Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-10, 09:48   #451
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mam trzy różne. Jeden taki ala aksamitny z kapturem, drugi bawełniany, trzeci puchaty (jak różne skarpety i bluzy). Każdy w użytkowaniu jest inny. Puchaty tylko u rodziców, gdzie jest zimno. Mogę sie nim dwa razy owinąć, ma grube rejawy i nie zawsze wygodnie jest w nim wykonywać jakieś czynności. Do otulenia po kąpieli i moszczenia przed tv też.
Bawełniany nie dopina się pod szyje, tworzy taki serek więc jest najlepszy latem. Jest najbardziej przewiewny.
Z kolei aksamitny jest zapinany na guzik pod szyją, sama go przyszyłam, żeby się nie rozłaziło. Jest przyjemny, ma gumki w ściągaczach i dlatego jest najlepszy jak robię śniadanie. Nic mi do taleza nie wpada albo jak prasuje, to mi się nic nie majta.
Teraz sana musisz zdecydować na czym ci najbardziej zależy i czego szukac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Ja kupowałam na zalando frotte bawełna 100%, cena ok 400 zł. Jeden z najlepszych zakupów.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Moje i TŻ szlafroki też są z poliestru, oba mają grubo ponad 5 lat i nadal wyglądają dobrze. Poliester nie traci koloru, na szczęście - byłoby mi bardzo przykro gdyby mój szlafrok z Hello Kitty zaczął wyglądać kiepsko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mam dwa szlafroki. Jeden frotte Triumpha. Nakladam go po prysznicu na mokre cialo zamiast otulac sie recznikiem. Drugi jest H&M taki jakby polarowy i ten nakladam na pizame jak mi zimno, w lecie go zazwyczaj nie uzywam.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Polister się nie skulkuje (akryl kulkuje), ale możesz się w nim pocić. Ja sama poliestru nie lubie bo szybko robi i on, i ja, nieswieży.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Mój wygląda jak w dniu zakupu, ma 4 lata (kupiłam w Tesco za jakieś 80zl).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja mam bawełniany, kupowany na Zalando
https://www.zalando.pl/vossen-badema...1b00j-505.html
Przy zamawianiu polecam rozmiar mniejszy niż normalnie, one są wielkie.
Dziękuję wam za tyle odpowiedzi
Mam już pogląd

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:11   #452
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Tz kupił spodnie, strasznie idzie z nich kolor. Myślałam że wymoczymy w misce z wodą, zmienimy parę razy wodę i kolor zejdzie i przestaną farbować... Wymieniłam z 20 razy wodę, w pralce 2x prane, spodnie dalej farbują na wściekły granat. Woda z nich jest granatowa po minucie. Da się coś z tym zrobić? Jak go zleje w lecie lub się spoci to nóg nie domyje z niebieskiego :/

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Dosłownie mogą nigdy nie przestać farbować, to byłaby pesymistyczna wersja. Miałam kiedyś takie "prawie" czarne spodnie, zgaszona czerń, ostatecznie skończyły jako jasnoszare
Bawełna jest dość niewdzięczna do farbowania na intensywne czy ciemne kolory...

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Z jakiego materiału szukać szlafroka?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Jedwab

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Moje i TŻ szlafroki też są z poliestru, oba mają grubo ponad 5 lat i nadal wyglądają dobrze. Poliester nie traci koloru, na szczęście - byłoby mi bardzo przykro gdyby mój szlafrok z Hello Kitty zaczął wyglądać kiepsko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No z tym traceniem koloru to mogłabym się spierać patrząc na swoje ubrania sportowe. Niektóre trzymają kolor latami, a na niektóre po kilku pierwszych praniach już szkoda patrzeć. Jakaś kwestia jakościowa zgaduję

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja sama poliestru nie lubie bo szybko robi i on, i ja, nieswieży.
Zależy jak tkany, nie wszystko ma strukturę tkaniny na parasol. Nie wyobrażam już sobie robić treningu w bawełnianej koszulce
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:11   #453
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
W Poznaniu polecam Stare Zoo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki!
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:12   #454
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Moj szlafrok taki frotte z poliestru strasznie teraz w zimie elektryzuje, mimo ze prawie codziennie psikam go takim plynem elektrostatycznym Ania, macie jakies inne sposoby aby zapobiec temu na dłużej?
A rozważałaś podkręcenie wilgotności powietrza w domu? Nie masz suchego?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:31   #455
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Moj szlafrok taki frotte z poliestru strasznie teraz w zimie elektryzuje, mimo ze prawie codziennie psikam go takim plynem elektrostatycznym Ania, macie jakies inne sposoby aby zapobiec temu na dłużej?

