Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 11:02   #451
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez alicjag3 Pokaż wiadomość
Czy 2wayPearl bedzie dobrym rozwiazaniem jako 2 fotelik? Co do montazu to sadzilam ze jesli nie ma zagrozenia ze bedziemy mieli jakis maly samochod (choc podobno wchodzi nawet do Corsy) to taki fotelik z baza bedzie pasowal do kazdego auta ktore ma isofix
No niestety nie ma tak dobrze Kanapy samochodowe są różnie wyprofilowane, mają różny kąt nachylenia itp. Zawsze trzeba przymierzyć fotelik do auta.
Co do testów, to warto przejrzeć różne. Przykładowo szwedzkiego Test Plus nie zdał żaden fotelik montowany przodem.
2wayPearl wydaje się ok, ale jest tylko do 18 kg. Dla mnie to krótko, ale ja mam duże dziecko.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 15:59   #452
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

No tak ale planujac 2 to i tak to starsze bedzie musialo dla mlodszego zwolnic pearl wczesnjej niz by moglo (jesli np roznica wieku wynosi tylko 2 latka)
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:51   #453
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Kwestia podejścia. Ja bym raczej nie wysadziła starszego z fotelika RWF, gdyby z niego nie wyrosło, tylko dlatego że musi odstąpić młodszemu.
Ale Ty chyba jeszcze nie urodziłeś pierwszego, prawda? Naprawdę nie ma sensu tak szczegółowo wybiegać z planami kilka lat do przodu. A Ty już się martwisz jak będziesz dziecku włączała bajki na tablecie, albo jak rozdzielisz foteliki na dwójkę Jakąś koncepcję warto mieć, ale najpierw zadbaj o bezpieczeństwo tego, które już nosisz. Reszta wyjdzie w praktyce.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 16:36   #454
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

15-36 i podstawka - lepiej odpuścić, w tej grupie jest wiele fajnych fotelików

Jeśli chodzi o Husky nadal z niego korzystamy, bo to fotelik 9-36 kg

a ten ze składanym oparciem Babysafe Chart to jest 15-36 jak pisałaś, tylko tak go zapamiętałam jak był w Pani Gadżet, osobiście nie mam, ale spodobała mi się ta możliwość złożenia fotelika żeby zmieścił się w bagażniku
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 19:58   #455
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Coś mnie doszły słuchy, że te poddupniki mają być wycofywane? Ale nie wiem czy to prawda?
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 07:51   #456
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Ania384 Pokaż wiadomość
15-36 i podstawka - lepiej odpuścić, w tej grupie jest wiele fajnych fotelików



Jeśli chodzi o Husky nadal z niego korzystamy, bo to fotelik 9-36 kg



a ten ze składanym oparciem Babysafe Chart to jest 15-36 jak pisałaś, tylko tak go zapamiętałam jak był w Pani Gadżet, osobiście nie mam, ale spodobała mi się ta możliwość złożenia fotelika żeby zmieścił się w bagażniku

BabySafe Chart ogladalam i to jest super rozwiazanie wedlug mnie. Pytanie czy bezpieczne ale biorac pod uwage ze jest dopiero od 15 kg to juz chyba wystarczajaco bezpieczne. W takim jednak wypadku musi to byc dopiero 3 fotelik natomiast jak wyglada sytuacja z dwoma poprzedniki:

Przymierzylismy do dwoch samochodow baze 2wayfix i foteliki (cabriofix i 2waypearl) i okazalo die niestety ze z baza to nie takie proste. U mnie w samochodzie isofix jest tak gleboko ze wpinanie bazy to masakra tzn latwiej juz chyba cabriofixa przypiac pasami. Z kolei u meza zamontowana baza po prostu rusza sie na boku a tak to byc byba nie powinno...
W takim przypadku moge jedynie kupic cabriofix (pasuje do wozka) i ta tansza baze fakilyfix tylko pod niego. Teraz bysmy baze wpieli na stale do mnie a u meza mocowali pasami a pozniej z tego wynika ze trzeba bedzie kupic zupelnie inny fotelik (chyba ze do tego czasu maz zmieni samochod

Pytanie tylko czy fotelik przypiety pasami jest dostatecznie bezpieczny - jak gdzies jedziemy razem i dalej to zawsze samochodem meza a tutaj baza nie pasuje...

