Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka ! - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-30, 12:19   #4801
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez RudyKotBialyKot Pokaż wiadomość
Kropka, Ela - dziewczyny normalnie aż się od rana uśmiecham jak czytam, że Wam tak dobrze idzie - oby tak dalej
Kropcia - super wynik z kg, z resztą Ty mało przytyłaś to za chwilkę już śladu nie bedzie po nadprogramowych kg

Ela- a ty nie dość że mama twardzielka to jeszcze zdążyłaś sobie domowy salon piękności ogarnąć
Podziwiam Was Dziewczyny 🤩🤩

Ela a z tym zasikiwaniem to może te falbanki od pampersa przepuszczają albo nie przylegają ściśle? Chociaż jak piszesz że w szpitalu nie było tego problemu to pewno nie to bo technike zakładania pieluchy już masz ogarniętą tak mi się po prostu przypomniało ze szkoły rodzenia - że o tych falbankach wspominały położne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



oo dzięki za zwrócenie uwagi na te falbanki szczerze, to chyba nie zwracałam na nie uwagi: brzydal:
a w szpitalu może mi się po prostu udawało


Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Pięknie piszesz, opowiadasz Możesz być naszą motywatorką! To jest naprawdę nie lada wyzwanie nie dać się nerwom, emocjom.. Normalnie gromkie :brawo: dla Ciebie Oby tak było i u mnie! Będę jedna z ostatnich, a Wasze maluszki będą miały już miesiąc..
O toto, salon piękności kilka dni po porodzie? Tylko u Eli Właśnie miałam o pampersy pytać, one nie są w takim razie za duże? Fajnie, że tak piszesz, to mnie uspokaja, wiesz? W sensie, jak widzę, że nie ma takiej rozpaczy Mam nadzieję, że tak będzie u nas wszystkich!

Ciekawam co u reszty Mamuś
dziękuję! miło słyszeć od Was tyle miłych słow!
przyznam, że w szpitalu już mocno mnie zmotywowali, przy wypisie ordynator podała mi rękę, pogratulowała, że tak świetnie nam idzie. Położne, na do widzenia przytulały i życzyły sobie więcej takich mamuś, zapraszały znowu to daje pewność siebie, że oczach fachowców, robisz dobrze, choć błądzisz jak owca we mgle.
Na pewno tak dobrze będzie Norciu i u każdej z Was, zobaczysz wszystko siedzi w głowie

a co do pampersów o są jedynki to przedział od 2-5kg więc powinno być ok. zobaczymy jak będzie dalej, może kupimy te 0, bądź jakiejś innej firmy



Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Elu, tak magicznie opisujesz to wszystko co sie teraz dzieje ! W domku musi byc cudownie ! Synuś śpi w łóżeczku ?
Asiaczku i regular - duzo zdrowka życzę, żeby ten katar minął :/ tez mam problemy ze sluzowka i cala ciąże smarkam, ale nie mam nosa zatkanego tak totalnie, wiec nie ma co narzekać
Bursztynki, super że wychodzicie do domku !
Co do porodów, to dzisiaj ja ide na impreze urodzinowa jak ostatnio Kropka, więc wiecie hahahaha
Poki co jem sniadanko - dzisiaj skromniutko buleczka z serem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana, tak w łóżeczku synek, jednak widzę, ze zdecydowanie lepiej mu między nami ale nie chcę go tak uczyć, rano pospał z mężem aż 3h ciągiem, także na tyle pozwolimy, ale na całą noc nie dam rady raczej. Ale nie zapieram się, czas pokaże

Cytat:
Napisane przez Camelitos Pokaż wiadomość
Haha ja też dzisiaj idę na imprezę też urodzinowa

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
hmm Kropcia tak imprezowała, Cami szykuj się

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Iniemamocna Trzeba dać czas naszym dzieciom

Dobry! U Ciebie upały, a u nas pochmurnie i wietrznie.. co to się porobiło? Tak w ogóle, to jak jakiś czas temu wrzuciłaś tutaj zdjęcia ze spaceru i zobaczyłam twoją rodzinkę, to było takie OCH! obnażyłaś się, a raczej ich! W sensie, że nie wiemy jak wyglądasz, itd.


Wiecie, wczoraj kuzynka robiła mi pazurki i jak na hybrydy z Alie, to całkiem nieźle. Brokat na kciukach bym sobie darowała, ale testuję wytrzymałość. Oba kolory są po prostu prześliczne i niet, nie boję się. (dla ciekawskich - w łapie ściskam rogala)



Mamusie, które urodziły - ile podkładów na łóżko miałyście ze sobą? Ile ich poszło? Szpital też dawał?
szpital dał mi jeden a poszło mi około 10, z tym, że u mnie 6 dni no i potem przebierałam małego na nich
śliczne pazurryy

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Bursztynku super, że wyszliście! Nie ma to jak w domku!
Madziara trzymajcie się. Kciuki za szybkie wyjście!
Patrycja gratulacje kochana! Wypoczywajcie!
Dziewczyny wczoraj rano śluz z kropelkami krwi i dziś też rano. Teraz sam śluz. Leżę, nic mnie nie boli. Myślę, że szyjka się skraca i naczynka pękają. Czekać do poniedziałkowej wizyty?
Norka ja się właśnie zastanawiałam, co Ty tak ściskasz Pazurki śliczne
ja bym czekała, jak nie ma skurczy, czy wody nie płyną o pewnie czop

Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolor, az jestem ciekawa trwałości lakierów z Alie.. Tylko czym sobie ten rogal zawinił że tak go zmasakrowałaś?
Ja miałam dzisiaj paskudny sen. Czekaliśmy z mężem na osmioraczki i nawet nie wiedziałam kiedy porod się zaczął, bo noworodki zbierałam z ziemi bo ze mnie wypadły.. Sen skończył się na 3 noworodkach i już nie umiałam ich ogarnąć bo jak to tylko dwa cycki i troje dzieci? Za to marzył by mi się taki poród którego nawet nie czułam, bo czym bliżej tym bardziej się boję porodu czy dam sobie radę z tym bólem..
Zgadzam się z dziewczynami, że bardzo fajnie się czyta posty już rozpakowanych mamusiek, które są w domach. Posty pełne miłości do dzieciaczków i takie optymistyczne podejście do sprawy. Mnie się wydaje, że kilka dni po porodzie nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby sobie maseczkę zrobić jak w przypadku Eli. Ale może się zdziwię..
Ja mam tylko nadzieję, że w lipcu się rozpakuję, bo strasznie nie lubię sierpnia i wolałabym, żeby mały wyrobił się w lipcu ale wątpię, żeby moje życzenie było dla niego istotne.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
hah jaki sen
wiesz, ja czuję się naprawdę super, no oprócz siadania na łóżku. Tak więc wracam do wszystkich swoich przyzwyczajeń, które jeszcze w zeszłym tygodniu by normą

my zaliczyliśmy spacerek 30min, miałam trochę załatwień zaległych i planowałam lecieć sama, ale wyszło słoneczko, zapakowaliśmy synka w wózek i pierwsze koty z płoty

aaa i "jakoś"wciskam się w spodnie sprzed ciąży!
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 12:52   #4802
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość
Mężuś się stresuje już, bardziej niż Ty Dokładnie Kropciu, ja się cała ciążę przygotowywałam wytrwale i teraz śpię między karmiebiami, w szpitalu udawało się nawet w dzień

