Ile na komunię? - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-22, 10:21   #451
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ile na komunię?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89158551]Byłam na komunii 100 osób z orkiestrą. Wynajęta remiza i impreza do rana. Bardziej wystawne niż niejedno wesele.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też się bardzo cieszę, że nie ochrzcilam mojego dziecka ( mimo, że presja otoczenia jest gigantyczna) i nie będę musiała uczestniczyć w szopce pt: zamawianie na wyścigi sali komunijnej, potem jakieś łażenie po majowych/październikowych i podpisywanie karteczek że byłam w kościele itp.

Też mam ,amiar z dzieckiem jechać na jakąś wycieczkę w tym okresie
Ja nie wiem w jakim Wy się bogatym środowisku obracacie serio. 100 osób to sie teraz nie zaprasza na wesele, a wynajęcie sali na komunię z jakimś animatorem trudno nawet skomentować.
No, ale jak tacy bogaci ludzie to ich stać i nie trzeba im dawać kopert jak biletów wstępu
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
nawet jakbyś ochrzciła to przecież nie musisz w tym uczestniczyć potem
No właśnie nie trzeba.
Nie ma obowiązku też robić balu po komunii.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:32   #452
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja nie wiem w jakim Wy się bogatym środowisku obracacie serio. 100 osób to sie teraz nie zaprasza na wesele, a wynajęcie sali na komunię z jakimś animatorem trudno nawet skomentować.
No, ale jak tacy bogaci ludzie to ich stać i nie trzeba im dawać kopert jak biletów wstępu

No właśnie nie trzeba.
Nie ma obowiązku też robić balu po komunii.
Nie wiem w jakim ty środowisku żyjesz, bo obecnie sale/restauracje na komunię zamawia się z co najmniej 3-4 letnim wyprzedzeniem.

Do tego nie znam nikogo, kto nie "wyprawiałby" komunii.


I ja naprawdę nie rozumiem chrzczenia dziecka, gdy się nie chce,żeby było członkiem tej wiary.


Hmmm .to jakby robienie prawa jazdy, kdy się wie, że człowiek nigdy samochodem jedzil nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2022-03-22 o 10:34
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:37   #453
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Ile na komunię?

my kilka lat temu daliśmy 500 zł na komunię
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:37   #454
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie wiem w jakim ty środowisku żyjesz, bo obecnie sale/restauracje na komunię zamawia się z co najmniej 3-4 letnim wyprzedzeniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie się zamawia, skoro nawet nie wiadomo którego dnia za te 4 lata będzie komunia
Pochodzę z dużego osiedla w dużym mieście, no jakoś też są komunie, sąsiadki robią komunie często w domu ( mieszkaniu ) tak normalnie, zapraszasz rodzinę na przysłowiowy rosół

No nie znam ludzi żyjących zastaw się, a postaw się, może dlatego nie wiem kto te chwilówki bierze
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 10:45   #455
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Ile na komunię?

też nie widzę sensu w ochrzczeniu dziecka, gdy się nie zamierza przysłowiowego pacierza go nauczyć, I bardzo szanuję osoby, które się w tej sytuacji po prostu na to nie decydują.

jakoś si nigdy nie spotkałam z komunią na 100 osób, albo z jakimś animatorem.
u nas w regionie robi się po prostu obiad dla najbliższych krewnych/bliskich dziecku osób. sale z reguły da się spokojnie ogarnąć w ten niecały rok, który upływa od podania konkretnej daty komunii. kiedyś można było z wyprzedzeniem zamawiać, bo wszystkie kościoły w mieście miały z góry ustalone, przydzielone niedziele na tą uroczystość. przez pandemię wszystko wzięło w łeb. teraz częściej Msze komunijne są w soboty i w zależności od obostrzeń - limitu osób, był podział na odpowiednią ilość grup. rok temu moja córka była w 2 grupie (grupy obejmowały konkretną klasę tylko). było bardzo kameralnie, prosto, skromnie ;-) coraz więcej znajomych organizuje przyjęcia komunijne w domu, zamawiając katering po prostu. ja akurat nie zmieściłabym w mieszkaniu w bloku wszystkich gości, więc zamówiłam salę i tyle. obiad, ciasto, kawa i do domu.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 16:08   #456
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ile na komunię?

