Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-27, 19:57   #4861
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez ParusMajor Pokaż wiadomość
Gratuluję znalezienia pracy

i zazdroszczę
Dzięki

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Zazdroszczę. Też bym tak właściwie chciała. Co do tego posta z fb, to cudo

Owszem, na takich grupach często jest spam, czy praca w stylu Avon (choć hitem było, gdzie mnóstwo ludzi się pytało "kto mi zrobi paznokcie/rzęsy/włosy" - a to nie była grupa z ogłoszeniami lokalnymi różnego rodzaju, tylko dotycząca pracy). Ale myślę, że małe firmy też nie zawsze chcą/mogą płacić za takie pracuj.pl, więc od czasu do czasu nawet na takie grupy warto zajrzeć

EDIT: Jak myślicie, czy jak ktoś szuka pracy, kiedy jeszcze pracuje w innej firmie jest jakoś niemile widziane? Dostałam drugi telefon z zaproszeniem na rozmowę, kiedy powiedziałam, że chciałabym się spotkać, aczkolwiek pracuję i nie zawsze mogę być dyspozycyjna z tego względu, to było takie "Aha..." - no i do tej pory czekam na telefon i nic. Czy naprawdę ludzie myślą, że pracy szukają tylko bezrobotni?
A jeśli już, to jak z czymś takim sobie radzić? Pisać z góry, że obecnie pracuję i w związku z tym rozmowy chciałabym odbywać po godzinach pracy? Choć z drugiej strony nieciekawie to świadczy o rekruterach, nie mam ani słowem w CV wspomniane, że zakończyłam obecną pracę.
Ja skończyłam staż na początku lutego i za każdym razem gdy miałam telefon pytali, czy już jestem wolna. Wydaje mi się, a przynajmniej takie są moje doświadczenia, że nie jest to dobrze widziane i lepiej ten fakt jakoś zatuszować.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Sama w taki sam "szybki" sposób dostałam pracę, a właściwie to 3 prace Zawsze (odpukać!!) jakoś szybko to u mnie idzie. Nie szukaj dziury w całym tylko ciesz się i daj znać jak po 1 dniu
Ok, może masz rację. Napiszę w przyszłym tygodniu jak to wygląda.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 20:01   #4862
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja skończyłam staż na początku lutego i za każdym razem gdy miałam telefon pytali, czy już jestem wolna. Wydaje mi się, a przynajmniej takie są moje doświadczenia, że nie jest to dobrze widziane i lepiej ten fakt jakoś zatuszować.
A jak się potem wytłumaczysz, że nie możesz pójść na rozmowę w godzinach pracy? A jeśli rekruter zadzwoni do Twojej firmy z pytaniem o Ciebie?

To normalne, że pracy szuka się, gdy ma się jakąś obecną. I nie jest to wcale niemile widziane. Jeśli było to jakiś dziwny przypadek i nie warto zaprzątać sobie nim głowy.

Nie wiem jak Wy, ale gdybym miała pracę od 9 do 17, to nie chciałabym się umawiać po godzinach pracy kandydatów. W końcu to też jest po moich godzinach pracy. A zazwyczaj wśród kandydatów jest wiele osób, które może przyjść między 9 a 17, by porozmawiać.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 21:12   #4863
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Hej, wysłałam Wam jakiś czas temu CV do sprawdzenia. Naniosłam zmiany i chciałabym, żeby ktoś znów na nie zerknął. Sama już nie wiem jak lepiej. Teraz mocno rozszerzyłam punkty w doświadczeniu. Zobaczcie proszę i dajcie znać
P.S. Zgodnie z sugestią usunęłam słowa "Zakres obowiązków:", żeby zyskać kilka linijek i teraz przy pracy w żłobku, gdzie mam 2 daty zrobiła się dziura :/ Jak sądzicie wpisać tylko tam to "zakres obowiązków" czy zostawić jak jest? Moim zdaniem średnio to wygląda.
Będę wdzięczna a wszystkie rady CV w załączniku
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf CV.pdf (96,0 KB, 83 załadowań)
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 21:43   #4864
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Hej, wysłałam Wam jakiś czas temu CV do sprawdzenia. Naniosłam zmiany i chciałabym, żeby ktoś znów na nie zerknął. Sama już nie wiem jak lepiej. Teraz mocno rozszerzyłam punkty w doświadczeniu. Zobaczcie proszę i dajcie znać
P.S. Zgodnie z sugestią usunęłam słowa "Zakres obowiązków:", żeby zyskać kilka linijek i teraz przy pracy w żłobku, gdzie mam 2 daty zrobiła się dziura :/ Jak sądzicie wpisać tylko tam to "zakres obowiązków" czy zostawić jak jest? Moim zdaniem średnio to wygląda.
Będę wdzięczna a wszystkie rady CV w załączniku
To cewnikowanie dziecka z rozszczepem kręgosłupa to jest jedno dziecko na całe przedszkole? Zastanawiałabym się czy w ogóle to wpisywać. Nie wiem jak jest w przedszkolach i w pielęgniarskim środowisku, ale pozycja w CV, która obejmuje cewnikowanie jednego dziecka wygląda dla mnie trochę dziwnie/niepoważnie.

