2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 18:43   #4801
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Gabisun i Weronisia co wy mnie tak na ten czepek namawiacie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:06   #4802
Molina
Raczkowanie
 
Avatar Molina
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
fajnie było...


tak jest ale ja nie mogę dać samej kaszki mannej bo póki co on tylko ma ekspozycje więc manne powinien dostać w małej ilości i tak też na tym "próbkowym" opakowaniu które dostałam z bobovity napisali, - gdy dziecko jest po ekspozycji na gluten czyli ileś tam mleka i ileś tam łyżek samej kaszki, a gdy dziecko jest w trakcie ekspozycji to normalnie przygotowuje się mleko mm i dodaje odpowiednią ilość kaszki niby 8 gram na 100ml, wolę mu zrobić normalne mleko i dodać miarki kaszki mannej bo nie wiem ile w tej kaszce jest kaszki a ile mm, kumasz?
Martucha, a tak w ogóle to przy ekspozycji ten gluten się podaje codziennie czy raz na jakiś czas? Bo zaczęłam i nie wiem co dalej.

Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość

Dziewczyny a któraś pytała o picie. Maja od jakiegoś czasu nie chciała pić z butelki za to jak my pijemy z kubka to otwiera buzię i chwyta nasz kubek ręką. Moja mama mówiła, że dzieci bardzo lubią pić ze szklanki, więc spróbowałam. Okazało się, że Mai idzie to bardzo dobrze a przy tym ma dużo radochy, więc może i wy spróbujcie.
Dash, popieram! Choć ze szklaną to bym uważała. U mnie plastikowy kubeczek lub butelka z odkręconym smoczkiem.

Cytat:
Napisane przez onevittoria Pokaż wiadomość
Molina witaj Sprawdziłam co my tam za marchewkę podjadaliśmy, ale widzę że mieliśmy z bobovity i była ok, za to z Hippa mieliśmy marchew+ziemniak i tam nie czułam posmaku jabłka.
Mam nadzieję, że aż takich rzeczy to oni nie robią, że dodają inny składnik niż napisali (no może pominę kwestię soli czy cukru) w końcu marchewka to jeden pierwszych stałych posiłków u dzieci więc myślę, że jabłka tam nie będzie
Zresztą jakby spojrzeć na to od strony ekonomicznej, to nie widzę celowości wzbogacania potajemnie marchewki o jabłko, w końcu marchew jest bardzo tania więc oszczędności z tego nie będzie
onevittoria, nie mam pojęcia po co ktoś by to robił, zresztą nie chcę nikogo oskarżać, dlatego pytam czy któraś z was nie miała podobnego wrażenia może to po prostu taki jabłkowsmakowy gatunek marchwi . Marchew z ziemniakiem to już bardziej obiad - tak posmak jabłka nie miałby sensu


A co do wypadających włosów to ja do tego mam w domu leniącego się kota... Nasze kłaki są wszędzie - zaczynam odkurzać co dwa dni i niewiele to daje...

Edytowane przez Molina
Czas edycji: 2011-02-24 o 19:12
Molina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:12   #4803
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Co do chust ja mam chuste,ale wiekszosc lezy niz jest używana.Najpierw synuś nie lubiał,później polubiał,ale na krótko,może jakby była możliwość aby wiazac tak,aby on wszystko dookoła widział to by się sprawdziła,bo tak to on nie chce siedziec,ale może jak przyjdzie wiosna wyjdziemy na spacer tak,ale chyba bardziej spacerówka się sprawdzi.
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:16   #4804
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Gabisun i Weronisia co wy mnie tak na ten czepek namawiacie
po prostu jesteśmy przekonane, że będzie ci w nim ładnie

widze, że przeoczyłam nową mamuskę , Molina witaj
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:45   #4805
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej mamusie
u nas po super wczorajszym dniu kiedy mała była jak aniołek to dzisiaj była masakra po prostu cały dzień jakaś taka senna, a jak nie spała to marudziła, wszędzie jej było źle nawet na rękach chyba rzeczywiście jej te zęby wychodzą. Tylko ciekawe ile to potrwa bo dzisiaj był dopiero pierwszy taki dzień a ja już mam dość. Nawet kąpanie było o 18 bo już się nie dało przeciągnąć. Aż się boję nocy...