Kurcze czy to Ty pisałaś, że Kropek przesikuje Ci pampersa? W nocy przebieraliśmy go trzy razy, bo ciągle pajac mokry.. nie wiem co jest, w szpitalu zdarzyło się to sporadycznie, a tu jaka próbuje dobrze założyć tak jest cały mokry omm prania już mam całą pralkę U nas też jajecznica z boczusiem

Z nami pierwsza noc, było trochę wstawiania mały jak u Kropci budził się co 1,5 h. Za to teraz śpi już od 6 i pewnie w dzień te drzemki tak będą wyglądać. Nie ogarniam tego jeszcze dlaczego tak jest mam nadzieję, że wypracujemy jakiś rytm.

Na razie chłopcy jeszcze śpią, ja ogarnęłam trochę kuchnie i zrobiłam porządek z brwiami, paznokciami i maseczkę wracam do żywych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przesikuje mi, jedyni lubi sikac na wolnym powietrzu sprawdź falbanki i czy siusiak jest skierowany w dół! Ja do tej pory uzywalam pampersy i dady i nie widze szczerze roznicy miedzy nimi...
Cytat:
Napisane przez xxxbursztynekxxx Pokaż wiadomość
Kochane ja tak na szybko, jesteśmy po obchodzie i w końcu idziemy do domku. Jak ja się cieszę

Mała ładnie przybiera na wadze, ślicznie je i prawie wogole nie płacze, budzi się co 3 godzinki czasami troszkę dluzej. Myślę że się dogadamy jakoś w domu odezwę się już z domku jak nam idzie. Pozdrawiam was cieplutko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale sie dla Was ciesze! Czekamy na relacje z powrotu!
Cytat:
Napisane przez madziara889 Pokaż wiadomość
Nie wychodzimy do domu, mały ma żółtaczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana- lepiej ze teraz wyszlo, niz jakbyscie byli w domu! Naświetla go i za chwile tez bedziecie w domu!
Cytat:
Napisane przez aniama6 Pokaż wiadomość
Świetnie się Was czyta dziewczyny te z dzieciaczkami już. Jakaś taka pozytywną energię to daje. Elaa, Kropka bo Wy już w domu i widać ze sobie świetnie radzicie. Kropka kiedy planujesz coś z wielopieluch użyć? Ja wieczorem po całym dniu czułam się taka połamana, ociężała itp ze naprawdę myślałam ze w nocy się coś zacznie. Ale gdzie tam 6.30 pierwsza pobudka z pełnym pęcherzem i spałam do 8.30. I teraz oznak porodu brak. Ale to nic, postanawiam cieszyć się ostatnimi chwilami ciąży, we dwoje itp, wiec dziś żeby nie wiem co mialo być dziś musi być dobry dzień. Choć pogoda u nas koszmarna, 13 stopni, pada. To kto jeszcze się łapie na czerwiec ? Ja jakbym mogła wybierać to wole 1 lipiec, mój tz z kolei chce środę bo wtedy będzie mógł wziąć wolne w pracy. A będzie jak będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeszcze nie uzywalam, boje sie widząc te kupy jak tak dalej pojdzie to otulacze nb w ogole nie beda uzywane musze sie przełamać...
Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Iniemamocna Trzeba dać czas naszym dzieciom

Dobry! U Ciebie upały, a u nas pochmurnie i wietrznie.. co to się porobiło? Tak w ogóle, to jak jakiś czas temu wrzuciłaś tutaj zdjęcia ze spaceru i zobaczyłam twoją rodzinkę, to było takie OCH! obnażyłaś się, a raczej ich! W sensie, że nie wiemy jak wyglądasz, itd.


Wiecie, wczoraj kuzynka robiła mi pazurki i jak na hybrydy z Alie, to całkiem nieźle. Brokat na kciukach bym sobie darowała, ale testuję wytrzymałość. Oba kolory są po prostu prześliczne i niet, nie boję się. (dla ciekawskich - w łapie ściskam rogala)



Mamusie, które urodziły - ile podkładów na łóżko miałyście ze sobą? Ile ich poszło? Szpital też dawał?
U mnie szpital dawal podlady na lozko, podczas orodu to nie wiem ile zuzylam, a po porodzie to raz zmienili, ale po cesarce krwawi sie chyba troche mniej...
Ale paznokcie
Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolor, az jestem ciekawa trwałości lakierów z Alie.. Tylko czym sobie ten rogal zawinił że tak go zmasakrowałaś?
Ja miałam dzisiaj paskudny sen. Czekaliśmy z mężem na osmioraczki i nawet nie wiedziałam kiedy porod się zaczął, bo noworodki zbierałam z ziemi bo ze mnie wypadły.. Sen skończył się na 3 noworodkach i już nie umiałam ich ogarnąć bo jak to tylko dwa cycki i troje dzieci? Za to marzył by mi się taki poród którego nawet nie czułam, bo czym bliżej tym bardziej się boję porodu czy dam sobie radę z tym bólem..
Zgadzam się z dziewczynami, że bardzo fajnie się czyta posty już rozpakowanych mamusiek, które są w domach. Posty pełne miłości do dzieciaczków i takie optymistyczne podejście do sprawy. Mnie się wydaje, że kilka dni po porodzie nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby sobie maseczkę zrobić jak w przypadku Eli. Ale może się zdziwię..
Ja mam tylko nadzieję, że w lipcu się rozpakuję, bo strasznie nie lubię sierpnia i wolałabym, żeby mały wyrobił się w lipcu ale wątpię, żeby moje życzenie było dla niego istotne.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
Jaki sen!
Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość


oo dzięki za zwrócenie uwagi na te falbanki szczerze, to chyba nie zwracałam na nie uwagi: brzydal:
a w szpitalu może mi się po prostu udawało




dziękuję! miło słyszeć od Was tyle miłych słow!
przyznam, że w szpitalu już mocno mnie zmotywowali, przy wypisie ordynator podała mi rękę, pogratulowała, że tak świetnie nam idzie. Położne, na do widzenia przytulały i życzyły sobie więcej takich mamuś, zapraszały znowu to daje pewność siebie, że oczach fachowców, robisz dobrze, choć błądzisz jak owca we mgle.
Na pewno tak dobrze będzie Norciu i u każdej z Was, zobaczysz wszystko siedzi w głowie

a co do pampersów o są jedynki to przedział od 2-5kg więc powinno być ok. zobaczymy jak będzie dalej, może kupimy te 0, bądź jakiejś innej firmy





