Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-29, 16:09   #481
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 772
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, liczę na to, że rządzący dojdą do takich samych wniosków.
W kryzysie z 2008 Polska oberwała rykoszetem, ale fundamentalnie nie było powodów do zapaści gospodarczej. Teraz mamy autentycznie, gigantyczne straty, i nie wyobrażam sobie jak kraj ma się z tego podźwignąć. Nikt nam nie pomoże, bo wszyscy są w tej samej sytuacji.


A społeczeństwo faktycznie myśli, że chodzi o całkowite uniknięcie zakażenia, i będziemy siedzieć w domach, dopóki wirus nie zniknie.

Seniorzy niech siedzą w domach, bo to oni w razie zachorowania trafiają do szpitali i generują lawinę zgonów. Młodzi ludzie nie potrzebują w wiekszości przypadków hospitalizacji, oni nie są powodem przeciążenia służy zdrowia. Niech rząd wypłaszcza tę krzywą zachorowań, ale wśród grup ryzyka, nie całości społeczeństwa.


Myślę, że po świętach wszystko (poza szkołami może) ruszy, bo po prostu nie ma wyjścia - inaczej wyzdychamy z głodu. Zdrowe osoby w wieku produkcyjnym przechodzą zakażenie bezobjawowo lub w bardzo lekki sposób, więc nie ma sensu trzymać ich w domu miesiącami i jeszcze bardziej dobijać gospodarkę (= niszczyć przyszłość młodym pokoleniom; to nie chodzi o jakieś abstrakcyjne koszty finansowe, że cyferki PKB nam spadną - całe pokolenia młodych ludzi będą mieć przesrane życie z powodu ruiny gospodarczej świata) . A emeryci niech siedzą w domach chociażby do końca roku, na tym kraj nie ucierpi.
Teraz w końcu mamy jakieś dane i możemy wyciągać wnioski - zdrowy 40-latek nie umrze na wirusa, nawet do szpitala nie trzeba go brać. Obciążeniem dla szpitali są starsze, schorowane osoby. W tej grupie musimy redukować ilość chorych . Izolujmy grupy ryzyka, niech nawet budżet funduje im zakupy pod drzwi - to i tak będą bez porównania niższe koszty niż jak cały kraj stoi. Mam nadzieję, że rządzący tak zrobią.
W każdym razie, oby ludzie u władzy mądrze wykorzystali tych kilka tygodni czasu które sobie kupili , i obmyślili jakiś plan działania. Bardziej liczę w tej kwestii na UE niż na nasz rząd.
Problemem są seniorzy, którzy mieszkają "na kupie". W Szwecji nie ma tego na taką skalę.
Rząd musi wymyślić jak ich czasowo "zamrozić".. Po przeczytaniu wypowiedzi Gowina pojawiła się iskierka nadziei, że już otrzeźwieli z histerii i działania po omacku, a zaczną działać z sensem

Pozwolę sobie wrzucić:


"Na lewym rysunku macie obłożenie oddziałów intensywnej terapii (liczba chorych na tych odziałach na 100 tys. ludności) przy różnych scenariuszach ograniczeń (typu zamykanie szkół itd.) rozważanych przez Imperial College, wszyscy na świecie sie na to teraz powołują i boją.
Z prawej macie wykres ilości osób sytuacji, w której ściśle odizolowane są osoby w wieku 60+ i żadna z nich nie choruje i nie trafia na oddział intensywnej terapii - a ŻADNYCH ograniczeń dla pozostałej ludności nie ma. W życiu oczywiście seniorów nie dałoby się tak ściśle oddzielić a pozostała ludność jakimś sensownym ograniczeniom musiałby zostać poddana (jak w Szwecji, o której pisałem wczoraj). Ale i tak widać, że to jedyny sposób, żeby służba zdrowia się nie rozsypała, a ofiar nie były tłumy."

Grzegorz Lindenberg

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87702225]No to powiedzcie mi, jak wszystko ma ruszyć, jak
a) nie będzie szkół
b) starszych trzeba będzie izolować?
czyli dzieci do babć nie wozić?

