach mowienia tata w roznych odmianach doczekalam sie wczoraj pierwszego mama
oczywiscie to bylo tylko raz, teraz znowu uparcie nie mowi
Gratulacje nasz uparcie mówił mama, baba, dziadzia a tata to baaaardzo długo nie, dopiero po roczku jakoś pierwszy raz było tata i też baaaardzo oszczędnie tego słowa używa, ale ja mam wrażenie, że on mama na tatę woła :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 19:51   #4659
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny!

Najlepsze życzenia dla Kubusia i Przemka!

Frogutka- ja Cię doskonale rozumiem, bo nie tak dawno sama przeżywałam podobny dylemat i martwiłam się, że Emilka długo nie wstaje. A ona po prostu któregoś dnia wstała i dwa dni później zaczęły się spacery przy meblach.
Dzieci rozwijają się w swoim tempie i za nic mają nasze zamartwianie się. Coraz bardziej przekonuję się, że mają rację i musimy skupiać się bardziej na tym, co już potrafią, a nie odwrotnie.
Odnośnie kąpieli to Milka uwielbia ją od kiedy byłam maleństwem, więc nie wiem co Ci podpowiedzieć.

Mariola- brawo za "mamę", to takie wzruszające!
Ja cały czas jeszcze czekam

Margo- strasznie historia z tym klockiem. Dobrze, że nic się nie stało!

Jeśli chodzi o pracę...
Wiedziałam, że pierwszego dnia łezka zakręci mi się w oku, ale nie wiedziałam, że będę AŻ TAK płakać.
Nim wyszłam z domu miałam rozmazany makijaż i gil do pasa, a w nowej pracy zjawiłam się z zapuchniętymi od płaczu oczami.
Tyle z robienia dobrego pierwszego wrażenia
Jak podejrzewałam moje dziecko podeszło do całej sprawy z dużo większym dystansem
Milka miło spędza czas z babcią. Chyba nawet nie zauważa, że mnie tak długo nie ma, tym bardziej, że jest w swoim domu, gdzie zna każdy kąt (jednak mieszkanie z rodzicami ma swoje plusy!)

Sama praca na razie mi się podoba. Dziewczyny z mojego działu bardzo sympatyczne, pozostali pracownicy również. Męska część bardzo przystojna
Na razie z wszystkim sobie dobrze radzę, chociaż obawiałam się, że ciężko mi się będzie wdrożyć po tak długiej przerwie.
Czasem tylko ciężko mi się skupić, bo się zastanawiam co w tej chwili robią mama z Emilką.

Jutro szykowanie, w niedzielę impreza.
Emilka jak na złość złapała jakiegoś wirusa, ale na szczęście nie ma to większego wpływu na jej humor.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:00   #4660
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Sto lat dla solenizantow! rosnijcie zdrowo i bawcie sie ile mozecie

Mariola bardzo gratuluje! Po tylu miesiacach, w koncu!

Limonka mi samo myslenie o tym ze mialabym zostawic malego powoduje niekontrolowany wylew lez wiec Cie rozumiem. Dobrze ze chociaz w pracy bylo sympatycznie
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:20   #4661
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
dla Gabrysia za chodzenie! Masz niesamowitego Łobuziaka Po Twoim opisie to jakbyś co najmniej trójkę maluchów miała
Serio? A ja już się pocieszałam że wszystkie dzieci takie są
Teraz jeszcze na tapecie są porządki w szafkach - otwiera i wyciąga swoje ubrania na podłogę.
Poza tym od tego chodzenia chyba uznał że jest taki duuuuży i nie będzie spał popołudniu .

Co do butów to kupiliśmy Emele i faktycznie są rewelacyjne. Gabryś w sklepie chodził, kazał się prowadzać, no ewidentnie dobrze mu na stopach leżały. Na dworze trochę się boi jeszcze ale za rękę lub dwie idzie kawałek. Chyba jeszcze go trochę przeraża świat widziany z perspektywy własnych nóg.


Limonka - fajnie że w pracy ok. I tak masz dobrze w porównaniu z wieloma z nas że masz z kim zostawić Emi.

Chociaż Gabryś w żłobku się chyba zaaklimatyzował to i tak smutno mi. Dzisiaj jak go odebrałam to przyszedł do mnie z sali trzymając w rączkach jakieś krowy i bardzo się przy tym cieszył, więc mam nadzieję że jest ok. Panie mówią, że w ogóle nie płacze, tylko przy jedzeniu - bo przecież on musi jeść już i natychmiast i nie może widzieć jak jedzą inni bo też wtedy chce. Po drzemce wstaje i się śmieje, po czym idzie do zabawek. Tylko z tym spaniem się popsuło, bo w żłobku jest drzemka po obiedzie ok 12 no i potem nie chce mi już spać w domu popołudniu.