Kochana, tak w łóżeczku synek, jednak widzę, ze zdecydowanie lepiej mu między nami ale nie chcę go tak uczyć, rano pospał z mężem aż 3h ciągiem, także na tyle pozwolimy, ale na całą noc nie dam rady raczej. Ale nie zapieram się, czas pokaże



hmm Kropcia tak imprezowała, Cami szykuj się



szpital dał mi jeden a poszło mi około 10, z tym, że u mnie 6 dni no i potem przebierałam małego na nich
śliczne pazurryy



ja bym czekała, jak nie ma skurczy, czy wody nie płyną o pewnie czop



hah jaki sen
wiesz, ja czuję się naprawdę super, no oprócz siadania na łóżku. Tak więc wracam do wszystkich swoich przyzwyczajeń, które jeszcze w zeszłym tygodniu by normą

my zaliczyliśmy spacerek 30min, miałam trochę załatwień zaległych i planowałam lecieć sama, ale wyszło słoneczko, zapakowaliśmy synka w wózek i pierwsze koty z płoty

aaa i "jakoś"wciskam się w spodnie sprzed ciąży!
My wczoraj zaliczylismy pierwszy spacer. 5min ale to przeze mnie, bo jeszcze ciezko mi sie chodzi...

Kropek dzisiaj mial faze... 1,5h na piersi. Co myslalam ze skonczyl to placz i szukanie baru mlecznego... po 1,5h zasnal na piersi a ja balam sie ruszyc zeby go nie obudzic... dopiero jak tz wrocil to go teraz zabral ze mnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 12:54   #4803
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Elaa to wracasz do formy ekspresowo zazdroszczę i doczekać sie swojego spaceru pierwszego z synkiem nie mogę 🙂Ale i na nas przyjdzie pora jeszcze troche cierpliwości trzeba
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 12:56   #4804
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Jusynko, niech Ci będzie. Możesz nie rodzić do poniedziałku Wypadło na Cami

Elciu, po tym co napisałaś, muszę sobie dokupić podkładów, bo mam tylko pięć o wymiarze 90x60. Powinnam dokupić dla siebie więcej czy dla małej tych mniejszych?

A słyszałaś o siadaniu na kole do pływania? Każda, która ma problem w okolicach intymnych po porodzie chwali sobie nieduże koło do pływania, na którym sobie siada Takie dla dzieci. Dużo nie kosztuje, a zaoszczedzisz sobie tego bólu i dyskomfortu

Jesteś sławna! Ach, żeby być traktowana jak Ty Ale to Ty tu robisz dobrą robotę, gdyby nie twoja postawa i determinacja, nie byłoby czego gratulować, pięknie!

Gdyby moja tak przesikiwała, to wyslałabym męża po pampersy zerówki, ale tak jak pisała nasza Kociara, może szkopuł jest w falbankach

U mnie w szpitalu wszystko dają dla dziecka, pampersy też, tyle że Dady, a jak ma się swoje, to mogą paczeć nieprzychylnym okiem. Tak czy siak, będę miała też swoje od Pampers.

W spodnie sprzed ciąży już się zmieściła.. Jesteś niemożliwa, wiesz?
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2018-06-30 o 12:58
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:03   #4805
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Rogala Faktycznie, malownicze Za wiele nie zdradziłaś, racja
A jak tam twoje rozważania co do dołączenia do fb.? Jak się czujesz w ogóle? Zapowiada się na poród czy twoja pancerna szyjka ma gdzieś wszelkie masaże?Zamawiam tylko to, co ma wysokie opinie, dobre feedbacki.. O matko.. Właśnie spojrzałam na pazury i patrzę, że mi jeden pękł.. Czy winą może być dość częste moczenie/mycie rąk?
Twój sen jest przerażający!

Rozpisałabym się, ale wnerwiłam się na pazura.....
Co do paznokci: mam duży kontakt z wodą i wilgocią: zmywanie, mycie podłóg, pranie, kąpiele dzieci, ostatnio sporo dłubania w owocach i nic mi się nie dzieje :-( owszem, to może być przyczyną, ale raczej nie po jednym dniu tylko regularnym namaczaniu dłoni nie może Ci tego przy okazji w weekend poprawić?
Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość


oo dzięki za zwrócenie uwagi na te falbanki szczerze, to chyba nie zwracałam na nie uwagi: brzydal:
a w szpitalu może mi się po prostu udawało




dziękuję! miło słyszeć od Was tyle miłych słow!
przyznam, że w szpitalu już mocno mnie zmotywowali, przy wypisie ordynator podała mi rękę, pogratulowała, że tak świetnie nam idzie. Położne, na do widzenia przytulały i życzyły sobie więcej takich mamuś, zapraszały znowu to daje pewność siebie, że oczach fachowców, robisz dobrze, choć błądzisz jak owca we mgle.
Na pewno tak dobrze będzie Norciu i u każdej z Was, zobaczysz wszystko siedzi w głowie

a co do pampersów o są jedynki to przedział od 2-5kg więc powinno być ok. zobaczymy jak będzie dalej, może kupimy te 0, bądź jakiejś innej firmy





