Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 10:59   #4771
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Właśnie zmyłam mój orzech włoski - moje włosy póki co lubią go są gładkie , lejące i świecące. Zobaczymy jak będzie dalej
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 11:00   #4772
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny: a co myślicie o zrobieniu sobie maseczki z miodu , oliwki i oleju kokosowego?
miód ( gdzieś czytałam), że rozjaśnia włosy...
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 11:09   #4773
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny: a co myślicie o zrobieniu sobie maseczki z miodu , oliwki i oleju kokosowego?
miód ( gdzieś czytałam), że rozjaśnia włosy...
Miód w takiej mieszance nie rozjaśni, musi być wymieszany z wodą.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:06   #4774
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli nie przeszkadza Ci konsystencja rycyny (mi przeszkadza, brrrr), to testuj. Ewentualnie mieszaj z czymś innym.
Wczoraj nałożyłam rycynowy. Nigdy więcej, to była istna męka, jeszcze powyrywałam sobie przy tym włosy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:19   #4775
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja dziś zamówiłam olej bhringraj z helfy.pl i zamierzam kupić olej łopianowy z green pharmacy na wypadanie
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 16:42   #4776
blondynaaa_91
Rozeznanie
 
Avatar blondynaaa_91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 939
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wczoraj nałożyłam rycynowy. Nigdy więcej, to była istna męka, jeszcze powyrywałam sobie przy tym włosy.
Ja ostatnio mieszam z lnianym. Dużej różnicy nie zauważyłam
blondynaaa_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 17:49   #4777
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja dziś na skalp Amla Jaśminowa a na długość orzech !!! Ciekawe czy to rano domyję
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 18:15   #4778
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Nie ma problematycznej cery, więc nie zaobserwowałam jakich wizualnych efektów, ale ma niby chronić przed promieniami UV i zapobiegać starzeniu się skóry
dzięki

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny: a co myślicie o zrobieniu sobie maseczki z miodu , oliwki i oleju kokosowego?
miód ( gdzieś czytałam), że rozjaśnia włosy...
ja tak kiedyś mieszałam



kupiłam dzis olej z kiełków pszenicy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 08:29   #4779
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

połączyłam wczoraj olejek kokosowy + miód + troszkę wody.
Efekt świetny. Włosy takie błyszczące ! ciekawe czy na drugi dzień będą świeże... moim problemem przy olejowaniu włosów jest przetłuszczanie.... wszystko dobrze jak umyję włosy ale następnego dnia to jest wręcz smalec na nich i muszę być włosy prawie codziennie, a wcześniej myłam co dwa dni...
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 15:10   #4780
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MarzenQa92 Pokaż wiadomość
wiec nei tylko mi nie podpasowal olej kokosowy. Tyle, że u mnie oprócz sianka wywołał wypłukiwanie się farby!! Gdy go splukiwalam woda leciała brązowa! (a farbowalam ponad 3 tygodnie wczesniej). Wczesniej zakryty odrost zrobił się strasznie jasny i musiałam o wiele wcześniej pofarbowac włosjy niż to miałam w zwyczaju

u kogoś też wystąpił taki efekt po tym oleju?
W ten sposób wypłukiwałam farbę bratanicy po "fryzjerskim błędzie młodości"
Cytat:
Napisane przez eyesgree Pokaż wiadomość
dziewczynki nie złośćcie się bo pewnie to pytanie padło ale chyba mi umknęło albo wyleciało z głowy, jest sens olejować włosy od połowy bez olej-owania skalpu,??
Skalp olejuję od wielkiego dzwonu, bo skóra głowy średnio lubi
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jak duża jest różnica między rafinowanymi a nierafinowanymi olejami? Które powinno się stosować?
Osobiście porównanie między rafiniakami i nierafiniakami mam w temacie oliwy, orzecha włoskiego i oleju lnianego - moje włosy nie widzą różnicy, więc nie przepłacam
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Miód w takiej mieszance nie rozjaśni, musi być wymieszany z wodą.
Woda jest w odżywce, a dodatkowo wystarczą zwilżone włosy (oczywiście w niektórych przypadkach - patrz moja siostra, której po jednym seansie widocznie zjaśniały (na suche i "bez wody", ale z odżywką). Żeby moje się tak dały
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 15:15   #4781
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Woda jest w odżywce, a dodatkowo wystarczą zwilżone włosy (oczywiście w niektórych przypadkach - patrz moja siostra, której po jednym seansie widocznie zjaśniały (na suche i "bez wody", ale z odżywką). Żeby moje się tak dały
Ale tam nie było mowy o odżywce tylko mieszance "miodu , oliwki i oleju kokosowego"
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 15:33   #4782
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ale tam nie było mowy o odżywce tylko mieszance "miodu , oliwki i oleju kokosowego"
Oliwkę przeczytałam jako... odżywki
Mea culpa, idę spać
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 16:16   #4783
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Osobiście porównanie między rafiniakami i nierafiniakami mam w temacie oliwy, orzecha włoskiego i oleju lnianego - moje włosy nie widzą różnicy, więc nie przepłacam
Pewnie też tak się u mnie skończy, że kupię co tańsze. Dziękuję w każdym razie.


Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Mea culpa, idę spać
Ja też za chwilę.
Spanie z henną na włosach to jest to, co lubię. ;p
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 18:08   #4784
Lorelai88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 39
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Chciałabym spróbować pielęgnacji olejem sezamowym. Ostatnio rozglądałam się za takim w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy i znalazłam 2 rodzaje: "Woh Hup" oraz "Grecki olej z ziaren sezamu z pierwszego tłoczenia na zimno". Nie bardzo wiem czym różnią się one w działaniu, na pierwszy rzut oka można jedynie zauważyć, że znacząco różnią się barwą - ten pierwszy ma ciemny kolor, a drugi jest zdecydowanie jaśniejszy, złocisty. Kojarzę, że czytałam już kilka relacji nt. olejowania Woh hup. Ciekawi mnie więc czy są tu włosomaniaczki, które używały tego drugiego oleju i mogłyby powiedzieć coś o jego działaniu? Albo takie, które miały okazję spróbować obydwu?Bo nie ukrywam, że jeśli chodzi o cenę, to o wiele bardziej przekonuje mnie ten grecki
Lorelai88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 18:50   #4785
IceSkatingLover
Raczkowanie
 
Avatar IceSkatingLover
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 154
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cześć Dziewczyny, mam do Was jedno pytanie:
wg pigułki, oleje nierafinowane uzyskiwane są w niższych temperaturach, nie są pozbawiane wielu składników odżywczych i generalnie na mój rozum (jeśli chodzi o rozróżnienie) są bardziej naturalne bo człowiek nie dodaje od siebie za dużo jakichś konserwantów czy innych chemikaliów.
oleje rafinowane są raczej przeznaczone do kuchni, pozbawione zapachu i składników odżywczych, mają jakieś tam ulepszacze dodawane w czasie obróbki. Moje pytanie brzmi-w kontekście tych informacji, które napisałam wyżej, jak rozumieć taki opis:
"OLEJ ARGANOWY KOSMETYCZNY ma delikatny charakterystyczny lekko kwaskowy zapach. NIE PACHNIE ORZESZKAMI JAK TO JEST W PRZYPADKU OLEJU SPOŻYWCZEGO. JEST TEŻ JAŚNIEJSZY NIŻ SPOŻYWCZY, KTÓRY JEST PRAŻONY. OLEJ KOSMETYCZNY JEST DROŻSZY W PRODUKCJI (poddaje się go dodatkowym procesom tak aby pełnił swoje funkcje kosmetyczne). Ma też w konsekwencji wyższą cenę. Proszę uważać na sprzedawców, którzy tańszy w produkcji olej spożywczy oferują jako kosmetyczny (zorientują się Państwo po kolorze i zapachu, kulinarny jest ciemniejszy i pachnie orzeszkami)."
dodam jeszcze, ze napisane jest, iż jest to olej z pierwszego tłoczenia na zimno. Czy jest to jednoznaczne z tym, że jest nierafinowany?
IceSkatingLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 22:34   #4786
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Lorelai88 Pokaż wiadomość
Chciałabym spróbować pielęgnacji olejem sezamowym. Ostatnio rozglądałam się za takim w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy i znalazłam 2 rodzaje: "Woh Hup" oraz "Grecki olej z ziaren sezamu z pierwszego tłoczenia na zimno". Nie bardzo wiem czym różnią się one w działaniu, na pierwszy rzut oka można jedynie zauważyć, że znacząco różnią się barwą - ten pierwszy ma ciemny kolor, a drugi jest zdecydowanie jaśniejszy, złocisty. Kojarzę, że czytałam już kilka relacji nt. olejowania Woh hup. Ciekawi mnie więc czy są tu włosomaniaczki, które używały tego drugiego oleju i mogłyby powiedzieć coś o jego działaniu? Albo takie, które miały okazję spróbować obydwu?Bo nie ukrywam, że jeśli chodzi o cenę, to o wiele bardziej przekonuje mnie ten grecki
ja właśnie mam na włosach grecki olej sezamowy Jaki on ma cudny zapach!!!
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 01:09   #4787
Lorelai88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 39
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

