Jaką książkę teraz czytacie? część X! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 21:16   #451
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Ja czytalam alchemika bardzo dawno temu, chyba nawet w gimnazjum gdy byla na niego moda i nie wypadalo czytac takich madrych ksiazek Meczylam strasznie dlugo i gdy skonczylam to i tak nie moglam zalapac o czym ta ksiazka byla.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Acha, a teraz czytam Olge Rudnicka tak tutaj polecana.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 21:34   #452
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Kłamczucha" - Małgorzata Musierowicz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 04:37   #453
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Skończyłam Drugie dziecko C.Link. Nie podobała mi się tak jak Dom sióstr tej autorki. Momentami mi się dłużyła i nudziła. Dopiero ostatnie 100 stron mi się podobało. Teraz może zrobię sobie lekką przerwę na czytanie.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 07:45   #454
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

W niedziels konczyłam "powieść francuską" Frederica Beigbedera - do przemyśleń, a wczoraj zaczęłam "7 pożarów Madmoiselle", niewiele przeczytalam póki co, ale wciąga.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 08:57   #455
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
"Kłamczucha" - Małgorzata Musierowicz
Czytalam kilka razy
Film tez byl przyjemny,


"Bezdomna" Michalak.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 10:54   #456
Naina25
Raczkowanie
 
Avatar Naina25
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 30
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Kłamstwa Locke'a Lamory" Scotta Lyncha.
Rewelacja! Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów powieści płaszcza i szpady, a także miłośników fantastyki!
__________________
Włącz pozytywne myślenie!
http://www.taksmakujezycie.com/

Mój BLOG o psychologii pozytywnej, o książkach, podróżach, sporcie, przyjaźni i wszystkich innych rzeczach, które sprawiają, że życie ma niepowtarzalny smak.
Naina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 11:08   #457
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Dom sióstr" Charlotte Link
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 11:59   #458
ada_123
Raczkowanie
 
Avatar ada_123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 403
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Oo, a ja niedawno skończyłam Nędzników Kareninę czytałam dawno, wiele lat temu, jeszcze w liceum i myślę, że warto odświeżyć
i jak Ci się podobali?
ada_123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 12:45   #459
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Zupa z ryby fugu" Monika Szwaja
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12




jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 14:10   #460
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

U mnie faza na międzywojnie trwa - skończyłam właśnie "Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej"
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 14:24   #461
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
"Zupa z ryby fugu" Monika Szwaja
jak się podoba ? ja odłożyłam po wymęczonych 50 stronach...
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 14:25   #462
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Pulpecja" Musierowicz.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 16:15   #463
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

"Szczęśliwa ulica" Liza Marklund
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 17:06   #464
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Skończyłam "Sezon Burz" Sapkowskiego - podobała mi się, nawet bardzo, ale saga to saga

Teraz zaczynam "Wielkiego Gatsby'ego" Fitzgerald
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 18:21   #465
slawek73
Raczkowanie
 
Avatar slawek73
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 134
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Wpadła mi ostatnio w łapy w bibliotece:
"Chłopiec z aluminiowym kubkiem w dłoni i inne opowiadania grozy"
autor: Jarosław Moździoch

Dziewczyny jestem autentycznie zachwycony. Świetne opowiadania, Klimat taki, że King by sie nie powstydził. Polecam milośnikom horrorów.
slawek73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 18:24   #466
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Skończyłam Dziennik Bridget Jones: W Pogoni za rozumem.
W międzyczasie czytam "Za pięc godzin zobaczę Jezusa" Jacques Fesch, a jutro wybieram się do biblioteki
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 18:37   #467
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 127
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Helen Fielding "Bridget Jones. Szalejąc za facetem"
__________________
Książki 2024: 11

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 19:15   #468
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez ada_123 Pokaż wiadomość
i jak Ci się podobali?
ogólnie smutna książka, ciekawe historie, ale umęczyły mnie te niesamowite dłużyzny, ciągnące się po wiele stron.