Przyznam ze jestem zawiedziona. To jest jakis idiotyzm - ujednolicaja te systemy i od tego roku nakazuja by byly w kazdym nowym samochodzie tymczasem co z tego skoro pozniej i tak baza ktora chce sie kupic nie pasuje...
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 08:01   #457
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Oczywiście że fotelik prawidłowo przypiety pasami jest bezpieczny.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 08:03   #458
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Jeżeli fotelik jest dobrze zamontowany (a dziecko porządnie przypięte), to będzie z grubsza tak samo bezpieczny czy na pasy, czy na bazę.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:00   #459
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez alicjag3 Pokaż wiadomość
BabySafe Chart ogladalam i to jest super rozwiazanie wedlug mnie. Pytanie czy bezpieczne ale biorac pod uwage ze jest dopiero od 15 kg to juz chyba wystarczajaco bezpieczne. W takim jednak wypadku musi to byc dopiero 3 fotelik natomiast jak wyglada sytuacja z dwoma poprzedniki:

Przymierzylismy do dwoch samochodow baze 2wayfix i foteliki (cabriofix i 2waypearl) i okazalo die niestety ze z baza to nie takie proste. U mnie w samochodzie isofix jest tak gleboko ze wpinanie bazy to masakra tzn latwiej juz chyba cabriofixa przypiac pasami. Z kolei u meza zamontowana baza po prostu rusza sie na boku a tak to byc byba nie powinno...
W takim przypadku moge jedynie kupic cabriofix (pasuje do wozka) i ta tansza baze fakilyfix tylko pod niego. Teraz bysmy baze wpieli na stale do mnie a u meza mocowali pasami a pozniej z tego wynika ze trzeba bedzie kupic zupelnie inny fotelik (chyba ze do tego czasu maz zmieni samochod

Pytanie tylko czy fotelik przypiety pasami jest dostatecznie bezpieczny - jak gdzies jedziemy razem i dalej to zawsze samochodem meza a tutaj baza nie pasuje...

Przyznam ze jestem zawiedziona. To jest jakis idiotyzm - ujednolicaja te systemy i od tego roku nakazuja by byly w kazdym nowym samochodzie tymczasem co z tego skoro pozniej i tak baza ktora chce sie kupic nie pasuje...
Prawidłowo zamontowany jest jak najbardziej bezpieczny. My mamy fotelik przypięty pasami.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:28   #460
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Prawidłowo zamontowany jest jak najbardziej bezpieczny. My mamy fotelik przypięty pasami.
My też, bo nie mamy w samohcodzie isofix.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 10:29   #461
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
BabySafe Chart ogladalam i to jest super rozwiazanie wedlug mnie. Pytanie czy bezpieczne ale biorac pod uwage ze jest dopiero od 15 kg to juz chyba wystarczajaco bezpieczne. W takim jednak wypadku musi to byc dopiero 3 fotelik natomiast jak wyglada sytuacja z dwoma poprzedniki:
Moim zdaniem bezpieczne, bo gdyby tak nie było to nie zostałby dopuszczony do sprzedaży, a możliwość składania oparcia to bardzo przekonująca właściwość, choć ja już mam fotelik 9-36 i 9-18.

Z poprzednich grup można też zastanowić się nad 0-18 np. BabySafe Westie ewentualnie jeśli chcemy mieć 2 foteliki np. z Recaro 0-13 fotelik Privia i 9-18 fotelik Optia, które korzystają z tej samej bazy Recaro Fix.