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;89158913]To po co chrzcić jak od razu wiesz, że nie chcesz uczestniczyć?[/QUOTE]

po co to trzeba pytać tych, którzy chrzczą a potem nie uczestniczą

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Albo jesteś wierzący, albo nie. Chrzest jest po coś, ale widze po forach dla mamusiek, że jednak nie, skoro zewsząd slysze, że "to tylko polanie głowy wodą"🤦

No sorry, albo w to wchodzisz, albo nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
odebrałam twój post w ten deseń, że bardziej chodzi ci o szopkę jaką się odstawia przy komuniach (sala, goście, prezenty, DJ itp itd - i że na szczęście w tym nie musisz uczestniczyć) a nie o samym sakramencie Bo jeśli chodzi o to, że po co chrzcić jeśli się nie zamierza potem wychowywać dziecka w wierze to też nie czaję i nie widzę sensu a dlaczego tak robią i jest to dość czeste zjawisko to nie mam pojęcia.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 17:48   #457
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
po co to trzeba pytać tych, którzy chrzczą a potem nie uczestniczą



odebrałam twój post w ten deseń, że bardziej chodzi ci o szopkę jaką się odstawia przy komuniach (sala, goście, prezenty, DJ itp itd - i że na szczęście w tym nie musisz uczestniczyć) a nie o samym sakramencie Bo jeśli chodzi o to, że po co chrzcić jeśli się nie zamierza potem wychowywać dziecka w wierze to też nie czaję i nie widzę sensu a dlaczego tak robią i jest to dość czeste zjawisko to nie mam pojęcia.
Po co ludzie powiedzą ???? Bo babcia nalega ???? No bo jak to w klasie wszyscy idą ??? Na szczęście to się zmienia

Ale żeby być szczerą, to zajęło mi kilka lat, żeby zaakceptować fakt, że ja tych obrzędów tak naprawdę nie potrzebuję, bo... w ogóle jestem niepraktykujaca i wychodzi na to, że równiez niewierząca.

Pochodzę z rodziny kompletnie niepraktykujacej, ale takie wydarzenia jak chrzest, ślub, pogrzeb, to z automatu w kościele.

Ja nie mam ślubu kościelnego. Wszyscy przeżyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 19:05   #458
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
To moja jedyna chrześnica, jednocześnie bratanica. Wiem, że chrzestny też nie będzie "żałował". No wyszło jak wyszło. Rower chce, to jej kupię, za 1200 to nie jest żaden rower wow, niestety takie są ceny. A zdjęcia z sesji będą mieć ładne na pamiątkę komunii zamiast jakichś innych komunijnych pamiątek, co dla mnie są kiczowate w większości. Następny szałowy prezent to na ślub

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stop, jeszcze przed slubem osiemnastka
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 19:18   #459
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Po co ludzie powiedzą ???? Bo babcia nalega ???? No bo jak to w klasie wszyscy idą ??? Na szczęście to się zmienia

Ale żeby być szczerą, to zajęło mi kilka lat, żeby zaakceptować fakt, że ja tych obrzędów tak naprawdę nie potrzebuję, bo... w ogóle jestem niepraktykujaca i wychodzi na to, że równiez niewierząca.

Pochodzę z rodziny kompletnie niepraktykujacej, ale takie wydarzenia jak chrzest, ślub, pogrzeb, to z automatu w kościele.

Ja nie mam ślubu kościelnego. Wszyscy przeżyli.
Na początku będąc kościele się nieco wstydziłam po prostu być i nic nie robić. Potem już było z górki. Teraz jak już raz na serio ruski rok jestem w kościele (pogrzeby głównie, tfu tfu oby szybko nowego nie było), to po prostu z tyłu, grzecznie, bez modlenia się, żegnania, klękania. Obecność z szacunku dla zmarłego i jego rodziny.

A Święta BN uwielbiam czego niektórzy nie rozumieją a nawet znałam faceta, który dosłownie sr... umysłowej dostawał, że jakim prawem ktoś niewierzący lubi święta. No lubię, ba, kocham. Polska tradycja i mnóstwo konotacji z poganizmem. Choinka, prezenty, dobre jedzenie. Raj. Nawet dla ateisty.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Stop, jeszcze przed slubem osiemnastka
A co ze słodką 16-tką? W Polsce się nie przyjęła?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 19:37   #460
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Stop, jeszcze przed slubem osiemnastka
No tak, jeszcze osiemnastka. Może to dobry czas, żeby już zacząć odkładać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Na początku będąc kościele się nieco wstydziłam po prostu być i nic nie robić. Potem już było z górki. Teraz jak już raz na serio ruski rok jestem w kościele (pogrzeby głównie, tfu tfu oby szybko nowego nie było), to po prostu z tyłu, grzecznie, bez modlenia się, żegnania, klękania. Obecność z szacunku dla zmarłego i jego rodziny.