Pozostając przy temacie Viktora Hugo - inna jego książka, Katedra Marii Panny w Paryżu jest jedną z moich ulubionych książek, która zawsze mnie będzie wzruszać, pierwszym razem, gdy ją czytałam, zalewałam się łzami, co zdarza mi się bardzo rzadko przy książkach. I sięgam do niej od czasu do czasu. Dlatego polecam Ci przeczytanie jej, bo warto.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 20:19   #469
ada_123
Raczkowanie
 
Avatar ada_123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 403
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
ogólnie smutna książka, ciekawe historie, ale umęczyły mnie te niesamowite dłużyzny, ciągnące się po wiele stron.

Pozostając przy temacie Viktora Hugo - inna jego książka, Katedra Marii Panny w Paryżu jest jedną z moich ulubionych książek, która zawsze mnie będzie wzruszać, pierwszym razem, gdy ją czytałam, zalewałam się łzami, co zdarza mi się bardzo rzadko przy książkach. I sięgam do niej od czasu do czasu. Dlatego polecam Ci przeczytanie jej, bo warto.
to na pewno przeczytam! Nędznicy po przeczytaniu 1 tomu dobili wręcz do mojej czołówki ulubionych książek, więc pewnie "Katedra" też mi się spodoba
ada_123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 22:34   #470
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Ja mam zamiar wrócić do klasyków i lektur, czuję i widzę braki
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 00:02   #471
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Jednak wzięłam się w międzyczasie też za drugą książkę Kathy Reichs- "Nagie kości" i skończyłam dopiero dzisiaj, czyli tak chyba z 5 dni mi zeszło, bo miałam akurat dużo zajęć i chyba chwilowo przez to mi się mniej chciało czytać,. Dziwne jak na mnie, ale tak chwilę było Ogólnie książka dobra, chociaż ocenę obniżę za to, że czasami dla mnie zbyt szczegółowa, a nie chcę koniecznie wiedzieć jakiej firmy ona ma buty czy inne jakieś niuanse. To jest w wielu książkach, nie przeszkadza mi to bardzo, ale tu chwilami było za dużo i stąd dla mnie to taka wada. Poza tym ok, szczegółów antropologicznych też jest dużo, a te ciekawią mnie bardziej, wiele można się dowiedzieć Ciekawa zagadka, w której centrum jest dr Brennan, fabuła też interesująca, po nitce do kłębka dowiadujemy się coraz więcej przerażających rzeczy. Do czego zdolny jest człowiek, gdy myśli, że jest panem świata i wszystko mu wolno, wtedy człowiek jest najgorszą bestią, tego dowiecie się czytając tę książkę. Jest ona bardzo realistyczna, autorka podobno inspirowała się prawdziwymi przypadkami ze swojej pracy- ona też jest antropologiem, jak główna bohaterka i to mnie nie dziwi, bo niestety takie przypadki się dzieją. Dobra książka, warto przeczytać, przez te chwilami przynudzanie odejmuję gwiazdkę, bo byłóby 8/10, a tak jest 7/10, więc też solidna ocena. Polecam! A teraz będę czytać jej "Poniedziałkową żałobę" i "Trzeci klucz" Nesbo, bo już czekał na mnie w bibliotece i mam
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 07:11   #472
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar wrócić do klasyków i lektur, czuję i widzę braki
Staram się co jakiś czas przeczytać coś z klasyki, w tym roku niestety była to tylko 1 pozycja: Przygody dobrego wojaka Szwejka. Ale nadrobię! Lista rzeczy do przeczytania jest coraz dłuższa
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 07:50   #473
gabipati
Zadomowienie
 
Avatar gabipati
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 265
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar wrócić do klasyków i lektur, czuję i widzę braki
Też się zabrałam za nieprzeczytane lektury, obecnie czytam serię Anię z Zielonego Wzgórza, za mną dopiero 1 tom. W planach jest jeszcze sporo klasyki i lektur do przeczytania m.in.Eco - Imię róży, Bracia Karamazow i Idiota -Dostojewskiego, Nad Niemnem - Orzeszkowa, i wiele innych...
__________________
w 2021- 7
2020-38 / 2019-31 / 2018 - 57 / 2017-74 / 2016-91


gabipati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:04   #474
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar wrócić do klasyków i lektur, czuję i widzę braki
a ja nawet jak widzę braki to nie wrócę bo czytam dla przyjemności a czytanie lektur nie sprawia mi żadnej przyjemności, zwłaszcza tych typu "Pan Tadeusz".
Nigdy mi się to nie przyda do niczego.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:09   #475
megiii85
Raczkowanie
 