To co zrobić z dziećmi do ok. 10 rż?
(czyli takimi, których nie można zostawić samych na cały dzień)[/QUOTE]

Zatrudnić opiekunki/opiekunów. Masa ludzi straci teraz pracę, bo tarcza nawet parasolki nie przypomina, więc szczęśliwcy, którzy jednak ją będą mieli mogą wesprzeć w ten sposób bezrobotnych.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 16:35   #482
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Zatrudnić opiekunki/opiekunów. Masa ludzi straci teraz pracę, bo tarcza nawet parasolki nie przypomina, więc szczęśliwcy, którzy jednak ją będą mieli mogą wesprzeć w ten sposób bezrobotnych.
I skąd ludzie, którzy posyłają dzieci do placówek, za które z reguły nie płacą 2 tys. miesięcznie mają nagle wziąć kasę na to, żeby zatrudnić opiekunkę?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 16:41   #483
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Dostała od razu umowę na czas nieokreślony?


Najlepsze efekty walki byłyby przy robieniu masowo testów i jak największej izolacji. Wtedy jest opcja zwalczenia koronawirusa najszybciej. Przy opcji zwolnienia z kwarantanny po świętach, najdłużej byśmy zwalczali pandemię i byłoby najwięcej ofiar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

https://alphamoon.ai/blog/2020/03/25...wXz502g5ZvP9Rk


A co do tego ciąża to nie choroba to wiele objawów może utrudniać czy uniemożliwiać pracę. Odnośnie dzielenia urlopu - ja sobie tego nie wyobrażam. Co w przypadku karmienia dziecka? Facet cyckiem nie nakarmi, a jak dziecko jest takie jak moje to prędzej umrze z głodu niż zje z butelki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, było już wiele dyskusji na temat karmienia. Ale o jednym jestem przekonana. Żadne dziecko nie umrze prędzej niż napije się z butelki. Są różne sytuacje losowe, na ktore nikt nie ma wpływu i dzieci przy tym nie umierają. Zresztą całkiem niedawno matki wracały do pracy po półrocznym macierzyńskim i wielu udało się nadal karmić dzieci piersią jeśli chcialy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
No, ale to właśnie obrazuje, że obowiązek dzielenia urlopu jest głupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jest głupi. Skutkuje równiejszym traktowaniem matek i ojców na rynku pracy. Ojciec jest takim samym rodzicem i powinien (Nie tylko może) zająć się dzieckiem. Myślę, że wielu wyszło by to na dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2020-03-29 o 16:42
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 16:53   #484
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87703813]I skąd ludzie, którzy posyłają dzieci do placówek, za które z reguły nie płacą 2 tys. miesięcznie mają nagle wziąć kasę na to, żeby zatrudnić opiekunkę?[/QUOTE]

W Polsce pracuje skandalicznie mało kobiet, 500+ skutecznie zniechęciło kobiety do łączenia pracy z macierzyństwem.
Wiec zapłacenie 80% czy nawet 100% wynagrodzenia rodzocowi/opiekunowi który nie może pracować bo musi zostać z dziećmi w domu, ze skarbu państwa , i tak byłoby dużo tańszym rozwiązaniem niż rujnacja gospodarki jaka się odbywa teraz. Serio zacznij brać do głowy, ze zaraz oraca będzie unikalnym dobrem niedostępnym większości.

+dla wielu pracodawców byłaby to też wielka pomoc od państwa, bo teraz każdy pracownik mniej na utrzymaniu, to los wygrany na loterii.
Ja bym była zachwycona jakbym mogła choć cześć pracownic na jakiś czas w ten sposób mieć zrefundowana w tym okropnym czasie.

Naprawdę, albo prędko pójdziemy wariantem szwedzkim, albo będzie katastrofa.

Dla osób 60+, powinny zostać przystosowane niewielkie pensjonaty i domy wczasowe nie mające pojemności większej niż te 20-30 osób max. Ich właściciele powinni mieć za to jakiś pieniądz od państwa , to też by pomogło im przetrwać ten czas i uratowało ich biznesy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 17:03   #485
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 772
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87703813]I skąd ludzie, którzy posyłają dzieci do placówek, za które z reguły nie płacą 2 tys. miesięcznie mają nagle wziąć kasę na to, żeby zatrudnić opiekunkę?[/QUOTE]

Pracuje dramatycznie mało kobiet. Jutro wypowiedzenia dostanie ok. 1 mln Polaków. Do końca maja ok. 3 mln. W tym ich partnerzy, którzy dotychczas dawali większość do budżetu domowego.

Jeśli faktycznie tak będzie to kobiety, które dotychczas siedziały w domu, plus te, które stracą pracę będą ZMUSZONE iść do jakiejkolwiek dorywczej pracy. I nie dostaną za do 2000. Czasy, gdzie tak się zarabiało właśnie minęły, bo nikogo nie będzie na to stać. Popyt, podaż i cena na naszych oczach w zasadzie będą kształtowały się na nowo.

