Szydełko - podstawy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 16:56   #451
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Madzialin Pokaż wiadomość
Witam>Jstem nowa a do tego poczatkujaca Czy moge liczyc na wasza pomoc??Slupki,polslupki i oczko scisle nauczylam sie wczoraj.Ale nie mam pojecia jeszcze jak odczytuje sie grafikea ze jestem w goracej wodzie kapana i chcialabym juz wszystko umiec,wiec sie niecierpliwie.
Na tej stronie są oznaczenia graficzne
http://ecolacom.pl.tl/Oznaczenia-graficzne.htm , potem trzeba według tych oznaczeń powolutku plątać niteczki tak jak wskazuje jakiś schemat robótki.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 22:13   #452
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
To może w 3-cim rzędzie zrobię 11 oczek łańcuszka zamiast 22 i jak się to zmniejszy to nie będzie takie wiotkie. W każdym razie muszę poeksperymentować, bo oczami wyobraźni widzę taką broszkę na sweterku, albo na czapce z włóczki.
Jest jeszcze opcja zrobić wg schematu a potem delikatnie naszyć (przyszyć same płatki) na jakąś sztywniejszą podstawę
albo wymyślić inne kwiatki na broszkę
np. któryś z tych: https://picasaweb.google.com/mustrid...73441450162178
albo z tych:
https://picasaweb.google.com/mustrid...73467380856514
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:51   #453
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie mi jeszcze czy te płatki ruloniki trzeba gdzieś zszywać? Chciałabym zrobić to z cienkiej włóczki tak luzem do przypięcia jako np. broszka i jeszcze nie wiem jaką mają średnicę, bo jak duże to będę zmniejszać tak do 6 cm. Może mi się to uda.
J e się nie zszywa tylko łączy poprzez robienie tego zielonego łańcuszka wtedy je ,,dopinasz''' jakby i powstaje gotowy element.Jako broszka może też chyba być ale musiałabyś jeśli to z cienkiej nitki robisz bardzo usztywnić wikol+ ługa powinna usztywnić na tyle żeby się ładnie układało i trzymało
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:05   #454
Madzialin
Raczkowanie
 
Avatar Madzialin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 341
Dot.: Szydełko - podstawy

Chcialam się pochwalic a takze dac ocenie i moze jakims dla mnie rada swoje pierwsze probki.Dodam ,ze szydelko mam w rekach od dwoch dni





Co Wy na to kochane??Ja jestem z siebie dumnamimo,ze wzorki moga byc co nie co jeszcze koslawe

Edytowane przez Madzialin
Czas edycji: 2011-03-20 o 20:07
Madzialin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:45   #455
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Madzialin Pokaż wiadomość
Chcialam się pochwalic a takze dac ocenie i moze jakims dla mnie rada swoje pierwsze probki.Dodam ,ze szydelko mam w rekach od dwoch dni





Co Wy na to kochane??Ja jestem z siebie dumnamimo,ze wzorki moga byc co nie co jeszcze koslawe

No no świetne próbki - teraz tylko wykorzystać to w jakieś pracy
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:53   #456
Madzialin
Raczkowanie
 
Avatar Madzialin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 341
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
No no świetne próbki - teraz tylko wykorzystać to w jakieś pracy
Bardzo chetnie.Najbardziej zalezaloby mi wykorzystac to na czapeczke azurowa dla coreczki ,ale nie wiem jak wogole sie za nia zabracMoze jakas podpowiedz??
Madzialin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 21:10   #457
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Madzialin Pokaż wiadomość
Bardzo chetnie.Najbardziej zalezaloby mi wykorzystac to na czapeczke azurowa dla coreczki ,ale nie wiem jak wogole sie za nia zabracMoze jakas podpowiedz??