Proszę też o kciuki bo dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie pracy, takiej która by była nie tylko zgodna z moim wykształceniem ale i zainteresowaniami i na której mi baaardzo zależy. No ale zobaczymy czy coś z tego będzie.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 21:40   #4662
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Wszystkiego najlepszego dla Emilki i Przemka

Dziś stawiamy a jutro
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 22:21   #4663
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziekujemy

Pisalam miesiac czy dwa temu, ze Przemo mowi MAMA. Tak, mowil 3 dni i przestal. Od kilku dni mu sie przypomnialo i teraz na okraglo to slysze. A jak widzi, jaka mam z tego radoche, to mowi jeszcze czesciej czekam, kiedy zawola mnie w nocy, zamiast jeczec czy plakac

Za to od dluzszego czasu mowi : tata, baba, dziadzia i ostatnio zaczelo mu wychodzic ko-ko, gdy o kure go pytam. Poza tym nawija caly czas, w narzeczu marsjansko-chinskim.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 03:33   #4664
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
moze sprobuj wspolnej kapieli w wannie?


ano wiesz, meza rodzina to juz twoja rodzina
a tak powaznie to rozumiem

po miesiacach mowienia tata w roznych odmianach doczekalam sie wczoraj pierwszego mama
oczywiscie to bylo tylko raz, teraz znowu uparcie nie mowi
Hehe ja wiem wiemtak tylko napisałam dla rozróżnienia

U mnie dzień wypełniony sprzątaniem bo jutro robimy urodziny Lilianki i schodzi się ze 30 osób Nie mam zbytnio czasu zaglądać na komputer ale podczytuje was.

Gratulacje dla solenizantówkl aski:
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 05:49   #4665
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Ag9

Margo gratulacje dla rozpieszczajacego Cie Przemka

Kropkaa powodzenia w przygotowaniach
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 07:37   #4666
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć dziewczyny witam w ten piękny, słoneczny ranek.

Limonko brawa za powrót do pracy.
ag9 powodzenia i kciuki
frogutka a może by kupić jakieś nowe zabawki do kąpieli? a najlepiej wrzucić do wanny opakowania po szamponach/kremach/butelki? u nas to działa. widziałam jeszcze pisaki do wanny ale to chyba za wcześnie dla naszych maluchów.


dzięki za wszystkie odpowiedzi dotyczące bucików i mycia zębów.
Okazało się jednak, że to nie wina bucików, a brak odpowiedniej motywacji sprawiał, że mała nie chodziła. Pomogło zabranie piłki na plac zabaw. Na początku nieśmiało mała zrywała trawke i chciała ją zjadać, potem biegała za piłką, a na koniec interesowały ją wszystkie zabawki innych dzieci i zaczepiała maluchy i dorosłych. Prawie godzinę biegałam za nią, bo często się jeszcze na takim nierównym terenie wywraca. Polecam więc ulubioną zabawkę wziąć na dwór

Mam też pytanie, jaki rozmiar butów mają Wasze maluchy? Córka ma 20 i wydaje mi się, że ma wielką stopę jak na roczne dziecko.

Niestety w myciu ząbków nie zrobiłyśmy postępów. Mała dalej jest na 'nie'.
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 08:32   #4667
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Limonko, brawa za pierwsze dni w pracy,

Ag9, nasz też jest taki szatan jak Twój, włazi na fotele, wyrzuca ciuchy z szafek jak znajdzie dostęp. Ostatnio dorwał się do porcelany (tatuś był w pokoju ale oglądał tv) i po cichutku wyjął dwie filiżanki, wziął swój kubek i nalał do filiżanek wodę i się napił Kciuki za pracę!!!

lucynkaa, u nas rozmiar 22 zaczyna być mały, synek skończył 14mcy

Kropkaaa, powodzenia na imprezce
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 10:23   #4668
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Gapa ze mnie- 100 lat dla Przemka!!! Spóźnione, ale najlepsze życzenia! Rośnij zdrowo, dużo radości i uśmiechu




Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
frogutka a może by kupić jakieś nowe zabawki do kąpieli? a najlepiej wrzucić do wanny opakowania po szamponach/kremach/butelki? u nas to działa. widziałam jeszcze pisaki do wanny ale to chyba za wcześnie dla naszych maluchów.