Ja mam frotte z bawelny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:08   #456
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88500597]Dosłownie mogą nigdy nie przestać farbować, to byłaby pesymistyczna wersja. Miałam kiedyś takie "prawie" czarne spodnie, zgaszona czerń, ostatecznie skończyły jako jasnoszare

Bawełna jest dość niewdzięczna do farbowania na intensywne czy ciemne kolory...





Jedwab





No z tym traceniem koloru to mogłabym się spierać patrząc na swoje ubrania sportowe. Niektóre trzymają kolor latami, a na niektóre po kilku pierwszych praniach już szkoda patrzeć. Jakaś kwestia jakościowa zgaduję





Zależy jak tkany, nie wszystko ma strukturę tkaniny na parasol. Nie wyobrażam już sobie robić treningu w bawełnianej koszulce [/QUOTE]Koszulka do treningu a szlafrok to zupełnie inna technologia. Nie ma czego porównywać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:19   #457
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Ktoś pisał wcześniej o weryfikacji w banku, czy na pewno spłaciło się do końca kredyty - dzięki wielkie
Ale od razu mam pytanie - jeden bank chce za zaświadczenie o spłacie kredytu 50 zł... Czy to normalne postępowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2021-02-10 o 11:21
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 11:21   #458
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Poranny kaszel
Dotyczy mojego męża. Od dłuższego czasu, tj wielu miesięcy kasła rano po przebudzeniu. Nie jest nałogowym palaczem, raczej takim co wypali 3-5 papierosów na tydzień, czasem przerwy od niepalenia są nawet 2 tyg.
Mój mąż nosi teraz maseczkę ponad 9 ha dziennie i twierdzi, że ten kaszel to od tego.
Macie takie problemy? Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Syrop, inhalacje, maść rozgrzewającą...?
Dodam, że żadnych zmian w płucach nie ma. Ostatnio miał robione rtg klatki piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:28   #459
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ktoś pisał wcześniej o weryfikacji w banku, czy na pewno spłaciło się do końca kredyty - dzięki wielkie
Ale od razu mam pytanie - jeden bank chce za zaświadczenie o spłacie kredytu 50 zł... Czy to normalne postępowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy coś się zmieniło w ciagu ostatnich 3 lat, ale jak jeszcze pracowałam to było tak, że w ciągu 14 dni od spłaty bank musi wydać zaświadczenie bezpłatnie, a po tym terminie może żądać opłaty. Jeśli w tabeli opłat mają 50 zł, to niestety mogą tyle chcieć.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:33   #460
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem czy coś się zmieniło w ciagu ostatnich 3 lat, ale jak jeszcze pracowałam to było tak, że w ciągu 14 dni od spłaty bank musi wydać zaświadczenie bezpłatnie, a po tym terminie może żądać opłaty. Jeśli w tabeli opłat mają 50 zł, to niestety mogą tyle chcieć.
Dzięki sprawdzam wszystkie stare umowy z rat 0%, na przestrzeni ostatnich 5-6 lat, więc niestety raczej nie zalapie się na brak opłaty. Przynajmniej będędę wiedziała na przyszłość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:37   #461
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Koszulka do treningu a szlafrok to zupełnie inna technologia. Nie ma czego porównywać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
To trochę abstrakcyjne dla mnie, że w jednym przypadku generalizacja po całości jest ok, a w drugim przypadku generalizować się nie da. Jak najbardziej jest co porównywać, poliestrowe szlafroki są przeróżne
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 11:57   #462
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Poranny kaszel
Dotyczy mojego męża. Od dłuższego czasu, tj wielu miesięcy kasła rano po przebudzeniu. Nie jest nałogowym palaczem, raczej takim co wypali 3-5 papierosów na tydzień, czasem przerwy od niepalenia są nawet 2 tyg.
Mój mąż nosi teraz maseczkę ponad 9 ha dziennie i twierdzi, że ten kaszel to od tego.
Macie takie problemy? Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Syrop, inhalacje, maść rozgrzewającą...?
Dodam, że żadnych zmian w płucach nie ma. Ostatnio miał robione rtg klatki piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój tak ma, ale płuca też niby ok.
Twierdzi, że musi pić, bo czuje suchość.
Nie pali.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:59   #463
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88500829]To trochę abstrakcyjne dla mnie, że w jednym przypadku generalizacja po całości jest ok, a w drugim przypadku generalizować się nie da. Jak najbardziej jest co porównywać, poliestrowe szlafroki są przeróżne [/QUOTE]

