Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-05-09, 10:48   #451
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Pani R, biedny Rysio, trzymam kciuki za pomyslna i szybka rekonwalescencje

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Widziałam ładne ale wyglądałabym w tym jak w piżamie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Ja tak samo, zbyt duzo bieli i za duzo materialu. Ale na kims wysokim, szczuplym i opalonym super
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 11:05   #452
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cinde jak fajnie, że przypomniałaś o oknach żywieniowych Moje zdecydowanie wyszły. Własnie składam zamówienie na spożywkę i głowię się nad jadłospisem, bo jednak coś muszę zrzucić, a przecież IF wystarczy.

Zamówiłam wyciskarkę wolnoobrotową jako, że uwielbiam sok z jabłek i są bogate w żelazo. To zamawiam też jabłka Farby przytargałam, pędzelek do zakamarków, kostki ścierające, wałeczki i tackę... i na razie mi się nie chce. Muszę odgracić przed malowaniem.

Po bardzo długiej przerwie wybrałam się wczoraj pojeździć po mieście i kontrasty uderzyły mnie jak turystę. Są miejsca typu "jak tu pięknie i europejsko", a 500m dalej ma się ochotę wyjąć oczy łyżeczką. I tak mamy albo nowoczesność, albo pomazane sprayem, rozsypujące się slumsy, albo wielką płytę z jakoś polizanymi rewitalizacją trawniczkami i nasadzeniami. A wszystko okalają przypadkowe, nachalne tablice reklamowe i wszędobylskie kontenery dla pracowników budowy. Miasto się zmieni, będzie pięknie, ale ja będę już wtedy na emeryturze... Tylko ludzie chciałoby się rzec - k... Wszystko zniszczą

Kama trzymam kciuki za letnie ubrania Wczoraj, z pewnym wątpliwościami, bardziej już symbolicznie schowałam po raz czwarty (piąty?) w tym roku zimową kurtkę, jako że od 3-4 dni noszę przejściówkę. Emu siedzą w pralce po intensywnej pracy. Ze spodniami doswiadczyłam tego samego... tyle, że u mnie to jest kółko ratunkowe nad talią. Wyglądam jak balonik ściśnięty gumką

Znacie ten sklep? https://www.action.com/pl-pl/sklepy/
Jest niesamowicie tani i nie tak słodko-pierdzący jak Pepco. Kupiłam kilka durnostojek do łazienki w stylu Duki czy Homli, białe ręczniki, rzeczy do malowania kuchni sporo taniej niż w Castoramie, tacki do kuchni z drewna egzotycznego, ale mają też pierdoły do samochodu, żarówki, dywany, czy znicze z Jezusem Taki mix Pepco/Castorama/ChińskiMarket

Caffe cudna ta sukienka bez pleców. Ogólnie fajna seria, ale ja również w takich wyglądam jak w romantycznej, nocnej koszuli. Szczególnie, że ta długość jeszcze taka jak z młodszej siostry
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-09 o 11:08
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 11:10   #453
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zamówiłam wyciskarkę wolnoobrotową jako, że uwielbiam sok z jabłek i są bogate w żelazo. To zamawiam też jabłka
Ale super! Spróbuj dodać do jabłek świeży korzeń imbiru

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Po bardzo długiej przerwie wybrałam się wczoraj pojeździć po mieście i kontrasty uderzyły mnie jak turystę. Są miejsca typu "jak tu pięknie i europejsko", a 500m dalej ma się ochotę wyjąć oczy łyżeczką. I tak mamy albo nowoczesność, albo pomazane sprayem, rozsypujące się slumsy, albo wielką płytę z jakoś polizanymi rewitalizacją trawniczkami i nasadzeniami. A wszystko okalają przypadkowe, nachalne tablice reklamowe i wszędobylskie kontenery dla pracowników budowy. Miasto się zmieni, będzie pięknie, ale ja będę już wtedy na emeryturze... Tylko ludzie chciałoby się rzec - k... Wszystko zniszczą
Świetnie to opisałaś - taka jest Łódź . Jak czasami opuszczam miasto na urlop i wracam do niego, to mnie bije po oczach jak tu siermiężnie Koledzy TŻ jak go odwiedzili, to twierdzili, że im się podoba, bo dzięki temu miasto ma "charakter", tylko nie wiem na ile to było powiedziane z grzeczności .