Ewentualną opcją jest opieka z państwa, ale tutaj już temat wyczerpała cava

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W Polsce pracuje skandalicznie mało kobiet, 500+ skutecznie zniechęciło kobiety do łączenia pracy z macierzyństwem.
Wiec zapłacenie 80% czy nawet 100% wynagrodzenia rodzocowi/opiekunowi który nie może pracować bo musi zostać z dziećmi w domu, ze skarbu państwa , i tak byłoby dużo tańszym rozwiązaniem niż rujnacja gospodarki jaka się odbywa teraz. Serio zacznij brać do głowy, ze zaraz oraca będzie unikalnym dobrem niedostępnym większości.

+dla wielu pracodawców byłaby to też wielka pomoc od państwa, bo teraz każdy pracownik mniej na utrzymaniu, to los wygrany na loterii.
Ja bym była zachwycona jakbym mogła choć cześć pracownic na jakiś czas w ten sposób mieć zrefundowana w tym okropnym czasie.

Naprawdę, albo prędko pójdziemy wariantem szwedzkim, albo będzie katastrofa.

Dla osób 60+, powinny zostać przystosowane niewielkie pensjonaty i domy wczasowe nie mające pojemności większej niż te 20-30 osób max. Ich właściciele powinni mieć za to jakiś pieniądz od państwa , to też by pomogło im przetrwać ten czas i uratowało ich biznesy.
Rozwiązanie z hotelami sama omawiałam dzisiaj z TŻ jako hipotezę Generalnie plan dobry, tylko trzeba by jeszcze znaleźć personel, który zgodziłby się na 3 miesiące pracy bez kontaktu z nikim z zewnątrz (żeby nie przywlec wirusa).
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 17:49   #486
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Ciekawe rozwiązanie, tylko co z rodzinami, gdzie mieszkają rodzice 60+ i dzieci/dziecko 20+?
Niestety znam wiele takich osób, domy wielorodzinne, niestety,przez brak możliwości wyprowadzki - nadal istnieją.
Przykładowo mój brat, który pracuje, a ma 20+ lat, rodzice przed 60.
No i niestety brat nie ma możliwości wyprowadzki, co wtedy jak ich zarazi?
To też jest problem.


Wiem,że ten przykład to nie jest ogół społeczeństwa,ale jednak jest to problem.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 17:53   #487
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ciekawe rozwiązanie, tylko co z rodzinami, gdzie mieszkają rodzice 60+ i dzieci/dziecko 20+?
Niestety znam wiele takich osób, domy wielorodzinne, niestety,przez brak możliwości wyprowadzki - nadal istnieją.
Przykładowo mój brat, który pracuje, a ma 20+ lat, rodzice przed 60.
No i niestety brat nie ma możliwości wyprowadzki, co wtedy jak ich zarazi?
To też jest problem.


Wiem,że ten przykład to nie jest ogół społeczeństwa,ale jednak jest to problem.
Właśnie dla takich rodzin powinno być wyjście z czasową przeprowadzka seniorów do pensjonatu na odosobnienie.
Myślę, ze dla części znalazłoby się miejsce w klasztorach/zakonach jeśli by o to je poprosić- mnisi/mniszki by to zorganizowali konkursowo, lepiej niż jakikolwiek urząd państwowy.

Moi rodzice 70+, mama w remisji raka złośliwego, mieszkają z moim bratem który cały czas pracuje i będzie nawet pracował jeśli państwo zamknie wszytko poza koniecznym do funkcjonowania państwa minimum.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-29, 19:54   #488
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Raz już to napisałam, ale skasowałam, teraz też nie wiem czy nie jest za wcześnie.
Całkiem niedługo, ludzie masowo uderza nosem o ścianę. Ockną się bez pracy, szans na prace, pieniędzy na podstawowe potrzeby, w zrujnowanym gospodarczo ( oby tylko gospodarczo, mam gorsze myśli na ten temat) otoczeniu.
Zaczną szukać winnych. Tych, dla których poświęcono wszytko.
Tak jest zawsze.

Druga strona..., no cóż, gdybym była w grupie największego ryzyka, a w sumie nikt do końca nie wie czy nie jest, nie chciałabym żeby dla ratowania mnie utonął cały świat. Może dlatego ze mam dzieci i rozumiem konsekwencje jakie na nie spadną, nie chciałabym tego dla nich, dla świata w jakim będą one musiały żyć po tym co nawyprawialiśmy . Wolałabym zaryzykować.