To super A możesz powiedzieć coś więcej o jego działaniu? Najbardziej zależy mi na nawilżeniu i nabłyszczeniu włosów. Czy masz go na włosach pierwszy raz, czy może to jakaś dłuższa historia? ;P I czy to Twój pierwszy olej sezamowy?
Lorelai88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 09:11   #4788
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziś ajurewda, a na to żel lniany
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 09:49   #4789
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Lorelai88 Pokaż wiadomość
To super A możesz powiedzieć coś więcej o jego działaniu? Najbardziej zależy mi na nawilżeniu i nabłyszczeniu włosów. Czy masz go na włosach pierwszy raz, czy może to jakaś dłuższa historia? ;P I czy to Twój pierwszy olej sezamowy?
To mój pierwszy olej sezamowy, użyłam go 2 razy. Efekt? Włosy nawilżone i oczywiście lśniące, polecam jak najbardziej!
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 10:32   #4790
Lorelai88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 39
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez eevvaa Pokaż wiadomość
To mój pierwszy olej sezamowy, użyłam go 2 razy. Efekt? Włosy nawilżone i oczywiście lśniące, polecam jak najbardziej!
Bardzo dziękuję za informację! W takim razie biegnę po niegoCzy masz dokładnie taki, jak ten ze zdjęcia w załączniku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f-grecki-olej-z-sezamu-z-pierwszego-tloczenia-na-zimno-250ml.jpg (6,6 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Lorelai88
Czas edycji: 2013-03-04 o 10:33
Lorelai88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 10:36   #4791
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Właśnie zmyłam mój orzech włoski - moje włosy póki co lubią go są gładkie , lejące i świecące. Zobaczymy jak będzie dalej