A sklepu nie znam, ale ceny bardzo atrakcyjne
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 14:42   #454
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

A czy to nie jest tak w wiekszosci dużych miast? Pięknie prezentują się flagowe okolice, a uliczka dalej już strach wchodzić. To samo wrażenie miałam w Budapeszcie.

Śliczne te sukienki z H&M. Fajnie by było jeśli pogoda zaczela sprzyjać takim kreacjom. Dzisiaj u mnie 18 stopni, ale nie dowierzałam i na wszelki wypadek zabrałam ze sobą kurtkę.

Co do okienka żywieniowego to jak wyżej, było, było i nie ma. Ale prawdę mówiąc wróciłam do swojego starego trybu życia kiedy wychodzę z domu około 9 rano i wracam po 20. Potrzebuje zjeść jakiś większy posiłek po powrocie. Teraz testuje meal replacement - mieszankę proteinowa z witaminami etc idealnie chciałabym taki koktail w ramach lunchu wypijać, może czasami jako kolacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 15:11   #455
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A czy to nie jest tak w wiekszosci dużych miast? Pięknie prezentują się flagowe okolice, a uliczka dalej już strach wchodzić. To samo wrażenie miałam w Budapeszcie.

Śliczne te sukienki z H&M. Fajnie by było jeśli pogoda zaczela sprzyjać takim kreacjom. Dzisiaj u mnie 18 stopni, ale nie dowierzałam i na wszelki wypadek zabrałam ze sobą kurtkę.

Co do okienka żywieniowego to jak wyżej, było, było i nie ma. Ale prawdę mówiąc wróciłam do swojego starego trybu życia kiedy wychodzę z domu około 9 rano i wracam po 20. Potrzebuje zjeść jakiś większy posiłek po powrocie. Teraz testuje meal replacement - mieszankę proteinowa z witaminami etc idealnie chciałabym taki koktail w ramach lunchu wypijać, może czasami jako kolacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście Ava jest tak, jak piszesz
Moje miasto to też miasto kontrastów. Piękna starówka, nowoczesne osiedla, tak że olbrzymia większość miasta wyglada czysto i ładnie Niestety podwórka zwłaszcza starych kamienic, do których nie zapuszczają się turyści są delikatnie mówiąc zapuszczone. I taki widok to klasyczny widok miast także tych na świecie. W zeszłym roku... wróć... pandemia już szalała... dwa lata temu zwiedzając kolorową Barcelonę byłam zaskoczona brudem i to nie tylko syfem "turystycznym" tylko tym zamiatanym pod przysłowiowy dywan. Co mnie nieustannie dziwi to brud toalet na świecie... bo mam jeszcze w pamięci zapaszek i szaro-bure kafle w naszych-krajowych publicznych toaletach. Zdarzyło mi się korzystać (też w kawiarniach) z toalet w Europie i nie raz mnie wręcz odrzuciło na metr... Tak że nie narzekajmy, syf jest wszędobylski

Pogoda! W końcu nas dzisiaj mocno rozpieszcza
Byłam z mężem na wycieczce, właściwie przed chwileczką wróciliśmy. Właśnie czekam na kawę
Zaliczyłam z Tz las wodę (aż chciało się wskoczyć w nurt zimnej wody), sesję zdjęciową i może trwam w złudzeniach ale liczę, że kleszcze pozostały w swoim naturalnym środowisku

Pani Robot sklepu nie znam, w Pepko byłam raz i podziękowałam
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 15:19   #456
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dziewczyny, w każdym dużym mieście tak jest, ale w Łodzi, możecie sobie wyobrazić, jest tak jak w dużych miastach, tylko 10 razy gorzej to wygląda i jest tego 10 razy więcej niż w przeciętnym, dużym mieście. Drogi też są na maksa zdezelowane, TŻ już pare razy samochód na nich uszkodził.

Wystarczy, że pojade do Krakowa, czy Wrocławia, czy Poznania na jeden dzień, a później wjeżdżam do Łodzi i się smieje sama do siebie z tego co widzę dookoła mnie . Szczerze? Nie uwiera mnie to jakoś bardzo, ale zawsze chwilowo szokuje.

Nie wiem jak dawno temu odwiedziłyście Łódź i czy w ogóle?

