wieczny bałagan w domu - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 21:49   #451
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
powiem tak... sierść jest wszędzie, na różnych ludzkich częściach ciała też

A u mnie obok zmywarki stoi butelka z niedopitym szampanem, od sylwestra. Przypominam sobie o niej jak myję podłogę w kuchni bo wtedy jest w zasięgu wzroku. Ale po 10 sekundach (czyli jak przenoszę się z mopem do jadalni) zapominam o niej. Myślę, że ma ta butelka szansę dotrwać do kolejnego sylwestra w tym przytulnym kąciku. Wy też tak macie? Pamięć chomika w kwestii rzeczy do wyrzucenia/schowania/umycia? W salonie wala mi się jedna samotna skarpetka, chyba już z miesiąc na podłodze zbiera kłaki. I jak odkurzam to ją widzę, ale jak tylko przejdę z odkurzaczem dalej, to zapominam o niej. Mam chyba jakieś deficyty rozwojowe
postaw ją na widoku, a później wywal :P

Cytat:
Napisane przez Marudna Krolewna Pokaż wiadomość
Choinkę sprzątnęłam w maju..
miszcz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:25   #452
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A u mnie obok zmywarki stoi butelka z niedopitym szampanem, od sylwestra. Przypominam sobie o niej jak myję podłogę w kuchni bo wtedy jest w zasięgu wzroku. Ale po 10 sekundach (czyli jak przenoszę się z mopem do jadalni) zapominam o niej. Myślę, że ma ta butelka szansę dotrwać do kolejnego sylwestra w tym przytulnym kąciku. Wy też tak macie? Pamięć chomika w kwestii rzeczy do wyrzucenia/schowania/umycia? W salonie wala mi się jedna samotna skarpetka, chyba już z miesiąc na podłodze zbiera kłaki. I jak odkurzam to ją widzę, ale jak tylko przejdę z odkurzaczem dalej, to zapominam o niej. Mam chyba jakieś deficyty rozwojowe
Niestety miewam podobnie Ale w jakimś momencie coś mnie trafia na bałagan i lecę po domu jak tornado i wywalam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:27   #453
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
powiem tak... sierść jest wszędzie, na różnych ludzkich częściach ciała też

A u mnie obok zmywarki stoi butelka z niedopitym szampanem, od sylwestra. Przypominam sobie o niej jak myję podłogę w kuchni bo wtedy jest w zasięgu wzroku. Ale po 10 sekundach (czyli jak przenoszę się z mopem do jadalni) zapominam o niej. Myślę, że ma ta butelka szansę dotrwać do kolejnego sylwestra w tym przytulnym kąciku. Wy też tak macie? Pamięć chomika w kwestii rzeczy do wyrzucenia/schowania/umycia? W salonie wala mi się jedna samotna skarpetka, chyba już z miesiąc na podłodze zbiera kłaki. I jak odkurzam to ją widzę, ale jak tylko przejdę z odkurzaczem dalej, to zapominam o niej. Mam chyba jakieś deficyty rozwojowe

Moje przeterminowane od 4 lat puszki piwa woodstockowego zaczęły mi służyć jako ciężarki. Zawsze sobie powtarzam, że je zaraz wyrzucę...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 05:32   #454
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

ja nie wiem co ze mną jest nie "halo". Jak myję podłogę i patrzę na tą nieszczęsną butelkę to przestaję być "wielozadaniowa" czyli nie umiem jednocześnie myć podłogi i zabierać butelki z kąta mam jakiś nagły spadek mocy intelektualnych wtedy chyba. Mop na mnie źle działa prawdopodobnie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 08:56   #455
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

To może teraz, jak piszesz o tej butelce, jak przeczytasz mój post i Ci się przypomni, to od razu wstań i ją wywal


Wstałaś?