Witam nową mamusię
__________________
Natalka

Martusia


Edytowane przez gabi1985
Czas edycji: 2011-02-24 o 19:46
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 20:41   #4806
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
powiem ci że moje waży 7 kg ale w chuście jak ją mam to tego się nie czuje. wygodne to bardzo. a po za tym taki fajowo mieć bąbla tak blisko siebie, no miodzio
Ano, fajowo, ale jak dłużej ponosisz i kręgosłup siądzie, to juz tak przyjemnie nie będzie
Cytat:
jeszcze pytanie do mam które karmią cycem i rozszerzają dietę.
ja staram się doprowadzić do tego aby jak mała zje już danie to żeby już cyca nie jadła. my jemy jak na razie przed spacerem 11-12 jabłko
+marchewka a po spacerze 14-15 zupkę. no potem dopiero ok 16-17 cyc, więc długa przerwa między ssaniem cyca. boje się trochę o laktacje. myślicie że mogą być problemy?? czy wy po każdym stałym posiłku dajecie pierś???
Ja daję bez dopychania cycem. Dopiero jak zgłodnieje. Po kaszce np Borysek potrafi spokojnie 4h wytrzymać. Zupełnie jak po cycku A po marchewce dziś mi wytrzymał niecałe 3h. Jak dam mu mieszankę kilka warzyw, to pewnie wytrzyma dłużej.
A z laktację będzie ok. "Przyzwyczai się". Tak samo jak do dłuższych przerw w nocy, czy całkowitego braku karmień nocnych.

Molina, Witaj
Marchewki z Hipp nie miałam, więc nie wiem, czy faktycznie pachnie jabłkiem, czy nie, ale może to taka odmiana. Bo skoro w składzie nie ma, to raczej nie dodają. Takie rzeczy są sprawdzane.

Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość
u nas po super wczorajszym dniu kiedy mała była jak aniołek to dzisiaj była masakra po prostu cały dzień jakaś taka senna, a jak nie spała to marudziła, wszędzie jej było źle nawet na rękach chyba rzeczywiście jej te zęby wychodzą. Tylko ciekawe ile to potrwa bo dzisiaj był dopiero pierwszy taki dzień a ja już mam dość. Nawet kąpanie było o 18 bo już się nie dało przeciągnąć. Aż się boję nocy...
Hehe, mój od nowego roku zachowuje się jakby mu zębiska szły, a do tej pory ani jednego nie ma. W sumie był może tydzień, kiedy miałam z powrotem swoje wesołe, mile dzieciątko

Edytowane przez ycnan
Czas edycji: 2011-02-24 o 20:43
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 20:45   #4807
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Hehe, mój od nowego roku zachowuje się jakby mu zębiska szły, a do tej pory ani jednego nie ma. W sumie był może tydzień, kiedy miałam z powrotem swoje wesołe, mile dzieciątko
to mnie pocieszyłaś bo parę dni to wytrzymam jeśli potem wróci moja grzeczniutka Natalka
__________________
Natalka

Martusia

gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 20:54   #4808
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej

dawno sie nie odzywalam ale na nic nie mam czasu

chcialam sie pochwalic ze bylismy dzis na ostatnim szczepieniu i Maja taki dala popis ze az sie spocilam haha a zaczela juz plakac na przewijaki jak lekarka jej klate mierzyla zimnym metrem a potem zimna waga to juz calkiem wqrzyla moja corke haha chyba nawet nie poczula jak dostala szczepionke bo tak sie darla aa no i wazy rowne 8 kg (za 4 dni skonczy 5 mcy)