A Święta BN uwielbiam czego niektórzy nie rozumieją a nawet znałam faceta, który dosłownie sr... umysłowej dostawał, że jakim prawem ktoś niewierzący lubi święta. No lubię, ba, kocham. Polska tradycja i mnóstwo konotacji z poganizmem. Choinka, prezenty, dobre jedzenie. Raj. Nawet dla ateisty.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------



A co ze słodką 16-tką? W Polsce się nie przyjęła?
Jeszcze trochę i się przyjmie. Zawsze to kolejna okazja do prezentów.

Ja nie rozumiem, np. mody u nas na baby shower, ale w sumie nie muszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 19:50   #461
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ile na komunię?

Chrzty, komunie, urodzinki, Mikołaj, zajączki, na początku jeszcze z dniem dziecka świrowalam. I to wszystko razy pięć, bo mi tyle rodzeństwo dzieci splodzilo. Dlatego nie szaleje z prezentami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 19:58   #462
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Chrzty, komunie, urodzinki, Mikołaj, zajączki, na początku jeszcze z dniem dziecka świrowalam. I to wszystko razy pięć, bo mi tyle rodzeństwo dzieci splodzilo. Dlatego nie szaleje z prezentami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też kiedyś dawałam prezenty na wszystkie okazje. Niestety niektórzy rodzice dzieci w mojej rodzinie lub męża nie zawsze pamiętają, żeby nam złożyć życzenia albo na ciasto zaprosić (potrafiłam przekazywać prezenty przy okazji jak był u nas jeden z rodziców). Dałam sobie spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 20:07   #463
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szczerze to ja żadnej presji nie odczułam. Ludzie od lat wiedzą, że jestem ateistką i było zapowiedziane wszem j wobec, że ewentualne dziecko nie będzie zapisywane do żadnych kościołów, czy sekt. Potrafię twardo obstawać za swoim zdaniem, więc jeżeli jakieś ciche rozmowy się toczyły, to do mniej nic nie docierało. Jedynie jedna koleżanka (akurat najbardziej chodząca do kościoła - ironia, chodzi od święta) coś majaczyła, że dziecko może mieć ciężko, bo inne dzieci w klasie... Typowa gadka pt. nie wyróżniaj się, bo zginiesz. Odpowiedziałam, że dziecko może być nie lubiane lub zaczepiane z miliona różnych powodów, a najbardziej to jeżeli będzie głupie a to mu nie grozi.
Ja też nie odczułam presji. Jeszcze. Moje dziecko jest dopiero w jednej z młodszych grup w przedszkolu i nie ma jeszcze religii (jest w starszych grupach) więc obawiam się że wszystko przede mną. Jestem w grupie FB "Nasze dzieci nie chodzą na religię" i włos mi się jeży na głowie jak czytam historie szkolne. Już wiem, że młoda będzie się czuła wykluczona, bo przerabialiśmy to z logopedą (wszystkie dzieci chodzą do pani logopedki a ona nie a też by chciała) więc muszę ją jakoś dobrze nastroić.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 20:17   #464
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja też nie odczułam presji. Jeszcze. Moje dziecko jest dopiero w jednej z młodszych grup w przedszkolu i nie ma jeszcze religii (jest w starszych grupach) więc obawiam się że wszystko przede mną. Jestem w grupie FB "Nasze dzieci nie chodzą na religię" i włos mi się jeży na głowie jak czytam historie szkolne. Już wiem, że młoda będzie się czuła wykluczona, bo przerabialiśmy to z logopedą (wszystkie dzieci chodzą do pani logopedki a ona nie a też by chciała) więc muszę ją jakoś dobrze nastroić.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
To wina rodziców tych dzieci, że nie uczą ich, że nie każdy w życiu idzie za Bogiem i ma do tego prawo.

Miałam kiedyś w klasie dziewczynę, która była Świadkiem Jehowy, pani katechetka skomentowała przy wszystkich: biedne dziecko...