Obsługę gabinetu zabiegowego dałabym nad obsługą recepcji - w końcu gabinet dla Twojego zawodu jest ważniejszy niż rejestracja pacjentów .

Popracowałabym nad częścią graficzno-estetyczną cv. Teraz jest bardzo smutne, niewyróżniające się. I nie mam na myśli tej przerwy, o której pisałaś . Ona wcale nie jest problematyczna, zawsze możesz podzielić pierwszą linijkę zawód + miejsce na dwie .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 08:38   #4865
just_wlosy
Zadomowienie
 
Avatar just_wlosy
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 001
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Byłam dzisiaj osobiście złożyć CV i list motywacyjny do pewnej firmy. Moje zaskoczenie, gdy Pani oświadczyła mi, że nie mam kompletu dokumentów, bo brakuje życiorysu. Serio?? Spotkałyście się z czymś takim? Nie mam pojęcia co można napisać w życiorysie, bo wydaje mi się, że to jest takie wychodzenie trochę poza kanon zawodowy, a pisanie o mojej prywatności. Teraz będę siedzieć i pisać. Już widzę jak mnie tam zatrudnią, po tym jak powdażyłam konieczność takiego papieru 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
just_wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 09:00   #4866
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Dostałam maila, że zakwalifikowałam się do drugie etapu rekrutacji. Prosili mnie bym opisała na jakim poziomie znam dane programy i o coś tam jeszcze.
Odpisałam, ale przyznam, że nie pamiętam co to za firma i na jakie ogłoszenie odpowiadałam. Nie napisali nic na jakie stanowisko się ubiegam. Wkurza mnie, że z pracuj.pl nie zawsze przychodzi mail zwrotny na co się aplikowało. Teraz nie mogę sprawdzić. Firma też jakoś nie wyszukuje mi się zbytnio w necie. Oferty pracy są, brzmią sensownie ale oni nie mają strony internetowej! Podejrzane.

Ktoś obeznany chce nazwę firmy na priw i doradzi mi czy to nie oszustwo jakieś dziwne?

Aktualizacja:

W końcu się doszukałam. Wysyłałam cv w odpowiedzi na ogłoszenie ze strony UP. To było gdzieś w styczniu. Na pracownika biurowego. Niestety już nie widnieje na stronie więc nie znam szczegółów. Ale na innej stronie znalazłam ich ogłoszenie na to samo stanowisko w moim mieście:
Opis oferty pracy: W związku z rozwojem naszej firmy, poszukujemy osób na stanowisko:

Pracownik Biurowy

Opis stanowiska pracy:
- prace administracyjno-biurowe
- koordynacja obiegu dokumentów
- tworzenie raportów

Oferujemy:
- stałą pracę w prężnie rozwijającej się firmie
- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
- wysokie wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników

Wymagania:
- wykształcenie minimum średnie
- odpowiedzialność i zaangażowanie
- łatwość nawiązywania kontaktów


Pogrubione brzmi mi jak praca na akord. Zobaczę co z tego dalej będzie. Nie są to moje upragnione kadry ale zawsze coś. Stawka też średnia. Z tego co widzę po innych miastach, u nich taki pracownik dostaje od 2600 brutto. Ale to też nie jakieś stanowisko specjalisty czy młodszego.
Nadal mnie dziwi, że firma która ma tyle oddziałów w Polsce nie posiada strony www.