Avatar megiii85
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Skąd piszę? może inaczej chciałabym pisać z pięknego zakątką jakim jest Polinezja Francuska
Wiadomości: 357
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Przeczytałam - C.Hofmann Białą Masajkę, a jak dzisiaj znajdę czas do zaczynam czytać N. Sparks List w butelce

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a ja nawet jak widzę braki to nie wrócę bo czytam dla przyjemności a czytanie lektur nie sprawia mi żadnej przyjemności, zwłaszcza tych typu "Pan Tadeusz".
Nigdy mi się to nie przyda do niczego.
Dokładnie. Nie wiem jak czytanie lektur szkolnych może być jakąkolwiek przyjemnością dla kogokolwiek no chyba, że dla nauczyciela języka polskiego ;p

Jak byłam dużo młodsza nie lubiłam czytać baaa nienawidziłam tego, bo zawsze byłam zmuszana do czytania głupich nudnych lektur przez nauczycieli języka polskiego to oni zniechęcili mnie do książek, ale któregoś pięknego dnia znalazłam w domu na stoliku książkę Kwiat pustyni przeczytałam krótki opis, a następnie pochłonęłam ją całą i od tego momentu pokochałam czytanie. Ale lektur dalej nie czytałam i przyznaję się, że nigdy w życiu nie przeczytałam żadnej lektury, ale jakoś maturę zdałam i skończyłam studia

Nauczyciele popełniają wiele błędów, bo nie umieją przekazać uczniom, że czytanie jest naprawdę wspaniałą przyjemnością. Bynajmniej ja zawsze na takich trafiałam i każda lekcja wyglądała tak samo: kolejna lektura do przerobienia pierwsza lekcja i pytanie całej klasy o jakieś bzdety pała za pałą z góry na dół następna lekcja sprawdzian z wiedzy kolejne jedynki i tak za każdym razem. I jak tu polubić czytanie?

Edytowane przez megiii85
Czas edycji: 2014-05-07 o 08:21
megiii85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:54   #476
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a ja nawet jak widzę braki to nie wrócę bo czytam dla przyjemności a czytanie lektur nie sprawia mi żadnej przyjemności, zwłaszcza tych typu "Pan Tadeusz".
Nigdy mi się to nie przyda do niczego.
Wiesz, ja mam ciut inne podejście - nie dla przyda/nie przyda bo większość książek, które aktualnie czytam mi się nie przyda w życiu, natomiast dla samej siebie - jest lista lektur, do których dojrzałam i chcę po nie sięgnąć. Lektury i klasyki gatunku czy dawnych czasów. Ot tak. Dla siebie. Jak mi się nie spodoba to odłożę, bo się nie męczę z książką, ale mam taką satysfakcję - spróbowałam. Wiem jak na mnie działa i mogę być pełnym uczestnikiem danej dyskusji.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:27   #477
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Ja tez mam do nadrobienia sporo w klasykach, az wstyd sie przyznac.

Nie zgadzam sie, ze lektury sa nudne, mi sie wiele lektur podobalo, fakt czesto jest to literatura troche ciezsza i wymagajaca skupienia. Niektore mnie znudzily, ale wiekszosc jest warta przeczytania, tylko trzeba sprobowac.