no i teraz mam prosbe lekarka kazala nam wprowadzac gluten (pewnie przerabialyscie to juz tu tysiac razy ) a ja zupelnie nie wiem jak i co. Tzn wiem ze okolo 1 lyzeczke albo do mleka albo do deserku czy zupy ale co polecacie kupic??jakiej firmy macie??moja lekarka powiedziala ze mam se na necie poczytac
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 21:17   #4809
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hagar U nas herbatek nie chce za bardzo pic, ale daje soczki, najczesciej domowe - jablko, marchew, albo kupne - jablko, marchew, banan. I tez mamy zarloczka. Na jeden posilek potrafi zjesc mniej wiecej pojemnosc 2 sloiczkow. Dzisiaj byla u mnie znajoma i w szoku byla jak zobaczyla ile mu naszykowalam Mozesz normalnie ugotowac, chociaz gotowane na parze ma wiecej witamin i lepszy smak, nawet dla nas. Uwielbiamy warzywka gotowane na parze I jak najbardziej mozesz ugotowac razem. Jedynie nie powinno sie gotowac z miesem (chyba po 6m mozna).

Ycnan dzieki i tez czytalam, ze pol lyzeczki sie daje na poczatku.

Dash super pomysl z tym kubkiem! My probowalismy kubka niekapka od 6m, ale sie nie sprawdzil jeszcze, musimy poczekac. Uchwyt przelozylam do zwyklej butelki i maly o wiele bardziej lubi pic kiedy sam "ma kontrole" nad butelka i dzieki, faktycznie super ten gryzaczek. Pewnie bedziemy go czesto uzywac, dopoki maly nie nauczy sie sam jesc.

Onevittoria dziekuje Moj maly tez uwielbia "niezaleznosc" zazwyczaj lubi sam siedziec na lezaczku, ogolnie sam soba sie zajmuje. Tylko czasami ma ochote na przytulanki.

Molina witamy! My tez ze skaza bialkowa, na cale szczescie jedzenie sie przyjelo. Do tej pory uczulila nas tylko dynia i dzisiaj (chyba) uczulila malina. Jeszcze bedziemy sprawdzac za pare dni. Niestety mleko uczulilo strasznie, nawet Bebilon Pepti, pewnie bedziesz przechodzila na mleko "2" niedlugo, wiec uwazaj Co do tej marchewki, to podawalam czasami malemu i nie czulam w niej jablka (zwlaszcza, ze kilka razy nawet sama dojadlam resztki). Ale ona jest baaardzo slodka, moze dlatego? Moze ugotuj sama marchew i sie upewnij? Co do glutenu to nalezy podawac codziennie.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość

no i teraz mam prosbe lekarka kazala nam wprowadzac gluten (pewnie przerabialyscie to juz tu tysiac razy ) a ja zupelnie nie wiem jak i co. Tzn wiem ze okolo 1 lyzeczke albo do mleka albo do deserku czy zupy ale co polecacie kupic??jakiej firmy macie??moja lekarka powiedziala ze mam se na necie poczytac
Klocuszek 8-kilowy
Co do glutenu, to ja mam zamiar wprowadzac poprzez kaszki NESTLE Zdrowy Brzuszek.
U nas sie straaaasznie sprawdzila kaszka po 4m, bez glutenu, maly ja uwielbia. Dokladnie ta:
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...uctid/176.aspx
Co jakis czas dodaje ja do obiadku ze szpinakiem.
W paczce od Nestle dostalismy probke tej kaszki, i byc moze od niej zaczniemy:
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...uctid/178.aspx
Albo jest jeszcze taka z glutenem:
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...uctid/179.aspx

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Aha no i oczywiscie mozna wprowadzac gluten po prostu przez kasze manna, ale ja u mojego alergika lepiej sie czuje podajac sprawdzony Nestle Zdrowy Brzuszek.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 21:53   #4810
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej Mamuśki.

Dwa dni nadrabiam i jakoś doczytać nie mogłam.
Teraz za to na pisanie nie mam czasu, bo prasowanie czeka
Jutro ruszamy na weekend do mojego brata do Gdańska, w kocu trochę rozrywki
Z nowości: Dagusia wczoraj w dniu kiedy kończyła 5 miesięcy przekręciła się w końcu z plecków na brzuszek! Na boczki umiała od dawna ale na brzuszek nie wychodziło, a wczoraj w końcu przy naszym szalonym dopingu udało się.