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-02-28 o 09:11
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 09:06   #4867
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Za 30 dni będę mogła iść na staż, chyba zaczynam powoli tracić nadzieję i myślę nad kolejnym stażem :/
Chociaż wiem,że to bez sensu.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 09:10   #4868
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Składaj oferty gdzie popadnie. Tzn. w obrębie działu w którym chcesz pracować. Może nie będziesz spełniać wymagań ale może uznają, że chcą cię na niższe stanowisko. Ja tak teraz kombinuję.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 11:17   #4869
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Dostałam maila, że zakwalifikowałam się do drugie etapu rekrutacji. Prosili mnie bym opisała na jakim poziomie znam dane programy i o coś tam jeszcze.
Odpisałam, ale przyznam, że nie pamiętam co to za firma i na jakie ogłoszenie odpowiadałam. Nie napisali nic na jakie stanowisko się ubiegam. Wkurza mnie, że z pracuj.pl nie zawsze przychodzi mail zwrotny na co się aplikowało. Teraz nie mogę sprawdzić. Firma też jakoś nie wyszukuje mi się zbytnio w necie. Oferty pracy są, brzmią sensownie ale oni nie mają strony internetowej! Podejrzane.

Ktoś obeznany chce nazwę firmy na priw i doradzi mi czy to nie oszustwo jakieś dziwne?

Aktualizacja:

W końcu się doszukałam. Wysyłałam cv w odpowiedzi na ogłoszenie ze strony UP. To było gdzieś w styczniu. Na pracownika biurowego. Niestety już nie widnieje na stronie więc nie znam szczegółów. Ale na innej stronie znalazłam ich ogłoszenie na to samo stanowisko w moim mieście:
Opis oferty pracy: W związku z rozwojem naszej firmy, poszukujemy osób na stanowisko:

Pracownik Biurowy

Opis stanowiska pracy:
- prace administracyjno-biurowe
- koordynacja obiegu dokumentów
- tworzenie raportów

Oferujemy:
- stałą pracę w prężnie rozwijającej się firmie
- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
- wysokie wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników

Wymagania:
- wykształcenie minimum średnie
- odpowiedzialność i zaangażowanie
- łatwość nawiązywania kontaktów


Pogrubione brzmi mi jak praca na akord. Zobaczę co z tego dalej będzie. Nie są to moje upragnione kadry ale zawsze coś. Stawka też średnia. Z tego co widzę po innych miastach, u nich taki pracownik dostaje od 2600 brutto. Ale to też nie jakieś stanowisko specjalisty czy młodszego.
Nadal mnie dziwi, że firma która ma tyle oddziałów w Polsce nie posiada strony www.

A skąd jesteś? Bo coś mi się wydaje, że widziałam podobne ogłoszenie o bardzo podobnej lub wręcz identycznej treści. Nie podoba mi się, że lista wymagań i obowiązków jest też wyjątkowo krótka. Nie mówiąc już o tym tekście o wynagrodzeniu... Podrzuć mi nazwę na priv, może coś mi się skojarzy.
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 11:34   #4870
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Faktycznie wysokie wynagrodzenie
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 11:36   #4871
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Dostałam maila, że zakwalifikowałam się do drugie etapu rekrutacji. Prosili mnie bym opisała na jakim poziomie znam dane programy i o coś tam jeszcze.
Odpisałam, ale przyznam, że nie pamiętam co to za firma i na jakie ogłoszenie odpowiadałam. Nie napisali nic na jakie stanowisko się ubiegam. Wkurza mnie, że z pracuj.pl nie zawsze przychodzi mail zwrotny na co się aplikowało. Teraz nie mogę sprawdzić. Firma też jakoś nie wyszukuje mi się zbytnio w necie. Oferty pracy są, brzmią sensownie ale oni nie mają strony internetowej! Podejrzane.

Ktoś obeznany chce nazwę firmy na priw i doradzi mi czy to nie oszustwo jakieś dziwne?