To prawda, ze nauczyciele potrafia obrzydzic czytanie, bo wypytuja czesto o szczegoly, no ale taka juz jest szkola.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:31   #478
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez megiii85 Pokaż wiadomość
Przeczytałam - C.Hofmann Białą Masajkę, a jak dzisiaj znajdę czas do zaczynam czytać N. Sparks List w butelce

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------



Dokładnie. Nie wiem jak czytanie lektur szkolnych może być jakąkolwiek przyjemnością dla kogokolwiek no chyba, że dla nauczyciela języka polskiego ;p

Jak byłam dużo młodsza nie lubiłam czytać baaa nienawidziłam tego, bo zawsze byłam zmuszana do czytania głupich nudnych lektur przez nauczycieli języka polskiego to oni zniechęcili mnie do książek, ale któregoś pięknego dnia znalazłam w domu na stoliku książkę Kwiat pustyni przeczytałam krótki opis, a następnie pochłonęłam ją całą i od tego momentu pokochałam czytanie. Ale lektur dalej nie czytałam i przyznaję się, że nigdy w życiu nie przeczytałam żadnej lektury, ale jakoś maturę zdałam i skończyłam studia

Nauczyciele popełniają wiele błędów, bo nie umieją przekazać uczniom, że czytanie jest naprawdę wspaniałą przyjemnością. Bynajmniej ja zawsze na takich trafiałam i każda lekcja wyglądała tak samo: kolejna lektura do przerobienia pierwsza lekcja i pytanie całej klasy o jakieś bzdety pała za pałą z góry na dół następna lekcja sprawdzian z wiedzy kolejne jedynki i tak za każdym razem. I jak tu polubić czytanie?
Bylo wiele lektur, ktore bardzo mi się ppdobaly. Pierwsza, ktora mnie zachwycila byli "Krzyzacy". Sama z siebie w liceum czytalam potem "Quo vadis" z licealnych lektur tez pamietam kilka fajniejszych dla mnie pozycji, jak "Mistrz i Malgorzata", "Kartoteka", "Zdazyc przed Panem Bogiem", nie wiem, co tam jeszcze bylo. I pamietam lekcje polskiego. Nikt nie przeczytal zadanej lektury, nauczycielka zadaje pytanie i ciagle tylko cisza, nikt nic nie wie, albo boi sie odezwac, wiec tylko paly od gory do dolu i ciagle tylko ja z nia musialam rozmawiac, nawet jesli ksiazka mi sie nie podobala.
Z lektur, ktorych nie wspominam zbyt miło do glowy przychodzo mi "Pan Tadeusz", "Wesele" (przyznaje, ze nie przeczytalam do konca), "Inny swiat"... nie wszystko musi sie wszystkim podobać, ale tez nie ma co generalizowac, ze lektury sa be, bo trzeba bylo je przeczytać, skoro nawet zadnej nie przeczytalas... to w zasadzie nie wiesz, o czym mowisz...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:39   #479
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Wiesz, ja mam ciut inne podejście - nie dla przyda/nie przyda bo większość książek, które aktualnie czytam mi się nie przyda w życiu, natomiast dla samej siebie - jest lista lektur, do których dojrzałam i chcę po nie sięgnąć. Lektury i klasyki gatunku czy dawnych czasów. Ot tak. Dla siebie. Jak mi się nie spodoba to odłożę, bo się nie męczę z książką, ale mam taką satysfakcję - spróbowałam. Wiem jak na mnie działa i mogę być pełnym uczestnikiem danej dyskusji.
no każdy ma inne podejście, ja uważam, że czytanie lektur to żadna przyjemność i w zasadzie czyta je się z przymusu w szkole, nic więcej.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:01   #480
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Jaką książkę teraz czytacie? część X!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no każdy ma inne podejście, ja uważam, że czytanie lektur to żadna przyjemność i w zasadzie czyta je się z przymusu w szkole, nic więcej.
Oczywiscie, ze "z przymusu". Przecież uczniowie sami nie beda sobie dobierac lektur. Ja w ogole nie rozumiem tego oburzenia, czy rowniez oburza Was to, ze omawiane zagadnienia z zakresu fizyki, matematyki i bilogii sa narzucone przez program? Dla mnie nauka fizyki nie była przyjemnoscia, podobnie jak czytanie niektorych lektur, ale nie rozumiem tych żali. Zreszta obowiazek szkolny dotyczy chyba tylko podstawowki i gimnazjum, wiec dalej juz jest wolny wybor, albo "przymus" i lektury albo wolnosc bez wyksztalcenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 15:25:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.