Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2. - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-27, 09:08   #4831
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Ma ogromne znaczenie, ale tez normalnie te dzieci sa trzymane w sterylnych warunkach, odwiedzac je moga tylko rodzice, w wyznaczonych godzinach, w fartuchach, z odkazonymi rekoma (maja kontakt z "domowymi" bakteriami dzieki kangurowaniu, ktore jest niestety bardzo wazne). Nie wchodzi w gre, zeby wszedl tam ktos chory. No i te maluszki glownie spia i jedza, dopiero jak nadaja sie do wypisu to robia sie bardziej kontaktowe. Pisze z doswiadczenia i mam swiadomosc, ze to kiepskie pocieszenie, ogromnie wspolczuje rodzicom, ktorzy sa teraz odseparowani od dzieci, to jest niewyobrazalne, zwlaszcza dla kobiety z buzujacymi po porodzie hormonami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też sobie nie wyobrażam i bardzo współczuję. To musi być dramatyczne doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:10   #4832
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:16   #4833
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Prywatnie jest trochę lepiej gorzej z tymi lekarzami na NFZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale mówisz że znalazlas. Właśnie z tego co słyszałam to prywatni często nie przyjmują u mnie w mieście, a przychodnia na NFZ działająca w szpitalu jest czynna dla kobiet w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:20   #4834
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
No ale mówisz że znalazlas. Właśnie z tego co słyszałam to prywatni często nie przyjmują u mnie w mieście, a przychodnia na NFZ działająca w szpitalu jest czynna dla kobiet w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak póki co znalazłam mam nadzieję,że ten nowy lekarz bez opieki mnie nie zostawi bo też mocno panikował,że nie wie co będzie i czy sam nie zamknie gabinetu
Oby to się już wszystko szybko skończyło,bo już ledwo co się budzę a myślę o tej epidemi to paranoja jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:22   #4835
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ogniem wypalił chyba te takie male wredne na tym fragmencie
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:23   #4836
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
No ja też sobie nie wyobrażam i bardzo współczuję. To musi być dramatyczne doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No poza tym wczesniak wczesniakowi nierowny, te pozne musza najczesciej tylko "dojrzec", te urodzone kolo 25tyg czesto sa wozone na operacje do innych wojewodztw, maja stomie i inne przygody... Ale jak juz ktos tu pisal, jak sie tak zastanowic ile osob z uwagi na swoja "normalna" sytuacje jest teraz podwojnie w czterech literach, to mozna oszalec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:28   #4837
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie, ostatnio często czytam że zapadają młode osoby, bez chorób współistniejących i że kończy się to śmiercią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 09:28   #4838
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

https://www.youtube.com/watch?v=8Srl9u8Bma0


Jak wygląda izolacja/kwarantanna w domach, niestety też potwierdza się że państwo działa prowizorycznie, w wielkim skrócie osoby sprawdzające zarażonych i sanepid nie wiedzą co robią
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:30   #4839
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Tak póki co znalazłam mam nadzieję,że ten nowy lekarz bez opieki mnie nie zostawi bo też mocno panikował,że nie wie co będzie i czy sam nie zamknie gabinetu
Oby to się już wszystko szybko skończyło,bo już ledwo co się budzę a myślę o tej epidemi to paranoja jakaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym nie liczyła że do czerwca jakoś będzie, ale zawsze jakiegoś lekarza znajdziesz. Ja mieszkam na zadupiu a przychodnia działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:32   #4840
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja będę kluczami naciskać przyciski w windzie. Potem np po skończeniu pracy dezynfekować.
A ja palcem. A potem ten palec umyję.
Nam cały czas powtarzają, że to nie jest ebola, gdzie jedna cząsteczka wirusa powoduje chorobę śmiertelną w 50%. Jeden koronawirus nie przełamie barier ochronnych organizmu, dwa też, dziesięć zapewne też nie, a kto wie, czy takie minimalne dawki, z którymi organizm sobie niezauważalnie radzi, nie podziałają jak pewnego rodzaju szczepionka?
Będę unikać kontaktu twarzą w twarz, rozmów z bliskiej odległości, przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z ludźmi chorymi, kaszlącymi, ręce myję po powrocie do domu i po "podejrzanych" sytuacjach, ale ten przycisk w windzie nacisnę, z paczkomatu paczkę odbiorę, pizzę zjem, no bez jaj...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:39   #4841
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A ja palcem. A potem ten palec umyję.
Nam cały czas powtarzają, że to nie jest ebola, gdzie jedna cząsteczka wirusa powoduje chorobę śmiertelną w 50%. Jeden koronawirus nie przełamie barier ochronnych organizmu, dwa też, dziesięć zapewne też nie, a kto wie, czy takie minimalne dawki, z którymi organizm sobie niezauważalnie radzi, nie podziałają jak pewnego rodzaju szczepionka?
Będę unikać kontaktu twarzą w twarz, rozmów z bliskiej odległości, przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z ludźmi chorymi, kaszlącymi, ręce myję po powrocie do domu i po "podejrzanych" sytuacjach, ale ten przycisk w windzie nacisnę, z paczkomatu paczkę odbiorę, pizzę zjem, no bez jaj...
o! dzięki za Twoj komentarz, ażz się lżej robi na psychice przy takim powiewie 'antyparanoi' (w dodatku ze źródła, które ma wiedze medyczną).
(ja mam w domu osobnika, który czasem gada, ze wiru utrzymuje sie 3 godziny na powietrzu - nieważne ze na dworze, nieważne, że gdzies napisali, że DO MAKSYMALNIE wg badań w warunkach laboratorynych - i mimo ze mysle jak Ty to mnie takie teksty wkurzają)