Aktualizacja:

W końcu się doszukałam. Wysyłałam cv w odpowiedzi na ogłoszenie ze strony UP. To było gdzieś w styczniu. Na pracownika biurowego. Niestety już nie widnieje na stronie więc nie znam szczegółów. Ale na innej stronie znalazłam ich ogłoszenie na to samo stanowisko w moim mieście:
Opis oferty pracy: W związku z rozwojem naszej firmy, poszukujemy osób na stanowisko:

Pracownik Biurowy

Opis stanowiska pracy:
- prace administracyjno-biurowe
- koordynacja obiegu dokumentów
- tworzenie raportów

Oferujemy:
- stałą pracę w prężnie rozwijającej się firmie
- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
- wysokie wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników

Wymagania:
- wykształcenie minimum średnie
- odpowiedzialność i zaangażowanie
- łatwość nawiązywania kontaktów


Pogrubione brzmi mi jak praca na akord. Zobaczę co z tego dalej będzie. Nie są to moje upragnione kadry ale zawsze coś. Stawka też średnia. Z tego co widzę po innych miastach, u nich taki pracownik dostaje od 2600 brutto. Ale to też nie jakieś stanowisko specjalisty czy młodszego.
Nadal mnie dziwi, że firma która ma tyle oddziałów w Polsce nie posiada strony www.
Nie lubię takich ogłoszeń.
Brak konkretnego opisu, do tego "tworzenie raportów" i to "wynagrodzenie zależne od wyników" oraz "łatwość nawiązywania kontaktów" kojarzą mi się z jednym - CC
Niestety, większość call center wypisuje właśnie stanowisko pracownika biurowego, niewiele zadań i właściwie nic konkretnego, co można by robić.
Ale próbować możesz, ja tylko mówię, że nie dla mnie są takie ogłoszenia, są dziwne, krótkie i podejrzane.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 12:25   #4872
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Mizmaz, ja na twoim miejscu wysyłałabym CV wszędzie gdzie się da, nawet na takie podejrzane ogłoszenia i chodziła na rozmowy nawet dla samego chodzenia Wiem, że to są dodatkowe koszty i wiele firm nie jest wart tego, żeby nawet się do nich pofatygować, ale to jedyny sposób, żeby nauczyć się dobrze wypadać na rozmowach.
Ja ostatnimi czasy prawie codziennie chodziłam na rozmowy i zauważyłam, że zaczynam do tego podchodzić na luzie i bez stresu. Wcześniej za bardzo przeżywałam takie sytuacje, a nerwy sprawiały, że nie mogłam się zaprezentować tak jakbym chciała.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 15:58   #4873
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

AylarLi, dobrze jest robić screeny ofert i wrzucać do Excela; wraz z datą kiedy zaaplikowałaś i linkiem do oferty ja tak zawsze robię.
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 16:26   #4874
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
AylarLi, dobrze jest robić screeny ofert i wrzucać do Excela; wraz z datą kiedy zaaplikowałaś i linkiem do oferty ja tak zawsze robię.
Tez wlasnie o tym pomyslalam.

Nie jest to dokladnie to samo ogloszenie, ale te samo stanowisko i firma. Teraz tez, to widze, ze zbyt tajemniczo ono brzmi. Ale dam im szanse. Zobacze co i jak. Na razie wyslalam im tego maila z poziomem znajomości programow.

Mialam tego nie pisac, ale zdradze tez, ze pytali sie o zgode by umiescic na swoim fb (moim znaczy się) ogloszenie odnosnie fundacji z ktora wspolpracuja. Odpisalam, ze nie posiadam fb. Takim troche żebraniem mi zajechalo, albo nie wiem czym. Chcieli mnie podejrzeć?

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-02-28 o 16:28
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 16:52   #4875
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Tez wlasnie o tym pomyslalam.

Nie jest to dokladnie to samo ogloszenie, ale te samo stanowisko i firma. Teraz tez, to widze, ze zbyt tajemniczo ono brzmi. Ale dam im szanse. Zobacze co i jak. Na razie wyslalam im tego maila z poziomem znajomości programow.