Zastanawiam się nad kupnem tego oleju, bo mam w sklepie obok. A jakie masz włosy? Wysoko czy niskoporowate? Lubią kokos? Wiem już, że moje nie cierpią kokosa (pusz i susz), więc nie chcę już drugi raz takiego efektu.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 10:40   #4792
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad kupnem tego oleju, bo mam w sklepie obok. A jakie masz włosy? Wysoko czy niskoporowate? Lubią kokos? Wiem już, że moje nie cierpią kokosa (pusz i susz), więc nie chcę już drugi raz takiego efektu.
hmm jakie mam włosy- kiedyś wysoko a teraz po encanto średnioporowate moje włosy na początku lubiły kokos ale po kilku razach robiły się pióra
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 16:51   #4793
megg123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny, czy przed aplikacją Sesy na skórę głowy i włosy myłyście uprzednio włosy czy nakładałyście olej na nieumytą głowę? Oczywiście czytałam instrukcję i wiem, że można stosować ten olej na dwa sposoby ale ja bym chciała dowiedziec się w jaki sposób Wy, dziewczyny go stosujecie?
megg123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 18:37   #4794
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Mam na włosach kokoska tak mi się spodobało olejowanie, że niedługo kupię jakiś inny olej, ale zupełnie nie mam pojęcia jaki wybrać...
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 18:57   #4795
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez megg123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przed aplikacją Sesy na skórę głowy i włosy myłyście uprzednio włosy czy nakładałyście olej na nieumytą głowę? Oczywiście czytałam instrukcję i wiem, że można stosować ten olej na dwa sposoby ale ja bym chciała dowiedziec się w jaki sposób Wy, dziewczyny go stosujecie?
Dla mnie mycie włosów przed nakładaniem oleju jest bez sensu. To znaczy można, jak ktoś chce, ale w sumie po co? Ewentualnie można testować nakładanie na wilgotne włosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:02   #4796
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie mycie włosów przed nakładaniem oleju jest bez sensu. To znaczy można, jak ktoś chce, ale w sumie po co? Ewentualnie można testować nakładanie na wilgotne włosy.
Dla mnie to po prostu podwójna dawka detergentu, nawet jeśli łagodnego, to wciąż detergentu.
Nie zdarzyło mi się myć przed nakładaniem oleju.
A nakładałam już na żele, pianki, silikony. Różnie bywało.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:22   #4797
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez IceSkatingLover Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mam do Was jedno pytanie:
wg pigułki, oleje nierafinowane uzyskiwane są w niższych temperaturach, nie są pozbawiane wielu składników odżywczych i generalnie na mój rozum (jeśli chodzi o rozróżnienie) są bardziej naturalne bo człowiek nie dodaje od siebie za dużo jakichś konserwantów czy innych chemikaliów.
oleje rafinowane są raczej przeznaczone do kuchni, pozbawione zapachu i składników odżywczych, mają jakieś tam ulepszacze dodawane w czasie obróbki. Moje pytanie brzmi-w kontekście tych informacji, które napisałam wyżej, jak rozumieć taki opis:
"OLEJ ARGANOWY KOSMETYCZNY ma delikatny charakterystyczny lekko kwaskowy zapach. NIE PACHNIE ORZESZKAMI JAK TO JEST W PRZYPADKU OLEJU SPOŻYWCZEGO. JEST TEŻ JAŚNIEJSZY NIŻ SPOŻYWCZY, KTÓRY JEST PRAŻONY. OLEJ KOSMETYCZNY JEST DROŻSZY W PRODUKCJI (poddaje się go dodatkowym procesom tak aby pełnił swoje funkcje kosmetyczne). Ma też w konsekwencji wyższą cenę. Proszę uważać na sprzedawców, którzy tańszy w produkcji olej spożywczy oferują jako kosmetyczny (zorientują się Państwo po kolorze i zapachu, kulinarny jest ciemniejszy i pachnie orzeszkami)."
dodam jeszcze, ze napisane jest, iż jest to olej z pierwszego tłoczenia na zimno. Czy jest to jednoznaczne z tym, że jest nierafinowany?
Kosmetyczny prawie na pewno będzie rafinowany.
Cytat:
Napisane przez megg123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przed aplikacją Sesy na skórę głowy i włosy myłyście uprzednio włosy czy nakładałyście olej na nieumytą głowę? Oczywiście czytałam instrukcję i wiem, że można stosować ten olej na dwa sposoby ale ja bym chciała dowiedziec się w jaki sposób Wy, dziewczyny go stosujecie?
Nie wyobrażam sobie mycia włosów przed olejowaniem, bo bym musiała myć kudełki 2x co 2-3 dni , a dla mnie to przesada
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:41   #4798
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Lorelai88 Pokaż wiadomość
Chciałabym spróbować pielęgnacji olejem sezamowym. Ostatnio rozglądałam się za takim w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy i znalazłam 2 rodzaje: "Woh Hup" oraz "Grecki olej z ziaren sezamu z pierwszego tłoczenia na zimno". Nie bardzo wiem czym różnią się one w działaniu, na pierwszy rzut oka można jedynie zauważyć, że znacząco różnią się barwą - ten pierwszy ma ciemny kolor, a drugi jest zdecydowanie jaśniejszy, złocisty. Kojarzę, że czytałam już kilka relacji nt. olejowania Woh hup. Ciekawi mnie więc czy są tu włosomaniaczki, które używały tego drugiego oleju i mogłyby powiedzieć coś o jego działaniu? Albo takie, które miały okazję spróbować obydwu?Bo nie ukrywam, że jeśli chodzi o cenę, to o wiele bardziej przekonuje mnie ten grecki
Ludzie, nie kupujcie Woh Hupa! W całym domu capi nawet jak go zmieszam z kilkoma innymi olejami, a i na kilka dni po umyciu ludzie zatykają przy mnie nos...
Chociaż działanie niezłe
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:45   #4799
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja dziś znowu z orzechem włoskim - przedwczoraj miałam laskowy ale coś chyba źle zmyłam bo jakieś dziwne po nim były
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 20:02   #4800
megg123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

A czy taka porcja oleju Sesa wtarta w skórę głowy+ zgromadzone zanieczyszczenia (ja myje włosy co 3-4 dni; częściej nie potrzebuję) pozwoli w pełni zadziałać składnikom zawartym w oleju? czy taka praktyka nie pociągnie za sobą negatywnych efektów? Jak do tej pory zaaplikowałam olej Sesa dopiero dwa razy i zawsze na umyte włosy na kilka godzin ale przyznam szczerze, że jest to dla mnie trochę męczące...I stąd właśnie moje pytanie i obawy odnośnie stosowania oleju na nieumyte włosy. Dodam, że kupiłam olej Sesa w celu wzmocnienia cebulek, przeciwdziałania wypadaniu włosów.
megg123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.