Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-01, 19:38   #451
venion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: specjalista na forum!!

Ostatnio, tzn. od jakiegoś miesiąca używam szamponu DermoActiv firmy Blau Farma, ale niestety nie zauważyłam żadnej poprawy. "Kuleczki" dalej są, włosy wypadają i przetłuszczają się jak dotychczas. (załamka totalna). Jak na razie nie stosowałam niczego innego oprócz aptecznych szamponów. Chciałabym wybrac się do jakiegoś dobrego dermatologa, ale jestem trochę uprzedzona, bo jak na razie nikt mi nie pomógł. Przeglądałam fora o "dobrych dermatologach", ale w rezultacie każdy pisze co innego. Jestem z okolic Krakowa, ktoś polecił dr Hejmo z Krakowa. Kto wie, może udam się do tej pani. W wątku o ŁZS przeczytałam, że kilku osobom pomogły szampony Steprox i Seboderm. Możliwe , że również wypróbuję. Jednak na razie skończę ten DermoActiv. Może w końcu coś zadziała, chociaż wątpię, bo gdyby tak było, to przynajmniej widziałabym jakieś minimalne efekty.
W każdym razie dziękuję wszystkim za rady.
venion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 09:21   #452
anastazja172
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam.. Ja męcze sie z LZS od ponad 10 lat na skorze glowy i od ponad 2 lat na skórze twarzy... było to dla mnie okropnie męczące i źle sie tym czulam - pewnie jak kazda ktora doswiadczyla tego problemu... ze skora glowy szybko sobie poradzialm.. pomogl mi szampon SELSUN BLUE.. uzywam go od 8 lat i jest swietny - chociaz ciezko jest go dostac jesli chodzi o skore twarzy to stosowalam juz chyba wszystko (( seria sensibio z BIODERMY niewiele mi pomogla - a wrecz mi sie pogorszylo ( odwiedzilam mnostwo lekarzy i nikt nie potrafil mi pomoc (( jednak przeczytalam na forum ze wielu osobom pomogl krem pityval.. i postanowilam sprobowac... i efekt byl imponujacy.. nastepnego dnia zniknely czerwone podraznienia.. po 3 dniach nie bylo juz wogole widac ze cierpie na ta uciążliwość.. a musze dodac ze walczylam z ta choroba bardzo dlugo i do tego sopnia opanowala moja skore ze mialam juz prawie na calej twarzy te brzydkie objawy... jestem teraz naprawde szczesliwa )
anastazja172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 09:42   #453
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez anastazja172 Pokaż wiadomość
pomogl mi szampon SELSUN BLUE.. uzywam go od 8 lat i jest swietny - chociaz ciezko jest go dostac
tez go używam i bezproblemowo dostaje w każdej aptece ten szampon
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 08:54   #454
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam Dziewczyny

Ja też mam ŁZS, od paru lat, na tle hormonalnym akurat. Ze skórą głowy mam niewielkie problemy, o dziwo skutecznie pomaga mi seria Fructis Garniera dla włosów z łupieżem, jak go odstawiam, albo zmieniam, to pojawiają mi się czerwone łuszczące placki wzdłuż linii włosów...

Jeśli chodzi o twarz, nigdy nie zapomnę swojego pierwszego ataku ŁZS i pięknego motyla na twarzy, swędzenia, łuszczenia, nawet w brwiach...

Zareklamuję raz jeszcze środek, który mi pomaga i który spowodował, że od dwóch lat nie mam ataków ŁZS: seria Lysanel frimy SVR!!! Osobiście używam tonik tej serii i krem matujący, to w zupełności mi wystarczy. Efekt uboczny: piegi, ponieważ ta seria zawiera w swoim składzie kwas glikolowy a ja nie używam kremów z filtrami ze względu na wyskakiwanie krost i tłustą cerę, kremy po prostu zapychają mi pory. Tak czy siak, kwas glikolowy w toniku jest lepszy niż w kremie, gdyż krem długo pozostaje na skórze. Na początku stosowania, skóra może swędzieć, luszczyć się, ale z czasem to zanika. Na początku zaleca się stosować tonik dwa razy dziennie, można wtedy twarz myć wodą co parę dni, bo kwas glikolowy tak naprawdę działa na zasadzie naturalnego peelingu skóry, w ten sposób złuszczacie codziennie chory naskórek.