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość

ja ma ten link ze schematem żywienia ale tam nie ma gramatury. możesz mi podać ten z którego ty korzystasz.
http://server.activeweb.pl/wwwpulsme...le/zalzyw2.pdf

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Wasze mrozy doszły i do mnie I mam -1.
Weronisia to nie nasze mrozy- bo u nas - 20 hehe

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Ale tylko warzywka, bo z owocków tylko jabłuszko/soczek jabłkowy mętny z gerbera (świetny, bo kwaskowy, a nie słodki i na kupala działa, że hoho ). Musimy tylko kupić blender, bo jedyny jaki mam w domu, to taki przykręcany do robota kuchennego a to shit jak nie wiem.
Kurcze nie widziałam tego mętnego soku nigdzie.
Ja mam blender nakładany na mikser zelmera (taki kubek 0,5 litra) i sprawdza się super.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
a raz manną - w postaci kaszki http://www.kaczuszka.co.uk/sklep/pro...sza-manna/133/
bez gotowania, robię standardowo mleko 210 wody i 7 miarek mm i dodaje 2 miarki kaszy
Do mleka mm dodajesz jeszcze kaszę na mleku? nie wiedziałam nawet, że tak można. W sumie wychodzi z tego mieszanie dwóch rożnych mm.

Ja się boję podawać te kasze mleczne, kupuję bezmleczne i robię na Bebilonie czyli tym co pije na co dzień. Szkoda, że nie ma żadnej manny bezmlecznej dla dzieci po 5 miesiącu....

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Ale niedługo będę łysa jak kolano Tak strasznie mi wypadają włosy, nawet się zastanawiam czy się nie obciąć całkiem na króciutko, chociaż nigdy w życiu tak nie byłam obcięta, zawsze miałam długie lub półdługie włosy...
Ja też już prawie łysa jak masz ochotę to ciachnij włosy- mi to zawsze pomaga na doły i kiepskie samopoczucie.

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
g
jak mam to zrobić żeby mleko powoli się kończyło i nie napływało nowe no i przede wszystkim co zrobić żeby nie bolało
Odciągaj kiedy piersi są pełne/ lub gdy bolą ale tylko tyle żeby poczuć ulgę, a resztę zostawiaj.

Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
Z nowości to dodam, że uwielbia chrupki kukurydziane. W tamtym tyg teściowa kupiła i Małej bardzo posmakowały. Ja natomiast kupuję jej takie większe pałki i połowę daję jej do rączki a ona ją gryzie, no i ma zabawę te chrupki bardzo szybko rozpuszczają się w buzi, więc na początku jak ugryzła większy kawałek to wypluwała a teraz poczeka chwilę i połyka. No to się rozpisałam.
Odważna jesteś ja bym się bała dać chrupka, że jej się gdzieś w gardle przyklei. Chyba za dużo czytam, bo w gazetkach trąbią żeby nie dawać dziecku ciasteczek ani chrupek przed ukończeniem 7 czy 8 miesiąca, bo to może się zakończyć zakrztuszeniem.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Co do chusty to uważam tak jak Ycnan, ja wolę jak dziecko się samo bawi i nie widzę potrzeby uczyć ciągłej bliskości mamy...no i sam ciężar...może tak od razu nie czuć, ale kręgosłup swoje odchoruje
No i ja też jakoś nigdy nie miałam potrzeby żeby mieć dziecko non stop przy sobie. Zresztą moja Dagula od urodzenia nie lubi zbytniego przytulania, i w sumie od początku umie czas spędzać sama, nie było potrzeby noszenia., A jak coś muszę robić w mieszkaniu np. gotować to biorę ją ze sobą i siedzi w leżaczku.