Ludzie odwołują się do kryzysu z lat 80. Nie, to nie ta skala będzie jeśli nie zmienimy postępowania.
To będzie taka skala, ze nawet kryzys z lat 30 tych, to będzie przy tym potworze mały pikus.

Ja jestem w grupie dość sporego ryzyka. I szczerze mówiąc, to jestem wqrwiona.


Już bym wolała tego wirusa dostać i umrzeć, ale żyć normalnie i niech się świat dalej kręci.


Mam dość kwarantanny, myślenia o tym, co będzie z gospodarką, dość strachu.


Chyba rozumiem emerytów, którzy latają po Biedronkach. Ja tego nie robię tylko po to, żeby nie rozsiewać wirusa, jeśli go mam. Jeśli o mnie chodzi - najwyżej zachoruję i umrę, no co zrobię.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A co do tego ciąża to nie choroba to wiele objawów może utrudniać czy uniemożliwiać pracę. Odnośnie dzielenia urlopu - ja sobie tego nie wyobrażam. Co w przypadku karmienia dziecka? Facet cyckiem nie nakarmi, a jak dziecko jest takie jak moje to prędzej umrze z głodu niż zje z butelki.

Gwarantuję ci, że jak zgłodnieje wystarczająco, to zje i z butelki.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 20:03   #489
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Pomoc od państwa żadna, jednoosobowa DG może być zwolniona z ZUS jeżeli jej przychód wynosi nie więcej niż 15600 zł brutto czyli defacto wszystkie DG zatrudniające pracowników - czyli właścicielu nie możesz pracować ale ZUS i tak musisz płacić. Zyskają jedynie tzw. samozatrudnieni czyli mający DG i tak naprawdę pracujący u kogoś albo naprawde bardzo malutka firma.

Mowa tu o przychodzie, nie dochodzie, można mieć przychodu 15600 zł a dochodu 1500 zł np. ale nie w takim przypadku nie ma pomocy.

Za to mikro firmy mają zwolnienie z ZUS dla pracowników i tutaj już chyba nie ma warunków trzeba "tylko" wystąpić z wnioskiem.

i właściwie to tyle duże firmy zatrudniające dużo pracowników mają prawdziwe poważne kłopoty i za chwilę zaczną się masowe zwolnienia. Co idzie za zwolnieniami pewnie wiecie - bezrobocie, komornicy, bieda, przestępczość....
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 21:09   #490
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Pomoc od państwa żadna, jednoosobowa DG może być zwolniona z ZUS jeżeli jej przychód wynosi nie więcej niż 15600 zł brutto czyli defacto wszystkie DG zatrudniające pracowników - czyli właścicielu nie możesz pracować ale ZUS i tak musisz płacić. Zyskają jedynie tzw. samozatrudnieni czyli mający DG i tak naprawdę pracujący u kogoś albo naprawde bardzo malutka firma.

Mowa tu o przychodzie, nie dochodzie, można mieć przychodu 15600 zł a dochodu 1500 zł np. ale nie w takim przypadku nie ma pomocy.

Za to mikro firmy mają zwolnienie z ZUS dla pracowników i tutaj już chyba nie ma warunków trzeba "tylko" wystąpić z wnioskiem.

i właściwie to tyle duże firmy zatrudniające dużo pracowników mają prawdziwe poważne kłopoty i za chwilę zaczną się masowe zwolnienia. Co idzie za zwolnieniami pewnie wiecie - bezrobocie, komornicy, bieda, przestępczość....
Masakra komornicy będą mieć pełne ręce roboty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 21:53   #491
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W Polsce pracuje skandalicznie mało kobiet, 500+ skutecznie zniechęciło kobiety do łączenia pracy z macierzyństwem.
Wiec zapłacenie 80% czy nawet 100% wynagrodzenia rodzocowi/opiekunowi który nie może pracować bo musi zostać z dziećmi w domu, ze skarbu państwa , i tak byłoby dużo tańszym rozwiązaniem niż rujnacja gospodarki jaka się odbywa teraz. Serio zacznij brać do głowy, ze zaraz oraca będzie unikalnym dobrem niedostępnym większości.