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-05-09 o 15:22
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 15:24   #457
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

W Łodzi byłam wieki temu… 😉

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2021-05-10 o 15:37
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 15:49   #458
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
...
Moja synowa jeszcze w calosci ale to ostatnie chwile. Ma termin na 10.05....bardzo jestem ciekawa jak to jest byc babcia....to bardzo wielka nowosc dla mnie. Wlasciwie nigdy nie myslalam o tym ze bede kiedys babcią. Szkida tylko ze jednak to jest pozno wiekowo dla mnie...jeszcze kilka lat temu moglabym maluszka i podnosic i nosic...teraz obawiam sie ze nic z tego....ten cholerny kregoslup....a operacji sie obawiam...

..
Myślę że bycie babcią jest fantastyczne ...zazdroszczę! Sama nie mogę się doczekać, serio!

Jeśli chodzi o kręgosłup... Czy próbowałaś ćwiczeń na powięź? Są łatwe, przyjemne, bezpieczne ...i skuteczne
Bardzo mało się o nich mówi - a przecież to taka podstawa, znana od setek lat (są np. w chińskich sztukach walki)

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzięki, już mi dużo lepiej
Super! Czy dzieciaki też złapały? Mam nadzieję że wszystko ok.

Kurtka jeansowa to świetny pomysł ...zupełnie nie wpadłabym na to bo takowej nie posiadam i nawet nie pamiętam kiedy ostatnio miałam, może w podstawówce, he, he
Ale chyba pomyślę o zakupie

...a wy dziewczyny, macie takie jeansowe? jakie?

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88693408]Również pomyślałam o krótszej, jeansowej kurtce. Ewentualnie jakiś crop kardigan. Chyba też widziałam, że niektóre kobiety zakładają na góre obszerniejsze swetry i też dość fajnie to wygląda, tak nonszalancko, na luzaka Coś jak ten w załączniku.

Great minds think alike . Też w pierwszej kolejności pomyślałam o jasnych jeansach.

Chciałam jeszcze czarny, bo ten materiał jest prześwietny, ale w sklepie tylko zostały XS i L-ki, a na stronie wszystkie wyprzedane: https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0917888001.html

W ogóle tam u Ciebie w Skandynawii kobiety ubierają się prześwietnie W zeszłym tygodniu natrafiłam na zdjęcia z fashion week w Kopenhadze, wiosna 2020, i stwierdziłam, że ja przy tym co te kobiety potrafią stworzyć, jestem mniej niz zero [/QUOTE]

..no właśnie taki duży sweter miałam na myśli ... tylko musiałby być rozpinany... i odpowiednio dobrany - do tych kwiatków niełatwo będzie...

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cinderella, u mnie jest jeden sklep H&M w którym często takie wyprzedane modele można dostać Może u ciebie też taki będzie? Mniej uczęszczany - bo obok dużego centrum handlowego i rzadko kto tam zagląda.

I koniecznie wklej linka do tych zdjęć z Kopenhagi! Aż mnie zżera ciekawość!

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
...

Ja tak samo, zbyt duzo bieli i za duzo materialu. Ale na kims wysokim, szczuplym i opalonym super
...a mnie właśnie najbardziej podobają się takie wzory, gdzie kwiaty są szeroko rozrzucone. Świetnie to wygląda, lekko, świeżo, bardzo nowocześnie i tak stylowo w fajny, graficzny sposób
Taka współczesna zabawa retro

Ta sukienka bez pleców ma najlepszy wzór jaki kiedykolwiek widziałam w H&M, klasa!

Kwiatki polne kocham, tak jak inne dziewczyny wzory w HelloKity, MinneMuse czy co tam jeszcze... na zasadzie żartu, są takie radosne
...aha - chciałabym jeszcze jaskółki!

No i nie są to sukienki do chodzenia po mieście. Będę je nosić latem w ogrodzie u Babci, na spacer po wiejskich drogach, na plaży itp
Już się nie mogę doczekać! Fajnie że w prognozach ocieplenie
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 16:11   #459
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

LaMary, wyglądasz bardzo ładnie i kobieco

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
No i nie są to sukienki do chodzenia po mieście. Będę je nosić latem w ogrodzie u Babci, na spacer po wiejskich drogach, na plaży itp. Już się nie mogę doczekać! Fajnie że w prognozach ocieplenie
Rozmarzyłam się Również w takich okolicznościach widzę tę sukienke, chociaż ośmieliłabym się ją również ubrać na miasto . Myśle, że naprawdę bardzo pasuje do Twojej osobowości.