Mialam tego nie pisac, ale zdradze tez, ze pytali sie o zgode by umiescic na swoim fb (moim znaczy się) ogloszenie odnosnie fundacji z ktora wspolpracuja. Odpisalam, ze nie posiadam fb. Takim troche żebraniem mi zajechalo, albo nie wiem czym. Chcieli mnie podejrzeć?
Bardzo możliwe :/
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 17:10   #4876
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość

Mialam tego nie pisac, ale zdradze tez, ze pytali sie o zgode by umiescic na swoim fb (moim znaczy się) ogloszenie odnosnie fundacji z ktora wspolpracuja. Odpisalam, ze nie posiadam fb. Takim troche żebraniem mi zajechalo, albo nie wiem czym. Chcieli mnie podejrzeć?
Bardzo dziwne.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 18:58   #4877
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
To cewnikowanie dziecka z rozszczepem kręgosłupa to jest jedno dziecko na całe przedszkole? Zastanawiałabym się czy w ogóle to wpisywać. Nie wiem jak jest w przedszkolach i w pielęgniarskim środowisku, ale pozycja w CV, która obejmuje cewnikowanie jednego dziecka wygląda dla mnie trochę dziwnie/niepoważnie.

Obsługę gabinetu zabiegowego dałabym nad obsługą recepcji - w końcu gabinet dla Twojego zawodu jest ważniejszy niż rejestracja pacjentów .

Popracowałabym nad częścią graficzno-estetyczną cv. Teraz jest bardzo smutne, niewyróżniające się. I nie mam na myśli tej przerwy, o której pisałaś . Ona wcale nie jest problematyczna, zawsze możesz podzielić pierwszą linijkę zawód + miejsce na dwie .
ok dzięki za sugestie Masz rację, że zabiegówka jest ważniejsza od recepcji. Cewnikowania usuwać nie chcę, bo mimo, że to tylko jedno dziecko, to jednak zajęcie jest typowo pielęgniarskie. Poza tym mam tak ubogie doświadczenie, że wszystko co ma wspólnego z moim zawodem jest dla mnie na wagę złota w CV
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 19:30   #4878
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Jak to jest ze sprawdzaniem pracownika u poprzedniego pracodawcy? Spotkałyście się kiedyś z tym, że nowy pracodawca dzwonił na numer ogólny firmy, czy podaje się od razu numer do osoby kontaktowej, z którą się współpracowało?
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 22:33   #4879
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Jak to jest ze sprawdzaniem pracownika u poprzedniego pracodawcy? Spotkałyście się kiedyś z tym, że nowy pracodawca dzwonił na numer ogólny firmy, czy podaje się od razu numer do osoby kontaktowej, z którą się współpracowało?
U mnie prosili o numer do przełożonego, dzwonili za moja zgoda, zajmowala sie tym firma zewnetrzna specjalnie zatrudniona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-01, 00:33   #4880
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ja bym nawet nie znala juz tego numeru. Raczej dosc szybko je usuwam.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 07:21   #4881
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Rozmawiałam w końcu z księgowym o umowie po stażu i nie było to takie straszne dostane umowę od razu po zakończeniu stażu i ze stawką o 100zł większą niż chciałam
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 07:48   #4882
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez AylarLi Pokaż wiadomość
Ja bym nawet nie znala juz tego numeru. Raczej dosc szybko je usuwam.
Mógł byc mail lub jakikolwiek kpmtakt, gdybum nie pamietala lub nie miala to bezposrednio do firmy. To praca z "danymi wrazliwymi" pracownikow - dane bankowe, dokumenty tożsamości, dane adresowe, wysokosc wyplat itp. Nie chcieli brac czlowieka w ciemno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Edit: kontaktowali sie oczywiscie za moja zgoda, juz po tym jak zaakceptowałam oferte pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 08:49   #4883
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Rozmawiałam w końcu z księgowym o umowie po stażu i nie było to takie straszne dostane umowę od razu po zakończeniu stażu i ze stawką o 100zł większą niż chciałam
gratulacje super wieści
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 08:56   #4884
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
I dlatego uważam, że nie powinno się w CV podawać danych osobowych. Ja już przestałam wpisywać datę urodzenia i z chęcią nie podawałabym adresu (nie wiadomo czy tych CV nie czyta jakiś psychopatyczny zboczeniec) , ale niestety HR źle na to patrzy.
Przepraszam, że co? Takich danych, jak adres, data urodzenia nie podaje się od x czasu. Śmieszy mnie, jak ludzie wpisują pod tymi danymi jeszcze mężatka/żonaty, 3 dzieci - d. Lat 5, ch. Lat 7. No kogo to obchodzi, błagam?!
Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Haha, padłam