Parę osób namówiłam i im pomogło, warto spróbować. Serię dostaniecie online lub w aptece.

Polecam! Ja dzięki temu mam ładną cerę a męczyłam się od 13 roku życia do 26. Próbowałam wszystkiego, antybiotyków, kremów, wydałam na to dużo kasy ale brakowało mi komfortu, bo zawsze coś było na twarzy, spać się kładłam z różnymi kremami na pysku. Teraz mam spokój
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 13:51   #455
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam,
Przeczytałam uparcie cały wątek, i nam parę pytań.
W dniou wczorajszym byłam u dermatologa, który generlanie troche mnei olał. Zapytał co mi jest a ja ze chyba mam łupież łojotokowy. Obejrzał głowe i bez zadego wytłumaczenia wypisał receptę na szapon Stieprox i płyn Elocom, w między czasie prowadząc rozmowe telefoniczną.

Mam chyba typowe objawy ŁZS - łuszcząca skóra na brzegach włosów i przy uszach. Swędzi to strasznie i w paru miejsca zrobimy mi się ranki od rozdrapywanie. okropnie wypadają włosy

Objawy te mam od poczatku roku ale staram się leczyc aptecznymi szamponami z nadzieją ze przejdze i uzywałam min. szamponu sebiprox f.Stiefel(albo jakos podobnie) w kazdym razie przeczytałam ze jest to słabsza wersja szamponu Stieprox. Czy w takim razie jest możliwośc ze słabsza werjsa nie pomaga a mocniejsza pomoże? toche mi szkoda wydac 50zł na szampon ktorego słabszy brat nie pomógł?

Drugie pytanie: Strasznie wypadają mi włosy. boje się ze już mi nie odrosną czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy cebuulki jeszcze są i czy włosy odrastają? czy sam szampon na to pomoże? tzn jesli usunie to łuszczenie to włosy automatycznie przestaną wypadać?

Trzecie pytanie: Ten płyn Elocom - to steroid? czyli to co wszytscy tu odradzają? moze nie powinnam od razu tego stosować a poczekac czy pomoze szampon?

Pytanie czwarte: duzo tu bylo wymianionych masci do twarzy a do skóry głowy nie za wiele. Może ktoś doradzi jakiś specyfik który mu pomóg. poprosze o to mojego lekarza.

Prosze o pomoc
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 19:31   #456
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam,

Mnie niestety Elcom nie pomógł... używałam dzielnie nie wiedząc , że to steryd.

Przerobiłam, juz chyba przez kilka lat większość szamponów. Jak mam bardzo ostry stan pomaga mi POLITAR AF z dziegciem - śmierdoli potwornie ( zresztą jak większość) ale działa.
Zresztą jak sie przerobiło szampony ze smołą węglową to się wszystko zniesie.

Ostatnio mam średnio, do lekarzy już nie mam siły chodzić bo większość ma mnie za histeryczke która zawraca głowę łupieżem Przepisują ciągle to samo i nic nie działa.

Ostatnio kupiłam ( jak nie bylo Politaru) Dermene w saszetkach - działa na wypadanie włosów i na łupież. Nawet trochę złagodziło.
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 10:05   #457
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Unhappy Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam. Mam prawie 18 lat i męcze sie z łojotokowym zapaleniem skóry od 3 i pół roku Zaczęło sie po pierwszym pobycie nad morzem. Skonczyło sie lato i pojawiła sie pierwsza plamka. Z poczatku myslalem ze to pryszcz, az sie złuszczyło i zaczeło powiekszac. U mnie sie to przejawia zaczerwienieniem i podraznieniem nosa, czoła, dookoła nosa (pod oczami) i teraz jeszcze pod nosem przez lato mam spokój ale gdy sie konczą ciepłe dni koszmar powraca Normalnie jakos sobie z tym radze musze chodzic na solarium a gdy pojawiają sie plamy nakładam maść laticort. Jednak ostatnio coraz szybciej to powraca i w coraz większym stopniu. Z głowom radze sobie jedynie szampotem fructis antyrecydywista. Dzis mam jeden z tych najgorszych dni musiałem zbyć moja dziewczyne bo nie potrafie jej o tym powiedziec ;( Wyglądam okropnie nie potrafie sobie z tym poradzic ;(