zajrzyj tutaj - wszystko o czapkach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79864&page=70
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 21:18   #458
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
japoneczka01 i jak idzie ci czapusia? a może już gotowa co?pochwal się proszę jak będzie gotowa
W międzyczasie zrobiłam buciki i mały kwiatek spróbuję wstawić fotkę, bo znajomy łaskawie mi zrobił zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0023obr1.jpg (83,8 KB, 35 załadowań)
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 22:29   #459
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
W międzyczasie zrobiłam buciki i mały kwiatek spróbuję wstawić fotkę, bo znajomy łaskawie mi zrobił zdjęcie.
O rany ale słodkie ,piękne i widzę że drutami robiłaś ,skąd wzięłaś wzorek ,pochwal się wstaw proszę bo naprawdę oryginalny wzorek to jest .Wielkie brawa klask i:
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 06:50   #460
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
O rany ale słodkie ,piękne i widzę że drutami robiłaś ,skąd wzięłaś wzorek ,pochwal się wstaw proszę bo naprawdę oryginalny wzorek to jest .Wielkie brawa klask i:
Wzorku nie było. Przypomniałam sobie jak moja mama 20 lat temu robiła coś takiego: Robiłam tak: 1. Cholewka - 36 oczek nabrać na druty z żyłką j(jeśli gruba włóczka to 34) i przerobić ściągaczem o. prawe - o. lewe lub 2p 2l 5cm
2. Przód bucika -wydzielić 10 o środkowych i samym środkiem dżersejem przerobić znów 5 cm
3. Po bokach najpierw z jednej strony dobrać 12 oczek i przerobić do końca rzędu też dżersejem, a potem w drugą stronę przerobić, aby dojść do drugiego boku i znów dobrać 12 oczek.
4. Dochodzimy do końca rzędu i na całości przerabiamy tak ok. 2cm to jest 3 rzędy.
5. Kiedy dochodzimy do środkowych 10 oczek zaczynamy wyrabiać podeszwę czyli zbieramy na prawej stronie jedno oczko z boku i spuszczamy je razem z oczkiem przodu i przerabiamy dalej tylko 10 oczek na środku i to samo robimy z drugiego boku. lewą stronę przerabiamy bez spuszczania oczek. Czyli spuszczamy (zbieramy oczka) tylko na prawej stronie.
6. Jak pozostanie po 5 oczek na obu bokach wtedy zamykamy wszystkie oczka w jednej linii.
7. Można ozdobić brzeg szydełkiem wykonując taką pofalowaną falbankę jak ja zrobiłam. Zszyć cholewkę z tyłu i piętkę.
8. Sznurówkę zrobiłam też szydełkiem ok 40 cm zwykłego łańcuszka i doszyłam kwiatki. Ot i cała tajemnica.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:00   #461
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
O rany ale słodkie ,piękne i widzę że drutami robiłaś ,skąd wzięłaś wzorek ,pochwal się wstaw proszę bo naprawdę oryginalny wzorek to jest .Wielkie brawa klask i:

To wątek szydełko podstawy a nie druty - coś Wam się pomyliło
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 11:16   #462
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
To wątek szydełko podstawy a nie druty - coś Wam się pomyliło
Wiem Alinko ,wiem sorki ale koleżanka czapeczkę szydełkiem robi i pokazała przy okazji te buciki więc dlatego poprosiłam o rozpiskę coby nie umknęły te słodkie buciki.
Uśmiechnę się do moda i poproszę o przeniesienie skoro nabroiłam wciągajac w to Japoneczkę01
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 17:47   #463
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Wiem Alinko ,wiem sorki ale koleżanka czapeczkę szydełkiem robi i pokazała przy okazji te buciki więc dlatego poprosiłam o rozpiskę coby nie umknęły te słodkie buciki.
Uśmiechnę się do moda i poproszę o przeniesienie skoro nabroiłam wciągajac w to Japoneczkę01
Przy bucikach był też kwiatek na szydełku zmodyfikowany z rosyjskiej strony, którą mi tłumaczyłyście.
Co do bucików to one trochę są szydełkowe, bo falbanki na szydełku, sznurówki na szydełku no i oczka na boki dobiera się szydełkiem co by ułatwiło dzierganie.
Czapeczkę jak skończę to nie wiem gdzie będzie, bo ona na drutach, a obramowanie taki jakby daszek miał być szydełkowy.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 19:37   #464
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełko - podstawy