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Witaj.
Marchewki z hippa nie miałam, wiec nie pomogę.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 06:31   #4811
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Hej

dawno sie nie odzywalam ale na nic nie mam czasu

chcialam sie pochwalic ze bylismy dzis na ostatnim szczepieniu i Maja taki dala popis ze az sie spocilam haha a zaczela juz plakac na przewijaki jak lekarka jej klate mierzyla zimnym metrem a potem zimna waga to juz calkiem wqrzyla moja corke haha chyba nawet nie poczula jak dostala szczepionke bo tak sie darla aa no i wazy rowne 8 kg (za 4 dni skonczy 5 mcy)

no i teraz mam prosbe lekarka kazala nam wprowadzac gluten (pewnie przerabialyscie to juz tu tysiac razy ) a ja zupelnie nie wiem jak i co. Tzn wiem ze okolo 1 lyzeczke albo do mleka albo do deserku czy zupy ale co polecacie kupic??jakiej firmy macie??moja lekarka powiedziala ze mam se na necie poczytac
najważniejsze, że już po wszystkim moja płakała jak tylko babka zaczęła ją mierzyć popatrzyła na nią, zobaczyła, że mamy nie widać, podkówka i ryk a coś ty taka zapracowana

Co do glutenu to ja daję to wody i wkładam do mikrofalówki i jak się zagotuje to mieszam i to gęstnieje. Potem wrzucam do obiadku ,który czeka na zmiksowanie i miksuję razem

Bossss ja znowu smarkam, chyba muszę od młodej Nasivin pożyczyć

Ktoś się napije ze mną kawy?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 07:25   #4812
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
najważniejsze, że już po wszystkim moja płakała jak tylko babka zaczęła ją mierzyć popatrzyła na nią, zobaczyła, że mamy nie widać, podkówka i ryk

ooo widze ze tez taka bohaterka jak moja

a coś ty taka zapracowana

ano w sobote moja bratowa urodzila synka i juz sa w domu i wiadomo jak to na poczatku musza sie dotrzec i nauczyc siebie i trzeba pomoc swiezej mamusi a i obiad trzeba ugotowac, ogarnac mieszkanie, isc do sklepu no i Klocuszka pobawic bo juz sama to sie nie chce bawic haha cwaniara mala

Co do glutenu to ja daję to wody i wkładam do mikrofalówki i jak się zagotuje to mieszam i to gęstnieje. Potem wrzucam do obiadku ,który czeka na zmiksowanie i miksuję razem

robisz tak ze zwykla kasza manna?? i ile tego robisz? lyzeczke gotujesz czy wiecej gotujesz a dodajesz lyzeczke?? czizas ale jestem zakreona haha

Bossss ja znowu smarkam, chyba muszę od młodej Nasivin pożyczyć

mnie wlasnie tez cos bierze, lamie mnie w kosciach, z nosa leci chyba pozycze se od Majci fride
Ktoś się napije ze mną kawy?
ja ja ja sie chetnie napije a do kawy mam wczoraj upieczona bavke jogurtowa nieskromnie powiem pyyyychaaaa


Paula a kiedy masz zamiar wprowadzic gluten? bo te kaszki z linkow to po 6tym mcu sa a najlepsze jest to ze tylko jedna z nich widzialam u siebie w sklepie kurcze spokoj byl jak jadly dzieciaczki mleko a teraz jakies gluteny nie gluteny
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 07:35   #4813
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Chwile przed 6m mam zamiar zaczac a te kaszki widzialam wszystkie w rossmannie, tesco, realu..

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Nie mam zamiaru twardo trzymac sie tego, ze te kaszki sa "po 6m"
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 07:58   #4814
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Chwile przed 6m mam zamiar zaczac a te kaszki widzialam wszystkie w rossmannie, tesco, realu..