Nie wierzę, znalazłam dzisiaj pracę jako Specjalista ds. Kadr i Płac, umowa o pracę. To wszystko jest tak piękne, że niestety za bardzo podejrzane.
W ogłoszeniu wymagali dobrej znajomości angielskiego, ja jej nie mam, ale na rozmowie się okazało, że owszem klienci są obcokrajowcami, ale ja nie będę od kontaktu z nimi.
Rekrutowały mnie 3 osoby, 2 mężczyzn obcokrajowców, ale mówią po polsku i jedna kobieta polka. Po rozmowie spytali czy mam do nich jakieś pytania. Spytałam o godz pracy i o to do kiedy dają znać o wynikach rekrutacji. Na to kobieta:
-Panowie, czy my musimy się zastanawiać?
Oni:
- My jesteśmy na tak, jeśli pani jest nami zainteresowana to może pani zacząć u nas pracę od poniedziałku.
Ja:
Nie uważacie, że to jest dziwne?
Dostałaś super pracę i doszukujesz się drugiego dna. Po co? gratulacje!

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy jak ktoś szuka pracy, kiedy jeszcze pracuje w innej firmie jest jakoś niemile widziane? Dostałam drugi telefon z zaproszeniem na rozmowę, kiedy powiedziałam, że chciałabym się spotkać, aczkolwiek pracuję i nie zawsze mogę być dyspozycyjna z tego względu, to było takie "Aha..." - no i do tej pory czekam na telefon i nic. Czy naprawdę ludzie myślą, że pracy szukają tylko bezrobotni?
A jeśli już, to jak z czymś takim sobie radzić? Pisać z góry, że obecnie pracuję i w związku z tym rozmowy chciałabym odbywać po godzinach pracy? Choć z drugiej strony nieciekawie to świadczy o rekruterach, nie mam ani słowem w CV wspomniane, że zakończyłam obecną pracę.
Nie jest to niemile widziane. A poziom odpowiedzi tego rekrutera mówi sam za siebie
Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Jak to jest ze sprawdzaniem pracownika u poprzedniego pracodawcy? Spotkałyście się kiedyś z tym, że nowy pracodawca dzwonił na numer ogólny firmy, czy podaje się od razu numer do osoby kontaktowej, z którą się współpracowało?
Nigdy mnie nikt nie sprawdzał. Mam mnóstwo papierów z referencjami, o których zawsze wspominałam i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 10:29   #4885
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Jak to jest ze sprawdzaniem pracownika u poprzedniego pracodawcy? Spotkałyście się kiedyś z tym, że nowy pracodawca dzwonił na numer ogólny firmy, czy podaje się od razu numer do osoby kontaktowej, z którą się współpracowało?
U mnie dzwonili "za plecami", jak starałam się o jedno stanowisko.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Rozmawiałam w końcu z księgowym o umowie po stażu i nie było to takie straszne dostane umowę od razu po zakończeniu stażu i ze stawką o 100zł większą niż chciałam
Super!
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 10:57   #4886
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 12:06   #4887
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Hej, wysłałam Wam jakiś czas temu CV do sprawdzenia. Naniosłam zmiany i chciałabym, żeby ktoś znów na nie zerknął. Sama już nie wiem jak lepiej. Teraz mocno rozszerzyłam punkty w doświadczeniu. Zobaczcie proszę i dajcie znać
P.S. Zgodnie z sugestią usunęłam słowa "Zakres obowiązków:", żeby zyskać kilka linijek i teraz przy pracy w żłobku, gdzie mam 2 daty zrobiła się dziura :/ Jak sądzicie wpisać tylko tam to "zakres obowiązków" czy zostawić jak jest? Moim zdaniem średnio to wygląda.
Będę wdzięczna a wszystkie rady CV w załączniku
hej!
fajne CV, ale mogę dac kilka wskazówek jeśli byś chciała.