Kochana, tak w łóżeczku synek, jednak widzę, ze zdecydowanie lepiej mu między nami ale nie chcę go tak uczyć, rano pospał z mężem aż 3h ciągiem, także na tyle pozwolimy, ale na całą noc nie dam rady raczej. Ale nie zapieram się, czas pokaże



hmm Kropcia tak imprezowała, Cami szykuj się



szpital dał mi jeden a poszło mi około 10, z tym, że u mnie 6 dni no i potem przebierałam małego na nich
śliczne pazurryy



ja bym czekała, jak nie ma skurczy, czy wody nie płyną o pewnie czop



hah jaki sen
wiesz, ja czuję się naprawdę super, no oprócz siadania na łóżku. Tak więc wracam do wszystkich swoich przyzwyczajeń, które jeszcze w zeszłym tygodniu by normą

my zaliczyliśmy spacerek 30min, miałam trochę załatwień zaległych i planowałam lecieć sama, ale wyszło słoneczko, zapakowaliśmy synka w wózek i pierwsze koty z płoty

aaa i "jakoś"wciskam się w spodnie sprzed ciąży!
Brawo za stary rozmiar !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:09   #4806
Sandam13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Rogala Faktycznie, malownicze Za wiele nie zdradziłaś, racja
A jak tam twoje rozważania co do dołączenia do fb.? Jak się czujesz w ogóle? Zapowiada się na poród czy twoja pancerna szyjka ma gdzieś wszelkie masaże?Zamawiam tylko to, co ma wysokie opinie, dobre feedbacki.. O matko.. Właśnie spojrzałam na pazury i patrzę, że mi jeden pękł.. Czy winą może być dość częste moczenie/mycie rąk?
Twój sen jest przerażający!

Rozpisałabym się, ale wnerwiłam się na pazura.....
Wiesz ja też mam hybrydy i teraz przy przeprowadzce ręce non stop albo w wodzie albo płynach i nic się z nimi nie dzieje, a jak już to raczej wydaje mi się, że by odchodziły a nie pękały no ale niewiem fachowcem nie jestem.

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość


oo dzięki za zwrócenie uwagi na te falbanki szczerze, to chyba nie zwracałam na nie uwagi: brzydal:
a w szpitalu może mi się po prostu udawało




dziękuję! miło słyszeć od Was tyle miłych słow!
przyznam, że w szpitalu już mocno mnie zmotywowali, przy wypisie ordynator podała mi rękę, pogratulowała, że tak świetnie nam idzie. Położne, na do widzenia przytulały i życzyły sobie więcej takich mamuś, zapraszały znowu to daje pewność siebie, że oczach fachowców, robisz dobrze, choć błądzisz jak owca we mgle.
Na pewno tak dobrze będzie Norciu i u każdej z Was, zobaczysz wszystko siedzi w głowie

a co do pampersów o są jedynki to przedział od 2-5kg więc powinno być ok. zobaczymy jak będzie dalej, może kupimy te 0, bądź jakiejś innej firmy





Kochana, tak w łóżeczku synek, jednak widzę, ze zdecydowanie lepiej mu między nami ale nie chcę go tak uczyć, rano pospał z mężem aż 3h ciągiem, także na tyle pozwolimy, ale na całą noc nie dam rady raczej. Ale nie zapieram się, czas pokaże



hmm Kropcia tak imprezowała, Cami szykuj się



szpital dał mi jeden a poszło mi około 10, z tym, że u mnie 6 dni no i potem przebierałam małego na nich
śliczne pazurryy



ja bym czekała, jak nie ma skurczy, czy wody nie płyną o pewnie czop



hah jaki sen
wiesz, ja czuję się naprawdę super, no oprócz siadania na łóżku. Tak więc wracam do wszystkich swoich przyzwyczajeń, które jeszcze w zeszłym tygodniu by normą

my zaliczyliśmy spacerek 30min, miałam trochę załatwień zaległych i planowałam lecieć sama, ale wyszło słoneczko, zapakowaliśmy synka w wózek i pierwsze koty z płoty

aaa i "jakoś"wciskam się w spodnie sprzed ciąży!
Zazdroszczę formy po porodzie. Też chciałabym szybko wrócić do żywych ale zobaczymy jak to będzie.. Ale Wasze posty dają przynajmniej mi nadzieję, że po porodzie wszystko szybko wróci do normy! Ty i Kropka jesteście pierworódkami a mimo to dajecie sobie ze wszystkim radę, co napawa mnie optymizmem że ja też to wszystko jakoś ogarnę! Jak to dobrze, że jest takie forum.
Spodnie sprzed ciąży-- Marzenie! Wydają się takie malutkie narazie.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
Sandam13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:30   #4807
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Co do paznokci: mam duży kontakt z wodą i wilgocią: zmywanie, mycie podłóg, pranie, kąpiele dzieci, ostatnio sporo dłubania w owocach i nic mi się nie dzieje :-( owszem, to może być przyczyną, ale raczej nie po jednym dniu tylko regularnym namaczaniu dłoni nie może Ci tego przy okazji w weekend poprawić? Brawo za stary rozmiar !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
Wiesz ja też mam hybrydy i teraz przy przeprowadzce ręce non stop albo w wodzie albo płynach i nic się z nimi nie dzieje, a jak już to raczej wydaje mi się, że by odchodziły a nie pękały no ale niewiem fachowcem nie jestem.



Zazdroszczę formy po porodzie. Też chciałabym szybko wrócić do żywych ale zobaczymy jak to będzie.. Ale Wasze posty dają przynajmniej mi nadzieję, że po porodzie wszystko szybko wróci do normy! Ty i Kropka jesteście pierworódkami a mimo to dajecie sobie ze wszystkim radę, co napawa mnie optymizmem że ja też to wszystko jakoś ogarnę! Jak to dobrze, że jest takie forum.
Spodnie sprzed ciąży-- Marzenie! Wydają się takie malutkie narazie.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
Czyli co mogło być przyczyną pęknięcia? Noża w ręku nie trzymałam, ale trochę skrobałam kuchenkę i momentami paznokciami (ale w grubych rękawiczkach), bo były zastygnięte brudy (mimo namaczania). Albo po prostu taki lakier? Bądź płytka? Hybrydy miałam poza ciążą tylko raz w życiu, robione Semilacami i trzymały się do samego końca. Dwa razy miałam robione w ciąży, pierwszy raz Semilakiem albo Neonail, zaczęły odchodzić po kilku dniach, a za drugim razem wczoraj, tymi z Alie. Ja to chyba zwalę na ciążę, ale to jakieś mało logiczne mi się wydaje, żeby ciąża miała wpływ na płytkę paznokcia. A poprawi za tydzień, przed wyjazdem nad jezioro Tak to wyglądało IMG_20180630_142633.jpeg
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 13:36   #4808
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
A jak tam twoje rozważania co do dołączenia do fb.? Jak się czujesz w ogóle? Zapowiada się na poród czy twoja pancerna szyjka ma gdzieś wszelkie masaże?
Jedno i drugie bez zmian póki co
Póki co nic się nie zapowiada Ale przynajmniej ten 1 cm rozwarcia dał mi odrobinę nadziei, że coś tam w ogóle mięknie i że jeśli pójdę na wywołanie, to raczej na pierwszy rzut dostanę prostaglandyny niż oksytocynę, a wydaje mi się, choć nie mam tu żadnego uzasadnienia, że jest to odrobinę łagodniejsze, no i nie chodzę wtedy z kroplówką, z kabelkiem zwisającym z ręki, choć niestety tak czy siak jestem na smyczy od ktg...
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:45   #4809
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Nie jestem w stanie się odnieść do wszystkich

Pola gdzie jesteś? bo nie widzę żebyś pisała?