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Nie mam zamiaru twardo trzymac sie tego, ze te kaszki sa "po 6m"

noo wlasnie w tych sklepach nie bylam u mnie jest Auchan (i tu jest spory wybor) i Carrefour (a tu jest lipa, pare kaszek i skkoiczkow na krzyz)

ja tez nie mam zamiaru sie tak trzymac jednak Maja dopiero 28.02 skonczy 5 mcy wiec troche jeszcze bym musiala poczekac
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować

Edytowane przez kotekk81
Czas edycji: 2011-02-25 o 08:00
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 08:08   #4815
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny wpadam na chwilkę bo zabrałam się za prace dr i będę mieć teraz mniej czasu bo każda wolną chwile poświęcam od dziś jej Ale mam pytanko czy z wysypka mogę zabrać Franka na basen? Bo w niedziele pierwsze zajęcia i nie wiem ??
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 08:23   #4816
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Paula jaki wynalazek ten gryzak

hagar1 z tego co mówił mi lekarz że przez 2 mce no i mięliśmy zacząć od jednej łyżeczki i przejść stopniowo do 2, ale my jesteśmy na mm

dash mój Pat też uwielbia kukurydziane chrupki

Molina witaj z nami gluten podaje się codziennie

Szczęśliwa tak dodaję i nic się złego nie dzieje nie spotkałam innych bez gotowania, to też robimy tak jak robimy



POMI ucałuj Tymka od cioci i Patryka i złóż mu najserdeczniejsze życzonka z okazji pół urodzinek dużoooo zdrówka i radości
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 08:45   #4817
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Weronisia to nie nasze mrozy- bo u nas - 20 hehe
Chyba masz rację, bo mróz był tylko jeden dzień i znowu mamy +5
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 09:26   #4818
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

to ja się wam pochwale moim siedzącym szczęściem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP1813.jpg (47,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP1821.jpg (63,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP1823.jpg (63,9 KB, 47 załadowań)
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 09:43   #4819
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
to ja się wam pochwale moim siedzącym szczęściem
Martucha, no nieźle
Aż trudno uwierzyć, że taki maluch tak stabilnie siedzi.
Mój Pascal też chce siedzieć, ale sam nie potrafi, chwieje sie na boki, albo zgina się w pół i nie umie wyprostować
Za 2 miesiące to on raczej nie bedzie jeszcze tak siedział jak twój.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 09:48   #4820
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Martucha, no nieźle
Aż trudno uwierzyć, że taki maluch tak stabilnie siedzi.
Mój Pascal też chce siedzieć, ale sam nie potrafi, chwieje sie na boki, albo zgina się w pół i nie umie wyprostować
Za 2 miesiące to on raczej nie bedzie jeszcze tak siedział jak twój.
wiesz co my bardzo przyspieszamy po każdej rehabilitacji.. jakiś czas temu siedział stabilnie tylko z podparciem.. a bez się chwiał a potem zaczął się przy tym bawić więc się nie podpiera.. na początku wytrzymywał ze dwie minuty max i bach na bok więc sadzaliśmy go tylko na rozłożonym łóżku a teraz.. luz - z 10 minut na bank posiedzi i się pobawi ale jesteśmy wtedy koło niego bo boję się jeszcze że się wywróci.. za jakiś czas jak będę pewniejsza... to pewno będzie siedział bez naszej kontroli.. póki co musi się nauczyć bezpiecznie upadać hahahah
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:02   #4821
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
to ja się wam pochwale moim siedzącym szczęściem
Ale super! Jaki on juz "dorosly"
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:04   #4822
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
to ja się wam pochwale moim siedzącym szczęściem
Wow, jak super siedzi
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:04   #4823
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martucha super siedzi serio już dajesz chrupki? a obojętnie jakie?

My idziemy na 13 do lekarza sprawdzić jak małej płucka w dzień prawie nie kaszle, ale jak tylko idzien a drzemkę to ją strasznie męczy i wybudza i płacze
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:07   #4824
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Ale super! Jaki on juz "dorosly"
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wow, jak super siedzi
dziękuję w imieniu Pata

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha super siedzi serio już dajesz chrupki? a obojętnie jakie?