Edytowane przez longer
Czas edycji: 2008-12-27 o 17:34
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 17:09   #458
MissN
Raczkowanie
 
Avatar MissN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witajcie dziewczęta Dziś byłam u dermatologa żeby zdiagnozował u mnie łojotokwe zapalenie skóry( bo w zasadzie już byłam pewna, że mam to swiństwo) I oto co mi zapisał.
-Diprosalic (wiedziałam, że mi wciśnie jakiś steryd, ale powiedział, że to jedyna skuteczna metoda)
-Szampon przeciwłupieżowy Noell. (na bazie ketokonazolu)
-Tabletki Flonidam( nie wiem na co to, chyba na swędzenie...)
-Oliwa Salicylowa

I teraz pytanie za 100 punktów co ja mam pierwsze zastosować ? Mój lekarz oczywiście mnie nie oświecił Już tak kombinowałam, że najpierw na siebie nałoże ten olej. Po kilku godzinach go zmyje a następnie umyje sobie włosy tym szamponem. Po tych zabiegach chyba czas na ten steryd... ale nie wiem czy można go zostawiać na całą noc. Poradźcie mi co sądzicie o tym zestawie. Trochę obawiam się tych sterydów ale co począć...
Błagam o odpowiedż bo nie wiem co robić
__________________
Życie jest okrutne.
MissN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 18:48   #459
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez MissN Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczęta Dziś byłam u dermatologa żeby zdiagnozował u mnie łojotokwe zapalenie skóry( bo w zasadzie już byłam pewna, że mam to swiństwo) I oto co mi zapisał.
-Diprosalic (wiedziałam, że mi wciśnie jakiś steryd, ale powiedział, że to jedyna skuteczna metoda)
-Szampon przeciwłupieżowy Noell. (na bazie ketokonazolu)
-Tabletki Flonidam( nie wiem na co to, chyba na swędzenie...)
-Oliwa Salicylowa

I teraz pytanie za 100 punktów co ja mam pierwsze zastosować ? Mój lekarz oczywiście mnie nie oświecił Już tak kombinowałam, że najpierw na siebie nałoże ten olej. Po kilku godzinach go zmyje a następnie umyje sobie włosy tym szamponem. Po tych zabiegach chyba czas na ten steryd... ale nie wiem czy można go zostawiać na całą noc. Poradźcie mi co sądzicie o tym zestawie. Trochę obawiam się tych sterydów ale co począć...
Błagam o odpowiedż bo nie wiem co robić
Flonidan to lek na alergię.
Ten steryd to na czystą skórę głowy, zresztą na ulotce powinno pisać.
Ja tam nie wiem... na mnie nic nie działało jak miałam ostry stan
Szamponu nie miałam... pewnie go zakupie... ciekawe
Daj znać jak efekty!
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 10:09   #460
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Witam,
Przeczytałam uparcie cały wątek, i nam parę pytań.
W dniou wczorajszym byłam u dermatologa, który generlanie troche mnei olał. Zapytał co mi jest a ja ze chyba mam łupież łojotokowy. Obejrzał głowe i bez zadego wytłumaczenia wypisał receptę na szapon Stieprox i płyn Elocom, w między czasie prowadząc rozmowe telefoniczną.

Mam chyba typowe objawy ŁZS - łuszcząca skóra na brzegach włosów i przy uszach. Swędzi to strasznie i w paru miejsca zrobimy mi się ranki od rozdrapywanie. okropnie wypadają włosy

Objawy te mam od poczatku roku ale staram się leczyc aptecznymi szamponami z nadzieją ze przejdze i uzywałam min. szamponu sebiprox f.Stiefel(albo jakos podobnie) w kazdym razie przeczytałam ze jest to słabsza wersja szamponu Stieprox. Czy w takim razie jest możliwośc ze słabsza werjsa nie pomaga a mocniejsza pomoże? toche mi szkoda wydac 50zł na szampon ktorego słabszy brat nie pomógł?

Drugie pytanie: Strasznie wypadają mi włosy. boje się ze już mi nie odrosną czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy cebuulki jeszcze są i czy włosy odrastają? czy sam szampon na to pomoże? tzn jesli usunie to łuszczenie to włosy automatycznie przestaną wypadać?