Edytowane przez Ania384
Czas edycji: 2016-02-28 o 12:15
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 06:26   #462
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Ania384 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bezpieczne, bo gdyby tak nie było to nie zostałby dopuszczony do sprzedaży, a możliwość składania oparcia to bardzo przekonująca właściwość, choć ja już mam fotelik 9-36 i 9-18.

Z poprzednich grup można też zastanowić się nad 0-18 np. BabySafe Westie ewentualnie jeśli chcemy mieć 2 foteliki np. z Recaro 0-13 fotelik Privia i 9-18 fotelik Optia, które korzystają z tej samej bazy Recaro Fix.
Dopuszczony do sprzedaży a bezpieczny to dwie różne kwestie. Chińszczyzna za 100zł bez testów też jest dopuszczona,ale bezpieczeństwo ma średnie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 10:33   #463
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Alicja jesli próbujesz ruszyć fotelikiem i rusza sie nie on a cały samochód to przypięty pasami jest bezpieczny
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 11:45   #464
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dopuszczony do sprzedaży a bezpieczny to dwie różne kwestie. Chińszczyzna za 100zł bez testów też jest dopuszczona,ale bezpieczeństwo ma średnie.
Żeby fotelik został dopuszczony do sprzedaży musi posiadać europejskie testy bezpieczeństwa. Ponadto nie porównywałabym chińszczyzny do produktów polskich producentów.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 08:01   #465
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Ania384 Pokaż wiadomość
Żeby fotelik został dopuszczony do sprzedaży musi posiadać europejskie testy bezpieczeństwa. Ponadto nie porównywałabym chińszczyzny do produktów polskich producentów.
Jakie testy? Podaj linka, bo ja takiego fotelika w ADAC czy Test Plus nie znalazłam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 08:02   #466
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

A widzialas testy wypadkowe takich?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 11:22   #467
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dopuszczony do sprzedaży a bezpieczny to dwie różne kwestie. Chińszczyzna za 100zł bez testów też jest dopuszczona,ale bezpieczeństwo ma średnie.
Chodzi mi o to, że żeby foiteliki zostały dopuszczone do sprzedaży muszą posiadać homologację i być zgodne z normą europejską, w wypadku BabySafe jest to ECE R44/05.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A widzialas testy wypadkowe takich?
Kiedyś widziałam filmik z symulacji zderzenia wstawiony na facebooku, ale nie wiem czy mogę tutaj wstawić link.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 15:56   #468
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Ania384 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że żeby foiteliki zostały dopuszczone do sprzedaży muszą posiadać homologację i być zgodne z normą europejską, w wypadku BabySafe jest to ECE R44/05.

Kiedyś widziałam filmik z symulacji zderzenia wstawiony na facebooku, ale nie wiem czy mogę tutaj wstawić link.
http://fotelik.info/pl/news/testy_fo..._adac,142.html
Poczytaj lepiej, a nie pisz bzdur. To nie jest to samo!
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:28   #469
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ale ja nigdzie nie pisałam, że testy homologacyjne to jest to samo, tylko pisałam, że foteliki muszą je posiadać. Testy ADAC to jest zupełnie inna sprawa. To pierwsze muszą mieć foteliki dopuszczone do sprzedaży, testy niezależne typu ADAC są wykonywane, ale nie wszystkie foteliki je mają.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 22:07   #470
CebulowaKsiezniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Mamusie! A ma może któraś baby jogger city go? Albo słyszała? Bo to nowość tej firmy i podobno bard dobry, zastanawiam się właśnie nad zakupem. Podoba mi sie opcja wpięcia na większości stelażach wózków Baby Jogger własnie, bardzo przydatne
CebulowaKsiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 22:10   #471
annnato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

tego nie znam ale z nowości polecam ci zerknąc na fotelik Jane Grand z przedziału 9-36. Sama mam w planach go kupić synkowi, ma wszystko co potrzeba. Tym bardziej mam zaufanie do marki Graco
annnato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 14:09   #472
Laura_MataHari
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Jeżeli fotelik ma być naprawdę bezpieczny to 350 zł może nie wystarczyć. Najbezpieczniejsze foteliki wg mnie są firmy Caratero. Tu można np. kupić<ciach reklama>