Norka ładne paznokcie o kole dmuchanym dla dzieci też słyszałam a raczej czytałam

Elcia hehe nie no myślę że to dzisiaj nie nastąpi ale różnie może być gratuluję wciśnięcia się w spodnie sprzed ciąży

Folinko.. Powiedz mi jak to jest z tymi płytkami w sensie oprócz ewentualnego krwotoku jakie są inne zagrożenia które mogą wystąpić?

U nas dzisiaj na obiad naleśniki z dzemorami wyciągnęłam dzemy jakie miałam z agrestu, jezyn, wiśni, czekowisnie i tak sobie pojedlismy że szok

Jeszcze robimy sałatkę z bobem i fasolką szparagowa bo dawno nie jedliśmy a nas ochota wzięła

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:45   #4810
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Czyli co mogło być przyczyną pęknięcia? Noża w ręku nie trzymałam, ale trochę skrobałam kuchenkę i momentami paznokciami (ale w grubych rękawiczkach), bo były zastygnięte brudy (mimo namaczania). Albo po prostu taki lakier? Bądź płytka? Hybrydy miałam poza ciążą tylko raz w życiu, robione Semilacami i trzymały się do samego końca. Dwa razy miałam robione w ciąży, pierwszy raz Semilakiem albo Neonail, zaczęły odchodzić po kilku dniach, a za drugim razem wczoraj, tymi z Alie. Ja to chyba zwalę na ciążę, ale to jakieś mało logiczne mi się wydaje, żeby ciąża miała wpływ na płytkę paznokcia. A poprawi za tydzień, przed wyjazdem nad jezioro Tak to wyglądało Załącznik 7581026
Już się nie tłumacz !
A na serio skoro takie pewniejsze marki jak Semilac czy Neonail Ci odskakiwały w ciąży podejrzanie szybko to tym bardziej marka noname z Allie może robić psikusy. Paznokcie tak jak włosy, skóra, cera przechodzą burzę hormonalną nie jestem specjalistką, ale mnie się tak wygiął kiedyś brzeg jak niedokładnie zabezpieczyłam lakierem wolny brzeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:47   #4811
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Czyli co mogło być przyczyną pęknięcia? Noża w ręku nie trzymałam, ale trochę skrobałam kuchenkę i momentami paznokciami (ale w grubych rękawiczkach), bo były zastygnięte brudy (mimo namaczania). Albo po prostu taki lakier? Bądź płytka? Hybrydy miałam poza ciążą tylko raz w życiu, robione Semilacami i trzymały się do samego końca. Dwa razy miałam robione w ciąży, pierwszy raz Semilakiem albo Neonail, zaczęły odchodzić po kilku dniach, a za drugim razem wczoraj, tymi z Alie. Ja to chyba zwalę na ciążę, ale to jakieś mało logiczne mi się wydaje, żeby ciąża miała wpływ na płytkę paznokcia. A poprawi za tydzień, przed wyjazdem nad jezioro Tak to wyglądało Załącznik 7581026
Co do lakierów z alie to moja siostra też sobie nimi robi ale miała też bazę i ta baza to była tragedia :/ przez nią paznokcie trzymaly jej się bardzo krótko

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 13:50   #4812
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Elu, super że pierwszy spacerek juz za Wami ! Cudownie ! Czytam w jaki sposob to wszystko opisujesz, to mam wrażenie, że jesteś syper mega doswiadczona mamusia, a nie że przed chwilą urodzilas ! No i gratki z okazji spodni, ja to pewnie bede płakać przy probie nałożenia ich na tyłek
Norcia, jezeli chodzi o paznokiec to wydaje mi sie ze to kwestia lakierow.... a odtluscila Ci plytke przed nałożeniem bazy ? Glupie pytanie, bo na pewno to zrobila...
Folinko, pewnie juz pisalas ale zapytam. Wy wynajmujecie dom, czy mieszkanie z ogrodkiem ? Czy może macie swoje kupione ? Jestem ciekawa jak to wyglada w Anglii, jak sie tam żyje z rodziną. Przepraszam za bezposrednosc, mam nadzieję że nie spowodowalam jakiegos dyskomfortu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:52   #4813
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Camelitos.jestem,jestem.P odczytuje Was.

Położyłam się jeszcze spać na 1,5 h,znowu dużo sluzu z krwią.I się poryczalam ,bo chyba hormony szaleją,poza tym długo mnie tak.okresowo bolało,ale przeszło.Poza tym jestem jakaś senna,bez wigoru i.bez humoru
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:54   #4814
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Camelitos.jestem,jestem.P odczytuje Was.

Położyłam się jeszcze spać na 1,5 h,znowu dużo sluzu z krwią.I się poryczalam ,bo chyba hormony szaleją,poza tym długo mnie tak.okresowo bolało,ale przeszło.Poza tym jestem jakaś senna,bez wigoru i.bez humoru
Spokojnie być może jednak poród się zbliża szybciej niż myślisz

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 13:58   #4815
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez Camelitos Pokaż wiadomość
Spokojnie być może jednak poród się zbliża szybciej niż myślisz

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Jak czytam na Internecie objawy,to mam wiele
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:01   #4816
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Jak czytam na Internecie objawy,to mam wiele
Nie czytaj neta może jeszcze się zalapiesz na czerwiec, co?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:01   #4817
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez Camelitos Pokaż wiadomość
Co do lakierów z alie to moja siostra też sobie nimi robi ale miała też bazę i ta baza to była tragedia :/ przez nią paznokcie trzymaly jej się bardzo krótko

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja właśnie nie jestem jakaś przeciwniczką lakierów z allie bo można trafić na super produkt nawet jest wątek na forum gdzie dziewczyny pokazują super pracę na takowych. Ale trzeba trafić
Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Camelitos.jestem,jestem.P odczytuje Was.