Trzecie pytanie: Ten płyn Elocom - to steroid? czyli to co wszytscy tu odradzają? moze nie powinnam od razu tego stosować a poczekac czy pomoze szampon?

Pytanie czwarte: duzo tu bylo wymianionych masci do twarzy a do skóry głowy nie za wiele. Może ktoś doradzi jakiś specyfik który mu pomóg. poprosze o to mojego lekarza.

Prosze o pomoc
Musisz iść z tym do lekarza. Sama sobei nie poradzisz. Mi włosy wypadały garściami. Stieprox pomógł mi bardzo,a le to lekarz oceni jak powazny jest stan choroby. Dradzi takż epreparaty na wypadanie włosów, może potrzebna bedzie jakaś "wcierka" na receptę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 16:11   #461
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Prosze mozecie doradzic jakies leki które łatwo mozna kupic w aptece i które by złagodzily objawy ? Ostatnio miałem tak czerwone zaledwie tydzien temu i dzis znow bylo to samo
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 21:06   #462
MissN
Raczkowanie
 
Avatar MissN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mi jak na razie pomogło to co zapisał mi lekarz. Znikły czerwone placki, ale łupież został. Więc jeszcze walcze. Do 16 stycznia (czyli 100dniówki) wszystko musi mi zniknąć !!
__________________
Życie jest okrutne.
MissN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 10:18   #463
Incomprehensible
Rozeznanie
 
Avatar Incomprehensible
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 959
GG do Incomprehensible
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mi pomógł Squamax, i do tego szampon przeciwłupieżowy Ocerin OPX

z Tym pierwszym miłam w sumie wątpilwości, bo po 1 użyciu skóra na głowie wyglądała strasznie. a po kilku dopiero mi wszystko poschodziło.
__________________



"W życiu chodzi o ludzi, których spotykasz

....i o rzeczy, które z nimi tworzysz."



Edytowane przez Incomprehensible
Czas edycji: 2008-12-28 o 10:19
Incomprehensible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 13:34   #464
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ze skórą głowy nie jest tak zle u mnie tylko musze myc regularnie włosy, ale gorzej jest z twarzą Juz nie wiem co robic daje linka z fotka stanu zapalnego. Jak widac zaraz obok ust ale wiadomo ze dookoła nosa jest to samo moze u kogos to podobnie wyglada??
http://img519.imageshack.us/my.php?image=zdj075no5.jpg
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 00:43   #465
bagusia
Raczkowanie
 
Avatar bagusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 140
GG do bagusia
problemy ze skórą głowy

Witam!
Od jakiegoś czasu mam na głowie coś, co wygląda podobnie jak łupież (ale 100%to nie on), jednak kruszy się tak samo. Wgląda to jakbym opalała sobie latem głowę i skóra by mi odchodziła i się kruszyła.... jakby była bardzo sucha. Niestety mieszkam za granicą i nie mam w pobliżu żadnego dermatologa. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu i dostałam maść do wcierania o nazwie COCOIS (chyba na bazie siarki). Wsmarowywałam sobie w głowę 2 razy w tygodniu i mi przeszło po ok miesiącu. Ale nie na długo.... ostatnio wróciło.... czy to może być od wody?? (tu jest ona trochę zanieczyszczona) sama nie wiem co mam robić, boję się, ze skóra głowy przestanie mi oddychać jak będzie na niej kolejna "skorupa" i zaczną mi włosy wypadać. Dodam jeszcze, że w okresie ostatnich 5miesięcy nie fabrowałam włosów ani nic. Czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem, jak sobie z tym poradziliście?? czekam na jakieś odpowiedzi
__________________
szczęśliwa żonka od.... http://www.suwaczek.pl/cache/9e14759bf7.pngl

....bo miłość nie zna pór dnia.... a nadzieja nie ma końca....

bagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 07:57   #466
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: problemy ze skórą głowy

Nie umiem Ci odpowiedzieć co to jest, ale na pewno dobrze nawilżający szampon nie zaszkodzi, a mże tylko pomóc się skórze głowy zregenerować
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 09:00   #467
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: problemy ze skórą głowy

Masz Łojotokowe Zapalenei Skóry - nei da się tego wyleczyć, czasami choroba cofa sie na kilka m-cy a potem powraca. Druga srawa jest taka, że wszelkie w miarę skuteczne środki sa na receptę, wiec aboslutnie musisz udac się do doermatologa. Szampon na łupiez tu nie pomoże, bo to nie jest łupież.