.

buteleczki też już były w użyciu-nie pomaga


Wspólnej kąoieli-zaz radą Marioli jeszcze nie próbowaliśmy, ale obawiam się, że moja charakterna córa i tym pogardzi.


Limonka, agunia dzięki za pocieszeniewiadomo zawsze się z niecierpliwością czeka na te pierwsze kroczki

i pierwsze słowa- Hania moją cierpliwość wybitnie testuje, bo ani tata, ani mama kiedyś było baba, ale przestała.


Limonka cieszę się, że w pracy dobrze i przede wszystkim, że ludzie wydają się być fajni-to ważne a Emilka dzielna jest i z babcią jej dobrze więc możesz być spkojna.


ag9 kciuki dla Ciebie!!! oby udało się równie szybko i sprawnie jak Limonce


Ok lecę ponawozić tuje, wyszorować huśtawkę i złożyć Hance zjeżdżalnie- sezon wiosenny uważam za otwarty
Miłego dnia
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 11:43   #4669
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

spóźnione ale szczere życzenia dla Przemka, Emilki i Kubusia- dużo zdrówka i radości
Sto lat i zdrówka dla dzisiejszej solenizantki Julci


Limonka- świetnie że masz fajne osoby w dziale i że Ci się podoba, oby tak dalej

Ag9- oby wieści były pozytywne. Gabryś jest dzielnych chłopakiem, super że mu się podoba w żłobku i tak szybko się zaaklimatyzował

luucynka- moja ma 22 ale już powoli małe buciki są i muszę w najbliższym czasie 23 kupic. Ma 12,5miesiąca Ale ona cała jest duża
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 21:12   #4670
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

pytanie z innej beczki
Jakie macie materace w łóżeczkach?
Kumpela mi właśnie pisała, że te gryka-kokos przez ortopedów nie są dobrze oceniane bo są za twarde nie wiem czy to ta lepsza informacja, bo właśnie siedzę i czytam na necie i oczom nie wierzę, dużo opinii jest że te gryczano-kokosowe uczulają, ale to pikuś, po stronie gryczanej bardzo często dzieci nie śpią same (robaki)!!! Masakra. Jutro muszę przejrzec materac i nie wiem jaki nowy zamówic, bo robiliśmy te testy alergiczne z krwi i wczoraj dostałam wyniki. Młoda tylko na soję jest uczulona, mleko, mąka pszenna i inne ok. Więc materac wyjaśniałby też skąd ma wysypkę/ krosty na policzkach i ramionach. A mnie ostatnio też coś pożarło, jak spałam obok łóżeczka,. jeszcze się z Tż śmiałam, że przywlókł jakieś paskudztwo do domu (bo jak go nie ma to śpię raczej po jego stronie albo na środku łóżka) A nie zaraz obok łóżeczka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:55   #4671
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Limonko, brawa za pierwsze dni w pracy,

Ag9, nasz też jest taki szatan jak Twój, włazi na fotele, wyrzuca ciuchy z szafek jak znajdzie dostęp. Ostatnio dorwał się do porcelany (tatuś był w pokoju ale oglądał tv) i po cichutku wyjął dwie filiżanki, wziął swój kubek i nalał do filiżanek wodę i się napił Kciuki za pracę!!!

lucynkaa, u nas rozmiar 22 zaczyna być mały, synek skończył 14mcy

Kropkaaa, powodzenia na imprezce
Wow ze nie stlukl porcelany to dopiero szok

Smarrita ja mam chyba kokos dwustronny, tez slyszalam ze w gryce sie robaczki moga zalegnac ale to tez nie w kazdej firmie daj znac czy cos znalazlas bo jestem ciekawa

Piotrka znowu cos wysypalo i sie pozbyc nie moge
Mamy rozmiar buta 21 przy rozm stopy 20 z tym ze Piotrus nie urosl nic przez 5 miesiecy
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 07:49   #4672
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

my mamy kokok-gryka i nic nie zauważyliśmy niepokojącego. Te informacje, o których napisała Smaritta też czytaliśmy ale nie wiem czy to prawda. A kojarzycie jak to jest z przekładaniem materacy? chyba kokos pierwszy rok a potem gryka? kiedyś o tym czytałam a teraz nie mogę znaleźć
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 09:07   #4673
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hej dziewczyny,

Czytam na bieżąco, ale czasu żeby usiąść do komputera i odpisać już brak. Powiem szczerze, że nie mogę się ogarnąć i chodzę maksymalnie wymęczona. W ostatnim tygodniu potrafiłam pójść spać o 20:30

Tak poza układaniem sobie tygodnia to u nas bardzo fajnie. Młoda z babcią się dogadują dobrze, a ja w pracy potrafię się skupić na zadaniach. Smutno tylko, że zostaje nam wieczorem jedynie 2-3 godziny dla siebie, a i w tym czasie musi zmieścić się kolacja, kąpiel i usypianie Rano jak wychodzę to młoda często jeszcze śpi.