My idziemy na 13 do lekarza sprawdzić jak małej płucka w dzień prawie nie kaszle, ale jak tylko idzien a drzemkę to ją strasznie męczy i wybudza i płacze
dziękuję, a chrupki kukurydziane mamy takie
http://a.pl/przekaski/chipsy-chrupki...kurydziane-60g
w składzie jest tylko kukurydza nic więcej
aaaa trzymam kciuki za lekarza
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-02-25 o 10:10
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:13   #4825
dash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 241
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość

Odważna jesteś ja bym się bała dać chrupka, że jej się gdzieś w gardle przyklei. Chyba za dużo czytam, bo w gazetkach trąbią żeby nie dawać dziecku ciasteczek ani chrupek przed ukończeniem 7 czy 8 miesiąca, bo to może się zakończyć zakrztuszeniem.
Szczęśliwa ja odważna! To teściowa najpierw kupiła chrupki a mi aż wszystko się podniosło. W końcu daliśmy jej jednego i tak jej zasmakowało, że ciągnęła nam rękę z chrupkiem, żeby tylko jej dać. Chrupki kukurydziane można dawać od 5 miesiąca a ciasteczka i biszkopty od 7. Powiem Ci jeszcze, że Maja zakrztusiła się 2 razy a teraz już ładnie je. Oczywiście nie namawiam

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość


Dash, popieram! Choć ze szklaną to bym uważała. U mnie plastikowy kubeczek lub butelka z odkręconym smoczkiem.
Molina dziękuję za odp i witam Cię serdecznie!!! O szklance mówiła moja mama, ale ja daję Małej wodę w małym kubeczku.


martucha ale Ty masz już "dorosłe" dziecko! pięknie siedzi!!!

Edytowane przez dash
Czas edycji: 2011-02-25 o 10:17
dash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:31   #4826
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dash widze ze nasze dzieci prawie z tego samego dnia Wiec jak dajesz takiemu malenstwu chrupki? Cale?
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:44   #4827
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha super siedzi serio już dajesz chrupki? a obojętnie jakie?

My idziemy na 13 do lekarza sprawdzić jak małej płucka w dzień prawie nie kaszle, ale jak tylko idzien a drzemkę to ją strasznie męczy i wybudza i płacze

Trzymam kciuki za wizyte Mocno wierzę, że to tylko leciutkie przeziebienie. Daj znac jak wrocicie.


Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Martucha, no nieźle
Aż trudno uwierzyć, że taki maluch tak stabilnie siedzi.
Mój Pascal też chce siedzieć, ale sam nie potrafi, chwieje sie na boki, albo zgina się w pół i nie umie wyprostować
Za 2 miesiące to on raczej nie bedzie jeszcze tak siedział jak twój.

Moja Wiktoria też kiwa się na boki albo nurkuje buzią przy stopkach


Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
to ja się wam pochwale moim siedzącym szczęściem

Słodziutki jest Pięknie siedzi


Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dwa dni nadrabiam i jakoś doczytać nie mogłam.
Do mleka mm dodajesz jeszcze kaszę na mleku? nie wiedziałam nawet, że tak można. W sumie wychodzi z tego mieszanie dwóch rożnych mm.

Ja się boję podawać te kasze mleczne, kupuję bezmleczne i robię na Bebilonie czyli tym co pije na co dzień. Szkoda, że nie ma żadnej manny bezmlecznej dla dzieci po 5 miesiącu....

Odważna jesteś ja bym się bała dać chrupka, że jej się gdzieś w gardle przyklei. Chyba za dużo czytam, bo w gazetkach trąbią żeby nie dawać dziecku ciasteczek ani chrupek przed ukończeniem 7 czy 8 miesiąca, bo to może się zakończyć zakrztuszeniem.
Gratuluję nowych umiejętności Moja córcia jeszcze nie potrafi przekręcic sie w ten sposób. Czekam, może kiedys sie uda

Co do chrupek, też chciałam kupic swojemu dziecku. Znalazlam w niemieckim sklepie, w ktorym zaopatruje sie w słoiczki Hippa, ale nie kupiłam. A to tylklo dlatego, ze na paczuszce na czerwono było napisane od 8 msca , dosłownie razilo w oczy. Dla mnie przesada, to tylko chrupki kukurydziane.