No już już, widzę, że nie wstajesz!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 10:35   #456
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Swoją drogą co do trzymania przeterminowanych rzeczy:
a. wiecie że sól ma datę ważności?
b. wiecie że da się wytworzyć pleśń na pepsi? udało mi się tego kiedyś dokonać
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 13:14   #457
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

A sól to nie ma daty do kiedy NAJLEPIEJ ją spożyć, ale nie jest to konieczne i ona się nie psuje jak jest starsza?
Bo jest też opcja data do której NALEŻY coś spożyć, a po tym terminie należy wyrzucić.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

A pleśń na pepsi mnie nie dziwi, grzyby chyba lubią cukier
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 14:21   #458
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: wieczny bałagan w domu

Mam w lodówce żurawinę do mięsa z 2002r. Spożytą w połowie. Pleśni nie ma.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:32   #459
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

lexie, może bym i wstała tyle, że jakieś 8 kg kota przywaliło mi nogi...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 15:56   #460
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: wieczny bałagan w domu

Może to się nie tyczy za bardzo tematu ale czy tylko mnie wpieniają plakaty wyborcze na mieście Zawsze to samo - rozklejać jest komu ale sprzątnąć to już nie I wisi potem aż wyblaknie albo ktoś wąsy domaluje czy zęba na czarno :P

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mam w lodówce żurawinę do mięsa z 2002r. Spożytą w połowie. Pleśni nie ma.
Na twoim miejscu sprawdziłabym czy nie świeci w ultrafiolecie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 16:43   #461
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Może to się nie tyczy za bardzo tematu ale czy tylko mnie wpieniają plakaty wyborcze na mieście Zawsze to samo - rozklejać jest komu ale sprzątnąć to już nie I wisi potem aż wyblaknie albo ktoś wąsy domaluje czy zęba na czarno :P
Mnie w ogóle wku...rzaja nieaktualne ogłoszenia
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 18:36   #462
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: wieczny bałagan w domu

Czyta Was i od razu mi lepiej, że nie jestem sama z bałaganem na świecie
Ostatni miesiąc spędziłam przy biurku "kończąc" magisterkę. Materiały do niej są wszędzie, moje ciuchy są wszędzie, za każdym razem jak gdzieś wychodziłam wyciągałam z szafy inną płócienną torbę bo w tej z poprzedniego dnia coś było, a nie miałam miejsca żeby to wywalić gdyby nie to że ja czasem wstawałam od biurka to przykryłaby mnie ta sama warstwa kurzu, która zalega na szafkach
Za to szafkę z ciuchami i komodę mam ułozone pod linijkę (w końcu pisałam mgr, a wtedy prawo sesji działa podwójnie ).
I teraz się zbiorę, posprzątam na błysk a po kilku godzinach zapanuje chaos Ratunku!
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 18:56   #463
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja właśnie skończyłam robić na błysk pół domu Pierwszy egzamin już za tydzień
Na jutro zaplanowałam koszenie trawy
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:23   #464
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja wlasnie skonczylam robic syf. Ugotowalam obiad i upieklam ciasto. Kuchnia wyglada... no az slow brak. Dziwi mnie, jak mozna zrobic taki burdel w ciagu godziny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:31   #465
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

ja wysprzatalam dzis na blysk kuchnie....

bo miala przyjsc kolezanka:p

ale mialam zrobic ladnie pazurki i narobilam sie w kuchni i nie nam sily..
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 19:38   #466
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja wlasnie skonczylam robic syf. Ugotowalam obiad i upieklam ciasto. Kuchnia wyglada... no az slow brak. Dziwi mnie, jak mozna zrobic taki burdel w ciagu godziny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Burdelu nie trzeba robić. Burdel robi się sam. To porządek trzeba robić i dlatego jest tak ciężko
Właśnie włożyłam 3 pranie- 11 kg w 4 godziny przed zrobieniem kolejnego powstrzyma mnie brak miejsca do suszenia
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 20:54   #467
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Bez kitu, TZ mi nie wierzy, ze ten balagan robi sie sam. Wyszlam z domu, licze na to, ze koty posprzataja Jutro tez bede robic pranie I tez na jednym sie nie skonczy. I musze ogarnac troche, bo kolezanka w piatek przychodzi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 22:30   #468
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Burdelu nie trzeba robić. Burdel robi się sam. To porządek trzeba robić i dlatego jest tak ciężko
Właśnie włożyłam 3 pranie- 11 kg w 4 godziny przed zrobieniem kolejnego powstrzyma mnie brak miejsca do suszenia
Bo porządek powinien brać z bałaganu przykład i też robić się sam
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 22:42   #469
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Bo porządek powinien brać z bałaganu przykład i też robić się sam
Ja to w ogóle wierzę, że jak tylko wychodzę z domu to ktoś się do niego włamuje i bałagani. Bo np. wstaję rano i jest ok. Po moim powrocie wszędzie są ciuchy, jakiś kubek z herbatą stoi itd. No to ktoś to musiał zrobić
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 06:05   #470
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle wierzę, że jak tylko wychodzę z domu to ktoś się do niego włamuje i bałagani. Bo np. wstaję rano i jest ok. Po moim powrocie wszędzie są ciuchy, jakiś kubek z herbatą stoi itd. No to ktoś to musiał zrobić
no jakbym o sobie czytała
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 08:42   #471
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: wieczny bałagan w domu