No i w ramach pielgrzymek po lekarzach zaliczyliśmy dermatologa bo nie mogłam dojść do ładu z polikami. Określił to jako dziecięce łojotokowe zapalenie skóry i dostaliśmy maści jakieś. Widać efekty już po 2 dniach, tylko teraz zamiast czerwonych, wysypanych, sztywnych policzków jest taka chropowata skóra. Tak jakby schodziła. No nie ważne.

monka, jak to nie urósł? Tak ani grama??

Smarrita, my mamy jakiś zwykły z Ikei, jakoś mnie te gryki/kokosy nie przekonują.

kropkaa niezła impreza się szykuje. Daj znać potem jak obie ją zniosłyście.

margo, współczuje akcji z krztuszeniem. Dobrze, że nic poważnego się nie stało. Ewa nie ma traumy jakieś po tym? Bo z opisu wynikało, że mocno to przeżyła.

ag, jak przeczytałam co twój Łobuziak robi to stwierdziłam, że moje dziecko jest jakieś "nudne" Masz co robić...
Kciuki za pracę, oby się udało i było to rzeczywiscie to co lubisz.

Limonka, ja też myślałam, że lepiej zniosę rozstanie. Dobrze że Emilka dobrze znosi rozstanie. Kciuki za udaną imprezę i daj znać jak się udała.

mariola, za mama.

frogutka, ja nie pomogę z kąpielami bo Kinga je wręcz ubóstwia. A próbowaliście już z zimniejszą/cieplejszą wodą? Albo z bardzo małą ilością?
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 10:14   #4674
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
frogutka, ja nie pomogę z kąpielami bo Kinga je wręcz ubóstwia. A próbowaliście już z zimniejszą/cieplejszą wodą? Albo z bardzo małą ilością?

zimniejszą/cieplejszą wodą tak, ale to bez znaczenia Hania zaczyna krzyczeć już jak ją trzymam nad wanienką
z mniejszą ilością to nie wpadłam. Wydawało mi się, że lejemy mało-jak wsadzam paluchy to ok. 6cm.


Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 10:33   #4675
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Spoznione ale szczere zyczonka dla EMILKI, PRZEMKA i KUBUSIA. Wszystkiego co najpiekniejsze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
moze sprobuj wspolnej kapieli w wannie?


ano wiesz, meza rodzina to juz twoja rodzina
a tak powaznie to rozumiem

po miesiacach mowienia tata w roznych odmianach doczekalam sie wczoraj pierwszego mama
oczywiscie to bylo tylko raz, teraz znowu uparcie nie mowi
Gratulacje. Znam to uczucie





Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Serio? A ja już się pocieszałam że wszystkie dzieci takie są
Teraz jeszcze na tapecie są porządki w szafkach - otwiera i wyciąga swoje ubrania na podłogę.
Poza tym od tego chodzenia chyba uznał że jest taki duuuuży i nie będzie spał popołudniu .

Co do butów to kupiliśmy Emele i faktycznie są rewelacyjne. Gabryś w sklepie chodził, kazał się prowadzać, no ewidentnie dobrze mu na stopach leżały. Na dworze trochę się boi jeszcze ale za rękę lub dwie idzie kawałek. Chyba jeszcze go trochę przeraża świat widziany z perspektywy własnych nóg.


Limonka - fajnie że w pracy ok. I tak masz dobrze w porównaniu z wieloma z nas że masz z kim zostawić Emi.

Chociaż Gabryś w żłobku się chyba zaaklimatyzował to i tak smutno mi. Dzisiaj jak go odebrałam to przyszedł do mnie z sali trzymając w rączkach jakieś krowy i bardzo się przy tym cieszył, więc mam nadzieję że jest ok. Panie mówią, że w ogóle nie płacze, tylko przy jedzeniu - bo przecież on musi jeść już i natychmiast i nie może widzieć jak jedzą inni bo też wtedy chce. Po drzemce wstaje i się śmieje, po czym idzie do zabawek. Tylko z tym spaniem się popsuło, bo w żłobku jest drzemka po obiedzie ok 12 no i potem nie chce mi już spać w domu popołudniu.