Najlepiej nie wrzucać w ogólne wątki, tylko w wątki tematyczne: o bucikach i czapeczkach. Tu przecież nie chodzi o podstawy/naukę tylko o wzorek. Skopiuję te posty do bucików.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 16:25   #465
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Najlepiej nie wrzucać w ogólne wątki, tylko w wątki tematyczne: o bucikach i czapeczkach. Tu przecież nie chodzi o podstawy/naukę tylko o wzorek. Skopiuję te posty do bucików.
Racja ,racja Justynko bo się bałagan porobi.Dziękuję
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 07:14   #466
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Zauważyłam, że ktoś postarał się i pogrupował linki do stron na wizażu mających na celu przyspieszenie przeszukiwania wątków. Próbowałam - strony z wątkami się otwierają, ale odnośniki z propozycjami np. wzorów już nie. Są tylko puste strony np. z roku 2005. Czy ktoś to pousuwał celowo? Jeśli tak to szkoda, bo ciągle napływają nowe osoby chcące skorzystać z takich materiałów. Bardzo proszę o wyjaśnienie.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 07:57   #467
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że ktoś postarał się i pogrupował linki do stron na wizażu mających na celu przyspieszenie przeszukiwania wątków. Próbowałam - strony z wątkami się otwierają, ale odnośniki z propozycjami np. wzorów już nie. Są tylko puste strony np. z roku 2005. Czy ktoś to pousuwał celowo? Jeśli tak to szkoda, bo ciągle napływają nowe osoby chcące skorzystać z takich materiałów. Bardzo proszę o wyjaśnienie.
Po pierwsze to nie miejsce na takie pytanie - po drugie taki wątek już dawno istnieje i wiele podobnych - tylko trzeba czytać - po trzecie z 2005 roku - hi hi hi - nawet w googlach nie znajdziesz czy na picaso /będą nie czynne - chyba zauważyłaś /a może nie/ że co rusz ktoś wstawia na nowo inne lub podobne
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:01   #468
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to nie miejsce na takie pytanie - po drugie taki wątek już dawno istnieje i wiele podobnych - tylko trzeba czytać - po trzecie z 2005 roku - hi hi hi - nawet w googlach nie znajdziesz czy na picaso /będą nie czynne - chyba zauważyłaś /a może nie/ że co rusz ktoś wstawia na nowo inne lub podobne
Nie rozumiem skąd ten śmiech. Właśnie dlatego napisałam, bo gubię się w tym gąszczu nieczynnych stron, a raczej odnośników do stron martwych. Jest to tak rozmnożone, że bardzo dużo czasu traci się na wyszukanie czegokolwiek. Czy nie można tego po prostu usunąć, aby nie błądzić tak po omacku? Chyba chodzi o to, aby można było szybko znaleźć to czego się szuka i aby wszystko sprawnie działało. To ma czemuś służyć, a nie utrudniać. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to nie miejsce na takie pytanie - po drugie taki wątek już dawno istnieje i wiele podobnych - tylko trzeba czytać - po trzecie z 2005 roku - hi hi hi - nawet w googlach nie znajdziesz czy na picaso /będą nie czynne - chyba zauważyłaś /a może nie/ że co rusz ktoś wstawia na nowo inne lub podobne
I jeszcze jedno. Gdzie ma być miejsce na pytanie skoro forum jest podzielone na tematy: 1. Nowe posty
2. Subskrybowane wątki.
3. Kobieta
4. Uroda
5. Zdrowie i medycyna
6. Hobby
7. Ogłoszenia i targowisko
8. Regulamin.
Może jestem ciemna, ale tematu nie widzę, aby zadać pytanie j.w.
Wracając do googli jak wrzucam hasło z tematu, który mnie interesuje to ciągle odsyła mnie do forum właśnie wizażu i potem okazuje się, że wszystko nieczynne. To jakieś błędne koło się robi, więc stąd moje pytanie odnośnie martwych stron.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 09:38   #469
damurek
Zakorzenienie
 
Avatar damurek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 721
Dot.: Szydełko - podstawy

Zrobienie takiej samej robótki przez kilka osób na podstawie takiego samego schematu może okazać się bardzo ciekawe .
Znam to z doświadczenia (miałam przyjemność prowadzić takie małe kursiki szydełkowania) .... problem tkwi w odczytywaniu oznaczeń na schematach.
Piszę o tym bo nieświadomie wprowadziłam dziewczyny w błąd (już sprostowałam):
1.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25978189
2.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post25983247