Myślałam, że się tu motywujecie do ogarnięcia jublu domowego a teraz mam wrażenie, że się chwalicie bałaganem :O
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 08:50   #472
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

ja stwierdzam fakty, nie chwalę się bo nie ma czym.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 09:56   #473
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: wieczny bałagan w domu

To może się zmotywujmy, by zmienić to otoczenie?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 10:28   #474
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Myślałam, że się tu motywujecie do ogarnięcia jublu domowego a teraz mam wrażenie, że się chwalicie bałaganem :O


Chyba juz to gdzies czytalam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 10:49   #475
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
To może się zmotywujmy, by zmienić to otoczenie?
Cały czas liczę na to, że zjawi się ktoś kto na serio wyjaśni jak nauczyć się sprzątać tak, by utrzymywać porządek. "wstań i posprzątaj" daje skutek na max godzinę, potem znów robi się bajzel..
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 10:54   #476
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

No ale nie istnieje porada "jak sprzątać żeby utrzymać porządek". Są tylko dwie osobne rady "jak sprzątać" i "jak nie bałaganić od nowa" No i to się już tu pojawiało, czyli wszelkie segregacje, wyrzucanie zbędnych rzeczy, pudła, odkładanie od razu na miejsce, sprzątanie na bieżąco itd.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:04   #477
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie skończyłam robić na błysk pół domu Pierwszy egzamin już za tydzień
Na jutro zaplanowałam koszenie trawy
Odwiedź mnie.

Ja mam syf w łazience (w sensie strategiczne miejsca oczywiście trzymam czyste - wc, umywalkę), bo jedną ścianę mam rozkutą, a remont dopiero za rok. Stwierdziłam, że to pier... Ciężko jest dbać o dom, jeżeli ma się niedokończony remont i mało miejsca na przechowywanie. Pocieszam się myślą, że za jakiś czas będzie lepiej.

Nienawidzę myć podłóg. Mogę odkurzać cały dzień, ale mycie podłogi... Aż mnie ciarki przechodzą.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-06-19 o 11:06
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:04   #478
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No ale nie istnieje porada "jak sprzątać żeby utrzymać porządek". Są tylko dwie osobne rady "jak sprzątać" i "jak nie bałaganić od nowa" No i to się już tu pojawiało, czyli wszelkie segregacje, wyrzucanie zbędnych rzeczy, pudła, odkładanie od razu na miejsce, sprzątanie na bieżąco itd.
A jak się NAUCZYĆ to robić? Serio te porady są na zasadzie "jak się nauczyć matematyki" - "siadasz i się uczysz". Ktoś kto nie radzi sobie z podstawą posiedzi i odpuści bo NIC mu to nie dało. Segregowanie wszystkiego do pudeł skończy się bajzlem w pudłach zamiast na wierzchu.
Poza tym już wielokrotnie pisałam o moim stosunku do sprzątania na zasadzie wyrzucania. Jak się umie utrzymać porządek tylko w minimalistycznym wnętrzu, to mnie to mało interesuje.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:29   #479
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Jak się chce mieć dużo rzeczy, to nie pozostaje nic innego jak segregowanie ich właśnie w te pudła, kosze, przegródki, opisywanie, stawianie sobie półek i tak dalej. No cudów nie ma Opiera się to wszystko na tym, że każda rzecz ma jakieś swoje miejsce, np w jednym pudle są, nie wiem, albumy ze zdjęciami, w innym są zimowe swetry, a w jeszcze innym kable i rzeczy komputerowe. Wtedy masz porządek, rzeczy nie walają się byle gdzie i wiesz gdzie co masz.