Mam jedną kurtke jeansowa, jasny denim, Levi's, true vintage, dłuższa, oversized. Kupiłam ją przez ASOS marketplace jakieś 3 lata temu.

Pierwsza kawa z lodami w tym roku za mną.

A na zdjęciach - zabawa z modą z Kopenhagii .

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-05-09 o 16:13
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 16:29   #460
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

...a ja piję z czekoladowym Oatly bo Tż zapomniał kupić ikaffe ...rano od razu sam pobiegł szukać w okolicznych sklepikach, bo wie że nic mi tak rano humoru nie psuje jak brak mleka do kawy
Niestety tylko czekoladowe było

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88694196]
A na zdjęciach - zabawa z modą z Kopenhagii .[/QUOTE]



Już zerkałam w necie - kratka wciąż na topie
Sporo widziałam zdjęć na których dziewczyny ubrały się w pasujące do siebie zestawy, czy to norma na Fashion Week?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

... i widziałam kilka zestawów: płaszcz + spódnica lub spodnie z tego samego materiału



---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

...a tu nawet total look z puchówka

caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 16:30   #461
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88694084]Dziewczyny, w każdym dużym mieście tak jest, ale w Łodzi, możecie sobie wyobrazić, jest tak jak w dużych miastach, tylko 10 razy gorzej to wygląda i jest tego 10 razy więcej niż w przeciętnym, dużym mieście. Drogi też są na maksa zdezelowane, TŻ już pare razy samochód na nich uszkodził.

Wystarczy, że pojade do Krakowa, czy Wrocławia, czy Poznania na jeden dzień, a później wjeżdżam do Łodzi i się smieje sama do siebie z tego co widzę dookoła mnie . Szczerze? Nie uwiera mnie to jakoś bardzo, ale zawsze chwilowo szokuje.

Nie wiem jak dawno temu odwiedziłyście Łódź i czy w ogóle? [/QUOTE]

Dziewczyny tak jak Cinde mówi. Nasze miasto, kiedy Katowice, Kraków, Wrocław czy Gdańsk się rozbudowywały 10 lat "spało", bo taki był prezydent - nie robił absolutnie nic, więc jesteśmy teraz w 2011... Zresztą to widać po tym jak straciliśmy liczbę ludności. Nie było perspektyw, młodzi powyjeżdżali. Byliśmy drugim największym miastem w Polsce... no właśnie, czas przeszły. Teraz jesteśmy zapleczem Warszawy, które dopiero rozpoczęło przygodę z rewitalizacją. Do tego fundusze... moja ulica sprzątana jest raz w roku, na wiosnę. Raz... Plus mamy silny typ mieszkańca, któremu się należy i który wszystko zniszczy, np żeby zaparkować za darmo, albo 20m bliżej sklepu rozora świeżo kładzione, drogie dywany z trawy.
Porównanie mam tylko do dawnego Londynu no i... nie ma porównania. Nie wiem jak jest dziś, ale to miasto nie dość, że piękne, to było czyste. Nie z powodu mieszkańców, ale organizacji. Zresztą gdzie wizualnie Anglia z jej domkami do naszej zabudowy bloku wschodniego. I wcale, ale to wcale się nie zdziwię, jeśli mniejsze miasto La Mary wygląda o wiele schludniej niż nasza "metropolia"

Człowiek to jednak jest napędzany na baterie... słoneczno-pogodowe. Wstałam względnie rano, spałam potężne 6 godzin i zaczęłam sprzątać, żeby w ogóle było możliwe malowanie (w komforcie, a nie z wałkiem w sierści). Poza tym ja zawsze muszę mieć wizję, dobrze sobie wszystko wyobrazić, zaaranżować. No i tak się jakoś rozruszałam przez tę cudną pogodę (w sumie jest mi za ciepło, u nas 22*C), że jeszcze machnęłam generalne mycie okna w kuchni z pozimowym praniem siatki.