Marzy mi się, żeby śluby i pogrzeby świeckie były traktowane na równi przez społeczeństwo. Żeby religia była dla chętnych i była zawsze ostatnią godziną lekcyjną albo odbywała się w niedzielę. Wtedy takie dziecko, które na nią nie chodzi nie byłoby wytykane.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 20:20   #465
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Na początku będąc kościele się nieco wstydziłam po prostu być i nic nie robić. Potem już było z górki. Teraz jak już raz na serio ruski rok jestem w kościele (pogrzeby głównie, tfu tfu oby szybko nowego nie było), to po prostu z tyłu, grzecznie, bez modlenia się, żegnania, klękania. Obecność z szacunku dla zmarłego i jego rodziny.

A Święta BN uwielbiam czego niektórzy nie rozumieją a nawet znałam faceta, który dosłownie sr... umysłowej dostawał, że jakim prawem ktoś niewierzący lubi święta. No lubię, ba, kocham. Polska tradycja i mnóstwo konotacji z poganizmem. Choinka, prezenty, dobre jedzenie. Raj. Nawet dla ateisty.
Ateiści jak najbardziej mogą obchodzić święta, po prostu szanując tradycje bez religijnych obrządków. Ja tak robię od lat i nawet moja wierząca mama nie ma z tym problemu. Boże Narodzenie to moje ulubione święta, z tych samych powodów co u Ciebie. Uwielbiam ubierać choinkę, rozstawiać po domu różne ozdoby, pilnuję żeby na kolacji wigilijnej było 12 potraw bo większość z nich jem tylko w wigilię i czekam na nie cały rok. Wielkanoc też obchodzę na świecko, tzn. cieszę się jedzeniem i spotkaniami z rodziną, bez jakichkolwiek religijnych elementów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 20:46   #466
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ateiści jak najbardziej mogą obchodzić święta, po prostu szanując tradycje bez religijnych obrządków. Ja tak robię od lat i nawet moja wierząca mama nie ma z tym problemu. Boże Narodzenie to moje ulubione święta, z tych samych powodów co u Ciebie. Uwielbiam ubierać choinkę, rozstawiać po domu różne ozdoby, pilnuję żeby na kolacji wigilijnej było 12 potraw bo większość z nich jem tylko w wigilię i czekam na nie cały rok. Wielkanoc też obchodzę na świecko, tzn. cieszę się jedzeniem i spotkaniami z rodziną, bez jakichkolwiek religijnych elementów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem ci,że u mnie w domu tak od zawsze było. Wigilia jako bardziej uroczysta kolacja, po prostu bez żadnych modlitw itp. żadnego chodzenia na pasterkę.

Każde święta w moim domu były tradycja, nie uroczystością kościelna. Nigdy żadnego wątku religijnego nie było. Ot, pretekst do spotkań rodzinnych.

Sama tak zamierzam robić, bo lubię czas świąt,. prezenty przygotowania, odwiedziny. Ani Bóg, ani kościół nie jest mi do tego potrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 21:05   #467
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem ci,że u mnie w domu tak od zawsze było. Wigilia jako bardziej uroczysta kolacja, po prostu bez żadnych modlitw itp. żadnego chodzenia na pasterkę.

Każde święta w moim domu były tradycja, nie uroczystością kościelna. Nigdy żadnego wątku religijnego nie było. Ot, pretekst do spotkań rodzinnych.

Sama tak zamierzam robić, bo lubię czas świąt,. prezenty przygotowania, odwiedziny. Ani Bóg, ani kościół nie jest mi do tego potrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie właściwie też. Elementy religijne wprowadzała zawsze babcia, ale na ostatniej Wigilii, jakoś nam wszystkim odpuściła i nie było modlitwy. A babcia jest mocno wierząca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 21:10   #468
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ateiści jak najbardziej mogą obchodzić święta, po prostu szanując tradycje bez religijnych obrządków. Ja tak robię od lat i nawet moja wierząca mama nie ma z tym problemu. Boże Narodzenie to moje ulubione święta, z tych samych powodów co u Ciebie. Uwielbiam ubierać choinkę, rozstawiać po domu różne ozdoby, pilnuję żeby na kolacji wigilijnej było 12 potraw bo większość z nich jem tylko w wigilię i czekam na nie cały rok. Wielkanoc też obchodzę na świecko, tzn. cieszę się jedzeniem i spotkaniami z rodziną, bez jakichkolwiek religijnych elementów.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem ci,że u mnie w domu tak od zawsze było. Wigilia jako bardziej uroczysta kolacja, po prostu bez żadnych modlitw itp. żadnego chodzenia na pasterkę.

Każde święta w moim domu były tradycja, nie uroczystością kościelna. Nigdy żadnego wątku religijnego nie było. Ot, pretekst do spotkań rodzinnych.

