Brytek - czyli brytyjski kot krótkowłosy - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 17:57   #451
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

co do charakteru, to nasz jest flegmatyczny, bardzo ostrożny i a dodatek fajtłapowaty. Mam trzy różne koty, a naszego kochanego Brytyjczyka nazywamy "domowym kamikadze". Ma skłonność do spadania z różnych rzeczy, nie trafiania na miejsce na które próbuje wskoczyć oraz do walenia głową w meble w trakcie skoków ze źle wymierzoną odległością
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:57   #452
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Koszt wydania rodowodu jest wliczony w cenę kotka
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:14   #453
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
W skrócie mówiąc, brytki to koty rasowe, więc aby potwioerdzić tą rasowość muszą mieć rodowód. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój kot jest zdrowy - tzn. nie ma żadnych wad genetycznych i chorób, musisz kupić kota w zarejestrowanej hodowli, co oznacza, że będzie mieć rodowód właśnie ze stowarzyszenia, do którego hodowla należy. Ten rodowód to jest jakby potwierdzenie "oryginalności" kota, czyli możesz mieć pewność, że zwierze i jego przodkowie byli kotami rasowymi, z rodowodami. Na przykład kupując kota bez rodowodu, nie masz pewności, czy jest to "czysty" brytyjczyk, czy nie jest mieszańcem, czy nie ma przez to jakiś problemów genetycznych i nie tylko. Brytki są spokojnymi zwierzakami, ale jeśli nie są czystej krwi ( ) to może okazać się, że kot wygląda jak brytek, ale zachowuje się jak nieudomowiony dachowiec. Tak że lepiej brać kota z wiarygodnego źródła, a ta wiarygodność jest właśnie potwierdzana rodowodem. Poczytaj sobie ten wątek , tu jest dużo na ten temat napisane
Jesteście cudowne
Kotka kupię oczywiście z rodowodem, inny nie wchodzi w rachubę. Tylko ta kobieta jedna coś kręciła i zgłupiałam.
Kotka kupimy w Poznaniu z licencjonowanej hodowli
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:16   #454
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Pochwal się czem prędzej jak już kociszcze będzie u Ciebie
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:29   #455
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

W tym tygodniu po nią jedziemy

Jakiego drapaka kupić? Kuwetę? Co jeszcze jest niezbędne? Chcę być przygotowana na nowego domownika
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:12   #456
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

łoo, szybko się uwinęłaś Ja na swojego drugiego muszę czekać do początku lutego/końca stycznia
Drapaczek - najlepiej taki z siedziskami i dziuplą, mój bardzo lubi na czymś takim spać, choć już się biedak za bardzo nie mieści.
Kuweta - podobno najlepiej jest kupowac krytą. Ja mam otwartą i nie narzekam, przynajmniej widzę od razu, że trzeba posprzątać do tego żwirek oczywiście. Najlepiej na początku kupić taki żwirek, jaki kociszcze używa w hodowli, żeby mu pomóc się zaaklimatyzować w nowym domku.
Miseczki w liczbie trzech. Na suche, na mokre i na wodę.
Hmmm... No i zabawki jakieś dla maluszka
Legowisko. Mój nie ma jakiegoś konkretnego, bo ma swoja miejscówkę na drapaku, poza tym lubi spać na dywaniku w łazience i na swoim kocyku z poduszką przy oknie.
Transporter-może okazać się konieczny. Mogą nie chcieć w hodowli wydać kota, jeśli nie będziesz miała w czym go bezpiecznie przewieźć.
Nic sobie jak na razie więcej nie mogę przypomnieć, ale jak mi coś zaświta, to dopiszę

Będziesz miała kocurka czy koteczkę?

