Anglia :) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 19:52   #4951
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość

Kurczę, o 4:00 mam pobudkę a ja siedzę jeszcze przed komputerem
Uciekam, mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Nie wiem kiedy się pojawię, postaram się jak najszybciej

Papa i miłych pogawędek życzę
Baw sie dobrze Kuseczko

Zmieniam sie w Angielke, pije herbate, mowie przepraszam i prosze i narzekam na pogode. Cale szczescie, ze nie lubie w ogrodku grzebac

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
[B]
Ja do Polski jade w naśtepną środe Nie moge sie doczekać tego prawdziwego ciepła !!!

Znowu mnie czekają kontrolne wizyty ale najbardziej sie martwie tym moim włókniakiem w piersi , bo nie zmalał Ide na usg , ale cholernie sie boje bo nie chce miec nic wycinane . Mam tylko nadzieje ze może ta lekarka zacznie jakieś lecznie , bo słyszałam ze takie guzki można leczyć a jak to nie pomoże to sie wycina. Kurcze nie wiem skad to cholerstwo mi wogóle wyskoczyło , moze dlatego ze pierwsza moja ginekolog na oko przepisała mi tab hormonalne bez wczesniejszych badan i one były złe ... zaczynam duzo mysleć .
Trzymaj sie Sysunia, mam nadzieje, ze obedzie sie bez komplikacji
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:26   #4952
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Mahora Pokaż wiadomość

Zmieniam sie w Angielke, pije herbate, mowie przepraszam i prosze i narzekam na pogode. Cale szczescie, ze nie lubie w ogrodku grzebac
W takim razie ja to jestem 100% Angielka odkad pamietam, no moze oprocz tego nie narzekania, bo to niedawno. ale mowienie prosze i przepraszam to sie nazywa chyba bycie kulturalnym i nie ma zwiazku z byciem Anglikiem No chyba ze sie myle i my Polacy nie uzywamy
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:40   #4953
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Mahora dziekuje chociaz ciezko zyje sie z taka myślą - staram sie wierzyć ze to cholerstwo samo zniknie


Ola chodze prywatnie a czemu pytasz?
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:48   #4954
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Oj Sysunia bedzie dobrze, musi byc i trzeba w to wierzyc. Zrobilas juz jakies konkretne badania?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:49   #4955
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia :)

No to z tego wynika ze Polacy to niewychowane świnie, co herbaty nie pija, a o pogodzie nie gadaja, bo świnia nie moze spojrzeć na niebo

Olka w Poznaniu sie fajnie żyje Całe 24 tam przemieszkałam. Najlepsze miasto na świecie
Co do pracy to: Twoj mąz jest kierowcą, więc na poczatek w MPK by dostał chyba 1300 - 1400 na reke i za podstawowe godziny, więc cieńko by wyszedł .
moj ex tam pracował, nawet duzo dostawał po prawie 10 latach przepracowanych, tylko on nie umiał wydawac pieniedzy
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:49   #4956
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
ale mowienie prosze i przepraszam to sie nazywa chyba bycie kulturalnym i nie ma zwiazku z byciem Anglikiem No chyba ze sie myle i my Polacy nie uzywamy
- ta buzka oznacza, ze moja wypowiedz ma charakter zartobliwy, a odnosila sie do artykulu, ktory mnie rozbawil. Nigdy nie twierdzilam, ze WSZYSCY Polacy to chamy a WSZYSCY Anglicy kulturalni. Bycie kulturalnym nie ma nic wspolnego z narodowoscia.
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:53   #4957
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Zrozumialam, chyba tez powinnam dodac buzke. Nie chcialam, zebys odebrala to w ten sposob. A jaki artykul jesli mozna zapytac?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 21:05   #4958
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Zrozumialam, chyba tez powinnam dodac buzke. Nie chcialam, zebys odebrala to w ten sposob. A jaki artykul jesli mozna zapytac?
I wszystko jasne

Link do artykulu podala Aaliyah na poprzedniej stronie, to ten http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453..._Brytanii.html


Alez mi Wizaz muli dzisiaj, inne strony normalnie sie laduja
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:08   #4959
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Oj Sysunia bedzie dobrze, musi byc i trzeba w to wierzyc. Zrobilas juz jakies konkretne badania?
Tak 7 miesiecy temu miałam robione USG i biopsje cienkoigłową . Teraz jak będe w PL za tydzien to jestem zapisana na USG.