Położyłam się jeszcze spać na 1,5 h,znowu dużo sluzu z krwią.I się poryczalam ,bo chyba hormony szaleją,poza tym długo mnie tak.okresowo bolało,ale przeszło.Poza tym jestem jakaś senna,bez wigoru i.bez humoru
Wydaje mi się, że jak podbarwiony krwią to zwiastuje niebawem poród ! Nie martw się, to już zaraz, jutro o tej porze możesz już być świeżo upieczoną mamą nie denerwuj się, ale mam wrażenie, że zbyt się nastawiłaś na szybszy poród, wsłuchiwałaś się mocno w każdy sygnał myśląc, że to może być już i stąd teraz tak ciężko Ci znieść oczekiwanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:04   #4818
Camelitos
Wtajemniczenie
 
Avatar Camelitos
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 467
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie jestem jakaś przeciwniczką lakierów z allie bo można trafić na super produkt nawet jest wątek na forum gdzie dziewczyny pokazują super pracę na takowych. Ale trzeba trafić Wydaje mi się, że jak podbarwiony krwią to zwiastuje niebawem poród ! Nie martw się, to już zaraz, jutro o tej porze możesz już być świeżo upieczoną mamą nie denerwuj się, ale mam wrażenie, że zbyt się nastawiłaś na szybszy poród, wsłuchiwałaś się mocno w każdy sygnał myśląc, że to może być już i stąd teraz tak ciężko Ci znieść oczekiwanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mi się tak Gosiu wydaje Apropo tego co piszesz do Poli

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Camelitos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:07   #4819
pola25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 4 092
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Ja to.się bałam tej krwi,że to coś nie tak.z łożyskiem.Ale mała ładnie się rusza,więc się uspokoilam.
pola25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 14:20   #4820
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Elaaa i Kropka pieknie sie Was czyta. Strasznie zazdroszcze ze macie juz najgorsze za sobą i tulicie maluszki! Dla mnie to sie wydaje strasznie odległe jeszcze. Zupełnie nie potrafię sie sobie wyobrazic na tym etapie jeszcze...

Bursztynek gratulacje, nareszcie w domu !

Norcia piekne pazurki tylko szkoda ze pekl. Myslisz ze kuzynka Ci zrobi jeszcze?

My odebraliśmy tesciowa z promu. Zrobiliśmy co trzeba było a teraz sie lenimy. Przepiękna pogoda. Jutro Ikea.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Ja to.się bałam tej krwi,że to coś nie tak.z łożyskiem.Ale mała ładnie się rusza,więc się uspokoilam.

Pola cierpliwisci! Maluszkowi jest tam dobrze! Niech jeszcze chwile sobie pobędzie w wygodnym miejscu. Moze skup sie na czyms innym. Moze jakas dobra ksiazka? Moze postaraj sie nie myślec przez chwile o porodzie? Jestem pewna ze wszystko jest tak jak powinno
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:27   #4821
emma90
Wtajemniczenie
 
Avatar emma90
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Ja to.się bałam tej krwi,że to coś nie tak.z łożyskiem.Ale mała ładnie się rusza,więc się uspokoilam.
może będziesz jednak czerwcowa albo tak jak synek mówił z 01.07
u mnie się już wszystko uspokoiło
emma90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:32   #4822
zUa_tysica
Wtajemniczenie
 
Avatar zUa_tysica
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Polu polez sobie, skoro nie ma skurczy to pewnie wszystko jest dobrze Kochana !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zUa_tysica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 14:47   #4823
Elaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Elaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 024
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Jusynko, niech Ci będzie. Możesz nie rodzić do poniedziałku Wypadło na Cami

Elciu, po tym co napisałaś, muszę sobie dokupić podkładów, bo mam tylko pięć o wymiarze 90x60. Powinnam dokupić dla siebie więcej czy dla małej tych mniejszych?

A słyszałaś o siadaniu na kole do pływania? Każda, która ma problem w okolicach intymnych po porodzie chwali sobie nieduże koło do pływania, na którym sobie siada Takie dla dzieci. Dużo nie kosztuje, a zaoszczedzisz sobie tego bólu i dyskomfortu

Jesteś sławna! Ach, żeby być traktowana jak Ty Ale to Ty tu robisz dobrą robotę, gdyby nie twoja postawa i determinacja, nie byłoby czego gratulować, pięknie!

Gdyby moja tak przesikiwała, to wyslałabym męża po pampersy zerówki, ale tak jak pisała nasza Kociara, może szkopuł jest w falbankach

U mnie w szpitalu wszystko dają dla dziecka, pampersy też, tyle że Dady, a jak ma się swoje, to mogą paczeć nieprzychylnym okiem. Tak czy siak, będę miała też swoje od Pampers.

W spodnie sprzed ciąży już się zmieściła.. Jesteś niemożliwa, wiesz?
co do podkładów to myślę, że dla Ciebie starczy z tym, że to wiadomo indywidualna spawa. Mi tego w ogóle poszło sporo wszystkiego i podpasek i podkładów, bo ciągle czułam się.. no źle.. wiecie.. ciągle latałam pod szybki prysznic i nowa podpacha
jak już to dla małej kup mniejsze, bo fakt szkoda tych dużych. A w razie czego mąż dokupi, nie martw się

właśnie myślałam o kole, jak jutro to nie minie to nie ma bata kupuje

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Co do paznokci: mam duży kontakt z wodą i wilgocią: zmywanie, mycie podłóg, pranie, kąpiele dzieci, ostatnio sporo dłubania w owocach i nic mi się nie dzieje :-( owszem, to może być przyczyną, ale raczej nie po jednym dniu tylko regularnym namaczaniu dłoni nie może Ci tego przy okazji w weekend poprawić? Brawo za stary rozmiar !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiecie z tym rozmiarem, to też nie takie hop siup, bo wyglądam jak wyglądam

Cytat:
Napisane przez Sandam13 Pokaż wiadomość
Wiesz ja też mam hybrydy i teraz przy przeprowadzce ręce non stop albo w wodzie albo płynach i nic się z nimi nie dzieje, a jak już to raczej wydaje mi się, że by odchodziły a nie pękały no ale niewiem fachowcem nie jestem.



Zazdroszczę formy po porodzie. Też chciałabym szybko wrócić do żywych ale zobaczymy jak to będzie.. Ale Wasze posty dają przynajmniej mi nadzieję, że po porodzie wszystko szybko wróci do normy! Ty i Kropka jesteście pierworódkami a mimo to dajecie sobie ze wszystkim radę, co napawa mnie optymizmem że ja też to wszystko jakoś ogarnę! Jak to dobrze, że jest takie forum.
Spodnie sprzed ciąży-- Marzenie! Wydają się takie malutkie narazie.

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
zobaczysz, tak samo szybko się ogarniesz! całą ciąże miałaś aktywną to i po porodzie będzie z górki!