Nie da się mieć porządku jeśli nie dostosuje się ilości posiadanych rzeczy do posiadanej przestrzeni do ich przechowywania. Jak się ma miejsce, to można sobie robić regały, kredensy, składziki, półeczki, pawlacze i garderoby, i w nich wszystko posegregowane trzymać. A jak się nie ma miejsca, to siłą rzeczy trzeba ograniczać posiadane przedmioty. Naprawdę tu nie ma wielkiej filozofii Jak już masz miejsce, to ustalasz sobie co gdzie ma być i się tego trzymasz. Jak dom się przepełnia i rzeczy się przesypują, to albo trzeba znaleźć nowe miejsca do przechowywania, dobudować sobie garaż czy zorganizować strych, większe lokum kupić, albo jednak się przemóc i coś wyrzucić, skoro się nie mieści. Wydaje mi się, że innych dróg nie ma.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 11:45   #480
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Jak się chce mieć dużo rzeczy, to nie pozostaje nic innego jak segregowanie ich właśnie w te pudła, kosze, przegródki, opisywanie, stawianie sobie półek i tak dalej. No cudów nie ma Opiera się to wszystko na tym, że każda rzecz ma jakieś swoje miejsce, np w jednym pudle są, nie wiem, albumy ze zdjęciami, w innym są zimowe swetry, a w jeszcze innym kable i rzeczy komputerowe. Wtedy masz porządek, rzeczy nie walają się byle gdzie i wiesz gdzie co masz.

Nie da się mieć porządku jeśli nie dostosuje się ilości posiadanych rzeczy do posiadanej przestrzeni do ich przechowywania. Jak się ma miejsce, to można sobie robić regały, kredensy, składziki, półeczki, pawlacze i garderoby, i w nich wszystko posegregowane trzymać. A jak się nie ma miejsca, to siłą rzeczy trzeba ograniczać posiadane przedmioty. Naprawdę tu nie ma wielkiej filozofii Jak już masz miejsce, to ustalasz sobie co gdzie ma być i się tego trzymasz. Jak dom się przepełnia i rzeczy się przesypują, to albo trzeba znaleźć nowe miejsca do przechowywania, dobudować sobie garaż czy zorganizować strych, większe lokum kupić, albo jednak się przemóc i coś wyrzucić, skoro się nie mieści. Wydaje mi się, że innych dróg nie ma.
Jesteś doskonałym dowodem na to, że osoba nie mająca takich problemów, absolutnie ich nie zrozumie
W mojej szafie bajzel robi się w takim samym tempie wtedy gdy leżą w niej 3 bluzki na krzyż, jak wtedy gdy mam ich 20. Mają swoje osobne miejsca i dalej jest bajzel bo zapomnę ją złożyć, bo nie jest idealnie poskładane, bo chciałam sprawdzić jak wygląda ta bluzka ze spodu, bo wrzuciłam na szybko rzeczy do szafy, bo właśnie zaczęło lać a wisiały na dworze, bo niedomknęłam szafy i wlazły koty, bo mój chłop pomylił półki. Pilnowanie każdej rzeczy wymagałoby ode mnie ciągłego myślenia przy każdym kroku, w każdej sekundzie życia. Nie umiem tak. Co zrobić żeby mieć nawyk i robić to automatycznie?

Serio osoba mająca problem z utrzymaniem porządku będzie miała bajzel nawet jeśli kupi i opisze 10 milionów pudełek i każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Bo zapomni, bo się pogubi, bo odruchowo coś gdzieś źle wsadzi, bo diabeł ogonem nakrył i trzeba przetrzepać wszystko, bo się spieszy. I mówię to z doświadczenia, bo wielokrotnie układałam, segregowałam, sprzątałam, opisywałam i próbowałam postępować zgodnie z światłymi radami. A burdel narasta.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 09:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.