Proszę też o kciuki bo dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie pracy, takiej która by była nie tylko zgodna z moim wykształceniem ale i zainteresowaniami i na której mi baaardzo zależy. No ale zobaczymy czy coś z tego będzie.






Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny witam w ten piękny, słoneczny ranek.

Limonko brawa za powrót do pracy.
ag9 powodzenia i kciuki
frogutka a może by kupić jakieś nowe zabawki do kąpieli? a najlepiej wrzucić do wanny opakowania po szamponach/kremach/butelki? u nas to działa. widziałam jeszcze pisaki do wanny ale to chyba za wcześnie dla naszych maluchów.


dzięki za wszystkie odpowiedzi dotyczące bucików i mycia zębów.
Okazało się jednak, że to nie wina bucików, a brak odpowiedniej motywacji sprawiał, że mała nie chodziła. Pomogło zabranie piłki na plac zabaw. Na początku nieśmiało mała zrywała trawke i chciała ją zjadać, potem biegała za piłką, a na koniec interesowały ją wszystkie zabawki innych dzieci i zaczepiała maluchy i dorosłych. Prawie godzinę biegałam za nią, bo często się jeszcze na takim nierównym terenie wywraca. Polecam więc ulubioną zabawkę wziąć na dwór

Mam też pytanie, jaki rozmiar butów mają Wasze maluchy? Córka ma 20 i wydaje mi się, że ma wielką stopę jak na roczne dziecko.

Niestety w myciu ząbków nie zrobiłyśmy postępów. Mała dalej jest na 'nie'.

U nas tez 20.




Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
zimniejszą/cieplejszą wodą tak, ale to bez znaczenia Hania zaczyna krzyczeć już jak ją trzymam nad wanienką
z mniejszą ilością to nie wpadłam. Wydawało mi się, że lejemy mało-jak wsadzam paluchy to ok. 6cm.


Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
Ja wlewam duzo wody. Tak z 3/4 wanienki bo mlody uwielbia byc mocno zanurzony Woda jest ciepla. Nie wiem ile ma stopni ale jest cieplejsza niz chlodniejsza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

My juz po imprezie roczkowej. Bylo super a mlody zachwycal wszystkich

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 10:34   #4676
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Tygrysek nie ueosl ale wzrostem, jak sie zatrzymal przy koncowce rozm 74 tak nie drgnelo przez cala zime i fotelik tez jest ciagle "prawie" na styk wiec nadal w nim jezdzimy a w grudniu mialam juz kupowac kolejny...
Mam nadzieje ze szybko wpadniesz w rytm praca dom i nie bedziesz juz taka wymeczona

Frogutka my od dawna lejemy wode po pepek jak siedzi i jest ciepla ale to tez nie zawsze sie trafi
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:01   #4677
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
my mamy kokok-gryka i nic nie zauważyliśmy niepokojącego. Te informacje, o których napisała Smaritta też czytaliśmy ale nie wiem czy to prawda. A kojarzycie jak to jest z przekładaniem materacy? chyba kokos pierwszy rok a potem gryka? kiedyś o tym czytałam a teraz nie mogę znaleźć
najpierw kokos, potem jak już dziecko samo siada, stoi to gryka


Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość

Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
pół wanienki. 36-38stopni wg teromometru.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:32   #4678
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziewczyny dziekuje za gratki

Serdeczne, chociaz spoznione zyczenia dla Solenizantow .
Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Proszę też o kciuki bo dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie pracy, takiej która by była nie tylko zgodna z moim wykształceniem ale i zainteresowaniami i na której mi baaardzo zależy. No ale zobaczymy czy coś z tego będzie.
ciesze sie, ze Synek tak aldnie sie zaklimatyzowal
kciuki mocno trzymam
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
pytanie z innej beczki
Jakie macie materace w łóżeczkach?
Kumpela mi właśnie pisała, że te gryka-kokos przez ortopedów nie są dobrze oceniane bo są za twarde nie wiem czy to ta lepsza informacja, bo właśnie siedzę i czytam na necie i oczom nie wierzę, dużo opinii jest że te gryczano-kokosowe uczulają, ale to pikuś, po stronie gryczanej bardzo często dzieci nie śpią same (robaki)!!! Masakra. Jutro muszę przejrzec materac i nie wiem jaki nowy zamówic, bo robiliśmy te testy alergiczne z krwi i wczoraj dostałam wyniki. Młoda tylko na soję jest uczulona, mleko, mąka pszenna i inne ok. Więc materac wyjaśniałby też skąd ma wysypkę/ krosty na policzkach i ramionach. A mnie ostatnio też coś pożarło, jak spałam obok łóżeczka,. jeszcze się z Tż śmiałam, że przywlókł jakieś paskudztwo do domu (bo jak go nie ma to śpię raczej po jego stronie albo na środku łóżka) A nie zaraz obok łóżeczka
czesto czytalam o tych robalach
daj znac, jesli coz znajdziesz albo nie