1. pierwsza pozycja w doswiadczeniu: to trwalo miesiac? krótko, nie wiem czy o tym pisać, nie pracujesz juz tam? taki miesięczny staż pracy w danym miejscu chyba nie jest zbyt atrakcyjny. wymienilas tam obowiązki w liczbie pojedynczej, tak jakbys tylko jeden raz zmienila cewnik, jeśli to było więcej razy może napisz "u dzieci" <- w licznie mnogiej.

2. druga pozycja doswiadczenia - po co ta wzmianka o 11/2016? tam też byłaś miesiąc? chyba można to wywalić skoro tak krótko. jesli jesteś tam nadal to napisz myślnik - do dnia dzisiejszego czy cos w tym stylu.

3. najciekawiej wyglądają pozycje nr 3 i nr 4 w twoim doświadczeniu. na poczatku jakies pojedyncze miesiace a tu staże pracy 2letnie, dużo obowiązków, fajnie.

4. podsumowując dział Doświadczenie: coś nierówno masz te punktatory kropkowe. wyrównałaś wszystko suwakiem w Wordzie? bo trochę przesunięte są niektóre literki, tak mi się wydaje. (np. kropka nr 2 - "sprawowanie....." i pod spodem "życia..." sa między sobą przesunięte).

5. kursy bym pogrupowała w większe grupy. za dużo tu podziałów. te które trwały kilka miesięcy bym zostawiła, ale te na końcu jednomiesięczne bym w jedną całość zapisała pod jedną datą: kurs xyz, kurs abc, itd...

6. Dodatkowe kwalifikacje - nie potrzeba tu dopisac Office: Word, Excel itp? "znajomosc e-wuś" <- może napisz biegła znajomość albo biegłe posługiwanie się? "znajomość" - brzmi jakbys tylko o tym kiedyś gdzies slyszala i tyle.

Poza tym trochę czarno w tym CV, zero kolorków, ale jeśli w twojej branży tak się wymaga to ok.

Pozdrawiam!

Edytowane przez niemanicka
Czas edycji: 2017-03-01 o 12:07
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 12:39   #4888
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
1. pierwsza pozycja w doswiadczeniu: to trwalo miesiac? krótko, nie wiem czy o tym pisać, nie pracujesz juz tam? taki miesięczny staż pracy w danym miejscu chyba nie jest zbyt atrakcyjny. wymienilas tam obowiązki w liczbie pojedynczej, tak jakbys tylko jeden raz zmienila cewnik, jeśli to było więcej razy może napisz "u dzieci" <- w licznie mnogiej.

2. druga pozycja doswiadczenia - po co ta wzmianka o 11/2016? tam też byłaś miesiąc? chyba można to wywalić skoro tak krótko. jesli jesteś tam nadal to napisz myślnik - do dnia dzisiejszego czy cos w tym stylu.
Przecież są tam myślniki .

W pozycji 1 chodzi o jedno dziecko - też na to zwracałam uwagę, bo to moim zdaniem dziwnie wygląda i trochę przyćmiewa dalsze doświadczenie. W końcu to pierwsza rzecz, którą pracodawca przeczyta i ona jest taka mało reprezentacyjna.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 12:56   #4889
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To prawda. Moze ex szef niekoniecznie zyczy sobie bym rozdawala jego nr.

Jestem po wizycie w UP. Tym razem wyszłam ze skierowaniem. Praca w kadrach. Musze jeszcze zbadać w sieci co to za firma. Stawka slaba, bo 2600 brutto. Jesli spytaja i powiem, ze chce te 2800 moge byc spalona? Nadal nie bedzie to duzo ale wiecej niz widnialo w ofercie. Czy licytowac w dol liczac, ze dadza mi wiecej niz zapisali?

Edytowane przez AylarLi
Czas edycji: 2017-03-01 o 12:59
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 13:19   #4890
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Przecież są tam myślniki .

W pozycji 1 chodzi o jedno dziecko - też na to zwracałam uwagę, bo to moim zdaniem dziwnie wygląda i trochę przyćmiewa dalsze doświadczenie. W końcu to pierwsza rzecz, którą pracodawca przeczyta i ona jest taka mało reprezentacyjna.
zgadzam się. jak na pierwszy ogień trochę mało reprezentatywne
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.