Co do cen w Action, to wlazłam z ciekawości, bo jest w Galerii i nie wiedziałam co to - myślałam, że spożywczak. I tak wyszłam ze szklanym wazonem za 3zł, ręcznikami dla gości po 3,33 (uwielbiam je jako ścierki), gabkami z papierem ściernym - 3 w cenie 1 w porównaniu do Casto.
Z Pepco coś na pewno mam. Chyba właśnie zwykły, szklany wazon, dwie bardzo ładne filiżanki do herbaty i siermiężne szklanki do kawy (ta na zdjęciu), które mogą walić o podłogę i nic im się nie dzieje. A nie, przepraszam! W ubieglym mcu, jako, że tylko Pepco było czynne zakupiłam śliczny retro durszlak w białej emalii i kremowy czajnik z drewnianymi elementami. Jest to tak jak Kik i Home&You sklep z cyklu polowanie na perłę w g. U nas w mieście jest jeszcze Home Say, z tej samej kategorii - tanie rzeczy do domu i na balkon, festiwal badziewia, ale czasem coś można wypatrzeć. Wczoraj trafiłam fajną, akacjową deskę i stojak na ręcznik papierowy we Flying Tiger.

Wrzucam durszlak i szklankę z Pepco wraz z deską i stojakiem w tle
Ja i ciasteczka vel. mieszanka studencka

La Mary klimatycznie i w jakich okolicznościach natury
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9E7C23AB-CB97-4640-AD68-5BA82A2E4D59.jpg (179,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BA428404-B85B-461D-AE0E-4560CA9C1109.jpg (215,4 KB, 76 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-09 o 16:33
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 16:31   #462
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Fajny zestaw z sukienką, retro

caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 16:37   #463
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Dla mnie większośc tego, co wkleiłyscie z FW... niezjadliwe. Jakby dziewczynki przebrały się w szafie mamy
Ale ja się sama ubrać za nic nie umiem. Zaczęłam się rozglądać za stylistkami. Jeśli znajdę kogoś, kto mnie zachwyci, to lecę, pędzę, żeby mi coś ułożyła do noszenia.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 16:46   #464
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Myślę że bycie babcią jest fantastyczne ...zazdroszczę! Sama nie mogę się doczekać, serio!



Jeśli chodzi o kręgosłup... Czy próbowałaś ćwiczeń na powięź? Są łatwe, przyjemne, bezpieczne ...i skuteczne

Bardzo mało się o nich mówi - a przecież to taka podstawa, znana od setek lat (są np. w chińskich sztukach walki)

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------





Super! Czy dzieciaki też złapały? Mam nadzieję że wszystko ok.



Kurtka jeansowa to świetny pomysł ...zupełnie nie wpadłabym na to bo takowej nie posiadam i nawet nie pamiętam kiedy ostatnio miałam, może w podstawówce, he, he

Ale chyba pomyślę o zakupie



...a wy dziewczyny, macie takie jeansowe? jakie?

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------





..no właśnie taki duży sweter miałam na myśli ... tylko musiałby być rozpinany... i odpowiednio dobrany - do tych kwiatków niełatwo będzie...

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cinderella, u mnie jest jeden sklep H&M w którym często takie wyprzedane modele można dostać Może u ciebie też taki będzie? Mniej uczęszczany - bo obok dużego centrum handlowego i rzadko kto tam zagląda.



I koniecznie wklej linka do tych zdjęć z Kopenhagi! Aż mnie zżera ciekawość!

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------





...a mnie właśnie najbardziej podobają się takie wzory, gdzie kwiaty są szeroko rozrzucone. Świetnie to wygląda, lekko, świeżo, bardzo nowocześnie i tak stylowo w fajny, graficzny sposób

Taka współczesna zabawa retro



Ta sukienka bez pleców ma najlepszy wzór jaki kiedykolwiek widziałam w H&M, klasa!



Kwiatki polne kocham, tak jak inne dziewczyny wzory w HelloKity, MinneMuse czy co tam jeszcze... na zasadzie żartu, są takie radosne

...aha - chciałabym jeszcze jaskółki!



No i nie są to sukienki do chodzenia po mieście. Będę je nosić latem w ogrodzie u Babci, na spacer po wiejskich drogach, na plaży itp

Już się nie mogę doczekać! Fajnie że w prognozach ocieplenie
Na razie nie załapali, mam nadzieję, że tak już zostanie.

Ja mam taką lekką jeansową, bardzo ją lubię (później fotki usunę)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20210509_164435.jpg (186,6 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20210509_164248.jpg (127,4 KB, 95 załadowań)
__________________
We all find time to do what we really want to do...