Cytat:
Napisane przez zUa_tysica Pokaż wiadomość
Elu, super że pierwszy spacerek juz za Wami ! Cudownie ! Czytam w jaki sposob to wszystko opisujesz, to mam wrażenie, że jesteś syper mega doswiadczona mamusia, a nie że przed chwilą urodzilas ! No i gratki z okazji spodni, ja to pewnie bede płakać przy probie nałożenia ich na tyłek
Norcia, jezeli chodzi o paznokiec to wydaje mi sie ze to kwestia lakierow.... a odtluscila Ci plytke przed nałożeniem bazy ? Glupie pytanie, bo na pewno to zrobila...
Folinko, pewnie juz pisalas ale zapytam. Wy wynajmujecie dom, czy mieszkanie z ogrodkiem ? Czy może macie swoje kupione ? Jestem ciekawa jak to wyglada w Anglii, jak sie tam żyje z rodziną. Przepraszam za bezposrednosc, mam nadzieję że nie spowodowalam jakiegos dyskomfortu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chudzinki wszystkie wejdziecie do swych gaci! ja kg mam jeszcze trochę, ale tak po całym ciele chyba i przez to udało się je wciągnąć na zad

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Camelitos.jestem,jestem.P odczytuje Was.

Położyłam się jeszcze spać na 1,5 h,znowu dużo sluzu z krwią.I się poryczalam ,bo chyba hormony szaleją,poza tym długo mnie tak.okresowo bolało,ale przeszło.Poza tym jestem jakaś senna,bez wigoru i.bez humoru
Polu główka do góry!

małe nasze śpi od 3h, nie mógłby tak w nocy?
poprasowałam ciuchy po szpitalu, ogarnęłam sahare w kwiatkach teraz musimy coś zjeść, teściowa nas w pierogi zaopatrzyła

mąż nigdzie nie może dostać żelaza przepisanego dla małego, kazali jechać ten zamiennik skonsultować z lekarzem. I nie wiem co robić czy to tak istotne, że nie można podać innego rodzaju, tylko konkretnie zlecone przez szpital? co myślicie?
__________________
"Nie ma drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą"

Edytowane przez Elaaaa
Czas edycji: 2018-06-30 o 14:48
Elaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:02   #4824
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cześć Dziewczyny!

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny idziemy do domku!!

Bilirubina spadła do poziomu 7, a waga prawie dobija do urodzeniowej
Siłacz z tego mojego brzdąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Czytałam, że w domu wszystko się układa wyśmienicie

Cytat:
Napisane przez Patrycja28100 Pokaż wiadomość
Melduje sie ze nie bylo tak latwo jak sie zapowiadalo. Od 9 do 16:30 rozwarcie na 3cm. W koncu decyzja ze mam isc pod prysznic i o malo co mala pod prysznicem sie nie urodzila urodzila sie o 16:50, waga 3510 i 56cm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To GRATULACJE jeszcze i tutaj! Długi rozbieg miałyście, ale finisz w olimpijskim stylu

madziara889 Mocno mocno przytulam! Ale fakt - lepiej, że od razu w szpitalu się zajmą tą żółtaczką niż gdybyście mieli wracać się z domu.

pola25 Kurczę, już myślałam, że się u Ciebie rozkręciło! Ale to nic! Kciuki dalej zaciśnięte, już tuż tuż będzie Twój poród.
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:04   #4825
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Sandam - ale miałaś sen 🤯 rozwaliło mnie że po trzecim przestałaś zbierać haha mnie też się czasem śnią takie rzeczy że szok 🤯

Ja używam hybryd z alli i nie narzekam, chyba najwięcej mam lakierów z born pretty. Norka a u Ciebie to pękł paznokieć czy tylko lakier się rozwarstwił? Bo jak ja miałam paznokieć pękniety to nakładałam na to baze i top i się nawet nieźle trzymało a jak lakier tak Ci się zrobił to może był niedoschnięty w lampie

Pola - nie nakręcaj się i na luzie czekaj na poród jak przyjdzie czas to na pewno nie przegapisz

Ja właśnie wróciłam z ip. Kluska się od wczoraj zrobiła niemrawa i słabiej czułam ruchy więc pojechaliśmy sprawdzić. Na ktg i usg wszystko ok, ruchy i ️ w porządku, wg. usg Kluska ma już 3500 g w końcu szyjka mi rozmiękła i jest rozwarcie na palec
No i niby wszystko pięknie, ładnie ale w związku z tym że ciąża jest już zaawansowana to lekarka zaproponowała mi hospitalizacje - odmówiłam, podpisałam papiery i pojechaliśmy do domu ale trochę się dziwnie z tym wszystkim czuje z jednej strony bez sensu leżeć w szpitalu jak nie ma podstaw ale z drugiej strony jednak odmowę musiałam podpisać i wogóle 🤨 hmmm jestem confused

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:18   #4826
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez Elaaaa Pokaż wiadomość
co do podkładów to myślę, że dla Ciebie starczy z tym, że to wiadomo indywidualna spawa. Mi tego w ogóle poszło sporo wszystkiego i podpasek i podkładów, bo ciągle czułam się.. no źle.. wiecie.. ciągle latałam pod szybki prysznic i nowa podpacha
jak już to dla małej kup mniejsze, bo fakt szkoda tych dużych. A w razie czego mąż dokupi, nie martw się

właśnie myślałam o kole, jak jutro to nie minie to nie ma bata kupuje



wiecie z tym rozmiarem, to też nie takie hop siup, bo wyglądam jak wyglądam



zobaczysz, tak samo szybko się ogarniesz! całą ciąże miałaś aktywną to i po porodzie będzie z górki!



chudzinki wszystkie wejdziecie do swych gaci! ja kg mam jeszcze trochę, ale tak po całym ciele chyba i przez to udało się je wciągnąć na zad



Polu główka do góry!

małe nasze śpi od 3h, nie mógłby tak w nocy?
poprasowałam ciuchy po szpitalu, ogarnęłam sahare w kwiatkach teraz musimy coś zjeść, teściowa nas w pierogi zaopatrzyła

mąż nigdzie nie może dostać żelaza przepisanego dla małego, kazali jechać ten zamiennik skonsultować z lekarzem. I nie wiem co robić czy to tak istotne, że nie można podać innego rodzaju, tylko konkretnie zlecone przez szpital? co myślicie?
Wydaje mi się, że skoro to dla noworodka, to nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności i dlatego każą skonsultować.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez RudyKotBialyKot Pokaż wiadomość
Sandam - ale miałaś sen 🤯 rozwaliło mnie że po trzecim przestałaś zbierać haha mnie też się czasem śnią takie rzeczy że szok 🤯