Marco ma 18, ale on kruszynka
Mysle, ze sporo rocznych dzieci ma stope 19-20
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Tak poza układaniem sobie tygodnia to u nas bardzo fajnie. Młoda z babcią się dogadują dobrze, a ja w pracy potrafię się skupić na zadaniach. Smutno tylko, że zostaje nam wieczorem jedynie 2-3 godziny dla siebie, a i w tym czasie musi zmieścić się kolacja, kąpiel i usypianie Rano jak wychodzę to młoda często jeszcze śpi.

No i w ramach pielgrzymek po lekarzach zaliczyliśmy dermatologa bo nie mogłam dojść do ładu z polikami. Określił to jako dziecięce łojotokowe zapalenie skóry i dostaliśmy maści jakieś. Widać efekty już po 2 dniach, tylko teraz zamiast czerwonych, wysypanych, sztywnych policzków jest taka chropowata skóra. Tak jakby schodziła. No nie ważne.

wspolczuje
dlatego ja sie ciesze, ze mam tylko 3 dyzury tygodniowo, nie chcialabym pracowac codziennie
super, ze udalo sie wam znalezc madrego deramtologa i przyczyne
Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Nim wyszłam z domu miałam rozmazany makijaż i gil do pasa, a w nowej pracy zjawiłam się z zapuchniętymi od płaczu oczami.
Tyle z robienia dobrego pierwszego wrażenia
Jak podejrzewałam moje dziecko podeszło do całej sprawy z dużo większym dystansem
Milka miło spędza czas z babcią. Chyba nawet nie zauważa, że mnie tak długo nie ma, tym bardziej, że jest w swoim domu, gdzie zna każdy kąt (jednak mieszkanie z rodzicami ma swoje plusy!)

Sama praca na razie mi się podoba. Dziewczyny z mojego działu bardzo sympatyczne, pozostali pracownicy również. Męska część bardzo przystojna
Na razie z wszystkim sobie dobrze radzę, chociaż obawiałam się, że ciężko mi się będzie wdrożyć po tak długiej przerwie.
Czasem tylko ciężko mi się skupić, bo się zastanawiam co w tej chwili robią mama z Emilką.
rozstania sa trudne, to fakt
super, ze w pracy fajnie
Cytat:
Napisane przez luuucynka Pokaż wiadomość
Mam też pytanie, jaki rozmiar butów mają Wasze maluchy? Córka ma 20 i wydaje mi się, że ma wielką stopę jak na roczne dziecko.
Marco ma 18, ale on kruszynka
Mysle, ze sporo rocznych dzieci ma stope 19-20
Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
Marco kapie sie w normalnej, duzej wannie, wody ma na siedzaco do pasa
temp 37-38
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 13:33   #4679
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
zimniejszą/cieplejszą wodą tak, ale to bez znaczenia Hania zaczyna krzyczeć już jak ją trzymam nad wanienką
z mniejszą ilością to nie wpadłam. Wydawało mi się, że lejemy mało-jak wsadzam paluchy to ok. 6cm.


Dziewczyny ile wody lejecie do wanienki i w jakiej temp
ja tak z doskoku dzisiaj więc napiszę tylko, że buty nosi 21/22

my kąpiemy w dużej wannie. woda gdzieś po pępek jest, temperatura około 36-38 wg termometru. może spróbuj w body wykąpać? na zasadzie oswajania z wodą? u nas zadziałało, ale Kuba był wtedy noworodkiem
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 18:03   #4680
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Frogutka, Emil kapie sie w duzej wannie i ma wody do pepka. On woli ciutke chlodniejsza wode ale nie wiem ile ma stopni bo leje na oko.
Rozmiar butka 20. ale zalezy od firmy. W sumie dlugosc wkladki 12 cm
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.