No nie bardzo - odziez sportowa ma zupełnie inna technologie tworzenia takiej odzieży - sama w sobie także jest specyficzna. W tym wypadku po prostu nie znaleziono jeszcze takiej tkaniny naturalnej czy sztucznej, która by się tak dobrze spisywała. I chcąc nie chcąc muszę ją, póki co, zaakceptować (choć już można znaleźć luzniejsze szorty do ćwiczeń wykonane z lnu, ale ze stanikami czy leginsami bedzie trudniej).
Koszulki treningowe także wrzuca się do prania po ćwiczeniach bo śmierdzą.

Polistrowe szlafroki mają swoje swietne zamienniki i ja takie wybieram.

Finalnie mało mnie obchodzi kto co nosi i co kupuje. JA nie kupię poliestrowego szlafroku - poce się w nim, elektryzuje się, lepi się, jest mi nieprzyjemnie. Tak samo jak odzieży nie noszę syntetycznej, z wyjątkiem pochówki (w środku pierze) i kurtki wiatrówki. Tyle.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 11:59   #464
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dzięki sprawdzam wszystkie stare umowy z rat 0%, na przestrzeni ostatnich 5-6 lat, więc niestety raczej nie zalapie się na brak opłaty. Przynajmniej będędę wiedziała na przyszłość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem ile kosztuje wyciąg historii z BIKu, ostatnio kojarzę, że kilkadziesiąt złotych. Tam masz całą swoją historię kredytową i też będzie widać czy są zamknięte.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:15   #465
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:20   #466
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem ile kosztuje wyciąg historii z BIKu, ostatnio kojarzę, że kilkadziesiąt złotych. Tam masz całą swoją historię kredytową i też będzie widać czy są zamknięte.
Raport BIK kosztuje 39 zł, więc w sumie rzeczywiście w ten sposób się bardziej opłaca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:23   #467
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może być od stresu
Albo zwyczajnie suche powietrze, sucha skóra? U mnie wiele balsamów jest za słabych, zwłaszcza teraz, i po kilku godzinach śladu po nich nie ma.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:24   #468
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakiś suplement diety (nawet stały, ale z nowego opakowania), lekarstwo?