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Zaświtało Karmą się na razie nie przejmuj, powinnaś dostać w wyprawce. Chociaż lepiej się dopytaj, żebyś nie została z głodnym koteczkiem
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:28   #457
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
łoo, szybko się uwinęłaś Ja na swojego drugiego muszę czekać do początku lutego/końca stycznia
Drapaczek - najlepiej taki z siedziskami i dziuplą, mój bardzo lubi na czymś takim spać, choć już się biedak za bardzo nie mieści.
Kuweta - podobno najlepiej jest kupowac krytą. Ja mam otwartą i nie narzekam, przynajmniej widzę od razu, że trzeba posprzątać do tego żwirek oczywiście. Najlepiej na początku kupić taki żwirek, jaki kociszcze używa w hodowli, żeby mu pomóc się zaaklimatyzować w nowym domku.
Miseczki w liczbie trzech. Na suche, na mokre i na wodę.
Hmmm... No i zabawki jakieś dla maluszka
Legowisko. Mój nie ma jakiegoś konkretnego, bo ma swoja miejscówkę na drapaku, poza tym lubi spać na dywaniku w łazience i na swoim kocyku z poduszką przy oknie.
Transporter-może okazać się konieczny. Mogą nie chcieć w hodowli wydać kota, jeśli nie będziesz miała w czym go bezpiecznie przewieźć.
Nic sobie jak na razie więcej nie mogę przypomnieć, ale jak mi coś zaświta, to dopiszę

Będziesz miała kocurka czy koteczkę?

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Zaświtało Karmą się na razie nie przejmuj, powinnaś dostać w wyprawce. Chociaż lepiej się dopytaj, żebyś nie została z głodnym koteczkiem
Szybko, bo miałam już kilka miejsc wybranych
Legowisko zamówiłam, kuwetę zakrytą, zabaweczki. Żwirek też wzięłam, ale rzeczywiście zapytam się jakiego kotek używał. Wyprawkę ma dostać to wtedy jedzonko zakupię.
A będzie koteczka
A drapak jaki masz? Bo bardzo polecane są od Rufi-ego, ale strasznie drogie, nie stać mnie na razie. Możesz coś tańszego polecić?
A miseczki masz zwykłe czy te płaskie?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 20:50   #458
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Miseczki mam zwykłe, ale zamierzam zamienić na płaskie, bo widzę, że kot wyciąga sobie jedzenie, daje na podłodze i dopiero wtedy je :???: Do mięsa mu zostawię normalną, ale do suchego kupię płaską.
A drapak mam dokładnie ten: KLIK , też u tego sprzedającego kupowałam. Jestem bardzo zadowolona, kotek też Jest bardzo porządnie zrobiony i nie ma elementów, o które kot mógłby sobie zrobić krzywdę podczas zabawy.
Swoją drogą te drapaki Rufi to chyba z mahoniu i złota muszą być, że są takie drogie. Jak wybierałam dla swojego, to właśnie na nie się najpierw natknęłam i zzieleniałam Na szczęście można spokojnie kupić coś w przyzwoitej cenie.
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 07:03   #459
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

jeśli chodzi o miseczki to ja mam takie: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...apki.2259.html do wody i do karmy suchej, świetnie się sprawdzają bo są stabilne, wygodnie się z nich je no i są ceramiczne więc łatwo utrzymać w czystości do karmy mokrej mam taką: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...gowa.1980.html no i polecam kupić jakąś podkładkę plastikową pod miski bo to zawsze się coś rozrzuci, rozleje i później dużo łatwiej posprzątać jak to wyląduje na podkładce a nie na podłodze

z rzeczy potrzebnych poleciłabym jeszcze nożyczki do pazurków i szczotkę lub zgrzebełko do wyczesywania- brytyjczyki mimo, że krótkowłose mają dość dużo martwej sierści,którą nalezy wyczesywać bo inaczej jak kot się myje (wylizuje) to połyka te włosy i tworzą się z nich kule włosowe które później zalegają mu w jelitach, a dodatkowo jeszcze pastę odkłaczającą wspomagającą tranzyt owych kul.

z jakiej hodowli w Poznaniu będziesz mieć kota? sama jestem z tego miasta więc jestem ciekawa
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 07:25   #460
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Zapraszam na koci wątek - jest tam kilka dziewczyn z brytyjczykami i na pewno chętnie pogadają z nową opiekunką brytka

Mam dwa drapaki Rufi. Rzeczywiście kosztują sporo ale są tego warte. Zrobiłam filmy porównujące Rufi z drapakiem, który kupiłam w zooplusie. Jeżeli ktoś ma ochotę mogę podesłać link Na początek może być zwykły drapak i można zbierać na Rufi bo kot rośnie a zwłaszcza brytki i na takim zwykłym może się nie mieścić.