Dołączam twój wątek do już istniejącego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 09:23   #468
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: problemy ze skórą głowy

bagusia najlepiej idz do dermatologa, ŁZS moze sie dalej rozwinac. Pojdziesz szybciej, krócej bedzie trwało leczenie

na ŁZS skóry głowy polecam szampon selsun blue - własnie na to schorzenie on jest. Kupisz go w aptece, ok 25zł kosztuje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 17:46   #469
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

A mi dalej nikt nie mopoze ? świetnie ;(( nawet fotke dałem zeby łatwiej okreslic moje objawy
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 17:50   #470
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

najlepiej to Ci pomoze dermatolog, leki i tak sa na recepte, wiec ich nie kupisz ot tak w aptece
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:08   #471
MissN
Raczkowanie
 
Avatar MissN
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Tak samo jak poprzedniczki polecam dermatologa. Ja mam tylko jednego w mieście, jest tragiczny, wszystkim zapisuje to samo, ale narazie po tygodniu stosowania jego specyfików chyba mam spokój z tym g**** na jakiś czas. DERMATOLOG!!
__________________
Życie jest okrutne.
MissN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:28   #472
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Kurczę, zmartwiłam się, bo mi to dermatolog przy nosie stwierdziła.
Nie tak dużo jest, ale jednak. Przepisała mi 2 maście: Pimafucort na początek i potem Clotrimazolum.
No i jak na razie po smarowaniu tej pierwszej nie przeszło :/.
Zanim poszłam do dermatologa to wysuszałam to Sonolem i wtedy już prawie tego nie było, tylko wiadomo, suche.
I co ja mam zrobić?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:48   #473
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Pimafucort mialam i bardzo mi pomógl, ale po czasie, nie po 1 uzyciu
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 18:21   #474
longer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

U Was to podobnie wyglada jak u mnie ?
http://img519.imageshack.us/my.php?image=zdj075no5.jpg
oczywiscie tak jest tylko czasami ale wtedy to nawet z domu nie wychodze. Normalnie tego praktycznie nie widac.
longer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 18:42   #475
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

u mnie jednak inaczej to wyglada, ale nie mam fotek
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 19:05   #476
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ja mam na skórze głowy. Znowu mi wraca... a już miałam trochę spokoju... to jakiś pech jest
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 19:07   #477
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

taki urok ŁZS, mija i wraca
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:28   #478
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Kurczę, ale mi po tym drugiej maści nic nie przeszło, a nawet więcej :/
A Pimafucort to miałam zapisany tylko na 5 dni...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:31   #479
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
A Pimafucort to miałam zapisany tylko na 5 dni...
hm....a ja mialam przepisane 2 tubki i kazal mi smarowac cala twarz dokladnie przez conajmniej miesiac (a to w ogole nie wsiąkalo)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 22:31   #480
bagusia
Raczkowanie
 
Avatar bagusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 140
GG do bagusia
Dot.: problemy ze skórą głowy

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
bagusia najlepiej idz do dermatologa, ŁZS moze sie dalej rozwinac. Pojdziesz szybciej, krócej bedzie trwało leczenie

na ŁZS skóry głowy polecam szampon selsun blue - własnie na to schorzenie on jest. Kupisz go w aptece, ok 25zł kosztuje
Dzięuje za rade. Niestety nie mam jak iść do dermatologa.... nie ma tu u mnie żadnego (jak pisałam mieszkam za granicą). Poza tym nie wydaje mi się, żeby to było ŁZS dlatego że ja zupełnie nigdzie nic nie ma, tylko pod włosami na czubku głowy- tył jest czyściutki, twarz też A może to jakiś inny objaw ŁZS...... Zaczęłam znowu smarować tą maścią COCOIS bo troszkę mi zostało....Dodam jeszcze że mnie to nie swędzi i nie mam żadnych czerwonych plam ani nic...... po prostu maleńkie kruszące się płaty skórne...... nie wiem co robić.....
__________________
szczęśliwa żonka od.... http://www.suwaczek.pl/cache/9e14759bf7.pngl

....bo miłość nie zna pór dnia.... a nadzieja nie ma końca....


Edytowane przez bagusia
Czas edycji: 2008-12-30 o 23:17
bagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.