co do winy- to ja chodze po schodach a klamki otwieram łokciem, chociaż nie wszystkie są da
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 09:39   #4842
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to już jest paranoja. Można wybrać schody, można wcisnąć przycisk łokciem i potem ewentualnie nie nosić tej samej kurtki/swetra przez 2 dni albo wyprać, można zawinąć palec w papierowa chusteczkę i w ten sposób wcisnąć guzik. Jakieś wypalanie powietrza to dla mnie ciężki przypadek osoby z OCD, której zabrakło właśnie leków.

Można być ostrożnym, żeby się w miarę możliwości ochronić. Ale przewidzieć wszystkie, najbardziej ekstremalne i najmniej prawdopodobne szanse zakażenia to już przesada. Dla własnego zdrowia psychicznego po co takie scenariusze wymyślać.
Dzieki tej ''paranoi'' w Chinach sytuacja zostala opanowana, a u nas jak widac drugie Chiny na duzo mniejszej powierzchni + duzo wiecej zmarlych. Wiec moze nie warto wysmiewac ich metod. Chinczycy tez nosili caly czas maseczki jak u nas sie z tego jeszcze wysmiewano.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87696632]na filmie- reportazu z zycia w Chinach facet jak wchodzil do windy to zapalniczką naciskał przycisk, po czym zapalał ogien i "wypalał" powietrze obok tego przycisku - z wirusa. moze tak by było sensowniej niz jakies plastikowe szminki (plus opakowanie ) =plastikowe smieci kupowac?


ma ktos moze instrukcja jak uszyć maseczkę?[/QUOTE]

Eee jesli mowisz o tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=J3U2tfsxxik&t=87s
to nie wypalal powietrza tylko miejsce, w ktorym zapalniczka dotknela windy.

Co do materialow na maski, po obejrzeniu kilku filmikow, zdecydowalam sie na bawelne z jednej strony, a tetre z drugiej strony. Bede szyc recznie, zobaczymy jak wyjdzie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:42   #4843
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A ja palcem. A potem ten palec umyję.
Nam cały czas powtarzają, że to nie jest ebola, gdzie jedna cząsteczka wirusa powoduje chorobę śmiertelną w 50%. Jeden koronawirus nie przełamie barier ochronnych organizmu, dwa też, dziesięć zapewne też nie, a kto wie, czy takie minimalne dawki, z którymi organizm sobie niezauważalnie radzi, nie podziałają jak pewnego rodzaju szczepionka?
Będę unikać kontaktu twarzą w twarz, rozmów z bliskiej odległości, przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z ludźmi chorymi, kaszlącymi, ręce myję po powrocie do domu i po "podejrzanych" sytuacjach, ale ten przycisk w windzie nacisnę, z paczkomatu paczkę odbiorę, pizzę zjem, no bez jaj...
Ja tak samo Ale jak komuś ubranie rękawiczki czy otworzenie drzwi łokciem ma zapewnić jakiś spokój psychiczny, to niech robi co chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:46   #4844
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87696856]Dzieki tej ''paranoi'' w Chinach sytuacja zostala opanowana, a u nas jak widac drugie Chiny na duzo mniejszej powierzchni + duzo wiecej zmarlych. Wiec moze nie warto wysmiewac ich metod. Chinczycy tez nosili caly czas maseczki jak u nas sie z tego jeszcze wysmiewano.