Brytyjczykom z racji budowy pyszczka chyba łatwiej jeść z takich misek specjalnie do nich przeznaczonych.

Też jestem z Poznania. Jaka hodowla?
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 07:28   #461
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o miseczki to ja mam takie: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...apki.2259.html do wody i do karmy suchej, świetnie się sprawdzają bo są stabilne, wygodnie się z nich je no i są ceramiczne więc łatwo utrzymać w czystości do karmy mokrej mam taką: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...gowa.1980.html no i polecam kupić jakąś podkładkę plastikową pod miski bo to zawsze się coś rozrzuci, rozleje i później dużo łatwiej posprzątać jak to wyląduje na podkładce a nie na podłodze

z rzeczy potrzebnych poleciłabym jeszcze nożyczki do pazurków i szczotkę lub zgrzebełko do wyczesywania- brytyjczyki mimo, że krótkowłose mają dość dużo martwej sierści,którą nalezy wyczesywać bo inaczej jak kot się myje (wylizuje) to połyka te włosy i tworzą się z nich kule włosowe które później zalegają mu w jelitach, a dodatkowo jeszcze pastę odkłaczającą wspomagającą tranzyt owych kul.

z jakiej hodowli w Poznaniu będziesz mieć kota? sama jestem z tego miasta więc jestem ciekawa
Mam taką samą miseczkę do mokrego, sprawdza się świetnie, bo nie sula się po podłodze (ma taką gumową podkładkę od spodu).
Kupiłam podkładkę pod miski, ale mój sprytny puchacz i tak wyciąga sobie jedzenie i kładzie nie na podkładce, tylko kawałek dalej, na podłodze
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 07:52   #462
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Mi wet powiedział, żebym jeszcze nie przestawiała kota na karmę dla kastratów, bo dalej rośnie. Tzn kości mu rosną, nie tłuszczyk, dalej ma żebra mocno wyczuwalne Boję się myśleć, jaki duży będzie finalnie Najwyżej będzie dużo futra do kochania. Tylko zastanawiam się jak moje rozpieszczone duże futro zareaguje na nowe, małe futerko, które przybędzie na początku lutego..
Dodaję zdjęcie mojego puchacza, na którym usiłuje dopasować się do legowiska na drapaku
słodziak z tego Alfreda

mój Artek też jeszcze rośnie (taką mam nadzieję ) więc nie dostał żadnej diety i nadal ma suche cały czas w miseczkach ale po prostu to trochę lżejsza karma żeby nie przybierał za szybko
co do dokocenia to życzę żeby poszło jak po maśle natomiast dużo zależy od charakteru kota, nasz ma niestety silny syndrom jedynaka
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 08:38   #463
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Alfred też ma syndrom jedynaka. Jak go próbowałam zsocjalizować z kotami znajomych, to rozpłaszczył się na kanapie, otworzył jedno oko, zrobił khhhhhhh i poszedł spać. Jak tylko inne koty sie do niego zbliżają, to on ostentacyjnie pokazuje swoją wyższość. Boję się o małe futro, będę musiała chyba urlop wziąć żeby koty do siebie przyzwyczaić i mieć na nie oko. Urlop kocierzyński powinien być zapewniony w prawie pracy
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 08:56   #464
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Miseczki mam zwykłe, ale zamierzam zamienić na płaskie, bo widzę, że kot wyciąga sobie jedzenie, daje na podłodze i dopiero wtedy je :???: Do mięsa mu zostawię normalną, ale do suchego kupię płaską.
A drapak mam dokładnie ten: KLIK , też u tego sprzedającego kupowałam. Jestem bardzo zadowolona, kotek też Jest bardzo porządnie zrobiony i nie ma elementów, o które kot mógłby sobie zrobić krzywdę podczas zabawy.
Swoją drogą te drapaki Rufi to chyba z mahoniu i złota muszą być, że są takie drogie. Jak wybierałam dla swojego, to właśnie na nie się najpierw natknęłam i zzieleniałam Na szczęście można spokojnie kupić coś w przyzwoitej cenie.
Dzięki za link. Zapiszę sobie i na razie kupię taki drapak, na Rufiego uzbieram