Kurcze coś mnie brzuch rozbolał bo zjadłam paczke chipsów , pół czekolady i ryż z owocami


Własnie nasz kochany kotek sąsiada zrobił nam burdel koło domu , wyciagając smakoływki z worków na smieci które leża koło koszy bo sie od soboty nie mieszczą
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:09   #4960
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
No to z tego wynika ze Polacy to niewychowane świnie, co herbaty nie pija, a o pogodzie nie gadaja, bo świnia nie moze spojrzeć na niebo

Olka w Poznaniu sie fajnie żyje Całe 24 tam przemieszkałam. Najlepsze miasto na świecie
Co do pracy to: Twoj mąz jest kierowcą, więc na poczatek w MPK by dostał chyba 1300 - 1400 na reke i za podstawowe godziny, więc cieńko by wyszedł .
moj ex tam pracował, nawet duzo dostawał po prawie 10 latach przepracowanych, tylko on nie umiał wydawac pieniedzy
Mój TZ oczywiście nie chce być kierowcą autobusu czy innego pojazdu do końca życia. Ostatnio napomniałam mu żeby został nauczycielem język aangielskiego w prywatnej skzole, jak tylko podszkoli język i zrobi uprawnienia. Wziął to pod uwagę... Wydaje mi się że byłby dobrym lektorem (tak sie chyba teraz mówi?) bo latwo nawiązuje kpontakty z ludźmi, ludzie go lubią i jest towarzyski...


PS PUP w Poznaniu organizuje szoklenie na operatorów CNC- za darmo nawet dając chyba stypendium- kwalifikują się osoby do 25 lat. Nic nawet TZ'towi nie wspominam bo gotów wziąść dwa miesiące bezpłatnego urlopu i pojechać do Polski zrobić ten kurs. W anglii na takim stanowisku płacą 10-12 f/h

syunia tak tylko myslałam moze ze znalazłaś jakiś sposób zeby bezpłatnie korzystać z lekarzy w polsce
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:14   #4961
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Mahora niestety mi sie wtedy nie otworzyl i teraz tez nie, jedynie co mi sie pokazuje to pusta strona, ale to chyba wina mojego internetu. jakis taki niemrawy dzisiaj, albo TZ znowu cos sciaga. a Wizaz rzeczywiscie jakis zamulony.

Sysunia trzymam kciuki.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 21:18   #4962
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Olu wyrobiłam sobie z tż 3 tyg temu karte european health insurance ze strony która podała jedna z naszych wizazanek . Mam zamiar na podstawie tej karty porobic sobie podstawowe badania krwi - mam nadzieje ze sie sprawdzi. Poczytałam troszke o tym i widze ze duzo osób z tej karty korzysta w PL.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:24   #4963
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Tak 7 miesiecy temu miałam robione USG i biopsje cienkoigłową . Teraz jak będe w PL za tydzien to jestem zapisana na USG.


Mam podobny problem, tydzien temu bylam u lekarza i jestem bardzo rozczarowana podejsciem do pacjenta. Chyba wroce do mojej polskiej lekarki - ona przynajmniej wiedziala o czym mowi.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:37   #4964
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Olu wyrobiłam sobie z tż 3 tyg temu karte european health insurance ze strony która podała jedna z naszych wizazanek . Mam zamiar na podstawie tej karty porobic sobie podstawowe badania krwi - mam nadzieje ze sie sprawdzi. Poczytałam troszke o tym i widze ze duzo osób z tej karty korzysta w PL.
no ja się trochę boję iść do normalnej lekarki i prosić ją o przepisanie skierowania na badania...żeby na mnie głupio nie spojrzała...

PS widziałyście jakiego pieska ma Iwonka?

iwonka opisz nam jego historię.... No i jak ma na imię?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:45   #4965
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Ja widzialam, ale sie wtopil w tlo kocyka
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 21:59   #4966
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
no ja się trochę boję iść do normalnej lekarki i prosić ją o przepisanie skierowania na badania...żeby na mnie głupio nie spojrzała...