Ja tak miałam kiedy brałam suplementy na włosy. Musieli coś w składzie zmienić o nowe opakowanie zaczęło mnie uczulać - właśnie swędziało mnie cialo, mimo braku wysypki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:32   #469
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś też tak miałam, tyle że niezależnie od pory dnia i najbardziej swędziały uda, ale brzuch, plecy i łydki też, tak samo żadnej wysypki i nic się w życiu nie zmieniło. Obwiniałam żel pod prysznic, próbowałam myć się innym albo syndetem, uda to wręcz myłam samą wodą i było trochę lepiej, ale nadal swędziało. Przerzuciłam się na płyn do prania dla dzieci i alergików (płynów do płukania do większości ciuchów i tak nie używam, a jak już, to też taki), bo obawiam się, że środek do prania może być winowajcą - nadal się utrzymywało. Balsamowałam albo nie balsamowałam - to samo. Pocieszające jest, że po paru tygodniach osłabło, a ostatecznie przeszło, ale nie mam pojęcia, dlaczego się pojawiło i czy coś pomogło, czy przeszło samo z siebie...
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 12:48   #470
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Poranny kaszel
Dotyczy mojego męża. Od dłuższego czasu, tj wielu miesięcy kasła rano po przebudzeniu. Nie jest nałogowym palaczem, raczej takim co wypali 3-5 papierosów na tydzień, czasem przerwy od niepalenia są nawet 2 tyg.
Mój mąż nosi teraz maseczkę ponad 9 ha dziennie i twierdzi, że ten kaszel to od tego.
Macie takie problemy? Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Syrop, inhalacje, maść rozgrzewającą...?
Dodam, że żadnych zmian w płucach nie ma. Ostatnio miał robione rtg klatki piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten kaszel może być niestety od papierosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:48   #471
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obstawiałabym mroźne powietrze a w rezultacie przesuszenie skóry.
Możesz wziąć kilka tabletek na alergie i zobaczyć czy to coś zmieni. Jeśli nie to zapewne przesuszona skóra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:49   #472
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem ile kosztuje wyciąg historii z BIKu, ostatnio kojarzę, że kilkadziesiąt złotych. Tam masz całą swoją historię kredytową i też będzie widać czy są zamknięte.
a z BIK nie było aby tak ze raz do roku mozna zamówic darmowy raport? Bo cos kojarze, ale moglo mi sie pomylic
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:49   #473
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Poranny kaszel
Dotyczy mojego męża. Od dłuższego czasu, tj wielu miesięcy kasła rano po przebudzeniu. Nie jest nałogowym palaczem, raczej takim co wypali 3-5 papierosów na tydzień, czasem przerwy od niepalenia są nawet 2 tyg.
Mój mąż nosi teraz maseczkę ponad 9 ha dziennie i twierdzi, że ten kaszel to od tego.
Macie takie problemy? Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Syrop, inhalacje, maść rozgrzewającą...?
Dodam, że żadnych zmian w płucach nie ma. Ostatnio miał robione rtg klatki piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może rzeczywiście od noszenia maseczki, w końcu to nie godzina czy dwie. Możliwe, że musi nawilżać drogi oddechowe. Np. robić inhalacje, można stosować na gardło Larimax T (to jest taki preparat zawierający miks olejków), nawilżający. Średnio smaczny, ale fajnie powleka gardło. Można pić siemię lniane, mleko z miodem, herbatę z miodem. Co kto lubi. Systematycznie nawilżać i obserwować czy coś się zmienia. I jako przeciwnik papierosów - najlepiej je po prostu rzucić, totalny syf, który nie wnosi nic wartościowego do naszego życia.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:51   #474
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88500974]Może być od stresu
Albo zwyczajnie suche powietrze, sucha skóra? U mnie wiele balsamów jest za słabych, zwłaszcza teraz, i po kilku godzinach śladu po nich nie ma.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jakiś suplement diety (nawet stały, ale z nowego opakowania), lekarstwo?

Ja tak miałam kiedy brałam suplementy na włosy. Musieli coś w składzie zmienić o nowe opakowanie zaczęło mnie uczulać - właśnie swędziało mnie cialo, mimo braku wysypki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88501023]Kiedyś też tak miałam, tyle że niezależnie od pory dnia i najbardziej swędziały uda, ale brzuch, plecy i łydki też, tak samo żadnej wysypki i nic się w życiu nie zmieniło. Obwiniałam żel pod prysznic, próbowałam myć się innym albo syndetem, uda to wręcz myłam samą wodą i było trochę lepiej, ale nadal swędziało. Przerzuciłam się na płyn do prania dla dzieci i alergików (płynów do płukania do większości ciuchów i tak nie używam, a jak już, to też taki), bo obawiam się, że środek do prania może być winowajcą - nadal się utrzymywało. Balsamowałam albo nie balsamowałam - to samo. Pocieszające jest, że po paru tygodniach osłabło, a ostatecznie przeszło, ale nie mam pojęcia, dlaczego się pojawiło i czy coś pomogło, czy przeszło samo z siebie...[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Obstawiałabym mroźne powietrze a w rezultacie przesuszenie skóry.
Możesz wziąć kilka tabletek na alergie i zobaczyć czy to coś zmieni. Jeśli nie to zapewne przesuszona skóra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam leki, ale od ponad tygodnia już nie biorę, bo skończyłam.


Płyn do płukania mam białe cocolino, mam dwa i używam na przemian, bo tylko takie mogę.

Może faktycznie sucha skóra, po takim mega nawilżającym kremie do rąk mi przeszło na trochę. W domu muszę się cała obsmarować i może coś da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 12:52   #475
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W którą stronę mam myśleć - swędzące ciało. Ostatnie dwa dni swędzi mnie i brzuch i nogi, zauważyłam że im późniejsza godzina tym bardziej. Rano raczej prawie wcale, teraz już mnie brzuch zaczyna swędzieć, później dochodzą uda i łydki, czasem też plecy.

Zero wysypki, zmian na skórze. Nic nowego nie jadłam, chemia do prania ta sama od kilku miesięcy.