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2016-04-12 o 15:13
Laura_MataHari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 21:41   #473
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Po czym oceniasz, że najbezpieczniejszy?
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 07:43   #474
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Szukam porady. Spodziewam się drugiego dziecka a po wadze i wielkosci urodzeniowej pierwszego wiem ze to bedzie dziecko sporych wymiarow i szybko rosnące. Ktore z fotelikow 0-13 mozna nazwac obszernymi?
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 13:15   #475
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja proponuję sprawdzić BabySafe Basset, Recaro Privia oraz Jane Strata.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 16:45   #476
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Szukam porady. Spodziewam się drugiego dziecka a po wadze i wielkosci urodzeniowej pierwszego wiem ze to bedzie dziecko sporych wymiarow i szybko rosnące. Ktore z fotelikow 0-13 mozna nazwac obszernymi?
Maxi Cosi Cabriofix tak do 13 miesięcy wystarcza z moich obserwacji.

Britax/ Romer max do 9, podobnie Graco i Be Safe.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 17:02   #477
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Maxi Cosi Cabriofix tak do 13 miesięcy wystarcza z moich obserwacji.

Britax/ Romer max do 9, podobnie Graco i Be Safe.
Mój jeździł w BeSafe do ok. 12 kg.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 17:53   #478
annnato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

a jak to jest jak dziecko cięzsze już jest jak te 36 kg a nie ma jeszcze wieku odpowiedniego to co? Dalej podkładka?
Swoją droga widzieliście ten nowy fotelik Graco Milestone? To dopiero mega uniwersalny fotelik. Od narodzin do 12 roku zycia dziecka. Widziałm go ostatnio w necie, potem w sklepie miałam okazję oglądnąc. Jakby nie to że nasza pociecha ma tyle co kupiony fotelik - kupiłabym go. Ale za jakiś czas kto wie. Na pewno ten jest faworytem w chwili obecnej
annnato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 06:21   #479
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mój jeździł w BeSafe do ok. 12 kg.
Wszystkie są do 13kg, ale jakoś z jednych fotelików dzieci wyrastają szybciej niż z innych i tak do 9 miesięcy w Be Safe obserwuję.

Koleżanka miała wysokie i szczupłe dziecko i Britax też do 9 miesięcy tylko wystarczył, bo głowa nie może wystawać poza fotelik.
Cytat:
Napisane przez annnato Pokaż wiadomość
a jak to jest jak dziecko cięzsze już jest jak te 36 kg a nie ma jeszcze wieku odpowiedniego to co? Dalej podkładka?
Swoją droga widzieliście ten nowy fotelik Graco Milestone? To dopiero mega uniwersalny fotelik. Od narodzin do 12 roku zycia dziecka. Widziałm go ostatnio w necie, potem w sklepie miałam okazję oglądnąc. Jakby nie to że nasza pociecha ma tyle co kupiony fotelik - kupiłabym go. Ale za jakiś czas kto wie. Na pewno ten jest faworytem w chwili obecnej
Cytat:
Dzieci w Polsce należy przewozić do osiągnięcia przez nie 150 cm wzrostu.
http://fotelik.info/pl/news/QA-nowe-...ziach,634.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 08:39   #480
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wszystkie są do 13kg, ale jakoś z jednych fotelików dzieci wyrastają szybciej niż z innych i tak do 9 miesięcy w Be Safe obserwuję.

Koleżanka miała wysokie i szczupłe dziecko i Britax też do 9 miesięcy tylko wystarczył, bo głowa nie może wystawać poza fotelik.
Mój nie wyrósł szybko z BeSafe. Jeździł w nim 1,5 roku, do wagi 12 kg. Ten fotelik był duży, moim zdaniem.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 14:47:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.