.... dobrze sobie radzę ze schematami, potrafię je odczytywać ale .... no właśnie ale ...... np. jest tyle wersji oznaczenia półsłupka (nie mówię już o sposobie wbijania tegoż półsłupka w poprzedni rządek ) do tego dochodzą schematy obcojęzyczne ........ wprawione w szydełkowaniu czasem mają kłopot a co dopiero nowicjuszki.
Tutaj dyskusja na temat półsłupka i oczka ścisłego
fragment tej dyskusji ,,Taki polslupek jest wyzszy od oczka scislego, a nizszy od slupka. Moje holenderskie zrodla (rozne) podaja wszedzie taki sam ujednolicony sposob wykonywania oczek scislych i polskupkow. W niektorych schematach wystepuja wszystkie trzy, wiec nie sadze, zeby mozna je bylo zamiennie stosowac.,,

Osoby chcące nauczyć się szydełkować wg. schematu powinny jednak zapoznać się z podstawowymi (czasem różniącymi się od tego co już wiemy) oznaczeniami na schematach - czasem zrobienie półsłupka zamiast oczka ścisłego nie ma dla robótki znaczenia ... czasem jednak może zmienić trochę jej wygląd (nasza robótka różni się od tej na zdjęciu )

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Wklejam linki do blogów Soni Marii ...... to nic, że obcojęzyczne (no i inne oznaczenia schematów) ..... Sonia bardzo przejrzyście tłumaczy jak zrobić -są też instruktażowe filmiki.
Myślę, że wiedzy na temat szydełkowania nigdy dosyć ... .
Może ktoś skorzysta. Mam nadzieję, że język portugalski nie będzie ,,przeszkodą,,.

1.Schematy krok po kroku (+filmiki)
2.Prace Soni pokazane jak je zrobić (+filmiki)
__________________
Gdyby mnie ktoś szukał to jestem TUTAJ
damurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 13:25   #470
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez damurek Pokaż wiadomość
Zrobienie takiej samej robótki przez kilka osób na podstawie takiego samego schematu może okazać się bardzo ciekawe .
Znam to z doświadczenia (miałam przyjemność prowadzić takie małe kursiki szydełkowania) .... problem tkwi w odczytywaniu oznaczeń na schematach.
Piszę o tym bo nieświadomie wprowadziłam dziewczyny w błąd (już sprostowałam):
1.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25978189
2.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post25983247

.... dobrze sobie radzę ze schematami, potrafię je odczytywać ale .... no właśnie ale ...... np. jest tyle wersji oznaczenia półsłupka (nie mówię już o sposobie wbijania tegoż półsłupka w poprzedni rządek ) do tego dochodzą schematy obcojęzyczne ........ wprawione w szydełkowaniu czasem mają kłopot a co dopiero nowicjuszki.
Tutaj dyskusja na temat półsłupka i oczka ścisłego
fragment tej dyskusji ,,Taki polslupek jest wyzszy od oczka scislego, a nizszy od slupka. Moje holenderskie zrodla (rozne) podaja wszedzie taki sam ujednolicony sposob wykonywania oczek scislych i polskupkow. W niektorych schematach wystepuja wszystkie trzy, wiec nie sadze, zeby mozna je bylo zamiennie stosowac.,,

Osoby chcące nauczyć się szydełkować wg. schematu powinny jednak zapoznać się z podstawowymi (czasem różniącymi się od tego co już wiemy) oznaczeniami na schematach - czasem zrobienie półsłupka zamiast oczka ścisłego nie ma dla robótki znaczenia ... czasem jednak może zmienić trochę jej wygląd (nasza robótka różni się od tej na zdjęciu )

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Wklejam linki do blogów Soni Marii ...... to nic, że obcojęzyczne (no i inne oznaczenia schematów) ..... Sonia bardzo przejrzyście tłumaczy jak zrobić -są też instruktażowe filmiki.
Myślę, że wiedzy na temat szydełkowania nigdy dosyć ... .
Może ktoś skorzysta. Mam nadzieję, że język portugalski nie będzie ,,przeszkodą,,.