Od stresu tak może być? Nie mam mega stresujących dni teraz, ale nie są też całkiem lajtowe. Bo już nie mam pomysłu, w którą stronę szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak miałam - z rana i na podwórku było ok, a po powrocie do domu lub im bliżej wieczora zaczynało okropnie wszystko swędzieć (żadnych zaczerwienień). W chwilach kryzysu Fenistil szedł jak balsam do ciała Zmiana pościeli, a nawet pokoju na kilka dni, balsamów, kosmetyków, proszków, diety - nic nie pomogło. Stresów nie miałam zadnych. Byly badania czy nic nie pogryzło, na pasożyty, a nawet wizyta u alergologa, też nic. Przeszło po pół roku na lato i znowu wróciło w zimie.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:03   #476
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście od noszenia maseczki, w końcu to nie godzina czy dwie. Możliwe, że musi nawilżać drogi oddechowe. Np. robić inhalacje, można stosować na gardło Larimax T (to jest taki preparat zawierający miks olejków), nawilżający. Średnio smaczny, ale fajnie powleka gardło. Można pić siemię lniane, mleko z miodem, herbatę z miodem. Co kto lubi. Systematycznie nawilżać i obserwować czy coś się zmienia. I jako przeciwnik papierosów - najlepiej je po prostu rzucić, totalny syf, który nie wnosi nic wartościowego do naszego życia.
Dziękuję ️ tak wiem, najlepiej rzucić w chołerę ale nie mogę go zmotywować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Też tak miałam - z rana i na podwórku było ok, a po powrocie do domu lub im bliżej wieczora zaczynało okropnie wszystko swędzieć (żadnych zaczerwienień). W chwilach kryzysu Fenistil szedł jak balsam do ciała Zmiana pościeli, a nawet pokoju na kilka dni, balsamów, kosmetyków, proszków, diety - nic nie pomogło. Stresów nie miałam zadnych. Byly badania czy nic nie pogryzło, na pasożyty, a nawet wizyta u alergologa, też nic. Przeszło po pół roku na lato i znowu wróciło w zimie.
A nosicie rajtki pod spodniami? Kiedyś tak miałam, jak ich nie nosiłam. Skóra mega swędzącą, mocno sucha zwłaszcza ma lydkach. Placki suche przez całe łydki. Teraz się staram mieć zawsze skarpetkowe podkolanówki albo zakolanówki. Problem zniknął. Czasem jak mi uda zmarzną i doopsko to tak mnie swędzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:10   #477
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Macie sprawdzony przepis na pączki pieczone w piekarniku i smażone na oleju?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:12   #478
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Tego lata miałam kilka dni, że swędziały mnie pośladki i tył ud. Dosłownie nie mogłam na pupie usiedzieć, myślałam, że się wścieknę
Po jakimś czasie zauważyłam tam rozstępy, a wcześniej nie miałam.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:19   #479
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Tego lata miałam kilka dni, że swędziały mnie pośladki i tył ud. Dosłownie nie mogłam na pupie usiedzieć, myślałam, że się wścieknę
Po jakimś czasie zauważyłam tam rozstępy, a wcześniej nie miałam.
Oj miałam tak że swędzeniem za kolanem (w zgięciu z tyłu), zaczęło swędzieć jak byłam na wakacjach i myślałam że to od owoców morza jakieś uczulenie, po kilku dniach pojawił się gigantyczny czerwony rozstęp. Czemu w takim miejscu, czemu jeden i tylko na jednej nodze? Jest do dziś ale już w kolorze ciała.
Zawsze myślałam że rozstępy bolą a mnie siedział tak że miałam łzy w oczach.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 13:22   #480
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 59.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Oj miałam tak że swędzeniem za kolanem (w zgięciu z tyłu), zaczęło swędzieć jak byłam na wakacjach i myślałam że to od owoców morza jakieś uczulenie, po kilku dniach pojawił się gigantyczny czerwony rozstęp. Czemu w takim miejscu, czemu jeden i tylko na jednej nodze? Jest do dziś ale już w kolorze ciała.
Zawsze myślałam że rozstępy bolą a mnie siedział tak że miałam łzy w oczach.
Mi w sumie dość późno się pojawiły pierwsze, nie wiedziałam, że to w ogóle czuć; ja miałam łzy w oczach, jak widziałam tą skórę rozoraną pazurami, no nie dało się inaczej
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-08 15:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.