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o miseczki to ja mam takie: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...apki.2259.html do wody i do karmy suchej, świetnie się sprawdzają bo są stabilne, wygodnie się z nich je no i są ceramiczne więc łatwo utrzymać w czystości do karmy mokrej mam taką: http://www.zwierzakowo.pl/opis-produ...gowa.1980.html no i polecam kupić jakąś podkładkę plastikową pod miski bo to zawsze się coś rozrzuci, rozleje i później dużo łatwiej posprzątać jak to wyląduje na podkładce a nie na podłodze

z rzeczy potrzebnych poleciłabym jeszcze nożyczki do pazurków i szczotkę lub zgrzebełko do wyczesywania- brytyjczyki mimo, że krótkowłose mają dość dużo martwej sierści,którą nalezy wyczesywać bo inaczej jak kot się myje (wylizuje) to połyka te włosy i tworzą się z nich kule włosowe które później zalegają mu w jelitach, a dodatkowo jeszcze pastę odkłaczającą wspomagającą tranzyt owych kul.

z jakiej hodowli w Poznaniu będziesz mieć kota? sama jestem z tego miasta więc jestem ciekawa
Z hodowli Niebieskie Pluszaki.
Dziękuję za podpowiedzi.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 09:30   #465
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Alfred też ma syndrom jedynaka. Jak go próbowałam zsocjalizować z kotami znajomych, to rozpłaszczył się na kanapie, otworzył jedno oko, zrobił khhhhhhh i poszedł spać. Jak tylko inne koty sie do niego zbliżają, to on ostentacyjnie pokazuje swoją wyższość. Boję się o małe futro, będę musiała chyba urlop wziąć żeby koty do siebie przyzwyczaić i mieć na nie oko. Urlop kocierzyński powinien być zapewniony w prawie pracy
wiesz to jest akurat dobry objaw, mój syczy, warczy i wyje na widok innych kotów i psów po czym przystępuje do ataku i łapoczynów urlop na pewno będziesz musiała wziąć i poczytaj na forach o tym jak należy wprowadzać nowego kota do domu bo to bardzo ważne etapy i można już na wstępie wszystko schrzanić

Tamlin nie znam tej hodowli, nie mogę też znaleźć ich strony w internecie ale mam nadzieję, że będziesz zadowolona
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 09:40   #466
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
Tamlin nie znam tej hodowli, nie mogę też znaleźć ich strony w internecie ale mam nadzieję, że będziesz zadowolona
Hodowla legalna, zarejestrowana, kotki z rodowodem. Więc powinno być ok. Czy nie?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Stąd namiary http://allegro.pl/koty-kocieta-bryty...735961662.html
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 09:52   #467
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Hodowla legalna, zarejestrowana, kotki z rodowodem. Więc powinno być ok. Czy nie?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Stąd namiary http://allegro.pl/koty-kocieta-bryty...735961662.html
Właśnie znalazłam ich na allegro ale nie chciałam się wcinać.

Nie są zarejestrowani w Felis Posnania bo sprawdziłam i nie ma tam takiej hodowli.
Na twoim miejscu zapytałabym skąd ten rodowód. Jeżeli FIFA lub TICA to ok ale jeżeli to jakieś SWKIPR albo coś podobnego to się zastanów. Na stronie allegro nie jest to uściślone.
Kotek nie kosztuje mało a ja wolałabym być pewna czy kupuję faktycznie rasowego kota a nie po rasowych rodzicach zarejestrowany w nowo powstałym stowarzyszeniu.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:09   #468
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

ja tak jak koleżanka wyżej, trochę "śliska" ta hodowla
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:31   #469
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

No to właśnie pytałam o te rodowody ze stowarzyszeń, bo nie wiedziałam i niby miało być ok. A teraz wychodzi na to, że to są rodowody różne. Ja już nic nie rozumiem
Powiedzcie mi czym mam się kierować, abym nie popełniła błędu.
Myślałam, że jak ma rodowód to znaczy że jest prawdziwym rasowym kotem.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Zerkniecie jeszcze na te koteczki?
http://tablica.pl/oferta/kot-brytyjs...e-ID493Mt.html