[/QUOTE]


No przykro mi, nadal jest to dla mnie paranoja. To, ze Chiny są w innej sytuacji to zasługa multum innych czynników, a nie bo ichni Kowalski latał po windach i wypalał powietrze. Mozna używać palca i potem ręce umyć, jak dotąd to najlepsza metoda. Zreszta co z klamkami, kluczami, torbami z zakupami? Dotknąć przecież trzeba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:52   #4845
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87696856]Chinczycy tez nosili caly czas maseczki jak u nas sie z tego jeszcze wysmiewano.[/QUOTE]Już o tym tu kiedyś pisałam, Azjaci (bo Japończycy i Koreańczycy też) w ogóle już od dawna nosili często maseczki, przeciwko drobnoustrojom i smogowi. I faktycznie z tego były głupawe hehehszki. Teraz jakoś niektórym już nie do śmiechu i sami szukają masek.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Zreszta co z klamkami, kluczami, torbami z zakupami? Dotknąć przecież trzeba.
W rękawiczkach, a po przyjściu do domu te przedmioty zdezynfekować.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 09:55   #4846
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Już o tym tu kiedyś pisałam, Azjaci (bo Japończycy i Koreańczycy też) w ogóle już od dawna nosili często maseczki, przeciwko drobnoustrojom i smogowi.

Azjaci nosili maseczki jeszcze zanim stało się to modne, chciałoby się rzec


-----


wszystkie źródła, które ja czytałam, podają, że główną drogą zakażenia się koroną jest droga kropelkowa jednak i bliski kontakt z chorym. chyba bym oszalała, jakbym miała dezynfekować torby na zakupy, blaty, na których te torby stały itp.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2020-03-27 o 09:59
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:00   #4847
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A ja palcem. A potem ten palec umyję.
Nam cały czas powtarzają, że to nie jest ebola, gdzie jedna cząsteczka wirusa powoduje chorobę śmiertelną w 50%. Jeden koronawirus nie przełamie barier ochronnych organizmu, dwa też, dziesięć zapewne też nie, a kto wie, czy takie minimalne dawki, z którymi organizm sobie niezauważalnie radzi, nie podziałają jak pewnego rodzaju szczepionka?
Będę unikać kontaktu twarzą w twarz, rozmów z bliskiej odległości, przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z ludźmi chorymi, kaszlącymi, ręce myję po powrocie do domu i po "podejrzanych" sytuacjach, ale ten przycisk w windzie nacisnę, z paczkomatu paczkę odbiorę, pizzę zjem, no bez jaj...
Ja rzadko myje ręce w pracy, nie jest to zresztą zalecane (nie że ogólnie, jedynie w konkretnych sytuacjach). Żeby umyć ręce, muszę iść do łazienki. Potem znowu za chwilę jadę windą i znowu musiałabym latać do łazienki. Logistycznie bez sensu i wykanczające dla skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:02   #4848
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Moj kolega dwa tygodnie temu szalal na imprezach a teraz wypisuje na instagramie #stayathome #quarantine itd
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:23   #4849
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
wszystkie źródła, które ja czytałam, podają, że główną drogą zakażenia się koroną jest droga kropelkowa jednak i bliski kontakt z chorym. chyba bym oszalała, jakbym miała dezynfekować torby na zakupy, blaty, na których te torby stały itp.
Pewnie, że jest to główna droga. jednak wirus utrzymuje się też na powierzchniach. Na plastyku i stali podobno do trzech dni. Więc jak ktoś kichnął czy kaszlnął na klamkę, przycisk w windzie albo blat na którym postawiłaś torbę, a Ty potem przeniesiesz go z tej powierzchni na ręce i potrzesz nimi twarz to może być niebezpieczne.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 10:24   #4850
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ale każdy chyba o tym wie?