+dla wielu pracodawców byłaby to też wielka pomoc od państwa, bo teraz każdy pracownik mniej na utrzymaniu, to los wygrany na loterii.
Ja bym była zachwycona jakbym mogła choć cześć pracownic na jakiś czas w ten sposób mieć zrefundowana w tym okropnym czasie.

Naprawdę, albo prędko pójdziemy wariantem szwedzkim, albo będzie katastrofa.

Dla osób 60+, powinny zostać przystosowane niewielkie pensjonaty i domy wczasowe nie mające pojemności większej niż te 20-30 osób max. Ich właściciele powinni mieć za to jakiś pieniądz od państwa , to też by pomogło im przetrwać ten czas i uratowało ich biznesy.
Niestety, 500+ drastycznie zniechęciło częśc kobiet do łączenia wychowywania dzieci z pracą zawodową, jak słusznie zauważyłaś. Teraz zaczną się zwolnienia głównych zywicieli rodzin, zaczną kolejne zasiłki z kieszeni pracodawców i innych jeszcze pracujących podatników. Ale może i plus (choć bardzo gorzki) jest taki, że to walnie przed wyborami i może ludzie naprawdę przejrzą na oczy, że rozdawanie wszystkiego wszystkim to jednak nie było mądre i ten rząd pójdziew diabły. Sprawe zdaje sobie z tego tatko Rydzyk, który niedawno wystąpił z dramatycznym apelem do radiosłychaczy i sympatyków o datki na wiadome radio. Chciał zdążyć zanim ludzie dowiedzą się, że już roboty nie mają i zanim część seniorów złapie koronawirusa.

Generalnie chyba Jackowski przewidział upadek rządu Morawieckiego, tylko daty mu się pomajtały
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-29, 23:43   #492
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety, 500+ drastycznie zniechęciło częśc kobiet do łączenia wychowywania dzieci z pracą zawodową, jak słusznie zauważyłaś. Teraz zaczną się zwolnienia głównych zywicieli rodzin, zaczną kolejne zasiłki z kieszeni pracodawców i innych jeszcze pracujących podatników. Ale może i plus (choć bardzo gorzki) jest taki, że to walnie przed wyborami i może ludzie naprawdę przejrzą na oczy, że rozdawanie wszystkiego wszystkim to jednak nie było mądre i ten rząd pójdziew diabły. Sprawe zdaje sobie z tego tatko Rydzyk, który niedawno wystąpił z dramatycznym apelem do radiosłychaczy i sympatyków o datki na wiadome radio. Chciał zdążyć zanim ludzie dowiedzą się, że już roboty nie mają i zanim część seniorów złapie koronawirusa.

Generalnie chyba Jackowski przewidział upadek rządu Morawieckiego, tylko daty mu się pomajtały
W sumie jak patrzę na Jackowskiego, to sama mogłabym być jasnowidzem
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 03:38   #493
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

A może to tylko pozorne szaleństwo ze strony Kaczyńskiego z tym parciem do wyborów za wszelką cenę
Może plan jest mniej więcej taki: robimy wybory w maju w szczycie pandemii,ludzie są wkurzeni na naszą głupotę i Duda przegrywa. Bez Prezydenta Rząd traci rację bytu i składa dymisję. Opozycja musi przejąć władzę w najgorszym od czasu II WŚ momencie dla kraju i musi radzić sobie z całym tym bajzlem sama. Cały gniew części społeczeństwa skupia się na nich a nie na PiS-ie...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 04:51   #494
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
W sumie jak patrzę na Jackowskiego, to sama mogłabym być jasnowidzem
Jakby jackowskiemu płacili za to wszystko, co mu się NIE sprawdziło, to byłby milionerem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 06:14   #495
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 09:16   #496
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jakby jackowskiemu płacili za to wszystko, co mu się NIE sprawdziło, to byłby milionerem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha trudno się nie zgodzić. Dla mnie to on tak 50/50. Tak to ja też mogę przewidywać. Zawsze są dwa uda. Albo się uda, albo się nie nie uda
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 11:24   #497
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Plan na kryzys przedstawiony przez G. Hajdarowicza - właściciela Rzepy na łamach rp.pl:
Ale teraz konstruktywnie, przecież to najważniejsze. Oto co według mnie, przedsiębiorcy z 36-letnim stażem w biznesie, trzeba zrobić:

> najpóźniej od 14 kwietnia trzeba uruchomić część aktywności publicznej, w tym szkoły i zakłady pracy, na trzy–cztery dni w tygodniu. Reszta niech pracuje zdalnie. Osoby 70+ i chore przewlekłe poddać kwarantannie domowej do unormowania się sytuacji, a w razie dalszej walki z epidemią zapewnić im socjalne wsparcie;

> otworzyć granice z zastrzeżeniem badania 100 proc. osób je przekraczających;

> uruchomić połączenia ze światem, minimum raz, dwa razy w tygodniu, testować 100 proc. przyjeżdżających i wsiadających do pojazdów.