Szczęśliwa tak zauważylam, ze często dziwi Cie strasznie jak mamy dają swoim dzieciom troche wczesniej to czy tamto. Twardo trzymasz się tego co piszą w schematach, kolorowej prasie czy gdzie tam jeszcze. Troszke luzu kochana Ja osobiście nie korzystam z żadnych schematów. Oczywiscie jestem za tym, zeby sie posiłkowac tym co tam piszą, ale przeciez kazde dziecko inaczej rośnie i ma inne zapotrezbowania. Skoro piszą, żeby dac przykładowo 150 zupki to na siłe dziecku nie będę wciskac, jak zje 100 i wiecej nie bedzie chcialo tylko dlatego, ze przeciez w schemacie pisze zeby zjadło 150. To my matki swoich dzieci wiemy najlepiej kiedy, co i ile dac naszym dzieciom, tak uważam.
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:47   #4828
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczęśliwa wanilia, spokoju mi to nie dawało i znalazłam samą manną kaszkę bez gotowania, teraz muszę ją poszukać w sklepach bo póki co u mnie leclerku jej nie było jak będę w realu to poszukam
http://www.kmdelikatesy.pl/node/50755

dash dziękujemy


u nas Pat dostał chrupka jak skończył pół roku i na początku żadnej rewelacji.. nie potrafił nawet na dłużej zatrzymać w buzi a teraz super sobie radzi nie ksztusi się ani nic, tylko potem mu się pić chce... ale jak go dziąsła bolą to trze nimi jak szalony
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:50   #4829
Molina
Raczkowanie
 
Avatar Molina
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Unhappy Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dzięki dziewczyny za miłe przywitanie!

Martucha piękny siad!

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
U nas herbatek nie chce za bardzo pic, ale daje soczki, najczesciej domowe - jablko, marchew, albo kupne - jablko, marchew, banan.

Molina witamy! My tez ze skaza bialkowa, na cale szczescie jedzenie sie przyjelo. Do tej pory uczulila nas tylko dynia i dzisiaj (chyba) uczulila malina. Jeszcze bedziemy sprawdzac za pare dni. Niestety mleko uczulilo strasznie, nawet Bebilon Pepti, pewnie bedziesz przechodzila na mleko "2" niedlugo, wiec uwazaj
Paula SHIN, Ja chyba nie będę dawać soczków i herbatek, a już na pewno sklepowych. Witaminy będą z owocków, a do picia tylko woda. Zdrowiej, mniej sztucznych cukrów i innych dziwnych dodatków. Tak samo nie mam zamiaru wprowadzać biszkopcików i innych słodkich rzeczy. Jak urośnie i będzie chciała sama - nie ma sprawy. Ale przyuczać jej od małego nie chcę.
Co do mm to juz się boję co to będzie... No nic, zobaczymy

Mam natomiast inny problem Mała niedawno skończy 6 miesięcy i nie lubi nadal leżeć na brzuszku i nie przewraca się na brzuszek. Jak już ją położę to leży ładnie stabilnie, potrafi się bawić zabawkami w tej pozycji ale po 10 minutach ma dość i zaczyna płakać. W dodatku kiedy leży na plecach to zaczyna dźwigać główkę do góry (do siadu) wszystko super ale przy tym dźwiganiu prostuje i blokuje nóżki a gdzieś wyczytałam że takie prostowanie nie jest dobre. Generalnie ją chyba rozpuściłam i teraz mam wrażenie że domaga się dróg na skróty... Czy to blokowanie nóżek waszym dzieciaczkom też się zdarza?
Molina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:51   #4830
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Molina witaj
Ja mam marchewkę z Hippa, ale czy ona ma posmak jabłka to trudno mi powiedziec. Dziwny ma posmak to fakt. Moje dziecie i tak nie je samej marchewki, ja mieszam jej z jablkiem
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.