Ja używam hybryd z alli i nie narzekam, chyba najwięcej mam lakierów z born pretty. Norka a u Ciebie to pękł paznokieć czy tylko lakier się rozwarstwił? Bo jak ja miałam paznokieć pękniety to nakładałam na to baze i top i się nawet nieźle trzymało a jak lakier tak Ci się zrobił to może był niedoschnięty w lampie

Pola - nie nakręcaj się i na luzie czekaj na poród jak przyjdzie czas to na pewno nie przegapisz

Ja właśnie wróciłam z ip. Kluska się od wczoraj zrobiła niemrawa i słabiej czułam ruchy więc pojechaliśmy sprawdzić. Na ktg i usg wszystko ok, ruchy i w porządku, wg. usg Kluska ma już 3500 g w końcu szyjka mi rozmiękła i jest rozwarcie na palec
No i niby wszystko pięknie, ładnie ale w związku z tym że ciąża jest już zaawansowana to lekarka zaproponowała mi hospitalizacje - odmówiłam, podpisałam papiery i pojechaliśmy do domu ale trochę się dziwnie z tym wszystkim czuje z jednej strony bez sensu leżeć w szpitalu jak nie ma podstaw ale z drugiej strony jednak odmowę musiałam podpisać i wogóle 🤨 hmmm jestem confused

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak szyjka ruszyła, to przecież dobry znak. Czemu Cię na oddział chcieli kłaść? Ja tak sobie to rozkminiam, że chyba jednak łatwiej poród rozkręcić mimo wszystko w domu, w luźniejszej atmosferze, gdzie męża można wykorzystać itp. Jak by Cię położyli, to co? Zostają Ci szpitalne spacerki i ew. masaż sutków w eleganckich szpitalnych łazienkach, bo przecież na farmakologię jeszcze za wcześnie... Jedynie po to, żeby dziecko łatwiej monitorować, ale skoro w badaniu wyszło ok, to jaki sens? Może lubią mieć pełną patologię
odowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:24   #4827
RudyKotBialyKot
Raczkowanie
 
Avatar RudyKotBialyKot
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 401
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez odowska Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że skoro to dla noworodka, to nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności i dlatego każą skonsultować.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------



Ale jak szyjka ruszyła, to przecież dobry znak. Czemu Cię na oddział chcieli kłaść? Ja tak sobie to rozkminiam, że chyba jednak łatwiej poród rozkręcić mimo wszystko w domu, w luźniejszej atmosferze, gdzie męża można wykorzystać itp. Jak by Cię położyli, to co? Zostają Ci szpitalne spacerki i ew. masaż sutków w eleganckich szpitalnych łazienkach, bo przecież na farmakologię jeszcze za wcześnie... Jedynie po to, żeby dziecko łatwiej monitorować, ale skoro w badaniu wyszło ok, to jaki sens? Może lubią mieć pełną patologię
No właśnie też tak pomyślałam, że lepiej poczekać w domu aż się akcja rozkręci, zwłaszcza że do terminu jeszcze kilka dni. Lekarka mi to tłumaczyła procedurami szpitala: że po 38 tyg. jak pacjentka zgłasza słabsze ruchy to proponują oddział Odo - Twoja opinia mnie utwierdza że dobrze zrobiłam - dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RudyKotBialyKot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:26   #4828
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Cytat:
Napisane przez pola25 Pokaż wiadomość
Camelitos.jestem,jestem.P odczytuje Was.

Położyłam się jeszcze spać na 1,5 h,znowu dużo sluzu z krwią.I się poryczalam ,bo chyba hormony szaleją,poza tym długo mnie tak.okresowo bolało,ale przeszło.Poza tym jestem jakaś senna,bez wigoru i.bez humoru
Jak przeszło to na razie się bie stresuj specjalnie. Chociaz i poplakać sobie trzeba, jak czujesz, że tego potrzebujesz. Odpoczywaj, leż wygodnie i czekaj na skurcze albo wody

RudyKocie, to piękna waga córeczki! Dobrze, że skontrolowałaś swoje wątpliwości, nie martw się, że odmówiłaś przyjęcia na oddział. Jeżeli powodem miałby być wyłącznie etap ciąży to ja uważam, że to przesada ze strony lekarki. Przyjedziecie do porodu i też Was przyjmą, więc nie myśl o tym za dużo

Ja dziś, podobnie jak Pola, mam jakiś zły dzień, od rana kiepski humor, dalej katar (to już zaczyna być jakimś absurdem, tyle czasu!), mąż pojechał na dwudniową wycieczkę do Zakopanego i jakoś tak samotnie mi. Miałam rano walne zgromadzenie stowarzyszenia i tak mnie bóle krzyżowe tam lapały, że myślałam, że urodzę na tym niewygodnym krześle, zmyłam się, jak tylko było można. A po powrocie do domu zaczęłam czytać o porodach do wody, obejrzałam filmik z takiego i taki strach przed bólem mnie dopadł, pierwszy raz w ciąży, że prawie się popłakałam. Z jednej strony czuję się przerażona, a z drugiej chciałabym, żeby to było już, zaraz. I mieć to za sobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:33   #4829
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Kocie, też bym na Twoim miejscu nie została. Przecież w każdej chwili możesz wrócić, jeśli byś miała znowu wątpliwości co do ilości ruchów. Dobrze, że sprawdziłaś i wszystko ładnie wyszło
folinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 15:34   #4830
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Mamy lipcowe 2018 cz. V - Prawie porodówka !

Umrę z nudów w tym szpitalu.
Szymek dzielnie znosi naświetlania i grzecznie się opala.

Największą zrzędę z sali wypuścili do domu. Babce nic nie pasowało, a jej podejście było takie, że to pielęgniarki powinny się zajmować dzieckiem, a ona powinna odpoczywać. Mały jej non stop płakał, a ta nawet się nie ruszyła, żeby go ponosić tylko od razu kogoś wołała. Dopiero wczoraj jedna jej zasugerowała, że dziecko potrzebuje przytulenia i jak płacze to niech bierze je na ręce i nastał cud- mały przestał płakać.
Druga na sali jest zamknięta w sobie tak, że nie idzie z nią pogadać. Nawet jak o coś zapytam to rzadko kiedy odpowie.
Dziewczyny z przedporodowej chyba myślą, że wyszłam, bo dzisiaj nawet nie zajrzały, a szkoda, bo z nimi chociaż pogadać było można.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-01 19:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.