1.Schematy krok po kroku (+filmiki)
2.Prace Soni pokazane jak je zrobić (+filmiki)

Danusia zgadzam się z tobą oznaczenia bywają różne i różnie są odczytywane i nie mam tu na myśli symbole nie polskie ,nawet w naszych gazetach zdarza się że x-to półsłupek a + to sc i na odwrót.
Tak jak piszesz najlepiej dobrze zapoznać się z podstawami , zaufać swojej intuicji jeśli mamy opanowane szydełko a nowicjuszkom proponuje mimo wszystko metoda próbek rozpracować dany wzorek , zobaczyć czy jest oki i dopiero potem zabrać się za robienie określonej rzeczy ,szczególnie jeśli ma to być serwetka gdzie błąd może dopiero wyjść po dłuższym czasie i przyjdzie nam pruć.
Pewnie się powtarzam ale dziękuje Damurku za kolejne pomocne linki do stronek z których po raz kolejny dowiedziałam się czegoś nowego i zainspirowały mnie kolejne pokazane robótki
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:04   #471
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Szydełko - podstawy

Świetny ten blog Sonii Marii, nie umiałam sobie wyobrazić jak zrobić pewne rzeczy ale na filmikach wszystko jest dokładnie i proso wyjaśnione.
ale ona ma ładne paznokcie
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 21:46   #472
Madzialin
Raczkowanie
 
Avatar Madzialin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 341
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
Świetny ten blog Sonii Marii, nie umiałam sobie wyobrazić jak zrobić pewne rzeczy ale na filmikach wszystko jest dokładnie i proso wyjaśnione.
ale ona ma ładne paznokcie
To prawda filmiki super,a Twoje hobby jeszcze piękniejsze

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez damurek Pokaż wiadomość
Zrobienie takiej samej robótki przez kilka osób na podstawie takiego samego schematu może okazać się bardzo ciekawe .
Znam to z doświadczenia (miałam przyjemność prowadzić takie małe kursiki szydełkowania) .... problem tkwi w odczytywaniu oznaczeń na schematach.
Piszę o tym bo nieświadomie wprowadziłam dziewczyny w błąd (już sprostowałam):
1.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25978189
2.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post25983247

.... dobrze sobie radzę ze schematami, potrafię je odczytywać ale .... no właśnie ale ...... np. jest tyle wersji oznaczenia półsłupka (nie mówię już o sposobie wbijania tegoż półsłupka w poprzedni rządek ) do tego dochodzą schematy obcojęzyczne ........ wprawione w szydełkowaniu czasem mają kłopot a co dopiero nowicjuszki.
Tutaj dyskusja na temat półsłupka i oczka ścisłego
fragment tej dyskusji ,,Taki polslupek jest wyzszy od oczka scislego, a nizszy od slupka. Moje holenderskie zrodla (rozne) podaja wszedzie taki sam ujednolicony sposob wykonywania oczek scislych i polskupkow. W niektorych schematach wystepuja wszystkie trzy, wiec nie sadze, zeby mozna je bylo zamiennie stosowac.,,

Osoby chcące nauczyć się szydełkować wg. schematu powinny jednak zapoznać się z podstawowymi (czasem różniącymi się od tego co już wiemy) oznaczeniami na schematach - czasem zrobienie półsłupka zamiast oczka ścisłego nie ma dla robótki znaczenia ... czasem jednak może zmienić trochę jej wygląd (nasza robótka różni się od tej na zdjęciu )

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Wklejam linki do blogów Soni Marii ...... to nic, że obcojęzyczne (no i inne oznaczenia schematów) ..... Sonia bardzo przejrzyście tłumaczy jak zrobić -są też instruktażowe filmiki.
Myślę, że wiedzy na temat szydełkowania nigdy dosyć ... .
Może ktoś skorzysta. Mam nadzieję, że język portugalski nie będzie ,,przeszkodą,,.