Edytowane przez gosia261282
Czas edycji: 2021-05-10 o 07:08
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 17:10   #465
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Gosiu, klasyczna kurtka dzinsowa A TY jak dziewczynka nadal wygladasz
Wreszcie sie nakłoniłam i zapakowałam garderobe ciuchami letnimi, po raz kolejny stwierdzajac, ze nosze mała czesc. gdyby nie ten gośc, co zajał połowe garderoby mogłabym to wszystko lepiej rozłozyc, bo tak - nei nosze, bo nei widze, a jak wyciagne na szybko - to pogniecione...I tym sposobem ciuchy wedruja do piwnicy i do garderoby dwa razy do roku...A poniewaz nadal pasuja i je mi sie podobaja - nei wydaje ich, z nadzieja, ze kiedys na czas je wykopie...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 17:18   #466
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Gosia wyglądasz przy dzieciach jak starsza siostra a nie mama

Cinderella

Pani Robot wspomniałaś o wyciskarce wolnoobrotowej i wróciłam od razu pamięcią do moich dawno nie przyrządzanych koktajli
Właśnie spijam koktajl na bazie szpinaku, mniam...
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 17:20   #467
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4E2CEDFC-155C-43E8-8E0C-390ECBECFEFB.jpg (61,6 KB, 61 załadowań)
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 17:46   #468
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

W Trójmieście duży plus jest taki, że przegłosowano ustawę krajobrazową i stopniowo likwidują reklamy w przestrzeni miejskiej. No i to bogaty region, więc widać to na ulicach też.

W Pepco byłam ze dwa razy, ale raczej tego typu rzeczy kupuję w Duka, lubię ich wzornictwo

Ciuchy z FW super, choć wyobrazam sobie jednak, że przeciętna mieszkanka Danii nosi się spokojniej ;-)

Testuję podkład Chanel z filtrem 50, ale raczej się nie polubimy, jest widoczny na skórze. Choc to byłoby idealne, makijaż i pielęgnacja z filtrem w jednym.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 18:23   #469
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Soso pamietam, widziałam zdjęcia przed i po w Gdańsku
Na grupie od pielegnacji powiedziano mi, ze filtry w podkladach "to nie to", ale nie dociekałam dlaczego, ot kupiłam osobno.
Mnie od czegoś wywaliło i nie wiem... nic nie zmieniłam Raz użyłam innego kremu na dzień i dobę później cała twarz w niespodziankach. Małych na szczęście, ale czy to by działało z takim opóźnieniem? A może kluczem jest to, że właśnie NIE ZMIENIŁAM... poszewki

La Mary jaki uroczy pucharek Piłam raz cudo z jabłek i szpinaku, może uda mi się to powtórzyć.

Tak, jak zobaczyłam Gosię na zdjęciach, to powiedziałam to samo - starsza siostra

Ogarnęłam, jakoś tak rykoszetem jak okno, całą lodówkę i zamrażarkę, przejrzałam spożywkę w szafce. Zostaną mi tylko do umycia kafelki, fronty i można malować, ale oczywiście nie dzisiaj. Przeniosłam się do łazienki i zapasów oraz tej dziwnej szuflady, w której ląduje to, czego "może jeszcze będę używać"
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 19:08   #470
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

coz, na logike - podkłąd z filtrami to nie to samo, co filtry, bo liczy sie ilosc. jesli wywalisz na twarz i szyje przepisana łyzeczke podkłądu, to filtry moze i zadziałaja, ale maska pewna...Zatem dla mnie filtry w kremach tonujacych i podkładach to taka wisienka na torcie, a nie ochrona twarzy, jak w kremie z filtrami, ktorego uzyje wiecej.
Pani R, tak szczerze...? ja bym sobie odpusciła wyciskarke wolnoobrotową do sokow, a zamiast tego kupiła nutri blender, Cinde tez go polecała. mowie jako dumna posiadaczka obu rzeczy, z tym, ze sokowirowka philipsa powedrowała do piwnicy. za duzo zabawy, za bardzo nieporeczna, za duzo czyszczenia. a w nutri wrzucasz i miksujesz wszystko, dla mnie to i szybsza i lepsza wersja, niż sam sok, a wywalanie błonnika. a mycie to błyskawica...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 19:55   #471
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Na razie nie załapali, mam nadzieję, że tak już zostanie.