PS widziałyście jakiego pieska ma Iwonka?

iwonka opisz nam jego historię.... No i jak ma na imię?

Ola jeśli dzięki tej karcie moge mieć faktycznie bezpłatne badania i wizyty u nie których lekarzy chocby w przychodni to ja chetnie z tego skorzystam I szczerze mówiac mam to w nosie czy lekarka bedzie sie dziwnie patrzec czy nie



A co do pieska to ja też widziałam słodka bestia


PS Czy u was w sklepach też nie ma surowych buraków ? Nie moge nigdzie znaleść a chciałam zrobić barszcz czerwony.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 08:17   #4967
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Jestem wściekła
nie dość,że dopadł mnie ból głowy zwiazany z zatokami
to jeszcze mój głupi sąsiad zostawił swojego psa w domu bez opieki na drugą noc z rzędu.
Nie mam pojęcia czy sąsiad był zobaczyć w miedzy czasie co się dzieje zpieskiem, dać, jeść, pić itd.
W nocy pies płakał straszliwie, skomlał tak głośno,że budziłam się co chwilę.
Jak się nic nie zmieni to zadzwonimy na policję i do Housing Trust (skąd sąsiad ma mieszkanie...)
Sysyunia- buraczki widziałam tylko obrane,zafoliowane: w Morrisons i Lidl, ale może na jakiś targu, głównie z warzywami znajdziesz...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 09:17   #4968
dune321witaszek
Raczkowanie
 
Avatar dune321witaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 368
GG do dune321witaszek
Dot.: Anglia :)

luna wspolczuje bolu glowy od zatok - lecz sie kobitko bo to bywa bardzo przewlekla sprawa - wiem cos o tym Sa w aptece leki bez recepty na zatoki, masz ? czy podac ci nazwe ...

Z tym psem to nieciekawie - tez bym zadzwonila - czemu maja sie nad zwierzeciem pastwic! Jak to bylo... - pies jest na cale zycie nie tylko na swieta !

sysunia ja tez tylko obrane buraczki widzialam i tylko takich uzywam
__________________
  • Wszystkie drogi prowadza do domu ...
dune321witaszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 10:07   #4969
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Jeśli masz ciekawe przepisy np na obiad to ja chętnie skorzystam
A to cos poszukam.

Cytat:
Napisane przez Mahora Pokaż wiadomość

Zmieniam sie w Angielke, pije herbate, mowie przepraszam i prosze i narzekam na pogode. Cale szczescie, ze nie lubie w ogrodku grzebac
Zupelnie jak ja, i tez nie lubie w ziemi grzebac...

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Aaliyah dzieki Twojemu linkowi dowiedziałam sie , że jest wreszcie nowa czesc o kocie Simonie dzieki

http://deser.gazeta.pl/deser/1,83453...cinek_III.html
Do uslug.

Ktos pytal o swieze buraczki. Mozna je kupic w wiekszych Sainsbury's.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 10:10   #4970
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia :)

wiec piesek ma na imie Vento. nie moglysmy sie z mama zdecydowac jakie imie dac. znaleziony na parkingu strzezonym gdzie parkuje auto, przespal jedna noc pod jakims samochodem, chyba go ktos podrzucil, zakochalam sie od razu, wzielam do weterynarza, piesek zdrowy, ma ok 2,5 miesiaca.
byl taki zmeczony ze wczoraj caly dzien prawie przespal, nawet pomyslalam ze troche dziwnie zamulony jak na szczeniaka ale dzisiaj od rana bryka jak szalony
przeslodki - tylko jedna rzecz mnie dziwi - jeszcze ani razu nie szczeknal...nie dziwne?

sylwunia dowiem sie z tym konsulatem bo kolezanka miala tam miec rozmowe o prace jakies 2 tyg temu wiec chyba jeszcze nie otworzyli chociaz termin byl na poczatek czerwca
milego dnia
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 10:38   #4971
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

iwonka daj mu trochę czasu,słyszałam że takie psiaki przygarnięte znikąd są bardzo wierne swojemu wybawcy...

luna jak to dłużej będzie trwało dzwoń! szkoda psiaka...