Sama tak zamierzam robić, bo lubię czas świąt,. prezenty przygotowania, odwiedziny. Ani Bóg, ani kościół nie jest mi do tego potrzebny.
I to jest super i my to rozumiemy, a tamten gość - ale on ogólnie był dziwny, niby inteligentny a beton umysłowy - to mnie prawie, że chciał na Facebooku ogłosić, że hipokryzja, obraza uczuć religijnych i wstyd dla wsi pochodzenia w jednym.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-22, 21:27   #469
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem ci,że u mnie w domu tak od zawsze było. Wigilia jako bardziej uroczysta kolacja, po prostu bez żadnych modlitw itp. żadnego chodzenia na pasterkę.

Każde święta w moim domu były tradycja, nie uroczystością kościelna. Nigdy żadnego wątku religijnego nie było. Ot, pretekst do spotkań rodzinnych.

Sama tak zamierzam robić, bo lubię czas świąt,. prezenty przygotowania, odwiedziny. Ani Bóg, ani kościół nie jest mi do tego potrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przez długi czas były elementy religijne, bo moja mama jest wierząca i mnie też tak wychowywała. Dopiero pod koniec gimnazjum zrozumiałam że wszystko co związane z wiarą jest u mnie wyuczone, że to wcale nie jest wiara tylko przyzwyczajenie. Trochę czasu zajęło zanim mama przestała się na mnie gniewać o to że nie chcę chodzić do kościoła ani się modlić, ale z czasem przywykła i wtedy właśnie zaczęliśmy obchodzić święta bez kolęd, modlitw i wizyt w kościele. Teraz już nie wyobrażam sobie innego spędzania świąt niż właśnie ten bez praktyk religijnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-22, 21:52   #470
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Gdzie się zamawia, skoro nawet nie wiadomo którego dnia za te 4 lata będzie komunia
wiadomo na ogół (przynajmniej wszystkie jakie ja znam) parafie mają ustalone w którą sobotę maja robią komunię i od lat się tego niezmiennie trzymają
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 07:30   #471
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
wiadomo na ogół (przynajmniej wszystkie jakie ja znam) parafie mają ustalone w którą sobotę maja robią komunię i od lat się tego niezmiennie trzymają
Dokładnie, większość parafii ma z góry ustalone w jakie dni jest komunia.

U mnie w parafii jest zawsze w zielone świątki,.moja mama, która tutaj mieszka 60 lat, mówi, że zawsze tak było.

Dużo parafii ma np.w druga niedzielę maja itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 12:12   #472
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ile na komunię?

Ja za to pamiętam że u mnie w mieście "komunijny" był cały maj, większość kościołów miała po kilka mszy w każdą niedzielę i nie było szans żeby ktoś zaplanował dużo wcześniej salę na imprezę bo ostateczny termin podawany był góra kilka miesięcy wcześniej. Choć wtedy nie znałam chyba nikogo kto miałby imprezę komunijną gdzieś indziej niż w domu, więc chyba nie był to wielki problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 15:31   #473
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
wiadomo na ogół (przynajmniej wszystkie jakie ja znam) parafie mają ustalone w którą sobotę maja robią komunię i od lat się tego niezmiennie trzymają
Nie, to wcześniej jak we wrześniu nie ma żadnej rozpiski.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja za to pamiętam że u mnie w mieście "komunijny" był cały maj, większość kościołów miała po kilka mszy w każdą niedzielę i nie było szans żeby ktoś zaplanował dużo wcześniej salę na imprezę bo ostateczny termin podawany był góra kilka miesięcy wcześniej. Choć wtedy nie znałam chyba nikogo kto miałby imprezę komunijną gdzieś indziej niż w domu, więc chyba nie był to wielki problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, a do tego każda klasa w inny dzień.
Czasem nawet to początek czerwca.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 17:32   #474
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dokładnie, większość parafii ma z góry ustalone w jakie dni jest komunia.

U mnie w parafii jest zawsze w zielone świątki,.moja mama, która tutaj mieszka 60 lat, mówi, że zawsze tak było.