Ja mam taką lekką jeansową, bardzo ją lubię (później fotki usunę) Załącznik 7748217Załącznik 7748218

Ślicznie wyglądasz, tak młodziutko
...a dzieciaki - co za superdrużyna

Kurtka super! Tak, właśnie chciałabym z takiego mięciutkiego jeansu

Gdzie takiej szukać, nie znam się...

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88679454]Jasne, że pamiętam, świetny film. Mój tata, wiele lat temu, prowadził wypożyczalnie kaset video i miał m.in. ten film. To były te czasy kiedy w TV totalnie nic nie było ciekawego, więc z tą wypożyczalnią miałam naprawdę życie według swoich marzeń . Cała moja rodzina była/jest zresztą mocno filmowa - rozmawiało się dużo o filmach, o aktorach, czekało na Oskary do 3-ej w nocy... To chyba ogólnie mój ulubiony temat do rozmowy

Mój ukochany z dziecinstwa to ten: https://www.filmweb.pl/film/Willow-1988-11710 - nie wiem ile Twoja córka ma lat, ale jak miałam ok. 10 lat, to potrafiłam go oglądać po 3 razy na dzień.


[/QUOTE]

Zapomniałam podziękować za polecenie filmu - nie kojarzę go, ale z pewnością obejrzymy, ciekawie się zapowiada

Fajnie miałaś z podręczną wypożyczalnią
Lepsze to niż Netflix, zdecydowanie

Też lubię dobre filmy, jest wiele takich które oglądałam kilkukrotnie

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dla mnie większośc tego, co wkleiłyscie z FW... niezjadliwe. Jakby dziewczynki przebrały się w szafie mamy
Ale ja się sama ubrać za nic nie umiem. Zaczęłam się rozglądać za stylistkami. Jeśli znajdę kogoś, kto mnie zachwyci, to lecę, pędzę, żeby mi coś ułożyła do noszenia.
Wydaje mi się że stylistka to po prostu ...strata pieniędzy. Nie nauczy cię przecież TWOJEGO własnego stylu.
Pewnie, może wskazać jakie są zasady aby wyglądać dobrze - ale są one tak powszechnie znane, że chyba nie ma sensu za to płacić?

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2021-05-09 o 20:21
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 20:05   #472
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dla mnie większośc tego, co wkleiłyscie z FW... niezjadliwe. Jakby dziewczynki przebrały się w szafie mamy Ale ja się sama ubrać za nic nie umiem. Zaczęłam się rozglądać za stylistkami. Jeśli znajdę kogoś, kto mnie zachwyci, to lecę, pędzę, żeby mi coś ułożyła do noszenia.
Ja to rozumiem

Dla mnie to taka zabawa stylem, i Soso słusznie napisała, że one na co dzień z pewnością noszą się mniej fikuśnie niż na FW.

Osobiście nie miałabym problemu by wyjść tak na miasto na kawe czy drinka, ale mało mam ku temu okazji.

Przyznam, że nigdy nie miałam sokowirówki, ale Nutribullet bardzo sobie chwale, bo jest niezawodny i nie do zdarcia. Dopiero po 5 latach codzinnego użytkowania wymieniłam kielichy do niego.

Tyle tylko, że jak chce sie zrobić sok jabłkowy czy np. zielony, to jednak troche te farfocle pływają, bo to właśnie blender, a nie sokowirówka. Na pewno takie z farfoclami są zdrowsze niż oczyszczone. Czasami zastanawiałam się nad sokowirówka, ale TŻ zawsze mówi, że za dużo czyszczenia. Od dawna dociera do mnie szał na picie na czczo soku z naci selera - ponoć picie go ma tam jakieś niezwykłe zdrowotne korzyści, które przekładają się również na wygląd. Mogłabym robić w nutribullet, ale trochę pozostaje coś w rodzaju łyki jak w szparagach i trochę mnie to odwodzi

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
.... i widziałam kilka zestawów: płaszcz + spódnica lub spodnie z tego samego materiału
Nie mam pojęcia, ale w sumie często widze. Na tym FW w Kopenhadze królowały te oversized blezery a'la 80's/90's.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Pani_R, Ty się ostatnio ze stylem bardzo fajnie rozkręciłaś . Bardzo dobre kolory dobierasz do swojego typu urody, kroje i wzory również.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-05-09 o 20:02
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 20:34   #473
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Ja mam wyciskarkę wolnoobrotową od paru lat i bardzo ją lubię, ale korzystam z niej głównie do wyciskania soków z pomarańczy, marchewki, szpinaku, jarmużu i liści pietruszki. Jesienią uwielbiam jeszcze musy śliwkowe aaa i imbir, wyciskam go dla siebie i moich znajomych ;-)) bardzo lubię z wodą.