Myślimy z TZ czy nie przywieźć z Polski tym razem Polsatu cyfrowego, żeby być ze wszystkim na bieżąco... Prof. Gieremek zmarł a ja dowiedziałam się o tym po wczorajszym artykule o jego pogrzebie na onecie... :|
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 11:02   #4972
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Myślimy z TZ czy nie przywieźć z Polski tym razem Polsatu cyfrowego, żeby być ze wszystkim na bieżąco... Prof. Gieremek zmarł a ja dowiedziałam się o tym po wczorajszym artykule o jego pogrzebie na onecie... :|
Ja czytam sobie Wyborcza online i jestem na biezaco. Polecam.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 11:39   #4973
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
wiec piesek ma na imie Vento. nie moglysmy sie z mama zdecydowac jakie imie dac. znaleziony na parkingu strzezonym gdzie parkuje auto, przespal jedna noc pod jakims samochodem, chyba go ktos podrzucil, zakochalam sie od razu, wzielam do weterynarza, piesek zdrowy, ma ok 2,5 miesiaca.
byl taki zmeczony ze wczoraj caly dzien prawie przespal, nawet pomyslalam ze troche dziwnie zamulony jak na szczeniaka ale dzisiaj od rana bryka jak szalony
przeslodki - tylko jedna rzecz mnie dziwi - jeszcze ani razu nie szczeknal...nie dziwne?
Ale historia Ja tez chce zobaczyc zdjecia pieska! Czy zamierzasz go zatrzymac? My mieszkamy na 2 pietrze, wiec poki co ze zwierzaka nici, ale jak sie przeniesiemy do domku z ogrodkiem - oj, wtedy poszaleje z pieskami i kotkami
A jesli to malutki szczeniak, to nie bedzie szczekal, one sie tego chyba ucza z czasem, od swojej mamy? Tak przynajmniej uczyl sie szczekania synek naszej suni.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 13:06   #4974
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Moja mama robi barszcz z tych burakow, nie ma roznicy. Surowych nie spotkalam, a te maja plus, nie trezba obierac.

Dzieki Iwonka.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 14:06   #4975
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Anglia :)

Witam Drogie Emigrantki.

22.08. dołączę do Waszego grona. Wybieram się pod Manchester, konkretnie do Oldham.
Nie mam tam nikogo, kto mi pomoże, cokolwiek załatwi. Jedziemy z koleżanką i będziemy zdane tylko i wyłącznie na siebie. Jeśli tylko uda nam się znaleźć pracę, to wiemy, że damy sobie radę.

Tutaj, w Polsce, ostatnio słyszy się, że z pracą jest coraz gorzej i trudniej. A jak wasze odczucia? Tak ogólnie? Naprawdę jest trudniej, niż choćby rok temu?

Pozdrawiam.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 14:23   #4976
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Witam Drogie Emigrantki.

22.08. dołączę do Waszego grona. Wybieram się pod Manchester, konkretnie do Oldham.
Nie mam tam nikogo, kto mi pomoże, cokolwiek załatwi. Jedziemy z koleżanką i będziemy zdane tylko i wyłącznie na siebie. Jeśli tylko uda nam się znaleźć pracę, to wiemy, że damy sobie radę.

Tutaj, w Polsce, ostatnio słyszy się, że z pracą jest coraz gorzej i trudniej. A jak wasze odczucia? Tak ogólnie? Naprawdę jest trudniej, niż choćby rok temu?

Pozdrawiam.

Witam

Łatwo nie jest , ale na początek można chwycić prace chocby z agencji a potem mozna szukać na własną reke. No i zależy gdzie sie jedzie , w mojej okolicy cięzko o prace - ale ja mieszkam w małej wiosce . Moj sasiad mieszka w Nothingam (czy jak to sie tam pisze ) i on mówi ze tam jest pracy duzo - oczywiście bez rewelacji , w Londynie mam znajomych i też mówią ze tam prace mozna znalesc bez wiekszych problemów. A tak naprawde czy łatwo o prace czy też nie to sie człowiek przekonuje sie na własnej skórze już na miejscu.