Dużo parafii ma np.w druga niedzielę maja itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez tak jest, od lat jest ustalone kiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 19:38   #475
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
. Choć wtedy nie znałam chyba nikogo kto miałby imprezę komunijną gdzieś indziej niż w domu, więc chyba nie był to wielki problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Obecnie raczej większość osób robi w lokalach. I tu nie chodzi nawet o jakąś wystawność. Wynajmuje się w restauracji kilka stolików, parawan i obiad. Coraz częściej wszelkie imprezy przenoszą się do lokali.
Niby tylko komunia, ale chrzestni, dziadkowie... gdzie ich w domu pomieścić.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 08:51   #476
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Na początku będąc kościele się nieco wstydziłam po prostu być i nic nie robić. Potem już było z górki. Teraz jak już raz na serio ruski rok jestem w kościele (pogrzeby głównie, tfu tfu oby szybko nowego nie było), to po prostu z tyłu, grzecznie, bez modlenia się, żegnania, klękania. Obecność z szacunku dla zmarłego i jego rodziny.

A Święta BN uwielbiam czego niektórzy nie rozumieją a nawet znałam faceta, który dosłownie sr... umysłowej dostawał, że jakim prawem ktoś niewierzący lubi święta. No lubię, ba, kocham. Polska tradycja i mnóstwo konotacji z poganizmem. Choinka, prezenty, dobre jedzenie. Raj. Nawet dla ateisty.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------



A co ze słodką 16-tką? W Polsce się nie przyjęła?
w Polsce sie 40tki obchodzi hucznie

Na komunie bym dala tyle na ile by mnie bylo stać i ile bym chciała, serio. Dawniej (bylam singielką dobrze zarabiającą) kupiłam chrześniakowi ipoda oraz skromny łanczuszek z krzyżykiem, obecnie w innych warunkach życia na pewno cos tańszego. Dopytałabym się rodziców i drugiego chrzestnego. No ale ja utrzymywałam kontakty z chrześniakiem i rodzicami, a nie ze zjawiałam się tylko na chrzcie i komunii.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 12:23   #477
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ile na komunię?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89162464]w Polsce sie 40tki obchodzi hucznie

Na komunie bym dala tyle na ile by mnie bylo stać i ile bym chciała, serio. Dawniej (bylam singielką dobrze zarabiającą) kupiłam chrześniakowi ipoda oraz skromny łanczuszek z krzyżykiem, obecnie w innych warunkach życia na pewno cos tańszego. Dopytałabym się rodziców i drugiego chrzestnego. No ale ja utrzymywałam kontakty z chrześniakiem i rodzicami, a nie ze zjawiałam się tylko na chrzcie i komunii.[/QUOTE]

40,30,50, ogólnie 'okrągłe' rocznice spotykam raczej świętowane hucznie
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 12:58   #478
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 888
Dot.: Ile na komunię?

Kompletnie olałam moją 40-tkę. 41 również. Generalnie prezent od TŻ lubię dostać, ale samymi urodzinami się nie podniecam wcale.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 17:03   #479
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile na komunię?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89160827]Obecnie raczej większość osób robi w lokalach. I tu nie chodzi nawet o jakąś wystawność. Wynajmuje się w restauracji kilka stolików, parawan i obiad. Coraz częściej wszelkie imprezy przenoszą się do lokali.
Niby tylko komunia, ale chrzestni, dziadkowie... gdzie ich w domu pomieścić.[/QUOTE]Nie wyobrażam sobie żadnej imprezy w domu. Nawet, gdybym miała tyle miejsca, krzeseł, zastawy, ba!nawet, gdybym zamówiła catering do domu

Nie,nie,nie. Nie mam zamiaru usługiwać gościom, podgrzewać, podawać talerzy, bo się pobrudziły. wtedy jesteś służąca, a nie gościem na swojej imprezie, potem jeszcze ogarniasz gary po imprezie.

Wolę zapłacić więcej, zatrzasnąć po sobie drzwi po imprezie i nara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 17:35   #480
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ile na komunię?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie żadnej imprezy w domu. Nawet, gdybym miała tyle miejsca, krzeseł, zastawy, ba!nawet, gdybym zamówiła catering do domu

Nie,nie,nie. Nie mam zamiaru usługiwać gościom, podgrzewać, podawać talerzy, bo się pobrudziły. wtedy jesteś służąca, a nie gościem na swojej imprezie, potem jeszcze ogarniasz gary po imprezie.

Wolę zapłacić więcej, zatrzasnąć po sobie drzwi po imprezie i nara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowanie. Gdybym miała do wyboru tylko imprezę w domu, to bym nie miała niczego. Ja obecnie w domu nawet urodzin nie wyprawiam, bo mi się nie chce niczego przygotowywać ani potem sprzątać, a co dopiero komunię, nie ma mowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 19:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.