Indywidualnego pecha można mieć we wszystkim.

Można mieć indywidualnego pecha i umrzeć w trakcie porodu.
Można mieć indywidualnego pecha i po zjedzeniu lodów w knajpie dostać salmonelli.
Można miec indywidualnego pecha i dostać od niewinnego kaszlu zapalenia płuc.
Można mieć indywidualnego pecha i zachorować na raka piersi w wieku 20 lat, chociaż statystycznie dotyczy to starszych kobiet.
Można mieć indywidualnego pecha i zostać rozjechanym przez samochód przechodząc przez pasy.

Ale jednak sporo ludzi przechodzi przez ulicę, rodzi dzieci i chodzą na lody do kawiarni i żyją.

Od dawna wiadomo, że wirus dotyka też ludzi młodych i zawsze jest ryzyko, że doprowadzi do śmierci, ale jakbym miała tak się przejmować każdą możliwością indywidualnego pecha w życiu, to bym siedziała w szpitalu psychiatrycznym dawno przed koronawirusem.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:29   #4851
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
No ale każdy chyba o tym wie?

Indywidualnego pecha można mieć we wszystkim.

Można mieć indywidualnego pecha i umrzeć w trakcie porodu.
Można mieć indywidualnego pecha i po zjedzeniu lodów w knajpie dostać salmonelli.
Można miec indywidualnego pecha i dostać od niewinnego kaszlu zapalenia płuc.
Można mieć indywidualnego pecha i zachorować na raka piersi w wieku 20 lat, chociaż statystycznie dotyczy to starszych kobiet.
Można mieć indywidualnego pecha i zostać rozjechanym przez samochód przechodząc przez pasy.

Ale jednak sporo ludzi przechodzi przez ulicę, rodzi dzieci i chodzą na lody do kawiarni i żyją.

Od dawna wiadomo, że wirus dotyka też ludzi młodych i zawsze jest ryzyko, że doprowadzi do śmierci, ale jakbym miała tak się przejmować każdą możliwością indywidualnego pecha w życiu, to bym siedziała w szpitalu psychiatrycznym dawno przed koronawirusem.
Pytanie czy przed rozjechaniem na pasach czy rakiem można się tak samo ochronić jak przed koronawirusem. Jeżeli można być ostrożnym i stosować maseczki to czemu tego nie robić? Poza tym wciąż liczę (piszę o sobie, bo opinie tu były rożne) na szczepionkę. Przed rakiem piersi się skutecznie nie zaszczepisz. Taka różnica.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:29   #4852
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pewnie, że jest to główna droga. jednak wirus utrzymuje się też na powierzchniach. Na plastyku i stali podobno do trzech dni. Więc jak ktoś kichnął czy kaszlnął na klamkę, przycisk w windzie albo blat na którym postawiłaś torbę, a Ty potem przeniesiesz go z tej powierzchni na ręce i potrzesz nimi twarz to może być niebezpieczne.
Na tych wycieczkowcach, co były na kwarantannie, to znaleźli ślady wirusa jeszcze 17 dni po zejściu z niego pasażerów. Pytanie na ile był jeszcze aktywny.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:38   #4853
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pewnie, że jest to główna droga. jednak wirus utrzymuje się też na powierzchniach. Na plastyku i stali podobno do trzech dni. Więc jak ktoś kichnął czy kaszlnął na klamkę, przycisk w windzie albo blat na którym postawiłaś torbę, a Ty potem przeniesiesz go z tej powierzchni na ręce i potrzesz nimi twarz to może być niebezpieczne.
Życie w ogóle jest niebezpieczne. Już od momentu poczęcia.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:39   #4854
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Tak piszecie o dzieciach i rodzicach w kontekście koronawirusa, a mnie zastanawia jedno. Jednymi z pierwszych zakażonych było małżeństwo z Wrocławia. On bezobjawowy, ona z objawami, ale nie wymagała respiratora. W domu półroczne dziecko. W tv lekarz wypowiadał się, że ze względu na niemowlaka, wszyscy zostali w domu. W różnych materiałach w tv widać, że hospitalizowani są nie tylko ci, którzy potrzebują respiratora, ale też tacy, którzy czują się w miarę "normalnie" (widać to np. na filmikach, które nagrywają). Czyli, że tamta kobieta mogła chorować w domu tylko ze względu na małe dziecko? W innym wypadku byłaby w szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:41   #4855
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
No poza tym wczesniak wczesniakowi nierowny, te pozne musza najczesciej tylko "dojrzec", te urodzone kolo 25tyg czesto sa wozone na operacje do innych wojewodztw, maja stomie i inne przygody... Ale jak juz ktos tu pisal, jak sie tak zastanowic ile osob z uwagi na swoja "normalna" sytuacje jest teraz podwojnie w czterech literach, to mozna oszalec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Na tych wycieczkowcach, co były na kwarantannie, to znaleźli ślady wirusa jeszcze 17 dni po zejściu z niego pasażerów. Pytanie na ile był jeszcze aktywny.
Przerażające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:44   #4856
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Ok, stalo sie. Od przyszlego tygodnia wszystko poza superkarketami i aptekami bedzie zamkniete. Centrelink (zasilki dla bezrobotnych) juz zbombardowany mnostwem wnioskow o pomoc, cala masa ludzi zostaje bez pracy, co najmniej miesiac bezplatnego wolnego dla kazdego, kto nie moze pracowac zdalnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:48   #4857
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ok, stalo sie. Od przyszlego tygodnia wszystko poza superkarketami i aptekami bedzie zamkniete. Centrelink (zasilki dla bezrobotnych) juz zbombardowany mnostwem wnioskow o pomoc, cala masa ludzi zostaje bez pracy, co najmniej miesiac bezplatnego wolnego dla kazdego, kto nie moze pracowac zdalnie.