Buraki surowe widziałam kilka razy ale od jakiś dwóch miesiecy znikły - dziwne. Faktycznie widziałam te zafoliowane , ale nie wiedziałam czy sie nadają na zupe Dzieki za info i w takim razie je kupie
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 14:28   #4977
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Witam

Łatwo nie jest , ale na początek można chwycić prace chocby z agencji a potem mozna szukać na własną reke. No i zależy gdzie sie jedzie , w mojej okolicy cięzko o prace - ale ja mieszkam w małej wiosce . Moj sasiad mieszka w Nothingam (czy jak to sie tam pisze ) i on mówi ze tam jest pracy duzo - oczywiście bez rewelacji , w Londynie mam znajomych i też mówią ze tam prace mozna znalesc bez wiekszych problemów. A tak naprawde czy łatwo o prace czy też nie to sie człowiek przekonuje sie na własnej skórze już na miejscu.
Dzięki za odpowiedź.

Byłam rok temu w Oldham, co prawda tylko na 2,5 miesiąca, ale pracę przez agencję dostałam po 4 dniach. Pracowałam w fabryce i byłam zadowolona, bo była to sympatyczna praca i panowała tam świetna atmosfera.
Na początek rzeczywiście mam zamiar poszukać czegoś przez agencję, a potem może na własną rękę.
Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo planuję tam zostać minimum rok. Specjalnie nawet papierów na studia uzupełniające nie składałam. Więc byłoby mi przykro zaraz wracać, bo pracy nie ma, a kasa się skończyła.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 14:45   #4978
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Byłam rok temu w Oldham, co prawda tylko na 2,5 miesiąca, ale pracę przez agencję dostałam po 4 dniach. Pracowałam w fabryce i byłam zadowolona, bo była to sympatyczna praca i panowała tam świetna atmosfera.
Na początek rzeczywiście mam zamiar poszukać czegoś przez agencję, a potem może na własną rękę.
Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo planuję tam zostać minimum rok. Specjalnie nawet papierów na studia uzupełniające nie składałam. Więc byłoby mi przykro zaraz wracać, bo pracy nie ma, a kasa się skończyła.
To sie ciesz dziewczyno że trafiłaś na fabryke do której miło szłaś do pracy. Ja obecnie też narazie pracuje przez Agencje w fabryce ale to jest koszmar , nie nawidze tej pracy i tych ludzi ktorzy tam pracuja. Wiadomo wszedzie mozna trafić na takich ludzi ale ja nie sadzilam ze Polacy za granica sa naprawde tak wredni.
Obecnie staram sie znalesc prace na własną reke - za tydzien wyjezdzam na urlop do Polski ale mam nadzieje ze po powrocie w końcu uda mi sie znaleść coś z dala od tej fabryki i od tej agencji

Trzymam wiec kciuki
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 14:56   #4979
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Anglia :)

Rzeczywiście - miałam szczęście. Pracowałam z samymi Anglikami (facetami) i jedną Polką. Cudowna kobieta. Starsza ode mnie o 17 lat, ale dla mnie jak siostra. Do tej pory mamy kontakt. Nawet proponowała mi mieszkanie, ale to jest w strasznie małym miasteczku, a ja jednak wolałabym w większym, dlatego szukam na własną rękę.

Trzeba mieć szczęście, by trafić na fajnych Polaków za granicą.

mam nadzieję, że i Tobie uda się znaleźć coś bardziej satysfakcjonującego.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 15:21   #4980
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Ale historia Ja tez chce zobaczyc zdjecia pieska! Czy zamierzasz go zatrzymac? My mieszkamy na 2 pietrze, wiec poki co ze zwierzaka nici, ale jak sie przeniesiemy do domku z ogrodkiem - oj, wtedy poszaleje z pieskami i kotkami
A jesli to malutki szczeniak, to nie bedzie szczekal, one sie tego chyba ucza z czasem, od swojej mamy? Tak przynajmniej uczyl sie szczekania synek naszej suni.
pewnie ze go zatrzymam, ucze go teraz sikania na dworze - oj ciezko jestzadanie dla cierpliwych.
a to jego zdjecie
CIMG0152.JPG
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.