1.Schematy krok po kroku (+filmiki)
2.Prace Soni pokazane jak je zrobić (+filmiki)
Może oprócz tego,ze z filmikow mozna sie nauczyc szydełkowania,to moze jeszcze troche portugalskiego a co tam
__________________
Moje prace

Zapraszam również na mój wątek tu: wszelka pomoc i rady mile widziane

Zaobrączkowana
12.04.2008r

Moje cudeńka:

Wiktorka 02.06.2008r
Juleńka 19.09.2009r
Madzialin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:34   #473
zmarzlusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 9
Dot.: Szydełko - podstawy

Witam! Mam pytanie do znawczyń szydełkowania. Robie pierwszy raz sukienieczke dla corci która sklada z góra -słupki a spódniczka bedzie wg wybranego schematu i tu mam problem jak poszerzac wzór zeby spodniczka robila sie coraz bardziej rozkloszowana??? Przypuszczam ze powiecie: dodawaj wiecej oczek co rzad, hee tylko gdzie i jak jezeli jest to stale powrarzajacy sie wzór..Nie wiem czy dobrze opisalam o co chodzi, ale mam nadzieje ze ktos zrozumie i dokladnie postara mi sie to wytłumaczyc
Dołączam wzór:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wzór.jpg (18,4 KB, 24 załadowań)
__________________
Żonka
zmarzlusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:09   #474
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Szydełko - podstawy

Może tu wątek żyje?

Cytat:
Napisane przez zmarzlusia Pokaż wiadomość
spódniczka bedzie wg wybranego schematu i tu mam problem jak poszerzac wzór zeby spodniczka robila sie coraz bardziej rozkloszowana???
To schemat do spódniczki nie przewiduje jej rozkloszowania? :/
Czy to po prostu wzór, a Ty z tego chcesz mieć spódniczkę?
Ja się nie znam kompletnie, ale ciekawi mnie i Twój kłopot. Chętnie poczytam odpowiedzi.


A to mój post:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=27
z wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post26273551
proszę o pomoc.

Jeszcze mam pytanie na temat półsłupka.
Wbijam szydełko w oczko. Mam 2 nitki na szydełku.
Nabieram nitkę. Mam 3 nitki na szydełku.
Przeciągam nitkę przez dwa oczka i mam 1 nitkę na szydełku.
I teraz: powinnam jeszcze raz przeciągnąć nitkę przez tę nitkę na szydełku, czy od razu zacząć kolejny półsłupek, czyli wbić szydełko w oczko??

Robię tę czapkę ze schematu, przeszukałam net jeśli chodzi o półsłupki, ale tam nie ma momentu przejścia do następnego półsłupka. Taki drobizag...

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2011-04-11 o 09:40
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:23   #475
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez zmarzlusia Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie do znawczyń szydełkowania. Robie pierwszy raz sukienieczke dla corci która sklada z góra -słupki a spódniczka bedzie wg wybranego schematu i tu mam problem jak poszerzac wzór zeby spodniczka robila sie coraz bardziej rozkloszowana??? Przypuszczam ze powiecie: dodawaj wiecej oczek co rzad, hee tylko gdzie i jak jezeli jest to stale powrarzajacy sie wzór..Nie wiem czy dobrze opisalam o co chodzi, ale mam nadzieje ze ktos zrozumie i dokladnie postara mi sie to wytłumaczyc
Dołączam wzór:


Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Może tu wątek żyje?
To schemat do spódniczki nie przewiduje jej rozkloszowania? :/
Czy to po prostu wzór, a Ty z tego chcesz mieć spódniczkę?
Ja się nie znam kompletnie, ale ciekawi mnie i Twój kłopot. Chętnie poczytam odpowiedzi.
A to mój post:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=27
z wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post26273551
proszę o pomoc.

Jeszcze mam pytanie na temat półsłupka.
Wbijam szydełko w oczko. Mam 2 nitki na szydełku.
Nabieram nitkę. Mam 3 nitki na szydełku.
Przeciągam nitkę przez dwa oczka i mam 1 nitkę na szydełku.
I teraz: powinnam jeszcze raz przeciągnąć nitkę przez tę nitkę na szydełku, czy od razu zacząć kolejny półsłupek, czyli wbić szydełko w oczko??

Robię tę czapkę ze schematu, przeszukałam net jeśli chodzi o półsłupki, ale tam nie ma momentu przejścia do następnego półsłupka. Taki drobizag...