O kurcze, mocne zasady u was.
Czyli produkcja, gastronomia i tak dalej zamknięta? W sensie, jak w takim razie będą dostarczane mięsa, sery itp u was do sklepów?
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:52   #4858
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87697057]Życie w ogóle jest niebezpieczne. Już od momentu poczęcia.[/QUOTE]Niebezpieczeństwa dzielą się na takie, przed którymi możemy się chronić i takie które są od nas niezależne, a przynajmniej ochrona przed nimi bardzo utrudniłaby nam życie. Trudno nie przechodzić przez ulice żyjąc w mieście, pewnych chorób nie unikniemy, ale możemy np. szczepić się, używać maseczek, chodzić na regularne badania profilaktyczne, smarować się kremami z filtrem wychodząc na słońce czy używać prezerwatyw przy seksie z nieznanym partnerem. Takie małe rzeczy.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:52   #4859
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Takie posty to tylko sianie paniki. Umrzeć to nawet można od ukąszenia pszczoły. Od złamania nogi. Od stanu zapalnego w zębie. Od opryszczki wargowej. Od mnóstwa innych pozornie błahych dolegliwości. I Ty jesteś tu moderatorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 10:54   #4860
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie, część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pewnie, że jest to główna droga. jednak wirus utrzymuje się też na powierzchniach. Na plastyku i stali podobno do trzech dni. Więc jak ktoś kichnął czy kaszlnął na klamkę, przycisk w windzie albo blat na którym postawiłaś torbę, a Ty potem przeniesiesz go z tej powierzchni na ręce i potrzesz nimi twarz to może być niebezpieczne.

ja to wszystko rozumiem. jednak zakażeń spowodowanych kontaktem z zanieczyszczonym przedmiotem jest jednak znacznie mniej, czyli zakazić się tą drogą jest trudniej (zresztą wyobrażasz sobie, ilu mielibyśmy chorych, gdyby ten wirus faktycznie utrzymywał się na powierzchniach aż 3 dni? tzn. ja nie twierdzę, że się tyle nie utrzymuje, ale to musi zajść jeszcze X innych okoliczności). dużo częściej ludzie zarażają się jednak od drugiej osoby. osobiście uważam, że wystarczy rozpakować zakupy, schować gdzieś torby i umyć ręce. i tyle. ludzie zaczynają w jakieś paranoje popadać. słyszałam, że niektórzy już podłogi nawet dezynfekują po przyjściu do domu
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-27 16:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.