Cała reszta jest z SWKIPR. To jakieś podejrzane stowarzyszenie? Moze tak sobie działać?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Kotek nie kosztuje mało a ja wolałabym być pewna czy kupuję faktycznie rasowego kota a nie po rasowych rodzicach zarejestrowany w nowo powstałym stowarzyszeniu.
A po rasowych rodzicach to nie rasowy?
Matko, jakie to ciężkie aby kupić kotka.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 10:35   #470
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
No to właśnie pytałam o te rodowody ze stowarzyszeń, bo nie wiedziałam i niby miało być ok. A teraz wychodzi na to, że to są rodowody różne. Ja już nic nie rozumiem
Powiedzcie mi czym mam się kierować, abym nie popełniła błędu.
Myślałam, że jak ma rodowód to znaczy że jest prawdziwym rasowym kotem.
Po pierwsze nie denerwuj się
Zapytaj tych ludzi z allegro kto wystawia rodowód kota?

Możesz też wejść na stronę Felis Posnania w zakładce hodowle masz wypisane hodowle kotów które są tam zrzeszone. Felis Posnania jest stowarzyszeniem zrzeszonym w Felis Polonia, które z kolei jest członkiem FIFE.

Ostatnio potworzyło się sporo stowarzyszeń które wystawiają swoje "rodowody". Nie są one uznawane przez międzynarodowe organizacje i nie można kota wystawiać. Może akurat nie interesuje Cię wystawianie kota ale kotek z takim "rodowodem" jest w typie a nie rasowy. Zakładam, że jak już chcesz wydać pieniądze to zależy Ci na kotku rasowym z dobrej hodowli, socjalizowanym i przyjaznym.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:42   #471
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie denerwuj się
Zapytaj tych ludzi z allegro kto wystawia rodowód kota?

Możesz też wejść na stronę Felis Posnania w zakładce hodowle masz wypisane hodowle kotów które są tam zrzeszone. Felis Posnania jest stowarzyszeniem zrzeszonym w Felis Polonia, które z kolei jest członkiem FIFE.

Ostatnio potworzyło się sporo stowarzyszeń które wystawiają swoje "rodowody". Nie są one uznawane przez międzynarodowe organizacje i nie można kota wystawiać. Może akurat nie interesuje Cię wystawianie kota ale kotek z takim "rodowodem" jest w typie a nie rasowy. Zakładam, że jak już chcesz wydać pieniądze to zależy Ci na kotku rasowym z dobrej hodowli, socjalizowanym i przyjaznym.
Nie chcę kotka wystawiać, ale chcę mieć prawdziwego rasowca.
Czyli z tych stowarzyszeń to nie są prawdziwe rasowe? Taki rodowód ze stowarzyszenia nic nie daje?
Muszę szukać z rodowodem z Felis?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:43   #472
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
N

[/COLOR]Zerkniecie jeszcze na te koteczki?
http://tablica.pl/oferta/kot-brytyjs...e-ID493Mt.html

Cała reszta jest z SWKIPR. To jakieś podejrzane stowarzyszenie? Moze tak sobie działać?[COLOR="Silver"]
przy tym ogłoszeniu jest informacja, że hodowla należy do: "stowarzyszenia kotów domowych" dla mnie to typowa pseudohodowla i od kogoś takiego nie kupiłabym kota

sama jak przymierzałam się do kupienia kota to zastanawiałam się między hodowlą Misiowe Marzenie a Liliowy Sen, nie wiem czy mają akurat teraz kocięta ale może tam zajrzyj?

dla mnie mało wiarygodna jest każda hodowla która nie ma własnej strony, nie jest zarejestrowana w związku i sprzedaje koty na serwisach typu allegro czy tablica.pl
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:44   #473
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Matko, jakie to ciężkie aby kupić kotka.
Wybierasz przyjaciela dla siebie i swojej rodziny na co najmniej 15 do 20 lat. Chyba warto na to poświęcić trochę wysiłku
Pojechać do hodowli, zobaczyć w jakich warunkach koty są hodowane. Pogadać z hodowcami - często to fajni ludzie, zakręceni na punkcie kotów i można się od nich dużo dowiedzieć.

http://felisposnania.eu/zobacz_hodow...F3tkow%B3osych

Tu masz link do hodowli BRI zrzeszonych w Felis Posnania.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook

Edytowane przez iwona1110
Czas edycji: 2013-11-26 o 10:48
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:55   #474
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

A tutaj:
http://allegro.pl/brytyjski-brytyjsk...721336864.html

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
przy tym ogłoszeniu jest informacja, że hodowla należy do: "stowarzyszenia kotów domowych" dla mnie to typowa pseudohodowla i od kogoś takiego nie kupiłabym kota

sama jak przymierzałam się do kupienia kota to zastanawiałam się między hodowlą Misiowe Marzenie a Liliowy Sen, nie wiem czy mają akurat teraz kocięta ale może tam zajrzyj?

dla mnie mało wiarygodna jest każda hodowla która nie ma własnej strony, nie jest zarejestrowana w związku i sprzedaje koty na serwisach typu allegro czy tablica.pl
Dla laika to na serio trudna sprawa zakup kotka.
Myślałam, że to poznańskie będzie dobre, bo tyle dni już szukam. Ale nic trzeba dalej.
Zerknę na te hodowle co podałaś

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Wybierasz przyjaciela dla siebie i swojej rodziny na co najmniej 15 do 20 lat. Chyba warto na to poświęcić trochę wysiłku
Pojechać do hodowli, zobaczyć w jakich warunkach koty są hodowane. Pogadać z hodowcami - często to fajni ludzie, zakręceni na punkcie kotów i można się od nich dużo dowiedzieć.

http://felisposnania.eu/zobacz_hodow...F3tkow%B3osych

Tu masz link do hodowli BRI zrzeszonych w Felis Posnania.
Mam otwartą tą stronę i już zaglądam.
I od jakiegoś tygodnia nic nie robię innego tylko szukam dobrego koteczka

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Jest jakiś wykaz prawdziwych, uczciwych stowarzyszeń w Polsce?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:58   #475
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

pierwsze co mi wyskoczyło po wpisaniu nazwy hodowli w google:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f...27808&start=75

Tamlin naprawdę wybór kota nie to nie zakup hamburgera w mcdonalds ja sobie nie wyobrażam kupić kota przez internet, bez wcześniejszej wizyty w hodowli, obejrzenia kociąt i warunków w jakich żyją...
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 10:59   #476
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Mam otwartą tą stronę i już zaglądam.
I od jakiegoś tygodnia nic nie robię innego tylko szukam dobrego koteczka

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Jest jakiś wykaz prawdziwych, uczciwych stowarzyszeń w Polsce?
Sprawdź jeszcze tutaj, wklejam tylko z wielkopolski ale możesz poszukać z całego kraju. Tutaj często widzę hodowle stowarzyszone w FIFE.
http://www.morusek.pl/ogloszenia/wie...-brytyjskie/0/
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 11:17   #477
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
pierwsze co mi wyskoczyło po wpisaniu nazwy hodowli w google:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f...27808&start=75

Tamlin naprawdę wybór kota nie to nie zakup hamburgera w mcdonalds ja sobie nie wyobrażam kupić kota przez internet, bez wcześniejszej wizyty w hodowli, obejrzenia kociąt i warunków w jakich żyją...
Przecież nie kliknę kup teraz na aukcji.
Nie znam się zupełnie, stąd pytania i prośby o pomoc.
Zanim pojadę chcę wiedzieć czy mam w ogóle po co.

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Sprawdź jeszcze tutaj, wklejam tylko z wielkopolski ale możesz poszukać z całego kraju. Tutaj często widzę hodowle stowarzyszone w FIFE.
http://www.morusek.pl/ogloszenia/wie...-brytyjskie/0/
Dziękuję
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 20:43   #478
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Dziękuję Wam za wszystkie wytyczne
Znalazłam Poznań Kocia Laba hodowla, stowarzyszenie Felis Posnania.
Już czeka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1720 [HDTV (720)].jpg (70,4 KB, 51 załadowań)
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 20:47   #479
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Liliowy?
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 20:50   #480
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brytek - czyli brytyjski kot krotkowlosy

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Liliowy?
Niebieski
Strasznie się cieszę, aż się popłakałam jak się okazało że jest jeszcze jeden
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-26 23:30:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.