Opóźnienie tej daty choćby o tydzień, to co najmniej sześć miesięcy dodatkowego demolowania gospodarki.

Rząd musi zarazem przygotować i wprowadzić program gospodarczy na lata 2020–2023 (tak, na ponad 3,5 roku, nie na trzy miesiące) mający na celu uratowanie firm i miejsc pracy, polegający między innymi na:

> zawieszeniu poboru podatków dochodowych i ZUS do końca 2020 roku;

> zwrocie VAT w 14 dni co najmniej do końca 2021 roku;

> ustaleniu reguły, że kredytobiorca i emitent obligacji ma prawo do odroczenia o rok spłaty, pod warunkiem obsługi odsetek;

> zawieszeniu kodeksu pracy;

> zmniejszeniu wymiaru urlopu w roku 2020 i 2021 o połowę;

> zawieszeniu programu 500+ w kolejnych latach programu, przy utrzymaniu pomocy socjalnej dla osób zagrożonych skrajnym ubóstwem;

> zawieszeniu 13. emerytury;

> pełnym wyrównaniu wieku emerytalnego z uwzględnieniem służb mundurowych;

> podjęciu zobowiązania przez rząd o wstrzymaniu wykupywania/nacjonalizacji przedsiębiorstw prywatnych, aby zapewnić stabilność działalności gospodarczej;

> automatycznym przedłużeniu wiz obcokrajowcom o 12 miesięcy, szczególnie pracownikom ze Wschodu;

> wsparciu rozwoju prywatnej służby zdrowia poprzez zwolnienie z podatków w czasie trwania programu, a potem poprzez trwałe obniżenie wymiaru podatków do 50 proc.;

> zawieszeniu na rok, do końca kwietnia 2021 roku, eventów, koncertów i imprez masowych. Firmy eventowe i artyści powinni być potem zwolnieni na okres trwania programu z płacenia podatków dochodowych;

> wprowadzeniu ostrych norm ograniczających zanieczyszczanie środowiska i wprowadzenie obowiązkowej segregacji śmieci – czysty kraj to lepsze zdrowie jego obywateli.

Wg mnie bardzo sensowny i do pilnego wprowadzenia nawet przed 14 kwietnia.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 13:17   #498
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Nooo plan ma sens.

Ale zaraz będzie płacz i ujadanie, że jak to a PRAWA pracownicze? A socjale? Jak zyc bez socjala

Ja się w pełni z tym zgadzam, powinno sie też maksymalnie uprościć zatrudnianie i zwalnianie pracowników bo wbrew temu co oni sami sadzą - w TAKIM czasie duża ochrona obraca się przeciw nim
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 13:35   #499
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

I jak zwalniać prywatnych medyków z podatków to poproszę o uregulowanie cen ich porad czyli ustalenie ceny maksymalnej

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

I jak zwalniać prywatnych medyków z podatków to poproszę o uregulowanie cen ich porad czyli ustalenie ceny maksymalnej
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 14:48   #500
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Nooo plan ma sens.

Ale zaraz będzie płacz i ujadanie, że jak to a PRAWA pracownicze? A socjale? Jak zyc bez socjala

Ja się w pełni z tym zgadzam, powinno sie też maksymalnie uprościć zatrudnianie i zwalnianie pracowników bo wbrew temu co oni sami sadzą - w TAKIM czasie duża ochrona obraca się przeciw nim
Pewnie socjale są złe bez sensu,że działają w tyłu krajach zlikwidować je całkiem.
Rozumiem,że też ich nie pobierasz i Ci to nic nie robi czy są czy ich nie ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 15:23   #501
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Jeśli działają tak negatywnie na kondycję budżetu jak u nas, to tak, trzeba zlikwidować.
Dobry plan, ale co by dało zawieszenie kodeksu pracy? Myślisz o wypowiedzeniach, zwolnieniach grupowych a może czym innym, np.czasie pracy?
Chyba nie pracowałeś u kogoś, kto żadnych praw nie przestrzega, kp jest naprawdę dobrym wynalazkiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 16:21   #502
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Plan na kryzys przedstawiony przez G. Hajdarowicza - właściciela Rzepy na łamach rp.pl:

Ale teraz konstruktywnie, przecież to najważniejsze. Oto co według mnie, przedsiębiorcy z 36-letnim stażem w biznesie, trzeba zrobić:



> najpóźniej od 14 kwietnia trzeba uruchomić część aktywności publicznej, w tym szkoły i zakłady pracy, na trzy–cztery dni w tygodniu. Reszta niech pracuje zdalnie. Osoby 70+ i chore przewlekłe poddać kwarantannie domowej do unormowania się sytuacji, a w razie dalszej walki z epidemią zapewnić im socjalne wsparcie;



> otworzyć granice z zastrzeżeniem badania 100 proc. osób je przekraczających;



> uruchomić połączenia ze światem, minimum raz, dwa razy w tygodniu, testować 100 proc. przyjeżdżających i wsiadających do pojazdów.



Opóźnienie tej daty choćby o tydzień, to co najmniej sześć miesięcy dodatkowego demolowania gospodarki.



Rząd musi zarazem przygotować i wprowadzić program gospodarczy na lata 2020–2023 (tak, na ponad 3,5 roku, nie na trzy miesiące) mający na celu uratowanie firm i miejsc pracy, polegający między innymi na:



> zawieszeniu poboru podatków dochodowych i ZUS do końca 2020 roku;



> zwrocie VAT w 14 dni co najmniej do końca 2021 roku;



> ustaleniu reguły, że kredytobiorca i emitent obligacji ma prawo do odroczenia o rok spłaty, pod warunkiem obsługi odsetek;



> zawieszeniu kodeksu pracy;



> zmniejszeniu wymiaru urlopu w roku 2020 i 2021 o połowę;



> zawieszeniu programu 500+ w kolejnych latach programu, przy utrzymaniu pomocy socjalnej dla osób zagrożonych skrajnym ubóstwem;



> zawieszeniu 13. emerytury;



> pełnym wyrównaniu wieku emerytalnego z uwzględnieniem służb mundurowych;



> podjęciu zobowiązania przez rząd o wstrzymaniu wykupywania/nacjonalizacji przedsiębiorstw prywatnych, aby zapewnić stabilność działalności gospodarczej;



> automatycznym przedłużeniu wiz obcokrajowcom o 12 miesięcy, szczególnie pracownikom ze Wschodu;



> wsparciu rozwoju prywatnej służby zdrowia poprzez zwolnienie z podatków w czasie trwania programu, a potem poprzez trwałe obniżenie wymiaru podatków do 50 proc.;



> zawieszeniu na rok, do końca kwietnia 2021 roku, eventów, koncertów i imprez masowych. Firmy eventowe i artyści powinni być potem zwolnieni na okres trwania programu z płacenia podatków dochodowych;



> wprowadzeniu ostrych norm ograniczających zanieczyszczanie środowiska i wprowadzenie obowiązkowej segregacji śmieci – czysty kraj to lepsze zdrowie jego obywateli.



Wg mnie bardzo sensowny i do pilnego wprowadzenia nawet przed 14 kwietnia.
Skończy się to tak.
Pracownicy będą pracować po milion godzin bez urlopu
Pracodawcy będą się zajeżdżać żeby firma działała jak dawniej
Nieroby dalej będą nic nie robic i ciągnąć wszystkie socjale, 500 plus itp.

Już widzę jak likwidują teraz socjal. Nagle jedna Karyna z drugą wpadną do telewizji, że nie dość, że nie mogą znaleźć pracy bo kryzys ( chociaż kij że od 10 lat nie moge znaleźć- teraz przynajmniej mają wymówkę! ) to im jeszcze jedyny dochód w postaci 500 plus zabieraja. Jak one maja życ!!!! To skandal.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-03-30 o 17:17
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 17:32   #503
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Ok, przekonujesz mnie. Powinno być zawieszenie socjalu z opcjonalną likwidacją za x miesięcy. Obecnie jest raptem kilkanaście mln pracujących, jak oni stracą pracę plus te dziunie to ja nie wiem...
Ale mln godzin też wydają się wątpliwe, bo co z tymi którzy muszą być w pracy wypoczęci? Bo zmęczenie = wypadek, np. komunikacyjny, albo wciągnięta ręka czy kopnięcie prądem itp.? To nie jest takie proste :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 19:23   #504
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 772
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Podrzucam ciekawy link:

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=jOB_I1HDMyQ

Mnie facet przekonał, warto posłuchać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:15   #505
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Podrzucam ciekawy link:

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=jOB_I1HDMyQ

Mnie facet przekonał, warto posłuchać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mądrze facet gada
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:25   #506
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:38   #507
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Podrzucam ciekawy link:

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=jOB_I1HDMyQ

Mnie facet przekonał, warto posłuchać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie to wyglada możemy pewnie uratować gospodarkę ale nie będzie miał kto pracować bo ludzie masowo będą chorować już nie wiadomo która metoda jest lepsza.
Młodzi też chorują nie ma reguły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:50   #508
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jest lekarzem, więc wie, co gada. I trudno się z nim nie zgodzic. Ma realne propozycje zamiast powszechnej kwarantanny. Ile można siedziec na kwarantannie i jak bardzo jest ona skuteczna, skoro codziennie jest coraz więcej zachorowań? Należy skierować ochronne działania do osób zagrożonych ciężkim przebiegiem tego wirusa.

No bo na logikę- naprawdę kiedyś trzeba wyjść, nawet na zakupy do sklepu oddalonego od domu o 100 metrów. I też można złapac wirusa. Ja nie mówie, by zrezygnować ze środków ochronnych ale powszechna panika naprawdę nie zatrzyma wirusa, z którym (według szacunków) i tak zetknie się 80% populacji.

Serio, gospodarka została rozmontowana. Jutro ok miliona Polaków sraci pracę (za onetem). Jak wirus ludzi nie wybije to będzie coraz więcej samobójstw.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:58   #509
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87706837]Skończy się to tak.
Pracownicy będą pracować po milion godzin bez urlopu
Pracodawcy będą się zajeżdżać żeby firma działała jak dawniej
Nieroby dalej będą nic nie robic i ciągnąć wszystkie socjale, 500 plus itp.

Już widzę jak likwidują teraz socjal. Nagle jedna Karyna z drugą wpadną do telewizji, że nie dość, że nie mogą znaleźć pracy bo kryzys ( chociaż kij że od 10 lat nie moge znaleźć- teraz przynajmniej mają wymówkę! ) to im jeszcze jedyny dochód w postaci 500 plus zabieraja. Jak one maja życ!!!! To skandal.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Tak powinno zrobić jak ten facet gada, może z drobnymi modyfikacjami, ale ja szczerze nie wierzę, ze taki "plan Balcerowicza- zaciskania pasa" obecni rzadzacy wprowadzą...
A na takie Karyny to jakiś urząd cenzury powinni powołać 😉 jakby faktycznie Ci mam miłościwie panujący tak zarządził to by do żadnego studia TVP nie wypuścili przecież. A w tv nie to by powiedzieli,że postawione jakieś fałszywki
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 21:39   #510
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jest lekarzem, więc wie, co gada. I trudno się z nim nie zgodzic. Ma realne propozycje zamiast powszechnej kwarantanny. Ile można siedziec na kwarantannie i jak bardzo jest ona skuteczna, skoro codziennie jest coraz więcej zachorowań? Należy skierować ochronne działania do osób zagrożonych ciężkim przebiegiem tego wirusa.

No bo na logikę- naprawdę kiedyś trzeba wyjść, nawet na zakupy do sklepu oddalonego od domu o 100 metrów. I też można złapac wirusa. Ja nie mówie, by zrezygnować ze środków ochronnych ale powszechna panika naprawdę nie zatrzyma wirusa, z którym (według szacunków) i tak zetknie się 80% populacji.

Serio, gospodarka została rozmontowana. Jutro ok miliona Polaków sraci pracę (za onetem). Jak wirus ludzi nie wybije to będzie coraz więcej samobójstw.
Ja się z nim też zgadzam, że podjęliśmy większość decyzji właściwie bez żadnych informacji, twardych danych, głównie na bazie emocji. Nikt tu w zasadzie nie ustalił nawet, jaka jest śmiertelność. Właśnie w innym wątku wrzuciłam dane z poszczególnych regionów Włoch, wg których w jednym jest śmiertelność 13,6%, a w drugim zaraz obok 3,6%, chociaż oba mają podobną liczbę zarażonych. O różnicach między krajami nawet nie wspominam. Jest jedno wielkie zamieszanie, na co ci ludzie właściwie umarli. Wszystko to jest dla mnie palcem na wodzie pisane.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.