Postarałam się jak umiałam nie wiem czy to Wam coś da
1. dla Zmarzlusia
2 dla Patri
jeśli chodzi o półsłupek to wbijasz szydełko w oczko wyciągasz nitkę masz dwie i przerabiasz a jak chcesz pełny to nawijasz jak do słupka wbijasz przeciągasz nitkę przez dwa razem
http://maranciaki.pl/podstawy_szydelko.htm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wzór1.jpg (41,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szydlo1.jpg (132,2 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2011-04-11 o 10:26
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:39   #476
zmarzlusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 9
Dot.: Szydełko - podstawy

Glinka121, dziekuje bardzo bede cos kombinowac w takim razie
Patri, nie mam schematu na spódniczkę jedynie wzór z ksiazki na podstawie ktorego chciałabym ja zrobic
__________________
Żonka
zmarzlusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 03:17   #477
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Szydełko - podstawy

Dzięki Glinka121, dobrze robię okazuje się. A dwójka to dwa półsłupki wychodzące z jednego oczka.

Ciągle nie wiem jak kwestię półsłupka przewiduje schemat czapki. Przecież to nie wszystko jedno jak przerobię... Byłam na tej stronce i tam też jest pokazane jak robić półsłupek do momentu przeciągnięcia przez te dwie nitki, ale jak dalej, jeszcze jedno oczko czy już nie? Jeśli jest schemat to pewnie są zasady - wolałabym żeby były, bez zasad nie czuję się pewnie

Zmarzlusia myślę o tej Twojej sukience.
Może tak jak ja mam w schemacie czapki zrób co jakiś czas dwa słupki czy półsłupki z jednego oczka. W końcu czapka też się rozszerza i to znacznie przecież. Dlatego wlep coś takiego w swój wzór może.

Choć jak patrzę, to nie wygląda mi to na coś łatwego. Nie ma gdzie tam dodać słupków czy półsłupków, bo to ma zwarty wzór...

Z jakiej to ksiażki/gazety?

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2011-04-12 o 03:26
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:33   #478
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez zmarzlusia Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie do znawczyń szydełkowania. Robie pierwszy raz sukienieczke dla corci która sklada z góra -słupki a spódniczka bedzie wg wybranego schematu i tu mam problem jak poszerzac wzór zeby spodniczka robila sie coraz bardziej rozkloszowana??? Przypuszczam ze powiecie: dodawaj wiecej oczek co rzad, hee tylko gdzie i jak jezeli jest to stale powrarzajacy sie wzór..Nie wiem czy dobrze opisalam o co chodzi, ale mam nadzieje ze ktos zrozumie i dokladnie postara mi sie to wytłumaczyc
Dołączam wzór:
Wydaje mi się, że dodawać można tylko po bokach tak w formie trapezu, bo ten wzór zniknie jak będzie się dodawać jeszcze coś pomiędzy. Druga rada to taka, aby zrobić pasy pionowe z wzoru, a między nimi kliniki z półsłupków lub słupków. Wtedy równomiernie dodając półsłupki lub słupki w klinach uzyskasz formę rozkloszowania.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2011-04-12 o 07:35 Powód: literówki
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:14   #479
zmarzlusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 9
Dot.: Szydełko - podstawy

Patri, wzor pochodzi z ksiazki Ireny Koteckiej " Album splotów szydelkowych"
japoneczka01, chyba sobie wybralam zbyt trudny wzór jak na nowicjuszke szydelkowania Faktycznie niezły pomysł z tymi klinikami po bokach, dzieki
__________________
Żonka
zmarzlusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:36   #480
Madzialin
Raczkowanie
 
Avatar Madzialin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 341
Dot.: Szydełko - podstawy

Glinko masz moze zdjecie czapeczki z tego schematu??(Twoje zdjęcie nr 2) Pozdrawiam
__________________
Moje prace

Zapraszam również na mój wątek tu: wszelka pomoc i rady mile widziane

Zaobrączkowana
12.04.2008r

Moje cudeńka:

Wiktorka 02.06.2008r
Juleńka 19.09.2009r
Madzialin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.