Co do podkładu z filtrem to pewnie macie rację, niemniej ja zwykłego filtra też nie daje w ilości przepisanej bo są to dla mnie ilości absurdalne.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 21:50   #474
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Ślicznie wyglądasz, tak młodziutko
...a dzieciaki - co za superdrużyna

Kurtka super! Tak, właśnie chciałabym z takiego mięciutkiego jeansu

Gdzie takiej szukać, nie znam się...

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------



Zapomniałam podziękować za polecenie filmu - nie kojarzę go, ale z pewnością obejrzymy, ciekawie się zapowiada

Fajnie miałaś z podręczną wypożyczalnią
Lepsze to niż Netflix, zdecydowanie

Też lubię dobre filmy, jest wiele takich które oglądałam kilkukrotnie

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------



Wydaje mi się że stylistka to po prostu ...strata pieniędzy. Nie nauczy cię przecież TWOJEGO własnego stylu.
Pewnie, może wskazać jakie są zasady aby wyglądać dobrze - ale są one tak powszechnie znane, że chyba nie ma sensu za to płacić?
Dzięki
Ta moja jest z New Look. W River Island widziałam też fajne.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa Zwłaszcza teraz gdy czuję się jak mały słonik
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 22:04   #475
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Gosia... Jaki tam słonik, kobiety w ciąży są przepiękne!!!
Zrób sobie zdjęcia, zobaczysz!

Najśmieszniejsze było u mnie pod koniec ...nie mogłam sama założyć kozaków Ciesz się że już wkrótce lato


U mnie nie ma tych sklepów... ale chyba na Zalando są!
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-09, 22:26   #476
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Gosia... Jaki tam słonik, kobiety w ciąży są przepiękne!!!
Zrób sobie zdjęcia, zobaczysz!

Najśmieszniejsze było u mnie pod koniec ...nie mogłam sama założyć kozaków Ciesz się że już wkrótce lato


U mnie nie ma tych sklepów... ale chyba na Zalando są!
Caffe, mam fotki z brzuszkiem i generalnie nie przytyłam dużo, ale wiesz im dalej, tym bardziej ociężale się czuję

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 05:25   #477
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Gosiu, jak ladnie i mlodzienczo wygladasz na tych zdjeciach

A co do kurtek dzinsowych, to ja wlasnie dlatego mam obsesje na punkcie denimowych produktow Review, bo ich dzins jest wlasnie miekki, rozciagliwy i niesamowicie wygodny, cos cudownego
Wlasnie sie przymierzam do zakupu tej spodnicy, mierzylam ja w zeszly czwartek i od razu wiedzialam, ze musze ja miec https://www.review-australia.com/au/....REBLU145.html
A w Polsce kupilam pare lat temu miekka kurtke dzinsowa w Mango.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 07:10   #478
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Kasztanka, dziękuję Bardzo ładna Twoja spódnica

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 07:41   #479
SovaEvree
Zadomowienie
 
Avatar SovaEvree
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 764
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Ja tak podczytuje po cichu....
Gosia normalnie kwitniesz

A kurtke jeansowa mam z orsay... swietna jest i super sie nosi kupilam w zeszlym roku bo poprzednia sie zrobila za duza i corka mi ja podproawdzila
https://www.orsay.com/pl-pl/kurtka-j...E&gclsrc=aw.ds


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SovaEvree jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-05-10, 12:03   #480
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część V.

Gosiu, powodzenia z końcówką ciąży Wyglądasz super, zgadzam się z resztą!

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Co do podkładu z filtrem to pewnie macie rację, niemniej ja zwykłego filtra też nie daje w ilości przepisanej bo są to dla mnie ilości absurdalne.
Od razy mi się skojarzyło z ostatnio wrzuconym przez Wayne Goss video: https://www.youtube.com/watch?v=4cpteI336DI



Dzień dobry . Miałam to szczęście, że mogłam się powygrzewać w słońcu, na balkonie, od 9-ej do 10:30. Jest cudownie na zewnątrz.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 13:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.